n Voor inspraak ben ik absoluut niet bang' mmm ■MMV' Heineken bedreigt Rijnstreek Natuur bij Nieuwkoop niet bederven WEEKAGENDA >g Havo en atheneum KATWIJK hebben aan leerlingen geen gebrek Toernooi Lugdunum verliep vlekkeloos zaterdag 2 januari opent de haarlemmerstraat 42a leiden Installatie commissie ruilverkaveling NETTE 2e BEDIENDE EN EEN LEERLING Directeur LTB naar Tilburg 197f hieuwe leidse courant woensdag 30 december 1970 KATWIJK In Cleynduin, by de kanaaloever, ligt een langgerekt houten gebouw. Een gezonde ziel huist hier nog in een onaanzien lijk lichaam. Maar een rooskleu rige toekomst wenkt. Dpze noodbouw herbergt de voor spoedig groeiende atheneum-havo gemeenschap, nu nog dépendance van het Leidse Dr. W. A. Visser- 't Hooft-lyceum. Voor de Katwijk- se gemeentebestuurders, die nooit de verplichte openbare middelbare school van de grond hebben kun nen krijgen, is deze vestiging eigenlijk een uitkomst. Van Leiden uit gezien, was het ont- «taan een harde noodzaak. Daar groeide het lyceum zó uitbundig, dat afsplitsingen onvermijdelijk werden. Bestuur en leiding wil den een srchool van ten hoogste duizend leerlingen. Het teveel werd overgeheveld naar de scho lengemeenschap Zuid-West aan de Schubertlaan. Maar de groei ging door en het ruimtegebrek werd .steeds dreigender. Eind 1967 verleende het ministerie van O. en W. medewerking voor het stichten van de Katwykse dé pendance. In augustus 1968 start te de school met drie brugklassen. Nu zyn er al 265 leerlingen, ver deeld over brug-, tweede en der de klassen havo en atheneum. En eind oktober berichtte het minis terie, dat de Katwykse school per 1 januari 1971 als zelfstandig atheneum-en-school-voor-havo zou worden gesubsidieerd. Wij spraken met conrector G. L. Hey. Geeft u zelf óók les? „Nog een uur of tien. Geschiedenis, staatsinrichting, maatschappij leer. Een aflopende zaak, daar is niet aan te ontkomen. Maar ik vind het wel erg jammer. Ik geef graag les, om het contact met jon- ren. Dat heb je in de leiding van de school óók wel, maar heel an ders. Nu voel ik me zo'n beetje als een politieman, die de algemene orde moet handhaven, moeilijkhe den opvangen, zorgen dat er geen onaangename situaties ontstaan. Soms moet je een douw geven, maar dat is echt niet het plezie rigste deel van het werk. Ook aller lei bezoeken moet je in het tijd schema incalculeren". Inspraak Hebben de leerlingen hier inspraak? „Ja, maar ik vind de inspraak van de ouders minstens zo belangrijk. Ze mogen best weten of de geest hier zo is als ze dat wensen. Wat de leerlingen betreft, nou, aat gaat net als in een klein bedrijf, waar elke werknemer de baas kent. Als je praat in de klas, komen er van zelf allerlei ideeën te voorschijn. Kunnen we dit of dat niet eens doen. De drankenautomaat bijvoor beeld, is er op die manier geko men". Op het grote Leidse lyceum heeft DE HEER HEIJ verantwoordelijkheid. conrector Hey enige ervaring met het schoolparlement opgedaan. „Ik moet zeggen: je kunt daar ple zierig praten. Het gros van de leerlingen is bijzonder redelijk. Nee, voor inspraak ben ik abso- luut niet bang. De positieve waar de, dat de leerlingen zelf verant woordelijkheid leren dragen voor wat er gebeurt in de school". De heer Hey meent ook, dat de ouders meer bij het doen en laten moeten worden betrokken. „Het staat nog niet vast, hoe het gaat worden. Misschien een ouder commissie of een schoolraad mét de ouders. Ik vind de bijzondere school het meest democratisch. Het nare is, dat er praktisch zo weinig van te rechtkomt. Van de 400 a 500 le den zie je er misschien een 30 a 40 op een vergadering. Grote eenheden De conrector vertelt over de goede samenwerking met de mavo. „Het voordeel van een scholenge meenschap zou zijn de geruisloze overgang vice versa. Het nadeel: de enorme grootte. Een 1200 