KL..—. Duys reiki Edisons uit een gala-Vuist in •commentaar „Veronica" klaagde radio-Nordsee nog niet aan wegens zeeroof pportnieuwtje Vervanging van Grand Gala Populair CRM wil VPRO-film Iiisl voor onder" over Frank Zappa opvragen Jerry Rix naar het Roemeens festival Onderzoek naar KRO-uitzending Fabeltjeskrant moet wijken voor politiek Vanavond te zien Vanavond te horen 1! ~V 11 DONDERDAG 18 FEBRUARI 197f t NOS was gisteren met niet min- dan drie verslaggevers bij de Jstrijd TwenteJuventus. Het wa in volgorde van opkomst Kuip- Terlingen en Verhoeff. et betrof een nieuwtje dat kenne- nog in het experimentele stadium Verhoeff liep namelijk met een agbare zender langs de lijn om [dcommentator Terlingen waar ig te assisteren. Hij stond er im- ■s veel dichterbij. het begin van de wedstrijd kte het systeem nog niet zo best. ontstond tussen Terlingen in zijn nmentaarpost en Verhoeff in het e veld een soort scheidsrechter- isrechter verhouding. Verhoeff :ht een paar keer bevestigen dat een mooi doelpunt was geweest of gemene natrap, al naar gelang, ater begon het nieuwe systeem waarde te bewijzen. Verhoeff 1de directe informatie van de ik van coach Rijvers, draafde naar onlust, en keerde weer op zijn reden terug. Hij ging kortom een en leven leiden. 0 zagen we b.v. met intens genoe- dat hij bij herhaling een speler de armen nam. Dat doet je goed na dat gekrakeel tussen sport- en tv- Het was alleen jammer dat juist die fase van de wedstrijd de mi- foon af en toe weigerde. Dat moe- we maar toeschrijven aan het ex- imentele stadium. Gelukkig is de hniek niet de zwakste zijde van de S, zodat we met enige grond kun-' voorspellen, volgende keer beter, e NCRV vertoonde op het andere weer een documentair drama. Het idelde over het Amerikaanse spio- geschip Pueblo en was niet van itse maar van Britse afkomst. De manning van het schip werd in ja- iri 1968 door Noordkoreanen ge- igen genomen en een jaar later ijgelaten. In de documentaire werd getoond kolonel Bucher zich na zijn vrij- tlng in Amerika moest verantwoor- vanwege de bekentenissen die hij Noord-Korea had afgelegd. Die iden in strijd zijn geweest met de ►de die voor de Amerikaanse strijd- achten gelden. Het spel toonde het verschil tussen handhavers van die code en de -gevangenen, die er in de praktijk et zo gek veel mee hadden kunnen finnen, vlijmscherp aan. Zo ontstonden er bijvoorbeeld vol trekt weergaloze overwegingen van e kant van het hof of drie dagen artelingen wel voldoende was om e code te doorbreken en een beken- mis af te leggen. Nationale tramkaart vordt wat duurder W van de nationale vierrittenkaart, men bij het treinkaartje kan ko- Ijm en die recht geeft op vervoer bij Ie lokale vervoerbedrijven in Ne- erland, verhoogd van 1,50 tot 180. Dit is volgens de N.S een ge- olg van de verhoogde tarieven bij tn aantal plaatselijke vervoerbedrij- en De proef met de vierrittenkaart in et afgelopen jaar is geslaagd en N.S. n de betrokken organisaties in het ersonenvervoer hebben dan ook he loten met de kaart door te gaan. De lieuwe duurdere kaart krijgt een ge- i kleur. De oranje kaarten van 1.50 üjven nog tot 1 jurti geldig. legering ratificeert rerdrag over rassen (Van een verslaggever) DEN HAAG De regering is van flan in maart over te gaan tot ratifi- tatie van het internationale verdrag kr uitbanning van elke vorm