Zelf kaarsen versieren Leon Uris QB VII dramatische roman BOEK - gespecialiseerd - BOEK De verjaardagstaart Jarigen Liselotje Wat kinderhanden kunnen maken OVER HET STERVEN ZATERDAG 72 DECEMBER 7970 Meisjes en jongens, het is misschien wel aardig eens een voorbeeld te geven van een versiering, die jullie voor de kerstdagen kunnen maken. Je kunt hele -mooie stukjes kopen, maar het is zo leuk zelf iets te bedenken. Kerstmis is de tijd van de kaarsen. Ze liggen in allerlei kleuren in de etalages uitgestald. Maar om nu eens iets anders te hebben dan een effen kaars, is het leuk de kaars, bij voorkeur een dikke witte, te beplakken met sterretjes van bijvoorbeeld rode was. Je hebt hiervoor nodig een kaars dus. een gekleurde plaat was en een mes. Uit de plaat snij je de sterretjes (of andere figuurtjes) en verwarm die tussen je handen. Niet op elkaar hoor maar elk figuurtje afzonderlijk. Als de was zacht is ge worden, kan je het figuurtje op de kaars plakken. Een. takje dennegroen erbij en je hebt een heel aardig stukje. Moeten jullie beslist eens proberen te maken. Onze Jan wordt negen jaar! Wordt negen jaar! Hoezee! We vieren feest en iedereen. Brengt een cadeautje mee. Een puzzel, boek. een schrift en pen. Een voetbal reuze groot. Een schooletui, een mooie fles, Met zuurtjes wit en rood. Maar 't mooiste is de reuzen- taart. Die midden in de pret. Met negen kleine vlammetjes. Op tafel wordt gezet. En even later roept die Jan. "Ik ben weer vijf"! zo'n guit! De taart wordt opgegeten en. Vier kaarsjes zijn al uit! Dag meisjes en jongens. Hebben jullie een fijne Sinter klaas gehad? Ik heb wei kunnen merken dat jullie het te druk had den met je cadeaus om nog aan tante Chris te denken, want zoveel brieven als ik vorige week kreeg, zo weinig heb ik er nu gehad. Maar ja. als je ook een spannend boek hebt gekregen dat eerst uit gelezen moét worden, of een fijn spel om met elkaar te doen. nee dan ia er geen tijd voor de puzzel, dat begrijp ik best. Er waren toch nog enkelen die een briefje schreven, o.a. Marianne Maliepaard welke kleur heeft Je koffer, wat een mooi cadeau zeg Ua v.d. Berg jij hebt mooie boeken gekregen, tante Chris houdt ook veel van lezen Rob Bokhorst de surprise is dus wel in de smaak gevallen Cora en Gijsbert van Houwelingen nee. tante Chris is niet vergeten, hoor Sjanie Verburg jij was ook dik tevreden Arjan Hoogerbrug- ge leuk dat je een kaart schreef Dick v.d. Kaay heb je veel foto's om in je album te plakken? Adrie Stam tante Chris geeft de postzegels aan Iemand die ze spaart, hoor. Zo is Sinterklaas weer voorbij en worden nu de rapporten belang rijk. Daar hebben we misschien even niet zoveel tijd voor gehad om aan te denken. Cissy Spoelstra kon me de cijfers al schrijven. Wat een mooie Cissy, niet één zes erbij. Gefeliciteerd met je nieuwe broertje. Je mag hem zeker wel "s helpen? Hebben jullie nu nog repetities of ben je daar al mee klaar? De cijfers staan waarschijnlijk toch al J*-»-*#*-»-*#*#*# vast voor wie nog geen rapport heeft gekregen. En straks komt de fijne en gezel lige kersttijd weer aan. Er zijn dan kerstuitvoeringen en kerstzang diensten. Jullie moeten misschien ook wel meezingen in een koor? Hebben jullie ook een kerstwijding op school? Bij tante Chris werd altijd de laatste middag voor de vakantie een kerstwijding gehou den. Dat was een fijne middag. We zongen dan met elkaar en er werd een mooi verhaal ve 1eld. Meisjes en jongens, ik geloof vast dat ik deze keer weer veel brieven krijg van jullie, is "t niet? Dag hoor. sterkte op school en tot schrijvens. Hartelijke groeten van tante Chris Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag!!!! 14 dec. Elly den Hollander, Van Ostadestraat 34. Zoetermeer. 