Wegen in de Meer zijn gevaarlijk Akkoord bereikt j j over blokhuis Benthuizen wil komende jaren forensenvestiging stimuleren Grof vuil Markeringen Venneperweg Nog dit jaar bouw zwembad in Zwammerdam Kotter per schip naar Tanzania Veertig ampullei opium in beslag genomen W*UWE lEIDSE COURANT WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEMMERMEER Het ..ver keersplein in de randstad Holland". Zo is de gemeente Haarlemmer meer al meermalen genoemd. Van waar men ook komt. haast alle wegen naar de bollenstreek en naar de kuststreek lelden via de Haarlemmermeer. Belangrijke rijks- en provinciale wegen door kruisen de polder: rijksweg (Am sterdamRotterdam). 4a (Den Haag) en 6 (HilversumHaarlem. Kruisweg (HilversumHeemstede). Venneperweg (Alphenbollen streek). om er enkele te noemen. Maar van al die wegen valt de Hoofdweg (oost- en westzijde) toch wel het meest op", aldus hoofdinspecteur G. H. ter Beest. De Hoofdweg is een polderweg, evenals de Venneperweg en dat betekent dat deze wegen niet zijn berekend op de verkeersstroom, zo als men die de laatste jaren vrij wel elk uur van de dag aantreft. Vorig jaar werden in ons land 3116 dodelijke slachtoffers van verkeers ongevallen genoteerd. Minder dan in 1969, toen er 3192 waren. Een achteruitgang dus. Voor Haarlem mermeer geldt dat niet. In 1970 kwamen 44 personen bij verkeers ongevallen om het leven: het trieste record stond op 38. Dagelijks trekt de gemeentepolitie er op uit. Verkeersongevallen zijn schering en inslag. Het percentage ernstige aanrijdingen is ongeveer 33. Tot 1970 lag dit cijfer rond de 25 „Er zijn veel kop-en-staart-aanrij- dingen, o.a. bij de verkeerslichten op de Kruisweg in Hoofddorp. Daarnaast natuurlijk op de rijks wegen. Maar ook' de kruispunten zorgen voor de botsingen." De wegen zijn in Haarlemmermeer liniaalrecht. De ter plaatse onbe kende rijdt tamelijk voorzichtig. Het zijn vooral de dagelijkse pas santen die roekeloos zijn. Zij re den veel te hard. Soms ver over de 100 km per uur. Daar lenen die wegen zich niet voor. Een gevaar lijk punt is ook de kruising Schip- holwegHoofdweg. Men ziet in De Venneperweg kruist de beide Hoofdwegen in tiet cen trum van Nieuw-Vennep. Een dagelijks terugkerende zorg voor politie en bevolking. De weg is te smal en te druk. de verte rijksweg 6 liggen en velen hebben niet in de gaten dat zij eerst de Schiphol weg passeren. Ondanks de borden die er staan." „De gemeente streeft al lange tijd naar verbeteringen. Die zullen hoofdzakelijk moeten worden ge vonden in markeringen en snel heidsbeperkingen. Maar vooral dit laatste is een moeilijke zaak, om dat het toestemming vereist van de minister. Er zijn andere maat regelen waar het rijk niets mee te maken heeft, maar dan zijn er andere wegbeheerders, zoals de provincie en het bestuur van het waterschap de Haarlemmermeer- polder. Die maatregelen zouden bovendien bedragen vergen die nauwelijks of in 't geheel niet kunnen worden opgebracht. Ik denk bijvoorbeeld aan wegen als de Lisserweg (tussen Nieuw-Ven nep en Abbenes), die ook de hoofd wegen kruist Deze weg zou ech ter moeten worden „afgebogen", zodat de automobilist niet zonder meer de drukbereden Hoofdweg (tevens voorrangsweg) kan over steken", zegt de hoofdinspecteur. Opvallend is het dat daar waar de autobestuurder meent een goed zicht te hebben, de meeste onge lukken gebeuren. En ook hier geldt weer: er wordt te hard gereden. De Venneperweg, die dwars door Nieuw-Vennep loopt, is een bij zonder zorgenkind. Er zijn auto mobilisten die zonder op of om te kjjken met zo'n 100 km per uur door de dorpskom rijden. Regel matig controleert de politie met het „radarscherm" en menige auto bestuurder kost het geld. Het verkeer op de veel te smalle pol derwegen, zoals