Denemarken gaat voetballers betalen „Pletticha doet wat hij kan" Amstel Tijgers krijgt dak boven het hoofd Schoenindustrie voor <n*ote veranderingen SG0UDSMIT H0FF QL Verhoging van marktgelden FINANCIËN Staat leent 600 miljoen Eddy Merckx blijft eerste Behang van klasse! Q/Q DINSDAG MAART 1971 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De eerste stap is gezet. De Deense voet balbond heeft met grote meer derheid van stemmen (74 vóór, 33 tegen en 3 blanco) besloten (geleidelijk) over te gaan tot de invoering van professionalisme. De slechte resultaten van de Deense nationale ploeg er werd vorig seizoen geen enkele maal gewonnen enerzijds, en de uiterst geringe belangstel ling, die de in het buitenland vertoevende Deense voetbal cracks aan de dag leggen om (slechts tegen vergoeding van de reiskosten) in hun nationale team te spelen anderzijds, vor men de belangrijkste oorzaken voor het overboord gooien van de Deense „amateurstatus". Denemarken speelt de laatste ja ren een figurantenrol aan het firma ment van het Europese voetbal. Vooral de nationale ploeg komt doorgaans bijzonder pover voor de dag. Veelal omdat veelbelovende Deense talenten liever hun heil zoe ken bij goed betalende buitenlandse verenigingen dan bij clubs in hun eigen land. Voorbeelden zijn er wat dat betreft te over. Alleen in Neder land al lopen er minstens vijf spe lers rond die Denemarken voor een tijdje vaarwel zeiden om in ons land de voetbalbuidel behoorlijk te spek ken: Jörgen Kristensen (Sparta), Munk Jensen en Bent Schmidt Han sen (beiden PSV), Joï\n Steen-Olsen (FC Utrecht) en Jensen (GVAV). Kloof Ook elders in Europa vonden vrij veel Denen bij betaalde verenigin gen onderdak. Het is dan ook niet vreemd dat de Oostenrijker Rudi Strittich, trainer van het Deense elf tal, na het bekend worden van het nieuws uitriep: „Eindelijk kunnen we nu de kloof met de rest van Europa kleiner gaan maken. Er lo pen minstens zestig goede Denen „in den vreemde" rond. Geloof me, ik kan nu minstens drie elftallen for meren die sterker zijn dan het hui dige nationale team. Geef mij een paar sterke "aanvallers, zoals een Johnny Hansen (Bayern München), Bent Schmidt Hansen (PSV), Ulrich Lefevre (Borussia Mönchengladbach) en een Jörgen Kristensen (Sparta) en ik maak een ploeg die in staat is iedere andere Europese nationale ploeg te weerstaan". Al binnen enkele dagen zal Strit tich, in nauwe samenwerking met een selectiecomité, bekend maken welke in het buitenland spelende Denen hij zal selecteren voor het team dat in mei in het kader van de Europa Cup voor landenteams moet uitkomen tegen Portugal. Voor Bent Schmidt Hansen, „zoef- de-haas" in Eindhovense kringen, kwam het besluit van de Deense voetbalbond niet geheel onverwacht. „Het verbaast me niets dat ze be taald voetbal in willen voerai. In feite waren de besprekingen in die richting al weer een tijdje aan de gang. Ik had echter niet verwacht dat de voorstanders van professiona lisme, het er zo snel door zouden krijgen". Aanvallers Schmidt Hansen is door Rudi Strittich, die hij oppervlakkig kent van de periode dat de Oostenrijker bij Esbjerg trainde, nog niet bena derd. „Ik weet niet wat Strittich van plan is. Het ligt voor de hand dat hij in eerste instantie behoefte heeft aan aanvallers, want dat is altijd het slechte punt geweest bij het Deense voetbal. Vanuit dat oogpunt lijkt het me niet onwaarschijnlijk dat hij mij zal uitnodigen. Ik zal een eventuele uitnodiging overigens erg graag aanvaarden. Niet direct voor de centen, want ik heb me laten vertellen dat bij een overwinning slechts honderd gulden wordt uitge keerd, maar veelal omdat het idee om voor het Deense nationale elftal te voetballen me wel aanlokt. Ik heb er overigens nog niet met trainer Kurt Linder over gesproken, daar is het nog veel te vroeg voor, maar