Bronkhorst pausschap toch onaanvaardbaar Wereldraad tegen bevoogding van Afrika-landen Palestijnen tegen politieke regeling ™p.ïïaaden Don Wilkerson spreekt in Den Haag rï Latinist van Vaticaan Bacci (85) overleden Deken gearresteerd in Johannesburg Simonis favoriet bij opinie-onderzoek Een noord voor vandaag Geen maatregelen tegen redactie van Pharetra Girokaarten ook in Engeland en Luxemburg Openbare discussie in Den Haag Twee trimstations langs wegen Akkoord Verzet gaat gewoon door Zorza: Memoir van Croesjtsje toch vervalsin BEROEPINGSWE Veringa „doet" tijdelijk erm Miljoen pelgrims Maar spreek slechtseen woord en mijn knecht moet genezen" (Lucas 7:16). Merkwaardige gebeurtenis. Een hoofdmandie zich hel lot aantrekt van zijn slaaf. Slaven hadden in die tijd niet veel te betekenen. Zij hadden hun werk maar te doen en zich verder stil te houden. Veel waarde werd er aan hun leven niet gehecht. Zij behoorden tot de minsten in die samenleving. De hoofdman maakt zich bezorgd over de toestand van zijn slaaf. Een heerdie zich moeite geeft om zijn knecht. Die het wel en wee van die'knecht ter harte gaat. Misschien hebben zijn vrienden hem wel uitgelachen. Man, laat toch, wat is nu een slaaf! Is het een goede slaaf, dan is het jammer, dat hij sterft. Meer niet. Een heer, die zich bekommerd om zijn knecht. Zo is de Heer der heren. De minste heeft Zijn aandacht, kent Hij bij naam. De min ste, gewoon maar een mens, die niets heeft te betekenen, voor de vooruitgang van de maatschappij geen enkel nut heeft. Jezus gaal naar hem toe. Zo is Jezus. Hij houdt Zijn ogen op de minste onder ons gericht. We lezen vandaag: Marcus 7 vers 31 tot 37. DONDERDAG 21 JANUARI AMSTERDAM Het tuchtcollege van de Vrije Universiteit heeft geen disciplinaire maatregelen genomen tegen de redactieleden van het stu dentenblad Pharetra. Het college heeft hun wel verzocht, te vermijden dat lezers onnodig gekwetst worden. De redactie heeft van haar kant verklaard, dat zij het betreurt dat sommige lezers zich gekwetst gevoeld j hebben door bepaalde artikelen. Curatoren en directeuren van de Vrije Universiteit zullen morgen met de redactie spreken over hun besluit, het adresseersysteem van de VU niet langer beschikbaar te stellen voor de verzending van het blad. DEN HAAG De postgiro breidt 1 februari zijn betaalkaartenservice in 't buitenland uit tot Groot-Britannië en Luxemburg. In het Verenigd Ko ninkrijk kan men dan op de postkan toren 15 pond (ongeveer 130) ont vangen, in Luxemburg 2000 Lux. francs (ongeveer 145.) Onderhandeld wordt nog met België en Zwitserland. KI II DEN HAAG Minister Bakker heeft aan de Nederlandse Sportfede ratie toestemming gegeven een proef te nemen met twee trimstations langs de wegen. De Sportfederatie, die sinds enige tijd een zogenaamde trimactie voert, had voorgesteld, op een aantal ver- keersplaatsen langs de Nederlandse auetosnelwegen trimstations in te richten. Men stelde zich voor, op de par keerplaatsen eenvoudige apparatuur op te richten, waarmee en waaraan de automobilist enige lichamelijke oefeningen kan doen. Het gebruik van dergelijke trimstations zou de li chamelijke fitheid van de automobi list ten goede kunnen komen. De ver keersveiligheid Is daarmee gebaat Over de plaats waar deze trimsta tions worden gevestigd, wordt nog overlyg gepleegd met Rijkswaterstaat PARIJS Afgevaardigden van vijf Europese landen hebben in Parijs een akkoord getekend voor