JARIGEN Prijswinnaars OP RIJM Een slang maken Boeken leggen vast wat we aan natuurleven kunnen verliezen ZATERDAG 13 FEBRUARI 1971 Er zijn deze week veel jarigen. Hartelijk gefeliciteerd allemaall 14 febr. Maaike v. Ballegooljen, Burgerstraat 75. Gameren. 12 jaar. 15 febr Cora Bos. Overbuurtse- weg 17. Bleiswijk, 11 jaar; Leen v. Duyn, Zwarteweg 31a. Noordwljk. 11 jaar; Peter Hoogerbrugge, Hof weg 150. Rotterdam. 9 jaar. 16 febr. Anja Oorebeek. Home- rus8traat 410. Rotterdam-24, 10 jaar; Janet de Ruiter. Industrie straat 12. 's-Gravenpolder, 11 jaar; Ria Verhaar. Lage Giessen 59. Hoornaar. 11 jaar Clasien v.d Wel. Maasdijk 201, 's-Gravenzande, jaar. 17 febr. Lieneke Trapman. Heer Ottostraat 8b, Gorkum. 9 jaar en Corien Wouters, Bieweg 2, Gapin- ga. 10 jaar. 18 febr. Ellen Maaskant. Primula- straat 33d, Vlaardingen, 11 jaar. 19 febr. Greetje Dekker, Provln- cialeweg Zuid 80, Almkerk. 12 jaar. Veel kinderen kijken graag naar schaatswedstrijden. Aan het eind van een wedstrijd is er altijd de prijsuitreiking. Marja in 'tVeld, 11 Jaar, maakte er een mooie tekening van. Heel knap gedaan hoor. gen -en, is je vader nog naar 't koor gegaan? Wa verwelkomen nog even de nieuwen: lennie van Eek, Anja Oc- kerse, Ellen Heystek. Johan de Kie viet -"n leuk puzzeltje stuurde Je - en Helène Dronkert -ik wil wel 's een tekening van Je zien hoor. Meisjes en jongens, nu ik dit zit te schrijven schijnt heerlijk de zon. Hé, wat krijgen we dan zin In 't voorjaar. Hebben Jullie al gezien dat de crocussen boven de grond komen? Narcissen heb Ik ook ont dekt. En de vogels zingen 's mor gens vroeg het hoogste lied. Die hebben ei" ook zin In hoor. Ik ga nu mijn brief besluiten. Een prettige week en tot de volgende keer. DagMI. Groeten van tante Chrla. Hallo meisjes en jongens. Jullie hebben allemaal flink je best gedaan er er was er niet één die de puzzeloplossing fout had. 't Was dan ook niet moeilijk. En wat een tekeningen stuurden jullie: Si- mone en Karin Rink, Regina en Co- ralien Zonnenberg. Jaap Rietveld. Nelly Terlouw en Hennie van Leeuwen. Wat jammer dat we in de krant geen gekleurde tekenin gen mee kunnen nemen, wat zou dat fleurig zijn hé Jij hebt een prachtige gestuurd. Hennyl Over hun verjaardag schreven: Corry v. d Linden, Dirkjan Dijk stra (gezellig Alma. ook van jou weer 's wat te horen), en Marjolein Keizer. Ze hebben allemaal mooie cadeaus gekregen en een fijne dag dat het waal! Verder kreeg ik brieven van: Francien Segers hoe lang is je vader weggewesst, Francien? Marion Verheul -wat een dieren hebben Jullie, die moet" je toch wel met elkaar verzorgen -; Ina Brus- sen maandag vrij is ook fijn hé. Ken Je |e rol al? -; Marianne Malie paard een noest is een lelijk stukje In hout -; Jeanet de Jong - 't leren gaa* vast beter In de nieu we school Lia v. d. Berg -ja. een onverwacht cadeautje is nog veel leuker. Je moeder zal er wel erg blij mee geweest zijn -; Hans van Duyn -dus jij hebt een nieuw „lid" aangebracht Rob Bokhorst - je moet zeker veel studeren voor de muziekavond -; Hanny Lafeber de brieven worden nog een poos je bewaard hoor en de prijs Is een verrassing -; Adrie Kroon -je mag meedoen zolang Je er.zin in hebt -; lan Haltsma -jij bent ook zuinig op Je schrift, zeg -; Gertjan den Harlog - wat kan jij gezellig schrij ven. Gertjan -; Petra van Houwelin- De prijswinnaars z(jn (puz zeloplossing viool, fluit, banjo, piano); Margrieta Bode in Gor kum en Elly Moolenaar in Sas- senheim. Johan Kuykhoven stuurde op