ROUTINE VERSLAAT INZET Chelsea laat naast Crystal Palace pec wint met 5-i Records aan lopende band Schenk op 500m tegen Fornaess Utrecht op schot Totocijfers Smoke Eaters nog ongeslagen Scharn ster in Leiden Joop Verbon weer terug MAANiOAG 4 JANUARI 1971 KONING THIALP sloeg dit weekeind* voor het eerst genadeloos toe. Met als resultaat dat competitie-leider betaald voetbal Thijs Jansen besloot het programma in zijn geheel af te gelasten. Jansen verschoof het programma van gisteren naar eind februari. Toch werd er hier en daar nog gevoetbald. King Soccer liet zich niet helemaal In de hoek drukken VLAARDINGEN Duidelijk heeft Fortuna bewezen, dat op een zwaar besneeuw veld de sneeuwlaag was zeker een centimeter of vijf dik een surplus aan techniek genivelleerd kan worden door een enorme inzet. Sparta, op volle sterkte aangetreden voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Vlaardingers, heeft dit aan den lijve ondervonden. Dat Sparta een 12 overwinning be haalde, had het louter en alleen te danken aan het feit, dat de Rot terdamse aanvalslinie zich een koeler afmaker toonde dan de aan val van Fortuna. Sparta heeft gedurende bijna de gehele wedstrijd het spel gedicteerd. Via de middenvelders Jan van der Veen en Peter de Quant (na rust ver vangen door Stef Walbeek) werden voortdurend ballen aangedragen voor de rood-witte voorhoede. Sparta kwam echter in die voorhoede niet tot grote daden. Jürgen Kristensen werd door John Corver volkomen aan banden gelegd en ook Janusz Kowa- lik kreeg tegen de stevig ingrijpende Ger Robbemond en Jan Baksteen weinig kans. Fortuna heeit zich aanvallend be paald tot uitvallen Helaas echter was de aanval van de Vlaardingers niet altijd attent bij de door de Sparta verdediging veelvuldig gehanteerde buitenspelval. Wim Tijl en Jan Bou- man kregen daardoor zelden gelegen heid tot het doel van Pim Doesburg door te dringen. Voeg daarbij het feit, dat Tijl dikwijls te traag reageerde op missers van Eijkenbroek en Ter Horst, dan wordt het duidelijk dat Fortuna' aanvallend tot weinig grote dingen kwam. In sportief opzicht was de wed strijd voor scheidsrechter Koen Brou wer geen moeilijke opdracht. Er wer den bijna geen opzettelijke overtre dingen begaan, slechts af en toe was de inzet van de Vlaardingers iets té Inzet Janusz Kowalik In „sneeuwgevecht" met Fortuna'a Wim Teyl. Jan Klijnjan (nog net >khtbaar) ziet het allemaal geamuseerd aan. OSLO De loting voor de internationale schaatswedstrijden die vandaag en morgen op Bislet in Oslo worden verreden hebben op de 500 meter in het eerste paar Kees Verkerk tegen Per Wjlly Gut- tormsen en in het. zevende paar wereldkampioen Ard Schenk tegen de Noor Dag Fornaess gebracht. Op de 5000 meter start Schenk in de eerste rit tegen Guttormsen en Verkerk in de tweede rit tegen Fornaess. Juist qua inzet was Fortuna Sparta verreweg de baas. De Rotterdammers probeerden met korte combinaties ga ten te maken in de verdediging van Fortuna, maar bijna elke combinatie was op een dergelijk veld gedoemd te j mislukken. Reeds na tien minuten had Fortuna een 1—0 voorsprong genomen. Jan( Bouman passte naar Wim Tijl, die duidelijk buitenspel stond, en toen de scheidsrechter niet reageerde, pas seerde de Fortuna-aanvaller Pim Doesburg beheerst. blijken over meer routine te beschik ken en het counterde