"ftechtszaak tegen Zuidmolukkers Luchtig toneel hij 40-jarig T.I.G. WEEKAGENDA Post verwacht vijf dagen vertraging Bomalarm 0g Protestbijeenkomst in Leiden Geen verhoging van belastingen in Zoeterwoude Samen praten in Zoeterwoude Werk voor demping Trek vliet begonnen BER IflMEUWE LEIDSE COURANT BER WEUVV MAANDAG 14 DECEMBER 1970 (Van onze speciale versslaggever) DEN HAAG Een groep radikalc Zuidmolukkers heeft het plan gehad een aanslag te plegen op het leven van president Soeharto tijdens diens staatsbezoek aan Nederland begin september van dit jaar. Deze aanslag werd al in juni be- ïmd door deelnemers aan het con- is van de Zuidmolukse belangen- ■ganisatie Badan Persatuan, doch. •t plan werd door enkele complot- _urs verworpen. De laatsten waren voorstanders van n minder extreme, gekanaliseerde ;tie, en besloten dan ook de Indone- 1e ambassade in Den Haag, het lonesische consulaat in Amster- lam en de residentie van de Indone- Ische ambassadeur in Wassenaar te ietten. Alleen het laatste onderdeel ran het bezettingsplan werd tenslotte Itgevoerd. Een en ander kwam vanmorgen in het lüohft voor de Haagse recht- mk, waar deze week de 35 Zuid- lolukkers terecht staan, die, hetzij aef of passief, een aandeel heb- jehad in de bezetting van de re- •ntie van de ambassadeur op 31 ;tus te Wassenaar. Tijdens deze ;nde overval kwam de 28-j a- je hoofdagent J. Molenaar van het fassenaarse politiekorps om het le- in. Met de nabestaanden van hem (tuigde rechtbankpresident prof. F. C. van Hattum zijn deel neming onmiddellijk na de opening van de zitting. te di niet HERMETISCH Een half uur voordat de eerste verdachten naar het gerechtsgebouw n de Jan van Nassaustraat werden overgebracht, werd de hele omge- 1 J ving hermetisch afgesloten. In de wij- HdQ de omtrek werden dranghekken ge plaatst, terwijl men overal politie mannen zag, die helmen, schilden en wapenstokken droegen. Degenen, die het gebouw in wilden, hadden spe- J ciale papieren nodig, die ze drie a srael vier keer moesten tonen, terwijl som- riohti ivcci mucoicii luncn, ici wijl auiu- "rV. migen, die zich niet konden legiti- meren, gefouilleerd werden, prew Bij de rechtbank was een tele ra11 gram binnengekomen, gericht aan de ijzom 35 yan wassenaar. Het was afkomstig van de kunstschilder Goudswaard, j zoals de president verklaarde, ma- i j.er van rocje rozen" die de ver- ;dachten op deze eerste dag van hun e .f® proces sterkte toewenste. *2 Als eersten stonden terecht de 41- jarige Paul C. T. en de 36-jarige Jacob C. U„ beiden uit Capelle aan .®er deUssel. wie uitlokking van de be- ten ste was gelegd, zomede e hej. verstrekken van inlichtingen en middelen om de gewelddadige aktie mogelijk te maken. Om hen te kun- aat t nen arresteren en om belastend ma- i en I teriaal in beslag te kunnen nemen, e gn heeft een grote politiemacht op 15 a 1 oktober van dit iaar een razzia uit- ?rgrc gevoerd op het Zuidmolukse woon- ieuufkamp IJsseloord. Paul T. en Jacob U, zouden de lei van de overvalgroeD hebben bela^aangewezen: de 34-jarige Mozes J. S. :n de 21-jarige Matheus F. S., resp. ;rd, 4uit Capelle aan de IJssel en uit loordrecht, die vanmiddag terecht >uden staan. Ze zouden wapens hebben uitge- jdeeld o.a. een stengun, pistolen [en een aantal geweren alsook een (veelheid munitie. Beiden zouden de overvallers ook hebben geïnstru eerd hoe ze de vuurwapens moesten I gebruiken. BERUCHT Vin de beina gelijkluidende dag vaarding was een uitvoerige zoge naamde bekendmaking opgenomen, die door U. naar de richtlijnen van T. was opgesteld. In dit beruchte stuk, dat enkele uren voordat de be ft zetting ten einde liep nogal wat pa- niek zaaide door de bedreigingen, die tegen de gijzelaars werden geuit, wordt als motief van de overval aangegeven: a. Nederland en Indonesië hebben onze ouders diep beledigd door on ze vrijheidsstrijd te negeren, reeds 20 jaar lang. b. Soeharto heeft onze president be ledigd door diens weigering een