ERHARD KELLER VOND JUISTE BENADERING Sprinttitelstrijd in cijfers Stien Kaiser bewijst zwakte dames-sprint Nederlandse sprintarmoede Fortuna houdt kans DAMES HEREN ft Gebrei ft Middelmaat Geen Europees staverskampioen GOUDSMfTHOFF QJ» Behang van klasse! O^O Italië in stilte ten onder: 2-1 Anke Rijnders snelle tijd MAANDAG 22 FEBRUARI 1971 INZELL Erhard Keiler heeft de juiste benadering van de sprint gevonden. In die benadering is geen plaats voor een keiharde trai- ningsaanpak, maar wel voor een bijna overdreven aandacht voor het technische gedeelte van het specialistenwerk en voor een grote mate aan ontspanning. De nieuwe wereldkampioen heeft radikaal gebroken met de uitputtende trainingsmethode van zijn vroegere leermeester Thormoud Moum. Samen met zijn vriend en trainer Herbert Hoefl heeft de Westduitser in Inzeil uiterst ontspannen naar dit tweede internationaal skating union-kampioenschap toegewerkt. Het veel gekritiseerde programma van de „luie" Westduitser bleek uiteindelijk het juiste. Op de laatste afstand van het tornooi vocht hij zich langs de Zweed Ove Konig naar de top van de ranglijst waar in als enige van de all-rounders ook plaats was voor de super all- rounder en nieuwe wereldrecordhouder op de 1000 meter, Ard Schenk. Met Keilers kansen werd voor dit tomooi nauwelijks serieus rekening gehouden. De Westduitser had dit seizoen immers nauwelijks iets opval lends gepresteerd. Tijdens de vierba- nentoemee in het begin van het sei zoen, bleef hij bescheiden op de ach tergrond en het snoepreisje dat prak tisch de hele sprinttop maakte naar ie voor-Olympische spelen in Japan iet hij schieten. De 26-jarige student uit Mfinchen had daar echter ge gronde redenen voor. „Ik heb mij dit seizoen wezenlijk anders voorbereid dan in het verleden. De conditietrai ning in de zomermaanden heb ik tot het minimum beperkt. Toen er een- naai ijs was hebben mijn trainer Höfl en ik zich bijna uitsluitend bezig gehouden met de vervolmaking van de techniek. .Onder de Noorse trainer Thor moud Moum was dat anders." Hij wilde een ijzeren conditie als basis. Moum liet je drie dagen voor een belangrijk tornooi nog uitputtend trainen. Ik heb meermalen gezegd dat zoiets niet tot de meest optimale re sultaten kon leiden. Toen Moum weg ging en Höfl zijn opvolger werd, ging het beter. Ik stippel nu mijn eigen trainingsprogramma uit en Höfl schaaft mijn techniek bij. In het be gin van het seizoen heb ik uitermate kalm aan gedaan. Een sprinter kan vrij snel naar een top toewerken, maar de kans bestaat dat hij die top ook zo weer kwijt is. Ik wilde geen risico nemen, daarom heb ik alles op een kaart gezet: De ISU-sprintkam- pioe-.ischappen. De pre-Olympics in lapan had ik bewust laten schieten. Het was te kort voor het kampioen schap. De laatste drie weken heb ik praktisch niet meer getraind. Ik heb alleen maar gerelaxed. Keilers grootste opponent in dit tornooi was de Zweed Ove König, die zaterdag het klassement aanvoer de, voor Keiler en Schenk. Hasse Boerjes een van de grote favorieten die de eerste 500 meter had gewon nen, was toen al uitgeschakeld door een val op de 1000 meter, de afstand waarop Ard Schenk naar een nieuw wereldrecord flitste (1.18,8). De kan- jen van de Nederlander waren toen il tot een minimum gedaald, omdat uj in het pure specialistenwerk, de 500 meter, tekort kwam. Gunstiger Keilers kaarten lagen gunstiger, hij kreeg op de tweede 500 meter als te genstander Hasse Boerjes. De West duitser greep zijn kans gretig en reed zich via een zege op die afstand