IMF Saigon stuurt weer 10.000 man naar Laos de postgiro Politieke crisis spitst zich toe in Pakistan Hooggerechtshof vervult Nixons hartewens MMSt Proces tegen linkse advocaat in Berlijn na nur verdaagd Proteststaking in Engeland werd succes Oersterk! dak makkelijk! Lijk vermiste man omrehaald Rode Kruis wil verdragen van Genève uitbreiden Conferentie van UNCTAD in Chili? Dooi in betrekkingen Vaticaan en Kremlin DINSDAG 7 MAAKT 1971 SAIGON (Reuter, UPI, AP) De regering van Zuid-Vietnam heeft nog eens 10.000 militairen naar Laos gestuurd, die de be dreigde 16.000 Zuidvietnamese soldaten daar te hulp moeten ko men. De beslissing is genomen nu vier weken na het begin vai de invasie de Zuidvietnamese opmars volledig tot staan is ge bracht. Een Zuidvietnamese infanterie-een- ;heid van 900 man heeft gisteren op nieuw een basis in Laos ontruimd en is de grens overgevlucht terug naar Zuid-Vietnam. Deze basis, hotel-2 ge- noemd. ligt veertien kilometer diep in Laos Volgens berichten van het front moesten de Zuidvietnamezen zich vechtend een weg banen naar de grens. Voor zij zich terugtrokken, vernietigden ze hun zware wapens De commandant van de eenheid be sloot de basis te verlaten, nadat deze dagenlang onder Noordvietnamees artillerievuur had gelegen, en Ameri kaanse helikopters de basis niet meer konden bereiken. Het was binnen een week tijd de vierde basis die de Zuidvietnamezen in Laos moesten ontruimen. Na vier dagen van hevige strijd hebben Zuidvietnamese parachutisten heuvel 31 in Laos ontruimd. Dit heb ben militaire kringen in Saigon giste ren bevestigd. De uitgeputte Zuid vietnamezen hebben zich terugge trokken op een basis in de buurt. Zij hebben gevechten van man tegen man achter de rug en maakten bo vendien een zware tankslag mee. Volgens Saigon zijn tot nu toe in Laos 320 Zuidvietnamezen gedood 1002 gewond geraakt en worden 99 vermist. Aan Noordvietnamese kant zouden 3118 man gedood zijn. De versterkingen die Zuid-Vietnam nu naar Laos stuurt, worden overge bracht met Amerikaanse helikopters en transportvliegtuigen. De Amerika nen hebben ook meer helikopters naar het front in Laos gestuurd Erger dan TET Generaal Frederick Weyand. plaatsvervangend commandant van de Amerikaanse troepen in Vietnam, heeft gisteren gezegd dat de gevech ten in Laos de zwaarste zijn uit de Vietnamese oorlog. ,.Er wordt zeer hard gevochten", aldus de generaal ir een gesprek met een correspond er' van Reuter Volgens hem zijn de Noordvietna- Vliegtuig met mevrouw Gandhi maakt noodlaiidinr NEW DELHI (AP, Reuter) He' vliegtuig,'waarmee de Indiase pre-;, mier, mevrouw Indira Gandhi, haai verkiezmgs;toernee maakt, heeft giste ren een noodlanding moeten maker in de oostelijke staat Orissa. Me vrouw Gandhi en de tien andere in zittenden van de DC-3 bleven onge deerd. Mevrouw Gandhi was op weg naa- 'Jeypore, waar zij een menigte had willen 'toespreken. In het grootstf deel van India zijn de parlementsver kiezingen gisteren al begonnen. El ders beginnen de verkiezingen enkele dagen later. Op 10 maart moeten ze overal afgerond zijn. mezen vast besloten de Ho Tsj Minh-weg tot het uiterste te verde digen. Zij reageren fel op elke bewe ging van de inavasietroepen en voe ren nu een „gewone" oorlog. De guer rillatactiek van toeslaan en snel wee- verdwijnen, hebben ze late^ varen Ze vechten nu met tanks en grote infanterie-aanvallen, aldus de gene raal. Volgens hem is de strijd in Laos erger dan het grote TET-offensief in 1968 in Zuid-Vietnam. De generaal betwijfelde of de Zuidvietnamezen erin zouden slagen de hele Ho Tsji Minh-route af te snijden. De neutralistische premier van Laos. prins Soevanna Phoema, heeft een. beroep op secretaris-generaal Oe Thant van de VN gedaan zich per soonlijk tot de Grote Vier te wenden, opdat deze ervoor zorgen dat alle buitenlandse troepen Laos verlaten. Hij heeft daarbij verklaard, dat de inval van de Zuidvietnamezen- een gevolg is van „Noordvietnamese agressie" tegen Laos. „Krant weet