Onderwij s ver nieu wing in Delft is uniek Argentijnen Nederland tn Consument loopt geen gevaar bij eten van ei Rijk moet iïmde auto fotograaf vergoeden I EIEREN NAAR KOELHUIZEN Epidemie over hoogtepunt V er duisteringen eis 91 jaar el Staelduynse sovergedragen n de provincie Nieuwe vestiging in Sloegebied Twee beeldjes (60 mille) gestolen Vader en zoon Langerak overleden Het Kwartet Geldboete voor aanrijdingen in Boskoop DliN&DAG 26 JANUARI 1971 cj|oTTERDAM Het ei is in ipraak. Sinds de pset;do- huis houdt onder het Jer leggend Barnvelds volkje, successievelijk alle gren- gesloten voor Nederlandse pn. In ons land zelf heeft de °<achte post gevat, gestoeld op ptandse logica: Het buiten- wil onze eieren niet meer dus moeten wij ze nu i 1 niet zo zeer tot uiting is ge ien ziet het er toch naar uit «steeds meer eiliefhebbers be ften voor deze eer. een weliswaar logische gedachtcn- zo vindt Josef Willem Schueler bedrijfsleider van de Barneveldse landel, in de Spaanse Polder, één - J. W. SCHUELER eten van eieren zonder enig gevaar door Jan Ladenius van de tien grote bedrijven in ons land, maar daarom niet minder on juist. De grenzen zijn inderdaad gesloten, zo stelt hij, maar de reden hiervoor ligt voor de hand. Mensen kunnen de bacteriën die de New Castle disease veroorzaken op kippen overbrengen, met alle dode lijke gevolgen voor de leghennen. De eieren zelf blijven volkomen onscha delijk. Een ei bij het ontbijt blijft even smakelijk, met of zonder pseu- do-vogelpest, zo zegt hij. De Barneveldse Eierhandel heeft door de exportstop een strop van zo'n 25 a 30 miljoen eieren per week. Tachtig procent hiervan werd nor maal door onze oosterburen genut tigd. Het sluiten van de grenzen is vol gens de heer Schueler de enig juiste maatregel, al zit hier wel een klein addertje onder het EEG-gras. In Ne derland geldt namelijk een meldings plicht voor de gevreesde kippeziekte, terwijl dit in Duitsland bijvoorbeeld niet het geval is. Dit is een vorm van discriminatie, zo stelt de heer Schue ler. Het gevolg hiervan is namelijk dat onze relatie met de Duitse afnemers op losse schroeven komt te staan, om dat men overschakelt op eigen eieren. De resultaten hiervan zijn al te mer ken. In Duitsland is de eierprijs in korte tijd met zes cent per stuk ge stegen. Het probleem is eigenlijk een beetje verwaarloosd omdat de ziekte sinds 1955 vrijwel niet onder de kip pen is voorgekomen door de goede inentingsregeling. Hoe de epidemie van nu is ontstaan is nauwelijks te achterhalen. De gissingen lopen te ver uiteen om de juiste oorzaak op te sporen. Dat er inderdaad een zekere discri minatie in de hand gewerkt wordt, is duidelijk. Volgens deskundigen kampt men ook jn andere landen met pseudo-vogelpest, maar omdat daar geen meldingsplicht bestaat komt dit niet in de openbaarheid. Een interna tionale regeling is de enige juiste op lossing. En hiermee wordt in feite het eigenlijke probleem duidelijk. Het wordt hoog tijd dat in eerste in stantie binnen de EEG vaste af spraken in deze richting worden ge maakt. Intussen zitten de Nederlandse eierhandelaren met de brokken. Schueling: „Als de prijs die de detail list voor het ei wil betalen zakt tot aan de garantieprijs, verdwijnen de vogelprodukten in de regeringskoel huizen. Hierdoor blijft de eierprijs stabiel. Een feit is evenwel dat de eierberg door de grensstop steeds hoger wordt en een levensgroot probleem gaat vormen naast die an dere zuivelberg waarmee Nederland al enige tijd wordt geconfronteerd. Vijfentwintig tot dertig miljoen witte en bruine eieren gaan wekelijks het koelhuis in om te wachten op het mo ment dat ze naar de eierproduktie- industrie worden afgevoerd. Al met al heeft de Nederlandse eierhandel een behoorlijke strop die zich niet direct, maar wel op langere termijn zonder twijfel zal openbaren. Het is duidelijk