Leidse Kooi een 'probleemgebied' VOLKSTELLEN KOST TIJD STOOMLEIDING DE GROND IN WEEKAGENDA YD LEIDEN MENTAAL CONSERVATIEF BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN 1 mensen gaan de verlangens van de wijkbewoners opschrijven Vergrijzing isidbaldadigheid ATTENTIE Verkeerssituatie Definitief comité *Luistercollege, afgekeurd Enquête -SHafceaiJ Pseudo-volkstellers in Hazerswoude „HOUTWERF-LIIDEN" - N.V. W. de Zwijgerbrug en de Oegstgeesterweg „dicht" LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 FEBRUARI W71 oor Gerrit de Bock) [eN Als u in de Kooi woont jer wordt begin volgende week de avonduren bij u aangebeld, pt u een kans, dat een van uw voor uw deur staat, in kwestie zal zich, zo of haar al niet kent, keurig r u voqrstellen en vragen of hy nag enquêteren. AI weer zo'n Ier", zult u denken, evrouw of meneer is echter een de 82 enquêteurs, die volgende •k op stap gaan om een inzicht trygen in de verlangens van de (bewoners. ïquête bestaat uit zestien vra- geheel buiten de privé-sfeer. vraagstelling neemt een klein irtiertje in beslag, iee is afkomstig van het voor- ge wijkcomité. Dit' comité kt samen met de Stichting itschappelijk Contactorgaan, gegevens, die uit de enquête len zullen in een nota aan het leentebestuur worden voorge le situatie in de Kooi is, ver en drs. J. H. van Gelder, me- rerker van de SMC en de heer f. J. Westbroek, voorzitter van voorlopige wijkcomité. ons. Van Gelder: „De Stichting itschappelijk Contactorgaan, wat ongelukkig gekozen naam, en orgaan, dat van rijkswege is isteld ten behoeve van de be svoorbereiding in de gemeen- In Leiden is de stichting in ember 1969 van de grond ge ien. De bedoeling is, dat we een akel vormen tussen het gemeen- •stuur en de bevolking. Wij ïgen de gemeente zowel ge- agd als ongevraagd advies uit. in inwerkperiode van enkele inden zijn we in september 1970 ons eigenlijke werk van start aan. Onze eerste grote job was enquête in de Rivierenwijk, ir we onder de 3500 bewoners onderzoek hebben gehouden, daar is toen een nota voor de ïeente uitgerold. .nquête in de Kooi is voor ons iter nog veel belangrijker. Ten ste gaat het hier om zo'n kleine tduizend inwoners en ten twee- is het belang van de enquête ter. omdat de Kooi tot dc zoge- imde probleemgebieden van Lei- behoort". deè voor de enquête werd in qustus vorig jaar geboden. „On- directeur, dr. J. Kamphuis, is eens met pater De Ponti r de Kooi gelopen. Na ge kken met de pater en later de r Van Westbroek zijn we tot conclusie gekomen, dat er in Kooi iets moet gebeuren. Na oprichting van een voorlopig kcomité zijn we toen de en- „•te gaan voorbereiden". en onderzoek naar de leeftijds- >ouw van de bewoners kwam Van Gelder tot een vreemde dekking. De verhouding tussen oude en nieuwe gedeelte van wijk is totaal scheefgetrokken, landelijke gemiddelde van jsen boven de 65 jaar ligt op In Leiden is dat percentage half procent lager, eb'', aldus drs. Van Gelder, >.die irs ook eens voor de Kooi na- okken. Uit een gemeentelijk telling van januari 1971, zeer ntelijk dus, blijkt, dat het ge- delde voor de oude Kooi 18Vs% 'raagt. In de nieuwe Kooi, alle ingen benoorden de Ringkade de Timorstraat dus, ligt dat :entage op 3. :tiviteiten voor de bejaarden Ale Kooi zijn minimaal. In de ïtstraat is geloof ik wel een be- denclubje, maar verder zijn ^»P zichzelf aangewezen. 