BINNENHUIS7IÜ pHU weigerde twee keer met het GPV te praten Voor 14 miljoen „een dagje naar het land UDINKS UITNODIGING NIET ZO SPONTAAN Operatielamp voor Vietnamese medici tuim duizend boten op IHiswa: nieuw record In bouwvak te veel bedrijfsongelukken 110 ha groene gordel na stille Eén in plaats van tien landbouw-cao's rond Sloegebied IC 012.000m2 woon Ideeën IB (toekomst) keuken B het .tweede' huis SC tuincentrum "1 win een prijs met tafeldekken I vele noviteiten in 4 tot en met 14 maart in RAI lies oed i en wel] Het weer in Europ Volkstelling-wet wordt verbrand Groningen koppelt in elk geval wet aan oefenterrein omgang Centraal Bureau van Suikerzieken verlaat Den Haag 9 VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 huik Jongeling Delft se studenten helpen fron teh iru rgen J Van een onzer verslaggevers DELFT Een werkgroep, bestaande uit vier studenten van de hoofdsectie Industriële Vormgeving en één student natuurkunde van de Technische Hogeschool in Delft, heeft een operatieverlich ting ontworpen voor Vietnam. Dit ontwerp kon als tweedejaars opdracht worden ingepast in het onderwijsprogramma en kwam tot stand na overleg met de chirurg Nic. van Rhijn uit Beverwijk, secre taris van het Medisch Comité Nèderland-Vietnam. Van onze parlcmentsredactie) bEN HAAG De CHU heeft jhet begin van het jaar 1969 j twee keer toe een uitnodi- Ig om met het GPV te praten Beslagen. Ook de KVP toonde geen bereidheid in contact te treden met het GPV. Het verzoek tot het gesprek was overgebracht door het secretariaat van de ARP. Naar aartleiding van het be- 19t!m28februari ahoy'hal rdam zuid HA 5de internationale beurs voor woninginrichting dag.11-17 uur/19-22.30 uur«zond. :12-18 uur Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM Het natio- e vakantiedorado, de Hiswa, i 5 tot en met 14 maart in de .1 biedt watersporters en npeerders ditmaal meer dan t tevoren. iet alleen door de oppervlakteuit- ding met een kwart, ook door het zienlijk gestegen aantal inzendin- Naast een zeer uitgebreide col- nieuwe tenten, worden niet der dan ongeveer duizend boten cposeerd, van handige en gpedko- rubberbootjes van nog geen 50 ien tot een luxueus 17 meter lang lenerkieljacht van een slordige 3.5 Wereldraad Iedereen kan op deze zestiende Hiswa royaal aan zijn trekken ko men, want opvallend op deze expo sitie is het grote aantal inzendingen van het zgn. „kleingoed" in de natte sector: 55 procent van de schepen ligt in prijs onder de tien mille-grens. Zelfs in de categorie kajuitjachten komt men ditmaal niet al te duur uit: er zijn er zelfs al voor nog geen vijf mille. Datzelfde geldt voor de droge sec tor, de tenten. Nemen de vastkamp- tenten nog steeds een belangrijke plaats in, steeds meer gar^i fabrikan ten ertoe over daarnaast ook kleine en vooral lichte tentjes op de markt te brengen. Spectaculaire ouverture van de monster-expositie, (die vorig jaar 220.000 bezoekers trok): het transport van vijftig schepen, zwaarder dan vijf ton, die een week voor de ope ning naar de RAI worden gevaren om daar door een drijvende kraan uit de Amstel te worden gelicht. roep van CHU-lijsttrekker Udink in een verkiezingsrede in Rot terdam op het GPV en SGP om zich met behoud van eigen be ginsel bij de combinatie van KVP. ARP en CHU aan te slui ten, herinnert het GPV-partij- blad ,Ons Politeuma' aan deze dubbele weigering. Het blad is beng, dat de heer Udink nu toch vtl te laat is om te verwachten, dat het GPV zich bij de regeringscombinstie zal aansluiten Op de uitlating van drs. Udink is in middels met reserve gereageerd bin nen de drie confessionele partijen. Zo verklaarde KVP-lijsttrekker Veringa deze week. dat samenwerking met het GPV praktisch onmogelijk zou zijn. Het contact 'n het verleden tussen de ARP en GPV ontstond naar aanlei ding van een opmerking van de toen