Directeur statistiek: volk is niet rijp voor openheid Lagere belastingen door minder subsidies Nederlandse wielrenners lieten Belgen kansloos Atleten mogen reclame voeren Guttormsen vervangt Grönvold Opleidingsinstituut voor Zuidmolukkers Schenk in tweede rit op 500 meter r Volledigverzorgde NS Minitrips in eigen land voordelig uit met NS Dr. Fadrhonc selecteert Lippens NAU wijst in voor ofia ZAT€*DAG 13 F€B(HJA«M971 9(iedwongen tot geslotenheid over volkstelling9 HAAG Alle omslag- rten met namen en adressen nen voor 1 maart 1974 te zijn nietigd. Dit heeft minister issen woensdag in de Tweede ner gezegd. Het volkstel- [sbesluit zal in deze zin wor- gewijzigd, omdat enige eede-Kamerleden hadden igedrongen op grotere waar- g voor de bescherming van de soonlijke levenssfeer. e omsla gka art en met namen en i zullen, zo is thans beslist, rlopig bij de gemeenten worden aferd. Oorspronkelijk zou het ge- setje kaarten naar het CBS wor- gezonden. e naam- en adreskaart zal nu de rest van de kaartenset worden heiden, zodat het CBS zonder de in te roepen van de gemeenten, zal kunnen weten welke gege- bij wie behoren. Geen instructies an de gemeenten zijn tot dusverre geen instructies gegeven wanneer op welke OTijze deze naam- en «kaarten dienen te worden ver- i. J. Ch. W. Verstege, directeur- ;raal van de statistiek, wilde geen sroord geven op onze vraag op te manier de ongeveer vier mil- omslagkaarten van de volks- en ingtelling zullen worden vernie- Verstege wilde deze informatie vernietiging niet geven, omdat nheid wel eens in het huidige ium in het tegendeel kan gaan *:eren". Het Nederlandse volk is rijp voor openheid, aldus de di- eur-generaal van de statistiek en t ons gedwongen tot geslotenheid. Enveloppen de Tweede Kamer had minister ssen enige tijd geleden al toege- dat het setje ponskaarten, nadat is gecontroleerd door de volkstel- die bij de mensen thuis komt, in bijzijn in een enveloppe zal wor- gestoken, welke enveloppe, even- in hun bijzijn, zal worden dicht- lakt. e hoofddirecteur van de staats- tkerij en uitgeverij, de heer Th. Utheten, zei desgevraagd dat plot selinge bestelling van 4V» miljoen enveloppen geen problemen heeft op geleverd. Op bijeenkomsten voor tellers, waarin zij van gemeentewegen wer den geïnstrueerd hoe te handelen bij de bezoeken aan huis, kon formeel nog niet worden meegedeeld, dat de tellers de kaartenset in een enveloppe moeten sluiten, omdat thans nog niet alle gemeenten de enveloppen hebben ontvangen. Overigens hebben de gemeenten nog geen uitvoeringsbesluiten ont vangen van de directeur-generaal van de statistiek, waarin zij op de hoogte worden gebracht van de toe zegging van minister Nelissen. Telopdracht Als een volksteller bij de mensen aan de deur komt, beschikt hij over een telopdracht. Hierop staan ver meld de namen van de bewoners, hun geboortedatum, man of vrouw, een kolom, waarin alleen een nummer wordt ingevuld indien in het 'nute twee of meer huishoudens samenwo nen, alsmede een kolom waarin wordt aangetekend welke soort vragenlijst is uitgereikt. Bij het ophalen van de vragenlijst wordt aangetekend welke lijsten terugontvangen zijn. Op de instructiebijeenkomst krijgen de telsters en tellers te horen hoe zij precies moeten handelen. Overigens krijgen zij allen een 64 paginaatjes tellend instructieboekje uitgereikt, waarin zij op overzichtelijke iwijze informatie kunnen vinden. Het bezoek van de teller kan soms wel drie kwartier duren. Dit is bij voorbeeld mogelijk indien de bewo ner