SCORE BORD ADO: LOON VAN DE ANGST Excelsiors dagen zijn geteld Hermes had geen kind aan Baronie Strafschop redt Holland Sport Hagenaars missen te veel kansen tegen FC Utrecht Israel met selectie naar Zeist Zaalhandballers stellen teleur Aalbrecht was weer in actie 1 11 MAANDAG 22 FEBRUARI 19T1 sta niej En Van onze speciale verslaggever he| UTRECHT De grote kracht van ADO tijdens de eerste helft van deze enerverende competitie reiflvas ongetwijfeld, dat de ploeg slechts weinig kansen nodig had om een wedstrijd te beslissen Dank zij die verbluffende schotvaardigheid prijkte ADO verrassend lang aan de kop van de Ranglijst. Die reputatie is de laatste weken steeds verder afgebrokkeld en bleek in het (met 31 mirerloren) duel tegen FC Utrecht zelfs volledig ten onrechte. Trainer Jezek: „In de thuiswedstrijd, e^lie we met 40 wonnen, hebben we niet zoveel kansen gehad als dit keer." ZEIST Bondscoach Frantisek Fadrhonc heeft de selectie voor het Nederlands elftal ongewijzigd gelaten. De spelers, die ook vori ge week naar Zeist werden uitge nodigd de Twentenaren ont braken wegens de wedstrijd te gen Juventus en Rinus Israël door ziekte is verzocht zich vanmiddag weer in het KNVB sportcentrum van Zeist te mel den. De zestien spelers, die zich voorbereiden op de wedstrijd van woensdag in het stadion Feije- noord tegen Luxemburg zijn: Cruijff, Keizer, Neeskens, Rijn- ders en Suurbier (Ajax)., Jansen, Israel, Van Hanegem en Wery (Feijenoord). Drost, Pahlplatz en Schrijvers (FC Twente)., Van Be- veren en Strik (PSV), Klijnjan (Sparta) en Lippens (Rot Weiss Essen) Rinus Israël, die donderdag avond niet met Feijenoord tegen MVV speelde, is weer hersteld van zijn griep en heeft zaterdag getraind. De spelers zullen tot woensdag in de namiddag in het sportcentrum blijven. Jacobs FC Utrecht heeft het contract met zijn beide trainers verlengd. Bert Jacobs ondertekende dit weekeinde het contract dat hem voor de drie komende jaren als hoofdtrainer aan de Utrechtse club verbindt. Hulp-trainer Kor- bach tekende voor een jaar bij. Arntz Peter Arntz, uitkomend voor Go Ahead, heeft voor het lopende seizoen een contract bij de De venter eredivisieclub getekend. Arntz, UEFA-jeugdinternational, had officieel nog geen verbintenis met Go Ahead, wel is hij op de bekende voetbalschool. De 18-ja- rige Arntz, oorspronkelijk afkom stig van VVLK uit Leuth, maakte zijn eredivisiedebuut twee weken geleden tegen Ajax. Rumoer Na afloop van de wedstrijd DEV—CDN in de derde klasse d van west 1 hebben woedende supporters de scheidsrechter van dit duel, de heer Van Leeuwen, aangevallen en hem geslagen en getrapt. CDN, dat koploper is, had een kwartier voor het einde nog een 41 voorsprong, maar zag deze toch nog verloren gaan: 44. De supporters weten dit aan de scheidsrechter en vielen hem na afloop aan. Bestuurder en spe lers van DEV schoten echter on middellijk toe, zodat de scheids rechter toch veilig de kleedkamer kon bereiken. Hij heeft van de ongeregeldheden geen aangifte gedaan bij de politie, doch wel een aantekening op het wed strijdformulier gemaakt. 