Hart-infarcten beter voorkomen dan genezen PUZZELEN OP PUZZELS DIE RAADSELS ZIJN Financiering Ahoy' niet voor herhaling vatbaar "PROF. SNELLEN BIJ AFSCHEID: Zorgen over toekomst Grevelingenbekken T elefoonkabels stoorden 4300 aansluitingen Raad neemt afscheid van mr. Staab Vergroot CBC- conferentie-oord in gebruik Jonge Dordtenaren drijven unieke boekhandel Oudheidkundigen zoeken weer in Oostersehelde Ds. De Blois overleden 5 VRIJDAG 5 FEBRUARI 1971 LEIDEN In zijn afscheids college als hoogleraar in de car aan de Leidse univer- eit heeft prof. dr. H. A. Snel- n, die vanmiddag wegens pen- onering zijn ambt neerlegde 0 izegd, dat hoe groot de bete- '•5 inis van revalidatie en van leratie der coronaire hartziek- n ook is, de uiteindelijke op- ssing toch niet langs deze weg atin worden gevonden. 'al niet, omdat de gnostische en cardiochirurgische 'Ojntra aan hoogstens 1/10 van de lentiële vraag, die men uit de fre- entie van het hartinfarct kan latten, kunnen voldoen. Maar ook 'alitatief resp. principieel niet, om- t vooral op het terrein van de E aemische hartziekten (angina en hartinfarct) steeds meer l*' actuele waarde duidelijk wordt )0 het oude gezegde, dat voorkomen g ter is dan genezen. n'rof. Snellen, die een overzicht gaf 27 n 40 jaar cardiologie, zei dat de Vtrijding va/i ischaemische hart- kten een omvangrijk probleem G mt, omdat het niet gaat om een urbijgaande epidemie, maar om een en zich nog uitbreidende Iksziekte. De oorzaken nauwkeurig kennen zal nog lange tijd niet be- loren zijn, maar toch heeft de sa- nwerking van vele en veelsoortige >erts, ook in internationaal ver- ei id, reeds resultaten opgeleverd. )m de ohderzoeksmogelijkhèden te groten en de toepassing van wat eend is geworden te realiseren, al- prof. Snellen, is echter ook de /elp van de bevolking in haar geheel ldontbeerlijk, zoals die in de Neder - dse Hartstichting tot uiting begint komen. Het is te verwachten, dat ri dit brede front van samenwerking de band tussen de Nederlandse w diologen onderling en met ande- i, zoals huisartsen en sociaal ge- eskundigen, nauwer zal worden ïgehaald, hetgeen een welkome 11st betekent. PRESTIGE-OBJECT Prof. snellen wees in het verloop zijn betoog op het gevaar dat itaat, dat computers een prestige Ject worden voor ziekenhuizen en 3S medische staf. In feite is nu al de hdrang van allerlei kanten tot ge- lik van computers voor de beoor- aling van electrocardiogrammen, rvan een prematuur verschijnsel. daarom prematuur, omdat de fonische ontwikkeling nog gaande Min de medische consequenties nog zajt voldoende zijn doordacht of er- directer is dit gevaar echter aanzien van hartbewakingseenhe- en revalidate afdelingen. Vooral eerste zijn door de publiciteit zo weven geraakt met „standing" van ziekenhuis, dat gevreesd moet wor- voor een groot aantal, mogelijk -P geoutilleerde maar overbodige weinig rendement opleverende co- ary care units iri ons land. fgezien van de dringende nood- k van verdere research op dit ge- heeft de Zweedse ervaring al jetoond, dat ook bij een goede in- iting van een bewakingsafdeling, ir zonder adequate bestaving ge- ende 24 uren van een etmaal, de ftedaling slechts minimaal is of in 1. letzelfde is ook in Engeland geble- voor zover ccronary care afdelin- niet volledig optimaal functione- Het gevolg is niet alleen, dat op duur het gezochte prestige toch loren gaat als er uit medisch oog geen effect bereikt wordt, bo- dien zijn projecten, die in medisch cht niet eopd verantwoord zijn arbij ook gedacht kan worden aan odige nieuwbouw en uitbreiding ziekenhuizen^ een directe schade de volksgezondheid. Immers, an- meer zinvolle projecten krijgen door geen kort." MENTALITEIT )eze schade za alleen vermeden inen worden door een straffere re- van overheidswege