B EN W VOORSCHOTEN TERECHTGEWEZEN Raad Lisse akkoord met aankoop grond Samenwerkingsschool in de gunst Valkenburgs Harmonie een goed korps Rietvelds melktransporteur doet het 25 jaar Geen erfpacht 100.000ste mapje verkocht Bioloog Bent U nog geen lid van een kruisvereniging Boerenkaas in trek Personeel legt werk neer Konijn helderde diefstal op flfEUWE IEIDSE COURANT 5 DONDERDAG 10 DECEMBER 1970 VOORSCHOTEN Op de tweede avond van de behandeling van de gemeentebegroting verdedigde het college van b. en w. zijn beleid en daarna kwamen de raadsfracties in i tweede instantie aan het woord. Vrijdagavond zal worden getracht de behandeling af te sluiten. Wethouder Pels deed een aanval op de fractie van D '66 en steunde hiermee de burgemeester, die geen aanleiding zag op de vragen van D '66 in te gaan. Dr. Pels veronder stelde, dat D '66 aan het spoorzoeken is gegaan en op een verkeerd spoor terecht is gekomen. Dit was aanlei ding voor de fractievoorzitter van de Prot.-Christ. Groep, dhr. De Klerk Wolters, om het college terecht te wijzen. Hij stelde dat iedere fractie een programma heeft en 'n bepaalde zienswijze. Wanneer een fractie wil afwijken van het gebruikelijke en een andere benadering wil proberen, dan moet men bereid zijn te luiste ren en heeft men de plicht de po litieke tegenstander ernstig te ne men. De heer Marcelis (K.V.P.) sloot zich bjj deze woorden aan. Hij noemde de houding van het College en in het bijzonder van de voorzitter discriminerend. Tot de burgemeester sprak hij: „U wilt zo graag een wat vaderlijke Sinterklaas zijn, wilt u dan ook als goedheilig man ieder het zijne geven". De heer Melgert (D '66) zei dat het college en D '66 duidelijk op twee aparte golflengten uitzenden. Hij verzocht het college wel naar zijn golflengte te willen luisteren omdat D '66 democratisch gekozen in de raad zit met twee leden. De heer Melgèrt herhaalde een vraag van D '66 over de voorlich tingsambtenaar: Wethouder Iestra zegt, dat een voorlichtingsambtenaar geld kost en niet nodig is. Wethou der Pels zegt dat Voorschoten even als Hilversum een wethouder heeft, speciaal belast met milieubeheer, maar hij beklaagt zich erover dat dit niet in de krant staat. „Overi gens had de heer Melgert graag van die wethouder van milieubeheer ge hoord hoe het college denkt over het Haagse voorstel het vliegveld Val kenburg te voorzien van een bulder - baan. De vier wethouders waren vaag in de beantwoording van de vragen. De Lnwerkpcriode is nog pas kort. Wethouder Iestra deelde mee, dat dc burgerzinleningen niet meer zjjn toe gestaan sinds maandag, waardoor de uitbreiding van de Willibrord- school voorlopig geen doorgang kan vinden. De financieringsmogelükhe- den zijn gering geworden. Voorscho ten zal zuinig moeten zjjn. Het college heeft wel ambitieuze LEIDEN Tjjdens de kerst- kaartenactic van de Bedrijfstech- nischc School (school voor indivi dueel technisch onderwijs) is na 12 jaar actie voeren voor ge handicapte leeftijdgenoten het 100.000ste mapjë kaarten (inhoud 4 stuks) verkocht. Dc kaarten, ontworpen en ge tekend, o.I.v. de heer Broekmeyer, door leerlingen van deze school, hebben gretig aftrek gevonden in de Leidsc agglomeratie. Dat dit 100.000ste mapje, al thans de opbrengst ervan, nu juist voor de Nederlandse Hart stichting bestemd is, is misschien wel een teken des tljds. In onze welvaartsstaat, met vaak een overvloed aan genots- en voedingsmiddelen, is een ziek te binnengeslopen, die we aan duiden met dc naam hartinfarct. Waar de jongens van deze school zich echter voor inspannen zijn de jeugdige patiënten met een aangeboren hartafwijking. Hopelijk zal het publick hen in staat stellen het 105.000ste mapje ook te verkopen, zodat het mogelijk wordt met dit geld de Henri Dunant te „bemannen" met 40 hartpatiëntjes die nog nooit op vakantie zijn geweest. Men kan extra kaarten bestel len (Medusastraat 