Alphen beoefent meer sport Zoetermeer zeer verheugd over vestiging ministerie Opnieuw noodklok over Kerkehout Wassenaar se raad in klare taal aan de begroting Ruimte in kantorenzone of stadscentrum Brug 30 keer per etmaal open Vanavond geen Seth Gaaikema in Schouwburg VISSERIJ* EN MARKTNXEUWS Zeskampers hebben nog kleine kans Rur<rerb"ke standen Met tien jaar al op inbrekerspad Voorburg in beroep tegen uitspraak kort geding? Beursoverzicht MfcUWE LE1DSE COURANT DINSDAG 5 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) ALPHEN Werd 1970 voor onze ge meente gekenmerkt als een jaar waarin het sportminnende deel van de bevolking volop aan haar trek ken kwam, burgemeester en wet houders schrjjven aan de gemeen teraad dat zfl voor 1971 ten aan zien van de voorzieningen op sport gebied niet zulke vooruitzichten kunnen bieden als vorig Jaar. Toch mag er geen op-de-plaats-rust vol gen. Met het bestuur van de Al- phense Sportstichting wil men zich blijven inzetten om tot realisering van meer sportaccommodaties te komen. Overigens is het verheugend, dat de totstandkoming van accommo daties een bijzonder gunstige in vloed heeft op het aantal sportbe oefenaren. Vrijwel alle verenigin gen, zowel de buitensport als de zaal sport, boekten een niet onaan zienlijke ledenwinst. Ook werden enkele nieuwe sportverenigingen opgericht. Het plan voor een atletiekaccom- modatie waaraan de hoogste urgen tie is toegekend, ligt vrijwel voor realisering gereed. Dat is verheu gend voor de Alphense Atletiek vereniging A.A.V. '36-Combinatie. die zich reeds enkele tientallen ja ren moet behelpen. Dit plan, dat langs de Verlengde Aarkade gepro jecteerd is, o.a. met een sintelbaan, dateert uit 1969. Er zal echter eerst nog een aantal bijzonder harde no ten moeten worden gekraakt voor dat de uitvoering ter hand zal worden genomen. Betere perspec tieven zijn er voor de bouw van een viertal gymnastieklokalen. Wat het sportveldencomplex De Bijlen betreft, kan worden gezegd, dat de bespeelbaarheid van de vel den groot is. Tot afkeuring van de terreinen behoefde, tot vorst en sneeuwval kwam, niet te worden overgegaan. Integendeel, zelfs bij een algehele afgelasting van het competitieprogramma van bondswe- ge bleken de terreinen van het complex uitstekend bespeelbaar. De hoeveelheid hemelwater die de ter reinen kunnen verwerken, lijkt vrijwel onbeperkt. Voor trainings doeleinden voorzien de met een uit stekende verlichting toegeruste halfverharde velden in een grote behoefte. Het enige euvel dat aan het sport complex kleeft, blijkt de parkeer ruimte te zijn. Wellicht biedt het toestaan van parkeren aan één zij de van de Sportlaan uitkomst. Een dergelijke maatregel kan eerst in overweging worden genomen zodra de in aanbouw zijnde brug over de Aar gereed is, en het invoeren van éénrichtingverkeer voor motorvoer tuigen op de Sportlaan tijdens de weekeinden mogelijk wordt. ♦;-? .yi 'M ISÜjl ftFïï'j a i j't 4 ZOETERMEER „Wij zijn zeer verheugd. Vanzelfsprekend is van onze zijde hierover op hoog niveau gesproken". Aldus van morgen burgemeester J. W. Wegstapel. Tijdens de laatste raads vergadering (tijdens de behandeling van het voorstel tot versnelde uitbouw van de gemeente) deelde hij de raad reeds mee dat kon takten waren gelegd om tot een vestiging van een ministerie of Rijksdienst te komen, nadat ook Voorburg, Rijswijk en Leidschen- dam reeds betrokken waren in de decentralisatie van de overheids instellingen. Over ca. vyf jaar zou het nieuwe gebouw gereed moeten cün, aldus 'n woordvoerder van het ministerie. De ambtenaren (ongeveer 2000) mo gen (blijven) wonen waar ze willen, al achtte men de leefsfeer in de nieuwe stad