4 4 3 GOES Het Nederlands dames- zaalhandbalteam heeft de goede vorm van de trip naar Tsjechosowakije in Jtwee ontmoetingen tegen Noorwegen iniet vast kunnen houden. In de sport- jhal van Goes verloren de pupillen Ivan trainer Mraz (met de heren in Polen verblijvend en vervangen door Jo Gerris van Swift Roermond) met »56. Een dag later was het team in Vlissingen zelfs volledig kansloos (2—5). De aanvalsacties van de Neder landse dames waren in Goes geva rieerder van opzet, maar er werden nogal wat aangeeffouten gemaakt, die de rust uit het spel haalden. De doel punten voor Nederland werden ge maakt door: Wil Cloquet (3), Adrie Meyer en Marian de Meurichy. Voor Noorwegen scoorden: Karen Fladset (3), Sigrid Holversen, Berit Moen en Sissel Brenne. Verdedigend klopte het bij de Ne derlandse dames in Vlissingen een dag later goed, maar aanvallend bleef het Nederlandse team ver onder de maat. Bovendien was de Noorse doel- vrouwe Eldbjoerg Wallassen in een ongenaakbare vorm. Zij was er de voornaamste oorzaak van dat de Ne derlandse ploeg 45 minuten vruchte loos poogde te scoren. Pas vijf minu ten voor tijd, maar toen had Noorwe gen al een voorsprong van 40, maakte Wil van Draanen het eerste doelpunt. Maja van Kabel schoot daama nog raak voor Nederland in deze wedstrijd, die door 800 toeschou wers werd bijgewoond. De kloof tussen lijstaanvoerder Feijenoord en ADO is inmiddels vier punten geworden. De Haag se formatie krijgt vermoedelijk zondag op eigen terrein een laat ste kans zich alsnog in de kop groep te handhaven. Dan immers staat de tweede confrontatie met Feijenoord op het programma. ADO worstelt verbeten om boven te blijven. Zo angstig en zo onzeker dat het de druk van het succes nau welijks kan dragen. Want hoe ken merkend was de wijze waarop het elftal na het eerste doelpunt van FC Utrecht probeerde de achterstand weg te wissen. Eer. treffer, die voor de Utrechters wat gelukkig tot stand kwam. Een „droog", effectvol schot van de opgekomen Pronk werd door „laatste man" Mansveld verkeerd be oordeeld en de bal vloog via zijn been langs de verbaasde Ton Thie in het doel. Dat was na nauwelijks zes mi nuten. ADO was daarna volledig van de kaart. Mansveld vooral. Nekslag De aanvoerder commandeerde zijn manschappen als een bezetene naar voren, risico's dikterend, wanhopig. Steeds weer doemde de „eventuele" nederlaag als een nekslag op. Alsof er nog tien minuten te spelen waren. Zo voetbalde ADO. De mysterieuze angst is ADO ten slotte fataal geworden. Na het verlies tegen concurrent PSV (veertien dagen geleden) bleek het toch al niet grootse zelfvertrouwen van de Hagenaars nog verder aange tast. Jezek: „De spelers hebben al duidelijk laten merken, dat ze zelf niet in een kampioenschap geloofden. Ik heb het gelezen in interviews, die ze hebben .gegeven. Het zelfbewust zijn is er echt nooit geweest." ADO was al voor de wedstrijd tegen Utrecht niet zeker van zijn zaak. De prestaties van Jacob's équipe in thuiswedstrijden en het fanatieke pu bliek moeten Mansveld en zijn colle ga's niet onberoerd hebben gelaten. Alleen Jezek geeft het, zij het aarze lend toe: „Misschien zijn we bang ge weest voor de gehele atmosfeer. Voor de