en wat •nlijk nog oe'angrijker is", aldus Snellen, „door mentaliteitsver andering van allen, dié verantwoor delijk zijn voor de uitvoering en de organisatie van de pa tiëntenverzorging. Een verandering die inhoudt, dat men naast de belan gen van de patiënten uit eigen prak tijk en uit eigen ziekenhuizen even zeer die van andere patiënten in het oog houdt en het bevorderen van de volksgezondheid als een gezamen lijke taak ziet. Dit is geen eenvoudige zaak en gaat soms lijnrecht tegen menselijke neigingen in". „Een ander punt, dat eveneens uit stekend geschikt is om mij impopu lair te maken, wil ik nog hieraan toe voegen. Voor diezelfde volksgezond heid is het nodig, dat medici geloof waardige adviezen kunnen geven op preventief gebied, zoals: niet roken, niet teveel eten, maar wèl genoeg li chaamsbeweging enz. Welnu, deze adviezen zullen alleen dan gevolgd worden, als de medici zelf het goede voorbeeld geven. Daarbij kunnen zij naast de volksgezondheid ook hun eigen gezondheid dienen." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Als gevolg van een storing in de telefoonkabels tussen Waddinxveen en Leimuiden en Jaars veld is donderdagmiddag het telefoon verkeer in het westen van het land gedeeltelijk lamgelegd. Het gaat om 2400 aansluitingen vanuit Amsterdam naar met name Rotterdam en Den Haag. Voorts werden 1900 aansluitin gen van Amsterdam naar het zuiden geblokkeerd. De storing openbaarde zich om streeks een uur in de middag. De PTT hoopt alle verbindingen vandaag weer hersteld te hebben. Een deel was gis terenavond weer in orde. DRIEBERGEN Steeds meer werkgevers zijn bereid de werk nemers in de onderneming te laten meedenken en meespreken. Maar de werkgever mag dan ook eisen dat hij gesprekspartners tegenover zich krijgt, die weten waarover ze praten." Aldus de voorzitter van de Christe lijke Bedrijfsgroepen Centrale, de heer J. Schotman, vanmdidag bij de ingebruikneming van nieuwe gebou wen van het CBC-conferentie-, va kantie- en vormingsooord Ons Cen trum in de bossen van Driebergen. Door zeze uitbreiding biedt het oord verblijfsruimte aan 232 mensen, terwijl er nu voorts o.m. twee ruime conferentiezalen (resp. voor 180 en 120 personen) en een eetzaal voor 200 personen zijn, die met het bestaande openluchttheater een der mooiste va kantie en conferentie-oorden van ons land vormen. Ook andere CNV-organisaties en groeperingen buiten de vakbeweging laten zich dikwijls in Ons Centrum zien. Het uitoefenen van zeggenschap mag geen „slag in de lucht" zijn, zei de heer Schotman. Daarom moeten de werknemers bereid zijn zich te be kwamen om een inzicht te krijgen in de problemen. Zij moeten bereid zijn offers te brengen aan tijd, geld en inspanning, om de verlangde verant woordelijkheid te dragen. Dank zij Ons Centrum is een hechte band gegroeid tussen leden en orga nisatie zowel als tussen leden onder ling. „Zee veel verlovingen en huwe lijken hebben in de loop der jaren hier hun prille begin gevonden". Vriendelijk verzoek om niet zelf het abonnements geld te gireren, maar de acceptgirokaart af te wachten, en uitsluitend daarmee te betalen. DORDRECHT „We we ten van te voren nooit wat we binnenkrijgen. Soms wordt er voor mijn huis opeens een vracht van 2000 boeken tege lijk neergezet. Vaak blijkt dan dat 95 van de 100 boeken on bruikbaar zijn Die kunnen dan gelijk naar het oud papier". Dit vertelt de 22-jarige Dordtenaar Bram van Hooydonk, leerling van een Rotterdamse avond- HBS, die sinds kort met de 3e-jaars economiestudent Kees van Dam (21) een nog naam loze boekwinkel in een voor malige kampeerartikelenzaak in het Dordtse Steegoversloot (24) heeft geopend. Het is een vreemde boekwinkel, in zijn soort waarschijnlijk uniek in Nederland. De boeken voor de winkell die alleen 