malige partijvoorzitter dr. Berghuis, dat het GPV zich politiek buiten spel zette. Het GPV reageerde hierop en het gevolg was een uitnodiging van het ARP aan het GPV voor gesprek over de vragen van kerk en politiek. De reactie van het GPV, was, dat men liever over praktische politieke zaken zou spreken, maar dan ook met CHU en KVP. Het gesprek tussen de drie partijen door middel van De achttien was topp al in volle gang. Het GPV wilde ondermeer praten over de kiesdrempei De ARP moest het GPV echter ant woorden (dat was in februari 1969). dat de CHU geen aanleiding zag deel te nemen aan een dergelijk gesprek Ook de KVP reageerde in deze z'n. On een nadere opmerking van GPV- ziide antwoordde het A R.-secre1a- riaat dat het CHU- en KVP-stand- punt or°pwiiziea was. Het GPV kreeg dus weer nee van de twee confess'or.ele partijen. Het •zesprek met de ARP is toen ook niet doorgegaan, omdat men juist een ee- sprek met de drie christelijke par tijen samen had gewild. Dr. W dp Kwaadsteniet. secretaris van de arp. zei dat de bereidheid van een gesnrek van de arp me+ het gpv natuurlek n nrincioe is bliiven bestaan. Het gpv blad me'kt nog od. **dat de vriendelijk" uitnodiging van de heer Udink niet zo spontaan is als ze lijkt. Machinist vermist Van een verslaggever MUNNEKEZIJL De eerste ma chinist A H B Staphorst uit Haarlem, opvarende van de kustvaarder Fes, is voor de kunst van Portugal vermist. De heer Staphorst was ongehuwd. De Fes, eigendom van de heer J A. van Overklift te Munnekeziil, heeft woensdag op advies van radio-Sche- veningen een noodbericht uitgezon den en schepen in de buurt gevraagd bij het zoeken naar het vermiste be manningslid te assisteren. Een van de laatste beelden van de voorbereidingen voor het carna val dat in Oeteldonk (tijdelijke naam voor Den Bosch) op het punt staat te beginnen. Van onze soc.-economische redactie AMERONGEN „Van het totaal aantal bedrijfsongevallen is helaas het aandeel van de bouw verreweg het grootst. Dit percentage is naar schatting 25. Hetzelfde geldt voor het aantal ongevallen met dodelijke af loop." Dit verklaarde minister Roolvink van sociale zaken en volksgezondheid gisteren bij de opening van de nieu we behuizing van het landelijk oplei dingscentrum voor mechanische be roepen in het bouwbedrijf van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf in Amerongen. Als verklaring voor dit trieste re cord noemde' de bewindsman onder andere het tekort aan vakbekwame bouwvakkers en het feit dat er aan de sociale omstandigheden in de bouw nog wel iets ontbreekt. Het volgen van de cursus, onder andere voor kraanmachinisten, komt volgens hem de vakbekwaamheid en daardoor het veilig werken in het bouwbedrijf in hoge mate ten goede en het is duidelijk dat daarvoor een prijs moet worden betaald. ..Het is mijn stellige overtuiging dat deze priis in geen verhouding staat tot de prijs, die wellicht zonder een goede en grondige vakopleiding betaald had moeten worden en welke vaak niet in geld is uit te drukken", aldus minis ter Roolvink. Hij zei dat van de 44 ongévallen met kranen er in 1967 11 dodelijk waren: 17 personen werden gewond. In 1968 waren er bij 37 ongevallen nog altijd 8 doden te betreuren: in 1969 was dit teruggelopen tot 26 on gevallen. waarvan één met dodelijke afloop. In het algemeen werden de ongevallen veroorzaakt door ondes kundig gebruik van kranen en niet zozeer door ondeugdelijke construc ties. De minister veronderstelde dat het teruglopen van het aantal ongevallen voor een deel is toe te schrijven aan de cursus, zoals die in het opleidings centrum in Amerongen wordt gege ven. In een uitzending voor de VPRO enige tijd geleden vertelde deze over de moeilijke omstandigheden, waar onder chirurgen van het Vietnamese bevrijdingsfront hun werk moeten doen. Na contact me* de frontchirurg Le Van