waarschijnlijk beter, mee dat er voor hetirceen Burgemeester Wegstapel deelde mee dat er voor het ministerie zowel ruimte is in de kantorenzone tussen de woonwijken Driemanspolder en Meerzicht als in de kantorenwjjk van het toekomstig stadscentrum. Het is duidelijk dat door een be sluit tot vestiging van het ministerie ook des te meer druk gezet kan worden om een tijdige tweede weg verbinding tussen Den Haag en Zoe termeer te realiseren. Van groot be lang voor de circa 1600 ambtenaren die thans op het departement wer ken, is ook de nieuwe spoorverbin ding die in 1974 gereed zal zijn. Hierdoor is het allerminst noodza kelijk dat allen naar Zoetermeer zouden moeten verhuizen, omdat men dan even snel van Den Haag in Zoetermeer ls. als van de ene naar de andere kant in Den Haag self. De belangstelling voor terreinen, gereserveerd voor kantoren is overi gens groot, zo deelden B. en W. in de begroting 1971 reeds mee. In de kan torenstrook Driemanspolder zal o.m. IBM Nederland een vestiging realiseren met werkgelegenheid voor 600 800 mensen. Zowel een dis trictskantoor als een deel van het computercentrum komen in Zoeter meer. Het complex (acht hectare) zal verrijzen aan de Boerhaavelaan. De G. Vogelaar 25 jaar bij gemeente Zoeterwoude ZOETERWOUDE De heer G. Vogelaar heeft gistermiddag zijn zil veren jubileum als ambtenaar bij de gemeente gevierd. De jubilaris, die in de loop der jaren opklom tot op zichter A bij de dienst Gemeentewer ken, werd in de raadszaal door B en W ontvangen. Burgemeester Detmers haalde herinneringen uit de begin oren op. Hij bood de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Namens de personeelsvereniging sprak de heer G. W. van Leeuwen. Hij overhandigde zijn collega een ca deaubon. Agenten beëdigtl in Noordwijk NOORDWIJK Tijdens de gister middag gehouden nieuwjaarsbijeen komst van het politiekorps heeft burgemeester Bonnike de heren L. C. Riezebos en J. H. Lubberding be ëdigd als agent van politie. Verder maakte de burgemeester de be vordering van de heer M. J. Kuijpers tot hoofdagent bekend. In zijn nieuwjaarstoespraak richtte hoofdinspecteur-korpschef J. F. Bas ten een bijzonder woord van welkom tot de heer J. Huurman, die bij de uitoefening van zijn dienst door een ongeval ernstig werd getroffen. De heer Basten complimenteerde hem voor de wijze waarop hij zijn levens blijheid heeft teruggevonden. Het hoofdgebouw van het ministerie van onderwijs aan de Nieuwe Litleg. Door ruimtenood zal het gehele departement worden verplaatst naar Zoetermeer, waartoe thans overleg met het gemeentebestuur is. vestiging in Den Haag zal vervallen, terwijl ook het Rijswijkse computer systeem voor 'n deel zal verhuizen naar Zoetermeer. Met de aanbieding van de nota Meerzicht werd door het college van B. en W. verzocht een nieuw terrein voor kantoorves tiging aan te wijzen. Ook voor dit gebied (bijna 6 hectare) is momen teel van meerdere zijden reeds be langstelling getoond. Noord-West Ook in de w(jk Noord-West is een gebied t.b.v. de werkgelegenheid ge reserveerd dat netto 7 a 8 hectare groot zal worden. Daarbjj komt dan nog de omvangrijke kantorensector in het toekomstige stadscentrum. Afgezien van kantoorvestigingen heeft het structuurplan Zoetermeer ook ruimte aangewezen voor schone industrieën. Hiertoe is met Den Haag het industrieschap „Zoeterhage" op gericht, dat een terrein van 70 hec tare in beheer heeft, waarvan onge veer 44 ha kan worden bebouwd. Het gewestelijk arbeidsbureau Delft, waaronder Zoetermeer nog ressorteert, zal een vestiging in Zoetermeer ope nen. Overigens realiseert het college zich dat de huisvestingsmogelijkhe den voor het personeel gezien de prijzen van nieuwbouwwoningen voor de sector nijverheid minder gunstig zijn dan voor personeel in de dienstverlenende sector. B. en W. beraden zich dan ook in hoeverre aan een verdere behoefte van het creëren van arbeidsplaatsen in de nijverheidssector kan worden vol daan. Per 1 september 1970 was 21,5 pro cent van de beroepsbevolking werk zaam in industrie en ambacht. 