D'66 en PvdA maken het confessionelen lastig Nederlands Palestijnse initiatief voor vluchtelingen Vliegen in luxe van Jumbo met cruiseschip Vandaag antwoord van regering aan PTT'ers ESP doet niet mee aan verkiezingen Reserve bij oppositie Geen geld voor een campagne Huldiging C. N. van Dis Actie tegen wet op stakingsrecht 4 MAA'NlDAG 1 MAART 1971 (Vervolg van pag. 1) Eén van de voornaamste tegenstan ders van het stembusakkoord was de Utrechtse wethouder Zeevalking, die meedeelde, dat de afdeling Utrecht van D'66 onder alle partijle den een enquête had ingesteld. Daar bij zou zijn gebleken, dat een kleine meerderheid tegen het akkoord is. Hij noemde de PPR „een politieke zuige ling die in de couveuse is gestikt". In de vooruitstrevende volkspartij, waartoe de drie samenwerkende par tijen zich zullen omvormen, had hij geen enkel geloof: „Dat wilde de PvdA in 1945 al, je ziet wat er van is terecht gekomen". De teruggang van D'66 in de gunst van de kiezers ver klaarde Zeevalking uit het feit, dat de fractie de afgelopen jaren sterk tegen de PvdA heeft aangeleund. Hij noemde Van Mierlo „een politieke vuurtoren voor partijen in nood, die de PvdA in veilige haven heeft bin nen geloodst". „Maar", aldus Zeeval king: „aan de voet van die vuurtoren zat D'66 en daar bleef het donker." Hij geloofde, dat door dit stembusak koord te sluiten, D'66 al bij voorbaat de verkiezingen heeft verloren. PVDA VERNIE Van Mierlo nam de PvdA in be scherming door aan te voeren, dat deze partij als enige de afgelopen ja ren de vernieuwingen heeft toegela ten. „Met alle kronkeligheden, afsto telijkheden en chaotiserende elemen ten van dien. Het is makkelijk daar schamper en denigrerend over te doen. Nu, op het hoogtepunt van de crisisverschijnselen, zou ik zeggen: nou steek ik mijn kop erin. Een jaar geleden was het nog niet mogelijk de PvdA voor een werkelijk nierwe po litiek mee te krijgen", aldus Van Mierlo. Op uitnodiging van het congres gaf drs. J. M. den Uyl antwoord op de vraag, wat de PvdA tot het akkoord heeft bewogen. Hij zei, dat met name de staatsrechtelijke vernieuwing geen concessie van de PvdA aan D'66 is DEN HAAG De confessionele partijen zitten er lelijk tussen. Een paar weken geleden nog dachten zij het met de PvdA wel te zullen rooien. Die had zich jarenlang zo onredelijk jegens de KVP opgesteld dat zelfs de radikalen elke hoop op een nieuwe coalitie hadden opgegeven. Maar ziet: in veertien dagen tijd is het beeld zo'n beetje omgedraaid. De PvdA zit met D'66 en de PPR in één schuitje met een programma dat zacht en lie- geweest, maar dat zijn partij inziet, dat sociale en maatschappelijke her vorming alleen door hervorming van het politieke bestel mogelijk is. Drs. J. M. Aarden (PPR)' zei tegen het congres, dat wanneer PvdA en D'66 niet tot een samengaan zouden besluiten, de politieke vernieuwing jaren achter zou komen te lopen. Na afloop van het congres van D'66 verklaarde het VVD-Tweede-Kamer lid H. Wiegel, dat zeker twintig leden van D'66 hem hadden meegedeeld bij de verkiezingen op de VVD te zullen stemmen. De heer Fiege, notoir te genstander van het akkoord met de PvdA, zei zich „in een reservestel ling" te zullen terugtrekken, en het congres, dat binnen een half jaar na de verkiezingen wordt gehouden, te zullen afwachten. Professor mr. D. H. M. Meuwissen, KVP-radicaal, toonde zich echter ver heugd over het akkoord en over het programma van de drie partijen. Hij meende, dat de drie christelijke par tijen en in elk geval de KVP „maan dagochtend om 9 uur" al met PvdA, D'66 en PPR om de tafel zouden moe ten gaan zitten om te proberen tot een regeringsakkoord te komen. De stuurgroep van de drie christelijke partijen zal echter pas morgen verga deren om de programma's te vergelij ken. flijk is in vergelijking tot het grim mige gezicht dat Den Uyl zo vaak heeft moeten laten zien. Met het mooie gevoel dat zij deze verschuiving van de situatie hebben teweeggebracht, zijn de congressisten van D'66 zaterdag in Amsterdam uit elkaar gegaan. En dat gevoel hebben zij niet