WEEKAGENDA ^menwerking in Leiderdorp bij maatschappelijk werk werd teleurstelling GASTARBEIDERS GEVEN OOK DE GEMEENTE EEN TAAK Moeders willen lagere school in Boschgeest Leidse arts ernstig gewond in Rotterdam Informatie over Zuid-Afrika HUISVESTING GASTARBEIDERS MOET TORDEN VERBETERD KLEURRIJKE SHOW IN LEIDSE SCHOUWBURG Hot House met workshop LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 27 JANUARI 1971 IDORP De besprekingen Ie Protestants Interkerkelijke ling voor Maatschappelijk n Gezinsverzorging te rdorp. de Stichting voor ichappelijk Werk te Zoeter- e en de gemeente Leiderdorp, ertoe geleid, dat by de ering van het algemeen maat- pelijk werk tot samenwerking besloten. e stichtingen en de gemeente en tot het openen van een bureau voor maatschappelijk werk voor de gehele gemeente, dat zal worden gevestigd in het artsen centrum aan de Merelstraat 184a. In dat gebouw zal met ingang van 1 februari op iedere werkdag van 14.0015.00 uur hulp van een maatschappelijk werker te ver krijgen zijn. Daartoe zullen mejuf frouw G. Beimers, maatschappe- pelijk werkster van de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezins- tSCHOTEN Tydens de e vergadering van wijkraad est is uitvoerig gesproken t overbrengen van de Park- naar Boschgeest. Er waren ge moeders aanwezig, die het len dat B. en W., die in be- tot overbrenging van deze ihebben besloten, tijdens de ding van de gemeentebegro- ien tydstip konden noemen de overbrenging zal plaats- lanwezigen waren het er over (t het niet verantwoord is de van de eerste drie leerjaren i naar school, waarbij Pape- lutietheorie een 'r zonder God De heer W. J. ir de mannenvereniging van ormeerde Gemeente een in- >ver de evolutietheorie als de moderne levensbeschou- begon met te zeggen dat de heorie geen wetenschap is, leer, een filosofie. Deze de mens zich geleidelijk lt (evolutie), tot hij een 50 ogte heeft bereikt, dat hij di.js op aarde kan doen ont- ;n paradijs, gesticht door de ar de mens, zonder eindoor- irin geen plaats is voor God. der waarschuwde zijn ge- r deze leer. Hij besloot zijn „Beproeft de geesten of od zijn en alle geest die niet is, is de geest van de anti laan en Wijngaardenlaan moeten worden overgestoken, alleen te laten maken. Het gevolg is dat de moeders ongeveer twee uur moeten besteden om hun kroost naar school te bren gen en te halen. De wijkraad beseft dat het ongetwijfeld nog enige jaren zal duren voor er een definitieve openbare lagere school in Bosch geest gebouwd wordt. Het moet ech ter mogelijk zijn op korte termijn een aantal semi-permanente gebou wen te plaatsen waarin openbaar on derwijs kan worden gegeven. De ouders verzochten de leden van de wijkraad er bij B. en W. op aan te dringen, dat er aan het begin van het komende leerjaar schoolruimte' in Boschgeest is, waar in ieder geval de leerlingen van de laatste drie klassen les kunnen krijgen. Men besloot op korte termijn een enquête te houden onder de bewo ners van Boschgeest, Dobbewijk, Veurseweg en Bloemenbuurt, om na te gaan hoeveel ouders het bezit van een openbare school in Boschgeest een urgente kwestie vinden. verzorging en de heer W. den Heeten, maatschappelijk werker van de gemeente, in het bureau zitting houden. Aangezien de functie van maatschap pelijk werker/werkster bij de Stichting voor Maatschappelijk Werk te Zoeterwoude vacant is, zal over de deelneming van die Stichting nog nadere informatie worden gegeven. Voorlopig zal volgens onderstaand rooster zitting worden gehouden: ma. en di. me juffrouw G. Beimers: wo. waar te nemen bij toerbeurt door de beide anderen; do. en vr. de heer W. den Heeten. Mejuffrouw Beimers blijft voor het oude deel van de gemeente op haar huisadres (B. G. Cortslaan 4) bereikbaar en de heer Den Heeten op het adres Hoofdstraat 6 (afdeling V van het gemeentehuis). Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelis Maar ten, z v A N M Jonker en J J P Kop- pert; Tamara, d v W J van der Laan en L A Hoogervorst; Udo, z v A H Oudshoorn en H F Nieuwenburg; Geeske Elisabeth Maria, d v A van der Klugt en M Koopmans; Michael Wilfred, zvR Kooijmans en O Braun. Overleden. H J A van der Meij, 1903; M A P de Zwart, 1898, wed v Q A de Graaf: K J van Iterson, 1903, echtgen v J B van Heuzen; H Chou- foer. 1891; A van Zeist, 1888; E Hof- stra. 1885, wed v C van Holland; H P G de Cler. 1906; J G Willebrand. 1895; -C Wolters 1910; A M C Pufkus, 1889; J M Ouwersloot, 1908, echtgen v C Haasnoot; J J Visser, 1921. ROTTERDAM De 56-jarige ze nuwarts F. B. M. Steenwinkel uit Leiden is ernstig gewond geraakt, toen hij op de kruising Meidoornsin- gel-Adrianalaan in botsing kwam met een andere wagen. Hij liep hoofd wonden en inwendige kneuzingen op en'moest naar het Bergwegziekenhuis worden gebracht. ste paal voor rere school RDORP Wethouder ihe- ichter sloeg gasteren de eer voor een nieuwe openbare hooi. De school krijgt acht en komt te staan aan de f. veente hoopt de school aan 1 van het nieuwe schooljaar ik te kunnen nemén. Rijkheden met bouiver voningen in ïwkoop worden afgebouwd Aan de aanne- atschappy fa. Borsje is sur- betaling verleend. Enkele in en woningbouwcorpora- len aan dit bcdryf opdracht tot het bouwen van wo- toningen. Er zijn er in totaal anbouw. colleges van b. en w. van jnten en de besturen van de juwcorporaties is langdurig over de afbouw van de wo- is een regeling getroffen belanghebbenden akkoord de afbouw wordt het allemaal meer geld ïo zei burgemeester Van gisteren tijdens de raads- hg. In Nieuwkoop .gaat het mingen, die zo spoedig mo llen worden afgebouwd. !T GEWOND NA ÏTELPARTIJ 1HEIM Een Noordwijker igistermiddag, na een buitel- |t zijn auto. nog goed af. reed met te grote snelheid kfrit van rijksweg 44 bij Jonkman, waardoor hij ie scherp moest nemen. Hij tt zijn auto enkele paaltjes 3 door een heg en kantelde talud af, vijf meter naar 'De bestuurder zag kans valpartij uit zijn auto te ïn liep wat lichte vcrwon- Zijn auto was vernield. LEIDEN Op donderdag, 4 fe bruari, komt prof. dr. A. M. Hugo, hoogleraar in de klassieke letteren aan de Universiteit van Kaapstad, die op uitnodiging van de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen in Nederland verblijft, naar Leiden. Hij zal in het L.H.J.- gebouw, Levendaal 101, informatie geven en van gedachten wisselen over de taak en de functie van het Christelijk Instituut van Zuidelijk Afrika. Op de bijeenkomst,' die om kwart over acht begint, en voor alle belangstellenden toegankelijk is, zul len vragen over de huidige toestand in én de toekomst van Zuid-Afrika aan de orde komen. LEIDEN De uitslagen van de zaterdag gespeelde juniorenwedstrij den in de afdeling Leiden luiden als volgt: afdeling A: ARC al - DOSR al 4—0; Al: Ter Leede al - RCL al 0—0; A3: Noordwijk a2 - Lisser Boys a-2 3—0; A6: ARC a4 - TAVVal 0—6. Man lag bewusteloos met liaiitl tussen raam LEIDEN Een 36-jarige bedrijfs leider van Sporthuis Centrum heeft gisteravond geruime' tijd bewusteloos met zijn hand tussen het raam van de winkel aan de Breestraat gelegen. De man wilde na sluitingstijd de ra men gaan sluiten en knelde daarbij zijn hand onder een schuifraam. Door de pijn raakte hij bewusteloos. Na enige tijd kwam hij even bij kennis. Hij zag kans een telefoon te pakken en de EHD te bellen. Vervolgens raakte hij weer buiten kennis. Om half zeven kon de EHD de man be vrijden en overbrengen naar het-Dia- conessenhuis. Lector