HAGE VIS, DIE VREEMDE VOGEL lij werd gevondengestorven in de kou Oproep tot deelname aan producenten-organisaties Aanleg sportvelden nu mogelijk in Nieuwkoop TIartweek' ook in Leiden IEIDSE COURANT ZATERDAG 13 FEBRUARI 1971 OP KAASGEBIED leveren wij U alleen het ..neusje van de zalm". Uitsluitend eerste soorten van de maanden mei en september DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 12136 Interieur van de molen, waar in Hage zijn onderdak had. (Van onze correspondent) UWVEEN Op die yzig-koude g in januari 1971 werd een een- udige donkere kist neergelaten een groeve op de algemene be- aafplaats van Nieuwvcen. Rond- lag de sneeuw in de stevige eep van de winter en de zwarte it gaf tegen deze witte entou- ge het scherpe contrast weer van t leven van de zonderlinge mens, hier ter ruste werd gelegd, genover de maatschappij om hem en. Zjjn naaste buren, degenen, zich de laatste jaren het meest met bewonderenswaardig vol- uden om hem bekommerd had- li, en burgemeester Breen, ver- zelden hem op zijn laatste tocht, et deze laatste menselijke hande- ig. als het begraven van een oude rpsbewoner, werd een brok euwveense geschiedenis afgeslo- hct lange zwerversleven van n vrijbuiter, officieel van beroep ■aatmuzikant HAGE VIS. hij vandaan is gekomen, we de meeste inwoners niet. Hij er gewoon. En hij speelde op trekharmonika, zijn fluit, zijn urino. Een lange magere man, 1 gezicht, scherpe neus, met e donkere ogen diep wegge- iken, krullend haar tot zijn houders, eerst sierlijk, op latere ;ftijd als slierten en flarden om t hoofd. Een mens van ondefi- eerbare leeftijd met slanke fijn- vormde handen. Bedachtzaam ortsukkelend op zijn fiets, een id brikje, dat eenmaal in zijn le- n is vernieuwd. Langzaam stapte van z'n vehikel, wiegelde met zekere stappen naar de speel- aats van een school, liefst tegen t speelkwartier en begon dan zijn nitsolo. Vaak danste hij er bij, ipte en sprong tot grote hilari- it van de schooljongens. De kleim an vonden hem gewoon griezelig, anderen lieten het niet bij toe- jken. Ze vuurden hem aan of holden hem uit tot hij woedend erd. Dan raapte hij z'n fiets op er aan de hand mee verder te ouwen. zijn doordringende ogen kon hij ge tijd jonge meisjes aanstaren, ze er boos van werden. Of ge- oon een boodschap doen aan de onbank en steeds zijn beurt voor laten gaan, maar intussen geen »g afhouden van een aardig ver- lopstertje. Toch zou hij geen mens aad doen, dat wist iedereen. Straatmuzikant IE VIS, geboren op 4 december 99, huwde op 18 augustus 1923 it Dirkje Spuy in de gemeente wier Amstel, vertrok 12 jaar la- naar Zevenhoven en koos in 38 zyn domicilie in een klein lisje aan de Uiterbuurtweg in ieuwveen. In vroeger jaren was j vaak met zyn vader gras gaan aaien by de boeren, maar dat erken had hy er allang aan ge ven en hy liet zich op het ge- eentehuis inschreven met als be ep „straatmuzikant", woordje „schoonhouden" heeft »it im zijn vocabulaire gestaan wanneer de huisdeur openstond, tok men de inwoners buiten al. rouw Vis nam het zelf ook niet nauw. Geld was er meestal niet. anneer bestelde kolen werden ge acht, wer deerst aan de deur roepen of er kontanten konden orden getoond; de kolenman oest ook leven. En op de vraag, aar het moest worden gestort, as het steeds: „Nou. naast de ichel vanzelf, daar motten ze toch Daarzo, in de hoek", werd een stofpartij van je wel- e. Het