Toekomst visserij geeft zorg Victor III krijgt gestalte Belastingen in Hillegom omhoog Keurslagerij Vooys is zaterdag 2 januari de gehele dag gesloten GEMEENTE LEIDERDORP Nieuwjaarsreceptie GEMEENTE ALKEMADE Nic. Haasnoot in jaarrede: BEKENDMAKING ACADEMISCH ZIEKENHUIS LEIDEN JELGERSMAKLINIEK OEGSTGEEST R.K. Den Haag sluit vier kerken Waterzuivering in Haarlemmermeer heeft de aandaeht PLANNEN VOOR CENTRUM VAN NIEUW-VENNEP Venneperweg wordt gereconstrueerd Noordwijkerhout doet mee aan het vuilpersproject fgfeMMNlKi lm 4 w w;{v apPar^yiiMw Uit de DUINSTREEK KATWIJK In het wykgebouw „de Hoeksteen" werd de algemene ledenvergadering gehouden van de Vereniging van Sehippcrseigenaren. „Het afgelopen jaar heeft zyn vreug de en zorgen gekend. Het afvloeien van diverse schepen is van dit laatste een voldoende bewys. Het visserijbedrijf is dermate wisselval lig en veranderingen treden zo snel op, dat men terecht de toekomst met zorg tegemoet kan zien". Aldus voorzitter Nic. Haasnoot in zijn jaar- rede. Hjj begon met de aanwezigen te verzoeken in stilte te gedenken dat de Kw 103 en de Tx 29 vergingen. waarbU tien jonge mensen om het leven kwamen. De heer Haasnoot merkte op dat de verhogingen op loon- en op sociaal gebied en van direkte kosten waarbij hij speciaal de aandacht vestigde op de prijs van gasolie, maken dat al leen met de grootste inspanning een lonend resultaat kan worden verkre gen. Toen de heer Haasnoot drie jaar geleden voorzitter van de ver eniging werd, bedroeg het aantal schepen van aangeslotenen 105. Dit aantal is nu teruggelopen tot 54, waarvan 22 schepen de bordenvisse rij uitoefenen en 32 de boomkorvis- serij. De heer Haasnoot noemde het een zorglijke toestand. Hij ging in op het feit dat de minister een sanerings regeling heeft getrofien voor de weekloggers en dat aandacht zou worden geschonken aan de kotter- vloot Koninginneweg, hoek Vuurbaakplein. Kstwfjk. Ter gelegenheid van de jaarwisseling be staat voor de burgerij van Leiderdorp de gelegenheid het gemeentebestuur de beste wensen voor het nieuwe jaar aan te bie den tijdens de NIEUWJAARSRECEPTIE, welke op zaterdagavond 2 januari 1971 in het gemeentehuis wordt gehouden van 7.30 tot 9.00 uur De burgemeester, M. A. van der Have De Burgemeester van Alkemade maak! bekend, dat Burgemeester en Wethouders van die gemeente voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de *Vet op de Ruimtelijke Ordening, jo. artikel 50. lid 8 van de Woningwet aan de Woning bouwvereniging ..Alkemade" vergunning te verlenen voor de bouw van 38 42 woningen op het ten oosten van de Sota- wegen ten noorden van de Middenweg te Roelofarendsveen gelegen kadastrale perceel sectie B nr. 2096. Een ieder die tegen vermeld voornemen bezwaren heeft, is bevoegd deze schrifte lijk in te dienen bij het College van Bur gemeester en Wethouders in de periode van 31 december 1970 tot en met 13 ja nuari 1971. Het bouwplan ligt gedurende deze ter mijn op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur ter secretarie op de afdeling Open bare Werken ter inzage. Roelofarendsveen. 