ik verwacht wel dat hij mij. mits we de zondag daarop geen al te belang rijke wedstrijd spelen, toestemming zal geven om tegen Portugal uit te komen". Bent Schmidt-Hansen is overigens niet van plan spoor slags naar Denemarken terug te gaan nu hij ook in zijn vader land tegen betaling kan voet ballen. „Die bedragen stellen daar nog helemaal niets voor. Zeker bij de clubs niet. Dat moet allemaal nog groeien. Daar gaan vermoedelijk wel en kele jaren overheen. Daar komt nog bij dat ik het bij PSV ontzettend goed naar mijn zin heb, zodat nog geen haar op mijn hoofd er over prakkiseert weer terug naar Denemarken te gaan. Maar nogmaals, in het nationale elftal wil ik wel spe len. Ik heb nu tien interlands op mijn naam staan. Daar wil ik er nog erg graag enkele aan toe voegen." IJshockeyhal op Jmtp Edenbaan (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Voor de Am sterdamse ijshockeyclub Amstel Tijgers lijken de betere tijden eindelijk aan te gaan breken. De stichting Sportinitiatieven Am sterdam (SIA) is namelijk van plan om naast de huidige ijs- hockeybaan op de Jaap Eden baan, een overkapte accomodatie neer te zetten. Daarmee zou dan het belangrijke huidige ongemak. Amstel Tijgers speelt al ja renlang in de openlucht weg genomen zijn. De plannen van de SIA zijn nu bok financieel bijna voor honderd procent rond. Amstel Tijgers-voorzitter Vari Rossum mocht de nieuwbouw-plan- nen al aan zijn leden openbaar maken Vertelde Van Rossum: „Dit is iets dat al zeker acht tot tien jaar speelt. We hebben altijd de handicap gehad, dat we in de open lucht moesten spelen. We waren steeds afhankelijk van het weer. Dat zal met een overdekte hal. waar wij overigens al jarenlang om vragen, niet meer zo zijn". Met de nieuwe accomodatie wil Amstel Tij gers ook weer nieuw leven blazen in het ijshockey in Amsterdam. Van Rossum: „We voeren op het ogenblik al besprekingen met andere clubs We willen een nationale ijshockeycompe- titie zonder de Belgische clubs. Met een nationale competitie moet het mogelijk worden om veel publiek te trekken". 0 Trainer En veel publiek betekent voor Am stel Tijgers weer een hoog nodige financiële steun. Waarmee bijvoor beeld een trainer aangetrokken kan worden. Van Rossum weer: „We zit ten op het ogenblik te springen om een trainer. Met de huidige kern van spelers zijn we niet bang voor de toe komst, als we maar een goede trainer krijgen. Dan kunnen we ook de nodi ge aandacht gaan besteden aan de jeugd. Nu is het nog zo, ook al door de open baan, dat de jeugd te laat in het jaar begint te trainen. Met een overdekte accomodatie moet het al in augustus of september mogelijk wor den. We hebben altijd een planning gemaakt, maar die liep door de open baan en het slechte weer dikwijls volkomen in de war. Als alles er nu komt zoals de plannen zijn, dan kan Amstel Tijgers snel tot de sterkste clubs van Nederland gaan behoren". Overigens bestaat er, als die plan nen tenminste uitgevoerd worden, binnen niet al te lange tijd nog een uitwijkmogelijkheid voor Amstel Tij gers. Amstelveen wil namelijk ook een ijsbaan gaan aanleggen. „Maar", zegt Van Rossum. „laten we daar eerst maar eens wachten tot die er staat. De molens malen immers erg langzaam. Wie weet hoe lang het nog zal duren. Het enige wat wij nu wil len is een dak boven ons hoofd en het liefst een in Amsterdam. Al is het natuurlijk fijn. dat je later eventueel altijd een uitwijkmoge'iikheid naar de buren hebt. De afstand maakt niets meer uit. Dat is trouwens ook iets waarmee we nu in onze maag zitten Utrecht is nog maar een half uur van Amsterdam Daarom zijn we bang. dat aan het einde van het sei zoen. als we nog steeds niet overdekt spelen, er een aantal spelers zullerf zijn die in Utrecht gaan ijshockeyen. Als dat gebeurt, dan zijn we verloren. Daarom, alles moet zo snel