12 is er in de Kooi niets meer voorzieningen gedaan. Zwem- eergelegenheid heeft U bii ons de deur Of op één minuut ?n nd v. d Werfstraat, Oude Rijn. markt Twee minuten Hoolgr Driessenstraat). Het loont de om onze grote collectie eD este merken in te zien. traditie is ..altijd voordeliger" valse leuze ..van zovee) voor 'e el" maar net gehele laar „voor el". En toch vak-standing als i Juweliers en Horlogers. Onze ateliers onderstrepen dit. echte vakservice te bieden, er Uw voordeel mee Gouden ge den. verlovingsringen, horlo klokken cassettes, verzilverde ïenkartikelen brillant. ck lst>este merken de ruirpste keuze Juwelier Horloger v. d. W^lTER Haarlemmerstraat 181 bad De Zyl dateert uit 1922, het badhuis in de Sieboldstraat uit hetzelfde jaar en de speeltuin Oos terkwartier is in 1932 gereedgeko men. By deze opsomming moet je de in staat van verrotting verke rende Zyl eigenlijk niet meetellen. Na deze mini-inventarisatie hebben we ons afgevraagd wat er in de Kooi allemaal ontbreekt. De jong ste leeftijdsgroep moet het zonder crèches en kleuterspeelzalen stel len. De jeugd tot een jaar of vijf tien is helemaal een vergeten groep. Er is geen ruimte voor hob- bybeoefening, er is geen jeugd soos en voor lichamelijke vorming kan je alleen bij de voetbalvereni ging Roodenburg terecht. In het Kooipark is dan nog een stukje grond, waar de jongens op kunnen spelen. Alles bij elkaar een trieste waslijst. De twee jeugdhonken, van pater De Ponti en De Mirt, stoplappen". Hieruit volgt, aldus drs. Van Gelder, ook de grote mate van jeugdbal- dadigheid. Uit een rapport van fe bruari 1970 is gebleken, dat de Kooi ook op dit gebied een pro bleem vormt. De verkeerssituatie is al evenmin rooskleurig. Voorlopig voorzitter van het wijkcomité, de heer Van Westbroek, kan hier over mee praten. „Neem nu eens de Lage Rijndijk. Alle zijstraten, zo'n tien stuks, hebben voorrang op het verkeer van de Lage Rijndijk. Een levens gevaarlijke situatie. Een andere belachelijke toestand doet zich in de Sieboldstraat voor. De bussen van Maarse en Kroon uit de rich ting Leiderdorp buigen vanaf de Lage Rijndijk deze straat in. Die gevaarten manoeuvreren zich, waarschijnlijk alleen om de stop lichten aan het eind van de Lage Rijndijk te ontlopen, door de Sie- bolstraat en Medusastraat. In deze toch al te nauwe straten schept dat onnodige verkeersproblemen. Ook wat de oversteekplaatsen betreft komt de Kooi er bekaaid vanaf. Tussen Sumatrastraat en Kooilaan is bijvoorbeeld geen enkele moge lijkheid de Willem de Zwijgerlaan over te steken. Om als voetganger het knooppunt Javastraat-Medu- sastraat-Kooilaan-Herensingel over te steken moet je halsbrekende toeren verrichten". Andere grieven van de heer Van Westbroek zijn op dit gebied het ontbreken van voorrangswegen en de haakse vormen van de hoeken. Ook de straatverlichting. van een definitief wykcomité, kunnen we aan individuele proble men aandacht gaan schenken". „De gegevens van de enquête worden verwerkt in een prioriteitenlijst. Na de opstelling van die lijst, waarschijnlijk half april, komt er een wijkvergadering. Daar bekij ken we de mogelijkheden en pas daarna stellen we een nota voor het gemeentebestuur op. Overigens kunnen op die vergadering ook nog verlangens naar voren worden gebracht. Het is namelijk best mo gelijk, dat we bij het onderzoek bepaalde problemen over het hoofd hebben gezien. Blijkt op de ver gadering, dat er inderdaad een punt is, dat door het merendeel wordt ondersteund, dan voegen we dat gewoon op de prioriteitenlijst in. De inspraak van de wijkbewo ners vinden we namelijk erg be langrijk". De heer Van Weslbroek, de nog wel even kwijt wil, dat het comité zo wel politiek als religieus ongebon den is. kykt tussen de voorberei dingen door al weer verder. Na de vergadering moet het voorlopige comité een definitieve vorm kry- gen. De mensen moeten by iemand terecht kunnen, die bij iedereen bekend is. Daar moeten mensen met kleine problemen, waarin zc als eenling vaak machteloos staan, hun grieven of verlangens kwijt kunnen. Ik denk in dit verband aan een soort ombudsman''. LEIDEN Met het uitspreken van een rede getiteld „Bespiegelin gen" heeft prof. dr. J. A. Oosterhui* vanmiddag het gewoon hoogleraar schap in de oogheelkunde aanvaard. Bij zijn bespreking van het oog heelkundig onderwijs keurde prof. Oosterhuis het klassieke „luistei- college" af. Dit dient vervangen te worden door visuele colleges en mogelijkheden voor visuele zelfstu die. Ten aanzien van de oogheel kundige research merkte