30 december 1970. De Burgemeester voornoemd. J. S. Wagenaar, l.b. Met ingang van 1 januari 1971 dienen verplicht- en vrij- willigverzekerden van de algemene ziekenfondsen, die worden verwezen naar één der POLIKLINIEKEN in het bezit te zijn van een door huisarts of specialist afgègeven VERWIJSKAART. NIEUWE IEIDSE COURANT HAZERSWOUDE De brug in tiet Hazerswoudse Westeinde (Dorpsstraat) is, zoals de foto wel heel duidelijk laat zien, hard aan vervanging toe. Dat gebeurt nu ook. Er komt een duiker voor in de plaats. Acht weken zal het werk duren. Voetbal programma roor zaterdag, DEN HAAG IJs en weder die nende staan er voor zaterdag de vol gende vriendschappelijke wedstrijden op het programma: ARCGeinoord 2 uur. DuinoordSemper Altius 12.30, Rijnsb. Boys—ZC1C 2.30 uur, SI- ZOSVOW 2.30 uur. Rozen burgDSVP 2.30 uur, 's-Gravenzan- deDUNO 2.30 uur en DEVJO Loosduinen 2 uur. WOENSDAG 30 DECEMBER IJ] RIJNSBURG Tussen kerst en nieuwjaar wordt in het bouwvak niet gewerkt. Ook bij de bejaardenflats ligt het werk stil. Op 4 januari zullen de werkzaamheden weer beginnen. De woningen aan de Abdijlaan (links op de foto) zijn zo goed als klaar. Verwacht wordt dat in januari de eerste bewoners er in zullen trekken. Deze woningen zijn, evenals die aan de Graaf Florislaan (rechts op de foto), bestemd voor zelfstandigen bejaarden, die via een e alarmeringssysteem in uiterste noodzaak een beroep ofto het bejaardenpension „Avondzon" kunnen doen. De bouw aan de Graaf Florislaan wordt uitgevoerd i oc drie woonlagen, die aan de Abdijlaan in twee. Het hogi gebouw in het midden op de foto is het trappenhuis. De flats zijn ruim en doelmatig ingedeeld. De bouu werd opgedragen aan N.V. Marei's Bouwbedrijf te Kat wijk. FOTO KRUY1 Gouden bruiloft in Katwijk KATWIJK Vandaag is het- feest bij het echtpaar Van Beelen-Van Duijn, (resp. 75 en 74 jaar). Bestevaerweg 56. De heer en mevrouw Van Beelen zijn een halve eeuw getrouwd. De bruidegom ging op zeer jeugdige leef tijd al naar zee. In 1919 werd hij stuurman op de Kw 29. Daarna voer hij onder an dere op de Kw 54 en de Kw 148. Het echtpaar heeft 11 kin deren, 32 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Van avond tussen 8 en 9 uur wordt een receptie gehouden in het wijkgebouw „De Hoek steen". HILLEGOM De heer J. M. Pij pers viert dinsdag 12 januari zijn 40-jarig jubileum als besteller bij de PTT. Ter gelegenheid daarvan is er van 4 tot 6 uur in huize Weltevre den een receptie. NOORDWIJKERHOUT Met grote meerderheid heeft de gemeente raad van Noordwijkerhout zich uit gesproken voor een doorgaan van het bouwteam met het uitwerken van het praatplan van architect Pol- gar. Maar eerst zal burgemeester Bosma als voorzitter van dit team de heren in kennis stellen van 's raads bezwaren, zoals: smalle woningen, financieel moeilijk haalbare bunga lows. situering van top- en achter gevels, de situering van de woningen in z|jn geheel van parkeer- en speel ruimten in het plan. De heer C. W. van Duin vertolkte de mening van een groot deel van de raad toen hij zijn verlangen uitte naar een 200 woningwetwoningen op ongeveer 120 m2 per woning, een 100-tal premiehuurwoningen met een huurprijs van 275,tot 350,per woning, 200 premiekoopwoningen en meer parkeerruimten. In meerderheid was de raad tegen het coöte que coüte behouden van Puyckendam. In het plan moet een differentiatie worden gemaakt in grondprijs voor Inwoners uit Noordwijkerhout en voor van elders komenden. Als men zo graag in Noordwijkerhout wil wonen, dan zal er voor betaald moeten worden. Er was een eerste ontwerp van ir. Paardekooper, architect van de Stichting Huisvesting Bejaarden, voor 80 bejaardenwoningen en een dienstencentrum. In dit plan domi neert een 5 verdiepingen hoog ge bouw, geflankeerd door laagbouw. In het bouwteam zal worden bezien of de bouw gedeeltelijk geprojecteerd kan worden in Puyckendam dan wel dat de bebossing daar kan worden opgenomen in het geheel. Burgemeester Bosma verwacht, dat de gemeenteraad in de tweede helft van januari kan horen of het