van psendiscriminatie. Premier De Jong heeft dit gisteren Meegedeeld in antwoord op schrifte lijke vragen van de Tweede-Kamer- Wen Voogd en Dankert (beiden pdA). [Omdat het jaar 1971 is uitgeroepen pt internationaal jaar voor dc strijd legen het racisme, zal de regering ook •p andere manieren aandacht beste len aan deze strijd. Bevorderd zal «orden dat artikelen over rassendis criminatie verschijnen in tijdschrif- en die als lesmateriaal op scholen «orden gebruikt. Van een verslaggever Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Geen Grand Gala du Disque Populair dit jaar. dan maar een ander festijn in de Amster damse RAI, heeft Willem Duys (als platenman) gedacht. En hij bood er, in overleg met de AVRO. zijn eigen Vuist voor aan. Dat beviel de Commissie Collectie ve Grammofoonplaten Campagne wel, en er werd besloten dan maar op vrijdag 26 februari alle Nederlandse artiesten die zijn onderscheiden, uit te nodigen om in een gala-Vuist hun Edisons uit handen van Willem Duys in ontvangst te nemen. Alles is te horen en te zien tussen tien voor ne gen en tien voor elf op Nederland I. Voor Willem wordt dit weer een krachtmeting, want er is twee uur tijd uitgetrokken om de acht gelukki ge Nederlanders te complimenteren, en natuurlijk te laten optreden. Of het programma weer een „uitloper tje" wordt, zullen we die avond wel zien. Het Grand Gala gaat niet door. om dat de Commissie enkele gewenste contracten met buitenlandse topar tiesten niet kon afsluiten, maar men (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het ministerie van CRM overweegt'de VPRO-film over de popster Frank Zappa voor nadere bestudering op te vragen. Er is bij het ministerie een aantal klachten over deze film binnengekomen. Bij de VPRO zei men te verwachten dat de film elk moment kon worden opge vraagd. Na de uitzending (vorige week donderdag) hebben naar schat ting 25 VPRO-leden hun lidmaat schap opgezegd. Het verweer van de VPRO luidt: „Frank Zappa is een wereldbekende figuur. Indien er een portret van hem wordt gefilmd, behoort informatie over zijn levensstijl daar eenvoudig bij, ook al zijn er mensen die hieraan aanstoot nemen." Klagers over de uizending zijn ech ter van mening, dat met beelden uit dit filmportret de grenzen van wel voeglijkheid zijn overschreden. Bij de VPRO kan men zich niet voorstellen dat CRM tot een berisping zal komen. Over de eveneens door kijkers ge laakte en door CRM opgevraagde film over pornografie heeft de VPRO later ook niets meer vernomen. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM De NOS heeft Jer ry Rix uitgenodigd Nederland te ver tegenwoordigen op het van 1 tot 7 maart in Brasov te houden Roe meense Gouden Hert Festival. Hij zal een Engels nummer uit zijn eigen re pertoire en volgens de restival-voor- waarden, een Roemeens liedje zingen. Aan het festival nemen 25 vocalis ten uit 23 landen deel. In de interna tionale jury zal voor Nederland NCRV's Dick van Bommel zitting ne men. Nederland heeft al tweemaal een prijs gewonnen op dit uit 1968 daterend jaarlijks festival. In 1969 kwam Connie Vink thuis met de der de prijs, het Bronzen Hert, in 1970 Thérèse Steinmetz met het Gouden. Als gevolg hiervan is Thérèse nu uitgekozen om als eregaste op te tre den, op de gala-avond die het festival besluit Zij zal dan liedjes zingen in de Nederlandse, Franse, Engelse