binnen bereik van König. Keiler: Ik wist dat ik niet kansloos was. Mijn grootste voordeel was dat König voor mij moest starten, dat hij tegen Schenk had geloot zag ik niet direkt als een nadeel. König van zijn kant: „Er was mi] alles aan gelegen om zoveel mogelijk in de buurt van Schenk te blijven. Ik wist dat daarin de mogelijkheid lag om de titel voor mij veilig te stellen. Maar het gat dat Schenk sloeg was te groot. Toen al vreesde ik het erste. Königs vrees bleek gegrond. Erhard Keiler had aan 1.20,6 voldoende om de opvolger van de tegenvallende Rus Muratov te worden ..Na de rit var. König wist ik dat het kon. Ik hoefde alleen maar alles of niets te spelen Op de eerste dag was ik iets meer dan een seconde op Schenk achter gebleven. Als ik dat op de tweede dag iets beter zou doen, was de titel voor mij." Keiler kort, toen hij de titel zo binnen handbereik had, meer dan normaal. Zijn 1.20,5 was ruimschoots voldoende om König te verdringen. Met König zorfde Kei ler ervoor dat de zuivere klasse mentsrijders uit de absolute top wer den geweerd. Bij de eerste twaalf van het eindklassement komt slechts een all-rounder voor, Ard Schenk. Hij heeft zijn hoge klassering uitslui tend te danken aan zijn overwinnin gen op de 1000 meter, een afstand, die de zuivere sprinters liever van het programma geschrapt zien. ■fa Beurtelings Keiler: Ik ben ervoor om in plaats van twee maal een 500 en tweemaal een 1000 meter, vier keer 500 meter te laten rijden. Je zou dan op grond van de prestaties in het voorseizoen de paren van tevoren moeten samenstel len. Dan hoeft er ook niet geloot te worden, wie de binnen- of de buiten baan heeft. Je kunt dan gewoon de rijders beurtelings in de binnen- of de buitenbaan laten starten. Door de beste rijders aan elkaar te paren, voorkom je tevens dat de mindere goden de toppers letterlijk in de weg rijden. Het lijkt mij bovendien voor het publiek veel aantrekkelijker." Erhard Keiler vindt dat het sprin ten in een paar jaar tijds sterk geëvolueerd is. „De top-schaatsers zijn voor een groot deel dezelfde als dege nen, die in 1968 in Grenoble deelna men aan de Olympische Winterspe len. Maar de top is veel dichter bij elkaar gekomen. Toen zat er geen gat tussen de verschillende toppers. Nu gaat het nog om frakties van secon den. De ISU zal de sprintkampioen schappen nog gespecialiseerder moe ten maken. Wanneer die 1000 meter wordt geschrapt, vallen alle allround- ders af. Het is in feite te gek dat een man als Schenk die wereldrecordhou der op de 10.000 meter is, derde kan worden in een tornooi voor korte-af- standsspecialisten. Van de andere kant moet ik zeggen dat de andere al-rounders er niet aan te pas zijn gekomen. Claeson, Thomassen en Bols komen niet voor bij de eerste tien van het klassement. Schenk is de eni ge, die de markt voor de pure sprin ters bederft." Loting Ove König weet zijn verliés voor een deel aan de ongelukkige loting. Ik had na Keiler moeten rijden. Dan had ik waarschijnlijk niet verloren. Ik wil dat echter niet als excuus aan voeren voor mijn verlies. Unaniem was de lof voor de starter, die in een ..zenuwentomooi" als dat van de sprinters, geen fout maakte. König: Paul Hoenig is een van de beste star ters, die de ISU bezit. Daar moet je zuinig op zijn." Erhard Keiler verwacht dat de sprint een grote toekomst tegemoet gaat. „In landen als Duitsland. Ame rika en Japan bestaat veel meer be langstelling voor de sprint als voor het klassementsrijden. Hier blijft het publiek zitten tot het laatste paar is (Van onze