het" De Amerikaanse senator William Fulbright heeft erover geklaagd, dat hij van het Witte Huis geen inlichtin gen krijgt over de toestand in Indo- China, terwijl president Nixon zich wel door een Britse journalist heeft laten interviewen. Fulbright is voor zitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen. Hij is een uitgesproken tegenstan der van Nixons beleid in Indo-China. ..Ik geloof niet wat Nixon in zijn Sta te of the World heeft gezegd. Ik ge loof wat ik 's morgens in de krant lees. Wat ik in het ochtendblad lees, is wat Nixon werkelijk denkt", aldus Fulbright. De 25-jarige doktersassistente Ingrid Schubert (links) en de advocaat Horst Mahler (35) begroeten elkaar hartelijk in een Westberlijnse rechtszaal. Geboeid en onder zware bewaking staan ze daar terecht op beschuldiging van terroristische activiteiten. Proces in Praag tegen trotskisten week uitgesteld PRAAG (AFP, UPI, Reuter) Het proces tegen negentien jonge Tsje- choslowaken, dat gisteren in Praag zou beginnen, is uitgesteld tot 8 maart. De negentien worden beschul digd van ..ondermijning van dé re publiek door het organiseren van de revolutionaire socialistische partij en het drukken en verspreiden van trotskistische pamfletten". Het proces is uitgesteld omdat de verdachten bezwaar hadden gemaakt tegen de rechtsprocedure, aldus een woordvoerder van de rechtbank. Hij wilde geen bijzonderheden geven, maar volgens betrouwbare bronnen heeft de 29-jarige Peter Uhl. die als Je leider van de groep wordt be schouwd, de onpartijdigheid van de iury in twijfel getrokken. Hij zou de rechter hebben gevraagd na te gaan of er geen jurylid was, dr.t vroeger al een van de beschuldigden had ver oordeeld. die later werd gerehabili teerd. Ook zou hij de verzekering willen hebben, dat de leden van de 'ury zich niet door andere dan -echtsmotieven zal laten leiden. De Duitse studente Sibylla Plog- stedt (25) heeft gevraagd om een Duitse tekst van de acte van beschul diging. Dit verzoek is ingewilligd. Een verzoek van de advocaten om dertien van de verdachten,die nog in de ge vangenis zitten, op vrije voeten te stellen, is afgewezen. De negentien zijn gisteren wel voorgeleid. De politie zorgde er voor dat er geen toeschouwers bleven staan bij het gerechtsgebouw. Alleen op vertoon van een speciaal bewijs kon men de rechtszaal binnen Journalisten uit het westen hebben zo'n bewijs niet gekregen. Buiten landse correspondenten kregen te ho ren, dat er geen proces zou komen en met de girobetaalkaart kunt u gegarandeerd overal betalen! zowel dan zou er geen speciale toe gangskaart nodig zijn. De wereldpers zou worden vertegenwoordigd door het Tsjechoslowaakse persbureau TsTK, zo zei de president van de rechtbank gisteren bij de opening van de zitting. De enige „journalist" die gisteren echter in de rechtszaal was, was kolonel Jiri Hetsko, een commentator van het Tsjechoslo waakse partijblad Rude Pravo. Hij is een voorstander van de harde lijn. De oudste van de verdachten is de 47-jarige technicus Karei Czambula. Alle anderen zijn jonger dan dertig jaar en de meesten zijn studenten of leden van de wetenschappelijke staf van een aantal universiteiten. Op drie na zitten alle verdachten sinds vorig jaar in voorarrest. BERLIJN (AP, DPA) In West-Berlijn is gisteren onder zware politiebewaking het proces begonnen tegen de linkse advocaat Horst Mahler en twee vrouwelijke medeverdachten, die er van beschul digd worden een veroordeelde brandstichter te hebben helpen ont vluchten. De zaak tegen, de 35-jarige Mahle werd al na een uur voor drie dagen verdaagd. De verdediging had toen gevraagd het proces ongeldig te ver- Verwacht wordt, dat binnenkort de verloving wordt bekend gemaakt van Patricia Nixon met Edward Cox. Aangenomen wordt, dat mevrouw Nixon als zij haar 59ste verjaardag viert I op 16 maart nadere mededelin gen zal doen. KARATSJI (Reuter, UPI) In Pakistan spitst een ernstige poli tieke crisis zich toe door het besluit van president Jahja