de volgende manier zijn puzzel oplossing in: Er was eens een mannetje, dat speelde VIOOL, maar later hield hy op met dat gejool. Hij nam toen de FLUIT, speelde een paar versjes, toen was ook dat uit. Hij probeerde het vervolgens op een BANJO en speelde tenslotte geheel tevreden op de PIANO. Meisjes en jongens, als jullie 's denken, hè wat zal ik nu eens gaan, doen, dan heb ik een leuk werkje voor je. Maak eens een slang van lucifersdoosjes. Je neemt bijv. zes of zeven ('t geeft niet hoeveel) doosjes voor het lichaam en twee voor de bek, die je schuin op elkaar moet schuiven zodat er een opengesperde bek komt. Op het bovenste doosje plak je twee rondjes voor de ogen. Je rijgt de doosjes aan een draad met daartussen steeds een paar kralen om een rond geheel te krijgen. Achter het laatste rijg je ook enkele kralen, wat dan de staart vormt De doosjes kan je nog leuk beschilderen of beplakken. Probeer 't maar eens. IIRIIIII /-o - Dit is een "aftrek" puzzel, meisjes en jon gens. De naam van het ene voorwerp min de naam van het andere, is één letter! De iwee- de afbeelding heeft na melijk steeds een letter minder dan de eerste. Die welke je overhoudt vormen van boven naar beneden een nieuw woord. Het is een woord dat betrekking heeft op de winter, maar helaas voor jullie is er op het ogenblik niets var. te zien. Graag de héle puzzel insturen, zodat ik kan nakijken hoe je aan het woord bent gekomen. Veel plezier ermee! De oplossing inzenden vóór dinsdag 16 februari. Wie de etalages van de boekwinkels bekijkt, ontdekt daar tegenwoordiig steeds meer boeken over de natuur. En dat houdt natuurlijk verband met het feit, dat er zoveel gesproken wordt over de bedreiging van de natuur door de techniek. Het is alsof we nog tijdig en degelijk willen vastleggen wat een rijkdom aan natuurleven we dreigen te verliezen. Wat er verschijnt, varieert naar ieders smaak van kleine, handzame boekjes over planten, vogels, schelpen, paddestoelen etc. tot de wat duurdere, rijk geïllustreerde naslagwerken. Om met het laatste te begin nen: bij Zomer Keuning ver scheen Bloemen en planten van Europa, een geïllustreerde flora met meer dan duizend foto's in kleur, waarin 2800 in het wild groeiende Europese planten soorten worden beschreven. In een voorwoord schrijft prof. dr. H. C. D. de Wit van het Laboratorium voor Planten systematiek en -geografie te Wageningen: „Jaarlijks neemt het aantal vragers dat mijn la boratorium bezoekt op jacht naar een gemakkelijk te raad plegen gids voor de bloeiende planten in Europa toe. Dit boek wordt nu in het Nederlands de algemeen bruikbare wegwijzer naar de Europese planten". Voor Nederland is een keur van boeken beschikbaar op dit gebied, maar voor Europa is dit boek het eerste dat een poging waagt de rijkdom aan planten groei in Europa enigszins ln kaart te brengen. „Onze wilde vegetatie is al lang verdwenen. Oerbegroeiing. onaangetast en ongewijzigd door de invloed van mensen, bezit Nederland niet meer. Aan tal en soorten der planten, die de stank en bet vuil tot nu toe weerstonden, nemen onverbid delijk af. Natuurbescherming kan dit verschijnsel vertragen, niet verhinderen. Mensen die contact met de natuur voor hun welzijn niet kunnen missen moeten daarom meer en meer hun heil buiten onze grenzen zoeken"., „Honderd jaar geleden kwa men de natuurliefhebbers en toeristen gewoonlijk niet buiten hun provincie- of landsgrenzen, maar nu liggen voor velen de grenzen veel verder van huis. De opkomst