Charles Urbanus: „We moeten harder worden" Sparta kwam tekort Prins opent sportpaleis Schrijvers hielp Twente aan 2-2 tegen Dinamo Z. Gerd Mïdler scoorde driemaal Bayern München tactisch sterk Sparta uit de Runners Up Cup Bobby Fischer is dicht bij eindzege Leeds United won in Runners Up Cup Andreiko kampioen dammen van Rusland Justitie in contact met zwendelaar Amerikaanse hulp voor Jordanië Kamer eens met hogere loongrens Stam debuteert in Rotterdam als prof-staver OONDÊMJAG 10 DECEMBER 1970 MEINDERT LEERLING ROTTERDAM - Gerd Müller maakte het! Sparta kon het West- duitse schuttersfenomeen bij uit stek niet bedwingen. Ondanks de goed doorgesproken regie van Spartatrainer Kessler. Gerd Müller toonde domweg in het met 50.000 toeschouwers gevulde Feijenoord- stadion woensdagavond zijn pure klasse. Driemaal tikte hij even sim pel naar het scheen als uiterst be heerst de bal achter een ontgoo chelde keeper Pim Doesburg. Drie was teveel voor Sparta om nog een schijn van kans te hebben op een plaats in de kwart-finale van de Runners Up-Cup. Gerd Müller hielp de Duitse „herfstkampioen" Bayern München vrij soepel over de Rot- j terdamse hindernis die veel ge- i makkelijker te slopen viel dan na de krappe 2—1 score in München I voor mogelijk was gehouden. ,,'t Was voor mij een volkomen ver rassing dat ik zoveel vrijheid kreeg", zei Gerd Müller. Samen met Mrosko heb ik steeds van positie gewisseld. Dan hij in de spits en dan ik. Sparta liet de positie dekken en niet de spe- Ier en dat klopte enkele keren niet. Zoveel vrijheid krijg ik in de Duitse competitie nooit. Het was voor mij dan ook een heerlijke avond. Die eer- ste twee doelpunten waren overigens routine-karweitjes na duidelijke fou ten in de Sparta-achterhoede. De der de kostte wat meer moeite. Maar niet de taktiek van Kessler, waarvoor we echt bang zijn geweest, heeft gezege vierd. maar die van ons. Ik dacht dat we behoudens een korte periode voor de rust de situatie volledig onder controle hebben gehad en taktisch sterk hebben gespeeld." Niet afdingen Daar wilde Sparta-trainer- Kessler" ook eoht geen millimeter op afdin gen, ..We hebben vanavond onze der de seizoen-nederlaag geleden. Volko- ïnen verdiend, maar bepaald niet te- gën de eerste de beste. Bayern München heeft vooral taktisch heel sterk werk laten zien. De Duitsers demonstreerden heel wat sterke punten. De opbouw van uit de defensie met Beckenbauer aan het hoofd was veel meer gedegen dan bii Sparta. In het Rotterdamse kamp had het allemaal nog te vaak te ma ken met opportunistisch voetbal, zo dat de bal te snel uit de ploeg raakte. De Duitsers waren ook veel beweeg- liiker, gemakkeliiker aanspeelbaar, meer geroutineerd, daarbii steunend op drie ijzersterke piilers: Gerd Müller, aanvoerder Frans Becken bauer en keeper Seop Maier, die mper in actie was dan Doesbure. Dat betekende naast het falen.van de eigen schutterig dat Sparta aan vallend weinig kon klaar maken en daarnaast defensief ook matig voor d° dag kwam. Het overnemen van Gerd Müller tussen Ter Horst en Walbeek verlieo door de verrassende tempo-verhogingen van de Duitsers lang niet altijd effectief. Daar waren de eerste twee goals zondermeer aan toe te schrijven. In de 21ste minuut van de tweede helft werd het 13 toen een stil staand Sparta volkomen werd geklopt door een plotseling uit de startblok ken schietend Beckenbauer die Müller lanceerde waarna de topscorer van de WK in Mexico diagonaal schitterend doelpuntte. Daarmee was alle kans op een Sparta-avontuur verdwenen. Het lampje in de per tra ditie meegedragen kooi van de Spar- ta-Piet was allang gedoofd. Kesslergoal viel verkeerd Kessler: „We hebben duidelijk kunnen zien dat we er nog niet zijn. Met inzet en enthousiasme alleen kom je er niet. Bij opgelegde kansen zoals van Kowalik missen we de koelbloedige killer als een Gerd Müller en in de