Hard Amerika in Barnards leven De geldwolven BOEK - gespecialiseerd - BOEK DIE ROTSCHOOL VAN U ZATERDAG 20 FEBRUARI 1971 Siem Eikelenboom, 9 jaar, wat zo onder de indruk van de maan landing dat hij er een tekening van maakte. Prachtig gedaan hoor. Voorjaar HANNEKE LAFEBER ruikt het voorjaar al en maakte daarom dit versje: Ruik je de dennegeuren al in het hos? zie je de hertjes spelen op het groene mos? Het konijntje graaft een hol letje kijk, daar heb je ook een jong molletje. 't Wordt lente in de natuur pas was het nog koud en guur. Maar nu komt het voorjaar in het land het voorjaar komt in 't land! De Vogelschool Een leuk versje ingestuurd door Renata v. d. Meiden. De vogelschool Meester Kraai staat voor de klas in zijn mooie zwarte jas. Hoor, hij krast: Het is niet fraai, Piet Mus weet niets meer van de haai! De Vink kent ook zijn les weer niet. Merel, jij? Nog meer verdriet! Mijn neefje Kauw, fluit jij je les? Nou, ik schaam me, nog geen zes! Ik moet zeggen: het is mooi de hele klas gaat in de kooi. Beste meisjes en jongens, Hoe is het met jullie sinds vorige week? Je beste beentje voorgezet op school? Mooie cijfers gehaald? Ik kreeg weer een heleboel en thousiaste brieven en veel kinderen hadden hun best gedaan op een tekening. Nu moeten jullie niet denken dat, wanneer je er een op stuurt, die gelijk In de krant komt. ik bewaar ze allemaal en als er plaats is In ons hoekje, dan gaat er een mee. Als je je eigen tekening dus niet direct ziet, hoef je niet te denken o, hij Is vast niet goed. Nee, je kan je werkstuk heus op een keer wel eens tegenkomen. Ditzelfde geldt als je een versje Instuurt. Ik krijg zo vaak brieven met een versje erbij en dan wordt er gevraagd: „Mag dat In de krant, tante Chris?" Maar, mels|es en jongens, èlles kan er natuurli|k niet Jn, 't moet ook aardig zijn. Ik vind het leuk om veel „eigen werk" te krijgen en al zou het dan niet in de krant komen, tante Chris bekijkt het altijd graag hoor. Deze keer doe Ik 's een greep uit de brieven. Arie de Jong hóe Is het met je zusje? toch niets ernstigs, hoop Ik? Marian v.d. Lugt ben je op een gymnastiekclub- je? Trudi van Andel vond Lie- neke je cadeautje mooi? Martin de Zoete je brief kwam vorige week te laat. Stuur je tekening maar precies zo in als de puzzeloplossing, hoor. Marja Jo- chem jij hebt heel mooie ca deaus gekregen. Heb Je ook een eigen bureautje? Greetje Dekker jij kan het lang onder water uithouden zeg. Nog een schepje er bovenop en dan ben je er. Je vriendinnen moeten zelf schrijven, hoor. Trouwens, de ene datum is al voorbij en bij de andere naam stond geen adres. Ellen Heystek kan je het in strument al bespelen of moet je 't nog leren?. Volgende week zijn er weer an deren aan de beurt. Zo Is het een verrassing of je naam er in staat. Meisjes en jongens, ik ben aan het eind van mijn brief. Nu zijn jullie weer aan de beurt om de pen te pakken. Dag hoor, hartelijk gegroet van tante Chris JARIGEN Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag. Hiep, hiep hoera!!! 21 febr. Marten v. d. Drift, Hambur gerlaan 92, Boskoop, 7 jaar. 23 febr. Rita van Noort, Noord einde 47, Waddinxveen, 12 jaar. 24 febr. Elly den Ouden, Voorde 80. Rotterdam. 10 jaar. en Joke Sterk. Dongen 8, Barendrecht. 