van goedkope kleu renfotografie heeft een nieuwe mode van „planten verzamelen" doen ontstaan. De botaniseer trommel heeft plaats gemaakt voor de camera tot groot voor deel van de planten". „De kleurendruk is nu vol doende verbeterd, zodat het mo gelijk is betrekkelijk goedkope boeken te publiceren, waarin kleurenfoto's kunnen dienen bij de determinatie van planten. Velen, die in het verleden afge schrikt werden door de grote verscheidenheid van de planten die ze op hun reizen zagen, zul len nu in staat zijn sommige er van met een redelijke zekerheid te determineren". De schrijver wijst erop dat juist nu het behoud van wilde planten en dieren steeds meer in de belangstelling komt en dat men ziah realiseert dat de mens bezig is de natuur om hem heen sneller te vernietigen dan ooit tevoren. Door een plante- of diersoort uit te roeien, vernietigt de meng tevens voor altijd, kostbaar ge netisch materiaal dat miljoenen jaren nodig heeft gehad om tot de tegenwoordige verschijnings vorm te evolueren. De waarde van zulk genetisch materiaal voor kruisingen en selectie mag men niet onderschatten. Van onze tegenwoordige gra nen, voedergrassen, groenten en sierplanten, zijn in veel geval len de opbrengsten in de loop der jaren vergroot door kruising met in 't wild levende soortge noten. Maar directer en sprekender is de vernietiging van bossen en kustgebieden, het droogleggen van moerassen en de bodemero sie, zoals die op uitgebreide schaal voorkomt Als eenmaal het gevoelige evenwicht tussen organisme en milieu Is ver stoord, moeten ze belde onher roepelijk veranderen. De mensheid moet krachtige maatregelen nemen om tenmin ste iets van het erfgoed van wilde planten en dieren te con serveren. Kennis van de Euro pese plantenwereld, die de basis vormt voor het dierlijk leven in Europa, is van het grootste be lang voor alle bewoners van ons werelddeel. Om deze kennis te bevorderen is dit boek geschre ven. Het is uitgegeven in samen werking met Wereld en Natuur Fonds door Zomer en Keuning te Wagen ingen, telt 851 blz en kost 65. Een eveneens zeer bijzondere uttfi Tl s is van Meolenhoff, Am sterdam. Het Is het boek Planten en hu naam, botanisch lexion van de Lage Landen door H. Kleijn. Het aardige van dit boek is dat hier van een aantal Nederlandse planten wordt na gegaan: waarom heet die plant eigenlijk zo? Van officiële Ne derlandse namen en de volks namen van de planten gaat vaak een mysterieuze of intrigerende werking uit. Veel plantenamen en hun af leidingen zijn op het oog niet zo vanzelfsprekend of- „zó maar" te verklaren, maar vereisen een nadere studie. Dat plantenamen soms even karakteristiek zijn voor de naamgever als voor de plant zelf is een boeiend aspect temeer. Neem Guichelheil, een aardig kruidje, waarvoor je goed moet zoeken om het te vinden, zo klein is het. De volksnaam luidt: B lommetj es - van -zeven - kwar- tier. Degeen die deze naarii aan dit plantje heeft gegeven ver dient een compliment voor zijn opmerkingsgave, i want de bloempjes zijn slechts bij zon neschijn enkele uren geopend. De officiële naam Guichelheil is een samenstelling van gui- chel: gekheid, razernij en heil: het plantje geesteszieken en melancholie kon genezen. Ook lieden die door dolle honden waren gebeten, kon men met Smidje Verholen en de rare alchimist 138 „Hiep hiep hoeraaaaüüjuichte de oude man. „Ick voel mij nu nae jaeren eyndelyck weer vry man! Nu ick het leeven buytent casteel heb gesien, wil ick geen moment langer hier