11,4 procent als kantoorbedienden (excl. ambtenaren) en 7.4 procent in de dienstverlenende sector. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEÏM De Postduiven vereniging „De Blauwband" organi seert het weekend in „Ontmoeting" aan de Parklaan de jaarlijkse ex positie. Er zullen 300 inzendingen zijn. Tevens is aan deze expositie een keuring verbonden.. Tevens zal een verloting ten bate van het nieuwe clubhuis worden gehouden. De ex positie is geopend vrijdagavond van 8 tot 10 uur en zaterdag van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. SASSENHEÏM De IJsclub War mond organiseert zaterdagmiddag op ijsbaan Poelmeer nationale koppel- wedstrijden. Aanvang 2 uur. Aan melden half 2 op de baan. LISSE Het herenteam van de Zwemclub Lisse heeft een overwin ning geboekt op DKD uit Leiderdorp. Jan Eichhorn met vier doelpunten en Bas Roojjakkers en Johan Rans- dorp elk met één treffer hadden een groot aandeel in de 63-zege van de Lissenaars. De aspiranten van ZCL leden een 42 nederlaag tegen Vivax uit Oegstgeest. Jan Brands scoorde beide doelpunten. Zaterdag speelt het herenteam in De Lis tegen ZPS. Aan vang 18.30 uur. Vit de RIJNSTREEK KOUDEKERK Ruim vijfhon derd kerstbomen werden gistermid dag aangevoerd om 's avonds ten prooi te vallen aan de vlammen. KOUDEKERK Vele inwoners maakten gisteravond gebruik van de gelegenheid om burgemeester en wethouders de beste wensen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Bur gemeester Van der Linden zal in de eerstvolgende raadsvergadering eind januari) een nieuwjaarsrede uit spreken. KOUDEKERK Een korte maar felle brand heeft schade aangericht in de kelder onder het kantoor van de Betoncentrale „Koudekerk" aan de Hondsdijk. Ondanks de enorme rookontwikkeling had de vrijwillige brandweer het vuur gauw onder controle. De schade bleef beperkt tot wat paperassen. HAZERSWOUDE De tafelten nisvereniging Avanti organiseerde voor de jongere leden een toernooi, dat bij de jongens werd gewonnen door Jos Timmermans. Wim Korver legde beslag op de tweede plaats. Peter de Groot werd derde. Bij de meisjes werd Ineke Streng winna res. Wilma Kooter eindigde als tweede. HAZERSWOUDE De wedstrijd om het kampioenschap van Hazers- woude heeft geen doorgang gevon den. Men wil de veldijsbaan eerst In betere conditie brengen. De wed strijd is nu verschoven naar woens dagmiddag om 2 uur. Er wordt ge reden over drie afstanden, de 500, 1500 en 3000 mdter. Toch werd er nog een afvalrace gereden. Hiervan was de uitslag: 1. W. Huizer (Boskoop), 2. J. v. d. Eyk (Hazerswoude) en 3. K. Out (Hazerswoude). Vil de DUINSTREEK RIJNSBURG Op vrijdagmiddag 8 januari hoopt ds. G. de Vries, predikant van de Chr. Geref. Kerk van Rijnsburg voor de EO-microfoon te spreken in de rubriek „Podium". Deze radio-uitzending is in het bij zonder bestemd voor de zieken KATWIJK Vanavond cm 8 uur spreekt de heer J. Klein Haneveld uit Bodegraven in de J N.I.