\rie uur proefkonijn bij xamens horecabedrijven Hobby971 tegen Verpleegster Grote vraag naar koks en kelners Eerste fase Madepolder voltooid ijstijden - uit Haagse omputer Industrialisatie gebied rond Westersclielde Bournemouth Orkest onder George Hurst Subsidies voor talrijke sportaccommodaties WOENSDAG 27 JANUARI 1971 I HAAG In het restaurant 0f Francois Vatelschool aan de van Solmsstraat in het Bezui- ,Jt heerst een zekere spanning drie examen-kandidaten van Jleiding 2e restaurant-kelner, j hun zes „collega's" in de grote op de eerste verdieping hun best doen om een kwalitatief mogelijk menu te bereiden, ^en staat het diploma 2e restau- ischien dat niet veel te- ekijkers erbij stil heb- ^jj gestaan, maar behalve ?eit dat Jan Bols bij de itswedstrijden in het Estadion te Heerenveen :1, viel ook de tijdwaar- ig even weg. Ondanks iroduceerde de nimmer le computer onverstoor- ;ijn tijdschema's. niet iedereen wist: het Utercentrum was in Den aan de Horst in Mariahoeve .honderdvijftig kilometer Heerenveen opgesteld. Die ld werd door de computer aal honderd tweeëntwintig In 30 seconden overbrugd. ien directe telefoonverbin- werden vanuit Heerenveen ^gevens in Den Haag beluis- in de computer verwerkt. in Den Haag opgestelde te camera registreerde de itergegevens waarna via pin tig meter hoge straal ver- gszender de gegevens wer- itgestraald naar de PTT-to- het Bezuidenhout die op >eurt via Lópik de beelden enduizenden Nederlandse mers bracht. itig man van Philips Elec- ca Nederland hebben zich ;elopen weekend ingezet de verwerking van deze a's die als general classifi- result rounds en compara- iurvey op het televisie- verschenen, r kwam nog bij dat nu ook ndkracht, de temperatuur luchtvochtigheid vermeld Deze laatste gegevens in samenwerking met de ten Tonkelaar en zijn assis- V9an het KNMI, die op het ïveld van de schaatsbaan rit hun waarnemingen itten meest in de smaak waren de vergelijkende tijdsche- levallen. Met name televi- mentator Theo Koomen dankbaar gebruik van egevens die hij via een mo- die .alleen maar tijdsche- ntzond voor het aflezen vas het voor hem mogelijk n snel tussenstanden porgaande ritten te verge- De televisiekijkers kregen ichatting zeventig procent geproduceerde tijdsche- zirn. NOS-deskundigen in Den leefden wel mee met de ;ers in Heerenveen. Zodra vermoeden hadden dat een eens een interessante ver- ng met een voorgaande rit pleveren, brachten ze dit n programmering, was mogelijk, omdat alle telde gegevens in het ge- van de computer geprint op magnetische schijven a vierentwintig onwente- per minuut maakten. computercentrum en de rminals die in Heerenveen ld waren om via een tele- n de gegevens door te sei- jn nu weer ingesteld voor gs gebruik. Dat wil zeggen der andere het rijksinsti- Voor volksgezondheid er ebruik van maakt voor be- ïgen betreffende de lucht- einiging. rant-kok van. de landelijke Stichting Leerlingwezen Horecabedrijven op het spel. Het kraakheldere linnen op de ta fels is letterlijk de basis waarop en kele kwartieren later de verrukke lijkste gerechten rusten, die volgens de regels van het Horeca-spel geser veerd worden op de borden van 24 gasten die voor proefkonijn doorgaan, terwijl enkele examinatoren de toe komstige kelners nauwgezet in het oog houden en punten noteren op een lange lijst. Na de "Hors d'oeuvre varié met toast en balletjes boter lijkt bij de jongeman die ons culinair verwent de examenvrees wat weggevallen, want Zo heeft hij misschien ge dacht „de Consommé brunoise (soep) is hier een peuleschilletje bij". De 22 gaspitten van de fornuizen in de keuken zijn allemaal in gebruik. Aan de volgende gang Filets de sole aux crevettes (tong met garna lensaus) wordt de grootste zorg be- I Vier mavo-scholieren uit D -n Haag die by de examenlum-h rij-i uitgenodigd kijken belang stellend naar de werkzaam heden die de kelner voor heu uitvoert. 