goed terug. Na een half uur resulteerde dit in een combinatie tussen de beide Sparta spitsen Kowalik en Koudijzer (Nol Heijerman vervangend) en de laatste passeerde doelman Hiddo Reys met een simpele bal (12) ZANDV. MEEUWEN UTRECHT 110, Twaalfhonderd toeschouwers hebben FC Utrecht in Zandvoort zien dollen met tegenstander Zandvoort meeuwen De formatie van trainer Bert Jacobs behaalde een 101 over winning. Bij het aanbreken van de rust keek Zandvoortmeeuwen al te gen een 50 achterstand aan De doelpunten van Utrecht, dat met ex- Ajacied Tonnie Pronk speelde, kwa men op naam van: Langerak (2x), Van Veen (2x). Van der Merkt (2x), Van Stijn, Groenendijk, Theunissen en Olsen. Vóór Zandvoortmeeuwen scoorde Stobbelaar. HATTEM PEC 1—5. De Zwolse tweede divisie-ploeg PEC heeft in Hattem in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hattem een 51 overwinning behaald. Een geflatteer- de triomf. Vooral voor de rust bood Hattem kranie partij. Tekenend daarvoor was dat Strateman tien mi nuten na het begin PEC op een 10 achterstand zette Via twee treffers van Kraet en eentje van Heskamp bereikte PEC de rust echter met een 31 voorsprong Na de hervatting was de ploeg van Zalai heer en mees te'- Schutten, uit een strafschop en Stoffels bepaalden de eindstand in deze aantrekkelijke wedstrijd op 5—1. Aanval Sparta zette hierna alle manschap pen in voor de aanval» en nadat Ko walik eerst op de lat geschoten had. scoorde de Pool na ruim twintig mi nuten de gelijkmaker. De tweede helft begon met een fu» rieus aanvallend Fortuna Via Piet de •Vries en Aad de Heer werd gebouwd aan de ene aanval na de andere In deze fase van' de wedstrijd liet Sparta Sneeuwtonelen bij Fortuna Vlaardin- genSparta. Janusz Kowalik (in gestreept shirt) in duel met Fortuna-doelman Eike lenboom. Jan Baksteen (nr. 2) kijkt be langstellend toe. DEN HAAG De vervangende uitslagen van de wedstrijden, die voorkomen op totoformulier nummer 25 van dit weekeinde zijn: AZ'67-Fc Utrecht 3 Holland Sport-NEC 3. NAC-MW 1 PSV-ADO 1. Excelsior-Telstar 1. Blauw Wit-GVAV 3. HVC-Cambuur 2. Vitesse-Willem 2 3. FSC-Helmond Sport 3 Heerenveen-Heracles 3 Roda JC-Eindhoven 2. PEC-Limburgia 1. AGOW-Volewijckers 1. Een juist ingevulde kolom ziet ei als volgt uit: 3-3-1-1-1-3-2- 3-3-3-2-1-1. De loting had het volgende resul taat: 500 meter: 1. Per Willy Guttormsen (Noo) Kees Verkerk (Ned) 2. Bjoern Tveter (Noo) Oerhan Sandler (Zwe) 3. Goeran Claessai (Zwe) Piet Vink (Ned) 4. Svein Erik Stiansen (Noo) Sten Stensen (Noo) 5. Jan Bols (Ned) Ronnie Nooit- gedacht (Ned) 6. Eddy Verheyen (Ned) Goeran Johansson (Zwe) 7. Ard Schenk (Ned) Dag For- e-;naess (Noo) :r- 8. Claes Lavaes (Zwe) Johnny in Hoeglin (Zwe) roi 9. Jappie van Dijk (Ned) Olof dejGranath (Zwe) en 10. Magne Thomassen (Noo) Pe ter Nottet (Ned) 11. Dan Johansson (Zwe) Willy Olsen (Noo) 12. Roar Groenvold (Noo) Boar Henriksen (Zwe); 5000 meter: 1 .SchenkGuttormsen 2. VerkerkFornaess 3.HoeglinJohansson 4. BolsStensen 5.ThomassenVerheijen 6. VinkHenriksen 7.StiansenVan Dijk 8.NooitgedachtGroenvold 9. SandlerOlsen de] lO.LavaesTveter ll.Claesson Nottet 12.GranathJohansson 500 meter sprinterklasse: 1. Mats Wallberg (Zwe) John Lind (Noo) 2. Lasse Efskind (Noo) Arnulf Sunde (Noo) 3. Olie Iversen (Noo) Bernt Jans- son (Zwe) 4. Marten Hoekstra (Ned) Per Bjoerrnag (Noo) 5. Jan Bazen (Ned) Arne Herjau- ne (Noo) 6. Iver Eriksen alleen GELEEN Smoke Eaters, nog on geslagen in de eerste divisie van de nationale (jshockeycompetitic, heeft 'gisteren op eigen (js een sprekende overwinning behaald op het nog puntloze Rotterdam. Ongeveer 2500 toeschouwers zagen in Geleen de eindstand van 160 via de tussen standen 70 60 en 30 op het bord komen. De stand in de eerste divisie is: Smoke Eaters 4 4 - - 8 33—10 Tyse Trapper 3 2 - - 4 22-14 Den Bosch 4 2 - 2 4 3317 HIJS Hoki) 5 2 - 3 4 37—28 Rotterdam 4 - - 4 - «4 LEIDEN Haico Scharn had er zaterdagavond geen spijt .van dat hij toch maar de indoorwedstrijden in Leiden had gekozen en niet die van een dag later in Dortmund. De Arnhemse beroepsmi litair ging niet alleen met een nieuw Nederlands record van 8 minu ten en 13,2 seconden op de 3000 meter naar huis maar ontving voor die internationaal ook hoog gewaardeerde prestatie boven dien een draagbaar televisietoestel. De prestatie van Scharn was on getwijfeld de beste van een middag en avond indooratletiek in de Groenoordhal van Leiden, waar de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Uhie'zijn nieuwe demontabele indoorbaan in gebruik nam. Indooratlethiek heeft in Nederland zeer zeker mogelijkheden. De beslo tenheid van een hal geeft sfeer, hoe wel die in Leiden nog grotendeels te niet werd gedaan door het wat rom melige verloop. Uiteraard heeft men in de atletiek vrijwel geen ervarin gen met indoorwedstrijden. Vorig jaar werd tijdens de nationale kam pioenschappen in Groningen eigenlijk pas duidelijk wat voor mogelijkheden de indooratletiek biedt. Niet alleen is het bijzonder aantrekkelijk kijk spel maar bovendien is voor de mees te atleten een indoorwedstrijd een welkome afwisseling in de lange win- tertraining. Haico Scharn: Ik zit nu in een pe riode waarin ik niets anders dan duurlopen moet maken. Zo'n indoor wedstrijd is een fijne test. Je kunt nu eens zien hoe ver je al bent Eigenlijk ben fk wat geschrokken van die 8 13.2. Ik had niet kunnen vermoeden dat ik 'al zover ln ffiijn trainlngsop- bouw was Technische nummers Maar niet alleen voor de lopers is het uitkomen op een overdekte baan aantrekkelijk, eigenlijk nog veel meer voor de beoefenaars van technische nummers, die vaak maanden niet specifiek op hun onderdeel kunnen trainen. Het mooiste voorbeeld daar van is wel het polsstokhoogspringen. De Nederlandse kampioen en record houder Bert Krijnen: Normaal heb ik pas eind februari, begin maart mijn polsstok weer vast. Die indooratle tiek is voor mij ideaal. De KNAU lijkt dus met de aankoop van de demontabele baan twee maanden geleden was er nog niets besloten een uitstekende greep te hebben gedaan. Het grote probleem ROTTERDAM Joop Verbon, de oud-Nederlands kampioen boksen in het zwaarweltergewicht, zal maandag 18 januari in de Rotterdamse Rivièrahal zijn rentree in de ring maken. De Utrechter, die acht maan den niet heeft kunnen boksen wegens twee gebroken linker middenhands- beentjes. ontmoet de Fransman Gilles ^incato in een gevecht over tien ron den. Voor weiter Aad Jansen (Rotter dam) heeft promotor Theo Huizenaar n-eneens voor een partij over tien •onden de Marokkaanse welterge- ■vicht Aid el Menceur gecontracteerd De derde profpartij van de avond gaat tussen de middengewichten Nico Aloserij (Amsterdam) en