niet zelf de hokjes met potlood heeft zwart gemaakt. Men heeft na melijk wel de wettelijke verplichting te antwoorden, maar de wet verplicht de te teflen personen niet tot het in vullen van dfe vragenlijst. De teller neemt de toestand op zoals die is op 28 februari Wie op 29 februari jarig is, mag zich voor de volkstelling jarig beschouwen op de 26ste. meenschappelijk wordt gekookt. Een kamerbewoner is hij of zij die be schikt over een kamer waar wordt geslapen, bezoek kan ontvangen en eventueel koken Belastinggegevens zijn geheim eD blijven geheim. Deze regel geldt in dien een huiseigenaar/bewoner niet wenst mee te delen welke huur waarde geldt voor de personele belas ting. De volksteller zal en mag geen aandrang uitoefenen om dit bedrag aan de weet te komen. Een moeilijk te beantwoorden vraag zal voor velen zijn, wanneer de woning is gebouwd. De teller zal er niet zwaar aan tillen, wanneer men het antwoord schuldig moet blijven, want de gemeente kan in haar kadas ter wel een antwoord op deze vraag vinden. 2 dagen Amsterdam f 37.- 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f 49.- 3 dagen Montferland f 60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in .Nederland. Vertrek dagelUks. Inlichtingen in de NS-relskrant op de stations. DS'70-lijsttrekker Drees ziet mogelijkheden: Legitimatie Huishouden Als twee of meer mensen samen wonen, wordt als hoofd van het huis houden beschouwd degene die de huur betaalt of eigenaar/bewoner van het huis is. Een huishouden heeft men volgens de volks- en woningtel ling, wanneer er een gemeenschappe lijk gebruik wordt gemaakt van de zelfde huiskamer en wanneer er ge- De dames en heren die als mede werker aan de volks- en woningtel ling op bezoek komen, hebben een legitimatiebewijs bij zich. Zij zijn be kend met de twee wetsartikelen waarin zij tot geheimhouding van de verkregen gegevens worden verplicht. Zij zullen in geen geval in discussie mogen gaan over het pro of contra van de volkstelling. Als er taalmoei lijkheden zijn, zal de telster(ler) zich terugtrekken. In het boekje, dat tot titel draagt „instructie voor het tellen van de be volking en woningen en andere be woonde ruimten", staat o.a. een sche ma dat een leidraad voor het tweede bezoek van de teller (wanneer hij de vragenlijst komt ophalen) wil zijn. Als laatste punt staat vermeld: „be dank bewoners voor verleende mede werking". T entoonstelling In de Amsterdamse galerie De Tor is gisteravond onder het motto „volks telling en persoonsnummer" een ten toonstelling geopend, die tot 1 maart zal duren. De expositie beoogt een fragment te tonen uit de acties rond de aan staande volkstelling. De organisatoren willen bij het publiek geen bewuste tegenzin voor de volkstelling opwek ken, hoewel vele teksten, foto's en honderden knipsels uit dag- en week bladen, alsmede veel "archiefmate riaal, de indruk geven dat het speu ren naar positief materiaal weinig heeft opgeleverd. ZEIST Willy Lippens is door Bondscoach Dr. Frantisek Fadrhonc uitgenodigd voor de centrale training. Fadrhonc maakte gisteren zijn selectie- groep van zestien man bekend waaruit het Nederlands elftal ge formeerd zal worden voor de in terland tegen Luxemburg (voor de Europa Cup voor landen teams), die op woensdag 24 fe bruari in Rotterdam zal worden gespeeld. De eerste training vindt plaats op maandag 15 februari in Zeist. Aanvang: half elf. De geselecteerden zijn: Johan Cruyff, Piet Keizer, Johan Neeskens, Nico Rijn- ders en Wim Suurbior (allen Ajax), Wim van Hanegem, Rinus Israel, Wim Jansen en Henk Wery (allen Feije- noord), Jan van Beveron en Pleun Strik (beiden PSV), Jan Klijnjan (Sparta), Piet Schrijvers, Epi Drost en Theo Pahlplatz (allen FC Twente) en Willy Lippens (Rot Weiss Essen). Dan Blocker, beter bekend als Hoss in de televisieserie Bonan za, verscheen gisteravond even op het Nederlandse scherm, evenals Susan Oliver, die de An Howard is van Peyton Place. Aanleiding was de honderdste uitzending van het programma Voor de Vuist weg van Willem Duys. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT Op het verkie zingscongres van de nieuwe socialistische partij DS'70 te Utrecht heeft lijsttrekker W. Drees jr. gisteravond aangegeven hoe lagere belastingen in Neder land mogelijk zijn. De oplossing is: het niet meer con servatief, onkritisch voortzetten van de bestaande subsidies jaar in jaar uit, zonder verslag uit te brengen over het resultaat van de subsidies. Voor sommige zaken zijn subsidies essentieel, zei de heer Drees. Artis moet blijven. En ook monumenten, zoals molens en kerken moeten be houden blijven. In de eerste plaats kan de verla ging van de subsidie voor weten schappelijk onderwijs grote bedragen aan belastinggeld sparen. Heffing van collegeld tot een zeker percentage van de kosten van de faculteit zou een ernstige prikkel tot doelmatigheid betekenen Nu betaalt het verre Den Haag en de nog verder verwijderde belastingbetaler. Studietoelagen zijn van essentieel belang voor de bescherming van ge lijke kansen. Maar er is geen reden voor laag collegegeld. Concerten Verder moeten de subsidies voor concerten en toneeluitvoeringen kri tisch worden bekeken. In de praktijk wordt een constante groep, die best meer kan betalen, gesubsidieerd door mensen, die aan een andere vrije tijdsbesteding de voorkeur geven. Cultuur, aldus dr. Drees, is vaak ook mogelijk zonder subsidie. Ook is het overbodig subsidie te verstrekken aan vestiging van industrieën in volle delen van ons land. Voorbeeld: de vestiging va» Shell Chemie aan de Moerdijk. Verder zijn de uitgaven voor de in poldering van de IJsselmeerpolders en cultuurtechnische werken minder nuttig. Deze werken hadden vroeger zin voor de bestrijding van de werkloos heid en de verhoging van de voedsel- produktie. Andere mogelijkheden om de overheidstarieven te verlagen: de toeslag op besparingen volgens de Al gemene Premiespaarwet en de poli tieke pensioenen van ministers. Nood-tarieven Op deze wijze denkt dr. Drees geld vrij te krijgen voor een juiste aanpak van de woningbouw en krotoprui ming en voor een beter basisonder wijs met kleinere klassen. Dan moet ook de verlaging van de loon- en in komstenbelasting mogelijk zijn. Het is niet nodig om nu, twintig jaar na de voltooiing van de we deropbouw met tarieven uit die nood- periode te werken. Deze verlaging is mogelijk bij een sober beleid. En natuurlijk moet eerst de inflatie zijn gestopt. Hulp moet niet in de eerste plaats door allerlei subsidies worden ver leend. maar vooral door geld. Zodat men de vrije keus behoudt. Daarom wenst DS'70 uitbreiding van de arbeidsongeschiktheidsverze kering tot de zelfstandigen en de ver hoging van de AOW voor gehuwden tot het netto minimumloon. Geen akkoord De lijsttrekker van DS '70 sprak zich uit voor vernieuwing van het kiesstelsel, maar hij wenste geen stembusakkoord met andere partijen. Op het beleid van het kabinet had hij vrij scherpe kritiek. Het kabinet beloofde namelijk de inflatie te stop pen. Maar de inflatie groeide. De