mogelijk rond komen hier in Amsterdam. Ik hf<h er wel vertrouwen in'\ ETTEN-LEUR Onbekenden heb ben bij het kledingmagazijn de firma Herzberger in Etten-Leur 600tot700 Herzberger in Etten-Leur 600 lot 700 pasklare kostuums gestolen. De waar de van de gestolen kleding bedraagt 50.000 tot 60.000 gulden. SCHMIDT HANSEN DEN HAAG „In de afgelopen jaren hebben verschillende gemeen ten de marktgelden zó verhoogd dat er van redelijkheid nagenoeg niet kan worden gesproken. Er is alle re den voor bij de ministers van Econo mische en Binnenlandse Zaken ten sterkste te protesteren tegen deze methode van vernieling van hefr. marktwezen. Dit zei de heer J. Wil- lcmsen. landelijk voorzitter van de Centrale Vereniging voor de Ambu lante Handel, in een toespraak tijdens de algemene vergadering. „Men moet op deze ministeries be seffen," aldus de heer Willemsen. „dat het marktwezen een culturele manifestatie is". Men mag de markt z.i. zien als een dagelijkse 'recreatie- mogelijkheid voor de bezoekers en een toeristische attractie. „Het stadsbeeld zou verarmen als de markten ten gevolge van het hef fen van te hoge marktgelden gedoemd zouden zijn te verdwijnen en plaats zouden moeten maken voor parkeer terreinen," zo zei hij. „Men moet ook niet vergeten, dat de markt een prijsregelende functie heeft, die door het heffen van te hoge marktgelden door gemeenten gevaar loopt. Een andere structurele zaak van groot belang acht de heer Willemsen de sanering van binnensteden en oudere dorpskernen. Hij vestigde er de aandacht op, dat de gevestigde middenstand bij herha- ROTTERDAM Nationale Neder landen en het Pensioenfonds van de Koninklijke/Shell hebben besloten voor gezamenlijke rekening te gaan investeren in onroerend goved. De sa- menwerkfng zal gericht zijn op beleg gingsprojecten van grotere omvang in de gesubisdiëerde woningbouw. Met de eerste gezamenlijke projec ten, waarvoor de opdrachten inmid dels zijn verleend, is een bedrag ge moeid van ruim ƒ60,- miljoen, het gaat hierbij om de bouw van ca. 1000 woningen, verdeeld over projecten in Arnhem, Rotterdam, Dordrecht, Jut- phaas. Son en Breugel. Bij Wesseling (in de buurt van Keulen) gaat Shell de eerste ther moplastische rubberfabriek in Europa bouwen. De fabriek, die is ontworpen door de Bataafse Int. Chemie Mij. te Den Haag, krijgt een capaciteit van 30.000 ton per jaar en moet in 1973 gereed zijn. De bedrijfsvoering van de fabriek zal in handen zijn van de Rheinische Olefinewerke waarin Shell en BASF ieder voor 50 procent deelnemen. Mo menteel wordt aan de snel groeiende vraag voldaan met thermoplastische rubber, geproduceerd in de Ver. Sta ten. De belangrijkste eigenschap van de door Shell Research ontwikkelde thermoplastische rubber, die dezelfde karakteristieken heeft als natuurrub ber, is dat deze niet gevulcaniseerd behoeft te worden zij kan daarom op dezelfde wijze verwerkt worden als plastics. ling de steun van de vereniging in roept bij pogingen markten te vesti gen in de omgeving van nieuwe wijk centra of van winkelcentra. APELDOORN (ANP) Na mens de tweede kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft Hans van den Doel de gemeente raad van Apeldoorn schriftelijk verzocht zijn eerder genomen be sluit inzake het voortbestaan van de voetbalvereniging AGOW te herzien. De tweede kamerfractie van de PvdA is ver ontrust door dit besluit, doch be moedigd door de actie van de Apeldoomse bevolking, zo schrijft Van den Doel, die in Apeldoorn woont. Hij vraagt het mogelijk te maken dat AGOW dit seizoen kan uitspelen, de tot standkoming van een nieuwe or ganisatievorm te bevorderen, waardoor AGOW als amateur club kan blijven voortbestaan en de financiële mogelijkheid te scheppen dat gedurende een re delijke periode (vijf jaar bijv.) het betaalde voetbal een kans krijgt. Van den Doel meent, dat de