Valkenburgse honden niet duurder School Valkenburg nog niet groot genoeg Studio Vuilnisbelten bij de huizen Noord wij kers willen geen fluor in hun drinkwater UITSLAG PRIJSVRAAG SINTERKLAAS Uitslagen junioren Lekkend dak op nieuwe woning oorzaak van ravage Ketelopdrachten voor de NEM Studio biedt veel meer! biedt meer...veel meer! NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 16 DECEMBER 1| VALKENBURG De burgemees ter deelde in de gisteren gehouden raadsvergadering mee dat b en w geen aanleiding zien voor de instel ling van een commissie voor sport en recreatie. By de ingekomen stukken bevond zich een schreven van de heer Geerlings, die protesteerde te gen verhoging van de hondenbelas ting. De burgemeester verzocht deze brief voor kennisgeving aan te ne men. De vaststelling van de verordening geldelijke steun krotopruiming en doorstroming ontlokte vele raadsle den reacties. In onze. gemeente be staat wel een krotopruimingsfonds, maar geen doorstromingsfonds. Om de mogelijkheden van „doorstroming" te stimuleren, leek het b en w ge wenst hiervoor een regeling te tref fen. De heer De Wolf maakte bezwaar te gen de bepaling dat de bijdrage niet wordt verstrekt indien aannemelijk is dat zij die hun woning verlaten om andere woonruimte in gebruik te nemen, deze óók betrekken als de gemeente geen geldelijke steun ver strekt De bepaling werd geschrapt. De verordening is op 1 jan. 1970 in werking getreden. Het agendapunt verhoging hon denbelasting maakte de tongen eerst goed los. B en w stelden dat vervuiling van de trottoirs hand over hand toe neemt. De heer De Wolf vroeg zich af hoe dit anders zou moeten daar het dier zijn behoefte niet bewaart tot het buiten de bebouwde kom is. Hij wilde dit voorstel afstemmen te meer daar in andere gemeenten de belasting niet boven de f 30 ligt. De heer De Haas plèttte voor een strengere toepassing van de politie verordening en mocht dit niet ba ten, dat eventueel volgend jaar een verhoging. De heer Dol dersman zou graag zien dat b en w de houders van honden erop wijzen dat zij bij het uitlaten van hun honden zo min mogelijk overlast bezorgen terwijl tevens strenger optreden tegen loslo pende honden zonder geleide werd verzocht De heer Van Delft ver wachtte ook geen schonere trottoirs wel een toeneming van de aanvra gen om vrijstelling. De burgemeester achtte de eigen tuin de aangewezen gelegenheid en niet de trottoirs. Wat de toeneming van het aantal aanvragen om vrij stelling betreft: deze wordt niet ge geven. Het voorstel werd. m^t de wethouders tegen, verworpen, zodat de hondenbelasting niet wordt ver hoogd. Ook de verhoging van de reini gingsrechten gaf stof tot discussie. Uiteindelijk werd deze verhoging van f 10 aangenomen; de rechten zullen f 30 per emmer per jaar gaan bedragen. Begroting De heer De Haas voerde over de begroting het woord namens Ge meentebelangen. Het gaf hem te den ken dat deze begroting weinig of in het geheel geen ruimte laat voor plannen, laat staan voor de realise ring daarvan. Vaste bezetting van de politiepost is een vurige wens evenals de controle op de maximum snelheid. Waarom laat de bouw van een dienstencentrum zo lang op zich wachten? Dit raadslid was niet gelukkig met de gedachte van b en w om een ge deelte van de oude kleuterschool te gaan inrichten als werkvertrekken voor het gemeentehuis. „Wij zien meer in een gebruik ter ontplooiing van de rijpere jeugd". Een gezamen lijke stichting van een sportcomplex met de gemeente Rijnsburg vond men Grafiek van Noor Edvard Munch LEIDEN Van 22 december tot 31 januari wordt in het Stedelijk Museum „de Lakenhal" een over zichtstentoonstelling gehouden van etsen, houtsneden en litho's van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. Munch is met Van Gogh en Gau guin één der pioniers van het ex pressionisme in de beeldende kunst geweest. LEIDEN De uitslagen van de zaterdagmiddag gespeelde junioren- wedstrijden in de afdeling Leiden luiden: A: ASC al—Alphen al 