opbouw raken we de bal nog veel te snel uit de ploeg. Voor ons was in feite funest dat het eerste doelpunt aan de verkeerde kant viel. En die kans zat er toch in na die magnifieke aanval waarbij Van Veen voor een vrij doel faalde. Is het l»*0t dan krijg je een geheel andere match. Dat zie je ook, dat die Duitsers van slag raken zoals nu toen het 1m1 werd en we heel dieht bij 21 wa ren. Het moet je dan even meezitten." Het gelijk was aan Kessler. dat het openingsdoelpunt van de Duitsers na 27 minuten een dubbele flop was. Hoeness speelde op rechts volkomen vrijuit en speelde heel vlot de spur tende Müller aan die Doesburg met een simpele voetbeweging kansloos maakte omdat hij te ver voor zijn doel stond: 01. Terwijl de Duitsers meer lichaamsbeheersing' en spelin zicht toonden, kwam Sparta toch fraai gelijk na 32 minuten. Een wat te slordig weggewerkte bal pikte de handige dribbelaar Kristensen op, liep even door en joeg fraai 11 in. De sensatie had compleet geweest, als direct daarna een verre terug speelbal van Roth langs de uitgelopen Maier niet tegen de paal, maar in het doel was gekomen. Dat deed de Duit sers schrikken, zodat men dan ook dolblij was toen het vijf minuten voor rust lea2 werd dankzij Müller na andermaal de bal van Mrosko te hebben aangespeeld gekregen. De tweede helft van dit sportiève en voor rust op redelijk niveau staande duel bracht Sparta kansen, maar Kowalik faalde enkele malen hopeloos na schitterend werk van Kristensen, terwijl Venneker, later vervangen door Drijver, enkele scho ten prachtig door Maier zag gestopt. Na de 13 van Müller was het wel gedaan en mocht Sparta nog wat dol len, maar daarvoor waren duizenden niet gekomen. De tribunes waren al voor een groot deel leeg toen de goed Ruim twintig minuten zijn er gespeeld. Gerd Müller brengt met een zuive re schuiver de stand op 01. Pim Doesburg is kansloos. leidende Spaanse arbiter Camazo af floot. SPARTA: d Doesburg; a Venneker (Drijver), Ter Horst, Eykenbroek en Visser; m Van Veen en Walbeek; v Heyerman (Van Staveren), Kowalik, Klijnjan en Kristensen. BAYERN M.: d Maier; a Hansen, Beckenbauer, Koppenhöfer en Sehwarzenbeck; m Roth, Hoeness en Zobel; v Mrosko. Müller en Schnei der. ZAGREB Piet Schrijvers heeft FC Twente woensdag In Zagreb „in leven» gehouden". Dinamo Zagreb, be ter, sterker en meer aanvallend, kwam door d'e geweldige reddingen van de Twentse doelman niet verder dan twee treffers. Een voorsprong van 20 werd voor rust nog terugge bracht tot 21 en in de laatste mi nuut van de wedstrijd zorgde Rene van de Kerkhof er voor dat de uit gangspositie voor de tweede wed strijd optimaal werd (22). FC Twente werd daarmee rijk, maar niet onredelijk beloond. De veldspelers van Twente konden er tenslotte ook niets aan doen dat Di namo slechts twee keer scoorde. Piet Schrijvers deed er echter alles aan dat het bij die twee doelpunten bleef. In de periode dat zijn ploeg werd PALMA DE MAJORCA De Amerikaan Bobby Fischer heeft dins dag in de eenentwintigste ronde van het interzone-schaaktornooi in Palma de Majorca zijn kansen op de eindze ge vergroot Hij won van Mecking, die daardoor zijn positie bij de eerste zes verspeelde en heeft nu 14,5 pun ten. Verrassend was de zege van de 22-jarige Keulse student Robert Hub- ner op de Oostduitser Uhlmann. Uhl- mann die nu de zesde plaats bezet, wordt sterk bedreigd door Taimanov en Portisch, die beiden nog respectie velijk twee en drie afgebroken par tijen moeten uitspelen. Na 21 ronden is de stand: 1 Fischer 14,5 (2 afgebroken partijen); 2. Larsen en Geiler 13 (1); 4. Hubner 12,5 (2); 5. Gligoric 12 (1); 6 Uhlmann 12; 8 Tai manov 11.5 (2); 8. Costa Mecking 11.5; 9 Portisch 11 (3); 10. Poloegajevski en Panno 11 (1). Een Nederlandse studentenselectie heeft woensdag in Den Haag de vriend schappelijke wedstrijd tegen het rugby- team van de Zuidafrikaanse