PvdA wil uitstel volkstelling onnis in sleepboot-geding stelt regering in gebreke Kairo verbindt eisen aan verlengen bestand VS Peking beschuldigt van nieuw avontuur Herkend aan gestalte en weelderige haardos Oost-Dili Island wil regeling treffen met West-Berlijn I n der Louw voorzitter n de PvdA )gerichte CBIO rijgt positieve Amsterdamse kerken tegen volkstelling reacties Foto in krant krenkend of niet Advocaten en artsen staken in Italië VRIJDAG 5 FEBRUARI 1971 (Vervolg van pag. 1) IN HAAG De meerder- van het PvdA-congres wil jde algemene volkstelling van E deze maand wordt uitge- [d. Het voorstel van enkele crésleden om de volkstelling feel af te wijzen werd ver- rpen. i de motie, die uitstel bepleitte, k een beroep gedaan op de Twee- Kamerfractie van de PvdA om het ekondigde voorstel van D'66 vol- e week in de Kamer te steunen. Heleider drs. J. M. den Uyl had geen bezwaar tegen, was overigens van mening dat oldoende waarborgen zijn dat de yens van de volkstelling niet len worden misbruikt „voor dis- inatie en exploitatie." Het belang de volkstelling woog zwaar bij Voorwaarde de discussie over samenwerking andere partijen sprak de toe- itige voorzitter, de heer Van der V, duidelijk uit, dat de PvdA in gering wil. mensen van de PvdA zijn in de grote problemen van deze j> te lossen. Hij zag wat de sa- werking met de drie christelijke jen betreft een grote verant- delijkheid voor degenen, die een igrijke invloed hebben in deze jen. is aan de vertegenwoordigers de vakbeweging vooral om voel- tastbaar en begrijpelijk te ma- dat de samenwerking erin zit. voorwaarde is niet zwaar, zei van der Louw. Het gaat alleen e bereidheid bindende afspraken ken voor de verkiezingen, f partij-afdelingen in Den Haag en voor het gezamenlijk pro- ima van de progressieve concen- niet aan de confessionele par- voor te leggen, maar de reacties vraagd van deze partijen af te ten. Ook PSP en ESP nja van der Gaast en Jaap van f stelden voor, wanneer het ikkoord friet de confessionele jen niet mogelijk is, het alterna- ir de regeringscombinatie ook breiden tot de PSP en de ESP. de ESP biedt een mogelijkheid de confessionele stemmers, zei Ier Doef. [Verzet tegen het herroepen van ';i-KVP-resolutie kwam van de jongeren). Willem van der :lp sprak over staatsrechte- :nutsel van D'66 en een schim- iel. De PvdA wordt een vage enpartij. Wij doen niet mee friet pelletje van wie krijgt de zwarte [STERDAM Met overgrote lerheid heeft het congres van de gisteravond de heer A. A. van ouw gekozen tot nieuwe voorzit- Is opvolger van dr. A, Vonde- De heer Van der Louw kreeg temmen tegen het Tweede-Ka- i drs. H. M. Franssen 1611 len. voorstel om de nieuw gekozen voorzitter reeds onmiddellijk in e te laten treden, behaalde niet eerderheid. In overeenstemming de opvattingen van het partij - ur zal dr. Vondeling zijn functie lijven uitoefenen tijdens de ver- ïgscampagne. „Een wisseling jaarden" tijdens deze rit werd uist geacht. huidige voorzitter werd bij en- udige kandidaotstelling gekozen rste vice-voorzitter. mevrouw L. len Heuvel-de Blank werd be- d tot tweede vice-voorzitter. ruime meerderheid van stern- werd gekozen tot secretaris de H. G. Ouwerkerk. De heren K. rsman en A. L. ter "Beek werden gekozen tot penningmeester en iernationaal secretaris. piet? We moeten het maar weer meer in de buitenparlementaire akties gaan zoeken, zei de vertegenwoordiger van de FJG. Voorzitter dr. A. Vondeling herin nerde er in zijn openingstoespraak aan, dat de PvdA over een paar da gen een kwart eeuw bestaat. Hij waarschuwde, dat de geloofwaardig heid yan de parlementaire democratie nu op het spel staat. Daarom, aldus dr. Vondeling, zoeken we nu zo vast- -houdend naar partners. AMSTERDAM De Raad van Kerken in de agglomeratie Amster- daifr heeft in een brief aan de minis terraad geprotesteerd tegen het dwin gende karakter yan de komende volkstelling. Zij acht het belang van een totale controle kleiner dan het grote belang