ontwikkelingen gaan tegen de doelstellingen van het kabinet in. Een voorbeeld is het dichtslibben van de Randstad Holland. Men doet alles om de werkgelegen heid toe te laten nemen. Maar het gevolg is, dat de woningnood in de Randstad eeuwig duurt. In en rond Den Haag is straks geen ruimte meer voor de woningbouw, tenzij men op palen boven zee gaat wonen. Ook waarschuwde dr. Drees nog tegen het bestuur, dat overheerst dreigt te worden door pressiegroepen. Zo worden de vaste commissies van de Tweede Kamer in belangrijke mate bevolkt met leden, die een bijbaan hebben in de sector, die door de com missie wordt behandeld. De uitgaven van de overheid, zei de lijsttrekker van DS'70, moeten beoor deeld worden door de niet-belang- hebbenden. Belangrijk is ook. dat de feiten over de resultaten van de uit gaven op tafel komen. k' J ïs atleten |>EN HAAG - De Koninklijke perlandse atletiek unie heeft |>r de Europese kampioen- appen zaalatletiek, welke op ten 14 maart in Sofia worden gouden, reeds vier dames en pe heren aangewezen. Het zijn lep van Beek (ADA), Riet van k Berg De Keien), Trudy !th (GAC), Mieke Sterk A), Egbert Nijstad (DOS. hgelo) en Haico Scharn (Ci- loewel de inschrijving nog niet pumr^r is gedaan, is het aanne- ftk Nijstad zal starten op de meter, waarop hij met 8 minuten 2.8 seconden Nederlands record- jder is. Haico Scharn zal in Sofia f waarschijnlijk de 1500 meter tn. De Arnhemmer bracht afge- Sn zaterdag tijdens zaalwedstrij- i in Den Bosch het nationale re- I op deze afstand op 3 minuten 46.3 seconden. Riet van den Berg ft ongetwijfeld op de 60 meter. Ir de andere dames zijn er twee lelijkheden: 60 en 80 meter hor- Ie aanwijzing van het zestal is ge il op voorwaarde dat de tot nu 'getoonde vorm gehandhaafd wordt fens de Nederlandse zaalkampioen- appen in Rotterdam op 20 en 21 tuari. De bekendmaking van de namen houdt niet in dat atletes atleten, die in Rotterdam aan de leten voor Sofia voldoen, niet tr voor uitzending in aanmerking aen. EC versloeg Haarlem (Van onze sportredactie) GÖTEBORG De Noor Roar Grönvold start vandaag niet in de wed strijden voor het wereldkampioenschap schaatsen op de Ullevibaan in Göte- borg. De Noor wordt vervangen door Per Willy Guttormsen, die aanvankelijk als reserve was aangewezen. Grönvold klaagde bij aankomst van de Noorse ploeg in Zweden donder dagmiddag al over maagklachten. Gistermiddag maakte de Noorse leiding bekend dat hij niet aan de start zal verschijnen. Zijn vervanger Guttorm sen, die eerst gisteren in Zweden arri veerde, won in Heerenveen tijdens de Europese kampioenschappen de tien duizend meter. In het rusthuis „BORDENA" Hoofdstraat 31 te Beetsterzwaag kunnen worden geplaatst: a. EEN EERSTE VERPLEEGSTER/VERPLEGER (Tevens plv. dir.) b. EEN VERPLEEGHULP Voor a. komen in aanmerking zij, die in het bezit zijn van ziekenverpleging A of B; voor b. is enige ervaring zeer gewenst. Het salaris bedraagt voor a. ƒ1168,- tot ƒ1450,- en voor b. 667,- tot ƒ893,- per maand. „Bordena" biedt momenteel huisvesting aan 9 pensionaires, terwijl het verder fungeert als opvangcentrum voor extra verzorgingsbehoevende bejaarden voor de duur van max. 13 weken. Het Tehuis, dat nu nog eigendom is van de Vereniging Pro Senectute, zal ingaande 1 mei 1971 worden overgenomen door de gemeente Opsterland. Alsdan is op het personeel van toepassing het ambtenarenreglement voor het personeel, in dienst van genoemde gemeente (premie AOW/AWW- komt voor rekening van de gemeente). Sollicitaties te richten tot de