10 jaar, en Hans Kroon. Gerbrand Swartlaan 39. Woubrugge, 8 jaar. 17 dec. Ria Rietveld, Vosstraat 7. Hage8teln, 9 Jaar, en Marijke van Veen. Vermeerstraat 12. Ha- zerswoude. 11 jaar. 19 dec. Kees den Boer. Streef kerkstraat 24. Rotterdam. 12 jaar. Netty v. d. Wel stuurde het volgende versje in Liselotje moet kopjes wassen, en ze zet een boos gezicht. Staat maar op het sop te plassen. Moeder doet de keuken dicht. En ze zucht: „O, wat naar! Wanneer is die Lot nu klaar? Plof de boel maar in het bakje, Liselotje, pas toch op! 't Gaat te wild en bijna brak je Vaders mooie blauwe kop. Lotje zucht: „O, wat naar. Tc Ben nog in geen uren klaar Heieen van Leeuwen, elf jaar, maakte deze mooie tekening. Echt niet overgetrokken, schreef ze er bij. Knap gedaan, hè? Bij Zomer Keuning, Wage- ningen, is een boek verschenen op het gebied van handenarbeid voor kinderen, geschreven door Michael Brix. Het boek „Wat kinderhanden kunnen maken" is de prijs 12.50 beslist waard. Aantrekkelijk verzorgd, doet het aan de hand van afbeeldin gen, waarvan vele in kleur, al lerlei suggesties om kinderen aan het werk te zetten. Er wor den ook tips aan de hand ge daan voor handenarbeid in de vakantie (met stenen, schelpen, denne-appels), voor zelfgemaak te geschenkjes en voor kerst en paasversieringen. De afbeel dingen laten zien hoe van plas tisch materiaal, vlechtmateriaal, lapjes enz. aardige dingen ge maakt kunnen worden. De kleinsten (het boek is voor de leeftijd van 3-14 jaar) zullen nog wel hulp nodig hebben om bijv. beestjes te maken van plasticine, een materiaal dat door de kleine handjes makke lijk te kneden is. Door de oudere kinderen zijn o.a. van eenvoudig materiaal als ribkarton dieren en poppen te maken. Dit zijn slechts enkele voorbeelden uit de vele moge lijkheden. Het boek is niet alleen voor het gezin een aanwinst, maar ook op clubs en scholen zal het zeker van nut kunnen zijn. Prijswinnaars De winnaars van de puzzel (oplossing Spoortrein) z(jn: Lia v. d. Berg in Barendrecht en Han Daudey in Den Haag. Van deze op het oog verschillende letters zijn er toch wel steeds vier die bij elkaar horen. Ze zijn op dezelfde manier getekend, zien jullie wel? Als je die letters bij elkaar zet. moet je ze zo rangschikken dat er de naam van een boom uit komt. En dat kan vier keer. Dus ik krijg van jullie vier bomennamen te zien. De oplossing insturen voor dinsdag 22 decem ber. De talentvolle, thans 48-jarige Amerikaanse schrijver Leon Uris, is duidelijk een man van rijke erva ring. Met zijn talenten, zijn groot doorzettingsvermogen en een sterk geloof in zichzelf, heeft hij een we reldnaam als auteur veroverd. Zijn boeken zijn stuk voor stuk boeien de romans, die sterk zijn door het echt menselijke van zijn figuren en de reële situaties „Gezworen ka meraden" Is al aan de 36e en „Exodus" aan de 31e druk toe. De ze cijfers spreken voor zichzelf. Zijn schrijftrant is ongecompli ceerd. prachtig van zinsbouw, zijn concepties zijn gaaf en afgerond en zijn altijd geënt op een idee dat hem inspireert. Wonderlijk genoeg vertonen zijn boeken geen inzin king. Hij houdt de aandacht van de lezer vast tot aan het einde- Al deze eigenschappen vindt men duidelijk terug in Uris" nieuwe roman „Q B Vil", wat een afkor ting is van Queen's Bench Court Number VII, het Londense ge rechtshof. waar een proces ge voerd wordt tussen de uiterst be kwame Pools-Joodse chirurg dr. Adam Kelno en de Joodse auteur Abraham Cady die met zijn boek „De