dat andere landen van de gelegenheid gebruik maken om hun aandeel op de eigen markt te vergeten. Het ei zelf blijft evenwel ongerept, zo stelt de heer Schueler nogmaals met nadruk. Hij gebruikt hiervoor een keiharde logica die onweerleg baar is. Een besmette kip stopt vrij wel onmiddellijk met leggen. Een stelling die door mensen die dat kun nen weten wordt bevestigd. Wat je noemt het ei van Columbus. In pluimveekringen bestaat overi gens de indruk dat de epidemie onder de kippen over zijn hoogtepunt heen is. Wanneer de grenzen weer open zullen gaan blijft evenwel een open vfaag. VREEMD Het is voor wat het consumeren van eieren betreft tenslotte een vreemde zaak dat de verantwoorde- vreemde zaak dat de verantwoorde lijke instanties in gebreke zijn geble ven de consument duidelijk te ma ken dat het eten van Nederlandse eieren onder alle omstandigheden on schadelijk is. Onze nijvere leggers zijn dit niet waard. 2 KCSk HAAG Het rtfk moet de 3X1 figc fotograaf G. J. de K. uit jurg 1200 betalen voor een au- in april 1969 in beslag is geno- |zo heeft de Haagse rechtbank t. Gedurende anderhalf jaar ..de wagen gestald gestaan en is chter toestand geraakt. een verkeerscontrole van de po- ,,^>leek er nogal wat aan de auto De bestuurder werd jde keus. gesteld de wagen ter jkking te stellen van de politie, een proces-verbaal VOdfotograaf weigerde het eerste, toen het proces-verbaal. pgde auto werd bovendien in be- To|enomen. Een verzoek om de au- opjug te krijgen, wees de officier zenJStitie af. In hoger beroep wei- t"; de raadkamer eveneens de te- imdre, omdat er een mogelijkheid en pbeurdverklaring van de auto ractzig was waarover de kanton en ff uitspraak moest doen. cortgebeurde in november 1970, er r werden drie geldboetes van 5 op gelegd en de auto werd onttrokken aan het verkeer. Hoger beroep was het gevolg en de rechtbank liet de auto keuren door een deskundige. Deze gaf op 6 januari als oordeel dat de wagen direct na de in beslagname wel te herstellen was geweest. Nu, na anderhalf jaar, leek het hem echter ongewenst de nog meer ver ouderde auto op de weg te brengen. In 1969 was de auto nog 1200 waard. De appèlkamer van de Haagse rechtbank onder presidium van mr. C. Stolk heeft nu een geldboete van 70 opgelegd. De auto wordt aan het verkeer onttrokken, maar het rijk moet de fotograaf de 1200 betalen. BREDA De 25-jarige W. van S., chauffeur van een expeditieonderne ming in Breda, heeft maandag te rechtgestaan voor de Bredase recht bank wegens het verduisteren van goederen ter waarde van 200.000 tussen maart en juli 1970. De officier van justitie eiste 2l/i jaar gevangenis straf met aftrek. De verduisterde goederen beston den o.a. uit: levensmiddelen, radio's, wasautomaten en kleurentelevisietoe stellen. Ook heeft hij, samen met een 32-jarige stadgenoot C.W .in septem ber 1970 zeven grote inbraken ge pleegd, waarbij onder andere tabaks waren voor 8.000, textiel voor 8.000 en winkelartikelen voor ƒ7.000. Alle gestolen en verduisterde goe deren gingen naar de 37-jarige F.M. die alles in Breda en Rotterdam wist te verkopen. De heler weigerde ech ter de tabaksartikelen, die Van S. op straat ging verkopen. Hierdoor kon de politie tot zijn arrestatie overgaan. Tegen W en M eiste de officier van justitie een jaar gevangenisstraf, met aftrek. Tegen vier helers, allen af komstig uit Breda, werden gevange nisstraffen van twee maaanden geëist. DEN HAAG Omdat de Union Rheinische Braunkohlen Kraftstoff belangstelling heeft getoond voor eventeele vestiging van een olieraffi naderij in het Zeeuwse Sloegebied, worden oriënterende besprekingen gevoerd met de hoodinspcctcur van de volksgezondheid, balast met het toezicht op de milieu „Hygiëne. Dit hebben minister Nelissen cn staatsse cretaris Kruisinga geantwoord op vragen van het Kamerlid dr. B. van der Lek. Voorfs