de Frans man Robert Merrier. Dit gevecht is nfgesloten op acht ronden. Bij de amateurs, boksen o.a. Neder lands kampioen Cor Eversteijn (licht- welter), Gerard Bok (licht) en Stan van der Driessche (zwaarwelter). zal echter worden aantrekkelijke pro gramma's te maken. Zaterdagavond lieten al vele toppers verstek gaan wegens blessures of gewoon omdat zij geen belangstelling voor indooratle tiek hebben in verband met hun trainingsopbouw. Zo heeft b.v. Bram Wassenaar bewust gekozen voor de zomer. De Nederlandse recordhouder op de 800 en 1500 meter \yil zich vol ledig voorbereiden op de Europese kampioenschapDen in Helsinki en daarom past indooratletiek dit jaar niet in zijn trainingsrooster. Dat geldt ook voor anderen die ingezien hebben hoe moeilijk het is om in maart wan neer in Sofia de Europese indoorkam pioenschappen worden gehouden een top te bereiken en dan twee, drie maanden later weer in een goede vorm te verkeren om de afvaardiging naar de Europese titelstrijd in Hel sinki te bewerken. Wanneer de in dooratletiek in Nederland enkele *je- reo goed draait zal in ons land onge twijfeld ook die,splitsing in twee groepen komen die in het buitenland al lang bestaat namelijk de in- en outdoor atleten. Nieuw record Ondanks de kleine schoonheids foutjes hebben de 1600 toeschouwers in de Groenoordhal toch wel genoten. In de eerste plaais van het optreden van Haico Scharn. De 25-jarige Arn hemmer, die bij de nationale kam pioenschappen in Haarlem verrassend de 3000 meter won, imponeerde door het gemak waarmee hij van kop af zegevierde. Het nieuwe nationale re cord (8.13.2), dat deze demonstratie op de houten baan opleverde, telt ook internationaal mee. Dat doen ook de tijden van Mieke Sterk op de 60 meter horden (8.3) en de 60 meter (7 4). Op het hordennum mer benaderde Mieke Sterk haar na tionale record, dat zij op 4 december -#■ Mieke Sterk (rechts) op weg naar een triomf op de 60 m. horden. Mieke zou winnen in de fraaie tijd van 8,3 aec. In West-Berlijn op 8.2 sec bracht zeer dicht Overigens is Mieke Sterk nu al zeker van uitzending naar de Europe se indoorkampioenschappen in Sofia. De Amsterdamse heeft tweemaal vol daan aan de door de KNAU gestelde limiet op de 60 meter horden (8,6) terwijl zij ook een keer die op de 60 meter (7.4) haalde. Riet van den Berg zus Wilma ontbrak wegens een blessure heeft zeer goede vooruitzichten voor Sofia. De zeventienjarige Udense behaalde in de middaguren bij de jeugd een indrukwekkende zege op de 60 meter (7.5 sec), slechs 0,1 langzamer dan begin december in Berlijn en toonde zich bovendien de beste verspringster (5.50 m). Europees jeugdkampioene hoog springen Mieke van Doorn was op haar specialiteit een klasse apart. Op de fraaie groene tartanaanloop kwam zij tot een nieuw jeugdrecord van 1,65 meter. Twee jeugdrecords sneu velden bij het kogelstoten. Bij de meisjes bereikte Elna Schalk met 13.55 meter een afstand, die haar 's avonds bij de dames eveneens de overwinning had gebracht. Bij de jongens stootte Frits Wimmers met 6-kilo-kogel 15,32 meter. Veelbelovend Veelbelovend was het optreden van Sjouke Tel. De blonde Groninger vo rig jaar geopereerd aan een hinder lijke voetblessure, is weer helemaal terug. In de series van de 400 meter evenaarde hij eerst met 50 sec. zijn eigen nationale record, later in de fi