-zaal over „de openbaring aan Johan nes". KATWIJK Op het industrieter rein t Heen heeft firma Van Rhijn nv een voorraadbunker met een inhoud van 400 ton geplaatst voor de mortelcentrale/bouwmaterialen- handel L. Kruyt nv. Dit ts ten van de eerste centrales in Nederland, die ook lichtbeton produceert De centrale heeft een capaciteit van 129 m3. Beroepen te Katwijk-Rijn KAATWIJK AAN DEN RIJN Ds. J. L. Ravesloot te Veen heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Katwijk aan den Rijn. Vit de VF.ENSTREEK DE KAAG Maandag, 4 jan., opende de Raiffeisenbank een nieu we vestiging aan de Buitenkaag. Officieel geopend werd deze nog niet, maar nu kan iedereen er voor zijn geldzaken terecht. Het kantoor is open op maandag t.m. vrijdag van 9.30-12.00 uur en vrijdagavond van 6.30-8.00 uur. Woensdagmiddag, 20 januari, zal er een speciale zit ting voor de kinderen worden ge houden. Zy kunnen dan hun spaar potten aanbieden en krijgen een aardig presentje. Het gebouw werd schuin tegenover de pont gebouwd door de firma J. Hulsbos, aannemer aan de Buitenkaag. NIEUW-VENNEP Vanochtend werd de nieuwe drieklassige kleu terschool aan het Zwanenwater door de kleuters in gebruik genomen. Het is nog niet bekend, of de school of ficieel zal worden geopend. NIEUWE WETERING Voor de kampioenswedstrijden van de prik sledeclub „De Gladde IJzers" was er grote belangstelling. De kam pioensbeker ging naar Gerard van Haastregt (Roelofarendsveen). De 2e prijs naar Nico van Haastregt (Roe lofarendsveen) en de 3e prijs was voor Quirinus v. d. Vlugt (Nieuwe Wetering). Bijbelbespreking Rijnsburg RIJNSBURG De Bijbelbespre kingen in de bovenzaal achter Kat- wijkerweg 15 zullen in 1971 niet op woensdag- maar op donderdagavond worden gehouden. Ds Agtereek hoopt deze te verzorgen. Zijn eerste onder werp is: „De symboliek der bijbelse getallen" (bijv. het getal 666). WOUBRUGGE In 1970 is het totale aantal schepen, dat de provinciale brug passeerde, weer iets afgenomen. De brug moest voor het beroepsvervoer 10071 keer worden gewipt (vorig jaar 10346 keer), waarbij 9527 schepen passeerden (vorig jaar 9913). Voor 544 schepen hoefde de brug niet gewipt te worden. Het totale tonnage steeg tot 2.477.854 ton. In de afdeling pleziervaart passeerden 2175 motorjachten, 1146 zeiljachten en 857 passa- giersboten, waarvoor de brug 2943 keer werd gewipt Bovendien passeerden nog eens 5511 plezierboten, waarvoor de brug niet open hoefde. In totaal moest de brug 10830 keer omhoog, wat neerkomt op zo'n dertig keer per etmaal. LEIDEN De voorstelling Tien miljoen Geboden van Seth Gaaikema vanavond in de Leidse Schouwburg gaat niet door. Dit omdat muzikaal leider Henk van Dijk ziek is en met 40 graden koorts in bed ligt. Waar schijnlijk is Henk van Dijk wel in staat morgen op te treden, zodat deze voorstelling nog niet is afgelast. Telegram naar minister verstuurd (Van onze redactie randgemeenten) WASSENAAR „De raad van de gemeente Wassenaar kan niet langer de verantwoordelijkheid dragen voor de veiligheid van het verkeer van en naar de Kerkehoutbuurt," aldus een te legram aan de minister van verkeer en waterstaat, dat gisteren tijdens de be grotingsbehandeling werd verstuurd. Evenals twee jaar geleden sneed de heer Van der Klauw (CCP) het pro bleem van deze buurt aan, die door de Rijksstraatweg steeds meer wordt geï soleerd en waarvoor voorlopig geen oplossing is, omdat rijkswaterstaat geen medewerking wil verlenen, voor dat de gemeente de rijksstraatweg uit gebouwd heeft. Het begrotingsdebat, dat zich aanvankelijk eindeloos leek voort te slepen kreeg hierdoor meer vaart. De aanleiding van het verzenden van het telegram was een vraag of de tun nel onder de straatweg verbeterd zou worden, omdat winkeliers en zelfs doktoren tijdens de spitsuren onmoge lijk van uit het dorp naar de Kerke hout kunnen oversteken. De heer Van der Klauw deelde de raad mee. dat de bewoners van de wijk op een ernstig ongeluk zitten te wachten, omdat er dan misschien iets aan zal worden ge daan. De heer S. J. van den Bergh (WD) stelde voor een telegram