organische chemie LEIDEN Dr A. van der Gen, hoofd van de sectie organische re search van de N.V. Chemische Fa briek j.Naarden" te Naarden is aan de Leidse Universiteit benoemd tot gewoon lector im de organische Che mie. LEIDEN Een 58-jarige vrouw uit Oegstgeest is gistermorgen bij een ongeval op de Haagweg gewond geraakt. Zij fietste op het fietspad en wildé (zonder uitkijken) de weg over steken. Zij werd geschept door een personenauto, die werd bestuurd door een 23-jarige Katwijker, kwam terecht op de motorkap cn sloeg door de voorruit. De vrouw is met vleeswonden aan haar hoofd opge nomen iin het academisch ziekenhuis. NIEUWKOOP De gemeenteraad sprak uitvoerig over de voorgestelde verordening inzake de logeerinrich- tingen, waarbij vooral aandacht werd geschonken aan de huisvesting van buitenlandse werknemers. Het pand Nieuwveenseweg 25a, waar 24 gast arbeiders zyn ondergebracht, ver toont gebreken, die na het inwer kingtreden van de verordening zullen worden opgenomen. Zij zullen daarna binnen een half jaar moeten zyn verholpen. Wat betreft aanvragen voor woon ruimte ten behoeve van de buiten landse werknemers, zei burgemeester Van Montfoort, dat zij dezelfde rech ten hebben als de andere inwoners en dat hiervoor dezelfde normen gelden. De raad keurde het voorbereidings- besluit „Dorp en Nieuwveenseweg" goed. Tijdens de rondvraag vroeg de Rients in knollentuin VOORSCHOTEN Gisteravond was cabaretier Rients Gratama in het Cultureel Centrum echt in zijn knol lentuin .Hij had een volle zaal en goed reagerend publiek. Zijn pro gramma „Knollentuin" is een vrolijk programma vol fijne humor en lied jes. De muziek was zeer goed verzorgd. Met deze cabaretavond, onder auspi ciën van de afdeling Voorschoten van 't Nut oogstte Rients Gratama veel succes. 1DWIJKERHOUT In zyn nieuwjaarsrede heeft burgemeester linsdagavond de raadsleden gewezen op 'het gevaar, dat schuilt jn overdreven mate verlenen van inspraak aan de burgers in zaken'. 'Als hel college van b. en w. zaken aan inspraak werd het een grote teleurstelling'. 'Er bleek', -aldus burge- Bosma, 'van enig begrip van inspraak geen sprake. Er werd ge vers niet. Eigenbelang was menigmaal de duidelyke dryfveer'. ponde burgemeester Bosma zich geen voorstander van de nu zo jhearings of hoorzittingen. Hij acht de democratische inslag ervan hyn. 'Alleen diegenen, die in een grote vergadering wat durven Worden gehoord en de wat schuchter en/of minder van de tong- Knedenen komen niet aan bod'. ie burgerij recht heeft op informatie en openheid van zaken is ar de kiezers moeten Jiun vertegenwoordigers in de raad de ge- 1 geven hun mandaat uit te oefenen zonder in overdreven mate j te verlangen'. heer. Burger of het plan „Dorpskern" in een openbare vergadering kan worden besproken en of hierover een hearing moet worden gehouden. De voorzitter zei, dat de raadscom missie over dit onderwerp heeft ge sproken en dat er nog eeri nieuwe vergadering aan zal worden gewijd. Het is niet de bedoeling vooraf een hearing te houden. LEIDEN De commissie voor openbare werken vergadert donder dagmiddag om 4 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: aankoop panden 2e Looierstraat 68, Oude Rijn 55-55a en Caeciliastraat 69, wijzi ging voorstel grondverkoop aan de Willem de Zwijgerlaan aan Groot stad N.V., verkoop stuk bouwgrond aan het Bevrijdingsplein aan de Amrobank N.V., restauratie wipwa- termolen in de v.m. polder Mare- dijk, verlening kredieten en bouw openbare school yoor glo aan het Strausspad. KOUDEKERK Wie had gedacht, dat de gemeenteraad gisteravond korte metten zou maken met een „hamerpunten"-agenda, kwam be drogen uit. Vrijwel elk onderwerp was