gesprek met ir. Manusama, onze president, te beginnen. Letterlijk gaat het stuk, deze be ha wet e er kendmakbig, verder: j Wij, Zuidmolukse Jongeren, kun nen düt niet langer nemen. Wij heb ben nu de gijzelaars. Luister naar on ze eisen: gCj' 1- Politie, blijf uit onze buurt. Uw houding bepaalt het lot van deze mensen. U bent dus verantwoor delijk voor hun leven. ^Soeharto moet meteen toezeggen te praten met onze president ir. Manusama. Wij wachten tot klok slag 20.00 uur. Bij geen bericht doden wij de eerste gijzelaar. De Nederlandse regering moet Soeharto dwingen binnen twee maal 24 uur een officieel politiek gesprek te beginnen met onze president, on der toezicht van Nederland en een VN-bemiddelaar. Komt dit gesprek niet tot stand, dan vallen nog twee slachtoffers. 4. Bij volharding van Soeharto door niet naar onze wil te handelen, do- 1 n DEN HAAG Dc rechtszaal in de Jan van Nassaustraat, waar maandagmorgen een aanvang was gemaakt met de berechting van de 35 Zuid-Molukkers, werd omstreeks kwart over elf met spoed ontruimd. Er was telefo nisch bericht binnengekomen, dat een bom in het gebouw was ge plaatst. Met de grootst moge lijke spoed werden alle in de zaal aanwezigen gedirigeerd naar de voorste vertrekken van het ge rechtsgebouw. dm wij hierna regelmatig alle gijze laars. 5. Onderhandelen met ons kan alleen geschieden door. de voorzitter van Badan Persatuan (een Zuidmolukse belangengroep - red.) of een delega tie van de Badan, te herkennen aan de codes. Zonder codes betekent voor ons vuren! 6. Als blijkt dat de politie onze men sen van de Badan Persatuan arres teert, vloeit automatisch bloed uit de lichamen van de gijselaars. BEGRIP Onze daad berust zuiver uit liefde voor de vrijheidsstrijd van het hele Zuidmolukse volk. Wij zijn geen op uitmoorden beluste mensen en daar om vragen we alle begrip van het Nederlandse volk. Twintig jaar lang heeft het Zuid molukse volk in Nederland begrip getoond voor uw wetten, geduldig gewacht op een positief standpunt van de Nederlandse regering, zich wel degelijk aan uw maatschappij aangepast. Dit alles zonder resultaat. Het is begrijpelijk dat nu na twin tig jaar de Zuidmolukse jongeren de hamer grijpen voor het bereiken van hun hoogste ideaal. Onze vroegere president mr. dr. Soumokiil heeft zijn leven voor de strijd opgeofferd. Wij, Vrije Zuid molukse Jongeren, volgen zijn voor beeld. PERSOON Verdachte T. vroeg om een tolk reeds aanwezig omdat hij de Nederlandse taal slechts gebrekkig verstond en sprak. Ook verklaarde hij in de eerste plaats als een vrij heidsstrijder van de Zuidmolukken terecht te willen staan. Pres. „U staat hier wel als de per soon T. De rechtbank zal niet anders kunnen dan u als persoon beoorde len". Achter in de zittingszaal stond een tafel, waarop slag-, stoot-, steek- en vuurwapens lagen, die op de bezet ters van de Wassen aarse residentie van Indonesische ambassadeur gevonden warm, tom zij zich hadden overgegeven. Ook sprak de president van de aanwezigheid van niet minder dan 1100 kogels. T. ontkende zyn aandeel in de planning niet in z'n huis in IJsscl- monde waren trouwens een groot aantal bewijsstukken gevonden maar probeerde aan z'n antwoorden voortdurend weer een politiek tintje te geven. Een paar keer viel de naam van dr. Soumokil, de in 1966, nog onder het regime van Soekarno gefusilleerde leider van de Zuidmo lukse opstandelingen. Verd.: „Wij zijn geen bandieten. We hebben buitenstaanders slechts op het lot van dc Zuidmolukkers willen wijzen". T. erkende te hebben geweten dat de Zuidmolukse jongeren genoeg haddm van vreedzame demonstraties en naar meer radicale gedachten overhelden. Hij weigerde echter de namen te noemen van de Zuidmo lukkers, met wie hij in verband met de geplande aanslag op president Soeharto in verbinding stond. „Ik spreek slechts van een con tactman", zei hij. De achterste rijen van de zittings zaal warm voor leidende figuren uit de Zuidmolukse gemeenschappen