was wel zaak uit te kijken, aar je liep, want de nachtspiegel ond altijd midden in de kamer reed. 1952 verhuisden Hage en zijn ouw naar de oude molen aan de ngvaart, midden in het polder- ,md, enkele honderden meters van weg. Ze wilden helemaal vrij en er waren jonge mensen, heel graag in het huisje aan Uiterbuurtweg wilden wonen, de molen was geen water en .t, maar dat was voor hen blijk- geen bezwaar. Zij betrokken van de beide zogenaamde ithuissluizermolens, waar het ter van de bovenpolder naar leden stortte. Vandaar uit on- am Vis zijn dagelijkse zwerf - iten, levend aan de zelfkant de gewone orde, dansend op muziek van zijn eigen wijsjes, hij speelde, werkelijk voor een t. Hij wist toch steeds de men- HAGE VIS sen op het juiste ogenblik te vin den. Bij vreugde of rouw floot hij voJ overtuiging een oude psalm. Was het medeleven of ging het om de cent, die dan tot een stuiver werd verhoogd? Op een petroleumstel werd thuis gekookt, alles volgens eigen ouder wetse gewoonte. Met feestdagen brachten buren wel eens een mand je met verrassingen, maar de con serven werden er al meteen uit geschift, dlie konden ze wel hou den. Dat rare blikjeseten! Af en toe werd er eens een robbertje op dé -vtiist gegaan, want vrouw Vis- was niet voor de poes. Oninbaar Ei doen veel verhalen de ronde. Ze ker waar is het van de deurwaar der, die steeds dwangbevelen te rugstuurde met de bemerking „on inbaar", wat klopte, want er was nooit een cent. Maar de belastin gen wilden wel eens een steek proef nemen en toevallig kozen ze juist het adres van Vis. Had de heer ontvanger nu een stevige ro buuste vertegenwoordiger gezon den, maar er kwam een beambte, klein en mager van stuk, weinig indrukwekkend en daar moest de deurwaarder mee op stap. Ze wer den aan de deur ontvangen door vrouw Vis, die onmiddellijk rea geerde met: „Als je me nou, deur waarder", en ze nam het manneke uitdagend van hoofd tot voeten op, „wat heb je nou meegenomen? En wat zeg je? Zo'n klein miezerig ventje, nou, daar geloof ik niks van, dat ze zulke onnozele peute rige kereltjes er bij de belasting op na houden". De ambtenaar wil de wel gelijk terug. Op aandringen van de deurwaarder ging 's rijks afgezant nog enkele stappen ver der naar binnen, maar de eerste aanblik deed hem al genoeg om meteen de frisse lucht op te zoeken. Nadien is de controle op „onin baarheid" zwaar verminderd. Vis en zijn vrouw leefden van wat men noemt de hand in de tand. Een vliegende vogel vangt altijd wat en De oude molen In het -polder landschap, een'van de zoge naamde Zouthuissluizer- molens. ze hadden weinig verlangens. Geen geld. geen zorgen. Om kleren gaven ze niet. De oude molen, waar het regelmatig onderdoor stromend wa ter een eigen sfeer gaf, was hen een voldoende veilig onderkomen. Een oude bedstee, die later werd leeggemaakt om als rommelhok te dienen, een oude olielamp ,een ledi kant met wat vodden, dat de naam slaapplaats niet mocht dragen, een tafel vol rommel, alles binnen be reik, de oude emaille theepot altijd gevuld met een zwart brouwsel, was hen genoeg. Steeds meer ver vuilde het verblijf, steeds eenzamer de bewoners. De vrouw had mis schien nqg wel anders gewild, ze kwam nog van goede familie. Maar die had er allang de brui aan ge geven, daar hoefde ze niet meer te komen ook. „We hebben te veel vlooien", zei Hage, ze motten ons niet meer". Gouden tijd Zo helemaal