speciale verslaggever) INZELL Ruth Schleiermacher, het 21-jarige Oostberlijnse ta lent, offerde een heel seizoen op om wereldkampioen op de sprint te worden. Na haar ziekte, die haar verleden jaar vele maanden op non-actief zette, werkte zij onder leiding van trainer Peter Zeiler aan een come-back. Zeiler stelde zijn doel niet al te hoog: „Ik wist dat zij nog niet voldoende basisconditie had voor de lange afstanden. Daarom nam Ruth alleen maar deel aan de Europese kampioenschap pen in de all-roundklasse. De wereldkampioenschappen in Helsinki liet zij schieten om zich extra op dit sprinttoernooi te kunnen voor bereiden." Ard Schenk feliciteert Erhard Keiler met zijn overwinning. gefinisht. Sprinten is i spectaculair. Het is voor het publiek interessanter dan het klassementsrijden. Ik geloof overigens ook dat de ISU met de in stelling van het sprintkampioenschap het schaatsen over de hele linie een duw in de goede richting geeft. Dit sprintkampioenschap van mij zal een gunstige uitwerking hebben op de belangstelling voor de ijssport in Duitsland. Er zullen een paar tor nooien meer moeten worden georga niseerd en daar zullen toeschouwers op af komen. En toeschouwers bete kenen geld voor de West-Duit.se schaatsbond, geld dat kan worden be steed aan de opleiding van jeugdig talent. Jongens, die dan te weinig aanleg voor de sprint blijken te heb ben, kunnen wellicht uitstekende lan ge afstandsrijders zijn. Dat is gewoon een wisselwerking." •fe Na Sapporo De Duitse wereldkampioen wil na de Olympische Winterspelen in Japan met de sport stoppen. „Dan ben ik ook klaar met mijn studie. Ik ga mij het komende jaar voorbereiden op de 500 meter. Wie in Sapporo een kans wil hebben, zal moeten zorgen regel matig beneden de 39 seconden te kunnen rijden. Borsjes is tot nog toe de regelmatigste. Ik zie hem ook als eerste de 38-seconden grens bereiken. Nederlands team voor All England DEN HAAG (ANP) De ploeg die door de Nederlandse badminton bond zal worden uitgezonden naar het All- Englandtoernooi, de officieuze we reldkampioenschappen badminton, die van 24 tot 27 maart in Londen worden gehouden, is als volgt samen gesteld: dames: Marja Ridder. Mar jan Leusken en Joke van Beusekom. Heren: Rob Ridder Rudi Hartog heeft wegens studieredenen voor de uitnodiging bedankt. Er zal nog wor den bekeken of er nog een tweede herenspeler zal worden aangewezen. VLAARDINGEN Fortuna is begonnen aan wat trainer Piet de Wolf in het programmablad voor de wedstrijd tegen Limburgia aankondigde als een „voorjaarsoffensief". De eerste zet van dit offensief was goed: Limburgia ging met lege handen naar Bruns- sum terug, één doelpunt was voldoende om beide punten in Vlaar- dingen te houden. De faktor „geluk" speelde echter voor de pupillen van Piet de Wolf een vrij grote rol, want de Limburgse formatie bleek niet over een afmaker te beschikken voor de talrijke doelrijpe kansen die de aanvalslinie schiep. Limburgia's trainer Adam Fischer verklaarde dit. „Bij uitwedstrijden gaan wij mank aan schotvaardig heid. Er heeft hier voor ons zeker een gelijkspel ingezeten." INZELL 's-Werelds sterkste schaatsnatie heeft een ontstellende armoede aan pure sprinters. Op de wonderpiste van Inzeil kwam de afgang schrijnend aan de oppervlakte. Want behalve de alleskunner Ard Schenk was er eigenlijk geen enkele Nederlander, die met recht en reden een plaats in dit tornooi verdiende. Stayer Jan Bols hield „de specialisten" Jan Bazen en Marten Hoekstra nog duidelijk achter zich. Het tekort aan kwaliteit van de sprinttop