noodzaak van een zege. Zo'n vol stadion is doping voor de thuisclub. ADO nam na die snelle openings treffer verbijsterende risico's, die dan ook door de Utrechtse aanval (Groe- nedijk, uit een voorzet van Van Veen) koel werden afgestraft. Risico's echter, die door Utrechts zwakke de fensie wel degelijk florissante moge lijkheden opleverden. De Hagenaars hebben er slechts één benut. In de laatste minuut voor rust, toen Van Vliet lakoniek en ongehinderd door de Utrechtse defensie solieerde en Schoenmaker ongehinderd inknalde. Jacobs: „In die eerste helft hebben we gewoon verschrikkelijk veel geluk gehad. Want eigenlijk was die voor sprong helemaal niet verdiend. Het was kenmerkend hoe we tegen de aanval van ADO in die periode optra den. Zonder overtuiging, zonder inzet, zonder overtredingen ook. Daarom ben ik in de rust vreselijk kwaad geworden. Ik heb gezegd dat ze een stelletje amateurs waren, dat ze het geluk dat ze hadden liepen te tarten. Het heeft geholpen. In de tweede helft hebben we goed gespeeld. Het is maar goed, dat wp Henriksen in het doel hadden. Hij heeft de wedstrijd voor ons gewonnen. Deze man kan alles. Zelfs op de rand van het straf schopgebied staat hij koel ballen te vangen. Volgens Olsen kan hij nog beter. Ik wil wel eens weten wat dat dan wel is." Afgang Dat FC Utrecht in die tweede fase van het spectaculaire, maar matige duel, aanzienlijk beter speelde, kwam vooral door het derde doelpunt, dat Van Stijn liet noteren. Twee keer eerder had hij een even fraaie gele- (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Janus Aalbrecht is weer in actie geweest. De referee uit Hoek van Holland, die voor het seizoen door de KNVB niet bij de UEFA werd voorgedragen op de in ternationale lijst, waarna hij te leurgesteld de fluit aan de wilgen hing, leidde gisteren de tweede di visie-wedstrijd Hermes DVS - De Baronie. Zoals bekend kwam Aal brecht enkele weken geleden op zijn besluit terug. Aalbrecht leidde de wedstrijd uitstekend. Opmerkelijk overigens dat hij, die bekend staat als iemand die zelden strafschoppen uitdeelt, Hermes DVS al binnen een kwar tier een penalty toekende. Terecht overigens omdat Baronie-doelman Hennie Lelieveld de doorgebroken Kees van Kooten binnen de be ruchte lijnen onderuit trok. genheid gekregen. Die bleven zon der rendement. Eerst stuitte hij op Ton Thie. In de tweede helft lepelde hij de bal over diens vervanger Ar- desch. Utrechts derde treffer bete kende de knock-out voor ADO. Cou perus na rust volledig door Pronk uitgeschakeld „Daarna zijn we af gegaan." En Schoenmaker: „Voor rust hebben we geprobeerd gewoon voet bal te spelen. Later hebben we maar wat heen en weer gelopen." Utrecht heerste, hoogmoedig. Ook dank zij enkele omzettingen, die Ja cobs in zijn ploeg aanbracht. De sta tisch voetballende Cabo werd vervan gen door Nieuwenhuijs, waardoor de opvolger van Blaauw, Van den Oudenallen, aanmerkelijk meer ruim te kreeg voor opkomende acties. De ingrepen van Jacobs bleken een suc ces. Wijzigingen, die echter bij de spelers steeds méér tegenstand opwek ken. Door de grote concurrentie vooral tussen de middenvelders is