ingericht. Ook zat er een aantal fa milieleden van de verdachten. KARWEI De verdachte Paul Th. verklaarde Mozes. S. en Jopie S. inderdaad als leiders van de operatie te hebben aangewezen. „Voor hun vertrek naar Wassenaar heb ik gezegd: „Jullie staan voor een grote taak. Er is geen plaats voor avontuur of romantiek, het wordt een gevaarlijk karwei". President: „Hoezo gevaarlijk? Was er opdracht gegeven te schieten?" T: „De opdracht aan de overval- ploeg luidde zoveel mogelijk vuur- contact te vermijden". President: „Maar waarom dan dc vuurwapens meegenomen?" T.: „Het was menens, we wilden een confrontatie met president Soe harto". President: „U kunt wel verwach ten dat er geschoten wordt, als deze jonge mensen in zo'n geladen toe stand er met wapens op uit gestuurd worden". T.: „Ja, maar het doel was groot". De president ging bij zijn verhoor vervolgens uitgebreid in op de an dere geplande, maar om onduidelijke redenen afgelaste overval op de In donesische ambassade in Den Haag en op de consulaire afdeling in Am sterdam. Volgens T. was hijzelf het geweest, die beide operaties had af gelast „zogenaamd omdat ze uitge lekt waren, maar dat was maar een smoesje van mij. In werkelijkheid waren deze twee doelen minder ge makkelijk uit te.voeren, zo midden in de stad". President: „Vond U het dan niet laf om dan een huis te overvallen, waar in hoofdzakelijk vrouwen en kinde ren vertoefden?" T.: „Was het dat ook niet van de ambassadeur om het huis te ont vluchten met achterlating van zijn vrouw en kinderen?" De verdachte vertelde herhaaldelijk alle verantwoording en de gevolgen voor deze overval op zich te willen nemen. Hy was de enige, die de al gehele leiding op zich had genomen. De vraag of de opzet van de actie moest worden gezien als een militaire operatie, waarby alle ondergeschik ten de bevelen moesten gehoorzamen van hun meerderen, beantwoordde verdachte ontkennend. „Zy waren allen vrijwillig bereid te werken vol gens het plan. Er was geen sprake van dwang". GETUIGE Daarna deed de hoofdinspecteur van de Wassenaarse politie als ge tuige zijn relaas. Hij zei na afloop van de bezetting met 9 rechercheurs de ambtswoning van de ambassa- ALPHEN Het Alpheuse korps CRESCENDO heeft zaterdag in het gebouw NABIJ zich in de nieuwe uniformen gepresenteerd, de majorettes, de tamboers en het korps zelf. Ook het gemeentebestuur was daarbij van de partij. Het korps ziet er keurig uit, getuige ook deze charmante foto. In de zaal werden nog enkele nummers gespeeld, waarna de muziek zich verplaatste naar het plein voor NABIJ en de straat voor een feestmars. LEIDEN In het Anthonius- clubhuis deed zaterdag de to neelvereniging „Tot Ieders Ge noegen" haar naam eer aan toen zij in het kader van het veertig jarig bestaan van de Vereniging aan een grote schare familiele den, vriendep en donateurs, een toneelavond aanbood. Deze keer had men het in het luchtige vlak gezocht en de keu ze laten vallen op het blijspel „Baas in eigen huis". Een jong paartje wil zich ont trekken aan de bemoei- en be dilzucht van de beide schoon) - moeders en vindt daarvoor een oplossing die niemand kan voor zien. In het begin werd het gewen ste contact met het publiek ge mist en verliep de uitvoering wat gekunsteld, maar naarmate de avond vorderde, nam het zelf vertrouwen toe en reageerde de zaal spontaan. Janny Kuiper speelde de rol van de jonge bruid, die haar baan van mannequin niet wil opgeven, op charmante Wijze en vond in Wim Hoogstraten als de jonge echtgenoot een goede te genspeler. De knappe maar kat tige Kitty Bardoel werd vertolkt door EU Kuiper, die letterlijk en figuurlijk Dré Vrolijk (Wim Beekman) aan zich wist te bin den. Geprezen moet worden het natuurlijke spel van de beide moeders Emma Tilman en Dora Wagenaar, (Mijni Boom en Co Mosselman), dat niet weinig heeft bijgedragen tot het succes van de avond. Zij zorgden met name tegen het eind van het tweede en in de loop van het derde bedrijf