manifesteerde zich zo duidelijk dat de technische commissie van de KNSB zich met reden kan afvragen of zij met deze sprinters wel op de goede weg is. Van de andere kant kun je niet zeggen dat er geen vorderingen zijn gemaakt Bazen en vooral Hoekstra hebben hun persoonlijke records met seconden omlaag gebracht. „Pfrom- mer is niet tevreden over hel optre den van de ploeg in zijn geheel. „Ik had gedacht dat alle vier jongens bij de eerste helft hadden gezeten. Bij Ard en Jan is dat gelukt Voor Mar ten zou het ook zijn gelukt als hij niet was gevallen maar Jan Bazen is echt tegengevallen." Leen Pfrommer is voor een ver schuiving van het sprintkampioen schap naar een datum kort voor de Europese titelstrijd. „Dan zit er niet zoveel tijd tussen de nationale kam pioenschappen en het sprintkam pioenschap. Als je daar dan nog een vijfland en wedstrijd en een nieuw- jaarstomooi bijtelt is er in een korte periode voor de sprinters voldoende emplooi. De allrounders zullen dan moeten wegblijven maar dan blijft het sprinten ook echt het domein van de specialisten. Je zou dan tevens viermaal een 500 meter kunnen laten verrijden dat lijkt meer op sprinten dan een 1000 meter. Ard Schenk bracht zijn totaal aan wereldrecords dit weekeinde op zes. Hij is nu wereldrecordhouder op de 1000, de 1500, de 3000 en de 10.000 me ter. Bovendien heeft hij nog de we reldrecords kleine tweekamp en grote meerkamp en staat hij ook nog bo venaan de ranglijst van beste schaat sers aller tijden. Zijn titelkansen in dit tomooi waren afhankelijk van zijn 500 m afstand waarop hij te ver op de zuivere specialisten achterbleef. Keiler. „Schenk start te langzaam op de 500 meter en zijn eerste bocht gaat ook te traag." De wereldkampioen in de all-round-klasse beaamt dat. „Mijn start is inderdaad te langzaam gebleken. Ik kwam pas op snelheid bij de kruising. Waarschijnlijk heb ik onvoldoende getraind op de sprint om hieraan met succes te kunnen deelne men." De vraag is of een all-rounder ook op de sprint kampioen kan worden. Schenk: „Misschien valt het allemaal wel te combineren, maar ik wilde dit seizoen geen enkel risico nemen. Mijn sprint zat goed en toen heb ik alleen het langere werk gedaan om mij op de grote tornooien voor te bereiden" Waarschijnlijk ook had een gelijk- spel de verhouding in het veld beter weergegeven. Beide teams waren te gen elkaar opgewassen, want beide speelden ze een uitermate zwakke partij voetbal. Adam Fischer: "Het is begrijpelijk dat het niet zo besx ging, zowel bij ons als ook bij Fortu na. Door de belangen die er op het spel stonden, nl. voor beide nog een klein kansje op promotie, werd het spel negatief beïnvloed. Het voetbal wordt dan geforceerd, plaatsen en schieten worden onzuiver". Piet de Wolf gaf een andere ver klaring voor het weinig aantrekke lijk zijn van het spel. "Voor rust vond ik dat er aardig gevoetbald werd. Na rust absoluut minder, maar daarvoor zijn de oorzaken overdui delijk. Als een team in de afwerking tekortschiet, dan verdwijnt de glans uit het spel. Voor het publiek wordt het dan minder spectaculair". Zowel Fortuna als Limburgia ver loren zich na de rust in een vaak eindeloos-gebrei, er werd veel ach terwaarts gespeeld, kortom de wed strijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Daar de Vlaar- dingse verdediging, met uitzonde ring van John Corver, soms bijzon der onzeker optrad, ontstonden, er situaties voor het doel van keeper Peter Eijkelenboom, die om een doel punt schreeuwden. De Limburgse aanvallers. Coolen. Beckers