,oss Duitsers wilden Hitier afzetten Gertie Wilde hoer wint „Katerkoers" Universitaire les via radio en tv Aanbod via paus in 1940 illes en wel Overleden aan te grote dosis drugs Vliegtuig kon niet landen Sow jet-juristen bij proces tegen Angela Davis? MAANDAG 4 JANUARI 1971 jONDEN Duitse generaals bo- in 1940 via de paus Engeland aan, Ier af te letten. Voorwaarde was, Engeland met Duitsland zou op- kken tegen Rusland. Londen liet de eraals weten, dat ze dan eerst maar Ier ten val moesten brengen. De is was het daarmee eens. De Duit- lieten niets meer van zich horen. I bit blijkt uit Britse kabinetsdocu- jiten, die nu zijn vrijgegeven. Er esBt ook in te lezen dat Engeland in "tustus 1940 een bemiddelingsaanbod 4 koning Gustaaf van Zweden af- 5m m-fhurchill schreef toen aan de Britse 'enpassadeur in het neutrale Stock- L- dat „de schandelijke koning van en door zich als vredestichter op •erpen na Finland en Noorwegen |de steek te hebben gelaten, blijk van een ongekend slechte tak". papieren laten ook zien, dat Ier- Basken walg van uw commentaar inzake ierechting van een aantal Baskische nonalisten". Op een slinkse manier beert u de argeloze lezer te mis- en, zodat deze er geen erg in heeft het hier gaat om een aantal ge- rlijke terroristen. Deze terroristen den door de ondergrondse Spaanse feministische partij getraind en be- tend. et zij communistisch zijn blijkt o.a. de felle reacties van de communis- op hun veroordeling. (Zie ook uw fdartikel van 29 december), knuit Moskou en Peking wordt het jeldomvattend plan, om het kapita le te vernietigen, geleid. Het Viet- lese volk worstelt al meer dan 10 I om aan de wurggreep van het imunisme te ontkomen en de vrije «ld verraadt dit moedige volk. e redacteuren schrijven dat de imunisten ook in de Saigon rege- moeten worden opgenomen om conflict op te lossen. Daarna rui de communisten wel een lange- ïssennacht organiseren. I°k hier bij dit Spaanse probleem |r die subjectieve benadering. Ter- |sten worden als nationalisten voor leid en over hetgeen zij uitgehaald P>rdt niet gesproken. Nog vui- k die valse vergelijking van risten met onschuldige Rus- en. Nee, objectief en eerlijk voorlichting niet noemen. A. A. J. van Doodewaard Jr. Basken (2) Bricht in de krant: Zes nationalis- ter dood veroordeeld, noodkreet de Basken, afschuw over uitspraak tonaal in Burgos. lezelfde dag zegt de nieuwsdienst: Russische regering protesteert te- I dit proces, dat zal wel indruk ma- I als je zelf zoveel boter op je hoofd I een andere krant stond een grote ertentie met o.a.: 15 dagen vol pen- l of appertement resp. Costa Brava, la, Costa del Sol cn het befaamde femolinos. |u maar flink protesteren tegen dit Ime en tegelijk gaan straks weer lenden toeristen hun 6% vakantie- Bge bij Franco brengen! Is de Nederlanders eens hun va- tie in andere landen, waar ook de schijnt, gingen doorbrengen, zou- ze dan in Spanje voor daden niet gevoeliger zijn dan voor woorden? „geen woorden maar daden" is I zeker van toepassing, fessimistisch? Ja, want al zouden er I tientallen vrijheidsstrijders ter jd veroordeeld worden, dan kan li daar toch zijn pretjes en plezier- niet door laten bederven? pvendien: alles is toch zo vergeten, i denkt er nu nog aan de rampen Peru en Oost-Pakistan? lok deze doodstraffen zullen binnen Iele weken vergeten zijn en de toe- fcnstroom zet zich straks weer vro- 1 in beweging: richting Costa del nco. (drecht, L. Vos land tijdens de tweede wereldoorlog angstvallig zijn neutraliteit wilde