helemaal ten onrechte. Er gaan de laatste tijd geruchten over een actie van AR-radikalen om de leiding tot een partnerkeus ten gun ste van de PvdA c.s. te bewegen. Er is niets van waar, maar wel is het zo dat de handen van sommigen jeuken. In de KVP is de groep-Meuwissen wel actief. De hooggeleerde voorman van dit clubje verklaarde zaterdag avond kilweg voor de tv dat de on derhandelingen hedenochtend om ne gen uur zouden moeten beginnen en dat er met goede wil best een ak koord uit te slepen viel. Meuwissen zal bij het uitspreken van deze koene taal zelf wel hebben begrepen dat er vanochtend negen uur helemaal niets gebeurt, maar het is duidelijk dat hij niet stilzit. Van Mierlo en Den Uyl zijn in elk geval hoopvol gestemd. Zij menen al enig rommelen en donderen te be speuren van de ontploffing in de rijen der confessionelen. Zij hebben nu samen een hand naar hen uitges token: de grote werkersklauw van de PvdA, door D'66 gesierd met zegel ring en manchet. En de confessione len aarzelen en redetwisten of zij die hand al of niet zullen vatten. bij niet dat het nodig is „de kantoor bedienden en jonge academici erbij te houden", zoals men vroeger wel eens van hem had vernomen. Na 'zaterdag 'heeft hij hen erbij. D'66 heeft zijn kop in de PvdA gesto ken, om met Van Mierlo te spreken. Nu maar afwachten of die kop er ook wordt afgehakt. De weinige tegen stemmers tegen het stembusakkoord kregen na het congres van Meuwis sen nog wat extra zout in hun won den, toen deze honingzoet verklaarde dat D'66 zo verstandig was geweest, zijn ontploffingstheorie om te begin nen op zichzelf toe te passen. Van Mierlo was er niet bij om dat tegen te spreken. Hij zal het de komende weken nog vaak genoeg moeten doen. Middenstanders blijven zoeken naar lijsttrekker Van een verslaggever DEN HAAG De Nederland se Middenstandspartij zal voor de komende Kamerverkiezingen als nog een andere lijsttrekker moe ten opzoeken. Men had in eer ste instantie de heer P. G. van de Weele aangezocht, de voor zitter van het Koninklijk ver hond van ondernemers. Dit stuitte af op een technische moeilijkheid. De heer Van de Weele is namelijk niet alleen lid van de Christelijk-historische Unie, maar hij staat bovendien op de CHU-kandidatenlijst voor diezelfde Kamerverkiezingen. In alle kieskringen bezet de heer Van de Weele de negentien de (onverkiesbare) plaats op de CHU-lijst, en zo blijft het. Avontuur Van onze parlementsredactie AMSTERDAM De Evangelische Solidariteits Partij zal niet meedoen aan de komende verkiezingen. De partij besloot dit zaterdag op haar eerste algemene ledenvergadering in Amsterdam. De resolutie vermeldt dat het ge zien de organisatorische en financiële positie van de partij en de stormach tige ontwikkeling in het progressieve blok niet mogelijk en wenselijk is zelfstandig aan de verkiezingen deel te nemen. De financiën bleken het belang rijkste argument voor deze beslissing. De ESP. die momenteel 95 leden telt en ƒ2300,- in kas heeft, is niet in staat ongeveer ƒ50.000,- (ƒ18.000,- voor de inschrijving en de rest voor de campagne) bij elkaar te krijgen. De ESP heeft geprobeerd dit euvel op te lossen door samenwerking te zoe ken met de PPR. maar de onderhan delingen hierover ziin mislukt, met name doordat de ESP haar eigen 'evangelische gezicht' niet wil prijs geven. Een van de ruim dertig aan wezige leden meende overigens dat een partij met nog geen honderd le den die de verkiezingen ingaat zich zelf een beetje belachelijk dreigt te maken. De ESP zal wel proberen haar visie op de diverse problemen tijdens de komende verkiezingsstrijd aan de man te brengen. Om een campaene te kunnen financieren zal het partijbe stuur een beroep doen op de leden geld te storten in het verkiezings- en ophouwfonds Ondanks de voor de meeste ESP- leden duidelijk teleurstellende beslis sing niet deel te zullen nemen aan de verkiezingen, bleken ESP-voorzitter Herstel en de vice-voorzitter Fedde- ma tamelijk optimistisch over de toe komst van de partij. „Een stembusak koord tussen het progressieve en con