en Zui- dersma, bleken niet bij machte om de fouten in de Vlaardingse verde diging af te straffen. Daardoor kro pen de Vlaardingers herhaaldelijk door het oog van de naald. Fortuna heeft kansen op een grote overwinning laten liggen. Voor rust kwam Aad Reijgersberg verscheide ne malen in een kansrijke positie voor de Limburgse doelman Sobzak, maar telkens weer was de reactie van de Fortuna buitenspeler te tiaag om sucses te hebben. Piet de Wolf: „Aad Reijgersberg had het vandaag niet erg. Bovendien heeft hij nog niet de conditie om een hele wedstrijd op volle toeren mee te draaien. Daarom heb ik hem in de rust ook vervangen door Jan Baksteen". Ook schutter Jan Bouman had te gen Limburgia zijn dag niet. Na zijn doelpunt kort na het begin, toen hij profiteerde van een misverstand tussen centrale verdediger Hermans en doelman Sobzak van Limburgia door de bal tussen beiden door in het lege doel te tikken, zakte Bouman weg in de grauwe middelmaat. Tot twee maal miste hij oog in oog net de Limburgse doelman. Piet de Vries, anders de animator van de Vlaar dingse aanval, had het bijzonder moeilijk met zijn tegenstander Maas, die herhaaldelijk nog assitentie kreeg van de lange Politiek. Ook Limburgia bleek niet over een aanvalslinie van formaat te beschik ken. De anders zo gevaarlijke Coulen werd door John Corver compleet aan banden gelegd, en ook het in zetten van Klinkers en Logister na rust voor de verdedigers Hirsch en Hermans gaf de Limburgse aanval niet de stootkracht die zij nodig had. Slechts het duo Vrösch-Maas kwam op rechts vanuit de verdediging wel tot gevaarlijke aanvallen, maar de afwerking van hun zeer bruikbare passes bleef achterwege. Toch heeft Fortuna dan zijn kleine kans op promotie behouden, al be draagt de achterstand op de kopgroep nog minimaal vier punten. Voor Limburgia kan men stellen dat het zijn tweede-divisieschap geprolon geerd heeft. MENNO SCHENKE BRUSSEL (ANP) Het bestuur van de internationale federatie van beroepswielrenners (FICP). dat in Brussel heeft vergaderd, heeft beslo ten geen Europees stayerskampioen 1971 te erkennen (de Westduitser Eh- renfried Rudolph). Dit is het gevolg van een klacht van de Belgische wie lerbond tegen de diskwalificatie van Theo Verschueren in dit op 13 janua ri in Dortmund gehouden kampioen schap De FICP is namelijk van me ning dat er door de gangmakers in Dortmund „niet eerlijk is gehandeld. Voorts besloot het bestuur van de FICP een nieuw en zeer streng regle ment voor beroepsstayers, derny-, omnium- en ploegenkoersriiders, waarmee de talrijke al dan niet op zettelijke fouten moeten worden te gengegaan, voor te'leggen aan de be stuursvergadering van de internatio nale wielerunie (UCI). Ruth Schleiermacher had bij dit al les het geluk dat Loedmilla Titowa, de titelverdedigster, al op de eerste 500 meter ten val kwam. De Russin nam daarna wraak met twee wereld records op de 1000 meter, een afstand waarop zij zich volstrekt superieur toonde aan de concurrentie. Eenzelfde superioriteit spreidde de 15-jarige Amerikaanse Anne Henning ten toon op de 500 meter, een afstand waarop ze twee wereldrecords reed. Anne Henning wordt getraind door de 54-jarige Ed Rudolph, de man die de eenzame motor is van de Amerikaan se schaatssport. „Alle meisjes bij dit sprintkampioenschap komen uit Northrook, een stadje van 25.000 in woners dat op ongeveer 100 kilometer van de enige kunstijsbaan ligt die de Verenigde Staten „rijk" zijn. die van West-Allis. De meisjes rijden iedere dag ruim een uur lang heen en een uur lang