11 jaar. 27 febr. Lia Leenheer, Mr. Troel- strastraat 5, Ridderkerk, 10 jaar. Marjolein Simons, Zonneoord 248, Den Haag, 10 jaar, en Christa Ver meer. Dotterlei 27, Capelle a. d. IJssel, 12 jaar. Puzzeloplossing speer peer S; kanon kano N; eend den E; steen nest E; spuit spit U; wolken kolen W: raam aar M; kraan karn A; krant krat N. De uitkomst is SNEEUWMAN. iswinnaars De prijswinnaars zijn Sonja Vijfvinkel in Klaaswaal cn Arie de Jong in De Lier. Deze puzzel wordt weer een denkertje. Je moet soms goed verzin nen wat het moet zijn. Het lijkt zo op het eer ste gezicht wel een doolhof, vinden jullie niet? Maar je hebt na tuurlijk al de afbeeldin gen gezien en de pijlen daarbij. Het is de be doeling dat je de namen van de tekeningetjes in de hokjes zet waar het pijltje heenwijst. Ik ben benieuwd wat jullie er van maken. Laat het me maar eens zien en stuur de oplossing in vóór dinsdag 23 februari. Doe je best! De Amerikaanse schrijver Tho mas Fall, die tijdens zijn studie aan de universiteit werkzaam was In de olieindustrie te Oklahoma en Texas, heeft zijn ogen blijkbaar goed de kost gegeven en ervarin gen opgedaan die hem In staat stelden een geïnspireerde roman te schrijven. In De geldwolven geeft hij een beeld van wat zich achter de facade van welvaart en ge waagde speculaties afspeelt. Hij toont een volkomen vermate- riallseerde wereld, waarin de men sen niet leven maar geleefd wor den, lieden die geen ander doel kennen dan harde dollars te ver dienen, desnoods over de ruggen van eigen bloedverwanten heen, om zo in de grote concerns de top te bereiken, waar men zijn concur renten kan maken en breken voor zover zij wel of niet dienstbaar zijn aan het handhaven van hun positie. Deze asoecten schetst Fall in de geschiedenis van de Greersdynas- die zich aanvankelijk bezig hield met het verbouwen van ka toen en met veeteelt. Maar als er in die gronden zout, zwavel en la ter ook olie wordt gevonden, wor den zij belangrijk voor de indus trialisatie var Texas en beginnen de speculaties Er zijn drie broers, Mllo. Danny en Stuart. »n de oude vader Ethan Greers. Milo is bij uitstek de Ame rikaan die :n dollars denkt. Danny Is de man die de meeste fatsoens normen bezit en eerlijk een bedrijf wil opbouwen Stuart is geen partll In dit leven en hij komt om bij een auto-ongeluk Tussen alle strijd om de top te kent de auteur hun liefdes en harts- ochten en de vrouwen die op hun beurt hun deel leveren in dit kei harde spel. waarbij hij aantoont dat Je prijs voor hun ovenwinningen in feite te hoog is. „Geldwolven" is een goed verzorgde uitgaven in de bekende Cultuurserie van Ad M C. Stok. Der Haag. (402 bldz. f21.50). BEETHOVEN In de serie De groten van alle tijden heeft De Geïllustreerde Pers Amsterdam een boek uitgebracht dat handelt over Beethoven. Het boek, dat voorzien is van vele kleurrijke illustraties, beschrijft het leven van de componist en van personen die een belangrijke rol in zijn leven speelden. In het popu laire genre een prachtig boek om iets meer te weten te komen over het leven en de achtergronden van deze grote componist, 6,95). Enkele jaren geleden heeft de Zuidafrikaanse chirurg dr. Chris- tiaan Barnard met zijn harttrans plantaties een tijdlang bijna dage lijks de voorpagina's van alle kran ten in de wereld gehaald. De ver beten strijd die hij voerde om deze verrassende medische successen te kunnen behalen, leest men in zijn uitstekende biografie „One Li fe", die in de Nederlandse verta ling van J. F Kliphuis de niet zo aansprekende titel „Mijn leven als arts en mens" kreeg. Het boek, dat 368 pagina's telt en verscheen bij West-Friesland in Hoorn, geeft een boeiende, recente geschiedenis, in prettige stijl ge schreven. Het levensverhaal loopt uit op de harttransplantatie bij Louis Washanksky, die stap voor stap wordt naverteld. Om dat allemaal goed te kunnen volgen zou men eigenlijk arts moeten zijn. Niette min zal ook elke leek kunnen ge nieten van dit fijne boek, geschre ven door een beroemd man (f 17 90). Geen asiel voor