aan de minis ter te sturen en een afschrift hiervan aan de leden van de eerste kamer, zo dat die bij de behandeling van de be groting van verkeer en waterstaat bin nenkort hierover vragen kunnen stel len. Burgemeester Geertsema deelde mee, dat er al een advies van de Raad van State bij de overheid ligt, maar dat daar geen knopen worden doorge hakt. De voorwaarde van rijkswaters taat. dat de gemeente eerst de rijk- ZOETERMEER De Zeskampploeg van Zoetermeer heeft nog een kleine kans bij de laatste vier te komen. Na de wedstrijd van zaterdagavond in de Brabanthal in Den Bosch staat Zoeter meer nog steeds op de vijfde plaats, maar met de mogelijkheid Winschoten of Drachten te passeren. Eenvoudig zal dit niet zijn want deze beide ploegen toonden uitstekend te draaien. De Zoetermeerse ploeg eindigde in Den Bosch als vierde met evenveel punten als Linnen en Doetinchem. Op 30 januari zal in het sportpaleis te Rotterdam worden beslist welke twee ploegen zullen afvallen. Musica geeft concert in Kurzaal, 25 januari SCHEVENINGEN Maandag 25 ja nuari 20.15 uur, geeft de Orkestvereni ging „MUSICA" onder leiding van Jan Out een concert in de Kurzaal. Het programma vermeldt werken van C. Saint-Saëns, M. Moessorgski. E. von Dohnényi en C. Franck. Solistische medewerking zal worden verleend door Tiber de Machula, cello. straatweg uit moet bouwen, gaat niet door omdat dit schadelijk is voor de gemeente. Een voorstel van de heer Van Eesteren (CC P) om een baileyb rug over de weg heen te plaatsen zal worden onderzocht. SUKKELGANG Na deze vuurpijl schakelde de raad echter weer terug in een lagere ver snelling. waarin men tot 's avonds 11 uur bleef doorsukkelen. Toen kwam een orde-voorstel van de heer Van Vuure (WD) om de vergadering tot de andere dag te schorsen. Dit voorstel werd met 11 tegen 10 stemmen verwor pen, waarna men echter in een veel hoger tempo doorging. Toch was het pas één uur toen de voorzitter voor het laatst zijn hamer kon laten vallen. Tevens betekende dit voor burge meester Geertsema zijn laatste begro tingsbehandeling in Wassenaar. Voor de wijze waarop hij de vergadering had geleid, werd hij bedankt door de heer Oosterling, die tevens traditie-ge trouw de score noemde hoeveel maal ieder het woord gevoerd had. De heer Lodder (Partij Wassenaar) behaalde het record met 47 maal. terwijl de heer Breukers (CCP) geen enkele keer iets opmerkte. Visserij SCHEVENINGEN, 5 januari Visse- rijberichten. Besommingen kustvissers in guldens: SCH 31—10.040, SCH 68—5150, OD 1—5370, OD 2—620, OD 4—5000, OD 7—4160, OD 17—2570, GO 17—4400, GO 43—5150, SL 16—7030. TH 36—6180, TH 37—4970, WR 136 4840, BH 1—625, besommingen spanvis- sers: HD 18 en 24—1890, TX 40 en 42— 9460. SL 5 en GO 10—7670. UK 142 en 136— 8000. UK 163 en 242—8760. Noteringen per 40 kg: wijting gestript 40—82.50, idem dicht 36—50. schar 50—60. sprot 17—24. m kabeljauw 90—128. kabeljauw I 68—86. II 30—44. III 28—34; per 100 kg: gr k"' M- jauw 160—220; per 50 kg: verse b 31.50—32.50; aanvoer garnalen 284 kg; prijs per kg: handelsgarnalen 438452. Ver wachte aanvoer voor morgen: ca. 25 kust- en spanvlssers. SCHEVENINGEN. 5 januari Visse- rljberichten. Totaal aan de markt: 845 kisten sprot, 800 kisten verse haring, 1400 kisten kabeljauw. 