fessionele blok is nog niet helemaal uitgesloten. Wij weten dat velen bin nen de confessionele partijen reke ning houden met dit akkoord en daarom aarzelen in de ESP te komen. Alleen een sterke ESp kan echter de vastgeroeste confessionelen losma ken," aldus voorzitter Herstel. Vice-voorzitter Feddema zei doods bang te zijn dat de staatkundige vernieuwingen van het progressieve blok het breekpunt zullen zijn voor de samenwerking met de confessione len. „Het is verkeerd als deze staat kundige vernieuwingen de inzet van de verkiezingen worden, want de knelpunten in deze maatschappij liggen niet op staatkundig maar op sociaal-economisch terrein", aldus drs Feddema. Hij noemde het samengaan van de PvdA, D'66 en de PPR een verblij dend maar slechts klein progressief alternatief. „Dit kleine alternatief kan aangevuld worden tot een groot alternatief als de progressieve chris tenen met de oude confessionele par tijen breken en een grote evangeli sche partij gaan vormen", meende hij. Drs. Feddema uitte overigens nog wel kritiek op het progressieve pro gram. Niet alleen de staatkundige vernieuwingen maar ook de vredes- paragraaf vond hij niet geslaagd. „De verlaging van het defensiebudget met een kwart procent is slechts een foef je", zei hij. De ESP zal op haar tweede alge mene ledenvergadering in maart een stemadvies voor haar leden en sym pathisanten opstellen. Je kriigt de indruk dat het congres van D'66 deze nieuwe taktische posi tie wel een aardiee grao heeft gevon den en dat dit er mede toe heeft bij- gedraeen dat de tegenstand tegen het akkoord met de PvdA in feite te ver waarlozen was. Van het begin af was duidelijk dat Van Mierlo hogenaamd geen moeite zou hebben om het voor stel erdoor te kriieen. Het was daar om wat raadselacM'g wat hem ertoe bewoog, een donderspeeeh te hou den alsof er wonderwat van afhing. Zonder dat één van de dertig spre kers erom had gevraagd wiero hij bijvoorbeeld on of hij en het hoofd bestuur al dan niet zouden aftreden wanneer het akkoord zou worden verworpen. De vraag was van de katheder af niet gesteld en overigens volslagen academisch omdat het ak koord niet zou worden verworpen. In diepe ernst deelde Van Mierlo niette min mee: „Wij weigeren die vraag te beantwoorden, het congres moet vol ledig vrij ziin te beslissen". Een mooi melodramatisch effect natuurliik een golf van aoDlaus en ontroering, een brok in menige keel maar het diende nergens toe. Ook verder was het oraematische ver te zoeken. Van Mierlo had zware kreten, zoals „een krankzinnig avon tuur" voor de t.v. werd het 's a- vonds: een serieus avontuur en dat D'6R staneleek zou ziin als het niet meedped. Wie bedervingen had tegen het gemeen schanneli ik programma, kreeg +e hnren dat 'reserves zich niet verdragen met het totale elan dat no- d'g is nm op de kiezers over te dra gen dat er oo een nieuw nummer wordt gespeeld'. Nee - reserves ziin natuurliik nooit goed voor het elan, maar zij kunnen wel heel zakelijk zijn. Van Mierlo bracht in het midden dat het voor de PvdA een heel ding was geweest 'ia' te zeggen tegen de vooruitstrevende volkspartij. Maar de man die eraan had herinnerd dat de PvdA dat jawoord in 1945 ook had gesproken en dat er toen niets van terecht was gekomen, kreeg geen ant woord. Van Mierlo zei verder dat D'66 niet tussen links en rechts had gekozen, maar dat juist de PvdA er voor had gekozen, samen met D'66 vooraan te gaan staan. Den Uyl ver klaarde gelukkig voor Van Mierlo pas na het congres verheugd te zijn over de keuze van D'66. De leider van de PvdA was wel zo wijs, dergelijke dingen niet te berde te brengen toen hij op het congres zelf een zegje deed. Ook zei hij daar van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De postbestellers zouden vandaag vernemen welk standpunt de regering inneemt ten opzichte van hun eisen voor salaris- verbetering. Vorig jaar hebben de postbestellers deze eisen kracht bijgezet met een wekenlang durende modelactie, die In een stampvol Tivoli heeft de Staatkundig gereformeerde Partij za terdag blijk gegeven