direktrice, alwaar ook funktie-informaties kunnen worden verkregen (telefoon 05126 -1237). Door Wim Huisman ROTTERDAM De wielerbaan in het Sportpaleis begint nu reeds zijn vruchten af te werpen. Dit wordt iedere week duidelijker. Als de ontwikkeling van van amateurs zo blijft doorzetten als op dit ogenblik beschikt Nederland over enkele jaren over een aantal talentvolle baanrenners. Grootste ont dekking van de Ahoy-piste is ongetwijfeld Bas Hordijk. Met ruim dertig overwinningen op zak bij de nieuwelingen, waaronder het Nederlands kampioenschap, stapte de 18-jarige Rotterdammer vo rige maand over naar de rijen der amateurs. flJMEGEN In de eredivisie van betaalde voetbal is gisteravond de [trijd NEC Haarlem gespeeld. Uitslag was 10. letenige doelpunt werd een kwar- voor tijd gescoord door Hazel- fte. Er waren 4000 toeschouwers. DEN HAAG De heer H. G. Looijen, eigenaar van de Lave- zate 't Kervel in het Gelderse Hengelo, heeft het initiatief ge nomen om op zijn landgoed een opleidingsinstituut te vestigen voor Zuidmolukkers die naar hun moederland willen terug keren. Aan het instituut zullen opleidin gen worden verbonden voor land bouw, veeteelt, tuinbouw, zoetwater- viskweek en voor technische vakken als metaalbewerken en eventueel Stichting Prot. Maatschappelijk Werk Breda e.o. In verband met de komende vakature roepen wij sollicitanten op voor de functie van LEIDINGGEVEND MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Wij zoeken een gediplomeerde kracht a.m.w. eventueel met v.o., die in de naaste toekomst aan de samenwerking met andere instellingen de uitbouw kan geven. Salaris volgens landelijke regeling- Brieven aan het Bestuur, Irenestraat 6 te Breda. Tel. inlichtingen: 's morgens 01600-35962. broodbakker, timmeren. Er is tevens een internaat aan verbonden. De heer Looijen heeft voor een en ander de Stichting Sociaal-cultureel centrum 't Kervel opgericht. In het bestuur zitten mevrouw T. Legiman- Karjawidjaja-Sri Sundri, lerares aan de Indonesische school in Wassenaar, en de heer E. Th. Gieles uit Den Haag. De heer Looijen zei, dat Nederland een ereschuld tegenover de Zuidmo lukkers heeft. Zijn initiatief heeft in kringen van Zuidmolukkers een bij zonder goede indruk gemaakt. Het kan de schakel vormen, die thans ontbreekt in een goede uitwerking van de bereidheid zowel van Neder land als van Indonesië om aan de repatriëring van de Zuidmolukkers mee te werken. Daarbij werd erop gewezen dat de sociale begeleiding van de Zuidmo- lukker in ons land ook veel te wen sen heeft gelaten en nog wel te wen sen laat. De heer Looijen had aanvankelijk de gedachte om 75 mensen uit Indonesië naar ons land te laten ko men voor een vakopleiding. Door om standigheden is hiervan niets geko men Er zijn 120 aanmeldingen binnen. Aan het instituut zijn niet alleen vak leerkrachten beschikbaar maar ook geestelijke verzorgers: een rk pries ter, een predikant en een mohame- daanse voorganger Over de financiering van het pro ject wilde de heer Looijen nog mee delen. dat uit eigen middelen reeds een fors bedrag werd besteed. Er is echter nog meer hulp nodig. Daarvoor is aangeklopt om subsidie bij de mi nisteries van onderwijs en weten schappen. CRM en eventueel Buiten landse zaken (ontwikkelingshulp). GOTEBURG De Oostenrijker Ottmar Braunecker en de Fin Faimo llietala zullen vandaag in het Nya Ullevi-stadion van Göteborg de wed- schaatsenrijden voor heren openen. Zij vormen namelijk het eerste paar strijden om het wereldkampioenschap van de ritten op