slachting" de gruwelpraktijken. met name de sterilisatie-experimen ten in de Pools-joodse kampen tij dens de tweede wereldoorlog aan de kaak heeft gesteld en een felle aanklacht heeft gericht tot dege nen die zich daaraan schuldig heb ben gemaakt, o. a. dr. Kelno. Dit uitstekend gevoerde proces vormt uiteraard de climax van deze roman. Te voren geeft Uris een levend beeld van de twee hoofdfi guren, die we dan ook door en. door als mens kennen vóór het proces begint. Eerst dr. Kelno. die door een overmacht gedwongen zijn vuile en onmenselijke experi menten uitvoert, waartegen zijn ge hele Ik zich verzet. Alleen het be sef dat zijn handen nog veel leed konden verzachten, hield hem staande. Een ander zou waarschijn lijk gruwelijker te werk zijn ge gaan. Zo gauw als de oorlog voorbij is. wil hij vergeten en zijn leven dienstbaar maken aan de lijdende mensheid. Dat maakt hem tot een beroemd chirurg en als hij na twin tig jaar een eervolle positie in En geland heeft opgebouwd en zelfs tot „Sir" is benoemd, verschijnt de aanklagende roman van de Jood Cady. Een twijfelachtige en immo rele figuur, doch die desondanks de tradities van het Jood-zijn tot een fel getuigenis weet op te voe ren, waardoor hij op dramatische wijze dr. Kelno om diens vroegere praktijken in staat van beschuldi ging weet te stellen. Een uitdaging die Kelno moet aannemen. Als achtergrond het verscheurde Polen door twee verzetsbewegin gen. een anti-joodse officierskliek en een Joods-communistisch blok. Factoren die een funeste rol spe len tijdens het proces, dat een sterk dramatisch karakter krijgt en een briljant slot door de schitte rende verdediging, die de beschul digingen tot hun ware proporties terugbrengt. De jury spreekt aan het eind geen „schuldig" uit. Men leest dit boek In één adem uit en ervaart bij het lezen dat dit werk een grond heeft in actuele gebeurtenissen. Men zou het een document-humain kunnen noemen. Het is een goed verzorgde uitgave van Hollandia, Baarn. (352 bldz) f17 90. HST. Onze tijd maakt zich bijzonder druk over onderwerpen als dood en sterven. Dat mogen twee recen te uitgaven op dit gebied registre ren: Peter Hofstede: Tot onze die pe droefheid. Een Anthos-boek van ƒ8.50; en Elisabeth Kübler-Ross: .essen voor levenden, gesprekken met stervenden. Een Ambo-boek van f 12.50. Beide boeken hebben me bijzon der teleurgesteld. Het boek van Hofstede, dat het t.v.-programma van het Ikor over dit onderwerp naar achtergronden en verloop uit voerig tekent, stelde teleur door zijn overmaat aan onderwerpen. Door de bomen ziet men het bos niet meer. Er staan triviale uitlatin gen naast zeer fijnzinnige uitingen. Bovendien is het geschreven in een vlotte jongensstijl, die wel bij de borreltafel, maar in het geheel niet bij een sterfbed past. Het boek van Elisabeth Kübler daarentegen stelt teleur door zijn eenzijdigheid van uitgangspunt een stoïsch gedicht van Rabindra- nath Tagore. Eenmaal op het ni veau van „zinvol" praten over de dood en het naderende sterven aangeland, kan men uiteraard mooi spreken. Hofstede gooit je in de chaos, maar Kübler is de sereniteit. Aan allebei heeft een mens in doods nood niets, hoeveel waars er overi gens ook te lezen stsat. Och. als men dan toch over dood en sterven wil nadenken (het geen nuttig is) neme men liever 'net onovertroffen boek van dr. J. J. Buskes: „Waarheid en leugen aan het ziekbed". Dat is een boek waaraan men wat heeft. E.v.G. Tinkerbelle, door Robert Manry. Uitgave A. i. Luitingh, Laren N.H. De Tinkerbelle is een bootje van vier meter lang, maar deze be scheiden omvang verhinderde