gemeenteraad van Apeldoorn door zijn besluit de mogelijkheid tot passieve recreatie van duizen den en tot actieve recreatie van honderden teniet heeft gedaan. Van onze speciale verslaggever DEN BOSCH Het Nederlandse ijshockeyteam kent op de lange weg naar de top vele remmen. Bondscoach Jiri Pleticha's werk wordt bemoeilijkt door de minimale medewerking van de clubs en van de technische commissie. De sombere voorspellingen van de kleine Tsjech Nederland zal in de achterhoede eindigen tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in de C-groep dreigen bewaarheid te worden. Van het ambitieus voorbereidingsprogramma van de coach kwam niets terecht. Zijn vele smeekbeden om meer medewerking sorteerden nauwelijks effect. Mocht het ijshockeyteam inderdaad afgaan in dit toernooi, dan zal de beschuldigende vinger ten onrechte in de richting van Pletchina priemen. Want zijn vakmanschap staat buiten kijf. Luister naar Hans van de Boogaard, de 26-jarige doel verdediger van het Oranje team: 'Pleticha doet op dit moment wat hij kan.' Onmogelijk UTRECHT Voor de werk gelegenheid in midden Brabant is de schoenindustrie met haar toeleveringsbedrijven nog steeds van niet te onderschat ten betekenis. Degenen die nogal luchtig verkondigen dat deze bron van werkgelegenheid evenals de textielindustrie zou moeten worden prijsgegeven aan de ontwikkelingslanden weten dan ook niet goed waarover zij praten, aldus kringen van de Nederlandse Schoenindustrie. Een van de belangrijkste faktoren in de schoenenbranche is het mode-element het is voor de ondernemers hier dik wijls al bijzonder moeilijk de snelle en grillige wisselingen, die zich in het modebeeld vol trekken snel genoeg te volgen.- Daarvoor is een voortdurende oriëntatie en een alert reageren op nieuwe tendenzen ook in de kledingmode nodig. Dit kan on mogelijk worden opgebracht door ondernemers in verder af gelegen gebieden, die in een achtergebleven stadium van ontwikkeling verkeren. UTRECHT De schoenindus trie zal in de komende 10 jaren grote veranderingen ondergaan. Er is reden om aan te nemen dat in toenemende mate kunststof- fèn zullen worden verwerkt en dat daarmee de mogelijkheden tot automatisering van het fa- brikageproces zullen worden vergroot. Leder zal echter naast kunststoffen z:ker een belang rijke rol blijven spelen. Er moet voorts rekening mee wor den gehouden, dat het modische ka rakter van de branche een handicap zal blijven voor echte grote-serie-fa- brikage. Niettemin ligt in het ver schiet een verschuiving in de richting van een minder arbeidsintensief en meer kapitaalintensief fabrikagepro- ces. Hierdoor zal uiteraard de omvang van de werkgelegenheid relatief af nemen. Een minder arbeidsintensieve produktiewijze betekent anderzijds een relatieve versterking van de kon- kurrentiepositie van de Nederlandse schoenindustrie tegenover de landen waar de loonontwikkeling bij die van ons is achtergebleven. De grote veranderingen die in de techniek van de schoenfabrikage worden verwacht, zullen ook op an dere terreinen belangrijke konse- kwenties hebben en van de bedrijven een groot aanpassingsvermogen ver gen. Daarbij komen ongetwijfeld fi nancieringsproblemen aan de orde. Deze zullen in verband met de druk waaronder de rentabiliteit van de schoenindustrie reeds lange tijd heeft gestaan, in vele gevallen niet uit eigen kracht opgelost kunnen worden. In verband met de grote algemene belangen die hier op het spel staan zal de overheid zich bij de oplossing van de problemen niet onbetuigd kunnen laten. De hoogkonjunktuur waarin het Nederlandse bedrijfsleven zich in het algemeen in 1970 mocht koesteren wordt niet weerspiegeld in de cijfers van de schoenenbranche. De omzetten van de schoendetailhandel stegen in het afgelopen jaar weliswaar nomi naal aanzienlijk nl. met ongeveer 15 pet.; na