en Roemeense taal. vond dat wel wat sneu voor de Ne derlanders die dit jaar in de prijzen vielen. Dit zijn: Paul van Vliet, Ex ception, Chris Hinze, Frans Halsema, Herman van Veen, Golden Earring, Johnny Jordaan en de Fabeltjeskrant in de personen van Frans van Dus- schoten, Ger Smit en Elsje Scherjon. Een hele rij dus. Het zal de vraag zijn, of Johnny Jordaan, herstellende van zijn ern stige ziekte, zelf van de partij kan zijn. Anders staat tante Leen klaar om de Edison voor hem in ontvangst te nemen. In elke geval zal Johnny niet mogen optreden en dat zal tante Leen zeker voor hem doen. Alle andere Edison-winnaars zullen zich wel laten horen, en dat vooral in de nummers waarmee zij de prijs voor de royaalst-verkochte platen wonnen. Paul van Vliet krijgt de Edison voor zijn elpee „Een avond aan zee", Frans Halsema voor „Tour de Frans", Herman van Veen voor „Morgen". Golden Earring ziet zijn gelijkna mige elpee bekroond, Exception de plaat "Beggar Julia's time trip", de fluitist Chris Hinze, die speciaal uit Amerika overkomt, de elpee „Vivat Vivaldi". Johnny Jordaan krijgt de Edison voor de elpee „Tussen kerstmis en nieuwjaar". Hij en tante Leen ston- scheidingen in hun speciale genre en voor Johnny, die nog zeven maanden rust moet houden, is het nu al een grote troost dat hem een Edison toe valt. De Fabeltjeskrant sleept met „Het dierenbos zingt" de prijs in de wacht. Het zit er wel in dat behalve de stemgevers in de gala-Vuist ook en kele van de toneeldieren zullen ver schijnen. Want wat zijn Frans, Ger en Elsje zonder bijvoorbeeld de ge broeders Bever en juffrouw Ooievaar, als het om de Fabeltjeskrant gaat? Van een verslaggever AMSTERDAM De Amsterdamse officier van justitie, mr, J. F. Hart suiker, heeft ambtshalve een infor meel onderzoek doo>r de Hilversumse politie laten Instellen naar een KRO tv-uitzending van 10 februari, waar in een interview was opgenomen met de uitgever hoofdredacteur van het sexblad Candy, Peter Muller. In deze uitzending, een onderdeel van het programma „verslag op woensdag" werden beelden vertoond van in b.h., slipjes en onderbroeken dansende dames en heren in de Can- dyclub aan het Thorbeckeplein in Amsterdam. In het beeld kwam ook een jongeman. Hans H, die spiernaakt op een verhoging stond en via een microfoon het dansen leidde. Mr. Hartsuiker, die het programma zelf niet heeft gezien, maar er later wel van hoorde, heeft het proces-ver baal van de Hilversumse politie woensdag ontvangen. Hij moet het nog bestuderen en zal nagaan of en in hoeverre de KRO met deze film beelden over de schreef is gegaan. Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM De directie van radio Veronica heeft tot dus ver geen klacht ingediend tegen de twee Zwitserse eigenaren van radio Nordsee. Veronica zou dinsdag al een klacht hebben willen indienen wegens zeeroof van het zendschip Nordsee. De vertegenwoordigers van beide Zwitsers, Meister en Bollier, hebben op hun beurt meegedeeld de directie van Veronica voor het gerecht te zul len dagen. Zij zou zich moeten ont houden van elke handeling, die de exploitatie van radio Nordsee belem mert. De directie van radio Veronica heeft aan beide Zwitsers geldleningen verstrekt op voorwaarde dat Nordsee, gevestigd op het schip Mebo 2, niet voor de Nederlandse kust zou gaan liggen en geen Nederlandstalige