bouw team (met name het architecten bureau Polgar en de makelaardij Hopman) op de door de raad ge stelde voorwaarden in het team zitting wil houden. „Ik blijf van mening", aldus de heer Haasnoot, „dat alleen een sa nering, die natuurlijk voor sommigen van groot belang kan zijn om uit de financiële moeilijkheden te ko- DEN HAAG Deken Geraets van de R.K. Kerk van Den Haag krijgt binnenkort een struk- tuurrapport aangeboden, waar in o.m. wordt voorgesteld vier r.k. kerken in zijn ressort te sluiten. Het zijn de St. Jaco- buskerk aan de Parkstraat, de St. Antoniuskerk aan de Flu welen Burgwal (beide city) en twee kerken ln de Schilders wijk: de H. Hartkerk en de H. Jozefkerk. De historische H. Theresiakerk aan het Westeinde zal de taak van de St. Jacobuskerk ln de City overne men. Behalve financiële en demografi sche problemen' liggen aan deze slui ting andere overwegingen ten grond slag. met name betere kansen voor andere facetten van kerk-zijn in deze tijd. (dienstbaarheid, ruimte voor per soonlijk gebed en oecumenische sa menwerking). Op het gebied van de oecumeni sche samenwerking biedt men bijv. de Haagse hervormden gebruik van r.k. kerkgebouwen aan (de Haagse Hervomde Gemeente moet vijf kerk gebouwen afstoten), anderzijds vraagt men om gastvrijheid voor de r.k. eredienst in hervormde kerken, en het gezamenlijk laten functioneren van de Hervormde Grote Kerk als dé Stadskerk van Den Haag. Ook op het gebied van de sociale dienstbaarheid, van het vormings werk en de katechese wil men tot een oecumenische samenwerking ko men, in het besef dat er voor de ge zamenlijke kerken veel zaken zijn, die ook en beter gezamenlijk kunnen worden aangepakt. Het rapport is door 'n deskundige commissie na jarenlange studie op gesteld en zal ongetwijfeld door het r.k. dekenaat van Den Haag en het Bisdom Rotterdam worden aanvaard. HAARLEMMERMEER De ge meente heeft het afgelopen jaar re gelmatig overleg gepleegd inzake de voorbereiding en realisering van nieuwe zuiveringsinstallaties of uit breiding van bestaande installaties. Vooral de situatie in het zuide lijke deel van de Haarlemmermeer (Nieuw-Vennep. Abbenes en omge ving) heeft de bijzondere aandacht. Rijnland verwacht één dezer da gen het rapport klaar te hebben, dat uitsluitsel moet geven over de op lossing voor Haarlemmermeer-zuid en een gedeelte van de bollenstreek. ABBENES In Abbenes is de bouw van een dorpshuis in voorbe reiding. De realisering hiervan moet een oplossing bieden voor het ac commodatie-probleem van een deel van de jeugd. Op dit moment heeft men slechts de beschikking over een zaaltje van 7x14 meter. HILLEGOM De begroting voor 1971 geeft geen reden tot optimisti sche beschouwingen. Door het ver hogen van een aantal belastingen wordt een totaal van drie ton aan gezuiverd. De gemeente ontvangt ruim 128 mille meer door het verho gen van de straat- en rioolbelasting en de reinigingsrechten. Na verho ging van de belasting en het aan boren van de reserves sluit de begro ting op een bedrag van f 8.338.000. De raad wordt voorgesteld de straatbelasting te verhogen. De op brengst méér wordt geraamd op ƒ41.628. Een verhoging van de riool belasting met ƒ10. per aansluiting brengt de gemiddelde opbrengst op ƒ45. per jaar en daarmee zal een hogere opbrengst worden verkregen van veertig mille. Het huidige ta- NIEUW-VENNEP Volgens B. en W. van Haarlemmermeer zal om streeks mei een begin worden ge maakt met dc woningbouw in het uitbreidingsplan „Linquenda". Er staan vier woningbouw-complexen op het programma, in totaal bijna dui zend