Witwatersrand Universiteit met 0—30 verloren. In de tweede wedstrijd van de eerste ronde voor het tornooi om de Europese beker voor heren basketbalteams heeft Steanu Boekarest woensdag in Boekarest met 7264 (rust 40—32) van Galatasaray uit Turkije gewonnen. Steanu gaat over naar de tweede ronde. overspeeld door een vloedgolf van Zuidslavische aanvallen bleef hij overeind. Hij redde wat verkeerd leek te gaan in het eerste half uur, toen zijn ongeorganiseerde verdedi ging fout op fout maakte. Hij bleef ook staande in het laatste kwart van de wedstrijd waarin Dinamo onge remd naar voren stormde om de zui nige voorsprong van 21 verder uit te bouwen. Keepers beslisten Het eerste duel in de derde ronde van het tornooi om de Runners-Up- Cup werd in feite beslist door de twee doel verdedigers. Zo goed als Schrijvers het bij FC Twente deed, zo slecht was Dautbevgovic van Dinamo. Hij blunderde twee keer en gaf FC Twente zijn doelpunten cadeau. De andere grote man in de Twentse ploeg was Jan Jeuring. Uit dringende noodzaak werd Jeuring steeds verder naar achteren gehaald tot hij na een half uur naast Drost en De Vries als centrale verdediger stond. Jeuring had bovendien nog de taak de ge vaarlijke Gucmirtl uit te schakelen Ook dat lukte hem en bovendien leg de hij de basis voor de tegenstoten van Twente, die na rust veel gevaar lijker werden. FC Twente heeft lang, bijna een half uur, nodig gehad om enige greep te krijgen op het spel van Dinamo Zagreb De voorsprong van Dinamo door treffers van Guxmirt' (17e en 37e mi nuut) was een eerlijke afspiegeling jvan de mogelijkheden. De treffers werden beide met het hoofd gescoord. Verrassend Juist op het moment dat Twente door de knieën dreigde te gaan. sloeg Pahlplatz verrassend terug. Op de rechterflank had hij na een pass je van Nagy de gelegenheid de bal voor te zetten. Dautbevgovic rekende daar ook op en kwam alvast enkele meters uit zijn doel. Pahlplatz strafte die voorbarige handeling schitterend af. Van 25 meter joeg hij de bal uit een kleine hoek in het onbeschermde doel: 21. Bij Twente keerde de rust enigszins terug. De tweede helft kwam er zelfs een zelfverzekerde ploeg in het veld. Niettemin bleef Dinamo veel sterker. Dinamo gebruikte te veel tijd om kansen te benutten. Mede was dit een gevolg van het felle ingrijpen van Drost, De Vries en Jeuring en voor alles van de geweldige acties van Schrijvers. De marge bleef beperkt tot een doelpunt. Tot twee minuten voor tijd. Toen stond Twente met elf man achter om gewapend te zijn te gen een hoekschop. De verdediging won de slag en de Van de Kerkhofs flitsten uit de achterhoede. De over rompelingsactie eindigde in een hoek schop. De voor Nagy ingezette Willy zette de bal hard en laag voor, René verplaatste zich bliksemsnel van de verre naar de eerste paal en tikte de bal tegen het net: 2—2. Op 16 decem ber volgt de return. Piet Schrijvers, de held van Zagreb, brengt voor de zoveelste keer met een formidabele sprong redding. Door Matty Ver kamman AMSTERDAM Achtvoudig Europees honkbalkampioen Neder land heeft voor de eerste maal aan het wereldkampioenschap voor amateurs deelgenomen. In de Zuid- amerikaanse staat Colombia is het negental van coach Charles Urba nus met de neus op de keiharde en toch wel enigszins trieste feiten ge drukt. Pijnlijker dan ooit tevoren werd duidelij gemaakt, dat in ver gelijking met landen als Cuba, de Verenigde Staten, Puerto Rico, Co lombia en Venezuela, het honkbal in ons land de kinderschoenen nog niet is ontgroeid. Van de elf deel nemende landen klasseerde Neder land zich als laatste. Negen partijen werden verloren, een gewonnen, van de Nederlandse Antillen. In zijn flat in Amsterdam-Bui- tenveldert vertelt gebronsde Char les Urbanus over het Zuidameri- kaanse avontuur. Al met al geen opgewekte herinneringen. Sportief gezien, ook voor hem een teleur stelling. Edan