de eigenaar niet om er de Atlantische Oceaan mee over te steken. Hij vertelt er boeiend van in dit boek, dat bovendien rijk geïllustreerd is. (272 blz.. ƒ14.90) Het schreiende riet, door Catalijn Claes. Uitgave Westfriesland, Hoorn. Een streek- en milieuroman, een menselijk boek, uit de wereld, een verdwijnende wereld naar het schijnt, van de rietdekkers. Een sterk boek over een stugge we reld. (235 blz. 9,90) Herten op bezoek, door Helen Hoover. Uitgave Leopold, 's-Gra- venhage. De inhoud laat zich uit de titel raden, en die titel voorspelt een boek dat zich in een tijd waarin de natuur schijnt Ineen te schrompe len goed lezen laat. Welnu, aan die verwachting wordt voldaan. (244 blz. f 16.90) Vlinders tussen de stenen, door Clare Lennaart. Uitgave Kos mos, Amsterdam. Drie "vroege" romans van Clare Lennart, eeri uitgave die we een hartelijk welkom bij de lezer en lezeres durven voorspellen. Het is wel een gave. de dingen ook de "gewone" dingen zo te kun nen zien. en beschrijven. (325 blz. f 14.90. John O'Hara De fortuinzoekers, spel van leven en liefde in Hollywood Uiig A J. Luitir.gh, Laren. 312 blz.. f 9.90. Carl Lans Werelden onder de horizon, science fiction. Ultg Luitingh. Laren, 268 blz f 3,95. Edmund Cooper Universeel experi ment, science fiction. Uitq. Luitlnqh, La ren, 200 blz.. f 3.25 Karl May: Wlnnetou, het opperhoofd der Apachen. Uitg. Skarabee. Laren, 284 blz. f 7.90 Karl May. Wlnnetou en Old Shatter- hand. Uitg. Skarabee. Laren, 294 blz.. f 7.90., J Schipper: Oud-Bei|erland in oude ansichten. Europese Bibliotheek, Zalt- bommel. 80 blz., f 11,90. Tobias Rltman Schaamblp», roman Uitg. Skarabee. Laren. 376 blz.. f 12.90. Veronica F. Laterveer: Tebï, avontuur lijke reis door het Verre Oosten Uitg. Andries Blitz. Laren. 320 blz. f 13,90. jul Smidje Verholen en de rare alchimist 86: „Waar bestaat die modernisering dan wel uit?" wilde smidje Verholen graag weten. „Daar komt juist zo'n nieuwe tram aan," lachte de opzichter trots. „Wat zegt U daar nu wel van' Geen gesukkel meer met kortsluitingen en doorgeslagen zeke ringen. Dat gaat fijn, hè? Snel, comfortabel en veilig!" „De p...pa...paardetram...," zuchtte de smid ontredderd en viel op slag in zwijm. En misschien had-ie nóg wel in zwijm gelegen, als er niet een menslievende dienstbode was toegerend met emmer water en een frisse spons. Ze bette het gelaat van de arme smid en lispelde: „En, meneertjevoelt U zich alweer wat beter? En is die mooie auto daar van U dan? Mag ik er dan eens in rijden? Of niet dan?" „Als U in een auto wilt rijden, dan moet (J maar een taxi nemen," zuchtte smidje Verholen. „Of misschien bevalt die hypermoderne paardetram U beter. Als het tenminste een paardetram was, die daar zojuist langs me heenreed." „Ja zeker, dat was een paardetram," verzekerde de brave dienst bode. „Een fijn modern dingetje, hè? Ja ja, ze weten hier in de stad van aanpakken!" „Rustig laten aanpakken," mompelde de smid. „En verder wel bedankt voor de goede zorgen, juf frouw." En voordat het brave juffertje van haar verbazing was bekomen, was de smid alweer in zijn wagen geklommen. „Boem, pats, knetterdeboem, rattattat!" daar ging hij alweer, een afschuwelijk lawaai producerend. Doch een klein eindje verder zette hij de auto alweer stil en begin diepzinnig na te denken. „Het lijkt wel of iedereen hier is aangetast door die vreemde Kluddeziekte," mompelde hij. „Zelfs die politieagent wist geen onderscheid meer te maken tussen nieuw en oud, lelijk ën mooi. Het heeft dus geen zin om voor hulp naar de politie te gaan. Maar misschien weten de journalisten wel wat. Die slimme jon gens van de krant hebben hun zinnen misschien nog bij elkaar. Misschien kunnen zij mè dan wel helpen Charles E. D. Julien: 55 Krul»» raadsels. Prisma 1447 Uitg. Het Sm trum. Utrecht. 