prijskorrektie komt dit echter neer op slechts 5 pet. Deze omzetstijging ging gepaard met een sterke vermindering van de handelsvoorraden waardoor de afzet van de industrie niet steeg maar zelfs een aanmerkelijke daling vertoonde. Deze voor de resultaten van 1970 on gunstige faktor betekent een gunstig element voor de vooruitzichten voor 1971. De handel zal noodzakelijker wijs zijn voorraden op een hoger peil moeten brengen om de konsument goed te kunnen bedienen. DEN HAAG De Staat heeft on der dezelfde voorwaarden als die van de onlangs op de open kapitaalmarkt uitgegeven 7,5 pet. obligatielening on dershands ƒ600 min. geleend van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Voor het bedrag van deze lening zal op 1 maart de voorinschrijfreke- ning van het Burgerlijk Pensioen fonds bij 's Rijks schatkist worden belast. Op de voor inschrijf rekening wor den de gelden verantwoord die het ABP in de schatkist heeft gestort ter deelneming in nog uit te geven staatsleningen. De onderhandse le ning houdt dus een consolidatie in van een gedeelte van deze gelden en betekent geen nieuw beroep op de kapitaalmarkt. De laatste openbare obligatielening van de Staat, de 7.5 pet. lening 1971, werd uitgegeven tegen een koers van 99 pet. en had een looptijd van 25 jaar. inst NA Philips 13 min lager NEW YORK'EINDHOVEN De nettowinst van North American Phi lips is in 1970 gedaald van 21,8 min. tot 8.8 min. de omzet bedroeg S 547m 'ln„ tegen 540 min. in 1969. Zoals bekend, nam de winst per aandeel af van 2.49 tot 1,00 Het gemiddelde geplaatste aantal aande len steeg iets. Bij vergelijking van de cijfers met die van 1969 dient ermee rekening te worden gehouden, dat in de cijfers over 1969 niet is begrepen een buitengewone bate van 5,6 min. 0,64 per aandeel). CAPO FALCONE De Belg Eddy Merckx heeft de leiding behouden in de Ronde van Sardinië. Zijn voor sprong op de Zweed Gösta Petterson bedraagt veertig seconden. De etappe van gisteren bestond uit twee delen. Eddy Merckx finishte in het eerste gedeelte als eerste. Zijn landgenoot Van Vlierberghe werd tweede, terwijl de Italiaan Gianni Motta beslag legde op de derde plaats. Het tweede gedeelte werd ge wonnen door Dancelli. die de sprint won van een groepje van zeven ren ners. Het peloton, waarin Eddy Merckx zich bevond liep een achter stand op van Iwee minuten en twaalf seconden. Bom van Ó00 kilo blootgelegd ROERMOND Bij graafwerk voor een koelwaterafvoerkanaal voor de elektriciteitscentrale van de PLEM in Buggenum (Z-L) is gisteren een bom van 500 kilo blootgelegd. Hij dateert vermoedelijk uit de Tweede Wereld oorlog. De mijnopruimingsdienst slaagde er zonder moeite in de bom onschadelijk te maken. Wel werd het treinverkeer Roer mond-Weert uit voorzorg een half uur stilgelegd. De lof voor Pleticha is niet una niem. Het is algemeen bekend, dat er vooral van Tilburgse zijde veel oppo sitie tegen hem bestaat. De TIJSC- spelers trekken zijn deskundigheid in twijfel. Jo Simons verklaarde, dat Pleticha zich teveel laat manipuleren door de bond. De bemoeiingen van de bond en vooral van de technische commissie hebben in het verleden on der andere het verdwijnen van de Canadese coach Bob Nayler tot ge volg gehad. Hans van den Boogaard: „Naylor kon niet samenwerken met de technische commissie. Hij is toen met de noorderzon vertrokken." Nay- Jers opvolger, Bob Boyle, coachte het team alleen maar tijdens het wereld kampioenschap in Skopje. Voor hem lagen er geen problemen. Die kwa men er wel, toen Pleticha een con tract bij de Nederlandse IJshockey- bond tekende. Van den Boogaard: „In het bondsbestuur zitten mensen, die teveel vechten voor het clubbelang en te weinig de grote lijn zien. Veelal wordt de nadruk op één club gelegd. Dat gaat ten koste van de opbouw van het nationale team. Er zijn men sen, die