legioensoldaten Ethiek en reclame Er Is een groeiende aandacht voor het verschijnsel van de recla me, met alle aspecten die het ver toont, niet in de laatste plaats de ethische. Anne van der Melden zegt er In Ethiek en reclame goe de dingen over, als resultaat van lezen en denken, en hij eindigt met aan de reclame tien vragen te stel len. (Ambo, Bilthoven, 109 blz.. f 7.90). Drieduizend Duitse „Oostfront strijders", onder wie 167 Esten, Let ten en Lithauers zochten na de Tegen de stroom De titel van Heinrich Grübers Interessante boek Tegen de stroom is ontleend aan het ken merkend devies van de auteur: Do de vissen drijven met de stroom mee; levende vissen zwemmen er tegen op. Dr. Grüber beschrijft zijn leven als christen-van-de-daad, dat hem In nazikampen bracht en thans bij de communistische machthebbers gevreesd maakt: Tegen de stroom op. Het bracht hem ook erkenning, o.a. een hoge Nederlandse onder scheiding en de blijvende vriend schap van velen onzer verzets lieden. Ook ontmoetingen met gro te mensen als Schweitzer, Luther King en Kennedy. Temidden van eventuele leerstel lige verwarring zal een dergelijk boek velen kunnen inspireren, (uitg. Semper Agendo, Apeldoorn. 321 blz.. f 24.50). beëindiging van de Tweede We- eldoorlog een goed heenkomen in Zweden. Zij werden daar echter jnmiddellijk geïnterneerd en uitein delijk, ondanks indringende pro testacties en demonstraties van het Zweedse volk. In januari 1946 aan Rusland uitgeleverd. Per Olov Enquist heeft het fei tenmateriaal verzameld en bijna pijnlijk nauwkeurig weergegeven In zijn boek „Geen asiel voor legioen- soldaten"; dat werd bekroond met de Scandinavische literatuurprijs en de Zweedse staatsprijs. Het schokkende verhaal over dit cwarte hoofdstuk in de geschiede- ->is van het neutrale Zweden Is In iet Nederlands vertaald door me- /rouw drs. .J C. Torringa-Timmer 5n uitgegeven bij De Boekerij in Baarn. Het boek telt 319 pagina's an kost f 15,90. De spanning die een geschie denis als deze veronderstelt, wordt helaas schade toegebracht door de zakelijke schrijftrant en de verre gaande detaillering van bijzonder heden en achtergronden. Prinses Gracia van Monaco danst met dr. Barnard Het boek Die rotschool van U (brief aan een on derwijzeres) is geschreven door acht Jongens van de school van Barbiana.' het privé-schooltje dat door pastoor Don Milan! was opgezet om kinderen die op officiële scholen waren afgewezen, op te vangen. De leerlingen hekelen het Italiaanse onderwijssys teem. Hun ervaringen met het onderwijs en de leer krachten brengen zij In verband met hun afkomst. Zij vertegenwoordigen namelijk de onderste maatschap pelijke lagen en ondervinden aan den lijve hoé weinig het onderwijs op hen ia Ingesteld, hen zelfs achter stelt, en degenen die toevallig In betere sociale om standigheden ter wereld zijn gekomen, bevoordeelt. Zij voelen zich het slachtoffer van een verkeerd on derwijsbeleid. In dit boek wordt een nabeschouwing gegeven door de onderwijspsychologen Oscar de Wit, Sibe Soutendijk en Co van Calcar. Zij wijzen erop dat dezelfde verziekte symptomen ook In het Neder landse onderwijs te vinden zijn. Ook hier schort er nogal wat aan de opvangmethoden voor kinderen uit de lagere milieus. Tot slot geeft de werkgroep Democratische School een verslag van de wijze waarop zij de Jeugd die op school In de steek wordt gelaten, tracht op te van gen. Zowel voor onderwijs- als niet-onderwijsmensen is dit boek de moeite waard, juist omdat het zo illustra tief is, ook voor de actuele problemen ter zake in ons land. (Uitg. Bruna, Utrecht). Dr. J. P. A. Mekkes: Radix, tijd en kennen, aspecten van de wer kelijkheid, wijsgerig en bijbels be licht (in serie Christelijk Perspec tief), Uitg. Buijten Schipperheijn, Amsterdam, 236 blz., 16 - (abon nees 12.