woningen omvattend. De eerste fase, 220 woningwetwo ningen, is besteksklaar en kan in mei in aanbouw komen. In de periode tussen juni en oktober kunnen de an dere projecten in uitvoering komen, te weten in de woningwetsector 400 eengezinswoningen en 190 etagewo ningen, alsmede 160 premie-verhuur woningen. In mei 1972 kan de bouw van de eerste school beginnen. Wat winkels e.d. betreft, zal binnen enkele weken het overleg met gegadigden worden geopend. Met de ontwikkeling van de plan nen voor Nieuw-Vennep-centrum is een begin gemaakt. Verwacht wordt dat uitvoering op moeilijkheden zal stuiten en dat het daarom wel enige tijd in beslag zal nemen voor met de bouw op wat grote schaal kan wor den begonnen. rief van reinigingsrechten bedraa/e bij tweemaal per week ophalen v rot het huisvuil door de vuilnisophaa ek dienst 20. voor twee emmers. E< r verhoging met ƒ10. zou een meeip opbrengst geven van ƒ46.500. De straatbelasting gaat omhoo1 van 20 naar 23°/o voor gebouwd eigendommen. Ook voor ongebouwd n eigendommen. Dat brengt ƒ41.62 meer aan straatbelasting op. Nog duidelijke taakt* voor chr. vakbewegin NOORDWIJK De chr. agrariëi ie vierden gisteravond het jaarfees£r Tijdens deze bijeenkomst werden 1 gouden insignes uitgereikt, resp. aa et de heren C. Benschop en S. Cramei x die 25 jaar lid zijn van de chr. val beweging. Hoofdbestuurslid van CBAT, d eheer Van Zuilen, speldi de onderscheiding op en overhandig» de daarbij behorende oorkonde. In een toespraak zei de heer Va Zroilen te hopen dat de christelijk vakbeweging haar bestaansrech C( mag behouden. De leden zulle daar gezamenlijk aan moeten wer ken. Hij toonde zich verheugd over»; een rapport waaruit bleek dat 5 a pet van de CNV-rjeugd een duide it lijke taak ziet voor de christelijk li CBAT, de heer Van Zuilen, speldd g vakbeweging. De heren Van Duin en Vlielanx zijn eveneens een kwart eeuw lid e Zij waren echter niet aanwezig ei zullen het gouden insigne nog ont r vangen. a Hoofdbestuurder Van de Windoi bracht namens de christelijke be drijfsgroepencentrale gelukwensep over. HAARLEMMERMEER De ge meente beschikt op het ogenblil u over ruim 140 ha. openbaar groen i In het afgelopen jaar kwam er ruinji! 14 ha. bij. Ook dit jaar werden een groot aantal wijken de gemeen li schappelijke voortuinen gesaneerd. Verwacht wordt dat deze sanerini het komende jaar kan worden vol e tooid, zodat een aantal sterk arbeids intensieve groenstroken zal zijn af gestoten. men, niet de weg is om tot een ge zonde kottervloot te komen. Een mede-financiering van de over heid by nieuwbouw, waarbij gedacht moet worden aan een ruime tege moetkoming in de rentelast, samen met een slooppremie voor aan de vis serij onttrokken schepen, zaL de enige mogelijkheid zijn". De heer Haasnoot betwijfelde of de EEG hierin spoedig verandering zal brengen „Gezegd wordt dat als het EEG-beleid van kracht wordt er geen verschil meer zal bestaan in de wijze van subsidiëring in de EEG-landen. Of dit in de toekomst zo zal worden, is voor mij een groot vraagteken. Misschien zal dit op lange termijn het geval zijn, maar op 't ogenblik heb ben onze collega's in andere EEG- landen al zo grote subsidies ontvan gen, dat de concurrentie wel zeer bijzonder moeilijk mag worden ge noemd". Experimenteel Meer dan eens wordt verwezen naar de nieuwbouw die in Urk de laatste jaren plaats vond. De heer Haasnoot: „Laat ons hopen dat het de Urker collega's goed blijft gaan, maar naar myn mening zou de toe stand voor sommigen wel eens zorg- lyk kunnen worden, als de bedrijfs vereniging tot