samenwerking bij het samenstellen van een atlas van de Balkan waarin wordt aangegeven in welke gecieden zich aardbevingen kunnen voordoen. ROME Antonio kardinaal Bacci, de grote latinist van het Vaticaan, die vele moderne technische begrip pen in de oude kerktaal wist in te passen, is gisteren overleden. Hij werd 85 jaar. Voor Bacci was het Latijn geen dode taal, maar een vitaal communi catiemiddel voor ontwikkelde men sen. Hij smeedde Latijnse woorden voor moderne verschijnselen. Zo noemde hij de atoombom „globus atomica vi dispodens", de auto auto- matum" en de tv „televisio". Zo maakte hij het mogelijk, dat de deelnemers aan het Tweede Va ticaanse concilie in het Latijn konden spreken over de problemen van de moderne tijd. Bacci was ook de manj die de officiële Latijnse tekst schreef van de encyclieken en ander pauselijke documenten van de laatste vier pausen, Pius XI, Pius XII, Johannes 'XXIII en Paulus VI. Sinds 1922 werkte hij bij de curie. Begrijpelijk was Bacci een fel tegenstander van de vernieuwing van de liturgie, waardoor onder meer de volkstaal een grotere plaats heeft gekregen. Met kardinaal Ottaviani liet hij daartegen in 1969 (vergeefs) een scherp protest horen. ANTONIO BACCI DEN HAAG De Reformatie is niet begonnen met een con flict over het pausschap, maar over de leer van de rechtvaardi ging. Dit zei gisteren prof. dr. A. J. Bronkhorst, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, in een openbare discussie, die hij gisteravond in de Grote Kerk in Den Haag voerde met prof. dr. J. F. Lescrauwaet uit Tilburg. Tijdens deze dialoog, die georgani seerd was door de Gemeenschap van Kerken in Den Haag in het kader van de week van gebed voor de eenheid der christenen, zette prof. Lescrau waet de bezwaren tegen het paus schap uiteen, maar gaf daar by te vens aan, waarom hij toch aan het pausschap vasthoudt. Prof. Bronkhorst gaf de voordelen aan, maar verklaarde ook. waarom hy toch niet met een pauselijke kerk kon meegaan. In het begin van zijn betoog zei prof. Bronkhorst, dat niet zozeer paus Pius XII, maar wel paus Johannes XXIII het mogelijk gemaakt heeft dat wij het over het pausschap nog wel eens zouden kunnen worden. Hij immers was een paus die het primaat van de liefde en verdraagzaamheid voorstond. Als eerste positieve punt aangaande het pausschap zei hij, dat het een betere bijdrage vormt aan de eenheid van de kerk dan de reformatorische structuren der kerk ooit te zien heb ben gegeven. Ook noemde hij als positief element dat het pausschap veel heeft bete kend voor het apostolaat en voor de zending der kerk en voorts het feit dat het pausschap mogelijkheden be zit voor de vernieuwing der kerk. Twee aspecten van het pausschap, aldus prof. Bronkhorst, maken het ons wetenschappelijk maar bovenal geestelijk zo moeilijk: zijn onfeil baarheid en de pretentie van de god delijke instelling. DaaTom is het pausschap bij alle waardevolle aspecten een potentiële bedreiging voor de vrijheid van den ken en het is in de historie ook ge bleken een actuele bedreiging te zijn. Inbreng Na de pauze, waarin zeker zestig vragen werden gesteld, sprak prof. Lescrauwaet. Als rooms-katholieken brengen wij de erfenis van het paus schap mee en geven allen ter overwe ging of en hoe deze petrinische dienst in de herenigde kerk zou kunnen functioneren. Van de andere kerken verwachten wij als hun inbreng de DEN HAAG De werkgevers en werknemers in de