9 De ;iors d'oeuvre variée eist de volledige aandacht op van deze kandidaat voor het exa men tweede restaurant-kok. steed. Hier is het domein van de kookkunst, waarbij onbekende foefjes worden gebruikt om aan het eten iets aparts te geven, iets exclusiefs, wat de strak toeziende consulenten van de opleiding wellicht met een hoger puntenaantal zullen waarderen. Elke kok heeft de samenstelling van één menu ajs examen-opgave gekregen. De kelners moeten ieder voor zich twee tafels met elk vier personen bedienen, volgens de heer J. A. Weerheijn, consulent van de stich ting, de zwaarste examenopdracht. Onder de proefkonijnen bevinden zich vier Mavo-scholieren die op hun vrije middag van de lekkernijen ge nieten. De rode Bordeaux is bij hen door druivensap vervangen. CEREMONIE Na de vis wordt met het opdienen van het hoofdgerecht een hele cere monie opgevoerd: Poulet a la Crécy met doperwten en rijst. De kelner heeft er zichtbaar plezier in, maar is desondanks opgelucht als eindelijk het smakelijke dessert pudding chipolata in de magen van zijn proefkonijnen verdwenen is. Een uurtje later zal hij de uitslag van het examen horen.... „Er zit heel wat vast aan deze voortgezette opleiding", zo verzekert de heer Weerheijm. „De leerlingen die het diploma 3e restaurantkok of -kelner in hun zak hebben kunnen deze opleiding volgen. De stichting biedt een scala aan gespecialiceerde opleidingen. Een gerichtheid is nood zakelijk, juist nu, omdat de ontwik keling van het vreemdelingenverkeer aan de Horecasector steeds hogere eisen stelt. De Horecabedrijven zitten te springen om goede krachten". Als alle koks en kelners die dit jaar examen doen slagen kan de Ho reca rekenen op een flink aanbod: 196 koks en 81 kelners. Enkelen gaan in militaire dienst en sems naar de Ho reca in Zwitserland 0"i internationale ervaring op te doen. De meesten van hen komen in goede restaurants in heel ons land terecht. PRAKTIJK De aansluiting op de maatschappij is geen groot probleem voor de ge slaagden. omdat zij in hun schoolja ren reeds belangrijke praktijkerva ring in restaurants hebben opgedaan. De tien consulenten van de stichting die in verschillende rayons „opere ren" houden een oogje in het zeil op het werk dat de leerlingen verrich ten. De grote toename van het aantal ziekenhuizen, bejardentehuizen, ser viceflats en andere instellingen heeft de behoefte doen ontstaan naar in stellingskoks en -kooksters, waarmee de stichting sinds 1 januari 1970 het aantal opleidingsmogelijkheden heeft uitgebreid. In het gunstigste geval heeft men altijd koks aangenomen, die in een andere sector zijn geschoold en/of er varing hebben opgedaan. Bij deze op- door Dammis de Geus leiding wordt aandacht geschonken aan onderwerpen als het werken met grootkeukenapparatuur. de achter gronden en de bereiding van diëten, hygiëne en voedingsleer. De opleiding geschiedt binnen het kader van het bekende leerlingstelsel. Over de Horeca-opleidingen geven o.m. de Francois Vatelschool in Den Haag en „Zomerhof" aan de Noord singel in Rotterdam inlichtingen. Ook kan men terecht bij de Stichting Leerlingwezen Horecabedrijven, Jo- han de Wittlaan 8, Dén Haag. T uinbouiv-recreatie DEN HAAG De eerste fase van het plan Madepolder op de grens van Loosduinen en Den Haag, waarin tuinbouw en recreatie hand-in-hand gaan, is vrijwel voltooid. Ongeveer twintig van de zestig bedrijven zijn opgeleverd. De eerste tuinderswoning zal in maart gereed komen en feestelijk in gebruik worden genomen, waar schijnlijk op 26 maart. Tegelijkertijd zal „open huis" worden gehouden om de stadsbewoner kennis te laten ma ken met de tuincultuur. Een tentoon stelling van oude tuinbouwmateria- len, woningbouw en recreatie draagt daartoe bij. Het werk in de Madepolder nam een aanvang in november 1969 Het plan is bestemd als opvangcentrum van alle nog