125 blz f 2.50. Margot Bennett: Bacillen In infrw roman. Prisma 14S3 Ultg. Het Spec" Utrecht. 224 blz.. f 2.50. Ray Hogan: Jacht op een veedief, man. Prisma 1454. Uitg. Het Spectr Utrecht, 160 blz., f2.50. A. J. de Zoete: Gezelaehapaspelan. ma 1452. Uitg. Het Spectrum, Utrai 154 blz.. f 2,50. Dalton Trumbo: Het veld man. Prisma 1451 Ultg. Het Specti Utrecht. 192 blz.. f 2,75 Kenneth Royce: Craeh ln Tuneaii, man. Prisma 1448 Uitg. Het Spr— Utrecht. 192 blz.. f 2.50. J. A. Mulder en J. J. Bontje: Prli Judoboek, P. 1149. Ultg. Het Spectr Utrecht. 153 blz.. f 3.50. P G. Woodhouse: De verliefde butl roman, prisma 1450. Ultg. Het Spoct 157 blz.. f 2.50. Virginia K. Smlley: De tragedie zaal B., roman. Prisma 1446. Ultg. Spectrum. Utrecht. 157 blz.. f 2.50. Edgar Wallace: Dolle Kate, bendel s4er. Prisma detective 170. Ultg. Spectrum. 159 blz.. f 2.50. S. B Hough: Wat Ie noemt 'r verdje. Prisma dat. 171. Uitg. Het Si trum, Utrecht. 192 blz.. f 2.50. W. G. Blckley en R. S. H. - son: Matrlxalgebra, Prisma Compi 72. Ultg. Het Spectrum, Utrecht. 223 blijkt f5.50 M. F. Grundon en H. B. Henbest: nlsche Chemie. Prisma Compendia 71W Ultg Het Spectrum Utrecht. 319 bli, - f 7 50 he Philip Teltelbaum. Fysiologische w chologie. Prisma Compendia 71 U'H9e Het Spectrum. Utrecht, 187 blz.. f S. S C Dik en J. G. Kooy Beglneal» van de algemene taalwetenschap. Uitg Het Spectrum, Utrecht, Aula 448. 208 bit f 5.—. John P Windmuller: Arbeldaverhoudii gen In Nederland. Aula 449 Ultg. Spectrum, Utrecht, 506 blz. f 9,50. Paul Ricoeur: Symbolen van kwaad, deel I Smet. zonde, schuldighai en deel II De 'mythen' van het bef) en het einde. Uitg. Lemniscaat. Rotte dam. resp. 131 en 162 blz., f 13.50 deel. Herv. Bond voor Inwendige Zending GG: Zending in Nederland, bij 75-jari bestaan van de bond. Ultg. Boekencai trum. Den Haag, 222 blz. Mink van RlJsdl|k: Hoe zit dat?, voer lichting voor meleles over sex en rw meer. Ultg. Kok, Kampen. 105 blz.. f 6.: met III. Ds. J. Overduln: Zo waren ze, pastor) Ie herinneringen. Ultg. Kok, Kampen. IJ blz f 7.90. b Okke Jager Hoedjes met voet|es, slefje uit NCRV-qids gebundeld. Kok. Kampen. 151 blz. f 8,75. Jos van Manen-Pieters: Liefde i to. Ultg. Kok. Kampen. 208 blz.. ?J 4( (voor abonnees VCL-serle 3.96). Ds. I. Kievit: Leven van de hoop, bod. voor de gemeente. Ultg. Kok. Kameel 187 blz.. 12,75. Dr. I. W. V. van Huyssteerr Teolot van die rede. een in het Zuldafrikai^ gesteld proefschrift „over" die funk van die rasionele in die denke van hert Parmenberg" Uitg. Kok. Kr 2S2 blz.. 18.50 Sipke ven de Land: Bij ons Ir nenoord: BIJ het 75-jarlg bestaan psychiatrisch ziekenhuis Ultg Kampen. 101 blz., 6,90 met foto's Dr. M. J. Mulder Het meisje van S dom, inaugurele rede. Uitg. Kok. Ka# pen, 38 blz. 2.95 Prof. dr. N. H. Ridderbos: De plad van het loven en van het bidden In ij O.T., rede bij 90ste dies natalis VU Ultg. Kok. Kampen. 39 blz.. In de Globereeka zijn bij Kok. Kam; verschenen: Het leven van de grote ponlsten; Kapitein Scott; Hoe werkt camera; Hoe werkt de Hovercraft? werkt de televisie? Per cfeelti met kleurenlll.. 2.96. Robert D. de Ropp: Het over bewustzijnsverruiming. Bakker. Den Haag, 240 blz. Verscheidene auteurs- ce fiction. Uitg. Bert Bakker. Den Haai 299 blz.. 14.50. Wicked Messenger: Stop, hey, what'i h that sound?, uit de popwereld mef Uitg. Bert Bakker. Den Haag. 9,50 Dr E. Flelseman - van Leer: Het vende Israël, qebundelde radiovoordrat ten. Uitg. Ned Bijbelgenootschap en Bn bel Kiosk Vereniging. 