wordt meegedeeld, dat te rekenen valt op uitbreiding van Hoechst in het Sloegebied. Verder is bekend, dat Amoco zich in West- Europa, o.a. in het Sloegebied, oriënteert over de mogelijkheden tot vestiging van een bedrijf, waar schijnlijk van een raffinaderij. Hier over zijn geen gegevens beschikbaar. Wat de plannen van Union betreft is er thans nog geer. sprake van een aanvrage in het kader van de hinder wet en de wet op de luchtverontrei niging. De procedure, die volgens de ze laatsstgenoemde wet wordt ge volgd, maakt het niet meer zo nodig, dat er een convenant wordt gesloten tussen Rijk, provincie en gemeente. Er wordt geen toestemming gege ven voor de voorgenomen produktie of uitbreiding, alvorens de zekerheid bstaat dat een bedrijf aan de milieuhygiënische eisen kan voldoen. Door het ter inzage leggen van een vergunningsaanvrage kan een dis cussie over die eisen worden gehou den voordat de vergunning wordt verleend. In het antwoord wordt meege deeld, dat Union denkt aan het berei den van produkten, welke ook even tueel door Hoechst Nederland zouden kunnen worden afgenomen. VLAARDINGEN Drie volgens de Vlaardingse politie hip geklede jonge lui hebben zaterdag uit de zaak van een binnenhuisarchitect twee antieke beeldjes met een waarde van ƒ60.000 gestolen. Bovendien raakte de archi tect nog 800 aan contanten kwijt. De daders, die in winkels penteke ningen te koop aanbieden, leiden door brutaal optreden de aandacht van het winkelpersoneel af en slaan dan hun slag. En 'ander slachtoffer was een fotozaak in Vlaardingen, waar een kostbare filmcamera werd gestolen. Voorlopig is het drietal nog spoorloos. BERGAMBACHT Vlak na elkaar zijn in Bergambacht vader en zoon Langerak overleden. De heer C. Lan gerak (76) had enkele dagen geleden bij een val in zijn woning een been breuk opgelopen. In het diaconessen ziekenhuis De Wijk te Gouda is hij aan die verwondingen overleden. De 38-jarige B. Langerak was sa men met zijn echtgenote in het zie kenhuis bij zijn overleden vader ge weest. Op de terugweg werd hij door een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto aangereden. Het ongeluk gebeurde op de Dijklaan bij een brug. De heer Langerak kwam in de sloot terecht. Mèt levensgevaarlijke verwondin gen werd hij eveneens naar het diaco- nessenziekenhuis gebracht. Daar is hij maandag overleden. De heer C. Langerak was zeer be kend op kerkelijk gebied. Hij is meer dan veertig jaar lid geweest van het college van kerkvoogden en notabelen van de hevormde gemeente. Ook is hij geruime tijd president-kerkvoogd geweest. De heer C. Langerak die teenhandelaar van beroep was, heeft voor zijn kerkelijke werk de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen. Argentijnen op een Haags muurtje in de Gooilaan. Van links naar rechts Jorge Oscar Sparvoli, Susanna dochter van mevrouw Bakker die naast haar zit, Ana Maria Renia en Marta Nahra. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG „Nederlandse jongens en meisjes zijn bijzonder vrij in hun doen en laten. Met name in de omgang met elkaar". Marta Nahra (24) laborante in Argentinië zegt het zeer gede cideerd en tegelijkertijd een tik keltje jaloers. De 17-jarige h.b.s.'er Jorge Oscar Sparvoli en de 21-jarige sociaal werkster Ana Maria Renta, eveneens uit Argentinië, knikken instem mend. Het is een algemene in druk die de drie Argentijnen na zeven dagen in Nederland te zijn geweest, van de jonge Hol landers gekregen hebben. De drie Zuid-Amerikanen zitten in de huiskamer van de gastvrije familie Bakker aan de Gooilaan in Den Haag. In rap Spaans, vergezeld1 van levendige gebaren, wisselden de. donker getinte Argentijnen hun er-' varingen uit voordat ze uit Neder land vertrokken. De jongeren die deel uitmaakten van een groep van eenentwintig, bezochten Nederland door middel van de People to People