7—0; Al: SJC al—Lisser B al 3—0; A2: Kat wijk a2Hazersw B al 21. Leidse B al—Leiden al 2—4; A3: Lisser F a2— KRV a2 44, Rijnsb B a2—Quick B a4 1—4, SC Lisse a2—Noordwijk a2 4—0; A4: Leiden a2—Katwijk a3 50. Noord- wijk a3Quick B a5 06. VTL al Ter Leede a2 4—1; A5: Foreholte a3— Leidse B a2 0—8, Quick B a6—Lisser B a3 2—2. Ter Leede a3—ARC a3 2—8; A6: ARC a&—RCL a2 0—8, Hazersw B a2Meerburg a2 03. VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. Voorstellen tot benoeming van leden voor diverse commissies van advies en bijstand; verkoop van een woningwetwoning; verkoop van strookjes grond langs de Leidseweg; krediet voor herstel van schade ont staan door vernielingen aan de kleu terschool „De Speeldoos". financieel niet verantwoord. Daar de speelruimten voor de jeugd in het Joght door de voortgaande bebou wing zeer beperkt worden, deed de heer De Haas het voorstel een ge deelte van het Dorpsplein af te zet ten. Vervolgens sprak de heer D. Dol- dersum (CHU). Hij meende dat uit deze begroting een stuk openheid spreekt Hij stak een pluim op de hoed van het brandweerkorps, voor al voor de uitstekende wijze waarop de vrijwilligers zich kortgeleden ver dienstelijk hebben gemaakt. Wel vroeg hij zich af, of er van gemeen tewege niet gezocht kan worden naar een betere alarmering. Minder gelukkig was dit raadslid met de veel te smalle straten. Om al het verkeer doorgang te verlenen zyn er verschillende punten die schreeuwen om een oplossing. „De verkeersveiligheid is een belangrükc aangelegenheid en ik vraag u dan ook de Vereniging van Veilig Ver keer advies te laten uitbrengen ter bevordering van deze veiligheid voor het gehele dorp", aldus de heer Dol- dersum. Dat op de begroting geen bedrag is gereserveerd voor de bouw van een dienstencentrum stelde hem bij zonder teleur. Ditzefde geldt ook voor de bejaardenwoningen; het blijft bij praten. De huisvesting ziet er niet roos kleurig uit. Toch zal er iets moeten gebeuren, gelet op de opbouw van de gemeente. Er kan niet gewacht wor den tot een nieuw bestemmingsplan is goedgekeurd. Biedt sanering in de kom geen mogelijkheden om in nieuwe woningen te voorzien? Voor de huisvestingscommissie is het op letten geblazen. Wanneer het juist is, dat bedrijven aan de Voorschoterweg gaan over- VALKENBURG Morgenmiddag vindt de overdracht en officiële in gebruikneming plaats van de nieuwe vleugel en de gemeenschapsruimte van de christeiyke school aan de Broekweg. Voor deze uitbreiding ging de eerste paal in de grond op 26 februari j.I. Vier maanden later werd de eerste steen gelegd door de heer G. Barnhoorn. Het schoolgebouw da teert uit 19571958 en bestond uit 6 lokalen (3 in '57 en 3 In '58) en een ruime hal. Al spoedig bleek de school te klein, vooral toen de woonwijk 't Joght werd volgebouwd. Het aan tal leerlingen nam sterk toe met als gevolg grote klassen en een dépen dance in de zaal van de Herv. kerk (ruim 3 jaar). Aanvankeiyk werd gedacht aan uitbreiding van de school met nog eens 6 lokalen, maar hiervoor ont braken de financiën. Men heeft de oplossing gevonden in de bouw van een vleugel van 3 lokalen, met een fundering, die het mogelijk maakt hierop nog eens 3 lokalen te bouwen. Het verbindingsstuk tussen de vleu gels is een gemeenschapsruimte, ge schikt voor allerlei doeleinden. Het is de bedoeling hier handenarbeid- lessen te gaan geven. Er kunnen films gedraaid worden en er is een klein toneel geplaatst. De inrichting van de lokalen verschilt in zoverre van de oude, dat sets zün gebruikt. Aan de school zyn nu 8 leerkrach ten verbonden. Het leerlingenaantal bedraagt 276. Voor het cursusjaar 19711972 zyn ongeveer 60 opgaven van nieuwe leerlingen gedaan. Er zal een 9e leerkracht moeten worden aangetrokken. Dan zullen alle loka len bezet zyn en zal men zich moeten gaan beraden over de bouw van nog 3 lokalen, mede in verband met de binnenkort te verwachten verlaging van de leerlingcnschaal (per 1 augus tus 1971 tol 36 leerlingen per klas). Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Nicoline dv C J Oudijk en R Buitenhuis, Irma dv J Siere en G M de Bruin, Jan zv D v Veen en M J van der Hoek, Eva C dv H D Schnieder en A Drost, Thomas W F zv W F Wegman en A A Hartevelt Overleden: M A van Tilburg 17 nov 1889 wed v J O Ruhrwiem, G Krokkedee 10 okt. 1886 echtg v J Ar- nolchis, A Noppe 2 jan 1888 echtg v J A v d Linden, H Hoogendoorn 13 jul 1897 vr. E H Koster 24 okt 1970 zoon. Gehuwd: F M J N van Benten en J E v d Kwaak. LISSE De harddraverijvereni ging Lisse en omstreken is finan cieel erg gezond. Dat bleek, tijdens de jaarvergadering, wel uit het op rijm gestelde jaarverslag van pen ningmeester J. L. van Diemen. 2369,20 gulden hield de vereniging het afgelopen jaar over, en daarmee steeg het kapitaal tot 35.341,60 gul- NIEUWKOOP Dat een groot aantal klachten die de laatste tyd geuit zijn over de voorzieningen In de Eurowoningen «zeker niet van grond ontbloot is. hebben we gisteravond wel duidelijk kunnen constateren. De klachten waren voor een groot deel gericht op de slechte constructie van de daken. Deze platte daken vertonen lekkages, waardoor water en zelfs teer in de slaapkamers langs de muren naar beneden sypelt. Een lekkend dak heeft aan de bovenverdieping van Stortenbee- kerstraat 2 een ware ravage aan gericht. De bewoners van dit pand vertoeven vaak In het bui tenland en komen regelmatig naar Nieuwkoop om kortere of langere tijd een vakantie door te brengen. Zo zouden ze ook deze week voor de kersttyd terugko men. Dat zal moeilpk worden want de slaapkamers zyn onbewoon baar geworden. Het dak heeft de watermassa niet meer kunnen te genhouden. Buren die regelmatig controleren in deze woning kwa men gisteren tot de ontdekking dat het water schade heeft aan gericht die zeker in enkele dui zenden guldens loopt. Het 1|| kt wel een kamer in een onbewoon baar verklaarde woning en dat in een dure Eurowoning die nau- weiyks twee jaar geleden is ge bouwd. Van de züde van de belangen vereniging. waarin de bewoners van de Eurnwoningen zün ver enigd. 7.yn onmiddellijk stappen ondernomen. Bouw- en woning toezicht van Nieuwkoop zyn al poolshoogte wezen nemen en zul len morgen bepalen wat er te doen is. Ook heeft men van Eu rowoningen beloofd te komen kij ken naar de schade en naar de mogelijkheid van reparatie. Maar van die kant, zo vertellen be stuursleden van de belangenver eniging zyn al zoveel toezeggin gen gedaan dat men hier uiterst twyfelend tegenover staat. den. De vergadering ging ermee ac- coord. dat in 1971 éér) draverij wordt gehouden. 1972 is een feest jaar, want dan bestaat de vereni ging 70 jaar, terwyl bovendien de honderdste harddraverij zal worden gehouden. GEMEENTE ZOETERWOUDE ontwerp-bestemmingsplan De burgemeester der gemeente Zoeter- woude maakt ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 18 december 1970. geduren de één maand, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ont werp van het bestemmingsplan ..Lande lijk Gebied" Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp-plan indie nen Zoeterwoude, 14 december 1970. De burgemeester voornoemd, J. A. Detmers. NOORDWIJK Een groep Noordwykers wil geen gefluorideerd water meer drinken. In een adres aan de gemeenteraad vragen zij, voortaan onge- fluorideerd drinkwater te mogen ontvangen. Noordwijk heeft sinds eind 1965 gefluorideerd drinkwater. Volgens een koninklijk besluit van 14 augustus 1970 hebben alle inwoners, die ongefluorideerd water willen drinken, daar ook recht op. Er zijn twee mogelijkheden om het verzoek in te willigen. Of heel Noordwijk krijgt weer ongefluorideerd water, of het water wordt bezorgd in tankwagens of verkocht by de kruidenier, wat volgens de adressanten uit hygiënische en financiële overwegingen onaanvaardbaar is. Twee waterleidin gen maken is ook niet mogelijk; daarom stellen de adressanten voor, de fluor uit het drinkwater te laten. LEIDEN Voor het onderhoud van de bij haar in beheer zijnde sportvelden maakt