34 blz.. 2.90. Drs. G. H. Wolfensberger: Het O.T. ei wij, gebundelde radiovoordrachten. Ulti Ned. Blibelgenootschap. Amsterdam, blz 2,90. Het evangelie van Lucas In het Nedi lands van mi onder de titel: Vrij. Uit# Ned. Bijbelgenootschap. Amsterdam foto's an kaarten, 120 blz., 2,75, F J. Kleyrv Beschrijving en geschie denis van Delfshaven, zoals deze in 1871 is verschenen bl| Joh. L. van der Pu B wert. Thans opnieuw uitgegeven door dl r Europese Bibliotheek. Zaltbommel. #8i blz.. 85.-. I" i11 o< ties, cv» pt iid. um incogt - ih Het meesterspé N Mng. Uitg. Be» m ilz.. 12,50. Russlese sclMj. :de* Mi-ZAL K 36 ÊfeK-i veis VSRISUfM-vk- ■<5>S£!. VAfJpMfi V i &Ott KIN MSNif- V 'Z8, scnet£.*j wvrjs BBNK zaiT-KSu^Jru j weee Vanavond te zien Nederland 1 AVRO 7.04 uur Poets: de verborgen camera. 7.30 uur serie De goeverneur en J. J.: Eén kleine Indiaan. 8.20 uur Mountiesshow. 9.15 uur Corrie Brokken-show 10.15 uur Weekendfilm: „De onsterflijke (autocoureur). Nederland 2 EO en KRO 7.04 uur Amerikaans Lutherse evangelisatiofilrr „In naam van de liefde", daarna Bijbelquiz „Daad bij het woord". 8.20 uur aflevering Marcus Welby: Blind. 9.10 uur Brandpunt. 9.40 uur Cabaretaria. 10.25 uur Tot de dood ons scheidt: „Lang zalle ze leven". Vanavond te horen Hilversum I KRO 7.30 uur In de volksmond. 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Cursief, kritisch programma. 10.40 uur sport en muziek in Goal. Hilversum II VARA 8.00 uur feest in Hilversum met het Metropoleorkest en solisten. 8.50 uur Utrechts Symfonieorkest en solisten in werken van Boccherini en Strawinski. 8.45 uur Drie-ster, kritische kanttekeningen. .15 uur Piggelmee. RADIO VANAVOND ZATERDAG 12 dec. Hilversum I 402m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Eucharistieviering. 19.30 (S) Volksliedjes. 20.00 Verzoek platenprogramma. 22.00 (S) Kurslef: programma dat schuin tegen de dingen aan klikt. 22 25 Avondgebed. 22.30 Nieuws 22.40 <S) Sportpro gramma met commentaren, en reportages. 23 55- 24.0o Nieuws Hilxcrsum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws 18.11 Actualitei ten. 18.20 Lieve Tante Truus '9 0S (S) Uit eigen huls: studio- nonamen. 19.30 Nieuws 1935 De Scala 1918—1925 (gr.) 20.00 Metropole orkest en solisten 20.J0 (S) Utrechts symfonie or kest en solisten. 22.30 Nieuws 22 40 Mededelingen 22.45 Drie ster: actueel programma. 23 15 <S> Licht muziekprogramma. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars STER: 18.SI (K) Reclame NOS 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 U<) Reclame AVRO: 19.40 (Kt Poets - de avonturen van een verborgen camera 19.30 (K) De r - "verneur en j J. (The Go- vernor and J.J.) TV-serie S.SK: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20 00 (Kl Journaal STER: 20.15 (K) Reclame. AVRO: 20.20 (K) De Mounties Show. 21 15 (Kl De Corrie Brokken Show. 22.15 (K) De Onsterfelijke (The Im mortal). TV-fllm. NOS: 23 3023.25 (K) Journaal Nederland IL NOS: 18.45 (K> DeWoefs en de Lamaars STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame E.O. 19.04 In naam van de liefde, film. 19.30 Daad bij het Woord, bijbelse quiz. STER: 19 55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.20 (K> Marcus Welby TV-serie. 21.10 Brandpunt. 21.40 Cabaretaria: kleinkunstkalen- der 12 55 Epiloog NOS: 23.00— 23.05 (K) Journaal PROGRAMMA'S 18.30 U.F.O jeugdfeuilleton: 19 20 Autorama. 19 5 Keu rig Frans. 19.52 Zoeklicht, cul tureel nieuws. 19.57 Mededelin gen 20.00 Nieuws. 