resterende tuinbouwbe drijven in Den Haag, zodat grond vrijkomt voor de woningbouw. Om het tuinbouwcentrum heen wordt een recreatiepark met vijvers en al aan gelegd. dat weer aansluit bij de groenvoorzieningen in de Uithofpol der. Het totale werk is mogelijk ijl 1972 gereed Veel hangt af van de snelheid van de verhuisprocedures. Het plan voor de Madepolder wordt uitgevoerd door de Heidemaatschappij in samen werking met diverse gemeentelijke instanties. Door de geconcentreerd heid van de bedrijven is samenwer king tussen tuinders heel goed moge lijk. De grootste kas heeft een grondop- pervlakte van 11.000 m2, c!e kleinsten zijn nog altijd zo'n 6000 m2 groot. Bij de officiële opening in maart zal ook de nieuwe neam voor de Ma depolder bekend worden gemaakt. In de volksmond spreekt men al van „Klingenhof". MIDDELBURG „Het is van groot belang dat het gebied langs de Wcsterschelde en de kanaalzone in Zeeuws-Vlaandcrcn meer industrie aantrekt. Van provinciale zijde dient voor een zo goed mogelijke begelei ding te worden gezorgd. De milicu-hygiëne kan het beste worden ondergebracht bij een afzonderlijk bureau van de provinciale griffie." Over deze stelling richt de heer L. A. M. Elenbaas uit Scherpenisse, lid van Provinciale Staten, vragen aan het college van G.S. van Zeeland. Hij vindt dat de industrialisatie langs het Westerscheldebekken niet alleen een provinciale aangelegenheid maar een onderdeel van het regeringsbeleid is. Het rapport van het ETI voor Zee land vermeldt: „Het regeringsbeleid is gericht op een zodanige inrichting van de zeehavens in het Westerschel debekken dat er zo snel mogelijk sprake zal zijn van een équivalent van de terreinen langs de Rotterdam se Waterweg." De heer Elenbaas legt er de nadruk op dat tijdstip en keuze van vestiging van groot belang zijn. Elisabeth W 'evels verlaat na I.» jaar Academisch Ziekenhuis 99 (Vn een onzer verslaggeef sters) LEIDEN „Hoe ik ertoe gekomen ben de verpleging in te gaan? Ik kom uit een klein dorp op één van de Zuidhol landse eilanden. Ik was ~o ge charmeerd van de ivijkvei- pleegster, een knappe vrouw die daar met een lange sluier op over 's Heren wegen fietste, dat ik mijn vader vertelde dal ik de verpleging in wilde. Hij stuurde me direct door naar de huisarts, om me dat idee uit het hoofd te laten praten." Ze heeft het toch gedaan, de jonge Elisabeth Wevels en nu ze er als directrice van het Academisch Zie kenhuis in Leiden mee ophoudt kijkt ze met plezier terug op haar loop baan. „Toen dokter Jongsma en ik hier kwamen, was dat in een tijd dat we juist wat meer financiën kregen uit Den Haag. We konden betere accom modatie voor het personeel maken en dat was meegenomen. Wat we tegen hadden was het enorme perso neelsgebrek. We waren gedwongen de toelatingseisen te verlagen, waar door we moeilijkheden te over had den. In 1958 hebben we het mes erin gezet: de meisjes moesten minimaal mulo hebben. De verpleegsters hebben in de vijftien jaar dat ik hier zit steeds meer-vrijheid gekregen. Vroeger was het verplicht tot aan het diploma intern te wonen. Langzamerhand is het verminderd en nu moeten ze al leen in de preklinische periode, de eerste vijf maanden dus, hier wonen en zelfs daar zijn uitzonderingen op." Zelf ben ik op m'n achttiende jaar begonnen in het kindersanatorium te Laren, daarna was ik leerling in het Stads- en Academisch Ziekenhuis in Utrecht. Je begon in die tijd met een groep verpleegsters, die bij elkaar bleef tot het eindexamen. Mensen die het examen hadden gehaald werden acuut op straat gezet ,want leerling-verpleegsters waren veel goedkoper en ze stonden te dringen om ook in de verpleging te mogen. Als je eenmaal ontslagen was had je nog geen ander werk. Meestal moch ten er twee of drie van zo'n groep blijven en ik hoorde bij de drie ge lukkigen." Na de oorlog ging zuster Wevels naar Indonesië voor drie