Lisserweg en Ben- nebroekerweg neemt regelmatig toe. „Vooral tijdens de spitsuren kan men er nu regelmatig een verkeersstroompje zien. Velen die door onze gemeente rijden nemen de hoofdwegen niet meer; zij rij den binnendoor, wat ook weer grote zorg geeft." Hoofdinspecteur Ter Beest: „Ik vind de Venneperweg enorm gevaarlijk en zeer druk. Dc verkeersintensi teit is hoog en het harde rijden geeft een 'misleidende indruk". De Venneperweg zal echter over enige tijd voor het „doorstromende" ver keer minder nut hebben. Als rijks weg 4 wordt verbreed (en dit jaar zal men ermee beginnen) vervalt de aansluiting Venneperweg/ryks- weg 4. Alleen voor het lokale ver keer speelt deze weg dan nog een rol. „Als het zover is, zal ook het cen trum van Nieuw-Vennep danig onder handen worden genomen. Op de brug komen verkeerslich ten en er zullen meer verbeterin gen tot stand worden gebracht", aldus hoofdinspecteur Ter Beest, die overigens (en terecht) geen voorstander blijkt te zijn van zebrapaden, althans waar het de Venneperweg betreft. „De voetganger kan niet tonen wat hij van plan is, omdat de Venne perweg te smal is. Hij kan niet vast één voet op de rijweg zetten. Z'n voet zou er worden afgereden. Het is opvallend dat automobilis ten haast niet stoppen voor de zebra." Er zullen maatregelen genomen moe ten worden- Hoe dan ook. En wat de gemeente betreft wórdt er aan gewerkt. Een moeilijkheid is ook het tekort aan personeel. Hoewel het politiekorps de voorgeschreven sterkte heeft, zijn er te weinig manschappen. Eén van de redenen is dat geen rekening wordt gehou den met de verspreid liggende dor pen. Er-zijn politiebureaus in de gemeente die 's nachts zijn gesloten. Knipperlichten, signalen op het weg dek lichtbaken boven de weg en ais het even kan het toepassen van een „afpellende" snelheid. Over dit laatste zal weer een voorstel bij het rijk worden ingediend. Een verzuchting van een Haarlem- mermeerse politieman: Als de automobilisten maar niet zo hard reden.. Hoofdinspecteur Ter Beest levensgevaarlijk BENTHUIZEN Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad <ie ontwerp-struktuurnota aangebo den. Het geheel is een ontwerp van het stedebouwkundig bureau ir. F. J. Zandvoort te Hendrik Ido Ambacht. Veel uit deze nota is al bekend sinds oktober 1968. toen de „nota Inzake de ruimtelijke ordening van de ge meente Benthuizen" op tafel kwam. Benthuizen verouderde qua bevol king tot 1966; daarna vestigde zich een flink aantal forensengezinnen Een probleem waar dc gemeente mee zit is de toestand van de oudere wo ningen: het aantal gerealiseerde wo ningwetwoningen is te laag. Het wo nen in Benthuizen is sinds 1969, dank zij de uitbreiding van de voorzienin gen. veel aantrekkelijker geworden. De laatste jaren vertrokken gemid deld zeventig personen per jaar. Ge probeerd moet worden de emigranten die toch in de omgeving gaan wonen, in Benthuizen „vast te houden". De natuurlijke groei van de autochtone bevolking zal. uitgaande van het ge boorte-overschot en „vasthouding" van een deel van de potentiële emi granten. ongeveer 350 personen in tien jaar bedragen. Tegenover deze groei zal een toeneming van onge veer 110 goedkope woningen moeten staan. In verband met sanering zou den nog eens vijftig woningen nodig zijn. De forensenvestiging heeft een bij zonder gunstig effekt op het leefkli maat. Voorgesteld wordt forensen vestiging nog enkele jaren in beperk te mate te stimuleren. Gedacht wordt hierbij aan een gemiddelde groei van 3Vi pet per jaar, zodat Benthuizen 'in 1981 uitgegroeid zal zijn tot een gemeente met 3275 Inwoners (nu 2334). VW 111 De Kaag ha<l actief jaar DE KAAG Dinsdagavond werd de algemene ledenvergadering van de VVV gehouden. Men kon terug zien op een jaar