Khan de bijeenkomst van de grondwetgevende vergadering, die morgen zou beginnen, uit te stellen. Hij deed dat, nadat Ali Bhoetto, de leider van de Westpakistaanse Linkse Volkspartij, gedreigd had een alge mene staking uit te roepen als de vergadering niet uitgesteld zou worden. Bhoetto was een van de grote win naars bij de verkiezingen die vorig jaar december in Pakistan zijn ge houden. De andere winnaar was sjeik Moedjiboer Rachman van de Oostpa- kistaanse Awami-liga. De sjeik houdt vast aan zijn programma van zes punten, dat er op neerkomt dat Oost- Pakistan, dat door India Wordt ge- scheiden van West-Pakistan, nage noeg volledige autonomie krijgt. De partij van Bhoetto verwerpt zo'n ver- Consumenten in Rusland en Polen beter af MOSKOU (Reuter. UPI) In de Sowjet-unie zijn de prijzen van een aantal verbruiksartikelen verlaagd De regering komt daarmee een eerder gedane belofte na. De verlagingen zijn gisteren in de Prawda bekend gemaakt, twee weken na de publika- tie van richtlijnen voor het economi sche plan voor de periode van 1971 tot 1976. Daarin werd een hogere levens standaard voor de burgers van de Sowjet-unie in het vooruitzicht ge steld. Wasmachines zijn gemiddeld zes tien procent goedkoper geworden, de prijzen van tv-toestellen met een beeldscherm kleiner dan 47 centime ter zijn met negentien procent ver laagd en oude modellen, die niet meer gemaakt worden zijn dertig procent goedkoper geworden. Verder zijn de prijzen van motorfietsen, scooters en bromfietsen met elf tot negentien procent gedaald. Ballpoints, die tot voor kort nauwelijks te koop waren, zijn in prijs gehalveerd Dr aanduiding dat de prijzen gemiddeld *o en zoveel zijn verlaagd, wijst er op. dat mogelijk modellen, die niet (oed lopen, extra in prijs zijn gezakt. gaande autonomie, die de toekomstige centrale regering vrijwel uitsluitend de zorg voor defensie en buitenlandse zaken zou laten. De nieuwe nationale vergadering, die morgen in Dacca bijeen had moe ten komen, had tot taak een nieuwe grondwet op te stellen, voor de terug keer van een militair naar een bur gerlijk bestuur. Volgens een eerdere beslissing van de president zou het beraad van de nationale vergadering niet langer mogen duren dan 120 da gen. Was dan nog geen overeenstem ming bereikt, dan zou het parlement ontbonden worden. In het 300 zetels tellende parlement beschikt de partij van Bhoetto over 85 zetels, terwijl de Awami-liga van sjeik Moedjoboer al le 162 zetels van Oost-Pakistan heeft veroverd. President Khan. die er op staat dat de nieuwe grondwet de eenheid van Pakistan zal waarborgen, stuurde een week geleden zijn burgerkabinet naar huis. Hij deed dat waarschijnlijk om tegenover de politieke leiders het mi litaire eezag te onderstrepen presi dent Khan is generaal en ze een compromis af te dwingen. De generaal liet gisteren een ver klaring .voor de radio voorlezen, waarin ondermeer stond: „Sommige van onze leiders houden het been stijf, in plaats van tot overeenstem- GRONINGEN De Brandweer van Groningen heeft gistermiddag uit het verbindingskanaal te Groningen het stoffelijk overschot opgehaald van de 43-jarige chauffeur H. Hoving uit die plaats. De man werd sinds 27 januari vermist ming te komen. Volgens hem dreig de het parlement uiteen te vallen en dan „zou alles voor niets zijn ge weest". Hij had besloten de bijeen komst van de nationale vergadering uit te stellen teneinde de partijleiders meer tijd te geven tot een akkoord te komen. Zodra de omstandigheden gunstig waren, zou hij niet aarzelen de nationale vergadering bijeen te roepen. «Hij deed een beroep op alle burgers van Pakistan „in deze tijden van beproeving" kalm en nuchter te blijven. „Met een bezwaard hart" had hij besloten de bijeenkomst van de grondwetgevende vergadering voor onbepaalde tijd uit te stellen. .