-) Dr. Ir. H. van Riessen: Wijsbe geerte, herschrijving van „Op Wijsgerige Wegen". Uitg. Kok, Kampen. 224 blz., 16.95. Dr. Herman Wiersinga: De ver zoening in de theologische dis- kussie. Uitg. Kok, Kampen, 224 blz., f 15,75. Ben Bos, Andries de Jong, Ineke Jungschleger en Jac. Vroemen: Praten met Politie, eerder versche nen in De Nieuwe Linie. Uitg. Bru na, Utrecht. 144 blz., ƒ9,75 Maarten Luther: Jona („Der Prophet Jona ausgelegt") vertaald en ingeleid door drs. K. Exalto. Uitg. Buijten Schipperheijn, Am sterdam, 152 blz., 10.- Economie, bundel economische opstellen van vooraanstaande des kundigen, aangeboden aan prof. dr. T. P. van der Kooy bij diens af scheid van de VU Uitg. Kok, Kam pen, 203 blz., f 15.-. In de reeks Kamper Cahiers ver schenen: prof di W. D. Jonker: Als een riet in de wind, 19 blz f 3,25; drs. J. C. de Moor: De tijd van het heil, 23 blz., f3,75; prof. dr. Th. Rothuizen: Wat is tfi logie? 29 blz., ƒ4,25 en prof. W. C. van Unnlk: Het Nieuwe 1 tament in de ethiek, 18 blz., 3 Uitg. Kok, Kampen. In de serie Natuurgidsen van Centrale Uitgeverij, Harderwijk de Zuid-Nederlandse Uitgevi' Antwerpen: Kustfaurta door Guj ve Cherbonnier met kleurenillus 0i ties van Denise Weber en Phill| m Degrave, 160 blz., f5,90 en: Dierentuin door Donald Hoffmeister met kleurenillustratie van Arthur Singer 160 blz. 5,90 n In 't zadel „Paardrijden behoeft niet onl taalbaar te zijn" Is de onderlig van het keurlq uitgevoerde boel s uw eigen rijpaard van KO. Fuchs en Wouter Slob. In een dat paardrijden inderdaad i meer het voorrécht Is van de per ten", beantwoordt dit boek (i) Smidje Verholen en de rare alchimist' 144: Professor Nosco zag wel in, dat ontkennen niet baatte en gaf alles toe. De arme brigadier had echter nog nooit zo'n belang rijke zaak te behandelen gehad en daarom wist hij er niet goed raad mee. „Ehehwe moesten maar een inspectaris of commisseur van pliessie uit de stad laten komen," mompelde hij. „Een goed idee," lachte de smid, „Laat mij dat maar op knappen. Dan laat ik meteen Frans Bulle van de krant komen. Die kan er dan een mooi stukje van schrijven en als het een beetje wil, komt je portret ook nog in de krant. Dan ben je in één slag beroemd." Smidje Verholen belde Bulle op, die al lang in bed lag en de vermoeidheid van de zware werkdag uit de lome leden sliep. Bulle schrok wakker, stak onmiddellijk een peuk sigaar in de mond en greep de telefoon van de haak. „Hier smidje Verholen!" hoorde hij zeggen. „We hebben hem, Bulle! Hij i3 het! Nosco is de Kludde! Ik heb dus toch gelijk gehad!" Deze uitroep maakte de redacteur in één slag klaar wakker. Hij vloog zijn bed uit en riep: „Ik kom onmiddellijk naer je toe!" „Ik zit op het politiebureau te Aarpelo," zei de smid nog. „En denk erom, dat je me goed betaalt voor de rechten op dat Kludde-verhaal" „Komt in orde," zei Frans. „Moet ik verder nog wat voor je meebrengen?" „Een hoge ome van de politie," antwoordde de smid. „Ik weet wel, dat ze allemaal zijn aange stoken door de mooi-wordt-lelijk-ziekte, maar we kunnen ze genezen door tegengifpilletjes." „Komt voor de bakker," riep Frans Bulle en begon zijn tanden te poetsen. Hij kleedde zich, rende het huis uit en begaf zich per dienstauto naar de riante woning van de ons reeds bekende hoofdinspecteur Harry Hom meles geverij Hollandia N.V., Baarn) al een grote behoefte Fraaie tekenl gen en foto's illustreren hoofdstü ken als „Rijkleding en rij-ondl richt", „Het houden van een paa en het rijden zonder illusies" l „De taak van het paard in het tij perk van de techniek." 