mensenschuw was Hage ook weer niet. Door zyn uiterlyk boezemde hy de kinderen vrees in. Maar al te graag maakte hy een praatje, als er boodschappen moes ten worden gedaan in het dorp. Hjj wist zich byna dichterlijk beleefd uit te drukken met zyn aanhef „Goede vrouw Graag nam hy een kop soep aan, maar ging stee vast met zyn vuile laarzen aan ta fel zitten. Die zaten hem vastgego- ten aan de voeten. Waar altyd werd geleefd van minder dan het mini mum, waarmee een gewoon gezin zich op het nippertje zou kunnen redden, brak voor de beide molen bewoners een gouden tyd aan. toen Hage de 65-jarige leeftijd bereikte. Ze waren als kapitalisten, die hun weelde niet aan kunnen. Trouw haalden ze hun AOW, legde die in een of ander hoekje en.... vonden het zonde, zoveel geld ergens aan te besteden. De eerste maal, dat de uitkering bin nenkwam, verraste Vis zich met een nieuwe fiets, daar de oude brik nu helemaal niet meer vooruitkwam. Dit was wel de enige uitspatting, die hij zich in al die jaren veroor loofde. Ondanks alle cru-heid die hun gehele leven kenmerkte, had den de beide echtelieden Vis toch ook wel hun heel gevoelige plek ken. Ze waren dol op kinderen, die ze zelf nooit hadden gehad. De kin- derèn uit de buurt werden op taart jes getrakteerd in de oude molen, als de vrouw jarig was. en de geef ster genoot ervan ze gretig te zien smullen. Dat de ouders dan wel enige tijd nodig hadden om in hun huizen de daarin meegebrachte on gewenste gasten te verdelgen, was een tweede. Ook de Zending droeg vrouw Vis een warm hart toe en meermalen bracht zij haar dichtst bijzijnde buren, aan wie beiden hun vertrouwen hadden geschonken, een briefje van honderd gulden met het verzoek dit op te zenden voor zoals ze het uitdrukte „die arme ne- gerkindertjes". In 1962 kwam er ln het dorp een salon-woonwagen leeg te staan. Dat was aanleiding voor de gemeente om Vis voor te stellen deze voor hem te kopen. Ze konden dan meer in de bewoonde wereld wonen, dichter in het dorp en gemakkelij ker voor en door iedereen bereik baar. Maar wat de toenmalige bur gemeester Kammenga ook probeer de, ze dachten er niet aan de oude molen te verlaten. Oud-secretaris J. Roovers kwam meermalen naar hem toe, maar Hage was met geen woorden over te halen. H. Soede, zijn dichtstbijzijnde buurman, die zich het lot van het echtpaar veel heeft aangetrokken, stelde voor bij hem in de auto te stappen en dan samen eens te gaan kijken. Niets lukte. Vooral de vrouw bleef bij haar standpunt: blijven waar ze waren. Ze lieten het vrije leven voor geen geld varen. In de nacht In 1966 werd vrouw Vis zwaarge wond, doordat ze een brandend petroleumstel over zich heen kreeg. In het dorp werd veel gefluisterd... over het hoe en waarom... Zeker Is, dat ze weken lang zwaar heeft ge leden in het ziekenhuis, overdekt als ze was met brandwonden. Niets kon ze naar binnen krijgen van de voeding, die voor haar werd klaar gemaakt en zonder dat was gene zing onmogelijk. Ze waren gewend aan hun eigen kostje, voor anderen onbegrijpelijk, voor hen onontbeer lijk. Buren zochten haar daar nog op uit medelijden. Ze stierf en daarmee bleef Hage alleen achter. Met de fles naast zich. Toen zyn vrouw leefde, had hy het niet hoeven te proberen. Hy zou er vanlangs gekregen hebben, maar nu wist hy geen grens. Met moeite wist de gemeente nu een plaats te reserveren in het bejaardentehuis Rynoord