de 500 meter. Na hen start Ard Schenk die zijn wereldtitel verdedigt, in de tweede rit tegen de Russische kampioen Aleksander Tsje- koeljajev. pe(er Nottet komt in de laatste rit uit tegen de Noor Per Wil ly Guttormsen. De loting voor de 500 meter had hel volgende resultaat: eerste rit: Ottmar Braunecker (Oost) Kaimo Hietala (Fin): tweede rit: Ard Schenk (Ned) Aleksan der Tsjekoeljajcv (Kus); derde rit: Dag Fornaess (Noor) Giovanni Gloder (It): vierde" rit: David Hampton (GB) Jonny Ilóglln (Zwe); vijfde rit: Fran/ Klenbilhl (Zwl) Gerd Zlromermann (Wdl); zesde rit: osamutu Naito (Jap) Richard Tourne (Fra); zevende rit: Robert Hodges .(Can) Dan Carrol (VS): achtste rit: F.ddy Ver heven (Ned) Sten Stensen (Noor): ne gende rit: Goeran Claeson (Zwe) Vladis lav Matvejev (Kus): tiende rit: Siegfried Hartmann (Oost) Oerjan Sandler (Zwe): elfde rit: Jouko Salakka (Fin) Maguc Thomassen (Noor); twaalfde rit: Jan Bols (Ned) Willy Olsen (Noor): dertiende rit: Bill Lanlgan (Vs) Shlgeo Kobayashi (Jap); veertiende rit: Helmut Kraus (Wdl) Bruno Tonlolll at); vijftiende rit: Kees Verkerk (Ned) Kevin Slrois (Can): /tstiende rit: Kimmo Kosklnen (Fin) Goeran Johansson (Zwe>: zeventiende rit: Peter Nottet(Ned) Per Willy Guttorm- en (Noor). De loting voor de 5000 meter brehgt de volgende paren op de baan: eerste rit: Fornaess Carrol; tweede rit: Hampton Sandler, derde rit: Verheyen Tourne: vierde rit: Verkerk daesson: vijfde rit: ToniollI Stensen: zesde rit: Krienbühl Hodjes: zevender lt: Zimmermann Nai to: achtste rit: Hietala Höglln: negende rit: Hartmann Thomassen: tiende rit: Kcfcayashi Salakka: elfde rit: Schenk - Lanlgan: twaalfde rit: Bols Olsen: der tiende rit: Slrois - Kraus; veertiende rit: Gloder Tsjekoeljajev vijftiende rit: Jo hansson Koaklnen: zestiende rit: Brau necker C»u normeert; saven tiende Fit: Enigszins schuchter bekeek hij de eerste dagen de trainingen van zijn collega's langs de kant van de baan. Nu zijn angst om op de baan te koer sen voorbij is komt hij tot opmerke lijke prestaties. Nadat hij vorige week van applaus van het publiek oogstte door als tweede te eindigen in de afvalkoers probeerde hij het gis teravond achter de dernies. Ook dat ging goed. Weliswaar moest hij Ron Bakker voor laten gaan, maar de ma nier waarop hij zich met gangmaker Nopple Koch in de achtervolging stortte bewees zijn klasse. Koch: „Die jongen kan een hele grote worden. Let op mijn woorden: hij gaat ook bij de amateurs veel overwinningen be halen, hoewel hij natuurlijk nog wel het één en ander moet leren". Bloemen Maar niet alleen Bas Hordijk levert opvallende resultaten. Ook een ande re „nieuweling", Cees Stam, past zich steeds beter aan bij de profs. Zijn titel bij de stayers (het Nederlands winterbaankampioenschap) bleek vo rige week geen uitschieter te zijn, want gisteravond mocht de Zaan- kanter opnieuw de bloemen in ont vangst nemen. Hij toonde zich de beste in een omnium, waaraan door tien profs werd deelgenomen. On danks een gelijk aantal puntan als Norman Hill en Jack Simes werd hij winnaar door zijn zege in het laatste onderdeel: de mijl. Wim Bravenboer verspeelde een hogere klassering door materiaalpech in de klassementwed strijd. Willem „Bever" moest tevre den zijn met de vierde plaats. Belangrijkste onderdeel van het programma was de interland Nederland-België. Het Oranje-kwar tet behaalde daarin een 10—5 zege. Leo Duyndam won zowel de rit In lijn als de afvalrace, terwijl de Ne derlanders ook de ploegachtervolging met miniem verschil