9,90) Een boekje, eveneens interé sant voor beginnende ruiters, d meer voorlichting geeft over Ir paardrijden als zodanig is In 't i del van ooper-stalmeester Pier) Cambry. Onderwerpen als „De b nen van het paard", „De gange en „De stao" komen in dit boel van uitgever A. D. M. C. Stok/F rum Boekerii gedetailleerd sprake. Vanavond te zien Nederland 1 KRO 7.05 uur Filmrubriek 8.21 uur Marcus Welbi: „Luitenant detective Jack son" 9.11 uur Brandpunt 9.41 uur Frans Halsema-show 10.31 uur (RKK) Lente in steen Nederland 2 EO en AVRO 7.05 uur Ziekenprogramma, overdenking, en Goudse glazen 8.21 uur Carol Burnett-show 9.10 uur Interview met de filmacteur Charlton Heston 9.45 uur Kleintje carnaval, Sjakie Schram en zijn artiesten 10.30 uur Braziliaans voetbal Vanavond te horen Hilversum I KRO 7.30 uur In de volksmond 8.00 uur Verzoekplatenprogramma 10.00 uur Kritisch programma Cursief 10.40 uur Goal, muzikaal sportprogramma Hilversum II JA RA 8.05 uur Nederlandse chansons 8.30 uur Herinneringen van W. Sandberg 9.00 uur Klassieke stereoplaten 10.45 uur Drie-ster 11.45 uur Piggelmee RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Ac tualiteiten. 19.00 Musicerende dilettanten: Amsterdams Ope rakoor met pianobegeleiding. 19.30 (S) Volksmuziek. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) Kursief, een programma dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 22 30 Nieuws. 22.40 (S) Goal...!: een muzikaal sportprogramma met commentaren en reporta ges 23.55-24.00. Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten 18.20 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 (S) Uit eigen huis: studio-op namen. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918 - 1926 <gr.). 20.05 (S) Nederlandse chansons. 20.30 Herinneringen van de heer W Sandberg. 21.00 (S) Serenade: klassieke kamermuziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Pig gelmee: gesprekken en lichte muziek. 23.55 - 24.00 Nieuws. NOS: 18.45 (k) De Fabeltjes krant. STER: 18.50 (K) Recla me. NOS: 18.55 <K) Journaal. STER: 19-00 <K) Reclame. KRO: 19.05 <K) Voor een brief kaart op de eerste rang. film- rubriek. STER: 19.55 1K1 Re clame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.21 (K> Marcus Welby. TV -serie. 12.11 Brandpunt 21.41 IK) Showprogramma met Frany Halsema. KRO'RKK: 22.31 Lente in Steen. NOS: 22 51 - 22.56 <K) Journaal Nederland II NOS: 18.45 «O De Fabeltjes krant. STER: 18.50 <K) Recla-, me. NOS: 18.54 (K) Journaal.1 STER: 19.00 (K) Reclame. E.O. 19.05 Van hart tot hart, voor de zieken. 19.20 Nader beke ken. 19.30 Gespiegeld In Ker- keglas. STER: 19.55 (K) Recla- en sport). 16.15 De economi STER: 20.15 (K) Reclame. AV RO: 20.21 (K) De Carol Burnett Show. 21.10 <K) AVROskoop: fllmrubriek. 21.45 (K) Kleine Carnaval: carnavalsprogram ma. 22.30 AVRO's Sportpanora- ma: Braziliaans voetbal. NOS: 23.30 - 23.25 (K) Journaal. België I Kanalen: 2 Rulselede: 10 Wa ver en 44 Gent. 18.00 Kleur: Fabeltjeskrant. 18.05 WIJ heren van Zlchem (Herhaling). 19.05 Natuurmaga- zine. Regie: Hugo Van der Vennet. 19.35 Hier spreekt men Nederlands Aansl. Zoeklicht. 19.43 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Kleur: Snoep niet van de madeliefjes (6). 20.35 De Sportroos, amuse mentsprogramma. 21.35 Echo. 22.05 Kleur: De dief van Was hington. tv-feullleton (1). 23.20 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 mtr. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) Badinerle: klass. muziek (gr). 9.00 Nieuws cn waterstanden. 9.15 (S) Lau- datc: gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering n.oo Nieuws. 