bijna geen speler zeker van een plaats in het elftal. Jacobs wordt steeds weer tot wijzigingen gedwon gen. Hij zegt: „Ons schakelend ver mogen, van verdediging naar aanval, is nog onvoldoende. Dat komt ook door die vele wisselingen op het mid denveld. Die zijn een noodzaak. We hebben dit seizoen gewoon nog teveel spelers. In juni moeten we er een paar verkopen en als we voor die jongens een aantrekkelijke prijs wil-? len maken, moeten ze in de kijker blijven. Ik vind het niet erg. Dit sei zoen is toch bedoeld als een periode om te „rommelen". De routine ont breekt ook nog." De onzekerheid bij de spelers, of ze al dan niet een plaats in het elftal hebben en of ze al dan niet vervan gen worden, kan op een gegeven mo ment funest voor de sfeer zijn. Aan voerder Van Stijn: „Als de trainer je opstelt, dan denk je, dat hij vertrou wen in je heeft. En niet, dat je er na een half uur uitgehaald wordt. Daardoor ontstaat onrust. Net zoals er nu al problemen zijn over het verlen gen van de cpntracten. Bijna alle spelers hebben contracten aangebo den gekregen, die gewoon nergens op sloegen. Het bestuur heeft gezegd, dat de zaak nu anders aangepakt wordt dan vroeger bij DOS. Akkoord, maar dan moeten de contracten wél in ver houding staan met de prestaties en de toeschouwersaantallen van dit seizoen." FC UtreCht mist rust. Ook in het duel tegen ADO kwam de werkelijke inhoud van deze ploeg pas in de laat ste fase van de wedstrijd naar voren. Jacobs: „Dit was de eerste overwin ning, die we tegen een topploeg heb- Aad Mansveld buigt het hoofd. Door een fout van hem kwam ADO in de strijd tegen F.C. Utrecht met 10 achter. Achter Mansveld doelman Thie, rechts Simon van Vliet (3). In het midden juicht Olsen, evenals de achter hem staande Groenendijk. ben behaald. Maar we zijn ook in staat in dit stadion Feijenoord, Ajax en Sparta te verslaan. Dat is een kwestie van stabiliteit, van rust. Van het voetbal, dat we nu spelen, krijg je hartkloppingen. Want in feite is het allemaal onzeker, wat er op het veld gebeurt." Hersenschudding ADO speelde even onzeker als dit Utrecht. Ten onrechte, overigens. Want Harry Hestad (die een hersen schudding aan een botsing met Hen riksen heeft overgehouden) en Wietse Couperus verzuimden ADO's gehaaste opbouw uit de meest voortreffelijke posities af te ronden. Couperus: „Het benutten van kansen is een kwestie van geluk. Dit keer hadden we het niet." Couperus weigert de werkelijke oorzaak van ADO's aanvallend falen te noemen: angst. Want juist ADO kon zich dit keer geen nederlaag ver oorloven. SCHIEDAM Hermes DVS heeft tegen De Baronie wel heel duidelijk aangetoond op weg naar promotie naar de eerste divisie te zijn. De Schiedammers overklasten him tegenstanders bij vlagen met uiterst geraffineerd opgezette aanvalspatronen. De uiteindelij ke 41 overwinning van de Castenmiller-formatie sprak dan ook boekdelen. Met een tikkeltje meer mazzel zou de Schiedamse triomf zelfs nog hoger uitgevallen zijn. DEN HAAG Het duel tussen Holland Sport en Telstar (11) werd op Houtrust in Den Haag een aantrekkelijke en spannende wedstrijd. Het begon overigens voor de thuisclub