be waren. Het was bereid, zich tegen een Duitse inval te verzetten. Maar het weigerde ook de kant van Engeland te kiezen. Zelfs ging het niet in op een Brits aanbod. Noord-Ierland te ver enigen met de Ierse republiek. Presi dent De Valera geloofde niet dat het plan uitvoerbaar was. Er hebben ook Britse plannen be staan om samen met Frankrijk vrij willigers naar Finland te zenden (de cember 1939), die aan de oorlog tegen Rusland zouden deelnemen. Hun op dracht zou zijn geweest te voorkomen, dat de Zweedse ijzerertsmijnen in Duitse handen zouden vallen. AMSTERDAM De politie heeft zondagavond in een hotel in de Am sterdamse binnenstad een jongen dood gevonden, vermoedelijk overle den aan een te grote dosis drugs. De ongeveer twintigjarige jongeman had een Iers paspoort bij zich op naam van J. A. M. uit Dublin. Volgens mede-hotelbewoners was hij een uit Amerika gedeserteerde militair. In het hotel heerste volgens de politie een niet te beschrijven wanorde. De jongeman had er veer tien dagen geleden zijn intrek geno men. 's Middags was alles nog met hem in orde, maar om ongeveer zeven uur 's avonds vond een van de hotelgas ten hem in grote ademnood op bed. Toen een gewaarschuwde arts niet verscheen, waarschuwde men dc GG en GD. De jongen was echter reeds overleden toen deze arriveerde. De politie vond op het nachtkastje een op hasjiesj lijkende stof en een aantal pillen. Jongens spelen op baan ROTTERDAM Drie jongens van zeven jaar hebben zondagmiddag het personeel van de luchthaven Rotter dam de schrik van hun leven be zorgd. Het drietal was op de lan dingsbaan aan het spelen toen een vliegtuig van de Lufthansa aanzette voor de landiig. Pas op het laatste ogenblik ontdekte de brandweer van het vliegveld de drie spelende kin deren. De piloot van het vliegtuig kon zijn toestel met moeite weer optrekken, nadat hij een waarschuwing van de verkeersleiding had gehad. Het per soneel van de luchthaven verwijderde de jongelui van de baan. Het toestel, afkomstig uit Bremen, bleef ongeveer vijf minuten boven het vliegveld hangen, na vervolgens voor de tweede maal de landings- manoeuvre uit te voeren. Zes minu ten later dan was gepland landde het toestel met 42 passagiers aan boord op Zestienhoven. De passagiers hadden nauwelijks iets gemerkt van het incident. Het geschrokken drietal werd voor ver hoor aangehouden en later naar huis gestuurd. LONDEN Zo'n 25.000 Brit ten zijn gisteren begonnen met een poging de achterstand weg te werken die zij in hun jeugd hebben opgelopen doordat zij niet gelegenheid hadden om te studeren. Zij doen dit aan de „open universi teit", die geen collegezalen of campus kent Het onderwijs wordt gegeven via radio, televisie en corresponden tie. Het idee is afkomstig van ex-pre- mier Wilson en de bedoeling van het experiment is mensen op oudere leef tijd, die in hun jonge jaren geen uni versitaire opleiding konden krijgen, alsnog hiertoe de gelegenheid te ge ven. Aan de open universiteit kan men DEN HAAG In de tweede ronde door een breuk in de derail- leurkabel een achterstand oplopen van meer dan een minuut en dan toch nog winnaar worden van de traditioneel sterk bezette Haagse veldrit, de Katerkoers, dat tekent de kracht van de 22-jarige Gertie Wildeboer. Ook het feit dat hij nationaal kampioen Cock van der Hulst, eerste „kater" in 1970, met 72 seconden versloeg en dat hij dit seizoen al tien overwinningen in het „veld" behaalde kon de frele Apeldoorner niet verleiden zich als eerste kandidaat te beschouwen