van haar waar dering voor ir. C. N. van Dis (77), die na de verkiezingen niet meer zal te rugkeren in de Tweede Kamer. Hij is 33 jaar kamerlid geweest. Ir Van Dis blijft wel partijsecretaris, een functie die hij reeds sinds 1929 bekleedt. Het geheim van het optreden van ir. Van Dis, aldus partijvoorzitter ds. H. G. Abma, schuilt in'het woord van Paulus „hulpe van God gekregen heb bende, sta ik tot op deze dag". Pen ningmeester C. G. Boender roemde met name het feit, dat nimmer tever geefs een beroep op ir. Van Dis werd gedaan, als er bemiddeld moest wor den voor de een of ander bij een ministerie. Als blijk van waardering bood hij namens de partij een gouden vulpen set met inscriptie aan en een cheque van tweeduizend gulden, zijnde de opbrengst van een in de partij ge voerde actie. Ir. Van Dis was hier door zo verrast, dat hij spontaan dui zend gulden in de partijkas stortte. In zijn dankwoord zei hij, blij te zijn dat de huldiging niet langer ge duurd had, „want van nature zijn wij maar eerrovers Gods. Wie ben ik, dat God mij waardig gekeurd heeft, om dit werk te mogen doen?" Op deze partijdag werd verder aandacht geschonken aan het feit, dat ds .P ,J Dorsman uit Staphorst 25 lid van het hoofdbestuur is. Als nieuw lid van het hoofdbestuur werd geko zen drs. P. H. D. van Ree, een 33-ja- rige accountant uit Veenendaal. Man verdronken EEMNES De 62-jarige W C. J. Ederveen uit Soest is zaterdagmorgen in de Eem verdronken Hij zou werk zaamheden gaan verrichten aan zijn motorboot die in de Eem bij het wa tersportcentrum De Watermolen te Eemnes ligt. De politie neemt aan dat de heer Ederveen, staande op de stei ger, is uitgegleden en tussen twee bo ten te water is geraakt. Hij kon niet zwemmen. de bezorging van de post met Sinter klaas gedeeltelijk in de war stuurde en die ook de grote stroom van kerst- post bedreigde. Zover kwam het niet, want na de toezegging van de over heid dat de eisen en de consequenties daarvan met spoed zouden worden bestudeerd, en dat uiterlijk 1 maart een standpunt zou worden bepaald, werd de modelactie beëindigd en werd ook het overwerk hervat. Vanochtend zou de centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken bijeenkomen om van de staatssecretaris van binnen landse zaken, mr. C. van Veen, te vernemen of de regering mogelijkhe den ziet tot de gevraagde aanpassing van de inkomens der postbestellers. Daarvan zal afhangen of nieuwe on rust kan worden vermeden. De ver langens van de bonden komen neer op een gemiddelde salarisverhoging van 50 per maand en een verbete ring in dezelfde orde van grootte van de jeugdlonen en de aanvanassnlaris- sen. Vooral aan dit laatste wordt gro te betekenis gehecht, omdat het tha^s erg moeilijk is, nieuw jeugdig perso neel voor de besteldiensten aan te trekken. Het was vrijwel zeker, dat mr. Van Veen geen concrete bedragen of per centages zou noemen, omdat de vast stelling daarvan formeel een zaak is voor de bijzondere commissie van PTT-zaken, waarin de vakbonden overleg plegen met de hoofddirectie. Aan dit overleg moet evenwel een bespreking in de centrale commissie voorafgaan, omdat verbetering van de rechtspositie van het PTT-personeel ook consequenties kan hebben voor ander overheidspersoneel. Prinses Beatrix he die even aan de dru ninklijke familie is kantie te genieten. antijn op de arm genomen, tarn moet wennen. De ko- jm van een wintersportva- De koninklijke familie is naar het Oostenrijkse Lech vertrokken. Op de foto prinses Irene, prins Carlos en prins Carel Hugo, die de reis mee aanvaarden. (Van onze parlementsredactie) SOESTERBERG Op het ministerie van buitenlandse za ken wordt onderzocht welke landen een aantal Palestijnse vluchtelingen zouden kunnen op nemen. Nederland zou daarna een initiatief willen nemen om de financiële middelen voor deze migratie bij elkaar te brengen en om een conferentie bijeen te roepen van de landen die voor de opneming in aanmerking zou den komen. (Door Dick Ringlever) ROME - Varen we nu of vliegen we, vraag je je af als je op zo'n dikke elf kilometer