leer lingen zitten er voor Katwijk wel in. Ik denk nog wel met heimwee terug aan 1955, toen ik in Leiden kwam; 400 leerlingen, tóch al vrij veel, maar je kende ze allemaal. We worden eenvoudig door Den Haag tot die grote eenheden ge dwongen, in verband met de dif ferentiatie van de twee hoogste klassen. Tegenwoordig kunnen daar de leerlingen zélf hun vakken kiezen, de havo zes, het atheneum zeven. Dan 'jalt zo'n klas eigenlijk uiteen; alleen met Nederlands zijn ze nog bij elkaar. Ds eenheden moéten daarom wel groot zijn. Een klas van vijf leerlingen is véél te duur Bent u vóór dat keuzevakkensy- steem? „Tot op zekere hoogte. Vroeger moesten alle leerlingen hetzelfde programma afwerken. Het leek wel een procrustesbed; wie dit of lilillillllll'lfj ■Hriü dat niet kon, werd opgerekt. Nu kan tenminste iedereen zijn be langstelling en aanleg volgen. Maar die oude h.b.s. was toch zo gek nog niet, waarborgde tenmin ste een algemene ontwikkeling. Ik heb echt geen spijt van m'n hbs-b- diploma. Nu laat men de rest schieten. Zo versmalt de ontwikkeling. Je kunt het atheneum-diploma halen met één vreemde taal. Op die manier verlies je belangrijke contacten met de internationale vaklitera tuur. Ik weet niet of dat zal be vredigen op den duur". Niet iedereen in Katwijk weet van het bestaan van deze middelbare school af. Die het wél weten, zeg gen altijd: havoDat is maar de halve waarheid. Want er is óók nog een atheneum bij. Dat leidt voor de universiteit op. De havo voor het hoger beroepsonderwijs, zoals h.t.s, pedagogische- en kunst academie, hogere landbouwschool, enzovoort. Overgang Kunnen de mavo-leerlingen zonder meer naar uw school overgaan? „December is het meest gewenst. Dan zijn beide scholen nog ge lijk. Hoe langer men wacht, hoe moeilijker de overgang naar een zwaarder type wordt". In welke klas komen de mensen met mavo-diploma? „In klas vier". Hoeveel lokalen hebt u hier? „Dertien; volgend jaar krijgen we er nog tien bij". Bestrykt u alleen Katwijk? „We hebben nu, voor 't eerst,'ook Noordwijkers en Valkenburgers. Rijnsburg is voorlopig op Leiden aangewezen. Maar wanneer de Kagerstraat de duizend heeft be reikt, moet het teveel wel naar el ders. En de belangstelling stijgt nog steeds; aan leerlingen zullen we zeker geen gebrek hebben1'. „Tot nu toe waren alle uren bezet, werden alle lessen gegeven. U moet rekenen: we zitten hier on der de rook van de universiteit, die geheel of bijna afgestudeerden levert". Hebt u een prognose voor de toe komst? „Het is tegenwoordig mode, opge wonden over de toekomst van het onderwijs te praten. Ja, alles is in zo snelle beweging, dat het onder wijs wel mee moet. We moeten zoeken naar aan-het-maatschappe- lijk-ieven-aangepaste vormen. Punt één is daarbij, dat de kwaliteit behouden blijft". Wat denkt u van een middenschool? „Nee ,die hoeft voor mij niet. Voor al de goede leerlingen dreigen dan tekort te komen. Ik zie in de toekomst wél één onge deelde school voor voorbereidend wetenschappelijk onderwijs; ik meen, dat we ernaar moeien stre ven, op het atheneum latijn te geven". Werkt u prettig in Katwijk? „De Katwijkse jeugd ligt me wel. Bij een vergelijking met anderen komen de Katwijkers er niet slecnt af. De prestaties liggen hier op tamelijk hoog niveau. Ja, het werken in Katwijk is bijzonder plezierig. De ouders zijn prima mensen; ik heb er nooit moeilijk heden mee. Als ze je vertrouwen, laten ze je een grote mate van vrijnedd. Ook de samenwerking met het gemeentebestuur is uit stekend". LEIDEN De c-junioren van LFCV hebben het door Lugdunum vlekke loos georganiseerde zaalvoetbal-toer nooi in de Groenoordhal gewonnen. Voorzitter J. F. Breedeveld kon 's mid dags om kwart over vier, precies vol gens het tijdschema, de beker aan de aanvoerder van LFC overhandigen. Ook voor de junioren van Leidse Boys, VTL en de organiserende ver eniging, die respectievelijk twee, drie en vier werden, waren bekers be schikbaar. In de Groenoordhal kwamen ook de pupillen-teams in actie. Vanaf tien uur 's morgens werd er door de soms nog maar enkele turven hoge jongens flink op los geschoten. In deze af deling veroverde DOCOS de eerste prijs. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Linda, dr M P W Versteeg en. M H Nijhof: Marcel, zn v M P W Versteeg en M H Nijhof; Stephan Henri, zn v W G van der Sman en E Lansberg; Irene Elisabeth, dr v V Ponec en M H Waelsch: Angelique Katarina Petronella, dr v C W Paardekoper en P E J Snelderwaard; Barend, zn r G M van Maanen en E M van Wijlen; Maria Cornelia Wilhelmina, dr v C L A M Hagenaars en H M W Meeuwisse; Kitty Christina Maria, dr v J J Boetekees en C J M Meijer; Jeroen- Alexander Jacobus zn v P J JM de Winter en J C M Oostdam; Christian Diederik Johan, zn v J R van Vloten en J M Warenman; Daniëlle Jeanine, dr v C Klomp maker en E van Look. Gehuwd: B van Lierop en J C Balkenende; A H Crama en C J Bekooij. Overleden: J Hotting, 2 juli 1888; L F Voorneman, 23 dec 1897, weduwe van H J Dreef; W T Bogers, 24 juli 1943, echtgen van C P Beers; P Verschoor, 16 november 1887; A P Haeser, 29 aug 1920; J Nievaart, 4 jan 1921: A Niehot, 27 april 1910; C F L Kraaneveld, 10 dec 1888, we duwe van A J Mastenbroek; H j Boom, 21 nov 1893; J Kwaadgas, 24 febr 1917; W Slingerland, 4 jan 1919; W de Roo, 1 jan 1911; H Hueting, 26 dec 1932; H H J Kneefel, 5 mei 1903; J de Jong, 2 nov 1893; A J de Vree, 31 mrt 1909, echtgen van H J Sennef; A Hundersmarck, 13 jan 1901. Katwijk Toezegging van beroep aan ds. J. Dijkstra KATWIJK De wijkkerkeraad- zuid van de Hervormde Gemeente heeft in de toekomstige vakature, wegens vertrek van ds. J. C. van Hurrnik, een toezegging van beroep gedaan aan ds. J. Dijkstra (52 jaar) te Kampen. Ds. Dijkstra werd op 12 november 1950 predikant te West er- haar, in 1957 te Rhenen en in 1963 te Kampen. Op 11 januari zal hij in Katwijk komen kennismaken. uitse van itac- het epu- sten, •hap, iden. roep bap- :rge- Ie. p 15 n 49 bap- rtre- :hei- kerk het aan en de nin- Kagia Abbenes krijgt nieuw voetbalveld ABBENES Binnenkort zal wor den begonnen met de aanleg van sportvelden in Abbenes. Een krediet voor een voetbalveld en oefenveld, is goedgekeurd. Volgens B. en W. zal een spoedige aanleg van dit complex stimulerend werken op de ontwikke ling van het jeugd- en jongerenwerk in Abbenes. De velden zijn bestemd voor de voetbalvereniging „Kagia". Sport krijgt steeds meer de aan dacht in Abbenes, want men is nu ook doende een volleybalvereniging voor jongeren op te richten. Behoef te bestaat er aan een overdekte sportgelegenheid, zowel voor de schoolsport als voor de vrijetijdsport. B. en W. menen dat daarvoor in de toekomst het dorpshuis dienst kan doen. HAZEKSWOUDE Hoewel de technische werkzaamheden t.a.v. de ruilverkaveling Rijn streek-Zuid al geruime tijd ge leden zijn begonnen, zal met de feitelijke werkzaamheden voor deze ruilverkaveling pas begin volgend jaar een begin worden gemaakt. Dit zei gistermorgen ir. H. G. Kuipéri van de cen trale cultuurtechnische dienst op een bijeenkomst in het ge meentehuis, waar de heer N. van der Brugge van GS de voor bereidingscommissie voor deze ruilverkaveling (zie foto) offi cieel installeerde. In zijn inleiding zei ir. Kuipéri verder, dat het blok van de ruil verkaveling ligt in het groene hart van Holland, waar de planologische spanningen talrijk zijn. Dit gebied immers dreigt langzamerhand steeds meer dicht te slibben door de stede lijke en industriële ontwikkelingen. Als voorbeeld van deze bedreiging zag hij de plannen voor vestiging van een grote bierbrouwerij (Heine ken in Zoeterwoude, red. NLC) in deze streek. Waarom deze nu per se in de toch