voor de titel in het wereldkampioensschap der amateurs, dat op 28 februari wordt gehouden op zijn eigen terrein Berg en Bosch. „Ik ken immers de kracht niet van de buitenlanders de Spanjaarden en de Zwitsers alleen de Belgen zijn voor mij een open boek. Maar ik rijd daar dan ook regelmatig. Dit sei zoen heb ik vier keer in België ge wonnen", zei Wildeboer na afloop. De materiaalpech van Wildeboer had overigens wel een gelukkige kant, het redde de spanning in de Katerkoers, die door de afwezigheid van Huub Harlngs, Nederlands kam pioen bij de professionals, enigszins aan belang had ingeboet. Want reeds na de eerste van de negen, 2,5 kilo meter lange, ronden was Wildeboer met een voorsprong van twintig se conden op Cock van der Hulst als eerste doorgekomen. Breuk De strijd leek beslist, maar toen brak die versnellingskabel. Wildeboer moest een paar honderd meter terug voor zijn andere flets Van der Hulst, Gezinus Hoven en Albert Scheffer reageerden onmiddellijk en namen meer dan zestig seconden winst op Wildeboer. Vier ronden mocht Cock van der Hulst aan kop gaan, maar toen de negentig besmeurde renners voor de zesde keer begonnen aan het voor veldrijden uitstekende parcours van het landgoed Ockenburg, had Gertie Wildeboer de hem deze mid dag toekomende plaats weer ingeno men. Van dat moment kon alleen de Limburger Jacques Spetgens het tem po volgen, waarmee Nederlands sterkste amateur Wildeboer acht zich momenteel van gelijke kracht als Huub Harings de hellingen ophol- de, over boomstronken sprong en de enigszins vlakke stukken bereed. Maar in de laatste ronde schudde Wildeboer ook deze laatste schaduw van zich af cn won met 24 seconden voorsprong. Cock van der Hulst werd derde op een minuut en twaalf secon- -den. De uitslag: 1 Gertie Wildeboer (Apeldoorn) dë 22.5 km in 1 uur en 3 minuten, 2. Jacques Spetgens (Some ren) op 24 seconden, 3. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) op 1 minuut 12, 4. Albert Scheffer (Zelhem) op 1.20, 5. Gerard Scheffer (Zelhem) op 1.37. 6 Cor Rutgers (Naarden) op 2.10. TELEVISIE VANAVONTL: NF.DERl.AND I I NOS: 18.45 (K) De Woefs en Lamaars. STER. 18.31 (Ki Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour- haal STER: 19.00 (K) Reclame NCRV- 19.08 Dat wès Palaver: rslag van de siotmanl- •statle van de Palaver Praat- loekactle. STER: 19.35 (K) Re- NOS- 20.00 (Ki Jour haal STER: 10.15 <K> Reclame NCRV: 20.21 Hier en Nu: ac- allteitenrubrlek 20 45 Memo randum van- een dokter. TV- ■feulllcton 2' 33 <K> D'r op en Het feest, amusements programma. 22.35 Avondslul- ~."OS: 22.35-22 40 (Kl Jour- NEDERLAND II NOS: 18 15 <K) De Woefs en Lamaars. STER: 18.31 <K) ïlam'e NOS: 18.53 <K> Jour- haal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19 05 Kijken naar klnde- wetenschappelijke TV-»e- VARA: 19.30 (Ki Corona- Streel. TV-feuilleton ÉT ER: 19 55 (K) Reclame. NOS: i0 (Kl Journaal STER: 20.15 Reclame. VARA: 20.20 Ko ningin Christina, speelfilm 'uit 1934 21.53 Achter het nieuws. 22 20-22 25 (Kl Journaal IELGIE ANALEN NEDERLANDS 1 IN 10 18.00 (K) rabeltjeakrant. 18 03 IK) Dc club van de Dubbel- kkers. feuilleton (1). 18 39 Documentaire films voor Jeugd: 1 Winter In Ll- uen: 2 Bruggen van Hol land. 19.10 Sporttrlbune. 19 30 Zoeklicht en Franse taalwer ken. 19 40 Mededelingen en De Weerman '.9.45 Nieuws. 20.10 Tienerklanken. 20.40 De Alche- NOS: 22.30 Nieuws. 22 40 Mede delingen. AVRO: 22.45 Radio- Journaal. NOS: 22.55 (S) Me tro's Midnight Music: lichte muziek 23 55-24 00 Nieuws mist, spel van Ben Jonson. 