inning van achterstal lige premie's zou overgaan". Spreker juichte het toe dat de overheid eindelijk de mogelijkheid heeft geschapen voor het doen van experimentele reizen met kotters. „Het is bijzonder gelukkig dat de re sultaten hiervan een succes kunnen worden genoemd". Jammer genoeg konden slechts acht schepen van de hele Nederlandse vloot na loting aan dit experiment deelnemen. Het zou mooi zijn, zo zed de heer Haasnoot, als ieder die zich hiervoor interesseerde er ook zonder loting aan zou kunnen deelnemen. Er zijn plannen om in het aanstaande jaar weer experimentele reizen met kotters te gaan doen. Het zou zijn toe te juichen als ook de bordenvisserij werd ingeschakeld om als aparte groep experimentele reizen te doen. Het is de vraag of de gedachten die er hieromtrent zijn, wel verwezenlijkt kunnen worden. Volgens de heer Haasnoot is het doen van experimentele reizen slechts een eenzijdige visserijpolitiek. Men zal naar wegen moeten zoeken dat alle varende schepen, grote en kleine, zouden profiteren van gelden die de overheid beschikbaar stelt. „Ik heb de premiëring van vis in kisten steeds van het grootste belang geacht. Hierdoor wordt een kwali teitsverbetering geschapen Ten slotte nam de heer Haasnoot afscheid van de heer M. Kuyt, die zijn bestuursfunktie neerlegde. RIJNSBURG De dienst in de evang. chr. gemeente begint morgen niet om 8 maar om 7 uur. Voorganger is ds. Agtereek. De dienst van 1 jan. vervalt. HAARLEMMERMEER Plannen voor de verbetering van de verkeers situatie in Nieuw-Vennep zijn ge reed. Dit geldt onder meer voor de re constructie van de Venneperweg en de kruispunten met de Hoofdwegen en aansluitingen op de Dreef. De aanleg van de Zuiderdreef in Nieuw-Vennep en een gedeelte van de Westerdreef is in uitvoering. B. en W. van Haarlemmermeer en het college van dijkgraaf en heemra den hebben besloten, in gezamenlijk overleg met een voorstel te komen om tot overneming van alle wegen binnen de bebouwde kom van de verschillende dorpen te komen. ilSSi#: rajSRSB Wafaië Rijnsburgse dammers promoveren naar regionale afdeling RIJNSBURG Het eerste tiental van RDC is kampioen van de LDDB geworden. Doordat Samen Sterk uit Hazerswoude de wedstrijd tegen het Alpheuse De Hoorn met 911 ver loor, kwamen de Rijnsburgse dam mers onverwacht op de eerste plaats. Na een zwak begin (één punt uit twee wedstrijden) herstelde RDC zich schitterend. De grootste overwinning boekten de Rijnsburgers tegen de Al- phense damclub (173). Het volgen de seizoen komt RDC in de regionale afdeling uit. Op de foto v.l.n.r.: G. van Zuylzn, R. Kromhout, C. Glasbergen, A. Sam son, D. van Egmond en J. v. d. Kamp. Zittend: F. Laterveer, W. Leeuwen burg, J. Kromhout (voorzitter) en P. van Egmond. Op deze foto ontbreekt A. Vletter, damkampioen van Rijns burg. zich zouden houden als zij in zee werden geworpen. Wethouder P. C. Heemskerk wist de gemeenteraad te overtuigen van de noodzaak dit project te onder steunen. Hij verkreeg aller instem ming. De doorslag gaf ook de argu mentatie van burgemeester Bosma, dat de financiering van de installatie een zaak is van Verolme NV. MMS - m «ipiS wü -i NOORDWIJKERHOUT Met al- gemene stemmen besloot de gemeen teraad dinsdagavond in principe mee te doen aan de vuilpersinstallatie. Het contract met Verolme moet voor 30 jaren worden aangegaan. Dat is erg lang. In die tijd kunnen wel andere en betere methoden van vuilverwerking zijn ontwikkeld, zei de heer Hogervorst. De heer Ten Hagen vroeg zich af hoe de blokken

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4