blijven dan strickt noodzaeckelyck is! Wanneer gaen we?" Hij had zich intussen bliksemsnel aangekleed en liep nu dansend van plezier voor de smid uit. „Heisa, jongens!" riep hij uit. „In de loop van de jaeren heb ick dit slot so leeren haeten, dat ick er het alderliefste de brandt sou insteecken! Maar dat gaet natuurlyck veel te ver en daeromme sal ick my bepereken tot het stucksmy- ten van een ruyt! Hoeplaaa!" En voor smidje Verholen het kon verhinderen had de oude baas een zware knots gegrepen, die daar toevallig hing en dit voorwerp met een krachtige zwaai naar buiten gesmeten. Rinkelend vloog de ruit in stukken en met een doffe slag kwam de knots buiten ergens op de grond neer. „Hèhè, dat lucht op," zei de alchimist. „Als cnaepjen wilde ick dat oock altydt al so graeg doen, maer ick en moght het nooyt van myn vaeder...." De alchimist zou anders wel vreemd hebben opge keken, als hij geweten had, waar zijn knots terecht gekomen was. Precies op het puntje van de schedel van de Zwarte Kludde namelijk en omdat de knots zwaar was en van grote hoogte neerplofte, moet het niemand verwonderen dat het hoofd van de Kludde tegen dit geweld niet bestand was. Met een zachte snik viel de schavuit voor de tweede maal in zwijm, en daar lag hij nu, dwars over het lichaam van Sterke Stef heen. En zo zien wij daar dus een schilderachtig tafereeltje van een kasteel bij nacht, waar twee lieden bij een oude put in zwijm liggen, terwijl rondom hen heen enkele vuurwapens, een knots, een hamer en een sigarettenpeukje zijn uitgestald het kruid genezen. Het mi *1 tegen hondsdolheid steunt m een mededeling die we bij nius opgetekend vinden. je Een ander voorbeeld: de A aker, die in de Betuwe bek is ais Muizen met Staartei in Zeeuws-Vlaanderen Aardmuis. Voor een niet i wijde een bijna zinloze n !r voor deze plant met haar sc laken bloemen. Zo heeft dan ook de Aard bovengronds bijna niets in b verschijning, dat op iets lijks lijkt. Graaft men ec dit onkruid uit dan ziet 0 een draadvormige wortel )S met knolvormige verdikte i tels. Dit moet op onze voo!-- ders wel de indruk gemi .{j hebben dat dit geheel iets lt muizen deed denken. Het woord aker is w je schijnlijk te herleiden tot e bi Bij andere volksnamen ti u in de plaats van eikel het wim noot naar voren, omdat de k letjes een nootachtige sn a hebben. De knolletjes hebben vro in de voedselvoorziening eei gespeeld. Ze werden door d( me bevolking gegeten. In land werden ze klaar gem als kastanjes en op de ra gebracht als „Zeeuwse kaï jes". Niet alleen de natuurvriei zullen genoegen aan dit beleven, ook taaldeskundige zij die geïnteresseerd ziji oude volksverhalen en in tuurgeneeswijzen kunnen heel wat interessante ii matie in vinden. Het telt blz. en kóst 32,50. Bij Moussault's Uitgei Amsterdam is een handige i verschenen, die in woord beeld Informatie verscha nverMh de belangstelling de onderwerpen. De eerste gewijd aar. het strand, pa< stoelen, natuurbeheer en weer. De serie biedt de leze de vorm van een eenvoudig! leiding, de gelegenheid, zid de hoogte te stellen, ook al schikt hij niet over voorke van een onderwerp. Het aantrekkelijke boekjes ge\ den, vooral door de mooie il traties. De prijs is ƒ5,90 stuk. B. v. Buigen of barste Dr. H. Faber, lector in de torale psychologie te Leii houdt zich ir. bn zijn boeg 1 gen of barsten bezig met eer Nederland nog niet bestudi, terrein, nl de mogelijkheid analyseren plannen en bege den van (toekomstige) verai ringen met betrekking