slecht, want al na vier minuten scoorde Stanic uit een hoekschop, toen Maas de Joego slaaf verzuimde af te dekken (01). De Haagse aanval had weinig in te brengen tegen de defensie van Telstar met André als dominerende figuur en de bekwame doelman v. d. Meeren. Gedurende de gehele wedstrijd was het een gelijkopgaande partij, slechts uit een strafschop kon Holland Sport gelijk komen, toen Van der Bol binnen het strafschopgebied ten val werd gebracht. Roggeveen schoot de strafschop hard in. Wel keerde v. d. Meeren het schot, maar de terugspringende bal werd uit een moeilijke hoek door Roggeveen over de doellijn gewerkt (11). Telstar scheen even aangeslagen en André moest zelfs een bal van de doellijn halen toen Van der Meeren reeds gepasseerd was. Holland Sport aan valler Mitic miste even later van dichtbij een goede scoringskans. De Velse- naren konden daarna het evenwicht herstellen. Doordat beide aanvalslinies slordig met de kansen omsprongen was een puntenverdeling het eindresultaat hetgeen de krachtsverhouding goed weergaf. Hérmes DVS toonde weer eens over een uitstekende, volkomen uitgeba lanceerde ploeg te beschikken. Zon der zwakke plekken, zonder noe menswaardige uitblinkers ook. In fei te kan alleen een. uitzondering ge maakt worden voor linksachter Seve Visser, die ook ditmaal benadrukte dat hij zelfs in menige eredivlsieploeg een waardevolle rol zou kunnen spe len. De Baronie heeft het de Schiedam mers alleen in het eerste half uur lastig kunnen mr.ken. En dat alleen nog omdat Hermes wat ongelukkig van start ging. Immers indien Gerrie Bakkes na een kwartier niet vanaf de penalty-stip had gefaald dan zou Hermes reeds na vijftien minuten een comfortabele 20 voorsprong vero verd hebben, omdat al meteen in de openingsminuten Kees van Kooten Baronie-doelman Hennie Lelieveld met het hoofd voor de eerste maal had verslagen. Nu werd het even la ter zelfs 11 omdat de achterste linie van de Schiedammers zich door Dick Hoogmoed liet verschalken. In verdediging De Baronie trok zich na deze on verwachte gelijkmaker meteen in de verdediging terug. Aanvankelijk niet zonder succes. Enerzijds omdat met name Leo van Ginniken en Rinus Steenbergen een solide partij vertolk ten, anderzijds omdat de zwaarlijvige Kees van Kooten in de beginfase niet helemaal uit de veri kwam. Nog voor rust moest De Baronie echter capituleren. Tot tweemaal toe zelfs. De eerste keer toen Mede Ruis na een foutieve beoordeling van doel man Lelieveld beheerst 21 kon in koppen. De tweede maal toen Ger Bakkes na een schitterende solo van ver buiten het strafschopgebied raakknalde: 31. Na rust was er van strijd eigenlijk nog nauwelijks meer sprake. Hermes domineerde over alle linies. Vooral op het middenveld waar Bakkes, Flaes en Lagendijk hun tegenstanders zelfs regelmatig van het kastje naar de muur lieten lopen. Enerzijds door de bijzonder verdienstelijke combinatie- patronen, anderzijds door het gebrek aan conditie van de gasten. Met name Van den Heuvel viel wat dat betreft in negatieve zin op. -fa Eén-twéé Desondanks slaagde Hermes er nog maar éénmaal in de weg naar het doel te vinden. Dat gebeurde