van vrijwaring voor to tale registratie en dringt er bij de ministerraad op aan elke kans op misbruik te vermijden. Daartoe, aldus de raad, moeten de genummerde schutbladen die aan het vragenformulier worden gehecht, worden vernietigd. Een afschrift van de brief heeft de Raad van Kerken toegestuurd aan de leden van de Tweede Kamer. >J HAAG Het pas opgerichte im tot bevordering van de im- uit ontwikkelingslanden heeft van officiële zijde als van par- ;ren vele geestdriftige reacties ngen. .deelde minister Udink (ontwik- shulp) gisteren mee bij de in- ie van de raad van advies voor ntrum. r de te volgen procedures zei de Bosnak, lid van de raad van dat het centrum voor vele eten uit de ontwikkelingslanden elijks nieuwe mogelijkheden zal in openen. r die producten, voornamelijk agjstoffen. bestaan reeds tientallen marktorganisaties, die aan de :ejte eisen voldoen. is daarom wenselijk dat het im zich in de eerste plaats zal toeleggen op de enorme moge den van de nog niet of nauwe- gestructureerde exportgoederen- t, aldus de heet Bosnak. Afkoelingsperiode novum in CAO-historie Gisteren heeft in Den Haag drs. W. K. N. Schmelzer het Grootkruis van verdienste van de Duitse bondsrepubliek ontvangen uit handen van de Westduitse ambassadeur Hans Arnold. Na de uitreiking kreeg de heer Schmelzer gelukswensen van minister Luns (links) en Tweede- Kamervoorzitter Van Thiel KAIRO Als Israël z(jn troe pen in ieder geval voor een deel van de oostelijke kanaaloever terugtrekt, kan Egypte het Suez- kanaal weer voor de scheepvaart openen, zei president Sadat gis teren in de nationale vergade ring. Israël zou dat moeten doen in de dertig dagen waarmee het bestand is verlengd (dnamelijk tot 7 maart). Egypte verwacht bovendiep. dat er in deze maand een duidelijke voortgang wordt gemaakt met de uitvoering van de resolutie van de Veiligheidsraad van november 1967. De Israëlische premier Golda Meir zei in een eerste reactie dat de Egyp tische president nu toch eindelijk eens moet begrijpen dat het Israëlische volk zich niet door bedrei gingen laat afschrikken. Tel Aviv wil volgens haar niet dat er ultimatums worden gesteld en dat het aflopen van het bestand aan een bepaalde datum wordt opgehangen. Mevrouw Meir waarschuwde dat als Israël gedwongen zou worden te verdedigen er absoluut geen twijfel 1 bestond, dat het opnieuw zegevierend uit de strijd zalkomen zoals dat in het verleden gebeurde. Spanning Israëlische politieke zegslieden me nen dat Egypte met het verlengen van het bestand een sfeer van span ning willen laten aanhouden in de hoop er politiek voordeel uit te trek ken. Men kan een 25 jaar oud con flict, gemarkeerd door drie bloedige oorlogen, niet beëindigen met een chronometer in de hand tér versnel ling van onderhandelingen, aldus de zegslieden. In zijn toespraak tot het parlement zei president Sadat lat het „onze voornaamste en heilige plicht is alle gebieden die tijdens de Zesdaagse ju- ni-oorlog werden bezet te bevrijden. Dat is een ongeschreven recht waaro ver niemand ons een verwijt kan ma ken. De aankondiging van president Sa dat kwam na een serie van advise rende besprekingen met zijn politieke en militaire adviseurs in de laatste 48 uur. Dinsdag nog had hij een zeven uur durende geheime bespreking met de nationale defensieraad, het voor naamste lichaam voor de strategie van het land. Woensdag had hij ge sprekken met de 150 leden van iet werïct. centrale comtié van de Arabische so cialistische unie, de enige politieke partij in het land. Dit was kort nadat hij de laatste oproep van Oe Thant had ontvangen om het bestand te verlengen. (Vervolg van pag. 1) De werkgevers beoogden met het kort geding een uitspraak te forceren over de vraag of de staking al dan niet een onrecht matige daad is doordat de looneisen indruisen tegen de loonmaatregel. De vakbonden eisen tenslotte toch een loons verhoging van 45,— per week op jaarbasis, hetgeen inhoudt dat de verhoging over het hele