al dat andere. Het land met die ongekende armoede, ide moeilijke omstandigheden, waaronder zijn jongens gedurende twee weken bivakkeerden, de el lende die zij als welvarende Neder landers zagen en waardoor men gedeprimeerd raakte. Een flop Charles Urbanus zoekt niet naar excuses voor de slechte resultaten, maar brengt wel het een met het ander in verband. „Je moet er haast zelf bij zijn geweest, om het je allemaal voor te kunnen stellen. Organisatorisch was het hele toer nooi een flop, zonder meer. Wed strijden die pakweg om tien uur moesten beginnen, begonnen rustig twee of drie uur later of begonnen helemaal niet. Het toernooi werd in twee plaat sen gespeeld, Cartagena en Bara- qua. Gelukkig hebben we de reis van Cartagena naar Baraqua maar één keer moeten maken, maar die ene keer was dan wel een ver schrikking ook. Het is ongeveer honderdvijftig kilometer rijden. Bijna drie uur deden we er over en dan hadden we nog een chauffeur die als een duivel reed. Maar goed je rijdt daar over wegen, die vol zitten met putten en gaten. Koeien en geiten lopen er dwars over de weg en dat allemaal in die vrese lijke hitte. Temperaturen van 43 graden Celsius waren geen uitzon dering. Je begrijpt dat het allemaal niet bevorderlijk werkte ten op zichte van de conditie en het mo reel van de jongens. Ellende Een voorbeeld nog van al die el lende daar. We zijn op een gegeven moment vlak bij het stadion en rij den langs een grote modderpoel. Daarin lagen en liepen de kinderen naast de varkens en van die lange magere honden. De aandacht van de jongens in de bus was dan weer overal behalve bij honkbal, begrij pelijk, het deprimeerde je. Toestan den daar, nog tweemaal zo erg als in het binnenland van Spanje. Op zich is het dan ook niet zo vreemd, dat men in die larfden veel beter honkbalt, dan hier. Het is daar dé sport. Ze willen er voor knokken om zo hoog mogelijk te komen. Het is één van de weinige manieren om de armoede te ontlo pen. De kinderen zie je geïmprovi seerd honkballen. De een gooit met coca-cola-doppen, de ander slaat ne keihard met een stukje hout weg. we móeten naar Cuba Ze begaan zo ongeveer een moord om een gebroken knuppel Kom daar in Nederland eens mee aan. Je geeft hier een jongen van een jaar of tien een knuppel in zijn handen een echte en dan vraagt hij met een verongelijkt gezicht, „wat moet ik daar nou mee?". Begrijp me goed, ik zou niet graag met die landen ivillen ruilen, maar het feit dat je op die manier keiharde jongens krijgt, die wel twintig uur achter elkaar kunnen doorgaan, ligt er toch. Ja, die hard heid, daar ontbreekt het Nederland ■vooral aan. Daar komt dan nog bij dat we niet atletisch genoeg zijn. We hebben daar die Cubanen ge zien. Die jongens vliegen door het zand, ongelofelijk. Daar zullen wij nooit aan toekomen, hebben we ook onze natuurlijke boutu voor tegen. Kijk maar naar het voetballen. Een Europees elftal kan door een be paald systeem een wedstrijd van Zuidamerikaanse clubs of landen winnenmaar de techniek, de li chaamsbeheersing is van die gasten altijd veel beter en soepeler. Dosis pech Toch zullen we atletischer en harder moeten worden. Daar moe ten op de eerste plaats de clubs hier in Nederland voor zorgen. Wanrteer ik de jongens krijg, moet ik ze conditioneel niet meer sterker maken, dat onderdeel moet. reeds fini zijn. Dit jaar heeft Wil West- phal dat nog aardig op kunnen vangen. Een vakman, keihard. Ik hoop dan ook dat hij zal blijven." Nederland heeft in Colombia ook met een bepaalde dosis pech te kampen gehad, tabanus: „We heb ben enkele wedstrijden vrij onno dig verloren. Van het sterke Puerto Rico bijvoorbeeld en van Guatema la. Het werden respectievelijk on gelukkige 32 en 54 nederlagen. Neem ook die wedstrijd tegen Italië. We verslaan die jongens ne gen van de tien keer. Dit keer was het echter juist die tiende keer. De