KATWIJK STIPPELT TOEKOMST UIT Bouw in Noordwijk op hoogtepunt Staat kan betalingen grote doen Arie de Vroet selecteert 16 spelers voor A-team Senaat zeer eensgezind Verdubbeling verwaeht aantal gastarbeiders Cruyff speelde maar 39 minuten Gezinsvervangend tehuis aan Katwijkse Kerkstraat G.S. geen bezwaar tegen woontorens TESKE WEER GEBLESSEERD I „Nog niet op Europees peil SCHAATSERS ZIJN NAAR NOORWEGEN Verlies Feijenoord in Barcelona: 3-2 NIEUWE LEIDSE COURANT KATWIJK Het lijkt B en W juist de aanbieding van de eerste begroting, die door het college van burgemeester en wethouders in de nieuwe samenstelling wordt aangebo den. te doen voorafgaan door een uiteenzetting omtrent het beleid dat men zich voor ogen stelt. Men wil streven naar: s snelle verwezenlijking van het reeds vastgestelde plan Molenblok- zuid; b spoedige verwerving van de gronden in het plan Schutterswei; c voortvarendheid bij de voorberei ding van de plannen voor het ge bied Rijnsoever; d krachtige voort zetting van de uitvoering van het saneringsplan in de diverse fasen; e voorbereiding van het plan voor het „badcentrum", waarbij B en W geneigd zijn dat woord te vervangen door „centrum van Katwijk aan Zee'', omdat ten onrechte wel de conclusie wordt getrokken, dat een „badcen trum" meer gericht is op de belangen van de toeristen dan op dat van de eigen inwoners. Cultureel: a handhaving en stimulering van het op cultureel gebied bestaande; b uitbreiding van het culturele pak ket, waarbij te denken valt, naast incidentele activiteiten aan: le de stichting van een muziekschool; 2e de bouw van een nieuwe leeszaal en bibliotheek; 3e de vestiging van een permanente expositie- en werkruimte voor het Genootschap Oud-Katwijk. Sociale zorg: a bijzondere aandacht voor de huis vesting van bejaarden, waarbij pri mair gestreefd zal worden naar een zo lang mogelijk te handhaven zelf standigheid; b de verwezenlijking van een verpleegcentrum voor be jaarden; c stimulering van het reeds bestaande bejaardenwerk met zoveel mogelijk inspraak en inschakeling van bejaarden; d realisering van een gezinsvervangend tehuis; e de bouw van een tweede sociale werkplaats op korte termijn. Jeugdzorg: a aanleg van speelgelegenheden voor oudere en jongere jeugd; b stimule ring van organisaties, die zich met jeugdwerk bezighouden, waarbij ook wordt gedacht aan het zgn. open jeugdwerk; c stimulering van die ac tiviteiten, die zich richten op een zinvolle vrije-tijdsbesteding door de jeugd, met name ook in het creatie ve en expressieve vlak. Onderwijs: De bouw van voldoende scholen in nieuwe woonwijken, waarbij aan dacht wordt geschonken aan de toe komstige ontwikkeling van het on derwijs. Huisvesting/woningbouw De bouw van woningen in soorten en categorieën, naar de woningbe hoefte. Reoreatie en toerisme: Voorzieningen, die er toe bijdragen dat Katwijk zijn goede naam als familiebadplaats behoudt en die zo wel aan de toeristen als aan de in gezetenen recreatiemogelijkheden bie den. Te denken valt aan een recrea tiecentrum ten noorden van het cam ping-terrein, een bowling-centrum en een goed geoutilleerde manege. Sport: De aanleg van een sportcomplex in of nabij Rijnsoever. Huisvesting gemeentebestuur en gemeentelijke diensten. Het zal duidelijk zijn, dat voor de realisering van dit programma een fors beroep op de gemeentelijke fi nanciën zal worden gedaan. Temeer verheugen B en W zich er daarom over ook voor 1971 een reëel sluitende begroting te kunnen aanbieden. Ditmaal met een post voor „onvoorziene uitgaven" van f 200.000,—. NOORDWIJK Tot ons genoegen kunnen wjj voor 1971 een begroting