nale, waarin nationaal kampioen Rijn van de Heuvel geen rol speelde, ging Tel nog een eentiende seconde har der. Ron Mahieu evenaarde in de eindstrijd het oude record. Op de 800 meter mocht Wijnand Bladt zich maar enkele minuten nationaal re cordhouder noemen. De Hagenaar werd in de eerste serie achter de niet fraai maar wel snel lopende Belg Boonen (1.53.4) tweede ;n 1.56,2 en was daarmee 0.1 seconde sneller dnn Nagel vorig jaar in Groningen. In de tweede serie zou Adrie Schaper ech ter harder gaan. De Amsterdamse student spurtte in de laatste ronde naar voren en won in 1.56.0. Verheu gend was ook de terugkeer van Geert Uding. Het Noordelijke tafcnt. vorig jaar door blessures geplaagd werd in de eerste serie derde achter Wijnand Bladt. I LONDEN In een door sneeuw en ijs geteisterd Enge land konden zaterdag slechts 22 van de 32 wedstrijden voor de derde ronde van de Football Association Cup doorgang vin den. Er deden zich in deze wed strijden nauwelijk verrassin gen voor. In feite had bekerhouder Chelsea het het moeilijkst. De Londense for matie slaagde er niet in stadgenoot Crystal Palace naar een nederlaag te spelen. Een kleine vijftigduizend toeschouwers zagen een boeiend ge vecht dat met een 22 score werd afgesloten, waardoor een tweede wedstrijd noodzakelijk werd. Chel sea slaagde er overigens eerst ver in de tweede helft in via een doelpunt van Tommy Baldwin naast Crystal Palace te komen. Ook Manchester United, voor het eerst weer onder leiding van de deze week teruggeroepen Sir Matt Busby heeft een tweede wedstrijd nodig De Mancunians kwamen op Old Trafford niet verder dan een doel puntloos gelijkspel tegen het een di visie lager spelende Middlesborough. Ook de duels tussen Huddersfield Town-Birmingham (11), Notting ham-Luton Town (11) en West Bromwich-Scunthorpe (00) werden nog niet beslist. •fe Opmerkelijk Opmerkelijk was de fraaie 2—0 overwinning die vlerde-divisie club York City behaalde op het twee di visies hoger komende Bolton Wan derers. Wat dat betreft lieten Wol verhampton Wanderers en Swansea City, zich niet verrassen. Met respec tievelijk 61 en 51 trokken deze ploegen aan het langste eind tegen Rhul en Norwich City. Landskampioen Everton deed het rustiger. Het klopte Blackburn Ro vers met slechts 2—0. Beide doel punten kwamen op naam van Jim my Husband, die voor het eersl sinds zeven maanden weer in het eerste van Everton werd opge steld. Tottenham, dat vijf maal de beker won, plaatste zich bij de laat ste zestien door een nuttige 41 overwinning op Sheffield Wed nesday. Manchester City deed het minder overtuigend. Eerst tien mi nuten voor het einde besliste Colin Bell met een schitterende treffer de strijd tegen Wigan ten gunste van Manchester City. West Ham, de ploeg van Bobby Moore, werd dotl Blackpool naar een kansloze 4—0 nederlaag gespeeld. Liverpool daarentegen kwam niet verder dan een magere 1—0 over winning op het zich sterk verzet tende Aldershot. Tot nu toe plaats ten zich zeventien ploegen voor de achtste finales. Daaronder acht eer ste. vijf tweede, een derde en drie vierde divisie-ploegen. Sjaak Tel gaat juichend over de streep: hij heeft de 400 meter gewonnen in eert nieuwe Nederlandse recordtijd. Mathieu en Van der Heuvel volgen op de tweede en derde plaat».

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11