jaar. Steeds viel ze voor enkele maanden ergens in, eerst als hoofdverpleegster, spoe dig daarna als directrice. „Dat was wel de meest enerve rende periode in m'n leven. Ik had net een oorlog meegemaakt, maar dat was allemaal geleidelijk gegaan. Dit overviel je allemaal zo erg. Soms werden er schietpartijen gehouden in de zalen. Ook in de buurt werd vrij veel gevochten. Het was een droeve zaak, als je al die mensen als wrakken op straat zag liggen. Toen m'n contract was afgelopen, vond ik, dat ik me weer eens in de ontwikkeling van de geneeskunde moest storten. Na twee jaar 'Acade misch Ziekpnhuis in Leiden werd ik eerst directrice van het militair hos pitaal in Utrecht, later commandant van de groep geneeskundige dienst van de Milva. De opleiding die ik daarvoor kreeg was wel leuk, want met twee anderen behoorde ik bij de eerste vrouwen die in de recruten- opleiding in Ermelo zaten. De man nen daar wisten zich geen raad met ons. Toch heb ik er wel iets geleerd. Ik heb de weg naar de ministeries leren vinden, en dat is belangrijk." Verademing „In 1956 kwam ik terug in het Academisch Ziekenhuis in Leiden als adjunct-directrice. Dat was heer lijk, omdat ik er zoveel mensen ken de en er de weg wist. Een verade ming. Overigens is er een tekort aan kaderpersoneel omdat verpleegsters meestal vertrekken zodra ze ge trouwd zijn, of wanneer ze een kind krijgen. We hebben wel ontzettend veel part-time-personeel: getrouwde vrouwen, die toch in de verpleging willen blijven. Het aantal middelba re scholieren dat in de verpleging gaat is de laatste jaren aanmerkelijk gestegen, omdat de opleiding zo ver beterd is. Aan de andere kant is het verloop onder deze mensen nogal groot. Dat komt door het strakke hiërarchische patroon, waarbij de oudere verpleegsters vaak niet met de leerlingen willen praten. Vooral de middelbare scholieren vragen al tijd naar het hoe en waarom en als ze steeds geen antwoord krijgen wil len ze weg. In 1972 begint een experimentele hogere beroepsopleiding in Nijmegen aan de Hogere Verpleegsterschool en in Utrecht aan het Seminarium. De mensen die daar naartoe gaan zijn eerder studenten, die niet meer aan een ziekenhuis verbonden zijn. Als ze praktijk gaan doen zijn ze geen werkkracht maar stagiaire. Ik hoop dat uit die opleiding het toekomstige kaderpersoneel zal komen. Voetstuk Overigens moet er nog veel veran deren in de verhouding arts-ver- ROTTERDAM Terwijl het „Philharmonisch" zich prepa reert op de Engelse tournee, treedt het Bournemouth Sym phony Orchestra onder leiding van de huidige vaste dirigent George Hurst deze dagen als gast van het „huisorkest" in de Grote Doelenzaal op. Omdat de Rotter dammers vandaag vertrekken na men vele Orkestleden de gelegen heid te baat, om het dinsdag avondconcert van hun collegae uit de Engelse badplaats te be zoeken. Blijkens de verrichtingen moest het ensemble, dat met zijn 77 jaar als het oudste Cngelse symfonie orkest kan worden beschouwd, (oorspronkelijk heette het orkest The Bournemouth Municipal Orchestra), aanvankelijk wél wennen aan de akoestiek van de Doelen, want de ter opening gespeelde Benvenuto Cellini- ouverture van Berlioz had in de zachtere gedeelten beslist meer ge- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De weten schap, dat talloze mensen in hun vrijetijd met „hun ziel onder de arm" liepen, werd voor hem een onverteerbare zaak. De toe komstverwachting dat de door snee Nederlander straks nog meer vrije uren in ledigheid zou doorbrengen maakte het toch al weinig rooskleurige geheel nog erger. Voor de heer M. Knoester, di recteur van het Internationaal Bureau voor Agrarische Publici teit in Den Haag, was de maat toen vol. Hij besloot-tot het orga niseren van een beurs voor vrije tijdsbesteding, gaf daaraan de naam „Hobby 71" en reserveerde vervolgens de Haagse Houtrust- hallen voor de periode 