22 40 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VAN 18-20 UUR 1 Camlle Saint SaCns. Symphonle nr. 3 In c kl.t. op. 78; II. Maurice Ravel: Daphnls et Chloé: III Francis Poulene: Hilversum I, 40- m. NCRV Aubade concerto 13 3C-18.40 Nieuws. E.O.: 19.00 ch0réfirkphlque Veelgevraagde geestelijke rau- cnoregrapnique ziek 19.25 Reformatie en Re veil. lezing. 19.35 Muelkaal ln- termezzo. '.9.40 Gclovet vandaag, lezing. NCRV: 20.0C Reportage van de Algemene Kerkvergadering te Drieber gen. 20.20 (S) Klassieke gewlj- de muziek (Opn). 21.25 (S) Pla no met orkestbegeleiding 21 40 'De kerk vandaag, documentai re 22.00 (S) Meisjeskoor met Instrumentaal sextet. 22.20 Avondoverdenking. 22 30 Nieuws 21.40 Voorrang: een artistieke voorkeursprogram ma. 23.30 (S) Deze tijd, deze muziek- Pianorecital 23.55-24.oo Te Deum Laudamus (gr.) 8.30 Nieuws Hilversum II, 298 in. AVRO 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind u door. praatje 18.30 Strijdkrachten Hilversum I. 408 m.: NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 iS) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws I.U Te Deum Laudamus (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huls vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse ver kenningen. 10.15 (S) Operette muziek. 11.00 Nieuws 11 03 Het programma. 19 30 Nieuws 10.35 wassende water, vervolghoor- - spel (13). 11.30 Voor de zieken. R.V.U.: Handig spel: nlcatle-expresste. NOS: 20.03 Gamma van alpha en bèta: programma over recente vor deringen ln de wetenschap 20.30 Weer es wat anders: min der bekend buitenlands reper toire 31.10 Dichters ln De Vaart: voordracht en zang 11.40 Lichte tframmofoonrnu- zlek NVSH- 3210 Sextant lichting. KRO: 17.10 Voor de kinderen 17.15 Hall: Jeugdpro gramma. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de P P R. Hilversum 11. 298 ra: AVRO 7.00 Nieuws cn ochtendgym nastiek 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmu- ziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radio journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman.) 8.5u Morgenwij ding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden 9.40 Muziek uit de Middelecu- wen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberichten) 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Knip perlicht: radloverkeersmagazi- ne. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. NOS: 13 30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen, 14 00 Bobthema's en Swingsessions: jazz uit de Jaren 1035-1955. 14.30 Rostrum of composers 1970: In ternationaal forum met mo derne muziek uit Australië. 15.00 Van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven ln de taal. AVRO: 15.10 Muzlekmid- dag met om 16.00 Nieuws. 17.30 Trefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. 17.55 Me dedelingen. Hilversum III. 240 m: VARA: 9.00 Nieuws. 9.0G Plaatjes voor wiskunde, natuurwetenschappen, let teren en sociale wetenschappen stu deren. De driejarige studie, die met een graad kan worden beloond, kost 1200. Elk vak eist 10 uur stuÖie per week. aangevuld door corresponden tie en slechts nu en dan bijeenkoms ten met de 150 hoogleraren of lecto ren. Rond 33 procent van de studenten bestaat uit onderwijzers en onderwij zeressen. Tweeëntwintig studenten zitten in de gevangenis. WASHINGTON Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteravond 'bevestigd dat veer tien Russische geleerden en juristen zijn uitgenodigd het proces