235 kisten wijting, 35.kisten diversen, 284 kg garnalen. IJMUIDEN, 4 januari Prijzen per kg: tarbot T 1139—1099. gr tong 895—838. grm 971—933. kim 997—960. tong I 1025—977, II 1004—962; per 50 kg: tarbot II. Ill en IV 476—215, griet 184—73, gul I 85, II 85—82. III 70—86, wijting gestript 76—70. schar 70—46, gr schol 7562, grm 75—70, schol II 80—75. Ill 76—54, haring 42—37: per 125 kg: gr kabeljauw 184. middel 190: per 10 stuks: gr kabeljauw 128—122. middel 70. IJMUIDEN Op de eerste marktdag in het nieuwe jaar had de rijksafslager het bepaald niet moeilijk met de ver koop van de vis. Slechts vier kotters waren met hun vangst present. Hiervan waren nog twee kotters die hun vangst regelmatig in Den Helder verkopen, maar wegens de ruime aanvoer op zaterdag 2 januari de vis hadden ingehouden. Maan dagmorgen liepen zij IJmuiden binnen waar de vangst werd gelost. Hiervan hebben zij geen spijt gekregen, want voor de paar kisten vis en de paar duizend kilogram tong werd een bijzonder hoge prijs betaald. Vanuit de Ierse Zee kwamen per KW 15 en KW 121 3600 kisten en ruim dui zend kleine kisten haring, die werden gekocht door de rederijen van deze schepen. De handel nam de haring graag op. variërend van f 42 tot 1 37. Voor de dinsdagmarkt lag de KW 43 alweer gereed met een lading ln Dun- more gekochte haring. IJMUIDEN Aanvoer 4 januari: 3600 kg tong, 160 stuks stijve kabeljauw, 35 kisten schar. 18 wijting, 370 schol, 150 gul. IJMUIDEN Besommingen 4 januari ln guldens: HD 4—39.600, HD 37—25.900. ÏJM 23—6700. IJM 44—15.200. KW 44 en KW Markten BODEGRAVEN. 5 januari Kaas markt. Aanvoer 9 partijen. Prijzen (in guldens per kg): le en extra kwaliteit 3.85—4.08. Handel flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 januari Groenteveiling: was peen AI 670—1050. All 330—850, BI 990—1150. BÏI 200. Cl 200—430. CII 270—380. boerenkool 25—35. rode kool 10—24, andijvie 27, knolselderij LISSE Geboren: Ischa d v H Cardol en C J Kamp: Sonja d v J F A Arrachart en J M v d Meij. Ondertrouwd: D F Povel en Jo hanna M A v d Aart. Gehuwd: F M J W Luijk en M J Fartz; J Anker en C T A J Lange- veld; P de Kooker en W W F Krab be; J A M Vrolijk en C A M v Die- men; J P Harmsen en F de Borst; H J F v d Roer en A M L Degger; J L de Ridder en L J Faas: W A Philippo en J C A Hemmes: J Colijn en J A Reijerkerk. HAZERSWOUDE Geboren: Yvonne Anne, dochter van de Jong, Adrianus Petrus Maria en van der Kroft, Cornelia Maria Irene; Petrus Johannes Cornelis, zoon van van Haastert, Petrus Johannes Maria en Kramer, Maria Johanna Wilhelmina; Andreas Johannes, zoon van de Jong, Adrianus Leonardus en Stolwijk, Anthonia Johanna Francisca; Johanna Cornelia, dochter van van der Laan, Cornelis Johannes en Jansen, Maria Theodora Henrica. Huwelijken: Koppers, Wilhelmus Arnoldus Maria, 24 jaar en Laurier, Helena Maartje, 18 jaar; Schellinger hout, Jacob, 22 jaar en Verbree, Janke. 22 jaar; de Gelder, Johannes Cornelis, 27 jaar en Adegeest. Helena Cecilia, 21 jaar; de Jong. Johannes Martinus, 31 jaar en Carbo. Hendrika Jenneke Elisabeth, 28 jaar. DEN HAAG Een jongetje van 10 jaar heeft het zondagmorgen gepres teerd om in te breken bij het gebouw van de Nederlandse Middenstandsbank aan de Scheveningse Keizerstraat. Om half twaalf kraakte de scholier een ruitje aan de achterkant In het kantoor wilde hij kijken, zo vertelde hij later aan de politie, of er iets van zijn gading te vinden was. Buren, die het glasgerinkel hoorden, waarschuw den de alarmcentrale en de jeugdige inbreker werd tenslotte in de bank „aangehouden". Kritiek op dekking tekort (Van onze redactie-randgemeenten) WASSENAAR In de raadszaal van Wassenaar is gisteren het be grotingsdebat weer begonnen. Geze ten achter een nieuwe geluidsinstalla tie kwamen d stemmen van de raadsleden voor het eerst duidelijk door. Klare taal werd gesprok :n. Maar in het algemeen was er weinig nieuws te horen. De algemene be schouwingen leverden weinig meer op dan de wens dat het dit jaar beter zou gaan dan in 1970. Het eerste punt wat werkelijk ter tafel kwam was het begrotingstekort en hoe dat gedekt zou