hij op, dat deze in de eerste plaats ten dienste behoort te staan van de patiënten zorg en dat de fundamentele research eventueel in interuni versitair verband verricht pas op de tweede plaats komt. Teleuc filmt morgen Leidse speelstraten LEIDEN Morgenochtend tussen 11 en 12 uur worden televisieopnamen gemaakt in dc speelstraten Suringar- en Temminckstraat ten behoeve van een Teleac-uitzending op zaterdag ochtend 20 maart om half twaalf. Een Amsterdamse Osdorp-deputa tie komt morgenochtend eerst naar Leiden en vertrekt vervolgens met de heer A. Stikkelorum (voorzitter van Ons Doel), mevr. R. Kommer en de he?r J. van Ginkel naar Amster dam voor discussie-opnamen. Het bijna vijftig jaar oude zwembad De Zijl verkeert in slechte toestand. In maart gaat de gemeenteraad zich over de toekomst van dit bad beraden. j H.Y.DRANKENHANDEL CESR.LAEEBEP. LEIDEN „Maar",'zegt'dé heer Van West broek, „het is niet de bedoeling, dat ik, maar de wijkbewoners zelf hun oordeel over de situatie' in de Kooi bekendmaken. Het is heel goed mogelijk, dat bepaalde pun ten, die wij als noodsituatie be schouwen, bij de wijkbewoners heel anders overkomen. Daarom gaan er volgende week 82 en quêteurs op stap''. Die enquête baart de heer Van Westbroek, gymnastiekleraar aan de Bedrijfstechnische School, nog wel enige zorgen. „De enquêteurs zijn donderdagavond goed geïn strueerd, maar toch kunnen zich nog moeilijkheden voordoen. We zijn namelijk bang, dat we als volkstellers worden ontvangen. De enquête valt jammer genoeg pre cies in een verkeerde periode". De „Kooi-ehquête" heeft echter to taal niets met de volkstelling te maken. Er wordt willekeurig bij een op de vier huizen een persoon uitgekozen. De formulieren zijn naamloos, zodat na het onderzoek niemand meer weet, wie wat heeft gezegd. Ook is de heer Van Westbroek bang, dat er te veel persoonlijke pro bleempjes worden opgesomd. „Dat is beslist de bedoeling niet. Het moet een algemene behoeftepei ling worden. Later, by de vorming De bussen van Maarse en Kroon uit de richting Leider dorp wringen zich in de Siebold straat door de twee rijen ge parkeerde auto's. Een onmoge lijke situatie. HAZERSWOUDE Burgemeester Ten Heuvelhof deelde gisteravond in de gemeenteraadsvergadering mee, dat in de Jan van Goyenstraat pseu do-volkstellers in actie waren geweest en toegang hadden gekregen tot eni ge woningen. Zij hadden de meest on zinnige vragen gesteld, aldus de bur gemeester. De politie ontmaskerde de „tellers" als boekverkopers. showroom nieuwe rijn 87, tel. 34544 (4 iijnen) LEIDEN Ook in Leiden en omgeving zijn gisteren de volkstellcrs op pad gegaan, in Leiden al zo'n kleine vijfhonderd voornamelijk ambte naren. Menige teller heeft moeten ervaren, dat er meer werk vastzit aan zijn taak dan hij of zij had gedacht. Nu is dat ook afhankelijk van de buurt, die werd toegewezen. Elke teller heeft ongeveer zestig adressen gekregen met bij elkaar ongeveer 240 inwoners. Ervaringen van een teller, die in een buurt met voornamelijk particuliere woningen moest opereren, leerden ons, dat dit erg tijdrovend is. Zo moet de teller de huurwaarde van de woning noteren en daarvoor moet bij een eigen huis het aanslag biljet voor de personele belasting worden opgezocht, dat nu niet altijd direct, bij de hand is. Ook is in dergelijke wijken vaak geen huis gelijk aan het andere, met name wat het aantal vertrekken betreft. Ook inwoningen en „onvol ledige" gezinnen vergen nogal wat tijd van de teller. Bij elkaar gaan er voor menige teller dus al gauw vier dagen werk in zitten, met inbe grip van de avonden. Weigeraars had „onze" teller niet. Wel had iemand bezwaren over de vraag over invaliditeit. LEIDEN Maandag wordt begon nen met dc vervanging van de bo vengrondse stoomleiding. die van de Oegstgeesterweg af via de Haarlem mertrekvaart naar het terrein van de S.L.F. loopt, door een ondergrondse leiding, die in de middenberm van de Oegstgeesterweg en van de