's zaterdags van 10 tot 5 uur open is komen rechtstreeks van de grote uitgevers (Spectrum, Bru- na, Querido, Arbeiderspers, enkele wetenschappelijke uitgeverijen en binnenkort ook Meulenhof). Alle boeken die naar Dordt worden ge stuurd hebben één of ander defect dat ze voor de normale boekhandel onverkoopbaar maakt. Voor een aanzienlijk lagere prijs worden ze nu door Bram en Kees verkocht. Het meest voorkomende gebrek is dat een boek incompleet is. Van vier boeken maken we er bijvoorbeeld twee. Het is een enorm tijdrovend werk. Per uur ROTTERDAM De gemeen teraadsvergadering van donder- 'dag had twee accenten: een 'kritisch en een fleurig. Het fleu rige accent was de benoeming van de liberale fractievoorzitter mr. K. Staab tot burgemeester van Wassenaar. Zaterdag 20 fe bruari wordt hij daar geïnstal leerd, donderdag nam hij af scheid van de Rotterdamsei raad, waarvan hij sinds september 1966 deel heeft uitgemaakt. Burgemeester W. Thomassen me moreerde spijtig ccn ontijdige publi catie met portret in enige dagbladen, die het koninklijk besluit gelukkig niet in de weg heeft gestaan. Mr. Staab, gaat van de werkstad Rotter dam naar het deftigste dorp in Neder land, hetgeen, zo meende de heer Thomassen, de heer Staab best ligt. Waardering had de heer Thomassen voor de kennis van zaken en de eigen inbreng van mr. Staab vooral in de commissie voor de haven en econo mische ontwikkeling. En natuurlijk memoreerde de heer Thomassen het feit, dat mr. Staab in de Rotterdamse raad bekend staat om zijn rake antwoorden en geestige op merkingen. Namens de raadsleden sprak de heer J. H. C. Verschoor (soc) een af scheidswoord en memoreerde de vele burgemeesters, kamerleden, zelfs mi nisters en een gouverneur, die uit de Rotterdamse raad zijn voortgekomen. Hij voorspelde Wassenaar een pop festival, gezien mr. Staabs ervarin gen in Rotterdam! SCHERPE KRITIEK Voor het kritische accent zorgde prof. dr. J. H. Christiaanse (prot.chr.), zeggend te spreken namens alle ge meenteraadsleden behalve de heer C. N.. van Dis (sg) cn ook namens de commissie voor de sport en recreatie. Een voorstel tot verlening van een aanvullend krediet van meer dan acht en een half miljoen gulden voor het Ahoy'-complex was voor hem aanleiding tot scherpe kritiek op de financiële historie van dit bouwwerk, dat in geforceerd tempo in twee jaar tot stand is gekomen, in een merk waardige opzet, via een N.V. Die zaak is door hoger bestuur voor de toe komst dan ook verboden! Maar prof. Christiaanse constateer de wel _dat Rotterdam-Zuid er gron dig door ten gunste is veran derd. De heer Van Dis hield zijn vroeger reeds geuite kritiek op het in dit Ahoy'-complex gebodene staande en stemde tegen het krediet-voorstel. NIET BETREURD Wethouder JP Worst (openbare nutsbedrijven) en H. van der Pols (sport en recreatie en wijkaangele- genheden) gaven toe, dat de financiële historie van Ahoy' zich niet voor herhaling leent en dat het beter zou zijn geweest als de zaak anders was aangepakt. Maar betreuren konden beide wet houders de in 1967 genomen beslis sing van de gemeenteraad niet: het is enorm wat er nu al in Ahoy' is ge beurd en wat er nog gaat gebeuren. De heer Worst beloofde met de RET na te gaan, dat bijzondere ver- voersfaciliteiten kunnen worden ge geven na afloop van evenementen in Ahoy'. En drs. W. van der Vlerk (soc.) hoopte, dat er heel gauw een voorstel nodig zou zijn tot uitbreiding van het expositiegedeelte, met deze opmer king doelend op het feit, ,dat door financiële druk een deel van de expo sitiehallen niet kon worden gebouwd. kun je namelijk maar zo'n 20 boe ken repareren," zegt Bram. Dat re pareren gebeurt bij hem thuis in de Vogelbuurt. „Als een zending boe ken binnenkomt helpt mijn moeder met plakken, mijn vader slaat di