31 maart tot en met 3 april. In die periode zullen naar zijn schatting zestig tot zeventig vormen van vrije tijdsbesteding gepresenteerd worden. „Ieder mens heeft wel een bepaalde interesse, maar vaak weet hij niet in welk vlak. die nu precies ligt", voert de heer Knoester als verklaring aan voor de apathie die vele Nederlanders uitstralen wanneer zij met vrije tijd worden geconfronteerd. „En dat geldt vooral voor de jeugd en de bejaarden. Die slenteren maar wat op straat of zitten stilletjes op een bankje voor zich uit te staren. Onbewust van het feit dat zij toch wel bepaalde interesses hebben. Hob by '71 moet het middel worden dat hen tot bewustzijn brengt. Daar moe ten zij de prikkel krijgen om iets creatiefs te gaan doen in hun vrije tijd". De gedachten voor deze beurs zijn bij de heer Knoester dan ook uitge gaan naar een groot voorlichtingscen trum. „Deskundigen van naar ver wachting vijftig tot zestig overheids instellingen, federaties, bonden, ver enigingen en particuliere instellingen die zich met recreatie bezighouden zullen daar bezoekers kosteloos voor lichten over de mogelijkheden die er op het gebied van vrijetijdsbesteding zijn en welke artikelen en diensten daarvoor ter beschikking staan. Om dit centrum zijn stands gegroe peerd waar de bezoeker, wanneer hij eenmaal een keuze gedaan heeft, ma terialen en gereedschappen en vakli teratuur over zijn toekomstige hobby kan vinden Door de aanwezigheid van deskundigen en van naar ver wachting zo'n honderd stands zal Hobby '71 ook voor mensen die al een hobby hebben een interessante beurs worden". Hobby '71 zal. als het aan de heer Knoester ligt, een jaarlijks terugke rende gebeurtenis. worden. „Aan een dergelijke beurs zijn tenslotte ieder jaar weer nieuwe aspecten toe te voegen. Het moet uitgroeien tot een beurs waar letterlijk „alles" op het gebied van de vrijetijdsbesteding te zien zal zijn. Dit jaar zullen er zestig tot zeven tig vormen van vrijetijdsbesteding gepresenteerd worden variërend van bloemen, planten, tuinieren, denk sporten en andere sporten, fotografie, muziek verzamelen, lektuur, materia len, sportvisserij en doe-het-zelf acti viteiten, tot recreatie in de natuur, schelpen, volksdansen, ponyrijden en bouwdozen. Diverse hobbies zullen bovendien door deskundigen gede monstreerd worden". Speciale aandacht wil de heer Knoester besteden aan de gehandi capten „Voor hen is het hebben van een ho'Jby uiterst belangrijk. Wij hebben daarom verenigingen aange schreven met het verzoek de gehan dicapten op deze beurs te attenderen en ze er naar toe te laten gaan. Wij geven daarvoor belangrijke reduc ties". Hoezeer de heer Knoester, 57 jaar en ongeveer vijftien jaar in het orga nisatievak werkzaam, in Hobby '71 gelooft („het organiseren van Hobby '7J is voor mij een hobby") blijkt uit het feit dat hij minstens 100.000 be zoekers verwacht, uit alle delen van Nederland. Zuster L. J. Rcinhoud (boven) volgt zuster Wevels (onder) als adjunct-directrice op. pleegkundige. We moeten meer op niveau met de artsen kunnen praten. Naast hem werken en niet onder hem. Dat komt de optimale ver zorging van de patiënt alleen maar ten goede. Er zullen zeker nog artsen zijn die de verpleegsters niet naast zich dul den, maar het voetstuk van de art sen is de laatste jaren enorm ver laagd. Er is erg veel begrip voor el- kaars situatie. De verpleegsters ne men deel aan de gespreksgroepen van de studenten .Tenslotte zijn ver pleegsters er niet alleen om orders in ontvangst te nemen. nuanceerd gekund. «Wèl viel al da delijk de grote discipline op van het orkest, dat in dirigent Hurst een strak, maar niet altijd even emotio neel geladen leider heeft (zijn linker hand is opvallend weinig actief!). Ook is de homogeniteit van het ensemble zeer goed, hoewel het koper een enkele maal overheerste maar ook dat zal wel aan de onwennigheid ten