Willem de Zwijgerbrug komt te liggen. Dit werk heeft vrij ingrijpende gevolgen voor het verkeer over dc Oegstgees terweg en de Willem de Zwijgerbrug. Deze beide verbindingen zullen nl. tijdens de eerste fase van het werk (3 a 4 weken) volledig voor het ver keer worden afgesloten met uitzon dering van de buslijnen 13 en 14 en voetgangers en fietsers. De Oegstgeesterweg wordt afgeslo ten ter hoogte van het station en bij de Boerhaavelaan, de Willem de Zwijgerbrug aan de zijde van de Haarlemmertrekvaart. Het verkeer uit de richting Oegstgeest wordt zo veel mogelijk via de Warmonderweg en de Rijnsburgerweg geleid, het verkeer uit de richting Leiderdorp via de Kooilaan. Na afloop van de eerste fase wordt de zuidelijke rij baan van de Oegstgeesterweg weer vrijgegeven voor het verkeer. De tweede fase zal eveneens plm. 3 a 4 weken in belag nemen. Begin mei hoopt men, wind en weer dienende, het hele werk klaar te hebben. nc jebEN Een zinsnede in de in- er£ van KVP-voorzitter Werter handigheid van gespreksleider rsma voorzitter van de ARP td^rkwamen gisteravond dat zich filijtzwam nestelde in de nog samenwerking van de drie j^lijke partijen te Leiden. Voor :rst sedert dc gemeenteraads- ^zingen van vorig jaar hielden ie groeperingen een gezamen- edenvergadering. Mevrouw mr. eikerken, voorzitster van rjQ^hr. fractie, en mr. H. E. A. en, fractievoorzitter van de belichtten enkele aspecten van (neentepolitiek. Maar voor het zover was, stipu leerde de heer Werter dat de mening van de plaatselijke partijbesturen niet die behoeft te zijn van de frac ties, die immers handelen zonder last of ruggespraak. Dat de fractieleden zijn mening niet delen, mocht de heer Werter on dervinden toen hij een waarde-oor- deel gaf over het optreden van de PAK-fractie dat de gemeenteraad van Leiden soms het karakter geeft van een Poolse landdag. Letterlijk zei hij: „Overigens is het een onbe grijpelijke zaak dat de weldenkende leden van de PvdA-fractie, die reeds langer in de gemeenteraad zitting hebben, zich zo laten beïnvloeden. Zo kunnen wij ons afvragen, waarom met name de heer Van Aken zich zonder meer heeft neergelegd bij de stelling van de PAK-fractieleider dat het seniorenconvent in de raad „een paskwil" is. Hiermee erkent hij. als deelhebber aan dit seniorenconvent, immers zijn eigen onmacht!" De heer Van Aken liet de kritiek schokschouderend over zich heen gaan. Wethouder Lijten verklaarde blij te zijn „dat dit een persoonlijke rnening is omdat ik veel van wat u gezegd hebt, niet kan onderschrij ven". Voorzitter Boersma, die de leiding van de discussie op zich had geno men, vatte de bedoeling van de avond aldus samen: „Het is nodig aan de verwezenlijking van het ver kiezingsprogramma te werken op ba sis van vertrouwen. En daarom is het goed, dat de leden informatie krijgen van de raadsleden". KVP'er Driessen zei het de belang rijkste taak van college en chr. frac ties te achten: „Het behoud van ver trouwen onder de fracties die de wethouders geleverd hebben en het verbeteren van het vertrouwen onder de andere fracties". Het moest hem van het hart dat de WD in Leiden qua mentaliteit een conservatieve partij is. De heer Driessen. die zich beducht betoonde voor een verder gaande polarisatie in de raad, noemde in dit verband „onderling beraad niet wenselijk". Voorzitter Boersma nam de sug gestie over dat de drie christelijke fracties gezamenlijk fractie-vergade ringen gaan houden. Hel raadslid Lamers zei dat de christelijke fracties geen gelegenheid laten varen om samenspraak te heb ben over beleidszaken. Vrijdag 26 februari Microtheater vestestraat 40, 8.30 uur: Im perium met „De 10 geboden". Schouwburg. 8.15 uur: Rlents Gratama met ..Knollentuin". Gehoorzaal. 19 tot 22 u. antiekbeurs Fa. Langezaal. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. 10 tot 3 uur nam.: Kwintet Martin Verllnden en Leo van Oostrom. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. R.K. technische school „Don Bosco". Boerhaavelaan 44. 