Doc. die lid is van de Vietname se onderhandelingsdelegatie in Parijs, werd een program van eisen opge steld, waaraan een dergelijke opera tielamp zou moeten voldoen. Tot nu toe werkten chirurgen met éen dyna mo. die draaide op de achterband van een fiets. Met trapbewegingen werd zo stroom opgewekt. Eén van de eisen was, dat er con stante verlichting werd geleverd en zonder dat daar een fiets aan te pas zou komen, omdat deze nog schaars zijn in Vietnam. De Delftse studenten hebben nu een operatieverlichting ontworpen, bestaande uit een hand dynamo, een accu met stabilisatie en twee lampen, waarvan de bundels verstelbaar zijn. Var die lampen is er één voor de chirurg bedoeld en He andere voor zijn assistent. De opera tielamp komt compleet op ongeveer tachtig gulden en de werkgroep is van plan er voorlopig 500 te maken. Daarvoor is een bedrag nodig van 40.000 gulden Gisteravond om 8 uur is op Oude Delft 39 het prototype aan studenten van de TH tentoongesteld. Er werden films vertoond our het werk van de frontchirurgen in Vietnam en er was een diaserie over de totstandkoming van deze operatieverlichting. Het is de bedoeling, dat voor half maart de eerste serie van tien lampen gereed is. zodat deze naar Vietnam kunnen worden gezonden. Bij de studenten in Delft bestaat veel belangstelling voor dit project en verwacht wordt. d3l velen hun mede werking eraan zullen geven. De pro- duktie zal buiten het normale onder wijs om moeten gebeuren en momen teel is men bezig enkele ruimtes van de TH te krijgen om daarin te wer ken. Mensen die dit project willen steunen, kunnen hun giften kwijt op giro 2647 van Amrobank Delft t.n.v. Technici voor Vietnam, rekening nr. 442035616. „Flevohof" 1 mei open: (Van'een onzer verslaggevers) FLEVOLAND Op 1 mei gaat Flevohof open, een landbouw- manifestatie die een half miljoen bezoekers per jaar moet trekken. Het kapitale projekt ligt in de stilte van het uitgestrekte polder landschap van Oost-Flevoland, ongeveer vijf kilometer van Elburg. De gezamenlijke organisaties van land- en tuinbouw hadden er veertien miljoen gulden voor over om het image van „de land- bewerker" wat bij te spijkeren. Want Flevohof is vooral bedoeld om de vaak denigrerende ondertoon in het woordje „boer" weg te Van onze Haagse redactie DEN HAAG De huurharmonisa- tieplannen van minister Schut die ge koppeld aan de jaarlijkse huurverho ging op 1 april in werking zullen tre den. worden in ieder geval met een maand uitgesteld. De minister heeft dit in de Tweede Kamer meegedeeld. Hij wil daarmee ruimte geven vooi de parlementaire behandeling van zijn wetsontwerp Het wetsontwerp is door zowel de vakcentrales als de nationale woning raad veroordeeld. Men verwacht on gemotiveerde huurverhogingen in de orde van tien tot twintig procent, die op hun beurt weer een loonsverho ging ten gevolge zullen hebben. zijn er van ondersteboven, als n de bladen lezen dat de Wereld- i Kerken geld en steun ver- Öaan communistische terroristen ;wegingen tegen Zuid-Afrika. Zo en de Zuidafrikaners met subsi- ran de Wereldraad neergeschoten, krijgen de Arabische volken geld hun strijd tegen Israël. De We- aad steunt zo het communisme en verraad aan de Kon ine der Jezus Christus. kleine kerkgemeenschappen in Band hebben het juist gezien: geen uiting bij de Wereldraad. Wat en de wel aangesloten kerken nu De Wereldraad terugroepen van ïoddeloze weg en als dat niet ge- dan breken met de Wereldraad. ichenhoek Jac. v. d. Koov jclijkc monniken heer Stavropoulos. sprekende na- secretaris-generaal Op Thant de VN. zei voor het Hof: ..Er is etoond dat de voortgezette en ille- aanwezigheid van Zuid-Afrika in ibië de grote meerderheid van het in dat gebied heeft bproofd van zijn rechten als van de inferna le bescherming, die eigenlijk zijn [oevlucht is". et recht kan niet onverschillig