in Koudekerk. Tot drie maal toe zocht de heer Roovers, samen met twee bestuursleden van Rijnoord de oude Hage op om hem er alsnog toe te bewegen naar Kou dekerk te gaan. Hij werd op het gemeentehuis gevraagd te komen en daar werd alles geprobeerd. „Maar weet je", zei Hage, „als ik midden in de nacht nou'ns harmonika wil spelen, dan moet ik dat toch kun nen doen". Landbouwer Soede trok zich meer dan ooit het lot van de oude muzi kant aan. Hij hielp de begrafenis van de vrouw verzorgen en hield doorlopend een oogje in het zeil. Regelmatig overtuigden ze zich van zijn aanwezigheid, brachten hem een pannetje warm eten, een tocht vanaf hun boerderij over een moei lijk begaanbaar pad van zo'n tien minuten bij mooi weer. Maar erger in sneeuw en drab. Ze accepteerden hem, zoals hij was, dachten aan zijn verjaardag op 4 december, dronken mee van zijn thee of wijn uit een gebarsten kopje. En Hage was niet gemakkelijk. Vaak was hij blij iemand te zien, maar kom niet als de wind uit de verkeerde hoek waait. Soms kon hij in woede uit barsten, zijn donkere ogen spoten vuur. En praten over een goede verzorging in een bejaardentehuis, kom er niet mee aan. Dokter Van Dongen heeft steeds opnieuw voor de oude Hage klaar gestaan. Klaagde Vis over dikke voeten, dan kreeg hij een doos pil len mee, waarvan de arts van tevo ren wist, dat Hage ze toch weer in de ringsloot zou gooien. Zuch tend werd thuis de oliekan gepakt en dan ging er een fikse straal klinkklare petroleum over de op gezette voeten. Puur natuurmedicijnen moderne onzon! Ook burgemeester Breen trok zich het lot van de eigenzinnige man erg aan. Zomaar voomiks Tot de avondwaarop Soede hem vond. doodziek, languit op zijn vod den. Het was bar slecht weer en de dokter had er een zware tocht aan om hem te bezoeken. „Vis", zei dokter Van Dongen. „U moet naar het ziekenhuis en zo gauw moge lijk. Hage voelde het zelf ook. De zoons van Soede hadden een trek ker dwars door de modder voor de molen gereden met daarachter een platte wagen met brancard. Zo konden ze Hage vervoeren naar de auto van de dokter, die bij de boerderij stond te wachten. Maar opeens kwam daar weer zijn oude weerbarstigheid naar voren. „Ik op zo'n wagen", zei Vis, „morgen kun nen ze me halen, netjes zo op een brancard. Zo hoort het". Mooi of lelijk, er hielp geen redeneren aan. En daar stond de dokter De vol gende morgen haalde de verplegers hem, glibberend en glijdend, de brancard af en toe bijna kantelend naar de ziekenauto op het Jaag pad. En daar in Rynoord veranderde Ha ge Vis van gedachten. Hy voelde, dat het nu te ver met hem was en stelde zyn vertrouwensman Soede voor toch maar naar het bejaar dentehuis te gaan. als hij beter werd. Een opluchting voor velen, de gemeente Nieuwveen incluis. Maar enkele dagen later voelde Vis zijn oude krachten herleven en be dacht hij zich. Er was niets met hem aan te vangen. Wel vertrouw de hy zijn buurman toe, dat er nog wat geld in de molen moest liggen. „Zoek dat by mekaar", vroeg hy, „jullie zyn al die jaren zomaar voorniks zo goed voor my geweest, geef dat aan jullie hervormde Kerk en de zending". De gevraagde ging op zoek en vond in de molen een oud sigarenkistje vol bankbiljetten en raapte verder overal tussen oude kranten en rom mel vandaan de achteloos neerge legde AOW. Het bleek ruim f 10.000 bij elkaar te zijn. Buurman stelde er de burgemeester van in