landbouw willen de tien regionale cao's In deze sector vervangen door één contract. Daaro ver is gistermiddag in principe over eenstemming bereikt in de sociale commissie landbouw van het Land bouwschap. De gewestelijke werkgeversorgani saties hebben de centrale onderne mersbonden al in meerderheid ge machtigd een landelijk contract aan te gaan. Eer daarover definitief be sloten wordt (vermoedelijk middenf e- bruari) zal nog een nota worden sa mengesteld o.a. over de verschillende arbeidstijden. De huidige cao's lopen 1 maart af. ADDIS ABEBA Krachten van buitcn-uit vormen de voornaamste bedreiging van het Afrikaanse conti nent, en de strijd die thans in Afrika wordt gestreden heeft In zich „de ri sico's van een wereldconflict", aldus is gisteren verklaard door de beleids commissie van de Wereldraad van Kerken, die in jaarvergadering bijepn is. De dreigingen, aldus werd gezegd in een verklaring over de mensen rechten in Afrika, komt niet alleen voort uit de nasleep en de erfenis van het koloniale tijdperk, maar ook om dat de grote en machtige mogendhe den zich met de Afrikaanse zaken be moeien. De 235 kerken die tot de wereld raad behoren worden nu opgeroepen druk op de diverse regeringen uit te oefenen opdat deze, alsmede het za kenleven in die landen, niet langer projecten ter hand nemen of steunen zoals dat van de stuwdam van Cabo- ra Bassa in Portugees Mozambique. Bisschop Scharf van de verenigde Evangelische Duitse kerk zei nader hand op een persconferentie dat de kerken in West-Duitsland reeds de den wat ze konden om Bonn over te halen zich uit het Cabora Bassa-pro- ject terug te trekken, en dat men dit al bereikt had ten aanzien van een andere onderneming in West-Afrika. Verder is door de wereldraad een resolutie o ver Afrika aangenomen, waarin onder meer wordt gezegd dat het „de taak van de kerken is om niet-Afrikaanse landen opnieuw op hun verantwoordelijkheid te wijzen dat zij ervoor moeten zorgen dat hun betrekkingen met Afrika niet worden bedorven door economische en poli tieke interventie". Het bestuur van de wereldraad heeft de leden aanbevolen gezamen lijk een poging te doen de doodstraf afgeschaft te krijgen. Een andere aanbeveling kant zich tegen het op leggen van strenge gevangenisstraf fen, waar leden van minderheids groepen in tal van landen vaak het. slachtoffer van zijn. Dergelijke maat regelen, zo wordt gezegd, kunnen al leen maar leiden tot grotere verbitte ring en meer geweld. (Vervolg van pagina 1) Voor het bekend worden van het Egyptische vredesplan meld de het gezaghebbende blad Al Achram gistreen dat de Palestq- nen hadden besloten de vredes pogingen van de Arabische lan den te steunen, maar dit bericht werd later met stelligheid ont kend. In een communiqué zegt het cen trale comité van het Palestijnse ver zet in Amman, dat de Palstijnse re volutie de strijd zal blijven voortzet ten om geheel het land te bevrijden. „De houding van het verzet ten op zichte van de resolutie van de Veilig heidsraad van 22 november en van het plan Rogers is ongewijzigd". V er ont waar di ging Het bericht van Al Achram bracht onder de Palestijnen veel beroering teweeg. Het nieuws werd met stom me verbazing en verontwaardiging in Amman ontvangen. In het communiqué staat, dat de beslissing om de gewapende strijd voort te zetten gezien moet worden als een verplichting aan de bevolking van Palestina. Waarnemers, eveneens uiterst ver rast door de