24) of een bij drage storten op giro 104190 t.n.v. J. Fokkema, Kapteynstraat 5, Leiden. projecten: Wethouder Iestra noemde het dienstverleningscentrum voor de bejaarden, de sportvelden in Ade- geest en het zwembad. De burgerij zal moeten leren dat de tijd van leunen tegen de overheid voorbij is. De grondverkoop is noodzakelijk om projecten te financieren; erfpacht is in Voorschoten onmogelijk. Wethouder De Vos van Steenwijk zag de leefbaarheid van Voorschoten primair. Bij de woningbouw moet worden gedacht aan betaalbaarheid en leefbaarheid samen met het so ciale karakter van de bouw. Voor „Noord-Hofland" wordt gewerkt aan een alternatief plan in samenwer king met een comité uit die wijk. De woningbouw mag nooit een po litieke zaak worden. Van 1966 tot 1970 zijn er in Voorschoten 1167 wo ningen in de sociale sector gebouwd en 453 in de vrije sector. De struc tuurnota zal spoedig ter bespreking met de burgerij aan de orde komen. Mr. Esselaar zag alleen mogelijk heden voor uitgebreid onderwijs in Voorschoten met een VWO-top in dien de verschillende zuilen bereid zijn samen te gaan in een samen werkingsschool. De Parkschool wordt te zijner tijd verplaatst vanuit het centrum naar Boschgeest. Schoolge bouwen ook gebruiken als ontmoe tingscentrum is vrijwel onmogelijk. Het oude badhuis op het M.O.C. wordt na verbouwing ter beschik king gesteld van de jeugdsociëteiten, die zijn gehuisvest in het Ambachts- en Baljuwhuis. Het Cultureel Cen trum wordt in de exploitatie gehan dicapt door de bijgebouwde mavo- school. Dr. Pels toonde zich ernstig be zorgd over de verkeerssituatie. Het openbaar vervoer moet worden ver beterd. Het aanstellen van 'n school- bioloog staat voorlopig nog op de verlanglijst, maar het college neemt graag contact op met bevoegde in stanties omdat deskundige bijstand van een bioloog één van de grond slagen is voor een goed milieubeheer. Aanleg van openbaar groen door de kinderen, zoals in Boschgeest, zal in andere wijken geen haalbare kaart zijn. In Boschgeest kwam deze suggestie van de wijk en werd deze begeleid door een bioloog, het raads lid drs. Mennema. De raad kon zich ten dele vereni gen met het antwoord van B. en W. Morgenavond gaat de raad verder. LISSE Tijdens dc raadsvergade ring gisteravond heeft burg. Berends zich in een persoonlijk woord ge richt tot raadsleden en inwoners van Lisse om hen te danken voor het meeleven betuigd bij het overlijden van zijn vrouw. De raad ging akkoord met de over dracht van gronden voor de kleu terschool Saskia en de Van Swa- nenburghschool in de Poelpolder. De heer H. Nieuwenhuis betoonde zich tegenstander bij de aanschaf van een televisietoestel voor onderwijs op de openbare school. Hij zag meer in dia's. Het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis krijgen een subsidie van f 18.000 in verband met de stichting van een ontmoetingscentrum iri de Poelpolder. De raad ging akkoord met een vaste lening met de nv Bank van Ned. Gemeenten, groot f 400.000. Het punt reconstructie kruispunt Delfweg-Leidsevaart komt in de raad van 16 dec. aan de orde. De Sport- laan zal worden doorgetrokken in verband met het gereedkomen van het Fioretti-college. Voor de uitbreiding van het be jaardencentrum Rustoord garan deerde de raad eenstemmig ander half miljoen voor de uitbreiding. Het gemeentelijk sportpark is nu al te klein en b en w stelden dan ook voor aan de overkant van de Spekkelaan een stuk grond te kopen. De voor zitter stelde voor de raad in ge heime zitting wat informatie te ge ven over deze aankoop en uitbrei ding. De heer Van der Weide van D'66 verliet even later de raadzaal, omdat hij tegen geheimhouderij is. Dit is een openbaar agendapunt, dus ook openbaar behandelen. Leerlingen laten iverkstukken zien ROELOFARENDSVEEN Onder het motto Jeugdcreativiteit wordt in het dorpshuis De Alkeburcht door de gezamenlijke scholen in Alkema