voor enkele heel goede scènes. Voor het gevaarlijke nichtje Eefie Adams had men geen be tere kunrien vinden dan Lies Beekman, terwijl de beide meu belsjouwers Simon Platteel en Emile Sanders door hun manier van handelen de lachers op hun hand hadden. Jammer was dat door een ver keerd gebruiken van de stem, deur te zijn binnen gegaan en daar één grote chaos te hebben aangetrof fen. Overal zaten schietgaten in en was vast meubilair omvergeworpen. Verdediger mr. H. W. J. Droesen vroeg zich af of het omverwerpen van stoelen wel zulke grote schade aanricht, terwijl schietgaten ook kun nen zijn veroorzaakt door de schoten, die gelost werden door de kapitein lijfwacht van de ambassadeur. Ook nu ter rechtzitting kwam niet naar voren, hoeveel geld er uit de woning was verdwenen. De verdach te verklaarde echter geen opdracht te hebben gegeven voor het stelen van eventueel aanwezige waardevolle voorwerpen of geld. „Maar U hebt in Uw eerdere ver klaringen gezegd het geld als oorlogs buit te beschouwen", onderbrak de president. T.: „Dat was een vergissing, we hebben het geld later naar de Was senaarse politie, teruggestuurd". "(De zitting duurt voort) met name de hinderlijke keel-r, sommige dingen niet goed over kwamen. Óver het geheel genomen was het een geslaagde avond, waar op Tot Ieders Genoegen met voldoening kan terugzien. G.H. Louis Bouwmeester' vierde jubileum NOORDWIJK Door massaal de jubileumuitvoering bij te wonen heeft Noordwijk zaterdagavond hul de gebracht aan haar „Louis Bouw meester", die haar zilveren bestaans- feest vierde. Lido was vol. Onder de genodigden bevonden zach burgemeester en mevrouw Bon- nike, de wethouder van onderwijs en culturele zaken, de heer P. den Ot ter en diens echtgenote, raadsleden, het ere-lid en oud-regisseur, de heer Jan Steen, deputaties van de zuster verenigingen H.T.I.O.S. en „Rika Hopper" en talrijke vertegenwoordi gers van plaatselijke organisaties. In zijn welkomstwoord herinnerde de voorzitter, de heer G. Crama san de oprichting van „Louis Bouw meester", 25 jaar geleden in het bo venzaaltje van „Royal". Nu is het een bloeiende vereniging. Het is haar trots al deze jaren zonder één cent subsidie te hebben gedraaid. „Louis Bouwmeester" kwam deze avond voor het voetlicht met „Je kunt 't toch niet meenemen", ccn Amerikaans blijspel, geschreven door George S. Kaufman en Moss. Hart. en spelend omstreeks 1930. Het blij spel vroeg een maximale bezetting. Niet minder dan negentien speelsters en spelers namen eraan deel. Er was werk gemaakt van dit stuk, dat bleek uit alles en het gezelschap kweet zich uitstekend van zijn taak. Regisseur M. Peen leidde zeer be kwaam. Mevrouw Van Gilse onderscheiden NOORDWIJK De twee jaar ge leden door de gemeenteraad van Noordwijk ingestelde onderscheiding voor buitengewoon goed burgerschap, bestaande "uit een zilveren legpenning met oorkonde, is voor de eerste maal uitgereikt. Burgemeester Bonnike overhan digde deze aan mevr. A. van Gilse- Van Geldermalsen ter gelegenheid Van haar 85ste verjaardag. Dit ge beurde ten huize van notaris S. Pas- ma. Mevr. van Gilse dankte ontroerd. „Mijn hart leeft in twee'plaatsen. Het zijn Noordwijk en Rotterdam, maar als ik moet kiezen gaat Noordwijk mij boven alles". Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZÊE Dinsdag 15 dec.: hoog water 4.40 en 16.54; laag water 0.27 en 12.51. LEIDEN De brandweer heeft vastgesteld, dat de brand in het advocatenkantoor Woudstra is be gonnen aan de linkerachterzyde van de eerste verdieping. De vloer heeft het daar begeven en het vuur viel op dc benedenverdieping, waarna het via de trap weer naar boven klom. De zolderverdieping was dan ook helemaal uitgebrand. Men weet nog steeds niet wat precies de oor zaak is. Vanmorgen was de brandweer be zig met het leeghozen van het huis, dat aanzienlijke waterschade opliep. LEIDEN De PTT in Leiden en omgeving hield zaterdag in de foyer van de Stadsgehoorzaal een protest- vergadering. Gezien