tegenover een zo fundamentele van internationale orde en zede- eid en wij hopen dat het Hof door uridische consequenties van deze Juwensbreuk te bepalen, tastbaar bijdragen tot de hernieuwing van ;eloof van de volkeren in de we- in in'ernationale verplichtingen de wil van de internationale ge- ïschap erop toe te zien dat die lichtingen worden nageleefd". nu in plaats van Zuid-Afrika de Rusland en in plaats van ibië de namen Hongarije. Tsje- owakije. Polen. Öostzeestaten, en vraag U dan eens af hoeveel Rusland heeft voortdurend de 'e breken over Zuid-Afrika. Haag Dr. F. C. Doniinicus Amsterdam zw bew. Brussel motregen Frankfort regenbui Ger.ève regenbui Innsbruck geh. bew Kopenhagen zw. bew Locarno onbew Londen onbew Luxemburg regen Madrid onbew Majorca h. bew Mtinchen Nice Parijs Züricli Automobilist gedood UTRECHT De 20-jarige M. van Dolderen uit Achterberg is op de Arnhemseweg in Renswoude tegen een boom gebotst en om het leven gekomen. De auto vloog uit een bocht en verbrandde daarna Twee modellen toonden in Tokio de bekroonde kapsels voor 1971uitgekozen uit hon denden inzendingen van kap pers uit geheel Japan. Riante paviljoens laten zien dat de boer directeur is geworden, leider van een fabriek, waar met de mo dernste apparatuur, inclusief compu ters, wordt gewerkt om de kieskeu rige consument te helpen aan z'n smetteloze ei, knappende kropje sla of malse lapje vlees. Men verwacht dat de bezoekers, zo wel 's zomers als 's winters bij dui zenden zullen komen Flevohof (zo mer en winter geopend) is afgestemd op de dagjesmens die van massare creatie houdt De reclamecampagne wordt gevoerd onder het motto „Een dagje op het land", het is volgens de folders mogelijk de landelijke sfeer te proeven, zonder ook maar een neus buiten de riante paviljoens te steken. De paviljoens zijn onderling name lijk door ('s winters verwarmde) wandelgangen met elkaar verbonden De bezoeker kan ..een dag op het land zijn, zonder dat hij zijn sop pende schoenen behoeft uit te trek ken of zijn natte jas bij de kachel moet hanger.. Zonder dat de kinderen de volgende week niet naar school kunnen, omdat ze verkouden zijn", aldus treffend de reklamefolder. Met een bandrecorder om de nek, voor de nodige uitleg, kan men van een loopbrug af zien, dat zo'n hon derd rood- en zwartbonte koeien en kalveren geheel in het automatise ringsproces zijn opgenomen. Zo ook de eierfabriek, waar 5000 kippen zeer luidruchtig tonen hoe zij een levende legmachine zijn geworden. Verder kan men, om maar iets te noemen, met een opstapwagertje naar de akkers gaan om mee te ma ken hoe op een modern bedrijf het gewas wordt binnengehaald Ook dat is al bezieriVwaardigheid geworden „Niet zo vreemd", aldus de organisa tor, „vooral als men bedenkt dat cr kinderen zijn die niet weten dat de melk van een koe komt." De bezoekers kunnen niet in con tact met de dieren koipen Tussen hen en de beesten bevindt zich een dikke glaswand „teneinde besmet tingsgevaar tegen te gaan." Hel gemis a^n contact met de die ren kunnen de kinderen goedmaken op de kinderboerderij. De organisato ren hebben vooral aan de jonge be zoekers gedacht. Voor hen is er een overdekt kinderdorp, waar van alles kan worden gedaan, een „oerwoud", cowboynederzetting en Indianendorp Verder zijn er speel- en zonweiden De Flevohof beslaat 140 hectare, waarvan 40 hectare park met pavil joens en 100 ha bos, akker en gras land. In de paviljoens zijn ondergebracht de zuivelindustrie, pluimvee, eieren, vleesindustrie, alsmede de aardappel suiker- en graanverwerkende indu strie. De bedrijven omvatten een veehouderij (koeien, schapens, var kens en kippen), akkerbouw (aardap pelen, uien. bieten), tuinbouw (sla, to maten, paprika's, bonen, meloenen), plant- en bloemkwekerij (anjers, ro- Ze hebben in hun brief op een 14-tal zen. potten) en een