rect aan het lezen Leeshonger De vrienden zelf zijn ook bezeten van lezen. Bram zegt elke dag een boek te lezen uit de voorraad, waaruit hij voor zichzelf al een bi bliotheek van zo'n 2000 boeken heeft opgebouwd. Het soort boeken dat in de win kel te vi'.nden is. beperkt zich tot het wetenschappelijke en literaire genre. Het koperspubliek van de sterk in prijs verlaagde maar nieu we boeken, bestaat vooral uit mid delbare scholieren en de echte boe kenliefhebbers. De boekwinkel is een voortzetting van de winkel van de „productie groep Bobby Kinghe" in de Hof straat, op zijn beurt weer de vport- zetting van het tot ver buiten Dordt bekend geweest zijnde boekwinkel- je van Koos Versteeg. De jwinkel in de Hofstraat bloedde dood doordat de boekenvoorraad niet werd aan gevuld en het publiek er wegbleef Alternatief De winkel aan het Steegoversloot hebben ze gekregen via een markt koopman, die ze leerden kennen in de paar maanden dat ze met hun boeken op de markt stonden. „Het was daar niets gedaan; alle boeken trokken krom." Voor ze aan het winkelpand aan het Steegoversloot kwamen, hebben ze maandenlang moeten zoeken „Een pandje in een van de winkel wandelstraten van Dordt konden we wel krijgen, maar dat was veel te duur. En... we willen belist geen middenstanders worden..." „Noem ons maar 'alternatieve boekhandel' zeggen de winkelex- ploitanten. Dat „alternatief" blijkt ook uit de verdiensten. Door het vele werk dat het in orde bréngen van de boeken kost, de investerin gen in boeken (een groot deel wordt overigens door de uitgeverijen op krediet geléverd) is de verdienste erg klein, In ieder geval te klein om er van rond te komen. „Als het on9 om het geld te doen was, zochten we wel een ander baantje," zegt Bram, die met Kees bekent dat ze hun zaak voor 99 procent uit idealisme heb ben opgezet... Een boekenwand, samengesteld uit gebeitste houten kisten vormt de blikvanger in de al ternatieve boekhandel. De han delaren Kees (zittend) en Bram. egpuzzelaar Lulofs herstelt met Indeloos geduld een beschadigd puzzelstukje. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Ik hou er van te puzzelen met kleur. Toen ik nog kók van beroep was, vond ik het heerlijk om net zolang adn een hors d'oeuvre te puzzelen totdat er een „smaakvol" schilderij klaarstond". De hors d'oeuvre van de heer G. Lulofs uit de Pre- toriusstraat heeft de laatste jaren plaats gemaakt voor de leg puzzel. Niet in die zin dat hij de losse stukjes aan elkaar past zoals de doorsnee legpuzzelaar doet. Nee, puzzelaar Lulofs (37) is een specialist in het herstellen van incomplete legpuzzels. Zodat hij er gelegenheid toe heeft, schuift hij de grote tafel voor het raam in de achterkamer en buigt zich onder het licht van een felle lamp met zijn pennetjes, vijltjes, verfdoos, spekpoeder en hamer over de puzzel waarvan hij het zoekgeraakte stukje uit een stuk karton, papier of houtmaat „terugvinden". Als ie geluk heeft duurt dat drie uur: zo niet, dan kan, het maken van één zo'n klein bijpassend stukje hem dagen werk bezorgèn. „Het is eigenlijk maar een raar verhaal als je hoort hoe ik tot deze hobby gekomen ben", vcrelt de puz zelhersteller. „Zoals je in ieder gezin wel van die perioden hebt. was bij ons op een gegeven moment iedereen verwoed aan het puzzelen. Steeds kwamer. er maar nieuwe puzzels bij. Toen ik er zo'n vijftig telde, kwam ik op het idee om een legpuzzelverhuurcentrale op terich ten, niet wetend wat ik me daarmee op de hals haalde. Ik dacht, zoiets slaat misschien wel aan bij bejaarden en wanhopige moeders die niet weten hoe ze hun zieke kinderen in bed moeten houden. En dat betekende in 1968 de oprichting van de Eerste Haagse Legpuzzel Centrale". De belangstelling voor de „puzzel- theek", waar men voor een gulden