de-Oost een tentoonstelling ingericht met werkstukken van handenarbeid- en tekenlessen, lino-sneden, sgrafitto, pentekeningen en objecten van hout, metaal, ijzerdraad en papier. Leden van de ruil vereniging Alkemade zul len hun verzamelingen inzenden op het gebiedv an postzegels, sigaren bandjes. suikerzakjes, lucifermerken enz. De expositie wordt zaterdag middag om 2 uur geopend door de burgemeester en is dan verder za lot 10 uur en zo van 10 tot 8 uur open. RIJNSATERWOUDE Op uitno diging en ten bate van het Rijnsater- woudse Bejaardencomité heeft gis teravond het Boskoopse mannenkoor ..Die Gouwe Sanghers" onder leiding van Andicè Verhoef in de Woudse kerk een geslaagde uitvoering gege ven. Burgemeester L. H. Breen sprak een welkomstwoord. Een dankbaar publiek kon na af loop niet nalaten met een Warm ap plaus uiting te geven aan zijn waardering voor dit optreden. Ds. Oostenbrug sloot de avond. NOORDWIJK AAN ZEE De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt per 1 januari een BEZORGER VOOR NOORDWIJK ZEE (omgeving Albert Verweystraat). Leuke bijverdienste voor scholier, Geen incasso. Nadère inlichtingen afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden, telefoon 01710—31441. De heer J. Plug, Alb. Verweijstraat 38a. Noordwijk telefoon 4276. Nu is het nog mogelijk lid te worden voor inschrijfgeld van 2,50. (Contributie 15.p. jr) Na 1 jan a.s. wordt het inschrijfgeld namelijk 20.—. Het inschrijfgeld van 2,50 blijft echter gehandhaafd voor gehuwden gedurende 2 jaren na de datum van sluiting van het huwelijk. Voor hen die van elders worden overgeschreven zal geen inschrijfgeld worden geheven. DE KRUISVERENIGINGEN VAN KATWIJK Na heropening werd besloten de grond als eerste aanzet voor uitbrei ding te kopen, al vond men de prijs, zelfs voor bollengrond, nogal aan de stevige kant De heer Nieuwenhuis verklaarde zich tegen, omdat ook op deze grond op zondag sport zal wor den bedreven. Verder vond hij de grond te diuur. Noordivijkse politie hield jongetjes aan NOORDWIJK De politie heelt een groep jongetjes in de leeftijd van acht tot dertien jaar aangehouden. Zij bekenden in de loop van dit jaar de St. Willibrord-mavo, de school met de Bijbel, de openbare school en De Hummelhof te zijn binnengeklom men. Ook kwamen ze wel eens bij elkaar in een niet bewoond huis aan de La Bassecour Caanstraat. ZOETERWOUDE Tijdens de woensdag gehouden kaas dag bleek, dat het aantal zelfkazers in Zoeterwoude constant is gebleven. De boerenkaas blijkt bij de con sument bijzonder in trek te zijn. Prijsverschillen van 1 gulden per kilo in verge lijking met de fabriekskaas zijn geen zeldzaamheid. De zelfkazers konden giste ren hun produkten aan een jury voorleggen. De gemid delde belegen kaas bleef iets achter bij vorig jaar: 85.6 punt (maximum is 100), de jonge kaas bleef bijna gelijk, 89.5 punt. Vierentachtig pro cent van de kaas was van eerste soort. Bij de inzending van jonge kaas bleek het exemplaar van de heer A. C. Noordman van uitzonderlijke kwaliteit. Hij verwierf 99 punten, bijna volmaakt dus. Autoclub Rijnland blijft bestaan ALPHEN Demotor- en auto club „Rijnland" blijft bestaan. Hier toe is dinsdagavond besloten op de in restaurant „De Groene Valck" gehouden jaarvergadering. Dè liqui datiedreiging is na een langdurige discussie afgewend. De heer J v d Bos is als voorzitter herkozen. Ge tracht zal worden, bij wijze van ex periment, één van de wedstrijden op een zaterdagmiddag te houden, ter stimulering van de deelneming. Het financiële verslag werd voor de laatste maal „verdedigd" door de heer J H Spannenmaker; zijn over zicht sloot met een batig saldo van f 806,82. De heef J Bennink volgt de heer Spannenmaker als penning meester op. De kampioen van de club, de heer Poldervaart (A-klas), kreeg de wis selbeker. De heer P Houweüng, die in de B-klas eerste werd en nu over gaat naar de A-klasse, kreeg