met veie activitei ten. Door de pas in Kaag gevestigde Raiffeisenbank werden drie vlaggen en masten geschonken. Oud-pen ningmeester A. van Asselt werd tot erelid benoemd. Over de bestuursverkiezing was enige onenigheid daar één van de kandidaten zich op het laatste mo ment had teruggetrokken. Bij de rondvraag vroeg de heer R. Roodenburg of er niets aan de bij zonder slechte toestand van de weg tussen de Rijksweg en Kaag kan worden gedaan. Het bestuur zei. dat dit zal gebeuren als de restauratie van de Leeghwater klaar is. De heer Holthaus vroeg of de bedrijven in de horeca-sector gedurende het sei zoen een uur langer open mochten blijven. De voorzitter was hier voor. maar vond dat men dit onderling moet regelen. SASSENHEIM Vanmorgen om- itreeks kwart over v(Jf reed een vrachtwagen, die werd bestuurd door een 41-jarige Leldschendam- mer. over dc Parklaan. By dc hoek Kerklaan lette hy kennelijk niet voldoende op en sleepte in één keer de vier verkeersgeleiders mee die op (wee verkeersheuvels staan. De geleiders werden vorige maand ge plaatst. Dc vrachtwagen werd ook besehadigd. maar kon op eigen kracht doorrijden. De bebouwing heeft zich van de Dorpsstraat naar het zuiden uitge breid. Het is urgent de zware ver keersfunctie van de Dorpsstraat door de Omleidingsweg te laten overne men. Als de woningen in het Beelaerts- park zullen zijn afgebroken, kan de vrijkomende grond een recreatieve bestemming krijgen. Wat betreft de woningbouw wordt gesteld dat door middel van een woningaanbod het vertrek van de autochtone bevol king kan worden beperkt. Voor de opvang van de bevolkings groei is ca. 11 ha. beschikbaar. Uit gaande van gemiddeld dertig wo ningen per ha. voor normale een gezinswoningen en 15 ha by bunga- lowbouw, betekent dat ruimte voor ongeveer 305 woningen. Ook is er een groen-zone geprojek- teerd. vanaf het winkelcentrum, langs het dorpshuis naar de als park te gebruiken boomgaard. Ten oosten van deze boomgaard is een mogelijke ontwikkeling na is een mogelijke ontwikkeling na 1980 aangegeven. De oostgrens wordt Twee nieuwe terreinen voor openba re en bijzonder gebouwen zijn er geprojekteerd. Benthuizen Overkoepelend orgaan voor industrieën BENTHUIZEN B. en W. wil len het bedrijfsleven graag samen gebracht zien in een overkoepelend orgaan, dat de realisering van het bedrijfsterrein in Benthuizen zélf ter hand neemt. Een dergelijk, initiatief, van parti culiere zijde biedt volgens b. en w. veel mogelijkheden en zal zeker een goede ontvangst krijgen. B. en W. willen daarbij adviserend optreden. 'Meester' Van Os negentig BENTHUIZEN Volgende week maandag hoopt de heer A. van Os zijn negentigste verjaardag te vieren. De heer Van Os kwam op 1 december 1914 als hoofd van de openbare lagere school, die naar hem is vernoemd, naar Benthuizen- Hij was ook één van de oprichters van de vroegere veiling en de Coöperatieve Raiffeisenbank. Van 1 april 1916 tot 1 september 1951 was hij directeur vari deze' bank. De heer Van Os, drager van de ere medaille in goud van de Orde van Oranje-Nassau en de eremedaille van Benthuizen, geeft zaterdagmiddag van vier tot half zes in „De Tas" een receptie. Vil de DUINSTREEK RIJNSBURG In de zaal achter de chr. geref. kerk spreekt vrijdag avond om 8 uur ds. M. Ottevanger uit Oegstgeest. W ij kverenigin g Hoornes heeft 960 leden KATWIJK Nu de wykvereni- ging in de Hoornes is gevormd, be tuigt het bestuur alle medewerkers in een „open brief" aan de bevol king dank. Gewezen wordt op de 2150 formulieren die voor een en quête werden -uitgereikt. De helft hiervan kwam terug. Er zijn nu 960 leden. Wat betreft de belangstelling staat de speelgelegen- heid voor de jeugd op de eerste plaats, gevolgd door een hulpdienst voor zieken en bejaarden. Verder