boven het sneeuwkleed van de Zwitserse bergen nipt, aan je glaasje whisky in de luxe lounge van KLM's nieuwste luchtreus, de Boeing 747 Jumbo Mississipi. Natuurlijk, elke twijfel daaraan wordt wel weggenomen door de we tenschap. dat de landkaart beneden met een snelheid van zo'n dikke 900 km onder je doorschuift, maar als je op het comfort en de ruimte afgaat van de nieuwe luchtgigant en even niet naar beneden kijkt, dan zou je je op een luxe cruiseschip kunnen wanen. De gemakkelijke fauteuils, de ste- reomuziek uit een van de acht keu zekanalen, die ie via de koptelefoon in de concertzaal brengt, de film aan de wand en het wattige tapijt op de vloer: dat alles lijkt in niets meer op de sfeer van een luchtreis van vroe ger. COMFORT Toegegeven, die lounge is er alleen maar voor de 32 Roval Class-passa- giers en dat koptelefoontje krijg je oas als je er zo'n negen gulden voor hebt neergeteld („Iata-bepalingen" verontschuldigt zich de maat schappij). maar de enorme zaal. waar de 321 economy class-reizigers in de stoelen luieren, doet er in com fort weinig voor onder. Twee gangpaden, die een rij van negen stoelen doorbreken en royaal ruimte laten voor de tien stewardes sen en hun proviandkarretjes, film op de wand en ook hier de privé-concertzaal voor iéder die daar om vraagt. Het comfort valt, verge leken met KLM's vorige reus, de Su- per-DC-8, treffend op. Alleen al door de grotere breedte van de stoe len, waardoor je je pasteitje kan eten zonder je buurman de vork in de keel te porren. De 250 gasten, die zaterdag op uit nodiging van KLM-president dr. G. van der Wal, de officiële kennisma- kingsvlucht naar Rome meemaakten, konden zich daarvan royaal overtui gen. ONZEKER Zijn luchtreizigers met de nieuwe vlieggigant een nieuw tijdperk bin nengegaan, ook voor de KLM is met de komst van de Mississippi een nieuwe periode aangebroken. Een periode, die veel onzekerheden voor de naaste toekomst zal inhouden. Want al is technische aanpassing aan de tendens naar massaal lucht vervoer dan onafwendbaar, het zal voor de KLM vooral de eerste tijd een toer zijn de 80 miljoen gulden kostende kolos vol te krijgen. Met één z'n gigant is dat tot nu toe nog niet zo'n probleem gebleken: de zes vluchten per week naar New York KLM's drukste lijn zijn redelijk bezet en zelfs zo nu en dan overboekt. Maar anders zal dat wor den als de maatschappij straks volgend jaar alle zeven bestelde Jumbo's in de lucht zal hebben. Want dan zullen ze ook op andere lijnen moeten worden ingezet; op de lijn Amsterdam - Montreal - Hous ton - Mexico, naar Tokio via de zuidpool op de lijn New York - Cu racao. En het is nog maar zeer de vraag, of de Boeing ook daar renda bel zal kunnen vliegen in de eerste tijd. Een andere zaak, die speciale zorg eist, is de drastische beperking van het aantal gronduren. Het zeer kapi taalintensieve toestel zal zoveel mo gelijk in de lucht moeten zijn om de hoge kosten er uit te halen (één dag op de grond kost al zo'n 40.000 gul den). Dit betekent ook, dat de stops zo kort mogelijk moeten worden ge houden. Een nacht „slapen" op een station alvorens de retourvlucht te beginnen, zal er voor de Boeing niet op overschieten met het gevolg, dat verscheidene dienstregelingen ko mende zomer zullen moeten worden gewijzigd. Meer dan elk ander toestel van de KLM-vloot zal de Jumbo in de lucht moeten blijven. Want meer dan vroeger is vliegen anno 1971 een zaak, waarbij alleen de harde cijfers van de efficiency tellen. Dit heeft staatssecretaris De Koster van buitenlandse zaken zaterdag me degedeeld, sprekend voor een congres van de Jongerenorganisatie van de VVD in het „Contact der Continen ten". Vooraf had hij verklaard het woord meer te voeren als kandidaat op de kieslijst voor de VVD dan als staatssecretaris. Ten aanzien van de Europese inte gratie zei de heer De Koster aller eerst dat hij een „denk"-team van tien tot twintig man op buitenlandse zaken noodzakelijk achtte voor plan ning van het beleid op lange termijn. Verder zei hij „geen prijs te hoog te achten" voor de toetreding