ook oen beker. De promotiebeker" werd uitgereikt aan de heer H. Bout hoorn. die tweede werd in de B- klas. KATWIJK Vanavond om 8 uur komt De Jonge Kerk van de wijk Zuid bijeen in hel wijkgebouw Aheolnlein. Een officier van de Marine vertelt over het werk van de marine-reddings en opsporingsdienst. Discussies over 400 regeling ROTTERDAM Het personeel van Wllton-Fijenoord (4000 man) en de RDM (2800) heeft vanmorgen het werk neergelegd uit protest tegen dc regeringsmaatregel die een beper king van dc loonstOging inhoudt. Dc metaalarbeiders zjjn hang dat de 400-regelIng, die volgend jaar in de cao verwerkt zou worden, door deze maatregel in gevaar komt. De actie op de werven heeft een rustig karakter. Het personeel groept bijeen om de situatie te bespreken. Er wordt niet gewerkt. Volgens een woordvoerder van de Algemene Nederlandse Metaalbe- drijfsbond is de regeringsmaatregel koren op de molen van de extreme groeperingen in de haven. Hij vdnd de onrust zeer begrijpelijk. Een woordvoerder van Wilton- Fijenoord verklaarde vanmorgen dat er inderdaad sprake is van on gerustheid onder het personeel. „Wij werken echter nog vrolijk", aldus de zegsman. Er is wel sprake van een verhoogde onderlinge discussie. De persdienst van de RDM was duidelijker. Er wordt niet meer ge werkt. Het personeel vormt discus siegroepen. Om hoeveel mensen het gaat kon nog niet worden vastge steld. De demonstratieve actie ver loopt rustig. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 11 dec.: hoog water 1.35 en 13.53; laag water 9.51 en 22.05. NOORDWIJK Een 21-jarige tegelzetter uit het Langeveld zette vorige week z(jn auto even onbeheerd aan dc Binnenweg te Noordwtfk. Toen hü terugkeerde bleek zjjn gereedschap ,ter waar de van enkele honderden guldens, te zy'n gestolen. De jongen kon z(jn gereedschap niet missen en moest alles nieuw kopen. De po litie kwam via een konijn, dat ook in de auto had gelegen en later verkwanseld werd in een café, terecht bij een 22-jarige blocmistknecht uit Voorhout en zijn 19-jarige vriend uit Lisse, die het gereedschap nog in hun bezit hadden. Zilveren insigne voor lang bestuurslidmaatschap TER AAR In de jaarvergade ring van de Ter Aarse IJsclub wer den enkele „oude getrouwen" gehul digd, omdat zij veertig jaar lid van het bestuur zijn geweest. De heren Th. A. Hijdra, Jac. Visser en J. Hoo- gervorst werden toegesproken door de heer J. Kolf, die namens het ge west aanwezig was en hun het KNSB-insigne in zilver op de borst speldde. Met name de verdiensten van de heer Hijdra als voorzitter en de heer Visser als sekretaris werden geroemd. Erevoorzitter Van Tol fe liciteerde de jubilarissen en haalde herinneringen op. De heer Hijdra, initiatiefnemer van de landijsbaan, en de heer Visser, grondlegger van het Merendistrict, werden in het zon netje gezet. Er is grote belangstelling voor de schaatstraining die door meer dan vijftig jeugdigen wordt bezocht. De training van de topschaatsers kost veel geld. De leden legden f 233,50 op tafel, welk bedrag door het bestuur werd verdubbeld. Financieel staat de vereniging er goed op. In het bestuur werde.i her kozen W. Vermeulen. G. van Kints, J. Akerboom. Th. A. Hijdra, L. Leli- veld en Th. Pijper. Bij elke fles ^•en GRATIS glaasje Tweehonderd huizen in plan Spoorlaan VOORHOUT Hel eemeentebc- stuur hield een hearing In restaurant Boerhaave, waarvoor veel belang stelling was. Het onderwerp was het bestemmingsplan Spoorlaan, waar over uitvoerig werd gesproken. Be halve bewoners waren ook bUna alle raadsleden aanwezig. Burgemeester Stolwijk zette uiteen, hoe het plan was ontstaan, nl. omdat het plan Oosthout geen goedkeuring verkreeg. Ir. J. A. A. Nuhn van Stad en Landschap vertelde, dat er een 200 huizen worden gebouwd, voor namelijk eengezinswoningen met aan de rand wat drive-in woningen en een paar bungalows. Na de koffie kwam de kritiek los. De heer