worden nog genoemd: babysitcen- trale (434 stemmen), jeugdwerk (535 stemmen), spel- en hobbygroepen (431), kindercrèche en peuterzaal (474), klaar-overs (541). wijkkrant (451). De heer M. W. Pieterse, Talma- straat 20 (tel. 12286) is de centrale administrateur. Het dagelijks bestuur bestaat uit: W. A. P. de Bie, Bos- huysenstraat 23 (voorzitter): mevr. Kamp. Reigersberglaan 22 (secreta resse); J. H. H. Simonis, Reigersberg- laan 56 (penningmeester). Clir. Ouderenbond heeft 190 leden LISSE De afd. Lisse van dc chr. ouderenbond hield in de verga derzaal van de geref. kerk een jaar vergadering. Mevrouw J. Montagne bracht met het stuk „De lange nacht" een echt brokje Drentse humor naar voren. De heer J. Horsman herdacht het overlijden van secretaris Nederveld. Verder gaf hij een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar. Het ledental bedraagt 190. De heer J. H. Ippel kon melding maken van een klein voordelig saldo. Bij de be stuursverkiezing werden mevrouw P. Nieuwenhuis-Zonneveld en de heer G. Kamerman gekozen. Van de heer P. Minnee werd af scheid genomen. Hij werd hartelijk bedankt voor hel vele werk. dat hij voor de afdeling heeft gedaan. Hij trad af als werkend bestuurslid, maar wilde op verzoek als advise rend lid aanblijven. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag 4 februari: hoogwater9.53-22.36: g water 5.18-17.59. ALPHEN Sedert het moment, dat leden van de Alphense jongeren- sociëteit Zappa de voormalige kan tine van de voetbalvereniging „Al phen". die hun door de gemeente was toegewezen," zijn gaan inrichten, heeft men voortdurend moeilijk heden gehad met jongelui uit de op enkele honderden meters afstand staande woonwijk van Ambonezen. Vóór de opening werd reeds een Al phense jongeman het ziekenhuis in geslagen. En nadien was herhaalde lijk politie-optreden nodig. Gister middag omstreeks half zes was men al te hulp geroepen, toen bleek de vechtpartij reeds ten einde. Gister avond drongen vijfentwintig Ambo- nese jongelui de soos binnen en zij hebben daar grote schade aangericht. Ook twee auto's werden beschadigd, die in de omgeving geparkeerd stonden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vit de VEENSTREEK WOUBRUGGE Geboren: Jeroen C M. z v J F Jansen en M M E Hoogenboom; Jan W R, z v W J Pronk en G van den Bos. Overleden: Adrianus Roosemalen. 76 j. echtg van M C Lam! Jan de Vries, 73 j. echtg van L Plomp; Maria S Disscldorp. 78 j, echtg van W Ph Zonneveld. ALPHEN De wijk Ridder- veld in Alphen aan den Rijn, waar de woningbouw van deze snel groeiende gemeene zich concentreert, is nu ook in de ogen van de ANWB zo belang rijk geworden, dat deze de be wegwijzering op de Oranje- Nassausingel heeft aangepast. LISSE - Er begint zo langzamerhand toch wel 'n beetje duidelijkheid te komen in alle verwikkelingen rondom het plan Blokhuis. Na talloze besprekingen over dit toch wel omstreden project zyn de belanghebbende partyen het min of meer eens geworden. Daarmee heeft ook de door de gemeente ingestelde werkgroep vruchten afgeworpen. Voor het project Blokhuis is nu een schets- plan ontworpen. In beginsel zyn Albert Heyn en de belanghebbenden b(j een middenstands- warenhuis Lisse het eens geworden over indeling en vormgeving van het ter rein. Hel ontwerpplan zal nu in de raadscommissie ruimtciyke ordening worden behandeld, terwijl de beide partijen met het gemeentebestuur zullen gaan onderhandelen over dc grondprijs. In totaal wordt gedacht, aldus het plan, aan 4400 vierkante meter winkelvoorzieningen, waarbij dan 12.000 vier kante meter parkeerruimte moet komen. Het warenhuis krijgt een opper vlakte van 1800, verscheidene afzonderlijke winkels 1200 en AH 1400 vierkan te meter. Wat de aard van het warenhuis betreft zal