tegen An gela Davis bij te wonen. Angela wordt beschuldigd van medeplichtig heid aan ontvoering en moord. Zij is een militante voorvechtster van de zaak van de negers. De Russische geleerden hadden te legrafisch verzocht het proces bij te mogen wonen. Zij zeiden te betwijfe len of de Amerikaanse justitie in staat is de strijdbare jonge negerin rechtvaardig te beoordelen. Het Amerikaanse ministerie heeft voorgesteld dat de Russische autori teiten toestemming verlenen tot het bijwonen van processen in Rusland door Amerikaanse waarnemers. Seth Gaaikema heeft Ted de Braaks eigen cabarettheater in Amsterdam geopend. Hier heeft hij wel veel moeite met de champagnefles. De operatie wordt nauwgezet gevolgd door Ted en medewerkster Li a Karon. Vanavond te zien Ned. 1 NCRV 7.05 uur filmverslag jongerenont moeting Palaver in Utrecht 8.20 uur Hier en Nu 8.45 uur Memorandum van eer dok ter: Mond- en klauwzeer 9.35 uur D'r op en d'r an: Het feest 10.25 uur In het voorbijgaan Ned. 2 VARA: 7.05 uur Kyken naar kinderen 7.30 uur Coronation Street 8.20 uur Garbo-film koningin Chris tina (1934) 9.55 uur Achter het Nieuws Vanavond horen te Hilversum l NCRV 8.00 uur reportage Algemene kerk vergadering in Driebergen 8.20 uur gedeelten uit Bach's Hohe Messe, Nederlandse uitvoe- "ring 10.00 uur Sweet Sixteen 10.20 uur Avondoverdenking, daar na Voorrang 11.30 uur Eigentijdse muziek Hilversum II NOS 8.05 uur Gamma, recente vorderin gen in de wetenschap 8.30 uur Wees es wat anders: bui tenlands repertoire 9.10 uur Dichters in „De Vaart' 10.55 uur Metropoleorkest Trio Louis van Dijk en solisten. Ze ging met haat tong langs haar tanden cn slikte een mondvol warme vloeistof in terwijl ze dacht: Bloed. Wat willen ze van mij? In hemelsnaam - wat nu? "U kent onze vragen", hoorde ze de ondervragingsofficier met zijn koude, vlakke stem zeggen. "En u heeft gemerkt dat wij bereid zijn om de juiste antwoorden zo nodig op een andere manier uit u te krij gen. Dit was maar een klein voorproefje van hetgeen u te wachten staat als u nog langer koppig blijkt te zijn. Ik wil u bedenktijd geven. Opdat u in alle rust kunt nadenken, komt u in een aparte cel. En vergeet u bij uw overpeinzingen niet dat niet alleen uw eigen lot, maar ook dat van uw broer in uw hand ligt." JanDe opgeschoten, slungelige, altijd goed gehumeurde Jan met zijn vrolijke heldere ogen. Haar grote broer. Die haar zwemmen had geleerd. Het boogschieten. Het paardrijden. Jan, die de jongen van het naburige landgoed een pak slaag had gegeven en daarbij een bloedneus had opgelopen, omd?tt Vera zich over hem beklaagd had. Jan, haar beschermer. Jan Een spion? Krijgsraad. Dood door de kogel: met spionnen maakt men korte metten. Jan - Dood? Net als moeder, dood. Als vader. Dood als de grote man op het eilandJa, ook hij, de dokter, de man met het moedige, vriende lijke en zo vastberaden gezicht en zijn eigenaardig grijze ogen, ook hij was dood. Zeker was hij dood. Allemaal, allemaal Dc werkelijkheid vermengde zich met haar vermoedens, haar angst, haar vrees en verwachtingen tot een onontwarbare knoop. Ze was alleen in deze naakte, onderaardse betonnen cel, zo ontzettend alleen met haar angst. Wat willen ze van miji Wat moet ik nu doen, wati Een dag na dit verhoor (het konden ook twee dagen geweest zijn. Vera had elk gevoel voor tijd verloren) haalde de jonge cipier met het vriendelijke gezicht haar weer op. Hij bracht haar echter niet naar de ondervragingsofficier, maar naar een spreekkamer. Daar wachtte