de stemming, die er heerste was van een protest echter weinig sprake. De indruk was dat de meeaten eens goed geïnfor meerd wilden worden over 't stand punt van de vakbonden inzake de lo nen en eisen van de PTT-ers. De leiding was.in handen van de heer C. Brinkman, hoofdbestuurslid van de Chr. Bond van Overheidsper soneel. Een belangrijk punt was het salaris van de bestellers. Toen na tal van gesprekken hierover niets werd bereikt, werd overgegaan tot de ZOETERWOUDE De begroting geeft een tekort te zien van f 55.000. Hierbij is rekening gehouden met een post onvoorziene uitgaven van bijna f20.000. In hun aanbiedingsnota merken B en W op dat vele uit- gaafposteft bij gebrek aan middelen zeer sober geraamd zijn. De gemeentelijke beiastingen heb ben een dergelijke hoogte bereikt dat opvoering onaanvaardbaar wordt ge acht temeer daar de inwoners sinds 1 november j.l. ook de aanschaf van plastic vuilniszakken voor hun reke ning moeten nemen. Het aanvragen van een aanvullen de bijdrage uit het gemeentefonds wordt ontraden omdat dit de ge meente zware voorwaarden oplegt. Voorgesteld wordt daarom het te kort te dekken met een gedeelte van de saldi-reserve die per 1 januari naar raming f280.000 is. L.K.P.V. hield tentoonstelling ZOETERWOUDE v Het was nauwelijks 6 uur gisteravond, het tijdstip van de sluiting van de ten toonstelling, toen de inzenders van de L.K.P.V. zich meldden om hun lievelingsdieren weer over te bren gen naar de eigen hokken. Het be tekende het eind van drukke dagen waarop de Leidse vereniging een uitstekende expositie had met ruim 700 bezoekers. In het bijzonder zon dagmiddag was de toeloop groot. De hoofdprijzen waren voor de volgende inzendingen: Mooiste hoen der: Andalusiër van mevr. Koks hoorn te Voorsohoten; mooiste kriel- hoender: Ned. Sabelpoot Porselein van F. v. d. Mark te Leiden; mooiste duif: Ekster rood van P. v. d. Leek te Leiden; mooiste siervogel: Goud- fazant van A. C. Kokshoorn te Voor sohoten; mooiste watervogel: Peking- eend van A. Zevenhoven te Zoeter woude. Konynen. Mooiste grote rassen: Vlaamse reus, wit, van P. Hemerik te Leiden, tevens mooiste totaal alle soorten konijnen; mooiste middenras: ras: Wener, blauw, van mevr. Zwa nenburg te Leiden; mooiste kleine rassen en tekening-rassen: Hollan der-grijs van H. Opdam te Stomp- wijk; mooiste dwergrassen: M. S. Marter van mevr. Dallinga te Lei den; mooiste cavia: Cavia-crème van S. v. Hooven te Leiden; jeugdklasse: Tan, zwart, van H. Opdam te Stomp- wijk. ZOETERWOUDE Ter voorberei ding van het contact tussen katho lieken en protestanten in Zoeterwou de, organiseert de Oecumenische Werkgroep Zoeterwoude op woens dag 16 december een bijeenkomst. Deze wordt gehouden in de Christus Dienaarkerk aan de Kerklaan en is voor iedereen toegankelijk. Doel van deze avond, die om 20 uur begint, is te komen tot de op richting van een aantal gespreks- en actiegroepen, elk bestaande uit on geveer acht personen. De groepen be palen zelf de regelmaat van de sa menkomsten en Deken Lamot en Ds Schoch zullen zoveel mogelijk voor begeleiding zorgen. Als mogelijke onderwerpen werden o.a. genoemd: religieuze opvoeding van het kind, eenheid rond de tafel van de Heer, huwelijk en het ge bed. Ook wordt gedacht aan excur sies, bv. naar een synagoge. het Goodwill-centrum van het Leger des Heils in Amsterdam, het Rus sisch Klooster in Voorschoten enz. Raad Zoeterwoude ZOETERWOUDE De raad komt donderdag 17 december om 8 uur bij een. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de restauratiekosten van het pand Zuidbuurtseweg 44; Be handeling van de begrotingen. Academische examens LEIDEN, II december Geslaagd: doet. ex. godgeleerdheid: de heer J Bou- terse (Vlaardlngen); kand. ex. godge leerdheid: de seer A J Ritchi (Drieber gen): kand. ex. Spaanse taal- en letter kunde: de dames J W Veerman-Lelch- senring (Rotterdam), C E van den Beid (Deventer), G van der Poel-Arends (Den Haag); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: mevr. G C J Llvius-Ar- nold c.I. (Voorschoten): kand. ex. Ita liaanse taal- en letterkunde: mej. F J van der Glas (Hazerswoude): kand ex Ned. taal- en letterkunde: de heer J Janson (Den Haag); kand. ex. Ned. taai en letterkunde: mevr. P H Jonquière- N: de heer P H van der Voort (Oegst- Korstanje (Lelden): kand. ex. s I w en geest); idem S 2 w en N: me). M El Menckeberg (Lelden) en de heren J C van Boven (Leiden). J Moen (Leiden;); doet. ex. scheikunde: de heren G Groot huls (Oegstgeest). A E C Snoeren (Lei den), B M Bas (Leiden), D Guldemond Lisse) en J G Lammers c.I. (Leiden): kand. ex. Cultmantrop. de heren R J A Busschots (Antwerpen), R L M Bus schots (Antwerpen): doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer J Th Schui ten (Zoeterwoude); doet. ex. kunstge schiedenis mej B Brouwer (Renkum). stiptheidsactie. De ambtenaren mo gen niets anders doen dan wat in de taakomschrijving staat. Het aantal overuren is hierin vast gelegd. De ambtenaren mogen niet meer dan IO'/ï uur per dag werken. Normaal komen velen hier overheen, vooral in december (kerstdagen en nieuwjaar). Medisch acht men dit niet langer verantwoord. Ook het optrekken van de jeugd salarissen werd ter sprake ge bracht. De heer Brinkman vond het een schande dat jonge mensen soms harder moeten werken dan hun oudere collega's en minder be taald krygen. Voorgesteld wordt dan ook in de loonschaal voor de jeugd een progressie in te voeren. Over de stiptheidsaktie werd ge zegd dat de lorrierijders in Utrecht een groot aandeel hierin hebben. Ver wacht wordt dat de post die via Utrecht wordt verstuurd meer dan vijf dagen vertraging zal ondervin den. De PTT'ers vinden deze stag natie niet zo leuk. „Zij houden van hun vak en willen niet graag dat het in 't honderd loopt", zo werd ge steld. „Maar zij moeten wel, anders worden hun eisen nooit ingewilligd, vooral nu er sprake is van een loon stop". Een beroep is gedaan op scholie ren en studenten om in de kerstva kantie niet te gaan werken. Als zij namelijk hun hulp aanbieden heeft de stiptheidsactie geen enkele zin. De PTT-beambten steunen de lande lijke aktie die morgen een uur wordt gehouden. Als overheidspersoneel heeft de PTT-beambte geen stakings recht Wel kan men in het bewuste sta kingsuur over de gehele situatie van gedachten wisselen. Als de chef ech ter zegt: doorwerken, dan moet dat ook gebeuren, zo werd gezegd. De stemming onder de PTT-ers was zaterdag nogal koel. Burgerli jke stand LEIDEN Geboren: Patricia J. M., dr. v. J. A. M. Schouten en M. O. van Diest; Miranda J., dr. v. J. van Vliet en J. C. Beij: Marco, zm. v. J. Kleine en M. C. van Heuven: Aaaltje, C. dr. v. C. Ouwehand en M. van Duijn; Michel J., zn. v. C. J. Bos en C. Honsbeek; Marion L., dr. v. J. W. van der Spek en J. M. van Steenbergen; Marijke E., dr. v. J. de Best en M. M. Varkevisser; Vincent E., zn. v. P. Nieuwenburg en J. On derwater. Gehuwd: A. H. Priem en P. J. Lu- kas; F. B. Kruis en M. J. Olsthoorn: M. Laarhoven en F. W. van Rossen. Overleden: P. A. Verhoeckx 1899; P. J. Weenink 1908; T. G. Smissaert 1905; J. van Beelen 1912, echtg. van P. Riethoven; W. J. Kettenis 1885, wed. van J. Schouten; D. Bruné 1896: E. van der Hulst 1894, echtg. van A. Duivenvoorden. LEIDEN Vandaag begon de Am sterdamse Aanneming Maatschappij met de werkzaamheden voor het dempen van de Trekvliet tussen de Haagbrug en het perceel Rijn- en Schiekade 80, ongeveer veertig meter voorbij het aan de Trekvliet gren zende gedeelte Groenhovenstraat. Het hele kwal-wei zal ongeveer 21 werk bare werkweken duren. De plantsoenendienst zal de vijf kastanjebomen op het gedeelte Groenhovenstraat langs het water uitgraven en elders plaatsen, evenals andere bomen langs de Trekvliet In opdracht van het gemeentebe stuur heeft het maken van woning processen verbaal plaats gehad. Dit is een beschrijving van de bouwkundige staat van een woning op grond waar van