moeten worden. De algemene intensie was hierin een bezorgdheid voor de komende jaren dat het tekort, nu bijna 1 miljoen, weer datzelfde bedrag zal gaan belopen. Grote moeilijkheden waren e rover de dekking die grotendeels ten laste komt van een belastingheffing en daarnaast van een heffing uit de saldi reserves. Door Open Appèl werd gevraagd of de straatbelasting verhoogd kon wor den in plaats van de gehele last te laten drukken op de rioolrechten. Wethouder Van Gunsteren antwoord de hierop dat in het vervolg de ver hogingen getemporiseerd zullen worden en dat verder op de rioolrechten geen verhoging toegepast kan worden om dat anders de huurders een extra zware last krijgen. Ook de zorg voor de wa terleiding in de toekomst wordt steeds groter, vooral nu men aangesloten is op Den Haag en de kosten zullen stijgen. Van Open Appèl-kant werd gevraagd door de heer Schuyer wat er moest ge beuren met f 21.000 die men minder zal ontvangen in het komende jaar. doordat de invoering van de verhogin gen pas per 1 februari ingaat. Hij vroeg of hier niet met terugwerkende kracht gewerkt mocht worden. Hierop antwoordde burgemeester Geertsema dat van de kant van de Hoge Raad en de minister is toegezegd dat alleen op straatbelasting terugwer kende kracht mogelijk is. maar niet op rioolrechten en andere heffingen. Verder vroeg de heer Schuyer of er niet meer bezuinigd zou kunnen wor den en waarom speciaal de nadruk viel op het verkleinen van het inhaal programma wat betreft het wegen- onderhoud. Hij meende dat dit een struisvogelpolitiek was door deze din gen door te schuiven naar andere jaren. Hierop antwoordde wethouder Van Gunsteren dat deze plannen onderge bracht worden in een meerjarenplan waardoor iedereen op tijd klaar kan komen met zijn werk. 23—39, breckpeen 270490. Uien 33. gele kool 21. spruiten 69. Aanvoer waspeen 192.000 kg. ROTTERDAM, 5 januari Veemarkt. Aanvoer: totaal 3208 dieren, weekaanvoer 4782 dieren, waarvan 200 slachtrunderen. 327 gebrulksvee, 30 vette kalveren, M graskalveren, 2175 nuchtere kalveren, s varkens, 1 paard. 2 veulens, 370 schapen, 18 lammeren, 24 bokken.. Prijzen per kg: slachtrunderen extra 4.90—5.50. I 4.2S— 4.70. II 3.80—4.10, Hl 3.55—3.70. vette kal veren I 4.55—4.75, H 4.40—4.55. III 4.25- 4.40. nuchtere kalveren 1.40—1.70, stieren 4.60—5.35. worstkoelen 3.45—3.60. Prijzen per stuk: kalf- en melkkoeien 1100—1600, varekoeien 750—1175, vaarzen 825—1025, pinken 825—800. graskalveren 275—454, mestkalveren 175290, schapen 75120, lammeren 125—155. Overzicht: Slachtrun deren: aanvoer groter, handel vlot, prij zen als gisteren. Kalf- en melkkoeien: aanvoer minder, handel willig, prijzen onveranderd. Varekoeien: aanvoer ge woon. handel matig, goed prijshouodend. Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige weck, handel flauw, prijzen stabiel Graskalveren: aanvoer kleiner, handel stil, moeilijk prijshoudend. Vette kalve ren: aanvoer klein, handel vlug, prijzen hoger. Nuchtere kalveren: aanvoer gro ter, handel redelijk, nauwelijks prijs houdend. Schapen en lammeren: aanvoér groot, handel levendig, schapen onver anderd in prijs, lammeren iets gedrukt in prijs. ROELOFARENDSVEEN. 