van Enge land tot. de EEG. Vandaag beginnen in Brussel weer besprekingen van de Raad van ministers over het percen tage dat Engeland zal moeten bijdra gen aan de kosten van de Gemeen schap. Engeland heeft tot nu toe drie procent voorgesteld; Frankrijk echter denkt aan een percentage van twin tig. „De concessies", aldus de staatsse cretaris, „zullen nu van onze kant moeten komen. Het is te gek, dat één land ons tegen kan houden." De toetreding van Noorwegen is gefrustreerd door de visovereenkomst die de EEG gesloten heeft. Men is daar te vroeg of te laat mee geweest. Men had het nooit moeten doen vlak Vóór er sprake was van toetreding van Noorwegen, de grootste visleve- rancier van Europa. Op een vraag tijdens een discussie antwoordde de heer De Koster, dat er zolang er een liberaal in de Neder landse regering zit, er geen sprake van zal zijn, dat Spanje of Portugal kunnen toetreden tot de EEG. Alle financiële hulp aan Griekenland bij voorbeeld is reeds gestopt. Alleen aan de verplichtingen wordt voldaan. Het lidmaatschap van Griekenland is op een „laag pitje" gezet. Voor het de mocratische land Turkije daarentegen is de weg naar een volledig lidmaat schap open. Uur der waarheid Het uur der waarheid zal binnen kort aanbreken, aldus de staatssecre taris, die overeenstemming verwacht te over de kwestie-Berlijn, nu de bondsrepubliek belangrijke concessies heeft gedaan. Het verdrag van Mos kou kan dan worden geratificeerd. Dan kan ook een conferentie over de Europese veiligheid bijeen worden geroepen. Belangrijk zal zijn, dat er een goede agenda wordt opgesteld, de invloed van de satellietlanden bij de opstelling van een dergelijke agenda betwijfelde hij echter wel. Op een vraag, of aan een congres dat het beleid van Spanje en Portu gal ten aanzien van him koloniën kri tisch zou willen bezien, subsidie zou worden verleend, reageerde de heer De Koster spontaan: „Ja, natuurlijk. Het gaat daar om dekolonisatie". De subsidie aan het congres van het Ne derlands Comité Internationaal Jon gerenwerk is geweigerd, toen bleek dat men onder andere over Suriname en de Antillen actie wilde voeren. Nederland legt noch de Antillen, noch Suriname iets in de weg om tot zelf standigheid te komen. Zolang echter de zaak van het Amsterdamse con gres, waarover vrijdag een kort ge ding dient, sub judiee is, wilde de staatssecretaris er niet verder op in gaan. Van een verslaggever UTRECHT Een aantal ac tiecomités heeft zaterdag in Utrecht een resolutie aangenomen, waarin de wetsontwerpen met betrekking tot het stakingsrecht worden afgekeurd. In de resolutie worden deze wets ontwerpen aangeduid als „anti-sta- kingswetten", die een regelrechte be dreiging vormen voor de bewegings vrijheid van de vakbeweging en ge organiseerde en ongeorganiseerde ar beiders. De vergadering sprak zich uit voor een onverkort stakingsrecht, ook voor het overheidspersoneel, dat als een van de principiële vrijheids rechten in de grondwet zou moeten worden opgenomen. Besloten werd de acties tegen het wetsontwerp te versterken. Aan de Tweede Kamer is een telegram ge stuurd, waarin wordt geëist, dat dit wetsontwerp niet in behandeling wordt genomen, omdat de ontwikke lingen sinds het tijdstip van ipdie- nng (april 1969) een nieuwe discussie nodig maken. De resolutie was ondertekend door onder andere de Amsterdamse bouw vakbonden ANB, ABBB en St. Josef, het landelijk comité tegen de anti- stakingswet. de Katholieke Werkende Jongeren, de Bond van Wetenschap pelijke Arbeiders Bond van Vrij heidsrechten, de werkgroep voor maatschappij-kritische vakbeweging en de As va. Gewond na messteek AMSTERDAM Bij een steekpar tij in een café in de Warmoestraat in Amsterdam is zaterdagochtend om twee uur de 23-jarige Ulrich Adolf Bab ernstig gewond geraakt. Hij werd met een stiletto in de rug gesto ken door zijn 22-jarige zwager F. I. D. Het slachtoffer is opgenomen in het Binnengasthuis. Zijn zwager heeft het café direct na de steekpartij verlaten. Hij is voortvluchtig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4