aanleiding tot discussie, die zo nu en dan verzandde in een „Poolse Landdag". Bovendien leed men aan besluiteloosheid, wat ertoe leidde, dat enkele voorstellen (en de notu len) teruggenomen moesten worden. De heer R. Dorrepaal (Gemeente belang) maakte bezwaar tegen de hoge kosten (f 1.358,80 per jaar) van de „knipseldienst". Deze dienst ver zamelt knipsels uit bladen, kopieert deze, en zendt ze toe aan de raads leden. Evenals zijn fractiegenoot A. v. d. Rovaart vond hij, dat de raads leden zich maar op de bladen moes ten abonneren. Dat er de laatste tijd bosjes amb tenaren zijn bijgekomen op de se cretarie, meende de burgemeester te moeten bestrijden. „In mijn ambtspe riode is het personeel met slechts 1 persoon uitgebreid", zo antwoordde de voorzitter de heer Dorrepaal. Fel verzette de heer Vreugdenhi! (PCP) zich tegen het verlenen van subsidie aan de Stichting „Rijn en Lek" (bijstand aan buitenlandse werknemers). Hij achtte de zorg voor buitenlandse arbeiders een taak van het bedrijfsleven. Met B. en W. wa ren de overige raadsleden van me ning, dat dit een stuk maatschappe- tyk werk betreft, waarbij ook een taak voor de gemeente is weggelegd. „Geldsmijterij" en „Nou weet ik LEIDEN Het uit 36 personen bestaande folkloristische ensemble Broln uit de stad Brno (Tsjecho-Slo- wakije) gaf in de Schouwburg een uitvoering, waarvoor grote belang stelling bestond. In de ruim twee uur werd een uit 24 delen bestaande show opgevoerd, afwisselend van dans en zang. Bij de samenstelling van het pro gramma had men ernaar gestreefd a'llefacetten van de Tsjechische fok- lore tot uitdrukking te brengen. Daarin is men goed geslaagd. Alle cultuurpatronen van dit etnografisch en geografisch zo verschillend samen gestelde land waren duidelijk aan wijsbaar en het is de grote verdienste van de artistieke leider en dirigent Bohumil Smejkal, dat hij het geheel heeft kunnen samenvoegen tot een eenheid: een lust voor oog en oor. Dansen en liederen udt Moravië wisselden af met die van Bohemen en Slowakije. Hongaarse melodieën met Roemeense, de Czardas naast een liefdeslied uit Zuid-Moravië, alles op een artistiek verantwoorde wijze. De discipline bij de dansgroep viel te loven, evenals de uitstekende verzor ging van de kostuums, die van het geheel een verrukkelijk kijkspel maakte. LEIDEN Jazz- zolder Hot House, Rapenburg 24, mag sinds de oprichting in november 1969 over belangstelling niet klagen. Het is nu uitgegroeid tot een drukbezochte gelegenheid, waar jazz-musici uit het 'iele land met plezier komen spelen voor een enthousiast pu bliek. Iedere vrij dagavond van 10 tot 3 uur treedt er een ensemble op en steeds meer is Hot House een trefpunt aan het worden voor beroeps- en amateur musici. Het experiment in december vorig jaar om een workshop te beginnen, bleek zeer goed aan te slaan en in een grote behoef te te voorzien. Daar om wordt vrijdag avond voor de twee de keer een work shop gehouden. Ie dereen, die zin heeft en enigszins een in strument kan bespe len, kan daar met anderen creatief be zig zijn. Belangstel lenden wordt ver zocht voor de goe de gang van zaken contact op te nemen met Ton de Goeij, Breestraat 121, tel. 01710-23988. Op de foto: saxo fonist Dick Vennik. Hoogtepunten vormden wel de Klompendans, de Karitschka en Fles- sendans. Behalve ter begeleiding trad het orkest ook alleen op, waarbij opviel dat alle nummers uit het hoofd werden gespeeld. De strijkers over heersten en gaven zowel in soli als in ensemble, blijk van virtuositeit en muzikaliteit. G. H. Uitslagen zaalvoetbal LEIDEN De uitslagen van de gisteravond in de Groenoordhal ge speelde wedstrijd voor de competitie zaalvoetbal luiden als volgt: I: Lug- dunum-B