halver wege de tweede helft toen Seye Vis ser na een grandioze één-twéé combi natie met Kees van Kooten doelman Lelieveld schitterend klopte. De overige kansen aan Schiedamse zijde werden verprutst. Het meren deel omdat net dat greintje mazzel ontbrak dat nu eenmaal bij „doelpun- tenmaken" noodzakelijk is. Zo knalde Ger Lagendijk na goed voorbereidend werk van Kees van Kooten buiten bereik van Lelieveld op de paal, ter wijl Ties van Duppen de onderkant van de lat beukte na uitstekend wérk van Gerard Flaes. De Baronie kon tegen dat alles maar weinig zetten. Simpelweg omdat Hermes op het midden veld volkomen heerste, waar door Ger Saris, Dick Hoogmoed en Johan Ha verhals in de front linie volkomen doelloos rond doolden. Het was dan ook geen wonder dat De Baronie aan de eindstand weinig meer kon ver anderen. ROB HARTOG Van onze speciale verslaggever BREDA Zelfs de onver woestbare optimist Bob Janse moest het na afloop van de in carnavaleske sfeer gespeelde ontmoeting NACExcelsior (10) toegeven: De dagen van Excelsior in de hoogste divisie van het betaalde voetbal zijn geteld. De uiterst magere overwinning die de Bredase equipe op zijn in nood verkerende tegenstander behaalde, spotte echter in alle opzichten met het werkelijke beeld van de wed strijd. Want Excelsior combineerde aanzienlijk vlotter en beter dan de Bredase formatie, schiep zich zelfs een handvol in feite niet te missen kansen, maar moest toch ontredderd afdruipen, omdat NAC in een razend beginoffensief uit een magnifieke omhaal van Brouwers een doelpunt had geproduceerd. Een naar ach teraf zou blijken zeer waardevolle treffer, omdat NAC door dit resul taat zijn status van eredivisieclub weer met een jaar verlengd had. EERVOL Excelsiors trainer Bob .Janse zou het een fortuin waard zijn als zijn ploeg zich op hetzelfde niveau zou kunnen handhaven, want de Rotter dammers wensen onder geen beding de smadelijke weg te volgen van hun noodlottige voorganger SVV. Janse wil zijn Excelsior nog altijd niet vergelijken met de Schiedam mers. „Als wij degraderen gebeurt- dat eervol en niet met resultaten die als een afgang te beschouwen zijn. Neem nu NAC. Was Excelsior nu zoveel minder? Ik zou het tegendeel willen beweren en toch verliezen we, omdat we nu eenmaal in de fa tale hoek zitten." Voor NAC-trainer Leo Canjes was het een raadsel dat de opgaande curve in de prestaties die zich in de laatste wedstrijden manifesteerde, weer diep was gedaald. En dat nog wel ondanks alle serieuze voorberei dingen van de Bredase ploeg, die ver van het carnavalgewoel werd gehou den en zich in dodelijke ernst con centreerde op de confrontatie met Excelsior. Van die concentratie was overi gens weinig te constateren. Met uit zondering dan van het eerste kwar tier toen NAC als een „razende Roe land" de afweerlinie van de Rotter dammers binnenstormde en via Brouwers, Bakker en Cuaars een venijnig vuurwerk ontstak, dat dank zij het uitstekende optreden van Van der Roer weinig schade veroorzaakte. Slechts eenmaal moest hij de ondankbare gang naar het net maken, toen Brouwers een vrije trap van Schrijvers die door Visschers was doorgekopt