kennis en bewaarde het. Toen Hage gene zen terugkwam, gaf hij het hem in het bekende sigarenkistje. „Als ik nou sterf, dat doen we alle maal een keer, dan blijf ik toch bij m'n besluit. M'n familie kijkt nooit naar me om. ze zullen ook niet van me profiteren, denk er om, je doet, wat ik zeg. De laatste dag is al les voor jullie kerk en zending be stemd". Hage leefde intussen z'n zwervers bestaan verder, werd met de dag valer en dronk meer dan ooit. Zijn trekharmonika werd te zwaar om te dragen, maar z!n fluit tierelierde zo mogelijk nog harder. De bufen in de nabije molen, Amsterdam mers, die er een zomerverblijf van hadden gemaakt, nodigden hem af en toe een zondag. Soede ging meermalen met hem uit rijden. Maar een bepaalde categorie had er plezier in hem dronken te voe ren, te laten dansen en fluiten, voor zoveel gratis rondjes, als hij wilde. Een jonge Oostenrijker, die in de omgeving werkte, maakte dit eens mee. Hij was woedend, dat een medemens zo kon worden bejegend. Sindsdien wachtte de jongeman vele zondagen op Hage, knoopte 'n gesprek aan en dan wandelden ze urenlang samen, zodat het café er bij inschoot. Toch een testament Op de jaarlijkse bejaardenreis pijpte Vis aan één stuk door. Hij beloofde vooraf geen instrument te zullen meenemen, maar toverde het toch altijd onverwachts onder zijn jasje vandaan, of posteerde zich naast het strijkje tijdens een bejaarden diner en tierelierde en danste er lustig op los. Het verzoek van de leiding om er mee te stoppen, maakte hem dan zo woedend, dat hij in z'n eentje buiten ging zitten kniezen en zich daar liet bedienen. Intussen dronk Hage er steeds bij buurman op aan, dat zijn nalaten schap veilig moest worden gesteld voor het goede doel, tot tenslotte tot zijn geruststelling een notaris ln mei 1969 een testament voor hem in orde maakte. Ruim een jaar later werd Hage Vis gevonden, gestorven in de vries- koude, moederziel alleen, vlak bij Uithoorn, na nog een stapel gratis broodjes te hebben gegeten, dron ken gevoerd, in elkaar gezakt De nalatenschap, inmiddels aange groeid tot f16.000 werd onmiddel lijk veilig gesteld en de Hervormde Gemeente is meteen met de ge meente Nieuwveen in overleg ge treden voor schadeloosstelling van de kosten, die van gemeentewege waren gemaakt. HAGE VIS, hij mag een zwerver zijn geweest, maar hij wist te leven, vrij en onbekommerd, als een vogel, die wiekt van de ene dag in de andere. VOOR EEG-VISSERIJBELEID NOODZAKELIJK BERGEN „In uw eigen belang: treedt met u allen toe tot een producentenorganisatie". Die raad kregen de Nederlandse vissers gisteren van dr. H. A. H. Boelmans Kranenburg, secre taris van de Stichting van de Nederlandse Visserij en voor zitter van het Visserij schap. Hij sprak op de jaarlijkse Volks hogeschoolbijeenkomst voor de zeevisserij in Bergen (N.-H.), ditmaal gewijd aan het gemeen schappelijk visserijbeleid in de EEG dat op 1 februari jl. offi cieel van start is gegaan, maar waarvan de praktische uitvoe ring in ons land nog moet be ginnen. Bij dat beleid behoren vergoedin gen voor doorgedraaide vis uit het Europese landbouwfonds, die alleen gegeven zullen worden via op te rich ten producentenorganisaties die zelf ook een deel van de doordraai zullen moeten bekostigen. Bij de stichting van de Nederlandse Zeevisserij, in de kring der aanvoerders dus, is nu het plan gerezen tot zo'n producenten organisatie