opzichte van de ruimte hebben gelegen. Gaandeweg werd er een steeds beter en later zelfs voortreffelijk peil bereikt. Eerst via een geschakeerde weer gave door de strijkers misschien toch wel het meest bijzondere onder deel van het geheel in een glan zende uitvoering van Elgar's ten onzent tè weinig uitgevoerde prach tige „Introduction and allegro for strings". Een buitengewoon hoogtepunt was de weergave van Dvorak's berucht- lastige, maar schitterende viool concert in a, op. 53 met als solist de Hongaar György Pauk. In perfecte samenwerking met het steeds stipt reagerende orkest onder een attente Hurst, bewees Pauk die een aantal jaren terug nog concertmees ter bij ons Brabants Orkest is ge weest zijn grote klasse. Zijn toonvorming. misschien iets aan de scherpe kant, was geheel afgestemd op deze ruimte en zijn muzikale zeggingskracht liet nie mand onberoerd dat bleek ook wel uit het feit, dat het auditorium na het tweede deel spontaan applau disseerde. Na de pauze vierde het orkest onder de feilloos uit het hoofd diri gerende Hurst triomfen in een zeld zaam gaaf gerealiseerde „Sacre du Printemps". dat -geniale brok oer muziek van het wonderlijke genie dat Igor Strawinsky heet. Sommige gedeelten hadden misschien iets minder overladen van klank ver wezenlijkt kunnen worden, maar het eindresultaat was in ieder geval van 1- ^él grote klasse, zodat het orkest uit Bournemouth een plaats van ongeveer 150.000 inwoners(l) een uitstekende indruk op het Rotter damse concertpubliek heeft achter gelaten. P. V. DELT Het hoofd van de chirur gische afdeling van het St. Hippo- lytusziekenhuis in Delft. dr. G. Olt- huis is in dezelfde functie benoemd in het Zuiderziekenhuis in Rotter dam. Met ingang van 1 februaria zal hij 'zijn nieuwe functie aanvaarden. Hij wordt in Delft opgevolgd door dr. W. B. J. Jansen uit Utrecht. Uniform Ze hebben mij er nooit toe kunnen bewegen om in uniform rond te lopen. Ik herinner mij die grote muts van de directrice uit mijn eigen leerlingentijd en dat wil ik beslist niet. In Indonesië verzon ik nog de smoes, dat het mij te warm was, zo'n uniform. Hier heb ik er nooit tneer mee gelopen. Ik ga nu met functioneel leef tijdsontslag, omdat ik het beter vind, dat er een heel nieuw team komt. Wat ik ga doen na mijn afscheid? Wel, ik moest altijd van alles. Op tijd hier zijn, op tijd daar zijn, hier en daar voor zorgen. En daarom heb ik nu m'n huis in Voorschoten verkocht. Ik ga een huis op de Veluwe kopen en een tijd op vakantie. Daarna bekijk ik eens wat ik wil gaan doen." DEN HAAG Minister Klompé van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft ruim 5.750.000 aan subsidies toegewezen voor de bouw van sportzalen en sporthallen. Dit ge beurde op grond van de „rijksregeling subsidiëring overdekte sportaccommo daties 1970". Het maximaal mogelijke subsidie bedrag per sportzaal van tenminste 16 bij 28 bij 7 meter werd vastgesteld op een ton. De maximum-subsidie voor sporthallen van tenminste 22 bij 42 bij 7 meter is 225.000. De volgende sportaccommodaties kregen ondermeer subsidie: Vlaardingen voor de reeds geopen de sporthal naar ontwerp van de Heidemaatschappij een bedrag van 200.000. Maassluis voor de al geopende sporthal naar ontwerp van Pelllkaan bouwbedrijf uit Tilburg 200.000. Rijswijk voor de geopende sport hal „Miramba" naar ontwerp van N.V. Sportbouw uit Kedichem f 200.000. Leidschendam voor het sporthal gedeelte van het combiproject „De Fluit" uit Leidschendam naar ont werp van de Heidemaatschappij t 200.000. Alphen aan den Rijn voor het sporthalgedeelte van een combipro ject sporthal/zwembad naar ontwerp van de Heidemaatschappij 200.000. Heenvliet voor de geopende sport zaal naar ontwerp van Vaessen Alge meen Bouwbedrijf uit Vught 100.000. Fijnaart en Heijningen voor het Dorpscentrum 60.000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5