champagnonkwe- "A kerij. De officiële opening van Flevohof is te verwachten tussen Hemelvaart en Pinksteren, de periode daarvoor zal worden gebruikt om „in te spe len". Ook van buitenlandse zijde is grote belangstelling getoond voor de ze manifestatie, die „uniek voor Europa" wordt genoemd. De bedrij ven op Flevohof zullen normaal wer ken. Het is de bedoeling dat de mani festatie zichzelf betaalt. Bezoekers kunnen de op het terrein verbouwde produkten kopen Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De provincie Gro ningen wil een speeialc wot voor oost-Groningen als het plan tot aan leg van oefenterreinen door mocht gaan. Dit blijkt uit een brief van gedepu teerde staten aan minister Schut Het college meent dat een speciale wet de enige waarborg zou zijn dat de toe zeggingen die de minister nu doet. ook inderdaad worden gerealiseerd. Overigens is het voor gedeputeerden nog geen uitgemaakte zaak dat de voordelen tegen de nadelen van het litaire project bij Ter Apel opwegen punten opheldering gevraagd Onder meer wil men weten of de regering ook bij een doorgaan van het plan- Ter Apel, de Lauwerszee nog blijft claimen voor defensie. Zwaar zou een toezegging wegen voor een spoorver binding van Ter Apel naar Emmen. Contracten met drie maanden verlengd Van onze correspondent BORSSELE Rond het industrie gebied in Het Sloe is door de ge meente Borssele een groenkolom ge projecteerd met een breedte variërend van 50 tot 250 metef De bomen zullen worden aangeplant aan weerszijde».! van de nieuw aan te leg gen Sloeweg, die samen met de on dergrondse en bovengrondse verbin dingsstraten de grens van het indus trieterrein Sloe-I markeert. De totale oppervlakte die beplant zal worden is 110 hectare. De gemeente heeft met haar groen- gordel een primeur in Nederland. Nog nooit werd in een officieel bestem mingsplan voor industrieterreinen een groengordel opgenomen. De uit voering van het plan zal naar de ver wachting van het gemeentebestuur ongeveer 5 miljoen gaan kosten. Wie dat moet betalen is nog onzeker Mr. Van Waes acht het een moeilijke zaak de nog aan te trekken industrieën extra te laten betalen voor de groenvoorziening, terwijl de industrieën die al in het Sloe geves tigd zijn dat niet gedaan hebben. Een extra heffing op de grondprijs van twee gulden per vierkante meter zou volgens de heer Van Waes de oplossing zijn om dit soort algemene voorzieningen te kunnen financieren Borssele heeft daar bij de komst van de Total-raffinaderij al voor gepleit. Maar tot dusver is de extra heffing nooit voorgekomen. Men hoopt in 1972. tegelijk met de aanleg van de nieuwe Sloeweg te kunnen beginnen met het aanplanten van de bomen De groengordel komt, met het ge hele industrieterrein, in beheer bij het Havenschap Vlissingen. 'Het ge meentebestuur van Borssele heeft het bestemmingsplan nog voordat het of ficieel ter visie wordt gelegd en voor dat het de gemeenteraad zal pas seren, aan de bevolking van Borssele gepresenteerd. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Een stille om gang rondom het nationaal monu ment op de Dam in Amsterdam zal morgenmiddag uitmonden in een „zwijgende verbranding" van de volkstellingenvvet. Deze „nationale demonstratie" wordt georganiseerd dbor „de samen werkende aktiegroepen en comité's tegen de volkstelling, werkende jon geren en scholieren". In Rotterdam wordt morgenmiddag een hearing over de volkstelling gehouden De bijeenkomst is belegd door het Rotterdamse comité „Dag, volkstel ling". Vragen over de volkstelling zullen worden beantwoord door een forum waarin zitting hebben drs. J. Schmitz namens het CBS. Nora Sam- kalden namens Sjaloom (die tegen de volkstelling is), een computerdeskun dige en een jurist. De hearing wordt gehouden in Ons huis. Sinds gisteren beschikt het comité „Dag, volkstelling" over een „volk stel lingstelefoonnummer" (010-291970) Wie draait, kan onder meer de me ning van Jules de Corte beluisteren DEN HAAG De Ned. Vereni ging van Suikerzieken gaat dit jaar het centraal bureau verplaatsen van de Burgemeester Patijnlaan in Den Haag naar Bosch en Duin (gemeen te Zeist), waar ook het NVS-kinder- huis Bos en Duin is gevestigd. Door deze verhuizing wordt een verbete ring van de communicatie tussen kinderhuis en centraal bureau be oogt, terwijl er ook financiële voor delen zijn omdat Bos en Duin eigen dom is van de NVS. De verhuizing is afhankelijk van het gereedkomen van het nieuwe paviljoen voor 24 kinderen, dat een welkome vervan ging betekent van de nu over drie slaapzalen verdeelde 24 bedden. Omdat diabetische kinderen hun eigen specifieke problemen mee brengen, speciaal voor de ouders, heeft de NVS de werkgroep „Ouders van diabetische kinderen" opgericht, waarvan het voorlopige secretariaat berust bij mevr. M. Kokkes. Over toom 481. Amsterdam, tel. 020-187419. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De tien regio nale landbouw-c.a.o.'s (voor ak kerbouw, weidebouw en veehou derij) zullen waarschijnlijk per 1 juni worden vervangen door een landelijke c.a.o., waarmee een eind komt aan een jaren lange traditie, waarmee de werk gevers en werknemers in de landbouw niet gelukkig meer zijn. In verband met deze ingrijpende omschakeling zal de sociale com missie landbouw van de hoofdafde ling Sociale zaken van het Land bouwschap de cnntractspartijen advi seren de tien C A.O.'s met drie maan den tot 1 juni .te verlengen, daarbij hebben de" centruJe werkgevers- en werknemers-vertegenwoordigers in de sociale commissie overeenstem ming bereikt ov»r een loonsverhoging per 1 hiaart, de datum waarop de landbouw cao's aflopen In gebondenheid aan de algemene loonmaatregel van de regering zal worden geadviseerd de lonen met t8 pet. te verhogen en de extra uitke ring van 400 bruto in de loonschalen te verwerken met i 7,70 per week of 18 cent per uur. Op 1 juni mogen de lonen nog een procent omhoog, maar de sociale commissie wil die verho ging mogelijk in de nieuwe, éne land bouw CAO brenger, tegelijk met de nog overeentekomen verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden per 1 september, als de loonmaatregel voor de landbouw ni°t meer van kracht is. Intussen is een kleine werkgroep gevormd, die op korte termijn alle verschillen in de tien C.A.O 's (in hoofdzaak de lonen en de arbeidstij den betreffend) zal inventariseren en suggesties zal doen voor mogelijkhe den om ze uit de weg te ruimen. Men hoopt dat de hoofd-afdeling sociale zaken van het landbouwschap dan nog in mei kan beslissen dat er per 1 iuni voor de hele landbouw een C.A.O. zal gelden „We zullen daar erg gelukkig mee zijn", zo zei ons desgevraagd de heer A. IJska, voorzitter van de christe lijke bond van werknemers in de agrarische bedrijfstakken en de ta bak-verwerkende industrieën „In de eerste plaats levert die omschakeling ons groter tijdsbesparing op. omdat er geen gewestelijk C A.O.-overleg meer zal plaatsvinden: een ander voordeel is dat moeilijkheden bij dit tienvoudige region?Ie overleg, z.oals b.v, met de 400 gu'den kwestie, kun nen worden voorkomen" De gewestelijke werkgevers-orga nisaties, betrokken bij de landbouw- CAO in de provincie Utrecht en bij de tuinbouw-CAO's in Groningen. Friesland. Drente. Zuid-Holland en Utrecht, weigerpn hun medewerking aan de extra-uitkering te verlenen. Een arbitrage-commissie, onder lei ding van mr. R. J Erdbrink, voorma lig voorzitter van het college van rijkshemiddelaars, stelde hen in het ongelijk. Deze procedure had evpnwel tot gevolg dat talrijke werknemers in dc land- en tuinbouw eerst r-ind dezr maand deze uitkering volledig zullen hebben ontvangen

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9