jaar, dus ook over de periode van ja nuari tot juli die de minister door zijn maatregel streng aan banden heeft gelegd, kan worden uitge smeerd. Dit houdt in dat de loon maatregel zou worden doorbro ken. De president van de Rotter damse rechtbank heeft nu door zijn vonnis in feite de regering in gebreke gesteld die tien jaar lang beeft verzuimd wettelijk vast te leggen wat de heersende rechtsovertuiging omtrent de on rechtmatigheid van in dit geval looneisen is. Voorzichtig Volgens mr. Reuder moet ernstig worden betwijfeld of er in dit geval inderdaad sprake is van onrechtmati ge looneisen en. een onrechtmatige staking, „...ook al zou deze dienen tot ondersteuning van eisen in strijd met voormeld loonmatigingsbesluit en daardoor wellicht mede een politiek karakter dragen", aldus mr. Reuder, die daar ogenblikkelijk aan toevoegt dat de rechter in deze materie wel uiterst voorzichtig ie werk zal moeten gaan,. De afkoelingsperiode van een maand die de •president van de Rot terdamse rechtbank in zijn vonnis heeft ingebouwd, is een novum in de historie van de Nederlandse loonon derhandelingen. Tot op heden is deze methode om de onderhandelende par tijen tot bezinning te dwingen alleen In de Verenigde Staten en in Enge land vaker toegepast, zij het dan dat hier over het algemeen met periode® langer dan een maand wordt ge- Hoger beroep Volgens de heer A. de Boon, vice- voorzitter van het NVV, is deze af koelingsperiode „een naar ding in dit vonnis". Juristen van het NVV zullen nu de houding van de bond gaan be palen, De heer De Boon acht het niet denkbeeldig dat het resultaat hiervan zal zijn dat men in hoger beroep zal gaan tegen dit onderdeel van het vonnis. „Die bezinndngsperlode wordt hier immers nu zomaar zonder meer ingebracht," vindt de heer De Boon^ „zonder dat men zich er tot op heden over had beraden." Als een van de belangrijkste meri tes van het vonnis ziet de vice-voor zitter van het NVV het feit dat de rechter ermee vooruit is gelopen op de In ontwerp zijnde Wettelijke rege ling op het stakingsrecht. „Die heeft hy nu juist zo geïnterpreteerd als wU binnen de vakcentrales dat &raag zouden zien en zelf ook al' doem Hij heeft zich helemaal onttrokken aan een oordeel over de stakingseis, en dat vind ik een heel goede zaak!" Niet ongelukkig Werkgevers zowel als vakbonden zijn „niet ongelukkig" met het von nis, zoals de heer Hulsker en mf. De Meester, respectievelijk woordvoerder van werknemers en van werkgevers, desgevraagd verklaarden. De werkge vers betreuren het wel, dat de vraag of de staking al dan niet rechtmatig is, niet werd beantwoord, Zij ver klaarden. zich overigens bij monde van mr. De Meester bereid tot een nader gesprek over de situatie zoals die nu is ontstaan. Voor de heer W. Hulsker, voorzitter van de bedrijfsgroep Havens van de Nederlandse Bond van Vervoerper soneel, is het geen probleem wat de basis van dat te heropenen gesprek zal moeten zijn: onverkort immers blijven de vakbonden vasthouden aan hun ultimatieve eis van een reële loonsverhoging op jaarbasis voor iedereen van 45,- per week. Nieuwe staking „De president heeft in dit vonnis alle mogelijkheden opengelaten om straks onze eisen alsnog gerealiseerd te krijgen, nu hij heeft verklaard, zij het dan niet direkt maar in ieder ge val tussen de regels, dat de staking wel degelijk rechtmatig is!" De heer De Boon voegde daar desgevraagd aan toe, dat het NVV niet zal aarze len op 8 maart, zodra de afkoelings periode waartoe de rechter de beide partijen heeft verplicht is verstreken, ogenblikkelijk wéér een werkstaking uit te roepen wanneer de werkgevers de eis van ƒ45,- niet hebben gehono reerd. Gisteren lieten we nog geen stuiver op die eis vallen, maar straks nog geen cent, how, daar kunnen ze op rekenen!" Enkele honderden stakers woonden gistermiddag het kort geding bij, dat overigens meer ddn ooit zijn naam eer aandeed doordat mr. Reuder een kwartier na de beëindiging van de zitting zijn vonnis