20.25 Unlcef- •!lm: llefdadlgheidsoproep 20.30 Hier is Lucy. 20.55 Canzo- nissima. 21.56 Echo. 22 25 Reis naar het onbekende, tv-serle Cl3). 23.15 nieuws. RADIO MORGEN ZONDAG 13 dec Hilversum I 482 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8 10 Het levende woord. 8.IS (S) badineric: klas sieke muziek (gr) 9 00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Laudate: klassieke en moderne gewijde muziek (opn.) 10.00 Eucharis tieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 si Omroeporkest en leden h de operaklas van de Hen- e Muziekschool. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Kerk orgelconcert. 12.40 Tussenbei de: actuele kroniek 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Psalmen, nieuwe berijmingen, oude zet tingen. met toelichting 13.30 (Si Koorcomposities uit de ro mantiek (gr). 13.55 Visioen en visie. literair programma. NOS: 14.15 De Nederlandse or kesten: Het Gelders orkest met soliste (opn). dn de pau- >e: ong. 14.55— 15 25 Discussie). 18.15 De veranderbaarheid van ie mens. gastcollege. CVK: 1? 00 Gereformeerde kerk dienst. 18.00 Schriftnoten IKOR: 18.30 Zingt het voorbe dachte Med. 18.50 Kerk veraf en dlchtbil. 18.58 Wilde Gan- NCRV: 19.00 Nieuws 19.07 Koor van het King's College te Cambridge: Christmas Ca- ols (gri. 19.46 Actueel belij den. lezing. 20 00 (S) Klassieke Instrumentale kamermuziek (gr.) 2035 Com nu met sangh: koorzang: geestelijke liederen. KRO: (S) Muziek a Go Go licht muziekprogramma 22.00 Kruispunt: magazine met ach tergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.26 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale Informatie voor ken-" ners en Hefhebtoers. 23 S5— 24 00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA 8.00 Nieuws. 8.10. Actualiteiten. 3.18 Voor het platteland. 8 25 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededelingon.) 9.45 Hu manistisch Verbond IKOR: 10.00 Klnderdienst. 10.30 Doops gezinde kerkdienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en ant woord. 11 40 De Open Deur AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta: Infor matieve show. gelardeerd met commentaren, meningen, voor spellingen en muziek. NOS 14 30 Programma voor de bui tenlandse arbeiders. VARA: 7 00 tS) Populaire Muztek- show. met VARA "ansorkest en sdlsten. 17.50 Nieuws. NOS: '8 05 Mededelingen. 18.10 (S) Metro's Concert Music: Metro pole orkest. VARA: 18.30 (S) En die heer die kiest een I vrouw: cabaretprogramma. NOS: 18.50 Bij nader inzien: journalistenforum VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Vlooi en plano (ópn.). 20.00 Afscheid van de seksualiteit, klankbeeld AV RO: 20.30 (S) Verzoekplaten- programma. 22.30 Nieuws. 22.40 •1-dedellngen. 22 45 Radiojour naal. 22.55 (S) Licht platenprq- 23.55—24.00 Nieuws. gramma. 10.00 Nieuws 10. Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma 13 00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue: NOS: 14.00 Nieuws. 14.02—18.00 Sport en muziek. (15.00. 16.00 en 173)0 Xle rs.) TELEVISIE MORGEN ZONDAG 13 DEC. Nederland I. NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) De Borderers, TV-serie. 16.15 <K) Openbaar Kunstbezit. 16 30 (K) Een diepe duik.... film over de Amerikaan Bob Croft. 16.55 toto-uitslagen. CVK: 17.00-18.00 Jeugddienst van de Baptistengemeente te Sneek TELEAC: 18.20-18.50 Dammen voor beginners - les 13. NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars IKOR/CVK/RKK: 19.00 (K) Bijbelvertelling voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Sopraan en bas: spirituals. NCRV: 10.30 Wat bezielt zo'n beest, ftlmreportage over die ren. NOS: 20.20 <K) Journaal. NCRV: 20.25 (K) Herkent u de ze melodie?, muzikale quiz. 21.25 Trompet en orgel: oude muziek In de St. Bavokerk. 