Organisatie: een onafhankelijke or ganisatie die zich erop toe legt inter nationaal begrip te bevorderen via reizen. In het kader hiervan maken de Argentijnen een vakantietrip die bestaat uit vijf weken Europa en drie weken Amerika en dat alles voor het relatief lage bedrag van vierduizend gulden. Een dergelijke lange vakantie kunnen ze zich ver oorloven omdat scholieren en stu denten in Argentinië momenteel zo mervakantie hebben. „Het enige wat we van Nederland wisten voordat we hier kwamen, was dat er veel grachten en molens waren. Verder kenden we drie Ne derlanders: Rembrandt, Vincent van Gogh en Koningin Juliana die bij ons grote bekendheid genieten." Wat ze niet wisten maar wat hun direct opviel toen ze in Nederland kwamen was de architectuur, die ze zeer fraai vonden. Typerend voor Den Haag vonden ze al die bloemen en planten voor de ramen; meer nog dan in Amsterdam en Rotterdam. Ook van het Hollandse interieur wa ren ze weg. Wel verdenken de Ar gentijnen de Nederlanders ervan dat ze zo trots op hun interieur zijn dat ze daarom met opzet 's avonds de gordijnen ópen laten. De Haagse citypromenade waar ae nog gewinkeld hebben, had voor hen ook een bijzondere aantrekkings kracht. Ze waren in dit opzicht ove rigens niet de enige Argentijnen. Marta wist tenminste te vertellen dat de burgemeester van haar ge boortestad, die twee jaar in Den Haag gewoond heeft zo van de win kelpromenade gecharmeerd was. dat hij bij terugkeer in Argentinië er ook een heeft laten aanleggen. Excursies Behalve gezamenlijke excursies door Nederland zoals bijvoorbeeld een bezoek aan de Vrije School in Amsterdam wat op Argentijnen een erg vrije indruk maakte, hebben de jongelui ook afzonderlijke uitstapjes gemaakt. Zo heeft Jorge, die actief padvinder is, zaterdagmiddag door gebracht bij de Haagse Woudlopers en heeft Marta in Nijmegen een zie kenhuis bezocht, waar ze onder de indruk kwam van het uitgebreide instrumentarium. Ana had het liefst nog een bezoek aan een bejaardente huis gebracht, maar kwam er te laat achter dat die bestonden. Als sociaal werkster was ze van mening dat be jaardentehuizen in de vorm zoals wij ze hier hebben hoognodig in Argentinië moeten komen. Jorge is de enige van de drie die nog op school zit. Hij wil voor pries ter gaan studeren. Ook in Argentinië is dat een opmerkelijke keuze omdat de animo voor het priesterschap steeds geringer wordt. Jorge ver telde dat tegenwoordig veel van zijn leeftijdgenoten in de campamento de trabajo gaan werken. In deze kam pen zetten groepen jongeren zich be langeloos in voor de armen. Jorge voelt persoonlijk meer voor het priesterschap, hoewel hij bekende een voorstander van afsohaffing van het celibaat te zijn. Over de mode in Nederland wil den de meisjes ook nog wel wat zeg gen. Hun mening is dat de Argen tijnse vrouwen koketter gekleed gaan en dat de jongens in Nederland gemakkelijke kleren dragen omdat ze die modern vinden, niet omdat ze leuk staan. Al met al zouden de Ar gentijnen het bezoek aan Nederland niet graag hebben willen missen. Bovendien hebben ze het getroffen omdat mevrouw Bakker (hun gast vrouw waar ze zeven dagen gelo geerd hebben) Argentijnse van ge boorte is. De familie Bakker draait de hand er niet meer voor om om buitenlandse jongeren gastvrij op te nemen.Vorig jaar hadden ze Japan ners te gast en binnenkort zullen ze onderdak bieden aan Braziliaanse jongeren. deze krant behoort tot In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers mei woe JOOI ch HAAG Het westelijk deel et Staelduynse Bos bij 's-Gra- ide is maandagmiddag overge- 1 aan de provincie Zuid-Holland. een)vincie heeft het voor ruim 1,5 ^rh gekocht van de familie Van ■"^vorsel. Het zestig hectare me- Sl gebied zal voor de openbare tie worden bestemd. ;dafetichting Rijnmond-Staelduyn, boot bos had willen kopen om er denlfbaan