al uitsprak. Behal ve de stakers woonde ook een onge kend groot aantal persvertegenwoor digers de zitting bij. Mr. Reuder gaf daarbij de cameramensen van het NOS-journaal toestemming van het gebeuren filmopnamen te maken, op zich al een unieke gebeurtenis. Waarschuwing Aan het kort geding, waarin voor de werknemers het woord werd ge voerd door de Rotterdamse advocaat mr. G. de Groot en voor de vakbon den door zijn Amsterdamse collega mr. M. Rood, was een spoedoverleg tussen de heren Hulsker ^cn De Boon namens de vakbonden en mr. De Meester namens de werkgevers en de burgemeester van Rotterdam W. Tho massen voorafgegaan. Tijdens dit onderhoud hebben de vakbondsvertcgenwoordigers de bur gemeester en de heer De Meester ge wezen op de uiterst explosieve toe stand in de Rotterdamse haven. Zij zelden het niet denkbeeldig te achten dat opnieuw extreme groeperingen zouden trachten zich van de staking meester te maken wanneer de rechter in het kort geding de werkgevers eventueel in het gelijk zou stellen. Uit welingelichte bron zeiden zU ver nomen te hebben, dat deze extreme groeperingen letterlijk klaar staan om tot aktie over te gaan. Buitenspel „Een eventueel stakingsverbod zou wel de bonden buitenspel zetten," al dus de heer De Boon. „maar de sta king beslist niet opheffen. Dat gevaar is nu nog steeds aanwezig, maar met de uitspraak die de rechter nu heeft gedaan kunnen we over een maand toch weer gaan staken, dus ik heb goede hoop dat we de mensen wel in bedwang zullen kunnen houden." Vanmorgen kwamen de sleepboot- bemanningen in gebouw Atrium bij een om zich met hun bondsbestuur- ders te beraden over wat hen na dit vonnis te doen staat. De bonden heb ben zich bereid verklaard vandaag de stakers een voorschot uit te betalen van 150, terwijl ze zich hebben ver plicht hun leden mee te delen dat de oproep tot de staking en de medewer king van de bonden aan deze staking met ingang van vannacht twaalf uur tot nader order wordt ingetrokken. DEN HAAG Tussen de verkeersovertredingen door be handelde het kantongerecht gis teren een vrij zeldzame straf zaak, namelijk overtreding van de auteurswet. De twee partijen, de hoofdredactie van een dagblad en een man, die voor een fotograaf van dit blad gepo seerd had en welke foto ook was ge publiceerd. De foto, die de man op de rug laat zien, stond bij een artikel over abortus. De herkenbaarheid van de man en de context waarin de foto was geplaatst, waren de punten waar het om draaide. Op de bewuste dag dat de fotograaf opdracht kreeg een foto van een zie kenhuis te maken, vroeg hij een voorbijganger ter verlevendiging van de foto op de trappen van het ziekenhuis St. Antoniushove te Voor burg te gaan staan. Hij zou daarbij hebben gezegd, dat de foto bestemd was voor een artikel „over een vrouw, die in het ziekenhuis ligt". Om eventuele herkenbaarheid te voorkomen vroeg hij de man met zijn rug naar de camera toe te poseren. Toen de man de foto als illustratie zag staan bij een artikel over abortus met als ondertitel ,,'s middags toen mijn man kwam, heb ik gehuild", bedacht hij zich niet lang, en stapte onmiddellijk naar het Parket. De krant publiceerde een week la ter een rectificatie. Inmiddels had een dame de man herkend. Echter niet aan zijn gelaatstrekken maar „aan zijn gestalte en weelderige haardos". Volgens de raadsman van het dag blad, mr. J. M. Boll, ging het er bij de auteurswet om of het gezicht, de gelaatstrekken herkenbaar zijn. „Daar was hier heel bewust geen sprake van". Het was een nalatigheid van de gefotografeerde zelf om niet Weer kaping in VS WASHINGTON Een DC-9 van de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij Delta Airlines met 28 inzit tenden is gisteren gedwongen naar Cuba te vliegen. Het toestel werd ge kaapt tijdens een vlucht van Chicago naar Nashville. Het is de derde vlieg tuigkaping in Amerika dit jaar. vooraf te vragen in welke context de foto gebruik zou worden. Voorts was mr. Boll van mening