C. P. Vergouwen toonde, zich ontevreden over het bouwbeleid. Het plan gaat volgens hem erg veel geld kosten. Wethouder De Groot verklaarde, dat de heer Vergouwen wel kritiek uitte, maar niet kon zeg gen, hoe het dan wel moet. NIEUWVEEN Er bestond grote belangstelling voor de onderlinge EHBO-wedstrijden. die in gebouw „Kwiek" werden gehouden. De jury, gevormd door de heren Van Muyl- wvk en Zevenhoven en mevrouw Vermey, moest de prestaties be oordelen van een achttal ploegen uit vier afdelingen. Bij de afdelingen eindigde Zestien hoven als eerste met 41 pt. Noorden. Nieuwveen en Uithoorn volgden met respectievelijk 40. 38 en 37 pet. Jeugdcentrum in villa Veenenburg LISSE De villa Veenenburg op de hoek Hccrcweg-Zwartclaan naast restaurant De Nachtegaal is hard op weg een gezelligheidscentrum te wor den van de jeugd. Wie via dc hoofd ingang de villa binnenkomt, zal ver baasd staan, want de hele parterre is radicaal veranderd met een bar cn discobar. Eigenaar is de heer F. v. d. Eerden, die ook eigenaar is van Dc Nachte gaal. Er komt geen beheerder, want de jongeren zelf zullen bjj toerbeurt de discohar. bar en bistro verzorgen. Zaterdag 12 december om 3 uur 's middags gaat dit centrum, bestemd voor jongeren, van 17 tot 25 jaar. zonder vertoon open. Caravan gestolen HAZERSWOUDE In de nacht van dinsdag op woensdag werd een aan de Ten Katestraat geparkeerde caravan ontvreemd. De politie zag om half vier 's nachts, een auto met caravan door de straten van Hazers- woude rijden. Zij vond dat nogal verdacht en ging erachter aan. Het kostte echter moeite voordat de auto met caravan en een daarachter rij dende auto tot staan konden worden gebracht. Toen de achterste auto ein delijk stilstond, koppelden de be stuurder en een inzittende van de voorste auto de caravan los en ko zen zij het hazepad. Tip voor caravanbezitters: wielen eraf en blokken onder de carosserie. SASSENHEI M De resultaten van de enquête over het onderwijs in het Kooiplan (een nieuwe wijk) zijn nu bekend. Er werden 482 formulieren bezorgd bij de bewoners, waarvan er 348 terug werden ontvangen. Uit de cijfers blijkt dat men de voorkeur geeft aan een z.g.n. samen werkingsschool voor het lager onder wijs. Dit betreft het overgrote deel van de ondervraagden. Indien de nieuwe schoolvorm er komt, zal deze de huidige schoolverhoudingen voor de bewoners van de Kooiwijk ingrij pend veranderen. De 40,4 pet die nu r.k. onderwijs volgt, zal dan terug lopen naar 16,4 pet, de 37,6 pet die protestants onderwijs verkiest naar 18,4 pet en de 22 pet die naar de openbare school gaat, tot 7,8 pet. Niet minder dan 57,4 pet heeft voor de samenwerkingsschool gekozen. Hierbij hebben ongetwijfeld ook praktische redenen een rol gespeeld. Immers, de school aan het Xager- plein is voorlopig de enige lagere school in deze wijk. De besturen van de drie scholen claimen van de zes- klassige school enkele lokalen. De eerste aanvraag is reeds oinnen: van het r.k. schoolbestuur voor drie lo kalen. Als de toewijzingen zouden doorgaan, dan is er in de Kooiwijk geen sprake van een complete lagere school, maar van dépendances van de verschillende scholen. Met ac en quête wil het actiecomité het :aatste trachten te voprkomen. HAZERSWOUDE A. van Els- wijk. geboren in Rijpwetering maar op lte-jarige leeftijd met ouders naar het Hazerswoudse Rietveld gekomen, gaat jubile ren. In de 25 jaren dat hij als melktransporteur voor de Riet- veldse veehouders elke dag in de weer was. is hij een schakel ge worden tussen het Rietveld en het bewoonde gedeelte der ge meente. Tussen alle bedrijvigheid van het melktransport door fungeert hij als vaste koerier van de Riet- veldse vrouwen. Wanneer hij de melk heeft afgeleverd en met lege bussen naar het Rietveld terugkeert is zijn boot gevuld met allerlei artikelen. Vlees, textiel, meel en nog veel meer. Ook vele bedrijven maken ge bruik van