de Sportstichting gebruik van een drietal sterk verou derde maaicombinaties. Alhoewel de ze machines regelmatig werden on derhouden en gerepareerd, zijn ze binnenkort toch aan een ingrijpende herstelbeurt toe, waarmede een be drag van ca. f 23.000,zou zijn ge moeid. B en W achten aanschaffing van een maaioombinatie te verkiezen bo ven reparatie van de oude maaima- chines. Met de anschaffing zal een bedrag van f45.964,zyn gemoeid. schakelen op aardgas, is het dan niet te onderzoeken of de bewoners ook op het aardgasnet kunnen worden aangesloten. De heer De Wolf sprak namens de WD. Waarom de rioolbelasting niet aangepakt? Aanleg en onder houd van riolering vergt enorme sommen. De heer De Wolf stelde vragen over de reconstructie van de Kat- wijkerweg. De aanzienlijke vermindering van de service op het gebied van de ge meentereiniging, was hem opgeval len. De heer Van Delft was in vele opzichten dezelfde mening toege daan als de vorige sprekers. Hij vroeg wie in Valkenburg de taak van maatschappelijk werker(ster) ver richt, en miste bij deze begroting aktiviteiten op het gebied van de cultuur. De heer Bult liet een financieel pessimistisch geluid horen. Hij vroeg B en W aandacht voor het milieube heer. Met zijn fraktiegenoot stelde hij B en W voor een bijeenkomst te organiseren met als leus: Houd deze gemeente schoon. LEIDEN De N.V. Nederiandsehe Electrolasch Maatschappij heeft 2 opdrachten ontvangen voor het le veren van voor Europa unieke ketel- installaties. Met deze opdrachten zijn vele miljoenen guldens gemoeid. LEIDEN Al geruime tijd leeft de gedachte hei zwembad „de Vliet" te voorzien van een verlichtingsin stallatie. De kosten van uitvoering worden geraamd op f55.000, Duinweg in Noordwijk opgenomen in bloemboUenroute NOORDWIJK Degenen die een bezoek brengen aan het V.V.V.-kantoor en de indruk krijgen dat het daar nu één en al „rust" is. komen tot een an dere conclusie als zij een kijkje achter de schermen nemen. „Het is juist vreselijk druk", al dus directeur Rovers van de Noord- wijkse VW, die op het ogenblik nauwelijks tijd heeft om met wie dan ook een gesprek te voeren. Men is druk bezig met het treffen van voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Binnenkort zal de nieuwe „hotellijst" uitkomen. De prijzen zijn slechts met een kleinigheid ver hoogd. Een winstpunt is dat de een paar weken geleden door de commissaris der Koningin geopende Nieuwe Duinweg is opgenomen in de ANWB-bloembollenroute. Overigens wijst de heer Rovers erop dat de VW er niet alleen voor de toeristen is, maar ook voor de eigen bevolking. ,Wy zyn een bron van informatie voor iedereen, dus ook voor de Noordwijkers zelf". Elke aflevering van het radio/tv- magazine Studio zit propvol gezelligheid. Vrolijke stripverhalen, puzzels, rake cartoons, correspondentierubrieken, prachtige kleurenfoto's en fascinerend achtergrondnieuws. Voor elf stuivers per weekmeer gezellig heid. meer informatie, meer sport, meer aktualiteit! Ook kunt niet zonder Stiidio. Stuur daarom nü een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoordnummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO J. Tuynder, Parkstraat 5, Leiden f 100; C. 't Wout, 's Molenaarsweg 33, Alphen a. d. Ryn f 50; L. Vroonland, Drechtlaan 41. Leimuiden f 50; Addy Zintel, Dorpsstraat 129, Hazerswoude(florp) f 25; Mevr. Stolk, Hof- brouckerlaan 8. Oegstgeest f 25; P. J. Segaar, Leidseweg 562, Voorschoten I f 25; Mevr. C. de Roode p.a. Hofstraat 8. Rynsburg f 25; P. H. Oudshoorn, I Floris Schoutenstraat 18, Sassenheim^f 25; P. Lindhout-Lindhout, Egmon- derstraat 14, Noordwyk B. f 10; Joh. v. Tol, Dorpsstraat 15, Nieuw Vennep f 10; H. Schoneveld, Burg. Lotsystraat 29. Valkenburg Z.H. f 10; Lex Knigge, Griegstraat 15, Leiden (Z.W.) f 10; A. Futz-Feestra, Irenestraat 24, Leiderdorp f 10. Uitslagen zaalvoetbal LEIDEN De leiderspositie van LDWS in de competitie zaalvoetbal is ook gisteravond geen moment in gevaar geweest.De Leidenaars re kenden