dat de context niet krenkend voor de persoon was. Bij zo'n geval gaat bij mij altijd een rood lampje branden aldus de of ficier van justitie, mr. R. J. Beer. Ik ben van mening, dat de hoofdredactie niet voldoende zorgvuldigheid in acht heeft genomen. De context, waarin de foto ge plaatst is, gaat me te ver. Ik acht bewezen, dat de auteurswet hief overtreden is en eis zestig gulden boete. Het schriftelijke vonnis wordt over veertien dagen bekend gemaakt. Militairen bezig met het herstel van de landingsbaan van de basis Khe Sanh in Zuid-Vietnam aan de weg van Saigon over Laos naar Thailand. Grote concentraties Zuidvietnamese en Amerikaanse troepen aan de grens worden in verband gebracht met een mogelijke interventie in Laos. PEKING/SAIGON/WASHINGTON China heeft Amerika beschuldigd van een nieuw oorlogsavontuur in In dochina. Ondanks mooie beloften over beëindiging van de oorlog doet de re gering van Nixon haar uiterste best, aldus het persbureau Nieuw China, het misdadige plan ter uitbreiding van de aanvalsoorlog ten uitvoer te brengen. Ónder het mom van bescherming van Amerikaanse militairen zijn de bombardementen op Noord-Vietnam uitgebreid, is een gewapende inval in Laos gepleegd en zijn troepen voor een invasie naar Cambodja gestuurd. Aldus Nieuw China, dat eraan toe voegt: „De 700 miljoen Chinezen blij ven de volkeren van Vietnam, Laos eri Cambodja steunen". Intussen heeft prins Soevannoevong leider van de communnistische Pathet Lao, die een groot deel van Laos heeft bezet met steun van Noordvietname- se militairen) de Laotiaanse premier prins Soevannaphoema (zijn half broer) gewaarschuwd voor de noodlot tige gevolgen van „het Amerikaanse optreden" in Laos. Amerikaanse en Zuidvietnamese troepen zouden ver zijn doorgedrongen in gebieden, wel ke in handen zijn van de Pathet Lao. De premier heeft ontkend, iets te weten van een Zuidvietnamese op mars in zijn land. Ter verduidelijking zei hij, geen controle uit te oefenen over het gebied waarin de Ho Tsji Minh-route loopt! „Dat is een zaak tussen de Noordvietnamezen en de Amerikanen". Hij vroeg de aandacht voor een communistisch offensief in het noorden van Laos, waardoor de koninklijke hoofdstad Loeang Pra- bang wordt bedreigd. Negenduizend Amerikaanse en veertigduizend Zuidvietnamese mili tairen zijn ingezet in een van de grootste operaties, die totdusver in de Indochinese oorlog zijn uitgévoerd. In het noordwesten van Zuid-Viet nam zijn 20.000 Zuidvietnamese en 9.000 Amerikaanse militairen ingezet, mogelijkerwijs voor acties tegen com munistische posities in Laos. In Cambodja zijn ook 20.000 Zuid- vietnamezen bij nieuwe acties betrok ken. De troepen krijgen hulp van de Amerikaanse luchtmacht en volledi ge logistieke steun. Amerikaanse mi litairen mogen Cambodja en Laos niet binnen. Saigon ontkent dat Zuidvietnamese troepen in Laos zijn Waarnemers zien hierin een verklaring, dat de ope raties zijn uitgesteld als het gevolg van het koude natte moessonweer ter plaatse, of uit vrees voor politiek? moeilijkheden in Washington. De democratische senator McGovern die naar het presidentschap dingt, heeft grote bezwaren tegen de poli tiek van Nixon. Hy noemde het re cente verbod tot het publiceren van nieuws over de militaire activiteiten in Indochina een grof schandaal. AMSTERDAM Drie gewapende mannen hebben vanmorgen, om streeks kwart over negen, een roof overval gepleegd op het bijkantoor van de boerenleenbank in de Jan Evertsenstraat. De overvallers ver dwenen in een witte auto in de richting van de Haagweg. Volgens de eerste schatting be droeg de buit ongeveer 70.000 gulden. Het was de tweede geslaagde bank overval binnen drie dagen in de hoofdstad. Woensdagmiddag werd een overval gepleegd op een bijkan toor van de Algemene Bank Neder land in zuid. De buit werd binnen 24 uur achterhaald. BERLIJN De Oostduitse re gering is bereid met de Senaat van West-Berlyn een regeling te treffen, waardoor ook Westberlij- ners voortaan