publikatie van Al Ach ram, menen dat de Egyptische leiders de reactie van de Palestijnen hebben willen peilen. Door dit „proefballon netje" los te laten juist na de hervat ting van de missie-Jarring wilden zij wellicht te weten komen of de Pales tijnen bereid zyn een oplossing op basis van de november-resolutie goed te keuren. Aantal communisten vrij in Indonesië DJAKARTA De Indonesische regering heeft 221 politieke gevange nen te Soerabaja vrijgelaten, zo meldt het persbureau Antara. De vrijlating geschiedt in het kader van een politiek om die communisten vrij te laten, die niet rechtstreeks be trokken waren bij de mislukte staatsgreep van 1965. HET AKKOORD VAN DE Palestijnse commando-beweging maakt de in druk, uit taktische overwegingen in de top te zjjn genomen, zonder rug gespraak met de 'achterban'. Dat verklaart wellicht waarom nu wordt gezegd dat geen afstand wordt gedaan van het Palestijnse recht op gewapende strijd. Over dit laatste heeft overigens nooit verschil van mening bestaan. Bij aanvaarding van het plan Rogers heeft Egypte duidelijk gezegd, dat het bestand niet zou gelden voor de commando's. Niettemin keerden deze zich in Jordanië tegen het bewind van koning Hoessein van wege diens wil tot overleg. Dit optreden van de commando's heeft hun zaak geen goed gedaan. Zij hebben veel sympathie ver speeld. Het gisteren gepubliceerde besluit zal daar niet vreemd aan zjjn. De commando's proberen het verloren prestige terug te winnen. Zy kunnen een periode van herstel goed gebruiken. Uit de koerswijziging kan meer dan één conclusie worden getrokken. Mogelijk hebben de Palestijnse lei ders reden om aan te nemen, dat het politieke overleg toch niet tot een vredesregeling zal leiden. In I dat geval heeft het besluit van de commando-beweging slechts pro- j pagandische waarde. Niet uitgesloten is evenwel, dat er j wel degelijk aanleiding is om te I veronderstellen dat serieus naar j een politieke regeling wordt ge- streefd. Ook al zal deze meer met beëindiging van de oorlogstoestand I dan met het sluiten van een ge- waarborgde vrede te maken hebben. Als dat zo is, kan het besluit van de Palestijnse leiders worden uitgelegd ais een poging het de onderhande- i lende partijen zo lastig mogelijk te j maken. Gebrek aan overeenstem- I ming over de toekomst van de I Palestijnse vluchtelingen zou be- eindiging van het conflict met Is- raël nog meer bemoeilijken. De onderhandelingspositie van Egypte lijkt te zyn versterkt, evenals het gezag van koning Hoessein, die na zeven weken naar Jordanië terug keert. Tenzij de Palestijnen èp- nleuw onderling verdeeld rakèn. PROF. DR. A. J. BRONKHORST paus niet onfeilbaar ervaring van andere kerkelijke be dieningen met hun geloofsmotiverin- gen, aldus prof. Lescrauwaet. Tevoren had de hoogleraar een overzicht gegeven van de ontwikke ling van het pausschap uitgaande van de geloofsvisie in de gemeente. Hij was zich bewust dat het pausschap zonder meer een struikelblok vormde voor de meeste reformatorische ker ken. Beide dienen zich kritischer op te stellen tegen hun (anti) pauselijke opvattingen en gevoelens. Pas dan kunnen wij samen, zo zei de hoogle raar, als christengelovigen spreken over de mogelijke betekenis van een petrinische dienst fn het geheel van een werkelijke universele en ver zoende kerk. LONDEN De deskundige in tj munistische aangelegenheden Vj Zorza, heeft gisteren in de Guart de memoires van Chroesjtsjef eeni valsing genoemd, waarin zowel Russische KGB als de Amerika CIA een rol gespeeld hebben. 