nu af met Rijnsburgse Boys (2-8). De overige uitslagen: I: UVSLFC 42, Lugdunum Unitas L 24, VNAB en T 2—3; IA: VN A 2 Unitas L 2 1—3, LDWS 2 UVS 2 12; II: SCL Stormvogels 14, Durisol SVOW 92, Wernink Oranje Groen 33; Regenboog ASC 1—4, ZLC Gazelle 8—1; 2A: Koejaké 4 ASC 3 2—5, Wernink 2 Koejaké 3 013, Oranje Groen 2 ASC 2 3—3, Gazelle 2 SCL 2 1—10. Junioren: ZLC LFC 6—4, VNA Lugdunum 25, ASC UVS 0—4. LEIDEN De houten kleed- wasgelegenheid op het 3e veld vï het sportcomplex aan de Boshuize kade, die ruim 20 jaar oud is, va keert in een slechte staat. Voor gebruiker van dit terrein, de vo« balvereniging „Unitas'', is een hoog onbevredigende situatie ontstaan. Ook de bespeler van de velden en 2, de voetbalvereniging „L.F.C kampt met moeilijkheden betreffen haar kleedaccommodatie. Voor teams heeft men slechts de beschi king oven drie kleedkamers. Naar de mening van B en W staat er voor Unitas en L.F.C. d; ook dringend behoefte aan vernieu wing en uitbreiding van de kleed- accommodatie. De kosten worden ge raamd op f 160.500, w e -tii -«•> WARMOND Bij de algemene beschouwingen over de begroting '71 werd allereerst het woord gevoerd door de heer G. v. d. Kroft. Hy achtte het van groot belang de bur gers te laten meepraten over zaken die hen aangaan. Hoe gaat het met de bouw van het complex bejaar denwoningen? Nu geen bouwgrond meer beschikbaar is vroeg dit raads lid te zoeken naar een tussenoplos sing, voordat het plan Zwanburg kan worden gerealiseerd. NBy de detaillering van het plan Zwanburg moet men het doel niet vergeten. Hij vroeg zich af of de m ontwikkeling zynde plannen wel realiseerbaar zijn, dit met betrekking tot de woningbouw ter plaatse. In dien de Kroon met betrekking tot de woningbouw tot een voor de ge meente gunstige beslissing komt. wanneer kan dan worden begonnen? Hoe wordt in het begin het leefkli maat? De heer Van der Kroft in formeerde ook naar de stand van zaken met betrekking tot de oprich ting van een Plassenschap. Hij wilde 'nauw contact met Alkemade. Wat betreft het algemene recrea tieplan, hierin is onverbrekelijk het plan Zwanburg opgenomen. Nu is terzake een commissie werkzaam maar gezien de resultaten bij het plan Noord-Oost ten aanzien van de kampeerterreinen wordt uitgezien naar de resultaten van het werk van de landschapdeskundigen. Voor op moet staan dat de plannen rea liseerbaar zyn. Te weinig De stichting van een mortuarium zag dit raadslid als een dringende ,zaak. De vuilophaaldienst behoeft drin gend wijziging. Over de papieren zakken regent het klachten. Het ka- potscheuren wordt vooral veroor zaakt door honden en katten. Het éénmaal ophalen van het vuil is te weinig. Het g<"'olg is dat er vuilnis belten ontstai. bij de huizen. En dat er een verschuiving plaats vindt naar de kraakwagen. De raad heeft zorg met betrek king tot de realiseerbaarheid van een aantal plannen, zoals de bouw van een werkplaats voor Gemeente werken en brandweer, de vernieu wing van de riolering en uitbreiding en reconstructie van het sportveld Overbos. Met betrekking tot de uitvoering van de Bijstandswet zouden de raads fracties graag zien dat een commis sie van beroep werd ingesteld. Het kleuteronderwijs heeft nog steeds grote problemen. Het R.K.- schoolbestuur heeft de zaak aanhan gig gemaakt bij de staatssecretaris Een oplossing zou zyn dat de ge meente in de tweede klasse werd ge rangschikt. De vergoeding per lokaa' zou dan stygen tot ƒ3250, De heren Heijl, Van Moorsel en Ek Winter gingen op een aantal zaken nog dieper in. B. en W. zullen in de vergadering van dinsdag 22 december antwoor den. Aan de orde kwam een voorstel tot het garanderen van rente en af lossing voor de bouw van een eigen woning aan een tweetal personen. B en W. stelden voor gunstig te be schikken. De raad liet gelden dat de kopers niet in Warmond wonen en ook geen economische binding mei deze gemeente hebben en besloot de garantie niet te verstrekken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4