24 uur en 7.30—9.30 uur openbare lessen. Gebouw „Stalwijk", Herenstraat, 8 uur: ledenvergadering „Door Eendracht Ver bonden", A Wetselaar over „Flora". Collegezaal Rijksmuseum natuurlijke historie, Raamsteeg 2. 8 uur: lezing met film en dia's door prof. dr. L D Bron- gersma en dr. W Vervoort over: „Dieren leven in Suriname". Pieterskerkkoorsteeg. 24. 8 u.: café chantant „Robeit en Robert op dwaal sporen". Zaterdag 27 februari Schouwburg, 8.15 uur: Rlents Gratama met „Knollentuin". Gehoorzaal, 13 tot 22 uur: antiekbeurs Fa. Langezaal. Microtheater Vestestraat 40. 8.30: Impe rium met „De 10 geboden". Pieterskerkkoorsteeg, 24, 8 u.: café chantant „Robert ei, Robert op dwaal sporen". Zondag 28 februari Gehoorzaal. 13 tot 18 uur: antiekbeurs Fa. Langezaal. Pieterskerkkoorsteeg. 24, 8 u - café chantant „Robert er, Robert op dwaal sporen". Maandag 1 maart Turk. 4.30 tot 6 uur: receptie S. Platteel (Journalistenjubileum). Stationsplein 12. 8 uur: Werkgroep Zui delijk Afrika, sprekers van bevrijdingsbe wegingen ln zuidelijk Afrika. Dinsdag 2 maart Collegezaal zoöl. laboratorium. Katser- straat 63, 8 uur: afd. Leiden en omstr. Wereld Natuur Fonds. Ir. C. H. J. Malie paard over „Dierenschemerlng". met kleu rendia's. Schouwburg, 8.15 uur: Rlents Gratama met „Knollentuin". Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw- Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101. 8 tot 8.30 uur: spreekuur fonds huisvesting jongeren. Soc. Minerva. 8 uur: Werkgroep Zuide lijk Afrika, culturele avond, met o.a. Jules de Corte, Lenny Kuhr, Jaap van der Mer- we en Rob v/d Meerberg. Maandag 1 maart Schouwburg, 2 uur: „Variaties op een Oidipous-complex", Nieuwe Komedie, be sloten voorstelling Commissie Jeugdvoor stellingen K. en O. LJA. Dinsdag 2 maart Schouwburg. 8.15 uur: „Knollentuin", Rients Gratama. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emlgratlecentrale. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Woensdag 3 maart Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Antoinus-clubhuls, Mare 43, 8 uur: to neelavond Friese Vereniging. Schouwburg, 8.15 uur: „Vlinders zijn vrij". Donderdag 4 maart Zulderkerk, 8.15 uur: lustrumconcert „Collegium Musicum", medew. Marion Schmitz, sopraan en Herman Krebbers, viool. Schouwburg, 8.15 uur: „Vlinders zijn vrij". Microtheater Vestestraat 40, 8.30 uur: „De tien geboden". VrUdag S maart Microtheater Vestestraat 40. 8.30 uur: „De tien geboden". Gehoorzaal, 8.15 uur: concert Toon kunst, Jeanne d'Arc au Bücher (Arthur Honegger), medew. Eliz. Lugt, Bern. Kruysen. Matrozenkoor Den Haag en Gew. Orkest Zuid-Holland. Leiding Is. Arlbo. Zaterdag 6 maart Schouwburg, 8.15 uur: jaarconocert „Werkmans Wilskracht". Microtheater Vestestraat 40. 8.30 uur: „De tien geboden". dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. tel. öi 123. SecT.: Trudie Doorduin. Rljndljk- ctraat la. Lelden. Behandeling i ongevallen FILMS CAMERA Mcisjeslnternaa(k)t. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15. Zondag ook 4.45 uur. Vr en za 23.3 uur. True Gritt, 18 Jaar. LIDO Irma la Douce, 14 jaar, dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR De avonturiers. 18 Jaar. dag. 2.30 cn 8 uur. REX Gevaarlijk liefdesspel, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag ook 4.30 uur. Vr en za 23.30 uur. Groene ogen in de nacht. 