Oost-Berlijn en de DDR kunnen bezoeken. Voorwaarde voor een dergelijke re geling is wel dat de status van de afzonderlijke politieke eenheid West- Berlijn strikt in acht wordt genomen. Dit heeft de Oostduitse premier Willi Stoph voorgesteld san een SED-dele- gatie (de Westduitse communistische partij van West-Beriljn) die een be zoek bracht aan Oost-Berlijn. Volgens Stoph is de DDR bereid met de Senaat tot een regeling te ko men die het voor West-Berlijn moge lijk zal maken economische, weten- schappelijk-technische en culturele betrekkingen te onderhouden met alle staten, met inbegrip van de Bondsre publiek. De Oostduitse regering wil dan ook zeker met de Senaat onder handelen over het wederzijdse ver keer van personen en goederen en daarover een overeenkomst volgens internationale normen sluiten, aldus Stoph. Hij stelde echter nadrukkelijk dat er alleen akkoorden kunnen worden gesloten als er een eind komt aan de „politieke aanwezigheid en de revan chistische en militaristische activiteit van de Westduitsers in West-Berlijn". Volgens Stoph is het voor iedereen duidelijk dat er eens een eind zal moeten komen aan de .annexerings- politiek' van Bonn tegenover West- Berlijn. Deze politiek verhoogt de spanningen en de onveiligheid van We?t-Berlijn. De Westberlijnse bevol king heeft behoefte aan normale be trekkingen met alle staten, in de eer ste plaats natuurlijk met de DDR, de staat waar zij midden in leeft, zo zei Stoph. Interessant. De Westduitse regering vond het voorstel van de DDR 'interessant'. Woordvoerder Von Wechmar vond het evenwel verrassend dat Stoph zich in het openbaar-officieel uitlaat over onderwerpen die in de viermo- gendhcden-besprcklngcn over Berlijn vertrouwelijk behandeld worden. Westberlijns burgemeester Klaus Schütz wees erop dat het hoogste ge zag en de verantwoordelijkheid voor West-Berlijn berust bij de vier grote mogendheden. Overigens had de Se naat van West-Berlijn tot dusver geen officieel Ooslduits aanbod om onderhandelingen te beginnen ont vangen, aldus Schütz. Harde koers In Washington zag men de Oost duitse voorstellen als een bevestiging dat het communistisch blok een harde koers inzake Berlijn wil volgen. Men kon na een eerste bestudering van de voorstellen er niets wezenlijks in ont dekken. Het voornaamste element is de oude eis, de politieke banden tus sen West-Duitsland en West-Berlijn te verbreken en West-Berlijn als een zelfstandige politieke eenheid te er kennen. Dit is voor de VS niet accep tabel. ROME In Italië zijn de ongeveer 450.000 artsen, advocaten en andere beoefenaars van vrije beroepen giste ren voor twee dagen in staking ge gaan uit protest tegen een wetsont werp voor belastinghervorming, dat bij het parlement in behandeling is. De artsen zouden alleen in spoedge vallen hulp verlenen. Duizenden rechtszaken moesten worden uitge steld. Volgens de stakers betekent het wetsvoorstel,- dat zij op onrechtvaar dige wijze voor de belastingen zullen worden aangeslagen. Voorts noemen zij de verplichting om een uitvoerige boekhouding aan te leggen, een ern stige schending van het beroepsge heim. Dezelfde dag hield ook het personeel van de telefoondienst een staking. De stakers eisen betere pensioenvoorzie ningen. In Genua werd een jaarlijkse bo- tententoonstelling gesloten uit protest tegen het plan om watersport beno- digheden zwaarder te belasten. De ex positie was zondag geopend door pre mier Colombo. Franse wijnboeren blokkeren spoorlijn MARSEILLE De wijnboeren in het zuiden van Frankrijk zijn ont stemd over de invoer van buiten landse wijn. In de buurt van Le Due hebben zij de spoorweg naar Italië geblokkeerd met stapels autobanden die zij in, brand staken. Ook wegen zijn versperd. De boeren dreigen met „een ongelofelijke chaos." In Montpellier zijn gisteren 20.000 wijnbouwers bijeengekomen voor een dag van protest. Ook in enkele ande re plaatsen waren bijeenkomsten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7