uit zendingen zou gaan verzorgen met Nederlandse advertenties. Volgens de directie van Veronica werden deze le ningen verstrekt om te voorkomen dat de Nordsee direct met Veronica zou gaan concurreren. De Nordsee werd als onderpand voor de verstrekte leningen in eigen dom gegeven aan Veronica. Bij de eigendomsoverdracht kreeg Veronica het recht haar eigen bemanning aan boord te plaatsen. Meister en Bollier zouden alleen met toestemming van Veronica aan boord mogen gaan van de Nordsee. Van boord gelokt Enige tijd geleden betrad Bollier het schip echter wel, nadat hij de gezagvoerder, kapitein Onnes, van boord had gelokt. Volgens de directie van Veronica zou de heer Bollier de kapitein met een pistool hebben belet, weer aan boord te komen. De Nord see werd naar de Belgische kust ge varen. Volgens de klacht die namens Meister en Bollier zal worden inge diend is niet alleen het uitzenden van programma's belemmerd, maar is er tevens schade aangericht aan de zendinstallaties van de Nordsee. Joost de Draaijer Begin dit jaar keerde de Nordsee van de Belgische kust terug naar Scheveningen. Vorige week werd be kendgemaakt dat Meister en Bollier samen met het Amsterdamse muziek gezelschap Basart de zender zouden gaan exploiteren. Er werd toen ge zegd, dat tegen het einde van deze maand weer Engelstalige program ma's zouden worden uitgezonden. La ter zouden dan ook Nederlandstalige volgen. In Basart zijn onder anderen John de Mol, Joost dè Draaijer en Jan van Veen verenigd. Van een verslaggever DEN HAAG In de laatste weken voor de Kamerverkiezin gen moet de Fabeltjeskrant plaats maken voor de politiek: minister Klompé heeft bepaald dat in een nog nader te bepalen periode voor de verkiezingen op alle werkdagen op het eerste tv- net tussen tien minuten over half zeven en tien minuten voor zeven een politieke uitzending verzorgd mag worden. Dat houdt in dat Jacob de Uil e s. tien minuten eerder op het scherm zullen moeten komen. Op het tweede net komt in diezelfde periode elke werkdag een poli tieke uitzending onmiddellijk voor het laatste nieuwsjournaal Op de radiozenders Hilversum I en II komen politieke uitzendin gen op maandag tot en met za terdag van 18.19 tot 18.29 uur en van 19.20 tot 19.30 uur. Te gast bij de gast inplaats van Sal Tas HILVERSUM Nu Sal' Tas niet meer zal optreden als commentator van de Tros-televisie, zal er van avond (Nederland 1, tien voor half elf) een aflevering worden uitgezon den van het programma „Te gast bij de gast". Er zal aandacht worden be steed aan vrouwelijke werknemers, afkomstig uit de Philippijnen. Ned. TROS 7.05 Kinderprogramma Hoelabaloe, daarna natuurfilm 8.21 Mission impossible: Besmet 9-10 Kwis Wegwezen 9.40 Tv spel De Erfenis NED. n VPRO 7.10 (NOS) Gewestelijk nieuws 8.21 Was er nog wat? (actualiteiten) 8.30 Laurel en Hardy: Country Hos pital 8JO Programma over de schilder- kabouter Frans van Bommel 9.20 Rhythm and Blues door Ike and Tina Turner 10.20 (CVK/IKOR) BBC-discussie over demonstreren tégen apart heid Hilversum 1 NCRV 7.15 Orgelconcert uit Amsterdam: Cornells van Steijn 8.00 Amusementsprogramma Radio Aktief 11.10 Jazz-time, daarna Tsja... Hilversum II AVRO 7.40 (IKOR) Radio-catechese 8.05 Semele, opera van Handel 10.00 Hilversum 10 ontmoeting met artiesten 11.15 Akte 3 opera Semele Wiltu mij deze dans schenken?" Vera