eventuele schade kan worden verhaald. Er wordt «aar gestreefd dat in aan sluiting op deze demping ook het vol gende gedeelte, tot en met de Tel- derskade, kan worden aangepakt. Veemarkt Leiden LEIDEN De veemarkt van 25 december zal worden gehouden op maandag 21 december. De markt van 1 januari is verschoven naar woens- daf 30 december. Maandag 14 december Stadhuis, 7.30 u.: begrotingsvergadering gemeenteraad. Den Burcht, 8 u.: modeshow boetiek Fas hion Corner en Vionet, ook dames- en herenkapsesl. Kantine Kettlngfabriek (Kettingstraat), 8 uur: wljksamenkomst Rivierenwijk, uitgaande van Stichting Maatschappelijk Contactorgaan Leiden. Schouwburg, 8.15 u Portable Thea tre Club, ..Fruit" (van Howard Bren- ton), komedie van laster, leugens, kwel lingen enz. Dinsdag 15 december Camera, Hogewoerd 49, 7 en 9.15 u.: K. en O., film van de maand. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Schouwburg. 8.15 u.: Zuidelijk Toneel Globe met „Kortsluiting". Koningskerk, 8 u.: afd. Noord N.C.V.B., adventsviering. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101, 8-8.30 u.: spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. LEIDERDORP Nieuw-Ouderzorg, 8 u.: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrou wen, kerstfeest. Woensdag 16 december Schouwburg, 8.15 u.: Zuidelijk Toneel Globe met „Kortsluiting". Oegstgeest: Groene of Willlbrordkerk, 8.15 uur: Kerstconcert Ned. Sollstenensem- ble. Trouwzaal stadhuis, 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Beloftekerk Robijnstraat, 8 u.: afd. Mors N.C.V.B.. Kerstviering. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. .Tuinbouw en Plantkunde, A. M. Hulkenberg over „Kerstflora en volksgeloof". Donderdag 17 december Zaal Maria Gljzeristeeg, 20-22 u.: vogel show Avlbus. Gehoorzaal, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest. Wijkcentrum Vredeskerk; 8 uur: wijkge- mcente Vredeskerk. bijeenkomst i.v.m. In Jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering hervormde gemeente Lelden. Langegracht 8-12, 7.30 u.: rullavond afd. Leiden Philatelica. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Antonlus-clubhuls, 2 uur: afd. Lelden Ver. Hulsvrouwen, kerstmiddag. Vrijdag 18 december Zaal Maria Gijzensteeg, 10-22 uur: vogel show Avlbus. Oegstgeest: Groene of WiUibrordskerk, 8.15 uur: klndercantorljen jongerenkoor met „Die Weihnachtsgeschichte" van Carl Orff en Gunild Keetman. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Zaterdag 19 december Zaal Maria Gijzensteeg, 10-22 uur: vogel show Avlbus. Antonlus-clubhuls, Mare 43, 2.30 uur: K. en O., kinderfümvoorstelllng. Gehoorzaal, 8 u.: Chr. Oratoriumvereni ging „Con Amore" met Weihnachtsorato- rium van J. S. Bach. Zondag 20 december Zaal Maria Gijzensteeg, 10-18 uur: vogel show Avlbus! FILMS IN LEIDEN CAMERA Medium Cool, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Les Diabollques, 18 Jaar. LIDO Django, de bastaard, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. L.UXOR De gebochelde van Soho, IR jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Liefdesvariaties, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur, vr- en zat-nacht 23.30 uur: De vo gels, 18. Jaar. STUDIO Ik, een vrouw, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON De pastoor kan geen bloot meer zien, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.13 uur. Apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522, Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loe- vesteln 6, Leiderdorp, tel. 42947, en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voor schoten wordt waargenomen door Apo theek Zuid-West. Dokte rsdtensi l'ot zaterdag 10 uui de eigen doktei raadplegen Daarna 5 maaJ 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraai 19 (sociëteit voor Kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.3» uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot l) uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot II uur. Bebandellng oa ongevallen De pollklinl8Che behandeling na onge vallen £>ordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door bet Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maaJ 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst voor Lelden Zuld-WeSt. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83- voor hulpverle ning telefoon 24101 o.g.g telefoon 2O480; voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.08—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.38—1580 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19-00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 1380—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/tn vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur Klnderkllnlek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1580 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en *s avonds van kwart voor 7 tol half acht; tweede Klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—15 80 en 19—2o uur; le klas. 11—12. 1380—15.30 en 10-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. 1 OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- maklinlek; maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur, ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.38-11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00-19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18 0019.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.60X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Ml o klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8; zaalpatienten zondags van 1 tol 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half S en zater dag van I tot half 3. KAl'WUK Zeehospitium: longklimek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwei van I tot 8: tbc-alde- llng. dagelijks van hall 3 tol half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag eD zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot 'half 4. Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaai Heuff, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker - Rueter. W. G. Hofker en Meindert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/tn zat. to—5 u.. dinsd. av. 8—10 u.) Herfst tentoonstelling. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3. Leiden: Kees Hak, aquarellen; Mary Plooy. wandkleden; Frank Etkelens. tekeningen; Anke Blan kevoort. keramiek; Koji Kondo. poppen. 1 November—1 december dinsdag t/m za terdag van 9—8 uur, 's avohds na telefoni sche .afspraak 01710 22806. Lakenhal; Tsjechisch glas en keramiek, tot 15 december Trappenhuis Academie; screen prints Bert v d Oever,( tot 13 december. Lakenha:] werk van de Leidse schilder Willem van den Berg (tot 6 december). Expositie van werk van Elze Verhoef ln de Openbare Bibliotheek „Houtkwartier" Zweilandlaan 5 Openingsuren: ma. 1-5, dl. 9-12. 1-5. wo. 9-12, 1-5, 7-8.30. vrij. 9-12, 1-5. Tot 3| december. Expositie vaD werk van Martien den Hollander in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West'Eduard van Belnumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO) Openingsuren: ma 2-5.30, dl 6.30-9, wo. 10-12.30, 2-5.30, do gesloten, v«j. 2-5.30 6.30-9. za, 10-1280. Tot 31 december Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: Mariska Kaspers, houtplastieken, schil derijen; Gerard Menken, gouaches; Baps van Elsdlngen, keramiek; Marijn Eschau- zler, droogbouquetten. 1-31 december, dinsdag t.m. zaterdag van 9-6 uur. Acad. inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen H.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 1417 UUf. Hortus. Rapenburg 73: 1 april ao september 9-12 en 13.30—17 uur, zon. 10-16 uur kassen zat en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart. 9-1? en 13.30-18 uur. zon gesloten Kassen zat gesloten Lakenhal: Artotheek 1870. tot 28 oktober, dag. 10—17 uur zond, 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3