menen, dat alleen hun club- coach goed is. Maar Pleticha heeft allang bewezen een vakman te zijn. In die dagen dat wij nu bijeen zijn, heeft hij uitstekende trainingen gege ven." Stoicijns De beschuldigingen van de doelman van Den Bosch gaan vooral in de richting van de Tilburgse vertegen woordigers in de bestuursorganen van de IJshockeybond. Technisch- commissielid Joop van Morkhoven, manager van TIJSC - Trappers en directeur van de Pellikaan-hal in Til burg, heeft zich niet altijd even prij zend uitgelaten over Pleticha. On danks het manipuleren van bondszij- de is de Tsjech echter gebleven. Hans van den Boogaard prijst dat in hem: „Pleticha bleef stoicijns. De oppositie van de Tilburgse spelers jegens hem zal verdwijnen, zodra zij niet meer bewerkt worden. Het Nederlandse team staat achter da bondscoach. Wij beseffen, dat zijn werken bemoeilijkt wordt door de onderlinge rivaliteit van de bestuursleden in de bond." Het mislukken van het voorberei dingsprogramma is een gevolg van het teveel toegeven aan de clubbelan gen. Van den Boogaard: „Elke plan ning ontbreekt. Er worden allerlei wedstrijden buiten het programma om georganiseerd. Als ik coach zou zijn, werden er in de zomer dertig tot veertig man geselecteerd. In de zo mermaanden zou ik al willen begin nen met de training. Dan kun je teamsfeer kweken, want die ont breekt nu. Je kent elkaar te kort om werkelijk een team te kunnen vor men. Een oplossing zou zijn om het Nederlandse team buiten mededin ging in de competitie te laten mee draaien. de spelers zouden dan zowel voor de club als voor het nationale team spelen." Buitenlanders' Een doorn in het oog van de Ne derlandse doelman is het grote aantal buitenlanders, dat in de clubteams mag meespelen. „Het maximum moet op twee, hooguit drie worden ge bracht. Je zou de Canadezen met een Nederlands paspoort ook als buiten lander moeten beschouwen. Die gaan immers na één jaar dikwijls weef te rug. En daarmee bouw je de sport niet op. In beperking van het aantal buitenlanders is inbegrepen het in de lift zetten van het nationale team: het maakt de Nederlanders alleen maar zelfstandig." Hans van den Boogaard ziet wel mogelijkheden voor het Nederlandse ijshockey. De student aan de Sporta- cademie in Tilburg verwacht, dat het Oranjeteam ook op internationaal ni veau zal doorstoten naar de top. „Wij zijn van nature schaatsers, een Ne derlander is geknipt voor dit spel. Het is duidelijk te merken, dat de achterstand op het buitenland snel wordt ingelopen. Het gaat er alleen nog maar om, hoe lang wij erover doen. Ik denk, dat de Nederlandse ijshockeysport binnen tien jaar het buitenlandse niveau zal halen." Een drastische beperking van het aantal buitenlanders wordt vooral van Tilburgse zijde gevreesd. De faam van directeur Van Morkhoven is op uiterst professionele basis ge schoeid. Hans van den Boogaard wijst daarbij echter terecht op de grote successen van de banen in Hee renveen, Groningen, Nijmegen en Eindhoven. „De banen zijn praktisch bij alle wedstrijden uitverkocht. Nu zijn het niet de buitenlanders, die trekken, maar veeleer de eigen men sen. In die steden is bewezen, dat je ook zonder buitenlanders financieel goed kunt draaien. •fa Modern De beste Nederlandse doelman van dit moment vindt ijshockey een mo derne sport. „Het is een uitlaatklep. Je kunt er alle gevoelens in afreage ren en daarmee bedoel ik beslist niet agressiviteit. Je leert door ijshockey juist je agressiviteit te beteugelen. Als het uit de hand loopt en er wordt gevofchten, ligt de schuld bijna altijd bij de scheidsrechter. Zo'n man heeft de wedstrijd in de hand. Als hij vooral in het begin de touwtjes strak houdt, kan er niets gebeuren." -K- Doelman Hans van den Boogaard hier iti aktie voor zijn club Den Bosch

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 8