terug om te trainen. We hebben heel wat talent maar Anne is de grootste. Die 42.75 seconde over de 500 meter zat er al lang in. Anne rijdt nu alleen nog maar een 500 en een 1000 meter. Ik wil voorzichtig met haar zijn, geen roofbouw plegen. Volgend seizoen gaat zij ook trainen voor de 1500 meter en in de toekomst wellicht voor de 3000 meter. Anne is in oktober met de groep mee geweest in Europa, een trainingstrip die wij zelf hebben bekostigd." Onderontwikkeld Op het kampioenschap werd duide lijk dat de damessprint nog een vol ledig onderontwikkeld gebied is. In. technisch opzicht bleven met uitzon dering van de Japanse meisjes, Tito wa en Schleiermacher alle deelneem sters onder de maat. Werkelijk sprinttalent hebben alleen Henning, Titowa en Schleiermacher. De rest komt duidelijk tekort om het predi kaat „sprintster" te dragen. Ook Atje Keulen-Deelstra, de sterkste Neder landse vertegenwoordigster die een zekere bronzen medaille verspeelde door een val op de laatste duizend meter. Coach Broekman: „Ze raakte met haar schoen het ijs en ging toen onderuit". Atje: „Het is voor mij een verloren seizoen geweest. Ik had ge hoopt nog iets mee te kunnen nemen van dit kampioenschap, voor een prestatie te kunnen zorgen na die ge weldige decepties in Leningrad en Helsinki". De zwakte van het dames front wordt het best geïllustreerd door de vierde plaats van Stien Kai ser, een schaatsler die een uitgespro ken zwakke 500 meter rijdt. Broek man vond dat de ploeg in haar geheel had voldaan. „De val van Atje kostte ons een derde plaats. Met Stien in de top van het klassement en een der tiende plaats voor debutante Trijnie Rep heb ik geen reden tot klagen". Openbaring Ruth Schleiermacher was veruit de regelmatigste van dit damestoemooi. Op alle afstanden eindigde zij op de tweede plaats. Tijdens haar directe confrontatie met Anne Henning de tweede dag op de 500 meter, nam zij geen enkel risico. Trainer Zeiler: „Het ijs was te hard om risico's te nemen. Ruth en ik hebben afgespro ken die afstand zo goed mogelijk te rijden zonder te forceren. Zij wist dat ze normaal gesproken kampioene kon worden omdat haar 1000 meter veel sterker is dan die van Anne Hen ning". Zeiler vond overigens Henning wel een openbarig: „Zij kan tot voorbeeld dienen voor alle dames die de sprint als specialiteit kiezen. Anne Henning steekt op die afstand met kop en schouders boven de concur renten uit" CAGLIARI (ANP) Het door trainer Kubala vernieuwde, jonge en voor onervaren aangeziene Spaanse voetbalelftal heeft zaterdagavond voor 25 000 toeschouwers in Cagliari op Sardinië de Europese kampioen en finalist van het wereldkampioenschap Italië met 2—1 verslagen. De Span jaarden, die zeven spelers beneden de 23 jaar in hun gelederen hadden en bovendien vier debutanten telden, waren sneller met de bal. demon streerden een sterkere ploegeenheid en speelden met grotere inzet. De 25.000 toeschouwers, die in het grote stadion (80.000 man) bijna ver loren gingen, gaven op geen enkele wijze steun aan het Italiaanse elftal. Op deze wijze protesteerden zij tegen de uitsluiting van alle spelers van Us Cagliari uit het nationale elftal Ze floten zelfs de Italiaanse rechtbuiten Mazzola uit, die de plaats van Do- menghini (Cagliari) had overgenomen. Spanje nam door doelpunten van Pir- ri (35) en Uriarti (40) de leiding met 2—0. eer De Sisti in de 78ste minuut voor Italië de eer redde. Het was voor Italië de eerste thuis nederlaag in dertig wedstrijden. Sinds de nederlaag in mei 1961 tegen Enge land (23) wonnen