en T 4-5, Rijnsburgse Boys- LFC 3-6, Koejaké-Unitas L 9-0. UVS- VNA 2-1; IA: LDWS 2-VNA 2 2-3, Unitas L 2-UVS 2 1-7; II: Durisol- SCL 5-4, Regenboog-SVOW 2-2, ZLC- ASC 2-5, Gazelle-Wernink 1-3, Storm vogels-Oranje Groen 4-1; 2A: Duri sol 2-SCL 2 0-6, Gazelle 2-Oranje Groen 2 2-3, Koejaké 4-ASC 2 1-6, Regenboog 2-Wernink 2 13-3, Koe jaké 3-ASC 3 5-1. Junioren: LFC-ASC 7-4, ZLC-Lug- dunum 7-2. Katwijks raad vergadert KATWIJK Donderdag 28 janu ari vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.a.: verlenen van een krediet voor de restauratie van de Farélschool; medewerking aan het bestuur van de Vereniging van Christelijke Scholen voor Basison derwijs en Mavo t.b.v. de Chr. Op leidingsschool; subsidie en renteloos voorschot aan muziekvereniging UNI voor aankoop nieuw instrumenta rium; aanvullend krediet voor de stichting van een tweede toiletge bouw op de camping in de Noord duinen; subsidie jongerengroep „We Shall Overcome"; krediet foor aan leg van plantsoen en kinderspeel plaatsen in „Cleyn Duin", idem voor de rekonstruktie van de Rijnmond; krediet voor het ontwerpen van een structuurplan; voorbereidingsbesluit voor de gronden in de Hoornespol- der; krediet voor incidentele verbe tering van het waterleidingnet; idem voor aanleg van gas-, water- en elektriciteitsleidingen in 't Heen; be noeming directeur gemeentebedrijven; aankoop aandelen Kalkfabriek Rijn land; aankoop grond Kanaaldijk van W. Ouwehand; nota openbaarheid commissi e verga deringen UNI in Katwijk wil nieuwe instrumenten KATWIJK De muziekvereni ging „UNI" heeft de gemeente in verband met de vernieuwing van het instrumentarium verzocht in aanmerking te komen voor finan ciële hulp. De tegenwoordige instru menten dateren uit 1956. De groei van de vereniging wordt belemmerd door het tekort aan studie-instru menten. De vereniging heeft het zeventig jarig bestaan aangegrepen om haar wensen te realiseren. De burgerij bracht in totaal ƒ11.025 bijeen. Er dient nog een bedrag van ongeveer 15.000 bijeen te komen. B. en W. advtoecen de raad me dewerking te verlenen. Voorgesteld wordt een bedrag van 10.000 be schikbaar te stellen en een rente loze lening van ƒ5000. waar m'n belastingcenten blyven", dat waren de reakties van respectie velijk de heren R. Dorrepaal en T. O. Vreugdenhil op het voorstel om de zolder van het raadhuis voor f 19.000,- te verhouwen tot archief- en expositieruimte. Beide heren wis ten wel een betere besteding te vin den, en vonden het onjuist dat na de dure verbouwingen van iVi jaar geleden hiervoor opnieuw geld zou worden uitgetrokken. De heer A. van de Rovaart meen de dat er in het bijzonder aan de archiefruimte iets moet worden ge daan. De heren Vreugdenhil en Dor repaal lieten zich niet overtuigen. Academische examens LEIDEN. 26 januari Kand. ex. god geleerdheid: de heer N K Eikerbout (Lel den), mevr. A Pronk-van Drlel (Lelden), de heer F H Fockema Andreae (Leiden): kand. ex. W 3 W en N: de heer J M Daamen (Den Haag); kand. ex. A' W en N: de heer M H R Duymaer van Twist (Leiden); kand. ex. N 1 W en N: de he ren c M Smits (Lelden), N A Huiberts (Oegstgeesl); kand. ex. N 2 W en N: de heer B J Botter (Voorschoten), mej. M C Vloemans (Leiden), de heer R J Boel (Lelden); kand. ex. G 2 W en N: de heer J H Reljngoud (Leiden); kand. ex. B 2 W en N: mej. S Kasanmoentalib (Leiden) kand. ex. F 1 W en N: mej. F J Jonk man (Leiden); M.O. B biologie: mej. L W A van Beek (Den Haag); doet. ex. bio logie: de heer C A Wljffelman cl. (Hazerswoude)doet. ex.scheikunde: de heer M I A Eid (Leiden). ALPHEN Voor een vrolijke avond zorgden gisteren De Lenteklokjes, die onder leiding van Dirk van Vliet en met pianobegeleiding van Ada van der