tot kerk. Daartoe analyseert hij aantal componenten van vei deringssitünties, bedoeld aanzet tot verder zoeken. Ongetwijfeld is het een b end en belangrijk onderw Maar de uitbouw moet we wat de auteur zelf ook toeg in voortdurend en zorgvu gesprek met de theologie schieden, omdat de kerk extra dimensie heeft (I Boom, Meppel, 113 blz. ƒ9.50) Vanavond te zien Ned. 1 VARA 7.05 uur Nieuwe amusementsserie Arnie 7.30 uur Koning Klant 8.21 uur Een van de acht, quiz 10.00 uur Spel naar een novelle van Somerset Mau gham: Olive 10.50 uur Achter het Nieuws Ned. 2 EO en NCRV 7.05 uur Film over het diaconessen werk 8.21 uur Met liedjes het land in, show 9.20 uur Memorandum van een dokter: Het advies bureau 10.10 uur Hier en Nu 10.35 uur Zaterdagavondzang uit Zwolle Vanavond te horen Hilversum I KRO 7.30 uur In de volksmond 8.00 uur Verzoekplatenprogramma en gesprekken in Gothenburg 10.00 uur Luisterstrip Twee kadee 10.40 uur Goal, muziek en ^port uit Gothenburg Hiversum II VARA 7.05 uur Nou enKritisch programma 8.05 uur Franse chansons 8.30 uur Herinneringen van W. Sandberg 9.00 uur (stereo) Klassieke platen en banden 10.45 uur Drie-ster 11.15 uur Liedjesprogramma RADIO VANAVOND Hilversum I *02 m. Kro 18.30 Nieuws. 18 41 Actualiteiten 19 00 (S) De Springplank: Jonge artiesten met orkestbegelei ding. 19.30 (Sl Volksmuziek. 20 00 Verzoekplatenprogramma 2200 Twee Kadee, hoorspel 22 25 Avondgebed. 22 30 Nieuws 22 40 (s) Goal....!: muzikaal sportprogramma met commentaren en reportages 23 55-24.00 Nieuws Hilversum II 298 m. Vara 18 00 Nieuws 18.11 Actualitei ten 18 20 Uitzending van de WD 18 30 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 N'ou. en satirisch programma 19 30 Nieuws 1935 De Sclala 1918-192*. 20.05 (S) Franse chan sons. 20.30 Herinneringen van de heer W Sandberg. 21.00 23.15 (S) Licht muziekprogram ma. 23 40 (S) Moleculen: ro mantische muziek voor gitaar en zang. 23 5Ó--24 00 Nieuws. TV VANAVOND Nederland I NOS: 18.45 (Kt De Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Re clame. Vara: 19 0S <K> Arnie. TV-serie 19 30 Koning Klant. STER: 19.SS (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20 15 (K) Reclame. Vara: 20 20 Een van de acht, quizprogramma. 22 00 (KI Olive. TV-tilm naar een verhaal van W Somerset Maugham 2.50 Achter het Nieuws NOS: 23.15—23JO (K) Journaal Nederland II: NOS: 14 00—18 00 Reportage van de Wereldkampioenschappen schaatsen voor heren te Got henburg (15 00—15 20 Pauze) 18.45 (K) De Fabeltjeskrant. STER; 18.30 (K) Reclame NOS: 18 5» do Journaal. STER: 19 00 <K) Reclame. E O 19.05 Diaco- n essen werk. documentaire film. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20 00 (K) Journaal STER: 20 15 (K) Reclame NCRV 20. 1 (K) Met liedjes het land in: licht muziekpro gramma. gevolgd door imita tiewedstrijd. 21.10 Memoran dum van een dokter. TV-feuil- leton 22 10 Hier en Nu: Actua liteitenrubriek. 22.35 Zaterdag avondzang. NOS: 22.45-2C.50 (K) Journaal RADIO MORGEN Hilversum I 402 m KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 HET LEVENDE woord. 8.15 (S) Badlnerie: oude- en klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstan den. 9 15 (S) Laudate: klas sieke- en oude gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Prome- hadeorkest met zangsollste. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert, (opn.). 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Psalmen, nieuwe berijmingen - oude zettingen. 13 30 (S) NCRV-Vo- caal-ensemble met orgel. 