11.02 (S) Radio Kame rorkest en het Nederlands Saxofoon Kwartet. 1155 Mede delingen NCRV: 12.00 Kerkor gelconcert. 12.40 Tussenbeide: ae'.uele kroniek 13.00 Nieuws.' 13.10 (S) Psalmen, nieuwe be-, rijmingen - oude zettingen, muzikale lezing. 13.25 (S) Nledersöchsischer Slngkreis (gr). 13.55 Poëzie met lange adem: hoogtepunten uit de he- dend. epische poëzie. NOS: mm PROGRAMMA'S 14.15 (S) Noordelijk Filharmo nisch Orkest en solist (In de pauze plm. 15.00-15.15 Adem pauze: cultuur, kunst, kitsch en sport). 16.15 De economis che mens, gastcollege. CVK: 17.00 Geref. kerkdienst. 18.00 Anders dan alle andere nach ten? programma over de paas nachtviering. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip. 18.58 WUde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Muslca Sacra: Neder landse Kerkmuziek Ensemble met orgel. 19.45 De maaltijd des Heren, godsdienstige le zing. 20.00 (S) Vlooi en piano. 20.20 (S) Nederlands Blazersen semble. 20.35 (S) Com nu met sangh: samenzang. KRO: 21.00 (S) Muziek a go go: licht mu- ziekprogr. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergr. infor matie over kerk en samenle ving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale In formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 mtr. VA RA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actuali teiten 8.18 Voor het platte land. 8.25 Weer of geen weer 19 00 Sportmededellngen). 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Gezinsdlenst. 10.30 Blijven we werken? een progr. rond het arbeidsethos. AVRO: 12 00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws 13.10 De toestand In de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Groeperingen in de Ne- derl. samenleving: bejaarden thema In beeld. NOS: 14.30 Programma voor f landse arbeiders. VARA: 17.00 (S) Populaire muzlekshow: VARA-Dansorkest en solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mede delingen. 18.10 (S) Metro's Con cert Music. VARA: 18.30 (S) En die vrouw die kiest een heer. cabaretprogr. NOS: 18.50 Bij nader inzien. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Omroeporkest. 20.00 Het recht op sterven; reakties op een eerdere uit zending over euthanasie. AV RO: 20.30 Groeperingen ln de Ned. samenleving: bejaarden - thema ln discussie. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radiojournaal. 22.55 Groe peringen in de Nederlandse bevolking: bejaarden - thema ln evalutie. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 mtr. AV RO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 1002 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziekmo- zalek. VARA: 12.00 Nieuws 12.01 Verz.platen progr. 13.00 Nieuws 13.02 NAR: Neder landse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Langs de lijn: sport en muziek (15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN NEDERLAND 1TELEAC 14.30 studeren - les 5. NOS: 15.00 Joum. 15.02 Verkeerslnf. 15.05 (K) Het hartlnfarct.gesel van de 20e eeuw. doe. progr. 15.50 (K) De Borderers, TV-se- rie. 16.40 (K) Openbaar Kunst- bez. 16.55 Toto-uitslagen. CVK: 17.00-16.08 Protestante kerk dienst. TELEAC: 18.20-18.50 E.H.B.O. - les 4. NOS: 19.55 (K) De Fabeltjeskrant. CVK/I- KOR/RKK: 19.00 (K) Bijbel- vert. voor de kind. CVK/KKOR: 19.05 (K) Werken op zondag Tel. belevenissen van een Jong domineesgezin. VARA: 19.30 (K) Kasteel Kom kommer, een filmfantasie met de Bee Gees. NOS: 20.20 (K) Journ. VARA: 20.25 (K) Vlc Singel: afl. V: Vlc Singel en de machteloze Maffia. TV-spel. 21.45 (K) Slmon Carmlggelt leest uit eigen werk. 21.50 De bedreigde binnenstad: filmrep. en gespr. NOS: 22.30-22.35 (K) Journ. NEDERLAND H: NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journ. 