Bent een aantal zangspel letjes op het toneel brachten. De meisjes en jongens traden in drie leeftijdsgroepen op. De toe hoorders waren enthousiast over de leuke uitvoering. Kantoorpand Focwa in Oegstgeest OEGSTGEEST De Nederlandse Vereniging van Ondernemers in het Carrosseriebedrijf FOCWA is een werkgeversorganisatie waarbij ruim 1000 Nederlandse ondernemers op het gebied van carrosseriebouw, carrosse- riereparatie, autospuiten en autobe- kleden zijn aangesloten, In augustus 1970 werd het pand Oranjelaan 2 te Oegstgeest aangekocht. Kort voor de verhuizing .naar hei nieuwe secretariaatsgebouw brandde het kantoor aan de Breestraat te Lei den af. In Oegstgeest heeft men nu een modern geoutilleerd kantoor. Op vrijdag 5 februari vindt de officiële ingebruikneming plaats. VOORSCHOTEN Er is een jeugddienst op 31 januari om 5 uur in de Gereformeerde kerk te Voor schoten, met ds J. C.'van Loon, stu- dentenpredikant te Delft. Het onder werp: Wees toch blij om de wereld'! Ds Van Loon zal ook een aantal dia's laten zien die hij in Zuid-Amerika heeft gemaakt. Verder zal tijdens de dienst religieuze grammofoonmuziek ten gehore worden gebracht. Woensdag 27 januari Schouwburg. 8.15 uur: Tsjechisch Folklo ristisch Gezelschap „Broln". Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 28 januari Schouwburg, 8.15 uur: K. en O., Hoofd stad Operette met „In elner kleinen Kon- ditorei". Vrijdag 29 januari Rapenburg 24. 8 uur: K. en O., cursus Geweld-Geweldloosheid (in samenw. met Leids Vredeskontakt). Schouwburg. 8.15 uur: K. en O.. Hoofd stad Operette met „In einer kleinen Kon- ditorci". Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden, mej. drs. I. W. L. Moerman over oud-hollandse tegels. Zaterdag 30 januari Schouwburg, 8 uur: première musical HIC (dies-stuk universiteit). FILMS CAMERA Melsjeslnternaa(k)t). 18 Jaai. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr en za 23.30 uur Who's afraid of Virgins Woolf, 18 Jaar. LIDO - Sabata, 14 jaar. dag J in 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Bij voorbeeld overspel, 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 cn 9.15 uur. REX - De vrouw en de erotiek. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.30. 7 en 9.15 uur; vr en za 23.30 uur De kel der der duizend gruwelen, 18 Jaar STUDIO A passion, 14 jaar. dag, 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - Ben Hur. a.l.. dag. 2 en 8 uur. NIEUWE FILMS CAMERA Meisjesinternaa(k)t. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr en za 23.30 uur The Damned. 18 jaar. LIDO De dokter is een liefhebber. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Bij voorbeeld overspel. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.55. 7 en 9.15 uur. REX Dood ln het verkeerde bed. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur Marnie, 18 jaar. STUDIO A passion. 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur. a.l.. dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drlesum, Mare 110. telefoon 20406. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525, Apo theek R van Breest Smalienburg. Loeve- stein 6, Leiderdorp, telefoon 42947. e avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeestee Apo theek worden waargenomen door Apo theek Van Drlesum. Dokte rsdtensi lot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen Daarna s maal 7 bellen tol zondag 7« uur Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ncrs'Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19. Lelden Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische Dehandeling na onee vallen wordt van dinsdag 1? uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door net Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door hel St Elizabeth ziekenhui? (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag tol zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Politie- 5 maal 4. EHBO- 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverienlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplarttsoen 83- voor hulpverle ning- telefooD 24101 o.g.g telefoon 20460: voor Informatie telefoon 3392L Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be- nalve op dinsdag van 19.0U19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek dagelijks van 19 00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren lalieen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. KlnderkllnJek maandag t/m vrijdag van 18.1519 00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdelmg dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3—3.30 u„ behalve dlnsd. en dond., op die dagen van 6—6.30 tL Eerste klas: hele dag. Annakltniek 3e Klas 13.30—14.30 en 18 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en 19—zo uur; ie klas li—ia 1330—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot a OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- tnakltnlek: maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag 1315 uur: zondag ll—ll 45 eD 13—15 uur Dlaconessenhuls; dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.153 en 7.158.30 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage- UJks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11 00 uur van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur van 18 0019.30 uur: Kraamafdellng: van 14.00—1500 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18C0X8I8 30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole MIO kJasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tol 8. zaalpaiienten zondags van 1 tol 3. dinsdag van I tot half 3, donderdag van hall 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KAïwiJK - Zeehospitium: longklinleic dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 6; tbc-afde- llng. dagelijks van half 3 tol half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half I tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllniek en tbc-afdeiing kinderen, woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Ten toonstellingen Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen en aquarellen van Adrle van Schagen, dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-6 uur, tot 31 lanuarl. Expositie van toto's van Marco Admllj taal ln de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartler". Zwetlandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 1—5, woensdag 9—12. l—5. 7—830. vrijdag 9—12, 1—5 toi 4 februari. Expositie van schilderijen van Eize Verhoel in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraat t (onder Thorbecke MAVO). Openings uren: maandag 2—5.30, dinsdag 6.30—9, woensdag tO-12. 2—5.30. vrijdag 2—5.30, 6.30—9. zaterdag 10—12.30. tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en" schilderijen van Rein Dool, 15 Jan t.e.m. lo febr. (Lelds Akad Kunstcentrum). Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Mlep de Leeuwe. tot 13 februari, dins dag t.m. zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tot 16 februari. Musea Acaa. tnst mus. Rapenburg 73. werkda gen 930—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—11 uur Hortus Rapenburg (3: I april (0 iep tem bei 9—12 eD 1330-17 uur. zon. 10—16 uur kassen zat en zon. gesloten; 1 oktober - 3) maart 9—12 en 13 30—18 uur, ton eeslnten kassen zat eesloten Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur. zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3