21.35 De kleine zielen. TV- feullleton. (dl. 9 - herh.) 22.35 Goed Nieuws: Informatief pro gramma over nieuwe bijbel uitgaven. NOS: 22.35-23.00 <k) Journaal. Nederland II. NOS: 18 55 (K) De Woefs en de Lamaars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fabian van Fallada. TV-feullleton voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramlek: achter grondinformatie over gebeur tenissen In binnen- en buiten land. 20.45 (K) Dubbeldekkers, TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Video: Terugblik op 14 dagen aktlvitelt van tele visie en andere publiciteitsme dia. 22.15-22.20 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 482 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badineric: klassieke- en amusementsmu ziek (gr). <7 30 Nieuws; 7.32-7.' Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huis vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 10.00 (S) Cello en contrabas (gr). NOS: 10.15 De komende week in het Nederlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenpro gramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.58 Ra dio-Rebus). 14.05 Schoolradio 14.30 (S) Viool en piano. 15.001 Hervormde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en com mentaren. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzi kale illustratie. (18.19-18.29 Uit zending van Binding Rechts. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmu- ziek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Verzoekplatenprogramma. (9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Beethoven - 200. VPRO: 12.00 VPRO-Maan- dag: klassieke muziek met tussen 12.00 en 14.00 nieuws informatie over muziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Een Franse kijk op de Nederlandse cultuur, lezing. 15.20 <S( Eur- light: lichte orkestmuziek. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Mu ziek uit Suriname en de Ne derlandse Antillen. 16.30 Mika- doo: kinderprogramma. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Over heidsvoorlichting. 17.55 Mede delingen. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Popstation. (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws. 11.30 Suzle Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-toppers KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Pop-mixtu re. (14.00, 1S.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MAANDAG Nederland I. NOS/NOT: 10.45-11.35 Schooltelevisie TE LEAC: 12.00-12.30 Onze land bouw nu en straks - les 8. Zondag te zien' Nederland 1 NCRV 5.00 uur (CVK) Jeugddienst in Sneek 7.05 uur (CVK/IKOR) spirituals over Jezus' leven. 8.25 uur muzikale quiz „Herkent U deze melodie?"!! 9.35 uur herhaling De kleine zielen, deel 9. 10.35 uur informatie over Bijbelverhalen. Nederland 2 NOS 7.05 uur Fabian. 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek. 8.45 uur Dubbeldekkers: Vaste verkering. 9.35 uur Video. Zondag te horen Hilversum I NCRV en KRO 5.00 uur dienst uit de geref. kerk in Haren, voom ganger ds. A. Nagelkerke. 7.07 uur Kerstliederen uit Cambridge. 8.35 uur geestelijke liederen. 9.00 uur amusementsprogramma Muziek a go go. 10.00 uur Kruispunt, actueel magazine. 11.00 uur Audio, muzikale informatie. Hilversum II AVRO 8.00 uur boekbespreking VPRO: „Afscheid van sexualiteit". 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Voor de nacht uit, platen en een woordjl erbij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12