knikte, zette haar wijnglas neer, stond op en gaf zich over aan zijn armen, zonder zich om de teleurgestelde majoor te bekom meren, die haar met een paar treurige hondeogen nakeek. Tegen middernacht besloot men een sledctocht over de dichtge vroren Wolga te maken. Dc nacht was helder, koud, dc maan hing als een lichtende schijf aan de koude, met sterren bezaaide hemel en toverde het besneeuwde land met haar licht om in een sprookjeslandschap, terwijl zij ontelbare kristallen tot een koud zilverachtig vuur deed opgloeien. Dc mannen die in de trojka's geen plaats hadden kunnen krijgen volgden hen te paard, cirkelden cm hen heen, schrille aanmaedigings- kreten slakend, galoppeerden weg, kwamen weer terug, terwijl zij zilverachtig glanzende sneeuwwolken opwierpen die nog lang in de kristallen lucht bicven hangen voor zij geluidloos terugzakten naar de grond De ijzige lucht deed Vera erg goed. Ze had waarschijnlijk iets te veel wijn en champagne gedronken; nu verdween haar versuftheid, haar gedachten werden weer helder. Zij stak haar gezicht recht in de snijdende wind, een nauwelijks te onderdrukken neiging om tc lachen en tc zingen overviel haar, ze voelde het bloed door haar lichaam stromen, het was alsof er duizenden kleine naaldjes in haar gezicht werden gestoken Het levenZe leefdeWat was het toch heerlijk om tc leven "Vera - Verocsjka, als je eens wist hoe mooi je er nu uitziet 1" riep de gezette majoor door het knarsen van het hout en het doffe hoef getrappel van de paarden op de hard bevroren sneeuw heen. "Ik zou zo de hele nacht met u kunnen doorrijden, een eeuwigheid Hij had het op de een of andere manier klaargespeeld bij Vera in de trojka te stappen; vermoedelijk had hij ten opzichte van Jury Antonowitsj het gewicht van zijn hogere rang doen gelden. Solowjew had hem met een raadselachtig glimlachje op zijn donkere gezicht zijn gang laten gaan en was toen in de slee van Julia gestapt. Vera miste hem niet. Zij miste nu niemand. Met volle teugen ademde zij de frisse lucht in, terwijl het haar voorkwam dat zij vloog, zo licht als een veertje, vloog over het land, verder, hoger, steeds ho ger, tot dc sterren! /us deze majoor nu maar op wilde houden haar zijn dwaze liefdes betuigingen toe te roepen! Hij dacht er echter niet aan. Verrukt staarde hij naar het naar boven gewende, gebande, door het licht van de maan met zilver over goten gezicht van het meisje, totdat het met zijn zelfbeheersing ge beurd was: Hij rukte Vera naar zich toe, probeerde haar te kussen De harde greep van ,de man ontnuchterde Vera. Met afschuw voelde ze zijn vochtige lippen en zijn hete, zuur riekende adem op haar wang. "Laat u mij - laat u mij losI" riep ze terwijl ze woedend naar zijn vette gezicht sloeg. "U moet mij loslaten, direktl" "Ja - ja - vergeeft u mij", hijgde hij. "U heeft mij van mijn ver stand beroofd, God is mijn getuige 1 Ik sla de hand aan mijzelf als u nietIk vermoord mijzelf 1" "Doe dat danl" zei Vera kil, draaide zich om en probeerde tussen de voortjagende schaduwen de slee van Julia te ontdekken. (Wordt vervolgd) Hilversum I 4*2 m. NCRV: 11.30-18.41 Nieuws. 19.00 Zingen met Cecilia. 19.15 Kerkorgel concert. 19 45 Muziek Leger des Heils. 20.i Actief: gevarieerd programma. (22.20 Avondoverdenking: 22.30 Nieuws; 22 38 Den Haag van daag). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n 298 m. AVRO: 11.00 Nieuws. 