in aan te leggen, krijgt ge| provincie een terrein aangebo- agel de doorgaande groenstrook die niet Hoek van Holland en Maas- in ten noorden van de Rijn- aven is geprojecteerd. Rijk. pro- -Pe Rijnmond en de gemeenten in al bied zullen gezamenlijk de las- lO&gen van de inrichting van de rdeitrook. aneioostelijk deel van het Stael- te; f bos is bij defensie in gebruik. ,1 lie zal het gebied ontruimen, zo- i gelegenheid is het daar opge- materiaal in het Rijnpoort- fcebied onder te brengen. DELFT Als de minister van onderwijs zijn goedkeuring geeft, staat Delft een vorm van onder wijsvernieuwing te wachten die nog vrij uniek is in ons land. Met ingang van het komende school jaar zullen dan namelijk drie scholen samengaan in een scho lengemeenschap: de stedelijke scholengemeenschap voor alge meen voortgezet en beroeps onderwijs. Het betreft de Van den Endenschool voor lager alge meen voortgezet onderwijs, de Eerste Technische School voor Delft en omstreken en de Huis houd- en Industrieschool „Rust roest". De scholen hebben samen ongeveer 800 leerlingen. Met ingang van augustus zullen in het kader van dit samengaan de eer ste klassen van de drie scholen wor den samengevoegd. De leerlingen zul len een tweejarige „brugperiode" vol gen, waarin zeer' veel aandacht wordt besteed aan het algemeen vormend onderwijs. Pas na die twee jaar zal een scheiding worden aangebracht in de diverse opleidingen als kinderver zorging, kostuumnaaien, metaalbe- werken en schilderen. Hierdoor wordt de beroepskeuze uitgesteld. Bovendien zullen de oplei dingen van het derde en vierde jaar niet meer zo strak gezicht zijn als vroeger. Zo zal een jongen die tim meren kiest, op de hoogte worden ge bracht van alle facetten van de bouwtechniek. Hij word eigenlijk op geleid voor een groep van verwante beroepen, waarvan hij er na zijn schooltijd een kiest. Het stichten van een scholengemeenschap is door de betrokken besturen, leraren en ouders lange tijd voorbereid. Volgens de heer C. M. van Loon. directeur van de technische school, heeft inventarisatie van de kritiek on de huidige schoolvormen geleerd, dal de opleiding een algemener karakter moet krijgen, dat er een goede voor bereiding moet komen op de werk kring van de leerling na zijn school tijd, dat er een geleidelijkere over gang moet komen van het basison derwijs naar de scholengemeenschap en dat de leerling niet zozeer voor het bedrijfsleven moet worden opge leid, alswel voor de maatschappij, waarvan het bedrijfsleven deel. uit maakt. „Met die bredere opleiding willen we het aantal mogelijkheden vergro ten dat een leerling heeft aan het eind van de opleiding. Het is immers niet ondenkbaar dat velen in de toe komst één of meerdere malen van be roep zullen moeten wisselen". „Met deze schoolvorm willen we de eigenschappen van de kinderen zo veel mogelijk naar voren brengen. Om tot een verantwoorde keuze te komen is die tweejarige brugperiode ingevoerd. De leerlingen worden tij dens deze periode geobserveerd en getest naar mogelijkheden en belang stelling. Aan het eind van de brugperiode worden leerling en ouders geadvi seerd". Tot nu toe heeft de technische school een brugklas van één jaar. Voor de huishoudschool is een tweejarige brugperiode niet nieuw cn mejuffrouw Th. J. Groenewaagen, di rectrice van «Rust roest", verwacht „Bevrijdingsfront van Suriname opereert op eigen risico DEN HAAG Wanneer Surinamers individueel of in groepsverband acti viteiten ontketenen op politiek ge bied, z\jn deze geheel voor hun ver antwoording. Aldus de eerste offi ciële reactie van het kabinet van de gevolmachtigde minister van Surina me na de oprichting van het „SUBE- FRO", het Surinaamse bevrijdings front. In de wekelijkse uitgave van het kabinet „Surinaams nieuws" wordt er verder op gewezen dat alle juri dische consequenties van dergelijke