1 „Er zijn tal van aanwijzingen il publikatie van deze memoires nil grootste sensatie maar de grootst» nard van deze eeuw is", schrijft De memoires zijn doorspekt met terlijk honderden fouten", Chroesjtsjef zelf nooit zou he kunnen maken, „hoe slecht zijn heugen ook misschien is". Zorza heeft er een maand daan om zijn bewijzen te verzani Hij heeft daarvoor ook gesproker Stalins dochter Svetlana, met de malige Joegoslavische leider Djil met de Russische pianist Wlai Askenaze. Ned. Herv. Kerk AANGENOMEN naar Regio-G Amsterdam (studentenpredikant K. A. Deurlo te Eindhoven (je werk). BEDANKT voor Heteren toez van den Heuvel te Hagestein; Maarssen (vac. dr. A. van den en voor Oldebroek (vac. J. j Bruyn), P. J. Bos te Ameide. Geref. Kerken BEROEPEN te Nieuwendijk L. van Zuidam te Oudemirdum. AANGENOMEN naar Gouda J. C. Seegers), A. C. Mooy te Eni de. Geref. Kerken (vrijg.) BEROEPEN te Blya-Holwerd Emmen, H. J. Begemann te D ham; te Hoogkerk, M. Brand Hengelo. BEDANKT voor Zevenbe Bergen op Zoom, P. Deddens t< zenburg. Chr. Geref. Kerken BEDANKT voor Apeldoorn- G. Leendertse te Zwijndrecht. (Van onze kerkredactie) JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse veiligheidspolitie heeft de anglicaanse deken van Johannesburg, Gonville A. Ffrench-Beytagh, gearresteerd. Waar h ij wordt vastgehouden en waarom is niet bekend. De autoritei ten wilden vannacht nog geen woord over de zaak loslaten en zelfs geen DEN HAAG Minister Veringa van onderwijs en wetenschappen zal in de komende weken tevens optre den als minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk ad interim, i Minister Klompé van CRM zal, door haar val in haar woning in de nacht van dinsdag op woensdag, ge durende een aantal weken verhinderd zijn haar werkzaamheden te verrich ten. Gistermiddag is zij, in het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag, geopereerd, aan haar gebroken heup. VATICAANSTAD Het Va ticaanse weekblad Osservatore Romano schrijft deze week, dat de bisschopsbenoeming van ka pelaan dr. A. Simonis de steun heeft van de gelovigen in het bisdom Rotterdam. ST. GALLEN De nu 79-jarige Paul Griininger. die tijdens de oorlog als Zwitsers politieofficier honderden Joden heeft geholpen zonder visum Zwitserland binnen tc komen en daardoor uit de dienst werd ontsla gen, heeft nu eindelijk eerherstel gekregen. Grüninger heeft van het bestuur van kanton St. Gallen een brief ge kregen waarin men hem eer betuigt „voor de humanitaire houding ten aanzien van vluchtelingen die met de dood werden bedreigd Juridisch ep administratief ont breekt elke vorm van rehabilitatie echter. Pensioen of een schadeloos stelling zal hij niet krijgen. Ook heeft de Zwitser sinds zijn ontslag het financieel zeer moeilijk gehad. Hij kon slecht werk krijgen. Uiteindelijk is het hem gelukt los- vast bij het onderwijs te komen. De zaak is door de publiciteitsme dia in verschillende landen aanhangig gemaakt. De Zwitserse televisie heeft er aandacht aan besteed en enkele jaren geleden werd er onder meer in Israël een actie op touw gezet voor Grüniger, die als enige Zwitser voor komt op het Joodse eregrafteken in Washington. (Van onze kerkredactie JfE.X HAAG „Er is een op lossing voor het jeugdpro bleem", roept een poster, die in groten getale in Den Ilaag en andere plaatsen verspreid is. Wie deze