19.11 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van D'66 ^L??*gL"ndZk00LZK fewest Vw''Tip. «MmT begeleiding van De Speel- «roep. 18.55 (S) Jazz Spectrum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws IKOR: 19 35 Kerk ver- af en dichtbij. 19.40 Mens en nnV watr Bijbel. 19.50 Blijven we wcr- nog ken?: Inleiding op het totaal- Programma van aanstaande jondag 21 februari AVRO: 20-05 (S> Semele. opera van schilder-kabouter llam M. Thackeray (1). 20.55 trum: klassieke en moderne Hiroshima, mythe of werke- muziek (opn.). (9.35-9.40 Wa- STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: lijkheld. Straling die doodt, terstanden.) AVRO: 10.00 Voor 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 Welke zijn de uitwerkingen de kleuters. 1010 Arbeidsvlta- (K) Reclame. TROS: 20.21 (K) van de A-bom geweest op lan- mlnen. (11.00 Nieuws) 1130 Mission Impossible. TV-serle. ge termijn? 2145 (K) Première: Volksmuziek uit Albanië. 11.55 21.10 (K) Wegwezen, quiz voor nieuwe films. 22.25 Nieuws Beursberichten NOS: 12.00 Blik op de wereld: Informatief programma. 12.30 Voor de landbouw. 12 40 <S) Chansons (gr.). 12.50 Recht en slecht, praatje. 13 00 Nieuws. VARA: 13111 Actualiteiten. 13.25 De IVKfpJBuxl Stem des Volks met het Noordhollands Vil harmonisch Orkest en solisten (opn.) EO: Hilversum I. 402 ra. KRO: 14 00 Ruimte: radiomagazine Nieuws. 7.11 Het levende met gewijde muziek, lezingen woord. 7.16 (S) Badlnerle: en een korte overdenking. clame. NOS: 19.05 Den Haag klassieke muziek (gr). (7.10 NOS: 15 00 <S> Aspekten van vandaag. 1910 Van gewest tot Nieuws; 7.22-7.40 Actualiteiten; de kamermuziek (opn.) 15.40 s.00-810 Nieuws) 8.23 Overwe- Toeristische Informatie uit ging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de binnen- en buitenland. VPRO: hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnas- 16 00 VPRO-Vrljdag: muziek, autorijdende echtparen. 21.40 (K) De Erfenis. TV-spel. 32 20 Waar gaat het om?: visie op enkele aktuele problemen. Het NOS: 22.35 (K) Journaal. TE- Radlo L.EAC: 22.40-23.20 Bouwen en wonen - les 2 (herh.) Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) 7.' Journaal. STER: 19 00 (K) Re 20.00 (K) Journaal STER: 20.15 tlek voor de hulsvrouw). 8.40 commentaren, reportages. In- "Vas Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: tcrvlews, berichten en telefo- het populalr-klassieke en moderne nische reakties. (16.00 Nieuws; nieuws. 20.30 County hospital, muziek (opn). 11.00 Nieuws. 17.55 Mededelingen) film met Laurel en Hardy. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Me- 20.50 (K) Bloemen, vlinders en dedeltngen. 12.00 (S) Van Hilversum IH. 240 m. VARA: over twaalf tot twee. (12.22 wij van 9.00 Nieuws. 9.02 De F.ddy Bec- -- - HnPHM van het land: 12.29 Mededelingen ker show. NCRV: 10.00 Handel (uitvoering In verkorte Bommel. 21.20 (K> Muzikale t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws. 10 03 Muziek bij de vorm). 22.00 Hilversum 10: Show met de Rhytm Blues Nieuws; 12 41 Actualiteiten; koffie. (11-00 Nieuws.) 13.00-13.05 Raden maar...) 14 05 Nieuws. 12.03 Nieuwe platen. CVK/IKOR: 22.20 (K) Waarom Schoolradio. 14.30 (S) Musiesta NOS: 13 00 Nieuws. 13.03 De demonstreren tegen apart- (opn). TROS: 14.55 (S) Ver- jan Corduwener Show. met held?, discussieprogramma, zoekplatenprogramma met 0.a. Europees Popparlement. 