deze pendeldienst te water. Toen men in het Rietveld nog niet de beschikking had over waterleiding was Van Elswijk ook de man die de bewoners van leidingwater voorzag. „Wil je wel geloven dat ik er niet eens aan gedacht heb, dit te gaan vieren? Wel heb ik eens tegen mijn vrouw gezegd dat ik het al bijna een kwart eeuw doe. Als ik de raad van mijn vrouw had opgevolgd, was ik er al lang mee gestopt. Jammer dat zij niet in het Rietveld wil wonen, want dit zou voor mijn werk veel gemakkelijker zijn". Mevrouw Van Elswijk schudt beslist het hoofd. „Daar zou ik niet kunnen wennen. Je bent overal van verstoken". Elke morgen vertrek ik met mijn boot van huis om de melk op de vastgestelde tijden op te halen en van het Rietveld te vervoeren naar de Gemeneweg waar de auto voor verder ver voer naar de fabriek zorgt. Toen ik dit van mijn vader en broer overnam, was Hollandia de af nemer van de melk en moesten wij naar de Rijndijk varen. Dit heeft maar enkele jaren ge duurd. totdat men de melk ging afleveren aan de Coöperatieve Melk Centrale, 't Is aangenomen werk, zodat alle kosten voor mijn eigen rekening kwamen. De boot, alle sociale lasten, be lasting, je bent dus zelfstandig, maar je moet altijd klaar staan. Vooral de wintertijd zet je soms voor grote problemen. Dat bete kent met straffe vorst dat er gehakt moet worden. Maar in zulke perioden heb ik alle mede werking van de bewoners. Maar ook mijn vrouw hielp mee. Dan werd de melk, soms met de bakfiets door de sneeuw worstelend, naar de weg ge bracht. In de zomer is het prachtig werk. Je geniet op het water en dan vergeet je de moeilijkheden weer. De aanlegsteigers waar ik moet aanleggen kan ik bij dichte duisternis wel dromen". Zou U niet willen veranderen Van Elswijk? „Dat heb ik wel geprobeerd, maar als man van 60 jaar word je niet meer aan genomen". Daar het melktransport geen volledige dagtaak geeft, is Van Elswijk ook boomkweker". Maar dat heb ik nu wat ingekort, want het werd me al te zwaar. Van vakantie is nooit sprake ge weest. Alleen de laatste twee jaar wist ik een waarnemer te vinden voor een week. Dat was voor het eerst". Buren en klanten hebben het initiatief genomen om de heer en mevrouw Van Elswijk voor een huldiging te ontvangen in Klein Giethoorn, op 15 decem ber. VALKENBURG Valkenburg's Harmonie gaf gisteravond in het Dorpshuis een najaarsconcert" on der leiding van de heer S. van der Poort (Marinierskapel)De avond werd ingeleid door het optreden, on der aanvoering van tamboer-maitre C. Gravekamp, uan de kranig wer kende drumband. Deze goede trom melaars assisteerden, na een opmars door de zaal, de harmonie in A. Ney's „Saint Triphon''. Valkenburg's Harmonie heeft het, in de jaren van Willem de Zwart, vér gebracht. Het is nog steeds een korps met een in alle groepen groot aantal ervaren spelers. Dit werd ook nu weer duidelijk. Enkele onregel matigheden daargelaten, was het spel over het algemeen voldoende gaaf. In vergelijking met vroeger merkte ik echter een verminderde muzikale spanning op. Het tempo was vaak wat te laag en de melodieën klonken niet zelden iets te droog. Toch moet ik erkennen, dat bij voorbeeld de toch lang niet ge makkelijke ouverture „Si J'étais roi" („als ik koning was") van Adam for meel goed slaagde en dat de tweede helft heel wat meer muzikaal leven toonde dan de eerste. Zo ging het ook met de vier „Zeeuwse Reien" van Morks. Boedijns „Fantasie pastorale" kreeg een aantrekkelijke vertolking, vooral het *slot met het „patertje langs de kant". De prominente klarinettisten P. J. van der Meij en de dames M. W. Oosterlee-Nasveld en A. van der Meij-Glasbergen, traden na de pau ze met veel succes gedrieën op. Het publiek kon op de achterzijde van het programma zijn voorkeur voor drie gespeelde werken kenbaar maken. Een goed initiatief! JOHAN VAN WOLFSWINKEL

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5