voor Nederland te komen door een reeds bestaande coöperatie voor gezouten haring om te zetten in een nationale coöperatie voor alle visserijprodukten. Statuten voor die nieuwe coöperatie zijn al opgesteld en met het Nederlandse ministerie van landbouw en visserij besproken. Dr. Kranenburg was er gelukkig mee dat de overheidsbijdrage in de prijssteunfondsen, waar de Nederland se visserij lang voor gevochten heeft, maar waar de Nederlandse overheid NIEUWKOOP Het feit. dat by het gemeentebestuur gistermorgen het bericht binnenkwam, dat de Kroon het door de gemeente inge stelde beroep, tegen het besluit van Ged. Staten geen goedkeuring te ver lenen voor de aanleg van sportvel den aan de Nieuwveenseweg, heeft toegewezen en daarmee de afwijzing van Ged. Staten heeft vernietigd, was voor het gemeentebestuur van Nieuwkoop reden de vlag uit te ste ken. De beslissing van de Kroon be tekent, dat nu binnen niet al te lan ge tijd met de aanleg van de sport velden op het al in 1967 door de ge meente daarvoor aangekochte per ceel grond aan de Nieuwveenseweg kan worden begonnen. LEIDEN Van 23 t/m 28 februari wordt ook in Leiden de „Hart- week" gehouden. De leus voor deze actie ten bate van de bestrij ding van hart- en vaatziekten is: „Help redden". Het is van het grootste belang, dat deze Europese hartcampagne weerklank vindt bij zoveel mogeiyk mensen. Men kan zich als collectant opge ven by mevrouw S. W. L. van Egmond, Lage Morsweg 47, Leiden, telefoon 30918, of aan de balie van Slavenburgs Bank. hoek Bree- straat-Princessekade. ROELOFARENDSVEEN De na tuur is dit jaar wel bijzonder vroeg. In diverse tuintjes ziet men al de eerste bloeiende krokussen. Vrij dagmórgen heeft kweker G. de Ko ning, Floraweg 109, de eerste nar cissen (Carlton) van buiten aange voerd. Deze primeur van het open veld. in vakkringen ook wel „pot loden" genaamd, bracht de prijs van 60 cent per bos op. Collecte Groesbeekse Tehuizen Katwijk De collecte voor de Groesbeekse Tehuizen wordt de gehe le volgende week (15 tot 20 fehr) in Katwijk gehouden. Zij is bestemd voor voogdijkinderen en gehandicap ten van alle gezindten. Markt- en viggerijberichten ROELOFARENDSVEEN. 12 februari Bloemenveiling. Am. Anjers 35—38, Rozen Carina 41—52. Nordia 53—72, Cerberas 50—57, Forsythiatakken 39—61 per stuk: Irissen 325350, Anemonen 8085, Fresia's 125—225, Chrysanten Jaarrrond 145—290. Blauwe druifjes 40—68, Trosanjers 320— 370. Narcissen 115—150. idem natuur 60, Tulpen Br. Star 95—125, Lustige Witwe. Eddy. Charles. Golden Eddy 140—180. Apeldoorn. Madam Spoor, Prominence. Casslni, Topscore. Beauty of Volendam Thult. Bing Crosby. Bellona 165—310. Kees Nells, Athleet, Rose Copland. Ma giër 165—225. Preludium. Paul Richter 140155, Alladin 335450, Karei Doorman. Mickey Mouse 260—265, Dubbele tulpen 165—175 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN Groente veiling, 12 februari: waspeen A extra 700—790, AI 560—730. All 280—820. B extra 890. BI 650—830, Cl 280—390. Cn 90-270. breekpeen 180—370. prei AI 4549. All 14—24. andijvie 97. boerenkool 2845. spruiten 97—105. n 39—77. uien 230—250. Aanvoer waspeen 262.000 kg. nooit aanwilde, er nu toch gekomen is. Wel waarschuwde hy dat men geen gewoonte zal moeten maken van vis sen terwille van de ophoudprys. Zou men dat toch doen. dan zou de des betreffende vissoort wel eens snel van de Brusselse lyst kunn-n wor den