activiteiten volledig vallen onder de jurisdictie van de Nederlandse justi tiële instanties, ook wanneer derge lijke acties een politiek karakter hebben. De Amsterdamse bestuursleden van het „SUBEFRO", de journalist Julio Cairo en de architect Monsato, stel len in een gisteren uitgegeven com muniqué dat een oproep van deze organisatie in „Surinaams Nieuws" na aanvankelijke toestemming later is geweigerd. Hierin werden Suri naamse artsen en verpleegsters op geroepen om deel te nemen aan de strijd om de onafhankelijkheid. SUBEFRO zag in deze aanvanke lijke toestemming een erkenning van zijn bestaan. Het front heeft contact dan ook dat voor haar leerlingen deze verandering niet veel problemen schept. De moeilijkheid van deze onderwijs- intergratie in Delft is, dat men oog geen voorbeelden heeft en de spits af moet bijten. De heer C. M. van Loon zegt: „Toch durf ik ons plan zeer am bitieus te noemen". Tot de ambities behoren ook de reeds vergevorderde plannen voor een nieuw gebouw, opgenomen met Paramaribo ovër^dè waarvoor de tekeningen al nagenoeg gereed zijn. Dat gebouw moet komen achter de technische school aan de Madelaan. achter het station. In de huidige gebouwen van die school zul len ook de eerste klassen die in het nieuwe programma passen, een plaats vinden. Directeur Van Loon: „De twee eer ste leerjaren zijn te beschouwen als l.a.v.o. met een technisch inslag. We krijgen nu een gezondere verschui ving, waarbij gemakkelijker meisjes de techniek ingaan en jongens de verzorgende beroepen kiezen. De his torische groei van het beroepsonder wijs was bepaald niet gelukkig. Wc moeten nu van die hokjesstructuur afr verder te volgen gedragslijn. Damesschaatsploeg Rusland samen gesteld O LENINGRAD De Russische da messchaatsploeg voor het tweede Europese kampioenschap, dat zater dag en zondag in Leningrad wordt gehouden, ic als volgt samengesteld: Europees kampioene Nina Statkevitsj, Loedmilla Titova, Kapitolina Serjo- gina, Vera Soeravikina en Tatjana Averina. In Leningrad zullen dertig rijdsters uit twaalf Europese landen starten. Van de deelneemsters leve ren Rusland en Nederland er elk vijf. DEN HAAG „Was het een prettige avond?", zo informeer de de Haagse politierechter kwasi-bclangstellend bü een 24- jarige kantoorbediende, die het gevolg van een gezellig familie- avondje voor de rechter moest verantwoorden. Geen wonder want hij haalde vreemde capriolen uit met een auto: in de Boezemlaan in Bos koop zag hij eerst kans een boom. vervolgens een paal met een verkeersbord en daarna een lan taarnpaal te rammen. Schade aan de lantaarnpaal 400, de boom kon er beter tegen. Verdachte reed na deze aanrijdingen wel door, maar de politie zag kans hem op te sporen. „Hoe kwam dat nou allemaal", wilde de rechter wel eens weten. Toen hij hoorde van dat gezelli ge avondje, knoopte hij er meteen de vraag aan vast, hoe het met de drank stond. Dat viel vol gens verdachte althans wat mee. maar het maakte de uit schieter naar links met alle ge volgen nog onduidelijker. Wat het doorrijden betreft: „Ik was geschrokken. Ik was ge trouwd en had die auto nog maar vier dagen", verklaarde verdach te. „Dat is dan een nieuwe vrouw en een nieuwe auto", stelde de rechter vast. „Het is te hopen dat het met uw vrouw beter gaat, dan met de auto", gaf hij als wens mee. Het ongeluk was door vele ge tuigen gezien, die het nummer van de auto hadden genoteerd. „Een kwade daad", zo vond de of ficier. waarop meestal intrekken van het rijbewijs volgt. Omdat alles zo nieuw was. ook het blan co strafblad, eiste hij een boete van 1000 voor de aanrijdingen en 100 plus vier maanden voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. De rechter ver oordeelde de man tot tweemaal 75 en vier maanden ontzeg ging met een proeftijd van twee jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5