4 januari - Bloemenveiling: Am. Anjers 2440, Rozen Garnette en Carol 2542, Zorlna 24—2», Nordia 39—87, Spanish Sun 34, Fabergt 27. Sonara 37, Gerbera 43—51, Forsythia- takken 47—65 per stuk; Troschrysanten 125—160, Idem jaarrond 405420, Fresia'» 130—210. Blauwe druifjes 24—41, Narcis sen 65—115, Tulpen Preludium, Lustig* Wltwe. Frederica. Paul Richter. Captein Carlsen, Wlntergold, Hoangho 140—18», Apeldoorn 265—295, Brasilia 215—220, Christmas aMrvel 170—190. Prominence 2* —255. Blenda en Demeter 200—210, Over- dale, Internationaal. Tommy. Krelage Topscore 135—155 per bos. Over woonwagenkamp VOORBURG Het is niet uitge sloten. dat de gemeente Voorburg in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de Haagse rechtbank om héj woonwagenkamp in Essesteyn vooij 15 januari weer in de oude staat teruj te brengen. De gemeente VoorburJ liet de bewoners van het woonwagen centrum weten, 'dat het kamp op die datum gesloten zou worden. Een aan tal van hen gaf hieraan gehoor, Vijl bleven en spanden het kort geding aan. Het geding werd gewonnen, maar sedert oudejaarsavond in het aantal aanwezige gezinnen toch sterk af genomen. Een felle brand vernielde drie woonwagens dermate, dat drie gezinnen op kosten van de gemeente Voorburg in een pension aan de Haag se Hoefkade moesten worden onder-j gebracht. Eén van de wagens brandde tota uit. Naar de mogelijkheid van repai tie bij de andere zou vandaag onderzoek worden ingesteld. De brand op oudejaarsavoind or streeks negen uur werd veroorzaaJr door het omvallen van een kerstboon in het onderkomen van de familii Schildmeijer. De wagens van twee ge zinnen werden beschadigd. AMSTERDAM, 4 januari Op dj eerste beursdag van dit jaar is ea'j aantal hogere noteringen tot stand p'; komen. De meeste internationale aai- delen begonnen met winst en ook in i scheepvaartsector liepen de koers* wat op. Vast in de markt lag voort Heineken. de notering steeg ruim f. tot f 198.50. Een belangrijk verlii kreeg KLM te incasseren. Als gevok van de reactie in Wall Street liep koers f 7 terug tot f 156. Van de internationale aandi moest alleen Philips een verlies werken. Bij de opening van de mi werden zaken gedaan op f 46.10 geen een verlies inhield van 70 Aandelen Koninklijke Olie noteerdi bij de start van de handel f 144.3 hetgeen een winst betekende van f 0,j en de koers van Unilever ging met cent naar boven tot f 89.20. Aandel Hoogovens werden 80 cent hoger gezet op f 73.50 en AKZO kwam cent hoger op de beurs op f 77,50. bankaandelen lagen goed prijshoudi in de markt en het verzekeringsfo Nationale-Nederlanden opende on: anderd f 73.90. Van de scheepvaartaandelen Nederlandsche Scheepvaart Unie winst van f 2.40 en steeg daardoor f 83.50; aandelen KNSM konden f 2 de oude koers toevoegen op f 93,!. terwijl Van Ommeren een winst b» haalde van 4 punten. De eerste ai delen werden verhandeld op 294. Hc land-Amerika Lijn opende weer op l De Cultuurfondsen lagen onverandc tot wat hoger in de markt. De obligatiemarkt was onverande tot een fractie lager. SCHEEPVAART- BERICHTEN Aeteon 7 Bukom verw Adulls 4 O Ascension Alkes 4 NO Salvador Anco-Spray 31 Rlo de Janei ro Area 4 Tabangao nr Singapo- Antilla Cape 4 O Cochin Ameland 4 Curacao nr Pt Fortin Ralong 3 Penang Bernlna 3 Rotterdam Bovenkerk 4 NO Ascension Capisterla 4 W Geralton Chevron Arnhem 4 O Kaap Hatteras Chevron Eindhoven 4 O As cension Chevron Madrid 4 Z Saigon Dlloma 4 Z ODar es Salaam Esso Nederland 4 ZO Belra Graveland 5 Rio de Janeiro verw Hercules 5 Port of Spain Kossmatella 2 Penang nr Mi na al Ahmadi Kalydon 4 NO Quessant Katelysla 4 Stavanger/Sola verw Khaslella 1 Curacao Kermla 5 Teesport verw Korovlna 4 NO Recife Kryptos 3 Trinidad Koplonella 4 Shellhaven Lovctlla 14 Spezla verw Malnoyd 4 Genua nr Mar- setle Medon 5 Aruba Mercurlus 4 NO Antigua Philine 4 NW Kreta Polydorus 4 Singapore nr Surabaja Stad Den Haag 4 ZW St Vin cent Straat Fushlml 4 ZO Saigon Statendam 4 Panamakanaal Tara 4 NO Fernandonoronha Vasem 5 Kaapstad Vivlpara 5 Le Havre verw Willemskerk 4 Bremerhaven nr Hamburg Woensdrecht 4 ZO New York Wonosarl 4 W Singapore Zat ra 3 Kharg Isl

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4