al zo dichtbevolkte rand stad gevestigd moet worden is mij en vele anderen niet duidelijk. Een dergelijk enorm bedrijf zou immers overal in het land kunnen worden gevestigd. De heer v. d. Brugge wees erop, dat al in 1956 zeven polderbesturen een aanvraag hebben ingediend voor ruilverkaveling. De gezamenlijke oppervlakte bedroeg toen 2385 ha. Daar zijn nog vijf polders bijgekomen, zodat het in totaal om zo'n 4000 ha gaat. De heer v. d. Brugge zag dit als een winstpunt met het oog op de lange voorbereidingsperiode. De ruilverkaveling noemde hij van het grootste belang, omdat hierdoor meer rendabele bedrijven worden gesticht en onrendabele worden ver kaveld. Bovendien krijgt de land bouwer meer zekerheid t.a.v. de toe komst van zyn bedrijf. Teleurstelling De voorbereidingscommissie moet het als haar belangrijkste taak zien de economische positie van de agrariër te verbeteren en zeker te stellen voor een reeks van jaren. Met deze woorden verklaarde de heer v .d. Brugge de commissie met als voorzitter burgemeester Ten Heuvelhof van Hazerswoude voor ge ïnstalleerd. Namens de drie land bouworganisaties bood de heer H. Roest uit Leiderdorp zijn gelukwen sen aan. Ook burgemeester Detmers van Zoeterwoude toonde zich verheugd over de installatie, maar kon zijn teleurstelling over de uitlatingen van ir. Kuipéri toch niet voor zich houden. Deze brouwerij, zo zei hij, heeft een voudig gebruik gemaakt van de mogelijkheid zich in Zoeterwoude te vestigen door de al jaren geleden aangelegde industrieterreinen te ko pen. Verder betreurde burgemeester Detmers het, dat geen enkele vrouw in de commissie zitting heeft gekregen. NIEUWKOOP De reconstructie van het gemeentelijke zwembad en de behandeling van het rapport van de commissie Recreatie-structuurplan waren twee punten, waarover de raad gisteravond uitgebreid discussieerde. Nadat een ogenblik stilte in acht was genomen om de overleden gemeente secretaris, de heer P. Oskam, te ge denken, begon de raad aan de behan deling van de reconstructie van het zwembad. De heer C. van Vliet (Beter Nieuw koop) vond dat het college geen visie op langere termijn heeft. Hij miste gegevens omtrent het dekkingsplan en de financiële consequenties. Ook zou hij graag zien dat rekening was gehouden met overdekking van het zwembad. De heer Bommer, fractiegenoot, vroeg, hoe lang men met de nu voor gestelde voorzieningen kan doen. Wethouder Stoppelenburg ant woordde, dat men al enige jaren bezig is met de voorbereidingen. Hij had gedacht, dat de raad de uitvoering wel wat enthousiaster zou hebben be groet. De capaciteit van het bad zal zeker voldoende zijn voor een inwo nertal van 10.000 k 12.000. Overigens dacht hij wel, dat de tarieven met 50®/# zouden moeten stijgen. Bij on derzoek is gebleken dat het niet mo gelijk is, het bassin te overdekken. Voor de vernieuwing van de tech nische installatie, het maken van een verwarmingsinstallatie en de uitbrei ding van de kleedruimten werd een krediet van 50.000 gulden gevraagd. Dc uitbreiding van de wateropper vlakte met een bassin van 20 x 30 m zal ook nog 211.000 gulden gaan kosten. Na schorsing besloot de raad toch akkoord te gaan met het plan en het Gevraagd Brood- en Banketbakkerij W. OUDWATER Vliet N.Z. 94, Rynsburg. Tel. 12952. verlenen van het krediet, mits een aantal vragen alsnog worden beant woord. De raad ging ook akkoord met de verhoging van de jaarwedde van de wethouders. Deze komt van 5150 op 6100 gulden. In een uitgebreid betoog gaf de heer Battjes de PAK-visie op het recreatiestructuurplan. In een WARMOND Werkgroep Ut Sloepie was aktief met de expositie bij 't „Hoekje". De expositie bestaat uit projectie van eigengemaakte dia's, teksten en muziek. De dia's geven een hedendaagse kijk op het kerstgebeu ren. De werkgroep vraagt zich af: waarom alleen met Kerst