-.laren. De advocaten van de drie verdachten voerden aan, dat het hof bevooroordeeld was door een pers campagne tegen de verdachten en door een verklaring van de West- duitse minister van binnenlandse za ken, Hens-Dietrich Genscher, waarin de drie beklaagden beschreven wer den als leden van een bende, die -taats'Vijand nummer 1 was. De president van de rechtbank wees gisteren het bezwaar van de 'erdediging af, maar besloot toch de uiteindelijke beslissing te laten ne men'door het Westberlijnse hoogge- -echtshof. Ook hij betreurde de pers- ampagne. DEN HAAG Het internationale ongres van het Rode Kruis, dat gis- eren in het Vredespaleis in Den laag is begonnen, zal zich speciaal vijden aan het opstellen van huma- itaire rechtsnormen voor guerrilla- -mlogen. Ongeveer 75 deskundigen uit bijna '0 landen houden zich bezig met het 'itbreiden >van de verdragen van "Jenève om in de leemten te voorzien. \an het uitbreiden van die regels heeft het Rode Kruis in overleg met Je VN een zekere prioriteit verleend. De president van het internationale comité van het Rode Kruis, Marcel A. Naville, zei gisteren bij de opening van het congres: Bij gewapende conflicten die zich na 1949 hebben voorgedaan, had in toenemende mate de burgerbevolking te lijden onder de vijandelijkheden. Dit waren meestal niet-internationale conflicten. Voor deze situaties bieden de circa 400 artikelen tellende con venties van Genève van 1949 onvol doende bescherming. GENEVE Chili heeft de United Nations conference on Trade en De velopment (UNCTAD) officieel ver zocht de derde zitting van de UNC TAD in april of mei volgend jaar in Santiago te houden. Chili stelt dat deze zitting in een ontwikkelingsland moet plaatsvinden. Tot nu toe heeft er nog nooit een zitting van de UNCTAD in Latijns Amerika plaatsgevonden. De vorige zitting werd in New Del hi gehouden. MOSKOU (Reuter) Het be gint te dooien in de betrekkin gen tussen het Kremlin en het Vaticaan. De Russische leiders hebben de gedachte aan een dia loog aanvaard. Diplomatieke be trekkingen liggen echter nog in de verre toekomst. Aartsbisschop Agostine Casaroli, de eerste diplomaat van het Vaticaan, die een officieel bezoek aan Moskou bracht, vertelde dit aan verslagge vers. Tevoren had hij een mis opge dragen in de enige roomskatholieke kerk, die Moskou heeft Slechts een vierde deel van de kerk was bezet: voornamelijk met oudere vrouwen. Casaroli zei te hopen, dat een dia loog is begonnen over de positie van de ongeveer 3.5 miljoen roomskatho- lieken, die met name wonen in 5 van de 15 republieken, die de Sowjet- Unie telt: Estland. Letland, Lithauen. Oekraine en Wit-Rusland. Het Kremlin gaat er van uit. dat godsdienstige zaken in de Sowjet- Unie een interne kwestie zijn. Casa- Mahler wordt beschuldigd van me deplichtigheid aan poging tot moord en illegaal wapenbezit in verband met de ontvluchting van Andreas Baader. die een straf van drie jaar gevangenisstraf uitzat wegens brand stichting in een warenhuis in Frank fort in 1968. Op 14 mei zaf hij kans te ontvluchten uit een bibliotheek in West-Berlijn, waar hij onder bewa king dagelijks naar toe mocht om een boek te voltooien. De 25-jarige Ingrind Schubert, een doktersassistente, en de 19-jarige stu dente Irene Jörgens, worden er van beschuldigd tijdens de ontsnapping van Baader geschoten te hebben op twee cipiers en een voorbijganger. Deze raakten alle drie getoond. Mahler zou gezorgd hebben voor de wapens en de organisatie. De drie verdachten zijn op 8 okto ber vorig jaar gearresteerd in een flat in West-Berlijn. Volgens de politie is de bende waartoe zij behoren verant woordelijk voor een reeks bankover vallen, bomaanslagen en andere ter roristische activiteiten. Zij zo ook van plan zijn geweesl Willv Brandt en diens naaste mede werkers te ontvoeren Dertien van de dertig leden van de bende zijn in ar rest. Naar de verblijfplaats van de ont snapte Baader wordt nog steeds ge zocht. Het gerechtsgebouw in West-Ber lijn stond gisteren onder zware be waking. Honderden gehelmde poli tieagenten, bewapend met automati sche machinepistolen, hadden het ge bouw omringd. Bezoekers werden ge