Italianen speelden hun beste wed strijd van het toernooi en wij kwa men al in de eerste inniiigs door werpfouten met 50 achter te staan. Wanneer we die wedstrijden onder normale omstandigheden hadden gespeeld, bijvoorbeeld in eigen land, hadden we zeker vier of vijf partijen gewonnen. Dan wel op een groter veld dan dat in Haar lem, want anders vallen er tien of twaalf home-runs. Veel geleerd Charles Urbanus hoopt en denkt dat Nederland volgend jaar in Cu ba bij de wereldkampioenschappen weer van de partij zal zijn. „Dat moet gewoon, anders hadden we nu ook beter niet kunnen gaan. Als we niet zouden gaan, wordt de achter stand op al die Zuidamerikaanse landen nog groter. We hebben nu veel geleerd, vooral van wereld kampioen Cuba. Die jongens, ze spelen zo ongeveer tweehonderd wedstrijden per jaar, dus amateurs zijn het in feite niet meer, waren zeer sympathiek en hebben ons nog afgezien van de wedstrijden veel geleerd. Dat moeten we volgend jaar in praktijk gaan brengen. PRAAG Door woensdag in Praag met 3—2 (rust 3—0) te winnen van Spartak heeft Leeds United zich geplaatst voor de kwartfinales van het tornooi om de Run- ners-Up-Cup. Leeds had de eerste wed strijd met 6—0 gewonnen. KEULEN FC Koln heeft zich geplaatst door een overwinning in de tweede wed strijd tegen Spartak Trnava (30). BRUSSEL Anderlecht heeft de eerste wedstrijd voor de derde ronde tegen Vito- rla Setubal in Brussel met 2—1 gewonnen. BU de rust was de stand 1—1. EDINBURG Liverpool heeft de eerste wedstrijd in de derde ronde tegen Hiber nian Edlnburg in de Schotse hoofdstad met 1—0 gewonnen. De rust ging in met 0—0. Het nationale elftal van Griekenland heeft woensdag in Athene teleurstellend ge lijkgespeeld in een vriendschappelijke wed strijd tegen Cyprus (1—1). In de eerste wedstrijd voor de eerste ronde ln het tornooi om de Europa Cup volleybal voor damosploegen heeft de Rus sische kampioen Dynamo Moskou woens dag in Hannover met 3—0 (setstanden 15—2 15—3 15—2) van Hannover uit West-Dults- land gewonnen. Dynamo Tirana heeft zich woensdag geplaatst voor de tweede ronde van het tornooi om de Europese beker voor lands kampioenen volleybal (heren) door de tweede wedstrijd van de eerste ronde te gen Mladost Zagreb ln Tirana met 3—0 te winnen. In de tweede wedstrijd voor'de acht ste finales van het tornooi om de Europese beker voor damesbasketbalteams heeft de Zuidslavische kampioensploeg Vojvodlna woensdag In Novl Sad met 68—57 (rust 42—23) van Geas Millaan gewonnen. TALLINN Andreiko is woensdag ln Tallinn nationaal kampioen dam men van Rusland geworden. Andrei ko, die ook de wereldtitel bezit, ver zamelde in zeventien ronden 11.5 punten. Op uitnodiging van de organisatie zal de Italiaan Rizzi, vooriztter van de internationale damfederatie de laatste ronden bijwonen van het sterk bezette Suikerdamtornooi, dat van 18 tot 29 december in Amsterdam wordt gehouden. Rizzi zal tijdens een gesprek met onder meer de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse dambond, de heer Van de Vreugde, trachten een oplossing te zoeken voor de verwijdering, die sinds het zomer- congres in Monaco tussen de fede ratie en de nationale bond is ont staan. Intussen hebben de Russische deel nemers. wereldkampioen Andreiko, oud-wereldkampioen Koeperman en Gantwarg. via een telegram laten weten, dat zij op 17 december zullen arriveren. Voorts doen onder meer mee: Europees kampioen Ton Sij- brands, Harm Wiersma, de Fransman Michel Hisard, de Senegalees Baba Sy en de Amerikaan Smith. ROTTERDAM Wie nu nog door het immense Rotterdamse Sportpaleis, waar overal nog druk gewerkt wordt, dwaalt, komt het onmogelijk voor dat ZKH Prins Claus op vrijdag 15 januari een volledig gebouw kan openen. On danks het feit dat in de komende weken nog enorm veel werk verzet zal moeten worden, is directeur Hofmeester optimistisch: „Natuurlijk is het