in de- week zoveel puzzels kon ruilen als men wilde, was echter zo overweldi gend dat er weldra enkele honderden Hagenaars gebruik van maakten. „Tja, en toen bleek eigenlijk pas goed wat ik begonnen was De puzzels kwamen wel terug, maar het gebeur de herhaaldelijk dat een stukje ont brak of kapot was. Dan kwamen de mensen veront waardigd terug en zeiden: maar me neer Lulofs wat heeft u me nou gele verd, ben ik me daar een hele avond bezig om die puzzc-l in elkaar te krij gen en dan kan ik hem niet eens afmaken,, omdat ie niet compleet is". Voor mevrouw Lulofs begon op dat moment het vóurherstelwerk va"n de puzzel. De incomplete puzzel legde ze eerst weer helemaal in elkaar, zodat haar man zag welk stukje ontbrak en meteen aan de slag kon. „Ik heb heel wat. puzzels in elkaar gelegd. Voor een landschap draai ik mijn hand niet meer om. Maar zee schepen, dat vond ik een ellende. De grootste puzzel die we hadden was een boerenlandschap van vijfentwin tighonderd stuks. Maar dat was zo'n verschrikkelijk grote lap. Daar heb ik me nooit aan gewaagd". Op den duur was het met dc dui zend puzzels, die de puzzelcentrale rijk was, geen doen meer voor me vrouw Lulofs om telkens weer die onvolledige puzzels in elkaar te leg gen. Een aantal bejaarde leden moch ten in het vervolg gratis puzzelen op voorwaarde, dat ze de stukjes die het zoekgeraakte stukje omsloten in een envelopje bij de lieer Lulofs aflever den, zodat hij direct kon zien welk stukje ontbrak. De stukjes legde hij op een vel pa pier en hij tekende dan mét een scherp geslepen potlood de omtrek van het ontbrekende stukje zorgvul dig na. Desgewenst werd die omtrek daarna overgetrokken op karton of hout van de juiste dikte. Dan begon het zoeken naar het juiste dessin. Soms vond hij dat in een oud folder tje en hoefde hij het alleen maar op te plakken. Maar de meèste keren moest hij met kleurpotlood, viltstiften of verf zelf aan rle slag. Het stukje werd uitgeknipt of uit gezaagd en dan begon het zeer pre cieze procédé van het afwerken. Met kleine hol of bolscslepen mesjes wer den de hoekjes bijgewerkt en met een vijltje werd het stukje jpassend gemaakt. Het plaatje werd met spek- steeapoeder ingesmeerd om een glan zend oppervlak te krijgen. En tot slot werd met een hamer het stukje ge plet, zodat ook de laatste millimeters precies aansloten, en de hoed van de gondelier, de staart van het hondje en de slurf van de olifant weer com pleet waren. Op die manier heeft de heer Lulofs honderden stukj es gemaakt. „Een tijd rovend maar rustgevend werk", ove- kent de heer Lulr.fs, die volgens zijn vrouw anders altijd een „hyperner veus mannetje" is De laatste maan den maakt 'lij geen legpuzzels meer voor de puzzelcentrale, want die is verleden jaar opgehouden te bestaan in verband met n-mtegebrek. „Jam mer, maar we hadden gewoon geen plaats meer om de puzzels te bergen. We hebben een heleboel mensen moeten teleurstellen. In de winter kregen we toch wel zo'n vijftien mensen per dag. Opvallend veel jon ge kamerbewoners waren daarbij. Om half twaalf 's avonds belden ze soms nog aan en dan stonden ze de volgende avond weer voor je deur, omdat ze hem af hadden". Van de ruim duizend legpuzzels die de heer Lulofs bezit zijn er nu nog maar twee over. De rest is groten deels overgedaan aan het wijk- en dienstencentrum in dé Herzogstraat, waar de puzzelmaker op verzoek nog wel demonstreert hoe hij de puzzels herstelt. Hoewe' de puzzelcentrale niet meer bestaat wordt de heer Lu lofs nog herhaaldelijk opgebeld. Als hem gevraagd wordt of hij nog puz zels uitleent, moet hij tot zijn spijt, nee, antwoorden. Op de vraag of hij nog puzzels herstelt zegt hij nog wel eens ja. „Want, soms zijn het mensen die nog een hele oude legpuzzel van grootmoeder of overgrootmoeder