in een doelpunt omboog: 1—0. Die achterstand was nauwelijks als desastreus te be schouwen, omdat Excelsior legio kansen kreeg op een tegentreffer. Van Toledo en A. den Butter waren er vaak dichtbij, maar tijdig ingrij pen van doelman Kitzmann behoed de NAC voor de gelijkmaker. Aan de andere kant mocht Excelsior niet klagen dat Brouwers de lat en de vrijstaande Bouwmeester de paal trof. De vervanging bij NAC van Stan ley Bish door Kattestaart bracht aanvankelijk wat meer vaart in de Bredase gelederen, maar er werd zo traag en slordig geopereerd, dat Ex celsiors defensie, waarin Mühlenbruch om „interne" reden uit de ploeg was gelaten, gemakkelijk kon ingrijpen. Via de door Gerrit den Butter ingevallen Rob de Boom ontketenden de Rotterdammers nog een slotoffensief, dat echter zonder resultaat bleef. Scheidsrechter Ver- voort deed ln de slotfase beide ploegen wel schreeuwend onrecht aan door een zware overtreding van Libregts tegen Brouwers onbestraft te laten en Excelsior eveneens een geheide strafschop te onthouden toen de doorgebroken Van Toledo zich omstrengeld voelde door Kitzmann. In beide gevallen deed Vervoort of zijn neus bloedde. Eredivisie Feijenoord 22 15 S 2 35 «8—16 Alax 22 15 4 3 34 58—13 PSV 22 15 4 3 34 52-13 Sparta 22 13 8 1 34 38-17 FC Twente 22 12 8 2 32 33^- 9 ADO 22 13 5 4 31 41—18 FC Utrecht 22 11 2 9 24 34—13 NEC 22 7 7 8 21 28-26 Go Ahead 22 7 6 9 20 26-32 Telstar 22 5 8 9 18 25-32 NAC 22 6 6 10 18 26—38 MVV 22 5 7 10 17 23—31 Holland Sport 22 4 9 9 17 28—27 DWS 22 3 11 6 17 17—34 Volendam 22 3 11 8 17 17—34 Haarlem 22 1 9 12 11 17—41 Excelsior 22 2 6 14 10 17—48 AZ '67 22 1 7 14 I 15—67 Eerste divisie FC Den Bosch 22 15 6 1 36 38—10 GVAV 22 13 6 3 32 29—6 Heracles 22 8 9 5 2S 36-27 Cambuur 21 9 6 8 24 29—24 Vitesse 21 11 2 8 24 36—26 Blauw Wit 22 9 6 7 24 34—27 Wageningen 20 7 8 S 22 3034 HVC 21 6 8 7 20 21—30 DFC 21 7 5 9 19 22—25 Helmond Sport .22 4 11 7 19 19—22 FSC 20 6 6 8 18 16—21 SVV 21 5 7 9 17 27—30 Willem II 21 6 5 10 17 21—36 Heerenveen 20 3 10 7 16 21—28 Veendam 21 3 8 10 14 19-32 Graafschap 19 2 5 12 9 14—33 Tweede divisie PEC 21 11 8 2 30 48-24 Eindhoven 20 10 8 2 28 24—8 Hermes DVS 20 12 4 4 28 34—16 VolewUckers 21 11 5 5 27 42—23 Fortuna VI. 21 9 5 7 23 26—26 NOAD 20 7 8 5 22 29-23 Roda JC 20 S 11 4 21 15—18 Limburgia 20 6 8 6 20 21—21 RCH 20 5 8 7 18 20—21 Coolland 19 5 7 7 17 19—29 AGOVV 19 6 6 8 17 18—2S ZPC 20 4 9 7 17 26—27 Baronie 20 5 7 8 17 24—30 vvv 20 6 3 9 17 23—29 KBC 19 3 7 9 13 16—24 EDO 20 6 1 13 13 20—37 SC Drente 20 3 6 11 12 17—31 EREDIVISIE AZ '67FC Twente 02 NACExcelsior 0 Holland SportTelstar11 Ajax—Volendam4—0 HaarlemDWS 2—2 FC Utrecht—ADO 31 Go AheadNEC 2—2 EERSTE DIVISIE Blauw WitDFC 20 VitesseSVV 3_i HeerenveenGVAV 02 VeendamCambuur 11 Den BoschDe Graafschap20 HeraclesWageningen 01 FSC—HVC i_i TWEEDE DIVISIE f PECGooiland 7l NOAD—ZFC 2—1 Roda JC—RCH 0—0 Drente—EDO i_2 WV—De Volewijckèrs O—1 Fortuna VI.Limburgia 10 Hermes DVSBaronie 41 RBCEindhoven 01 Totocijfers De uitslagen van de wedstrijden die meetellen voor Sporttoto 32 zijn: Holland Sport Telstar 1—1, Haarlem DWS 2—2. 