deze ge dachten? Daarom: tot 9 januari is de expositie nog open. Elke avond van 7 tot 10 uur. Zondag van 12 uur tot 's avonds 10 uur. KOUDEKERK De kerstboom verbranding zal plaatsvinden op maandag 4 januari a.s. op het ter rein aan het einde van de Kerklaan ten oosten van het zwembad, 's- avonds om 7 uur. Inlevering 3.30- 5,30 uur. motie stelde hij, dat het varen met motorboten zoveel mogelijk moet worden beperkt. De burgemeester toonde begrip voor dit standpunt. Hy was het vol komen met hem eens, dat een schit terend natuurgebied als by Nieuw koop niet moet worden bedorven. Woonboten en caravans hebben dc gemeenten al vele hoofdbrekens be zorgd. Om nu het varen met motor boten in alle dwarsverbindingen te verbieden vond de voorzitter toch wel erg rigoreus. Raad Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Donder dag 14 januari vergadert de ge meenteraad. Voorgesteld wordt een krediet beschikbaar te stellen van ƒ24.300 voor de aanhef van leer- en hulpmiddelen, school behoeften en meubilair voor de openbare kleuter school in „Welgelegen", die binnen kort wordt geopend. Voor de uit breiding van de christelijke lagere Joh. Weststeijnschool met twee lo kalen, wordt de medewerking van de raad gevraagd. Ook voor het Instellen van een ouderraad. LEIDEN De heer W. H. M. van Ommen (52), directeur van nv In- terpolis/LTB in Leiden, is m.i.v. 1 jan .a.s. in de hoofddirectie van nv Interpolis in Tilburg benoemd. Zijn opvolger in het Leidse bedrijf (de schadetak van het Interpolis-con cern), is mr. H. M. de Munk, die nu adjunct-directeur is. De heer Van Ommen is 1 januari 25 jaar directeur van het Leidse be drijf, dat onder zijn leiding eerst was gevestigd aan de Rijnsburgerweg en enkele jaren geleden overging naar het nieuwe complec aan de Hoge Rijndijk. Vanmiddag nam hij in intieme kring van relaties en medewerkers ascheid. De heer van Ommen zal midden volgend jaar van Oegst- geest naar Tilburg verhuizen. KOUDEKERK De eerste open bare bespreking van het in voorbe reiding zijnde struktuurplan zal plaatsvinden in de raadsvergadering van 9 februari. Woensdag 30 december Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. FILMS IN LEIDEN CAMERA De vlerkante recruut, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zon- en kerst dagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; nacht voorstelling: vrijdag en zaterdag 11.30 uur: Once upon a time In the west, 18 Jr. LIDO Thunderball, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook om 4.45 uur. REX Tarzan trekt naar India, 14 jr., dag. 2.30, 7 en 9.15 ur, zondag ook om 4.30 uur. LUXOR Eind goed, al goed. a.l., dag. om 2.30, 7 en 9,15 uur, zondag ook om 4.30 uur. STUDIO Midnight eoboy, 18 Jr., dag. om 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag ook om 4.45 uur. TRIANON Louis de Funés, Met de Muziek Mee, a.l., dagelijks, ook zondag, om 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D C Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek R van Breest Smallen- burg, Loevesteln 6, Leiderdorp, tel. 42947 en Apotheek Voorschoten, Leldse- weg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. De avonddienst na 18 uur en de nacht dienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Kok. Doktersdlenat l'ot zaterdag 10 uur de eigen doktei sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoner! en alleenstaanden van 20 Jaar c.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 6.00 uur tot li uur, woensdagavond van 820 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot li uur, zaterdagavond van 6.