fouilleerd. De politie vreest, dat me destanders van Mahler en de twee andere verdachten zullen proberer hen te bevrijden. Mahler heeft be kendheid gekregen door zijn verdedi ging van Rudi Dutschke en andere linkse jongeren, die in West-Duits- land terecht hebben gestaan. LONDEN (AP, Reuter, UPI) In honderden Engelse farieken is gisteren niet gewerkt als gevolg van de 24-uursstaking, die de vak bond van technisch personeel had uitgeschreven. De staking, die een protest was te gen de anti-stakingswet van de Con servatieve regering, gold de ongeveer 1,5 miljoen leden van de vakbond voor technisch personeel. Maar omdat de technici in vele bedrijven een vi tale positie innemen konden naar schatting drie miljpen Britse werkne mers niets uitrichten. De grote Br'tse landelijke dagbla den zijn gisteren door de staking niet verschenen. Talloze bedrijven, van autofabrieken tot scheepswerven la gen stil In de haven van Liverpool gingen maar 300 van de 10.000 arbei ders naar het werk. Er liggen 71 schepen in de haven op lading of los sing te wachten. De enige industrie waar de sta- kingsoproep massaal is afgewezen was Rolls Royce 98 procent van de werknemers van dit bedriif staakte niet uit vrees voor ontslag. De positie van dit bedrijf is als gevolg van een financieel debacle uiterst zwak. Op 18 maart zal opnieuw eer ^éndagsstaking worden gehouden uil orotest legen de anti-stakingswet. Het einde van de malaise in het Britse bedrijfsleven is nog lang niet in zicht. Ruim 200 000 Britse post beambten staken al bijna zeven we ken. Meer dan 20 Fordfabrieken lig gen reeds drie weken plat. De prijzen van Britse aandelen bereikten giste ren het laagste punt sedert vier jaar. Maar volgens waarnemers was dat tevens het gevolg van het niet ver- :chijnen van de kranten, zodat er geen beurskoersen bekend waren. De stakingen hebben de populari teit van premier Edward Heath sterk aangetast Dit blijkt uit de uitslag van drie opiniepeilingen, die in de afgelopen twee weken zijn gehouden. De Conservatieve Partij ligt tussen de 6.5 en 7.5 procent in populariteit ach ter op de Labour Partij. Slechts zeven procent van de on dervraagden bleek tekreden te zijn over Heath als pretmier. Britse com mentatoren hebben verklaard dat dit het snelste verlies aan populariteit van een nieuwe regering betekent se dert 25 jaar van Brits regeringsbe- stuur. Aangenomen wordt dat de popula riteit nog verder zal dalen nu giste ren is bekend geworden dat de Britse spoorwegen hun tarieven wegens ge stegen kosten gaan verhogen. In som mige gevallen zullen de spoorkaartjes niet minder dan 25 procent duurder worden. Het Amerikaanse Hooggerechtshof is één van de hartewensen van presi dent Nixon, die graag een conserva tievere interpretatie van de grondwet zou zien, aan het vervullen. Dit lei den waarnemers af uit een serie be slissingen, die het hof vorige week nam. Het hof staat onder leiding van Opperrechter Warren Burger, die de ze functie overnam van de vooruit strevende Earl Warren, kort nadat Nixon het Witte Huis had betreden Het oudste lid van het Hof. de 85-jarige Hugo Black, gaf verleden week een van zijn zeldzame inter views kennelijk ter gelegenheid van zijn verjaardag en verklaarde dat de filosofische koerswijziging niet alleen onvermijdelijk, maar ook wen selijk is. Rechter Black meende dat het niet juist zou zijn als het Hof steeds in dezelfde richting zou varen. Het is als regeren in het algemeen. Het gaat in golven, op en neer, op en neer. Het gaat naar uitersten en dan krijg ie reacties'. roli vertelde, dat de Russische leiders de noodzaak van een godsdienstige autoriteit van buiten het land niet aanvoelen, hoewel zij zelf de Ortho doxe kerk wel een rol naar buiten laten spelen. Geen probleem Niettemin meent de aartsbisschop, die hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Hongarije tot stand bracht, dat het in Moskou is gaan dooien, wat de relaties met het Vati caan betreft. Hij herinnerde eraan, dat communistische