de Italianen in eigen land 24 wedstrijden en speelden zij er zes gelijk. De doelcijfers van deze wedstrijdenserie waren 9212... AMERSFOORT (ANP) De Amersfoortse zwemster Anke Rijn- ders (AZ en PC Amersfoort) heeft tij dens verenigingscompetitiewedstrijden in haar woonplaats een nieuw Neder lands record gevestigd op de 200 me ter vrije slag: 2.12.4 Het oude record (2.13) stond sinds de Europese kam pioenschappen in Barcelona ook op haar naam De jongste prestatie van Anke Rijnders betekent naast een nieuw senioren- ook een nieuw ad- spirantenrecord.. Annemaric Groen heeft zaterdag bij wedstrijden in Veenendaal zowel het Nederlands senioren- als adspi- rantenrecord van de 200 meter rug slag op haar naam gebracht. Anne- marie Groen kwam in het 25 meter- bad tot een tijd van 2 minuut 26 se conden. Het oude record stond op naam van Coby Sikkens met 2.27.9. Het adspira-.i ten-record was in han den van Marian Vermaat met 2.29.4, In de kwartfinales van de internatio nale overdekte Franse tenniskampioen schappen voor Jeugdspelers is Paul van Min uitgeschakeld door de Fransman ColU- not. De setstanden: 6i 6—2. De Italiaanse wielrenner Zllioli heeft gisteren de Grote Prijs van Lalgueglia ge wonnen. Hij had een voorsprong van 1.39 op zijn landgenoten Slmonetti en Panlzza. Edd.v Merekx werd vierde. Eerste dag Tweede dag 500 I m 1000 m 500 m 1000 m totaal l. Schleiermacher (OD1) 43.15 2) 1.29.5 2) 43.38 2) 1.28.9 2) 175.37 1. 2. Henning (VS) 42.91 1) 1.31.2 7) 42.75 1) 1.30.7 6) 176.10 2. 3. Holum (VS) 44.89 9) 1.29.9 4) 44.58 4) 1.29.2 3) 179.02 3. 4. Kaiser (Ned) 45.60 (16) 1.29.5 2) 45.22 (12) 1.29.3 4) 180.22 4. 5. Sundby (No) 44.83 5) 1.31.6 9) 44.84 8) 1.30.4 5) 180.67 5. 6. Berg (No) 44.83 3) 1.31.4 8) 45.03 (10) 1.30.76) 180.91 6. 7. Statkewitsj (Rus» 45.16 (11) 1.30.1 5) 45.52 (15) 1.30.8 8) 181.13 7. 8. Kantola (Finl) 44.87 8) 1.32.8 (15) 44.64 7) 1.31.9 (11) 181.86 8. 9. Saxton (VS) 44.43 4) 1.32.7 (14) 44.55 5) 1.33.1 (16) 181.88 9. 10. Soerowikina (Rus) 45.31 (14) 1.31.6 9) 45.32 (13) 1.31.2 9) 182.02 10. 11. 12. 11. K. Bierman (No) 45.23 (12) 1.32.2 (11) 45.35 (14) 1.32.4 (13) 182.80 12. Rep (Ned) 45.48 (15) 1.32.4 (12) 45.17 (11) 1.32.7 (14) 183.02 13. 13. Poulos (VS) 44.90 (10) 1.33.1 (16) 45.96 (19) 1.32.3 (12) 183.56 14. 14. Keulen-Deelstra (Ned) 44.23 3) 1.30.4 6) 44.32 4) 1.41.0 (28) 184.25 15. 16. 21. 15. Vilkas (Finl) 46.41 (23) 1.32.5 (13) 46.40 (23) 1.33.4 (17) 184.76 21. Titova (Rus) 54.78 (29) 1 29.0 1) 43.91 3) 1.27.7 1) 187.04 36. Moeratow (Rus) Granath (Zw) 500 m 39.28 2) 39.43 3) 40.20 (10) 39.62 5) 40.21 (11) 39.97 7) 40.53 (15) 39.61 4) 40.85 (19) 40.48 (14) 40.06 9) 40.42 (13) 41.39 (25) 44.55 (36) 41.08 (21) 39.23 1) 40.94 (20) 40.77 (17) Eerste dag 1000 m 1.20.0 5) 1.19.2 2) 1.18.8 1) 1.21.1 (11) 1.19.8 3) 1.20.4 6) 1.20.0 4) 1.22.5 (17) 1.20.9 9) 1.22.6 (19) 1.21.9 (14) 1.21.7 (12) 1.20.7 7) 1.21.0 (10) 1.20.9 8) 1.28.2 (35) 1.22.2 (15) 1.21.8 (13) Tweede dag 500 m 38.89 1) 39.03 3) 39.73 (11) 39.04 4) 39.72 (10) 39.71 8) 40.42 (21) 39.53 6) 40.30 (17) 39.78 (12) 39.39 5) 39.71 8) 40.39 (19) 40.35 (23) 40.56 (24) 38.98 2) 40.81 (26) 40.32 (18) 1000 m 1.20.5 2) 1.20.9 4) 1.19.5 1) 1.21.5 9) 1.20.9 4) 1.21.7 (11) 1.21.4 8) 1.23.0 (17) 1.20.7 3) 1.21.1 6) 1.24.0 (20) 1.29.4 (36) 1.21.2 7) 1.22.6 (15) 1.21.7 (11) 1.21.5 9) 1.24.6 (25) 2.00.1 (37) totaal 158.42 158.51 159.08 159.96 160.28 160.73 161.65 161.89 161.95 162.40 162.40 162.68 162.73 162.88 162.94 163.06 165.15 182.54

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9