0.55 Stichting Nederlandse NOS. 2255 (K) journaal. TE- operettemuziek. 16.00 Nieuws 14.00 Nieuws. 14 0.7 De Felix .1 „It L UC UIIJ Uil «X DIUM Pleisterplaats vjor mensen uit Groep Ike and Tlna Turner. studio en theater. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen UCI11U1, 3813 Radiojournaal. VPRO: held?. Smidje Verholen en de rare alchimist1 142: Speurhond Pluto liep intussen buiten en was zijn sufheid helemaal kwijt. Hij was fel en jachtlustig als nooit te voren, want twee jarenlang had hij suf op het vloermatje van het politie bureau te Aarpelo gelegen en twee jaar lang was er helemaal niets gebeurd, waarvoor hij hij zijn speur zin had kunnen gebruiken. Doch nu kon hij eindelijk eens fijn zijn gang gaan. De baas had „poesjes" ge zegd en dat betekende lol. Dat betekende jacht en daar ging Pluto dus. Snui vend, jankend en blaffend volgde hij het spoor en hij had niet eens oog voor een vette kip, die kakelend zijn pad kruiste. Pluto had geen oog voor de kip. want hij had nu beter werk te doen. Hij moest de poesjes hebben, waarover de baas gesproken hadDoch plotseling werd zijn oog getroffen door een pijl snel vluchtend wezen, dat helemaal in het zwart gekleed was. "Hmm, wel een beetje groot voor een poes", vond Pluto. „En ik heb nog nooit poesjes op twee achterpoten zien lópen. Het is dus waarschijnlijk geen poes, maar een mens." Pluto maakte zich dus gereed om de snel vluchtende mens voorbij te schieten, doch juist op tijd merkte hij, dat deze mens dezelfde lucht ver spreidde als het spoor. Dat was volgens de baas poesjesluchtDus was het tóch een poes, dat grote ding! „Ggnr??" gromde Pluto. „Ik laat me niet voor de mal houden! Ik neem het zekere voor het onzekere! Die grote poes heeft misschien kleine poesjes onder zijn jas! Ik pik hem" Hij sprong en beet en knauwde er flink op los! En de Zwarte Kludde slaakte toen een aan tal gruwelijke angstkreten en zag zich zelf al snder een ïandhoopje op een macabere plaats Schoolradio: scxuele vorming. LEAC: 22.55-23.25 Onze land- 16.03 (S) Dlsco-Drlve-lnde Meurders Show. <15 00 Nieuws.) mn - ]es 15 showbusiness op de korrel ge- 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30. lerh.) nomen. 17.00 Aktua/Sportkom- (17.00 Nieuws.) pas: (sport)nleuws. reportages, België. Kanalen: 2 Ruiseledc; commentaren en muziek. AVRO: 23.15 (S) Semele. opera bouw nu en straks (akte III). 23.55-24 00 Nieuws. (herh.) Dcific. Adiiaicu i nuiacicui 10 Waver en 44 Genk. 18.00 (K> N5RV:. 11 NCRV Bl<*j: Fabeltjeskrant. 18.05 (K) Dr. »«ueel programma metmurt- Dolittle, tekenfllm-serle voor kale Illustratie. (18J9-18.29 Uit- zending Boeren Partij. de jeugd (7). 18.30 Tienerklan ken. 19.05 Horen en zien: thea tertips. 10.25 Politieke Tribune: Partij voor Vrijheid en Voor- Hllversum n. 7.00 Nieuws AVRO: ochtendgym- -.jeltjeskrant. STER: 18.50 uitgang. 19 40 Hier spreekt nastlek. 7 20 Dag met een <K) Reclame. NOS 18.55 (K) men Nederlands. 19.43 Medede- gaatje: lichte grammofoonmu- 10.45-1 Journaal STER: 19.00 (K) Re- llngen. 19.45 Nieuws. 20.10 (K) ziek. dame. TROS: 19.05 Hoelabaloe, Kermis der IJdelheid, tv-feull- Journ;-- kinderprogramma. 19.26 Met de leton naar de roman van WIL NOS: 9.00 Internationaal spec- matlef programma. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11