Julia Ermakowa. Toen zij Vera zag binnenkomen stond ze op, liep haar met uitge strekte armen tegemoet en omarmde en kuste baar. "Vera - Veroesjka!" fluisterde ze door haar tranen heen. "Ik kon niet eerder komen, ik mocht niet. Maar nu, hoor je, heb ik goede be richten voor je." Ze hield Vera een eindje van zich af terwijl zij haar onderzoekend aankeek. "Je ziet er zo bleek uit, Veroesjka We moeten praten." Ze leidde Vera naar de tafel midden in de kamer en drukte haar op een stoel. Toen draaide zij zich om naar de jonge cipier en keek hem met een koket glimlachje aan. "Zou je ons niet voor een paar minuten alleen kunnen laten, jongen "Het is eigenlijk verboden "Niemand zal het merken Alsjeblieft." Julia baalde een bank biljet uit haar tasje en drukte dat de cipier in de hand. "Ik ben ervan overtuigd dat jouw superieuren er niets op tegen zouden hebben Het duurt niet lang." De cipier knikte glimlachend, stopte het biljet in zijn zak en ver dween. De deur sloot zich zacht achter hem. (Wordt vervolgd) 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 de-pep. 10.00 Nieuws. 10.03 Ek- (S) Van twaalf tot twee. (12.22 mr-'Tfl WIJ van het land: t2.26 Mede delingen t b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Ac tualiteiten: 13.00 Raden maar quiz). 14.05 Schoolradio. 14:30 (S) Pizzicato: muzikaal mid dag-magazine (16.00-16.02 Nieuws) 17.00 Overheldsvoor- spres: licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.03 Lichte pla ten. (12.00 Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13 03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws. 13.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Rijp en groen op alle toeren (17.00 Nieuws.) Smidje Verholen en de rare alchimist 103: „Jonge, jonge jon gedacht de smid. „Als professor Nosco wer kelijk de Kludde is, dan passen de stukjes van de Kludde-legkaart werkelijk goed in elkaar! Daar heb je bij voorbeeld die avond, dat de Kludde mij een klap op mijn kop gaf! waar ben ik toen bij mijn positieven ge komen? Vlak bij het huis van Nosco! En die had mij er gemakkelijk zelf naartoe kunnen dragen, want hij is sterk genoeg. Hij rukte me immers met gemak die goeiendag uit de hand en smeet die over de muur van het kasteel. En wat deed hij thuis met mij? Hij lapte me op met pilletjes en drankjes en pleistertjes en vertelde me, dat-ie zo'n beetje in de scheikunde liefhebberde. Dat is ook ai héél toevallig, want ln de oude kelder onder het slot zit de alchimist, die al van alles heeft uit gevonden. Nosco zou dus thuis al die uitvindsels kunnen testen. En wat heeft hij verschrikkelijk zijn best gedaan om mij er maar van te overtuigen, dat er absoluut geen Kludde bestond! -Hij daagde me zelfs uit om met hem te gaan wandelen in het Knekelwoud om het bestaan van de Kludde te bewijzen. Maar wie we toen zagen, géén zwarte Kludde. Nee. allicht nietl Nosco is immers zelf de Kludde! Maar nou heb ik hem toch in de smiezen, die schurk!" Smidje Verholen dacht nog wat verder na en kwam toen tot de slotsom, lat hij er heel onverstandig aan had gedaan de professor te vertellen van die rare alchimist onder het kasteel van Balderik „Hij deed toen héél erg verwonderd," gromde de smit. „Maar nu snap ik waarom! Hij dacht natuurlijk in zichzelf: Alle duivels! Hoe weet die Verholen dat? Later ging hij met mij het oude slot binnen en zakte toen door-een valluik Ja jamaar dét deed hij met opzet of mijn naam is geen smidje Verholen!" FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13