87 FC Twente 0—2, FC Utrecht SriJrV ^A£ Excelsior 1-0. Go Ahead 2—2 PEC Gooiland 7—1, Drente wnvc ~2, Ffrtuna Limburgia 1—0, yr Baronle 4—1. Everton Llver- ^Cheïse'a^^S Wolves 3~°' stoke City Een Juist Ingevulde kolom ziet er als volgt Ailt: 3-3-2-1-1 - 3-1-2-1-1 B-teams eersteklasse: Go Ahead 3—0. Helmond Sport 7„£elJenoord °~2- NBC - AZ '67 3-1. ADO FC Den Bosch 0—3, DWS Haar- Volendam Ajax 0—1, GVAV Holland Sport 0—1. Sparta PSV 2—0. tweede klasse a: r., H ,7T,. Herac|es 0-3. wageningen Blauw Wit 0—0, de Graafschap Veendam 0—0, SC Cambuur EDO 3—0, de Vole- wljckers se Drente 0—1, hvc pec 0—2, Gooiland AGOVV 1—2. Score-verloop FC Utrecht - ADO 3-1 (2-1) 5: Pronk 1—0, 31: Groenendijk 2-0, 45: Schoenmaker St,Jn 3-1 Scheidsrechter: Derks Toeschouwers: 24.000. FC Utrecht: Henriksen; Van Hulssteden, Pronk, Adriaanse. Blaauw (Van Oudenal- len): Coté. Olsen. Cabo (Ndeuwenhula). Van Stijn; Van Veen. Groenendijk. -l.ADO:,JTh'e <Ardesch); van den Burch. - Mansveld. Van Vliet, Korevaar; Advocaat, f£522?Iïï?kï,,De Zoet€: Berg' Couperus. Hestad (De Caluwe) Go Ahead - NEC 2-2 (2-1) 8: Hoen ders 1—0, 32: Davidovlc 1—1, 33: Geels 2—1; 72. Oosterveld 2—2. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 10000 Go Ahead: Withers; Kolkman, Warnas. Somer. Koenders; De Winkel (Geestman), van der Ley. Arntz; Geels, Hoekema. Jeli- NEC: De Bree: Mellaard. Pljs, Eggen- kamp. Kornells: Bonnen. Dekker. Davido vlc: De Jong. Kamps. Oosterveld. AZ '67 FC Twente 0—2 (0—1) 2S: Vonk (eigen doel) 0-1. 79 willy van de - Kerkhof 0—2. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 7.000 AZ '67: Vooys; De Jong, Kabel, Van Veen, Vonk: Stapper (Schats), Llberda, bur (Vlsser), Schmidt, Tijm, Vreden- FC Twente: Schrijvers; Van Tersael. Drost. De Vries, Oranen; Pahlplatz, Van der Vall (Notten) Huvc (Ten Donkelaar); Willy van de Kerkhof. Jeurlng, René van de Kerkhof. Haarlem DWS 2—2 (2-2) 6: DelJkers 0—1, 21: Vesters 1—1, 28: Breevoort 2—1. 37: Deljkers 2—2. Scheidsrechter: Brouwer. Toeschouwers: 5 500 Haarlem: Paternotte: WenUnk, De Haan, Burgers, Koopman: Huyg (De Jong), Ves ters, Van Breevoort; Hoeben, De Goede, Boszhardt DWS: Jongbloed: Pijlman, Blanch!, Dijk stra (Xunlnga). Kammin ga: Fllnkevleugel, Overweg. Geurtsen; Bonslnk, Deljkers, Seemann. Topscorers De lijst van topscorers Is ln het afgelo pen weekeinde nauwelijks veranderd. Met uitzondering van Gerrie Deljkers van DWS maakte geen speler meer dan een doel punt. Topscorer Groenendijk scoorde net als zijn naaste concurrent Cruijff een 1 keer. De twee spelers, die de derde plaats deelden. Van der Kuylen en Jeurlnr wa- ren niet productief. Zij kregen gezelschap van Van Dijk en Schoenmaker. De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1 Groenendijk (FC Utrecht) 15 doelpunten: 1 Cruijff (Ajax) 14 doelpunten: 3 Schoen- maker (ADO. Van Dijk (Ajax). Van der Kuylen (PSV) en Jeurlng (FC Twente) 12 doelpunten: 7 Couperus (ADO). Geels (Go Ahead). Roggeveen (Holland Sport), De Vrlndt (PSV) en Rene van de Kerkhof (FC Twente). 11 doelpunten. 12 Ktndvall, 10 doelpunten: 13 Swart (Ajax) Kowallk (Sparta) 9 doelpunten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11