19.05 (K) De Vrij buiters, TV-feulIleton voor de Jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramlek: achter- grondlnf. over gebeurtenissen ln binnen- en buitenland. 20.45 Dubbeldekkers, TV-serle. 21.18 Studio Sport IL 21.35 (K) Kort Geding: discussie ln de vorm van een rechtsgeding over de volkstelling 1971. 22JS-22.40 (K) Journ. RADIO MAANDAG HILVERSUM I 402 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 het levende woord. 7.16 (S) Badl- nerie: klassieke- en amuse mentsmuziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.OO-8.IO Nieuws). 8 25 overwe- ging. 8 c30 Nieuws. 8.32 Voor j de huisvrouw. (9.00-9.10 gym- 1 r.astiek voor de hulsvrouw). 1 10.99 .S) Muziek op maandag morgen: seml-klassleke mu ziek (gr). NOS: 10.15 De ko mende week ln het Neder landse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogram ma. 11.55 Mededlingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd pro gramma. (21-21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 nieuws; 12.41 Hier en Nu: ac tualiteiten; 12.58 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Blokfluit, klavecimbel en viola da gam ba. 15.00 Gereformeerde mld- dagdienst. NOS: 15.30 Zoe klicht op nederland: reporta ges en commentaren (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale illustratie. (18.19-18.29 Politieke partijen: uitzending Binding Rechts. HILVERSUM n. 298 m VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 spitsuur Amsterdam: lichte grammo- foonmuzlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 Spitsuur Amsterdam (ver volg). 9.10 Verzoekplatenpro gramma voor de hulsvrouw. (9 35-9.40 Waterstanden.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Reperto rium: moderne en klassieke muziek (opn.). VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klassieke mu ziek met tussen 12.00 en 14.30 ANP-nleuws en Informatie over muziek. 14.30 Schoolrado. NOS: 14.50 De gehuwde vrouw en haar beroep, lezing. 15.20 (S) Eurollght: lichte orkestmu ziek (opn.). 16.00 Nieuws. AV RO: 16.03 lichte muziek uit ua- tljns Amerika. 16.30 Mlkadoo: Jeugdprogramma. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Overheidsvoor lichting 17.55 mededelingen HILVERSUM III 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Pop station (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. TROS: 1103 suzle Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-toppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-17.00 Pop-mlxtu- re. (14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws*. Zondag te ziei Nederland 1 VARA 5.00 uur (CVK) kerkdienst uit Bloemendaal 7.05 uur (CVK/IKOR) werken op zondag „We doi het al jaren" 7.30 uur Filmfantasie Kasteel Komkommer 8.25 uur Vic Singel: De machteloze maffia 9.50 uur documentaire over „De bedreigde binnei stad" Nederland 2 NOS 7.05 uur Jeugdfeuilleton De Vrijbuiters 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek: De Volkstelling 8.45 uur Dubbeldekkers: Stan knapt het op 9.35 uur Kort Geding: nog eens de Volkstelling. Zondag te horei Hilversum I NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) Kerkdienst uit de gereformeer* kerk Leeuwarden-West. Voorganger: ds. H. Kwast 7.45 uur Zondagavondlezing 8.35 uur (stereo) Geestelijke muziek 9.00 uur Muziek a go go 10.00 uur Discussie magazine Kruispunt 11.00 uur Audio, muziekinformatie Hilve II AVRO 8.00 uur (VPRO) programma over euthanasie I 8.30 uur Marathonuitzending over de bejaardel «org

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 20