op hun naam brachten. In de sprinterswedstrijd klopte de populaire Leyn Loevesijn z'n gebrilde rivaal Robert van Lanc- ker, zij het na een „belle". Onze zui- dert>uren triomfeerden wel ln de der- ny-race. Europees kampioen Theo Verschueren klopte Leo Duyndam ln de laatste ronden. De manier waarop dit echter gebeurde toonde nogmaals de klasse aan van de titelhouder. Verschueren: „Nog een paar jaar koersen, dan heb ik genoeg geld ver diend om een sportzaak te beginnen" In het druk bezette wielerprogram- ma viel er, uitgezonderd het sterke rijden van Leo Duyndam, nog een Westlands-pluspunt te noteren. Janus van Tol, goed gerodeerd op het Ant werpse ovaal, versloeg in de afval koers voor amateurs niemand minder dan ex-prof Marinus Paul Teleurstellend was het aantal be zoekers. Slechts 1500 mensen hadden de weg gevonden naar het Sportpa leis. Oorzaak? Het ontbreken van een echte vedette. Het publiek blijkt nog altijd alleen te willen komen voor renners, die het predicaat „wereld kampioen" of „keizer" met zich meedragen. De tv bleek trouwens een grote concurrent te zijn. En als het dan ook nog slecht weer is DE UITSLAGEN WAREN: Nieuwelingen onbekende afstand: winnaar De Looze. OMNIUM PROFS: Klassementswedstrijd: 1. Hill, 2 Stam, 3 Mountford. Afvalrace: 1 Hill. 2Slmcs, 3 Bravenboer, race over l mijl: 1 Stam. 2Bravenboer. 3 Simes. Eind stand: I Stam, 2 Hill, 3 Simes. 4 Braven boer. 5 Van dereLans, S Verdoorn, 7 Mountford, B Polnnskv. 9 Dolman, 1B Be njamins. Nederland—België: rit In lUn: 1 Duyn dam. 2 Koel, Loeveslfn. Ploegachtervol ging: 1 Nederland 4 km In 4.32.8, 2 België '1.53. Afvalrace: i Duyndam. 2 Koel, 3 Loc- vcstln. Sprint: 1 Loeveslfn, 2 Van Lancker,. Dernies: 1 Verschueren 2 Duyndam. S Koel, 4 Oudkerk. 3 Baert. 6 Loyscb. Eind stand Nederland—België 10—5. Ymatcurs: Atvalwedstrltd: 1 Van Tol. 2 Paul. 3 Moret. Dernies: 1 Bakker. 2 Hor- difk. 3 Nleuwenhuls. Klassementwedstrijd: winnaar Nleuwenhuls. DEN HAAG Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse at- letiekunie (KNAU) heeft in navolging van de internationale ama teur atletiekfederatie (IAAF). die vorig jaar tijdens een congres in Stockholm reclame en sponsorschap in de atletiek accepteerde, ge reglementeerd. De IAAF en uiteraard ook de KNAU maken duidelijk onderscheid tussen reclame en sponsorschap. On der reclame wordt verstaan het pre senteren van een produkt of firma naam met zuiver commerciële oog merken en op commerciële basis. On der sponsorschap brengt de IAAF het financieel steunen van organisaties of personen, waarbij reclame niet het primaire uitgangspunt is, onder Reclame ia dua voortaan mogelijk in de atletiek, maar altijd buiten het eigenlijke wedstrijdterrein. Het aan brengen van een firmanaam op atle- tiekkleding (uitgezonderd het wed strijdtenue) is toegestaan, mits de af metingen het formaat 15 x 12,5 cen timeter niet te boven gaan. Alleen op het startnummer van een deelnemer is het mogelijk reclame binnen het wedstrijdterrein te voeren. Slechts de besturen van nationale organisaties kunnen reclame- of spon sor-overeenkomsten aangaan of daar voor toestemming krijgen. De KNAU zelf heeft inmiddels een overeen komst gesloten met de Westduitse sportschoenenfabriek Adidas, die de vertegenwoordigende Nederlandse ploegen gaat uitrusten met atletiek- materiaal. De overeenkomst houdt in dat de leden van de vertegenwoordi gende ploegen uitsluitend mogen starten op of met materialen van de Duitse fabriek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9