heb ben. Aan het antieke erfstuk ont breekt dan een stukje. Het gaat die mensen zo aan hel hart, daar kan ik geen nee op zeggen". MIDDELBURG Volgende week maandag zal een ploeg deskundigen van het oudheidkundig museum te Leiden opnieuw in de Oostersehelde gaan zoeken naar. oudheidkundige stukken die herinneren aan de vruchtbaarheidsgodin Nehalennia. De ploeg, staat onder leiding va dr. P. Stuart en drs. L. H. Louwe. Oorspronkelijk wilde men met een nieuwe expeditie wachten tot de len te. In verband met het giertij, waarop de kans op oostenwind gunstig is, heeft men besloten volgende week en daarna over twee weken nogmaals een poging te wagen. DORDRECHT In de leeftijd van 83 jaar is gisteravond over leden ds. A. de Blois, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten. Ds. Dc Blois was de oudste predi kant van de Gereformeerde Gemeen ten, in wier midden hjj vroeger een grote plaats heeft ingenomen. Hij werd 29 december 1887 in Vlaar- dingen geboren. Aanvankelijk zou hij voor de bouwvakken worden opge leid, doch na zijn verkiezing tot ou derling van de Vrije Gereformeerde Gemeente in zijn woonplaats, trad hij al spoedig op als lerend ouderling. Toen deze gemeente zich aansloot bij de Gereformeerde Gemeenten kreeg hij toestemming om te propone ren. Hij kreeg een privé predikants opleiding bij ds. W. den Hengst te Lei den, omdat er toen nog geen Theolo gische School was. In 1923 wérd hij tot predikant, bevestigd. Van Vlaardingen ging hij in 1925 naar Dirksland. In 1935 nam hij een beroep aan naar Gouda. Van 1945 tot 1956 stond hij in Rotterdam-Zuid. De begrafenis is dinsdag in Dor drecht, na een rouwdienst in de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan het Kasperspad. ROTTERDAM Een dag later dan vorig jaar is in de Rotterdamse haven het 3000ste schip gearriveerd. Het was de.Britse Tamega, dat met stuk goed uit Felixstowe afmeerde in de Waalhaven, Heyplaat. Als agent treedt op Koeningsveld. De Nederlandse Debora werd in 1969 als 3000ste schip ingeschreven. Specialiteitenrcstaurant "DE PLASM0LENS" Rotterdam-Kralingen Prachtig paviljoen voor al lerlei 4oeleinclen. Tel. 010 - 138743. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB en het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond maken zich ongerust over het achterblijven van voldoende overheidsmaatregelen voor de inrichting en beheer van het Grevelingenbekken. In een brief aan de directeur-ge neraal van Rijkswaterstaat en de col leges van Gedeputeerde Staten van Zeeland en Zuid-Holland releveren de beide verbonden ondermeer aan het onderhoud dat zij in februari 1969 gehad hebben met mevrouw mr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw, voorzit ster van de stichting Recreatieplan Grevelingenbekken.,» De conclusje van de voorzitster wastoen, dat het nuttig zou zijn een subcommissie in het leven te roepen, die een programma zou kun nen opstellen voor de inrichting als watersportgebied. Beide bonden zou den deel gaan uitmaken van deze subcoihmissie. Sindsdien werd evenwel niets meer van de overheid vernomen, aldus beide organisaties. Intussen nadert wel het tijdstip van de slui ting van de Brouwersdam. Oever landen en eilanden die dan droogval len zijn waardevol voor de recreatie. Na het wegvallen van de getijde bewegingen zullen deze delen ech ter ook bloot staan aan afkalving en verstuiving, waardoor de aantrek kelijkheid van het toekomstige land schap in belangrijke mate zal inboe ten. De beide organisaties vragen zich dan ook af of hiertegen tijdig maatregelen zullen worden genomen. Voorzieningen ten behoeve van de watersport, oeverrecreatie en sport- visserij zullen noodzakelijk zijn om een en ander in goede banen te lei den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5