afgevoerd. Allerlei bezwaren zul len aan de nieuwe EEG-regeling ook wel kleven, meende dr. Boelmans Kranenburg, maar laat men die op de koop toe nemen. Bezwaren Vele bezwaren tegen de nieuwe EEG-regeling, zowel tegen het markt beleid als tegen het structuui beleid, werden in deze bijeenkomst te berde gebracht door de voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visproduk- ten, drs. C. J. van Dijk en de voor zitter van de Nederlandse Zeevis- groothandelvereniging, de heer W. N. Gouda. Drs. Van Dijk had uit de structuur verordening niet de hoop. kunnen put ten dat binnen de eerstkomende jaren de concurrentievervalsing uitgebannen zal zijn. De marktverordening leek hem meer te passen bij de Franse en Westduitse, dan bij de Nederlandse situatie. De heer Gouda voorspelde dat de EEG-regeling na verloop van tijd voor produktie en handel een fiasco zal betekenen. Er is geen tekening mee gehouden dat de EEG-landen hun traditionele en niet onder een noemer te brengen visserij hebben. De ver ordeningen maken een nog grotere concurrentievervalsing mogelijk dan de al bestaande. Subsidie-oorlog Ir. Th. J. Tienstra, directeur der Visserijen bij het ministerie van land bouw en visserij, vond het van de grootste betekenis, dat de zes landen nu inzake het structuurbeleid tot een samenspraak zijn gekomen, zonder dat zou het tot een subsidie-oorlog zijn gekomen. De overheid geeft nu bij de ontwikkeling van de visserij hulp, maar het kan niet de taak van de overheid zijn elk bedrijf en elke man in de visserij tot in lengte van jaren een redelijk inkomen en een sterke kapitaalspositie te verzekeren. Door de nieuwe EEG-regeling, zo merkte de heer Tienstra op. zal ook Neder land wel wat water in de wijn moe ten doen. Zaterdag 13 februari Schouwburg, 8.15 uur: Litterls Sa crum. „Wie is er bang voor Virginia Woolf?", door toneelgroep „Randstad". St. Antonius-clubhuis, 2.30 uur: K. en O.. kinderlilmvoorstelLing. School Haagweg 4. 9-12 u.: openbare les. Pieterskerkkoorsteeg 24, café-chan- lant; Geraldlnc met haar programma „Kuisheidgordel". Posterexpositie „Escher tot Sams Hasklns" (t.e.m. 15 febr-h Maandag 15 februari OEGSTGEEST: Gemeentecentrum Lljt- weg, 8 uur: afdeling Oegstgeest Chris tenvrouwenbond, mevr. J van der Laan, Rijnsburg, over het recht op leven en sterven. Gehoorzaal, 2.15 uur: Margriet-mode show. Kantine Universiteitsgebouw Stations plein. 810 uur nam. Postzegelruilavond van de vereniging TA.S. FILMS CAMERA Mcisjesinternaa(k)t, 18 Jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vi en za 23.30 uur The ballad of cable hogue, 18 Jaar. LIDO Irma la Douce, 14 Jaar, dar. 2.30 cn 8 uur. LUXOR De avonturiers, 18 Jaar, dag. 2.30 en 8 uur. REX De doodskus van de vampier, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.30, 7 cn 9.15 uur; vr en za 23.30 uur Das mfidchcn mlt den pomotlek, 18 Jaar. STUDIO Psycho. 14 Jaar, dag. 2J0, 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur, a.l., dag. 2 en 8 uur. Apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D C Kok, Rapenburg 9, telef. 24807; Apotheek R van Breest Smallen- burg, Loevesteln 6. Leiderdorp, telef. 42947 cn Apotheek Voorschoten. Leldse- weg 68, voorschoten, tel. 01717-2325. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- gccstsc Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Kok.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3