landen als Hon garije en Polen geen probleem maken van de invloed van het Vaticaan op rooms-katholieken. Casaroli, die ook leiders van de Russische Orthodoxe kerk ontipoette. was vijf dagen in Moskou, officieel om de documenten van het Vaticaan te deponeren, die instemming betui gen met het non-proliferatie-verdrag tegen spreiding van kernwapens). In antwoord op vragen zei de aartsbisschop niet de mogelijkheid uit te sluiten, dat de paus een bezoek aan Polen zal brengen. Misdadigers Met vijf tegen vier stemmen be paalde het Hof woensdag, dat als verdachten niet gewaarschuwd -zijn van hun rechten op een advocaat of om te zwijgen, hun uitspraken tegen hen gebruikt kunnen worden als zo tijdens een proces in de getuigenbank komen. Deze nieuwe interpretatie wordt zeker door de autoriteiten toegejuicht Vele gezagsdragers meenden dat de uitspraak van 1966, die van de politie verlangde dat ze verdachten op de hoogte bracht van deze rechten, de politie de handboeien omdeed en de positie van misdadigers versterkte. Dinsdag haalde het Hooggerechts hof de scherpe kanten van een besluit van 1965, die door vele federale rech ters was gezien als een vrijwel blanco volmacht om federale bevelen uit te schrijven om door de deelstaten be gonnen onderzoekingen tegen misda digers te stoppen. Een dergelijke in terventie is alleen gewenst, zo ver klaarde het Hooggerechtshof, als er duidelijke aanwijzingen zijn dat de staatsautoriteiten opzettelijk verdach ten dwars zitten. Tijdens de eerste dagen van zijn presidentschap sprak Nixon herhaal delijk over de noodzaak de balans in het hof te herstellen en hij heeft voortdurend geprobeerd rechters aan te stellen, wier denkbeelden dicht bij de zijne liggen: aan de conservatieve kant. De ommezwaai naar conserva tisme is een reactie op kritiek van vele kanten, dat het Hof-Warren, met zijn activistische, vooruitstrevende fi losofie, te graag de rechten van wets overtreders beschermde ten koste van de maatschappij. Dc oorzaak van de nu aan het licht gekomen koerswijziging schijnt voor Fijn om ovtr de vloer te hebben. jaar slijtage garantie OersterkIRIraSIS het 501 kwaliteits- merk van Du Pont garandeert u het sterke en duurzame tapijtnylon. (Wyers staat er achterl een groot gedeelte te liggen in de be noeming van Opperrechter Warren Burger en zijn geestesb.roeder uit zijn geboortestad Minnesota, Harry Black- mun. Het tweetal heeft reeds de spot naam „de Minnesota-tweeling" naar het rugbyteam uit die staat, gekre sen. Maar rechter Black ontkent dat de persoonlijkheid van Burger door slaggevend is geweest voor de koers wijziging. „Opperrechters gaan en komen", zei hij. Black voegde daar aan toe. dat de negen rechters, die het Hooggerechtshof vormen, te veel persoonlijkheden vormen om gediri geerd te worden door één man. Slechts twee Amerikanen hebben op een hogere leeftijd in het Hof ge zeten dan rechter Hugo Black: opper rechter Roger Taney, die op 87-jarige leeftijd in 1864 in het harnas stierf, en Oliver Wendell Holmes, die zich op 90-jarige leeftijd terugtrok. Rechter Blaok weigerde over zijn aftreden te speculeren. 'Dat vragen ze me altijd', zei hij, 'en ik antwoord altijd: ik weet het niet. Ik heb geen plannen om me terug te trekken of me niet terug te trekken'. Vacature Veel waarnemers menen echter dat de eerste man, die zich uit het Hof zal terugtrekken iemand anders dan rechter Black is. Zij wijzen op het gezichtsvermogen van rechter John Harlan en op het hart van rechter William Douglas, die als beveiliging een pace-maker in zijn borst draagt. De vraag wiens vertrek de vol gende vacature in het hof zal creëren en of het een Republikeinse of een Democratische president zal zijn die zijn opvolger mag aanwijzen zal grote invloed hebben op het toekom stige beleid van het Amerikaanse Hooggerechtshof. Tom Stewart is correspondent van het Engelse persbureau Reu ter in de Amerikaanse hoofdstad, Washington DC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5