13.55 Joden ln de Diaspora, ni. Bu- chara - Afghanistan, voor dracht. NOS: 14.15 (S) Concert gebouworkest en solist: (opn.). (In de pauze: 14.55-15.20 Adempauze: cultuur. kunst, kitsch en sport). 16.15 De Juri dische mens. gastcollege. CVK: 1100 Getuigenissamen komst van Het Leger des Hells 18.00 Schriftnoten: Naar aanleiding van.... wekelijkse rubriek. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. 18.59 wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19 07 (S) Muslca Sacra: klas sieke gewijde muziek. 19 45 De maaltijd des Heren, lezing. 20.00 (S) Hongaars Filharmo nisch orkest en solist. (gr). 20 35 Zondagavondzang (opn.) PROGRAMMA'S KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht muziekprogramma. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22 30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale informatie voor ken en liefhebbers 23.55-34.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededellngen.) 9.45 Hu- lanistisch Verbond. IKOR: 1.00 Hervormde klnderdienst. 10.30 Evangellsch-Lutherse kerkdienst. 11.25 Wilde Gan zen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld. 13.19 Radiojour naal. 13.36 Delta: Informatieve show met commentaren, me ningen. voorspellingen en mu ziek. NOS: 14.30 Voor de bui tenlandse arbeiders. VARA 17.00 (S) Licht orkest en solis ten. 17 50 Nieuws. 18 05 Mede delingen. NOS: 18.10 (S) Me tro's Concert Music: Metropole orkest. VARA: 18.30 Klater goud: muzikaal feuilleton over wondere wereld van de spot. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een aktueel on derwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19 35 Cello en plano (opn.). 20 00 Meer welvaart of meer welzijn, een programma over wetenschapsbeleid en de Bond van Wetenschappelijke Arbei der*. AVRO: 30.30 <S) Verzoek platenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22 45 Radiojournaal. 22.55 (S) Licht platenprogramma. 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muzikale Mozaïek. VA RA: 12.00 Nieuws. 12.02 Ver zoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Neder landse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Lcngs de lijn: sport en muziek. <15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) Tussen 13.00 en 14.00 kan het programma worden onderbro ken voor W.K. hardrijden op de schaats voor de heren te Gothenburg. (NOS). TELEVISIE MORGEN NEDER LAND 1 KRO/RKK: 11.00—12.00 Eucharistieviering. NOS: 12.55 Reportage van de wereldkam pioenschappen schaatsen vooi heren te Gothenburg, ca. 14.20 Journaal en Weekjournaal titels voor slechthorenden, ca. 14 45ca 17.30 Reportage wereldkampioenschappen schaatsen voor heren te Go- tenburg. Op daarvoor geschikte mo menten wordt de schaatsrepor- tage onderbroken voor: <K> Openbaar Kunstbezit en Toto- uitslagen. TELEA'N 18.20—18.50 E.H.B.O.— les 3. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant CVK/I- KOR/RKK: 19.00 (K) Bljbel- vertelllng voor d« kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Zingend ge loven. AVRO: 19 30 (K) Connie Vink en de Schellebellen. 19.55 Ensemble Colosseum mu ziekprogramma. NOS: 20.20 (K) Journaal. AVRO: 20.25 Een oog in de hand, programma over mensen cn kunst. 20.50 (K) Al leen maar een bezoeker, TV- spel. 21.45 Hier Parijs hier Jan Brusse. Informatief pro gramma 21.55 Promenade-or kest met zangsollsten: Opera- concert. BOND ZONDER NAAM: 22.45 U en lk een num- pas er voor (op)!, ge sprek. NOS: 22.55—23.00 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18 55 <K) De Fabeltjes krant. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) De Vrijbuiters, TV-serie voor de Jeugd. 19,30 Studio Sport I 20.20 (K) Panoramiek: achtergrondinformatie over ge beurtenissen ln binnen- er buitenland. 20.45 Dubbeldek kers, TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 Het Hart, docu mentaire film. 22.15—22.20 (K) Journaal. RADIO MAANDAG HILVERSUM I. 402 m: KRO: 7 00 Nieuws 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: muziek (gr). <7 30 Nieuws: 7 32-7 40 Actualiteiten: 8.00-8.10 Nieuws). 8 25 Overw eging. 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de huis vrouw (9 00-9 10 Gymnastiek voor de hulsvrouw) 10 00 (S) Orgelrecital (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Ne derlandse muziekleven. KRO: 11 00 Nieuws. U CO Voor de zie ken 1130 Bejaardenprogram ma 1155 Mededelingen. NCRV: 12 00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12 21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t b.v. land- an tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.58 Re bus). 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Oude- cn klassieke Neder landse kamermuziek. 15.00 Christelijk gereformeerde mlddagdlenst. NOS: 15 30 Zoek licht op Nederland. (16.00-16.02 Nieuws). 17 20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale illustratie. (18 19-18 29 Uitzending van de CHU. Hilversum II. 298 m: VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmu- ziek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten, 8 22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Verzoekplaten voor de vrouw. (9.35-9.40 Waterstanden) 1100 Nieuws. NOS: 11.03 (S) Repertorium: Kamerorkest Pletcr Hcllendaal, Omroep Mannenkoor en soldstwn. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klassieke muziek, met tussen 12.00 en 14.00 uur nieuws en informatie over muziek en tussen 14 00 en 14.30 Chick Co res Kwartet (opm.) 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Tob ben met tape: een wedstrijd tussen Belgische en Neder landse teams van geluidsja gers. 1520 (S) Eurojazz 16 00 Nieuws. AVRO: 16 03 Lichte zuidamerikaanse muziek. 16.30 Mikadoo: voor de jeugd. 17.30 Brabant Jqurnaa). 17 55 Mede delingen. Hilversum III. 240 m: NCRV; 9 00 Nieuw s. 9 03 Popstation (1000 Nieuws.) TROS; 1100 Nieuws. 11.03 Suzie Cream Cheese. 12 00 Nieuws 12.03 Pop-toppers KRO: 13 00 Nieuws. 13 02-1 800 Pop-mixtu re. (1400. 15 00. 18 00 en 17 00 Nieuw»:) Zondag te zie Ned. 1 AVRO 7.05 uur (CVK/IKOR) Koorzang uit Leidschend 7.30 uur Connie Vink en de Schellebellen 8.25 uur Pierre Janssen in „Een oog in de han 8.50 uur Tv-spel Alleen maar een bezoeker 9.55 uur Promenadeorkest, de sopraan Wilma Di sen en de Joegoslavische tenor Kn Cigoj in operafragmenten Ned. 2 NOS 7.05 uur Jeugdfeuilleton De vrijbuiters 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek 8.45 uur Dubbeldekkers: Het huwelijksfeest 9.35 uur Het hart, samenvatting van een eerc uitgezonden documentaire Zondag te hore Hilversum I NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) Getuigenissamenkomst Leger d Heils Amsterdam 7.45 uur Zondagavondlezing 8.35 uur Zondagavondzang uit Groningen 9.00 uur Muziek a go go 10.00 uur Kruispunt, discussiemagazine 11.00 uur Audio, muziekinformatie Hilversum II AVRO 8.00 uur (VPRO) Programma over wetenschap beleid en de Bond van Wetenschappelij Arbeiders 8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16