Sport paleis op 15 januari nog niet volledig klaar. Maar we zullen in elk geval zo ver zijn dat een dag later de Rotterdamse Zesdaagse kan beginnen." Voor de officiële opening van het Sportpaleis en het tentoonstellingscomplex Ahoy Is een bijna drie uur durend program ontworpen, waarin naast judo- demonstraties door Anton Gecsink en een stayerswedstrijd, ook een optreden van de Marinierskapel en het Rotterdams Philharmonisch orkest met solisti sche medewerking van Daniel Waayenberg zijn opgenomen. Tom Okker zal op 23 en 24 januari in het Rotterdamse Sportpaleis uit komen in een internationaal tennistoernooi, waarvoor verder zijn gecontrac teerd, Andres Gimeno (Spanje), de Engelsman Mark Cox en de dit seizoen sterk naar voren gekomen Egyptenaar El ShaffeL GRONINGEN Er is weinig kans, dat de justitie een verzoek tot uitle vering zal doen aan het land, waar de Nederlandse miljoenenzwendelaar Water V* wordt gepakt. Dit omdat dit zou betekenen, dat van hem geen cent meer zou zijn los te krijgen in verband met een vorig faillissement, waarmee zes miljoen gulden is ge moeid. Zoals bericht, wordt V., die ergens in Europa rondzwerft, gezocht omdat hij ervan wordt verdacht de grote man te zijn achter de Internacional Bancario SA. Deze beleggingsmaat schappij, zou vele miljoenen van haar beleggers hebben verduisterd. Hoewel het kantoor van V. in Sluis was gevestigd, opereerde hij vooral in België. Hij koos zijn kantoor in Ne derland omdat hier minder stringente voorschriften voor beleggingen gelden dan in België. Aangenomen wordt echter, dat hij nog nooit op het kantoor is geweest omdat hij dan de kans zou hebben gelopen gepakt te worden in verband met het faillissement van zijn auto rijschool in Haren,' twêe jaar geleden. Een deel van de zes miljoen, die met dit faillissement gemoeid was, heeft de Nederlandse justitie kunnen loskrijgen van V.'s curator, mr. J. de Vries, met wie nog contact bestaat WASHINGTON De regering Nixon zou bereid zijn concessies te doen aan de Jordaanse regering om het evenwicht in het Nabije Oosten te handhaven. Washington zou achttien supersone straaljagers willen leveren, alsmede 45 tanks en 90 lichte pantservoertui gen. In totaal zou Jordanië een mili tair krediet krijgen van 30 miljoen dollar. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Met de stemmen van VVD, GPV, SGP. D'66. de Boe renpartij en acht KVP-ers tegen Is de Tweede Kamer gisteren akkoord ge gaan met de verhoging van de loon grens voor het ziekenfonds. Deze wordt van 14.850 tot 17.050 extra verhoogd. Het amendement van de heer Ny- pels (D'66) om het mogelijk te maken niet verplicht bij de optrekking van de loongrens weer naar het zieken fonds te worden verwezen, werd ver- Worpen. Ook de motie van de heer Rietkerk (lib.) waarin om een schadeloosstel ling wordt gevraagd voor de assuran tie-tussenpersonen. haalde het niet. ROTTERDAM Cees Stam, de wereldkampioen amateurstayers, wordt professional. Een van de eerste wedstrijden, welke de Zaankanter als beroepsrenner gaat rijden is die op 15 januari bij de opening van het Rot terdamse sportpaleis. Stam krijgt in deze race, de eerste van de twee om het winterbaankampioer.schap van Nederland, als tegenstanders Jaap Oudkerk, Piet de Wit, Piet van der Lans en Johnny Brouwer. Daags na de opening van het sport paleis begint op 16 januari de zes daagse van Rotterdam, waarvoor di recteur sportief Charles Ruys twaalf koppels heeft gecontracteerd. Hoewel de ploegen nog niet allemaal bekend zijn is het zeker dat Peter Post zal rijden met de Belg Patrick Sercu. Een tweede koppel zal gevormd wor den door de Nederlanders Leo Duyn- dam en René Pijnen. Naast de Zes daagse van profs wordt er ook een zesdaagse voor amateurs gereden. Ook voor deze wedstrijd heeft Char les Ruys twaalf koppels gecontrac teerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13