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur lot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling u« onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag U uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummer» DoKtersdlenst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal S. Politie: 5 rhaal EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-west Hulpverlening»- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursuspiantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g telefoon M400: voor Informatie telefoon 3392L Bezoekuren ziekenhui# Academisch ziekenhuis- dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.0O—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 1420—1SJ0 uur. Vrouwenklln'ek: dagelijks van 19.00- 19 45 uur; zaterdag eb zondag tevens van 13.30—1420 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.18 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 ao uur, Kinder kliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1520 uur. Op-algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Eiisabetnziekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: fcraam- af deling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12„ 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 9. Kinderafdeling 3—3.30 u., behalve dlnsd. en dond., op die dagen van 6—0.30 u. Eerste klas: hele dag. Annakllnlek: Se klas. 13.30—14.30 en 10— 19 uur; 2e klas 1320—1520 en 1920 uur; le klas. 11—12. 1320-1520 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1420 uur; zon dags u tot 12 en 2 tot 8. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgere- makllnlek; maandag Lm. vrijdag 16.46 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 0 uur; derde klas L15 tot 2 en 7 tot Ouur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—1 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30-11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00-19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00-19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—10.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00-15.00 uur, van 18.ê0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORD WUK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 9 tot half s en 1 avonds van 7 tot 8; zaalpatlénten zondags van 1 tot 9. dinsdag van l tot half 0, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 2. KATWUK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 9 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde ling: dagelijks van half tot half 0; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van T tot 8 en zaterdag en zondag van half tot half 4. Tentoonstellingen Expositie van werk van Elze Verhoef te de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier", Zwellandlaan 5 Openingsuren: ma. 1-5, dL 9-12. 1-5 wo. 9-12, 1-6. 7-520, vrij. 9-12, 1-5. Tot 3i december. Expositie van werk van Martien den Hollander in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West' Eduard van Bcinumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO) Openingsuren: ma 2-5 30. dl 6.30-9. wo. 10-1220, 2-520. do gesloten, vrij 2-520 6.30-9. za. 10-1220. Tót 31 december Galerie Van der VUst, Botermarkt Mariska Kaspers, boutplastieken, schil derijen; Gerard Menken, gouaches; Baps van Blsdlngen, keramiek: Martjn Eschau- er, droogbouquetten. l-Sl december, dinsdag Lm. zaterdag van 9-0 uur. Lakenhal: „Tegelschouw". 23 dec.—* febr., dag. 10—16 uur, zond. en 2de kerst dag 13—16 uur, 25/12 en 1 jan. gesloten. Lakenhal: grafisch werk van Edvard Munch, 23 dec.—31 jan., dag. 10—16 uur, zond. en 2de kerstdag 13—16 uur, 25/12 en 1 jan. gesloten. Musea Acad. tnsL mus. Rapenburg 78, werkda gen 920-1220. dinsdag en vrijdag ook 10—17 uur. Hortus. Rapenburg 11: I april 90 september 9-12 eD U.30—17 uur, ion. 10-16 uur sassen zat en zon. gesloten; l oktober - 81 maart 0-12 en 13.10—16 uur, zon. gesloten, kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—1T uur. zond. 10—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3