oplossing wil vernemen, wordt uitgenodigd zaterdag naar het gebouw Amicitia te gaan en daar kennis te maken met de Amerikaan Don Wilkerson. Don is een broer van David Wil kerson. Begaan met het droevig lot van jeugdige verslaafden aan alcohol en drugs startte David in 1957 in New York „Teen Challenge". Doel van de ze organisatie: het opvangen van de probleemjeugd vanuit een positief- christelijke instelling. „Teen Challenge" ziet als voor naamste oorzaak van het druggebruik het geestelijke vacuum in de harten van de mensen. In dertien jaar heeft deze organisa tie zich uitgebreid tot 47 plaatsen in vele landen van de wereld. Volgens Hclvard Foltz, directeur van Teen Challenge Nederland, heeft dit tot ge volg gehad, dat duizenden verslaaf den aan drugs, hasjisjrokers en ande re van de maatschappij vervreemde j jonge mensen zich tot Christus ge- keerd hebben en een nuttig en zinrijk leven begonnen zijn. Bestseller Feit is. dat „het kruis in de asfalt- jungle" een ongelooflijke bestseller is geworden. Dit boek, waarin David Wilkerson zijn ervaringen beschrijft, is in 28 talen vertaald. De oplaag heeft de zes miljoen overschreden. Dc Evangelische Omroep zond een half jaar geleden een verfilming van het boek uit. Minder bekend zijn zijn andere boeken, zoals „Twaalf engelen uit de hel". „Kleine mensen", „Niet boos op God" en „Op reis naar nergens". In Nederland werkt Teen Challenge met koffiebars in vier plaatsen: Bre da. Groningen, Den Haag (Korte Houtstraat) en Stadskanaal. In maart hoopt men in Rotterdam te starten. Centrum Verder tracht Teen Challenge de jeugd te bereiken door straatevange lisatie en jeugdrallye's. Men werkt nauw samen met de Broederschap van Pinkstergemeenten en het jeugd werk daarvan. DON WILKERSON Men hoopt in de toekomst nog eens een opvangcentrum te kunnen stich ting. Daar zullen dan in een training, die negen tot twaalf maanden duurt, geestelijke vorming en vakopleiding samen gaan. Don Wilkerson, die thans op bezoek is in ons land, leidt een dergelijk cen trum in Brooklyn (New York). Zaterdagavond zal in het - gebouw Amicitia, Westeinde 15 in Den Haag, een grote jeugdrally worden gehou den, waar Don Wilkerson zal spreken. 's Middags om drie uur is er een bijeenkomst, die bedoeld is voor ieder die met opvoeding te maken heeft: sociale werkers, jeugdleiders, leraren, predikanten en ook en vooral ouders. Deze bijeenkomst staat onder leiding van de heer P. Guthman, conrector van de Dalton-scholengemeenschap in Voorburg. Don Wilkerson zal er geïntrodu ceerd worden door de Rotterdamse arts dr. A. Meurs. Tegelijk met deze samenkomst wordt er dan in de benedenzaal van Amicitia een muziekrally gehouden voor de jeugd, waaraan onder meer meewerken „The Burning Candles", „The King's Sounds", de Gospelband „Sallum" en het kwartet van de Cen trale Pinksterbijbelschool. Alle bijeenkomsten zijn vrij toe gankelijk. De toespraken van Wil kerson worden vertaald. Vanavond leidt hij een jeugdrally ln De Graanbeurs, Reigerstraat in Breda en morgenavond in Groningen. Het zegt dat bij het opinie-onder zoek onder leken en geestelijken in het bisdom Simonis als een van de „favorieten" te voorschijn is geko men, maar dat de diocesane partorale raad desondanks Simonis niet op de benoemingsvoordracht had geplaatst. Het blad beschuldigt de raad „niet geschroomd te hebben" Simonis naar de laatste plaats op de kandidaten lijst verwezen te hebben. Het artikel, ondertekend