dit een afspiegeling worden van zaken als de Bijenkorf en V en D. Verder zal er in de Poelpolder nog eèn winkelcentrum komen van 2500 vierkante meter. Dit project gaat 2Vi miljoen kosten. Enkele maanden geleden is al een bouwplan Ingediend, dat nu wordt bestudeerd door Stad en Landschap. ZWAMMERDAM Het ziet er naar uit, dat dit jaar begonnen zal worden met de bouw van een open zwembad in Zwammerdam. Het stichtingsbestuur zwembad De Burcht heeft van B. en W. van Alphen vernomen, dat de financiële problemen rond het bad tot een oplossing worden ge bracht. Al van 1963 af is men bezig met zwembadplannen. Aanvankelijk was het de bedoeling het te bouwen aan de Spoorlaan bij het sportterrein. Deze plannen zijn door G.S. afgekeurd in verband met de gevaarlijke situatie bij de kruising rijksweg. Het terrein tussen de brug over de Rijn en de Ziende is daarna voorgesteld. Bij de provincie bestaan geen be zwaren deze grond aan de ge meente te verkopen. B. en W- zullen over enkele weken de raad voorstellen voor het res terende bedrag te zorgen, dat nodig is voor het bad. Een paar jaar geleden heeft de Zv/ammer- damse gemeenschap ruim f 60.000 op tafel gelegd. Alphen deed daar" een ton bij. Inmiddels zijn de kosten tot ruim drie ton opge lopen. De exploitatie zal volgens het be stuur geen pr<>-lemen hoeven te gevèn. Het bad zal 25 x 14 m worden. De diepte van 0.90 tot 1.90 m. Ook zal een kinaerbad worden aangelegd. Ontwikkelingshulp DEN HAAG Op de Noordzee is een demonstratievaart gehóuden met een voor Tanzania bestemde omge bouwde viskotter, de OD 10 „Tiny Cor nelia". Het vaartuig zal zo spoedig per vrachtschip worden verscheept naar Dar es Salaam. In het kader van de Nederlandse ontwikkelingssamenwerking met Tan zania is voor het tot ontwikkeling brengen van het instituut voor de vis serij te Kunduchi twee miljoen gulden ter beschikking gesteld Een deel van dit bedrag is uitgetrokken voor de aanschaf en verbouwing van een Noordzeekotter. Dit schip zal aan het instituut te Kunduchi worden ingezet bij het praktijkgedeelte van de oplei ding van middelbare visserijdeskundi gen. Zo zal er naar verwachting de ..Tiny Cornelia" als Mdudya" een be langrijke rol spelen bij de modernise ring van de Tanzaniaanse visserij. De „Mdudya" is een hekkotter, dat wil zeggen, dat de netten over de ach tersteven worden ingehaald. Het schip is uitgerust met een ifiodem nautisch en vistechnisch instrumentarium. En kele technische gegevens zijn; lengte 25.6 meter, breedte 5,6 meter, diepgang 2.75 meter, tonnage circa 95, vermogen 650 pk. snelheid circa elf knopen, ac commodatie voor zeventien personen. Het scheepsbouwen motorinstallatiebe drijf „goedereede" te stellendam ver zorgde de verbouwing. LISSE Directeur C. J. Segers van HBG Lisse zal zaterdagmiddag om 3 uur de huisbroeitentoonstelling in het verenigingsgebouw van De Engel openen. LISSE Zaterdag wordt begonnen met het jongerencentrum Qbus. 's Middags van 3 tot 4 is er een ont vangst voor genodigden. Daarna tot half zes zijn ouderen welkom en 's avonds van 7 tot 1 uur worden de jongeren van 16 jaar verwacht. LEIDEN Donderdag: Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare". Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werf- steeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Meer manshof. Druckerstraat. Maredorpse- dwarsstraat, Grevenstraat. Volders- gracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg. Koddesteeg. Clara- steeg. Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Haven plein tot Mare), Lange Zandstraat Volmolengracht, Oostdwarsgracht Koolstraat. Emmastraat, Baatstraat1 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Marei. Stille Rijn. Apothekersdijk. Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinses- sekade. Turfmarkt. Steenstraat. Bees tenmarkt. Nieuwe Beestenmarkt. Kort Galgewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnen- vestgracht. 2e Binnenvestgracht. St Aagtenstraat. Lammermarkt, Markt* steeg. Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmakrt- brug), Fokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg» Öolhuissteeg. Sionshof. St. Ur- sulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Vest- wal. 3e Binnenvestgracht. Reinevest- steeg. Langegracht, Vredehof. Hout markt. Noorderstraat, Hendrikstraat Vrijdag: Van Vollenhovenkade. Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Uhlenbeckkadi Colenbranderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot v. Vollenhovenplein), Rijn dijkstraat, Kanaalstraat, Dozystraat, De Goejestraat, Cosijnstraatj Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk1 (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tol Wilhelminabrug), Catharinastraa! Rijnstroomstraat, Hoge Rijndijk (vaj Wilhelminabrug tot Rhijnvreugriv Utrechtse Jaagpad (van Wilhelmina brug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd. Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe", Roomburgerweg, Aarstraat Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat, Wie rickestraat, IJsselkade, Kasteelhol Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat Merwedestraat, Drechtstraat, Linge- straat, Spaarnestraat, Lekstraat. Terug in de klas KOUDEKERK Dat vier en vier acht is zal de lezer niet onbekend zijn. De ouders van de kinderen uit de eerste klas van de Chr. school „De Rank" leerden het gisteravond op nieuw. Het hoofd ,de heer W. Visser, ver telde de naar schatting 80 ouders, dat zij beter kunnen aanvoelen hoe het tegenwoordig op school toegaat, als ze het zelf eens meemaken. Dat de schoolpraktijk authentiek werd toegepast bleek al direkt, toen „meester" Visser op nogal barse schoolmeesterstoon aan een laatkomer vroeg: „heeft u een briefje bij u?" Met de nodige hilariteit namen de ouders plaats achter de tafeltjes in de klas, compleet met „juf" voorin Wat onwennig sloegen de ouders aan het rekenen. „Niet bij elkaar kij ken, dat hadden we niet afgesproken", zei ze. Na de praktijk van de reken les leerden de ouders htm spijker schrift snel af door zich aan het schoonschrijven te wijden. Met heimwee zullen de ouders naar hun schooljaren hebben terugver langd, na deze „leerzame" avond. Zt weten nu tenminste waar htm kinde ren na schooltijd over praten. Uit apotheek gestolei DEN HAAG Bij een huiszoekity in een woning van een 23-jarige foto- graaf trof dc politie op 26 januari eei veertigtal ampullen opium aan en vij: flesjes zwaar giftige tabletten. De par tij bleek afkomstig te z(jn uit eö apotheek aan de Van Baerlestraat t was daar gestolen by een inbraak ii oktober van het afgelopen jaar. De inbrekers hadden toen een be drag van vierhonderd gulden uit d kassa genomen en de partij opium u: een kast in de kelder van het paw gehaald. Het betrof hier een partij, di door de vorige beheerder van de apo theek afgekeurd was en bij de over dracht in een kelderkast terecht w gekomen zonder apart te zijn gert gistreerd. Dergelijke afgekeurde pa. tijen worden meestal door de apothf kers in overleg met de inspectie ver nietigd. De fotograaf had echter n* de inbraak niets van doen. Hij h* zich uitgegeven voor een expert ai drug-gebied en zou de partij taxeré De politie, die de huiszoeking verricht te na een tip. kon een van de dri inbrekers aanhouden, een 16-jarig jongen. Zijn beide maats een 18-jarig timmerman en een 19-jarige etaieu konden makkelijker gehoord worden zij zaten al in een inrichting in vt band met andere inbraken

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4