18 Jaar. STUDIO The bedslttlngroom, 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag ook 4.45 uur. TRIANON Dr. Zhlvago, 14 Jaar. dag. 2.30 en 8 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552: Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525 en dc Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Centraal Apotheek. OokiemdleiiKi Tot zaterdag 10 uur de etgen dokter raadplegen Daama 6 maal 2 bellen tot zondag 24 uut Sociëteit Twentwel ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. M u. voor middag tol zondae Z4 uur) Brandweer 5 maai 3. Politie: 5 maa) 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-Waal Hülpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques UrsusplantsoeD 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 o.g.g telefoon W460: voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.iw—19.45 uur; dinsdag van 13 00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15JO uur. I Vrouwenkliniek: dagelijks van 19 00—' 19 45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—J4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0019.16 uur; za terdag en zondag vaD 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van l4.30-15.So uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 1 ltot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabetb ziekenhuis:: Volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45 19.30; 2e klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; le klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afd el 1 ng3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 eD van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma. wo, vrij en za van 15—15.30; di en do van 18—18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. dl en do van 18—18.30. Annakllnlek: 3e klas 13.30—14.30 en 18— 19 uur. /e klas 13.30— 15J0 en 19—zo uur; le klas 11—12 13.30—15.30 en 1O—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags li tot 12 eD 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag tjn. vrijdag 16.46 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11 45 en 13—15 uur ALPHEN Ziekennuls Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11 00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00-1900 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur van 18 oo—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.C0X81B.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar eééD toegang. NOORUW1JK - Sole Ml o klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. katwijk zeehosplttum: tongkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum fcln- tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. Tentoonstellingen Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tot 16 februari. Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 28 febr. tot 12 april, 10 lot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: grafiek van Bonnie Meerts en Jenny Da lenoord en plastieken van Frits Stapel. Tot l maart, dinsdag t.e.m< zaterdag, van 9 tot 6 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wol- dringh, van 12 febr. tot 28 maart, dag. to tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok in de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier", Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00-5.00. dinsdag 9.00- 12 00. 1.00-5.00. woensdag 9.00-12.00. 1.00- 5.00 7.00-8.30. vrijdag 9.00-12.00, 1.00-5.00. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Kees de Jager in de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West". Eduard van Bel- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00-5.30, dinsdag 6.30-9.00. woensdag 10.00 -12.30. 2.00-5.30. donderdag gesloten, vrij dag 2.00-5.30. 6.30-9.00. zaterdag 10.00- 12 30. Rapenburg 73: tot en met 10 maart: grafiek en pentekeningen Peter Gente naar en Hanneke Kop WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en etsen van H E Roodenburg. bronssculpturen van Joekl Sinak. van 8 tot 31 maart (maand, t.e.m. zat 10-17 u„ dinsd.-av. 8-10 u„ zond. na afspraak). Uusea Acaa Lnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrildag ook 14—17 uur Hortus. Rapenburg 13: l april SS september 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur kasseD zat. eo zon. gesloten; 1 oktober - tl maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. eesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 28 oktober, dag 10—17 uur zond. 13—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3