door bis schop Alessandrirri, de officiële pers woordvoerder van het Vaticaan, was het eerste Vaticaanse commentaar op deze kwestie. Dr. Simonis wordt geprezen, want „deze ziet de toestand rustig onder ogen in de volledige overtuiging dat de benoeming hem roept om de her der van alle katholieken van het Rot terdamse diocees te zijn en niet slechts van een deel van hen". Allessandrini merkt vervolgens op, dat de pers dagenlang brieven heeft gepubliceerd, die in grote meerder heid instemden met de benoeming door paus Paulus VI. „Hetgeen een nieuw bewijs is dat de keus in overeenstemming is met de voorkeur van de gelovigen van Rotterdam. Daarom, als er sprake van inmenging Is geweest, dan ge beurde dit niet in Rome". BEIROET De autoriteiten in Saoedi-Arabië verwachten, dat het aantal Mekka-gangers dit jaar meer dan een miljoen zal worden, een on gekend hoog aantal. Hoewel de maand voor de bede vaart officieel nog niet begonnen is, zijn in Djedda reeds meer dan 80.000 pelgrims uit Azië en Afrika aangeko men. Dagelijks landen op het speciale vliegveld bij Djedda gemiddeld ruim honderd vliegtuigen. Verder zijn tien duizenden met auto's en schepen uit Azië, Afrika en Europa onderweg. antwoord geven op de vraag, j deken inderdaad is gearresteerd.j Volgens de secretaresse Ffrench-Beytagh, mejuffrouw Clayton, meldde de politie ziel. teravond bij haar bureau nas: kathedraal met een bevel tot hr king. Vervolgens werd zij meega? naar de kantoren van de katha Daar zat de deken, terwijl zij# scheiden werden doorgelicht. ft lijk werd hij daarna voor ondi ging meegenomen. J, BIDDEN Kort nadat de aanhouding J deken bekend was geworden, melden zich vijftig mensen in thedraal om voor hem te biddj Een mogelijke reden voor he, tieingrijpen kan zijn, dat Ff1 Beytagh, zaals wy verleden we richtten, kerkdiensten voor b en zwarten samen in de kath heeft ingevoerd. In deze dienste ken ook zwarte predikante: groot bord voor de kerk zegt talen „Mensen van alle rasse hier welkom". Deze diensten werden druk b al kwamen er wel iets minden ken dan vroeger. Ffrehch-Beytagh is kwetsbaa( dat hij de Britse nationalitei en daarom het land uitgezet ka den. Hij is sinds 1965 deken van nesburg. Daarvoor bekleedde hi zelfde functie in de Rhod hoofdstad Salisbury. Kruiswoord-puzl HORIZONTAAL. 1. hoofddö schoonmaakartikel, 8. rund, 10. stand, 12. stapel, 15. organische! ding, 17. zilt vocht, 19. vlug, 20. tf ning, 22. sportterm, 23. soort gr» we, 24. hoofddeksel, 26. meisjesrf plaats ln Gelderland, 29. persbui vat met een hengsel, 31. gevang voorvoegsel, 37. lidwoord, 38. zj), 39. oogziekte. VERTICAAL. 1. zuivelprodulf van een wiel, 3. landbouw werf rivier in Italië, 6. onbekende, 71 kleurstof, 9. volksnaam van dt 11. wandversiering, 12. schedeli latwerk voor leibomen, 14. bijlf vel, 18. plaats in Drpnte, 21. o* 24. schildpad, 25. hoofddeksel, J in Duitsland, 28. hoekbalkon, 1 in Rusland. 34. eiland bij de n? de Charente, 35. muzieknoot, 3^ telefoon (afk.), 37. kindergroet M OPLOSSING VORIGE PUT HOR. L Rome, 5. klap, 9. ar! 11. ore, 12. raam, 14. Ares, 15. i 19. notie, 21. norit, 22. gnoom, V 26. Itteren, 29. snee, 31. sire, 33J- ode, 35. eed, 36. reek, 37. stee. j VERT. 1. rare, 2. ora, 3. maagi 6. lord, 7. are, 8. peso, 13. me(( agentes, 16 motet, 17. Niger. 18, oom, 24. melde, 25. Aser, 26.1, niet, 28. bede, 30. nee, 32. ree. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2