aanbieden die reëel sluitend is en ruimte openlaat om wederom een bedrag toe te voegen aan de sedert 1969 bestaande reserve voor dekking van de kosten van ontwikkelings- en saneringsplannen. In 1969 werd hiervoor afgezonderd een bedrag van 260.000,in 1970 werd geraamd 370.000,— en voor 1971 biykt er na rond 130.000,te hebben ge raamd voor onvoorziene uitgaven, nog een batig saldo beschikbaar te zijn van 420.000.Aldus B. en W. aan de raad in een algemene inlei ding bij de begroting. Rekening houdend o.a. met het ge reedkomen van 138 eengezinswonin gen wordt voor de uitkeringen op grond van de regeling geldelijke steun krotopruiming en doorstroming 75.000,— geraamd, waarvan 80 van het rijk wordt terug ontvangen. Het beleid zal er op gericht zijn met de sanering van de dorpskernen ernst te maken. De kosten van bijstand aan niet in inrichtingen verblijvende perso nen worden voor het komende jaar 295.000,hoger geraamd en de bij stand voor hen die wel in een in richting zijn opgenomen 82.000. lager. De kosten van de markt worden voor het komende jaar op rond 21.000,geraamd, waarvan slechts ongeveer de helft door de markteel den wordt gedekt. De verwachting die men vorig jaar uitsprak ten aanzien van de scho lenbouw is niet gerealiseerd. Het plan voor de bouw van een kleuter school op de hoek St. Jeroensweg- Van de Mortelstraat is nog niet voorgelegd en ook voor de bouw van de lagere school in Boerenburg, waarvoor eveneens een urgentiever klaring beschikbaar is, is het plan nog niet klaar. Deze school is nu opgenomen in een plan voor de ge combineerde bouw van tweemaal een kleuterschool en een lagere school. Voor de culturele vormgeving wordt een krediet gevraagd van 10.000, Ingaande 1 juli 1970 zijn nieuwe basisbijstandsbedragen vastgesteld. Deze zijn sinsdien vrijwel geheel gebaseerd op de loonmethode. De nieuwe regeling houdt in, dat in de basisnorm een zeker bedrag aan kosten van huisvesting is begrepen, namelijk voor kostwinners 19,60, voor onvolledige gezinnen 16,65 en voor alleenstaanden 13,70 per week. Het aantal bijstandsgevallen is in het afgelopen jaar belangrijk geste gen, nl. van 163 naar 191. Aangeno men mag worden, dat in de naaste toekomst deze stijging wel zal aan houden. Van de stichting V.V.V. werd een schrijven ontvangen waarin het be stuur subsidieverhoging vraagt. B. en W. stellen een verhoging van 10.000,voor. Aangezien voor de Leidse Duin water Maatschappij nog een aan vraag om vergunning in behandeling is hebben B. en W. de directeur ge vraagd of en zo ja in hoeverre Ko ninklijke Besluiten van invloed zijn op de fluoridering van het water van de L.D.M. B. en W. zullen onverminderd voortgaan met de voorbereiding van nieuwe plannen om, wanneer er weer middelen zijn, deze ook te kunnen uitvoeren. In dit kader noemen zjj de aanleg van de Parallelboulevard, de verlen ging van de Van de Mortelstraat met de aansluiting op de nieuwe pro vinciale weg, de bouw van een zwembad, het raadhuis en de uit breiding van het politiebureau. Ook de bouw van een aula bij de open bare begraafplaats staat nog steeds op het programma. De ruimtelijke ordening vraagt aan houdende aandacht: de uitwerking van de reeds goedgekeurde vlekken- plannen „Duinpark" en „Noorddui nen", het plan „Buitengebied", de Zuidduinen, het Cultuurgebied Lan- geveld, het plan Duinrand en nieuw te creëeren woongebied, waarvoor men wellicht in eerste instantie kan denken aan het gebied ten noorden van de Van Panhuysstraat. Met 317 gereedgekomen woningen in de afgelopen 12 maanden en per 1 november 504 woningen in aan bouw en plannen voor plm. 550 wo ningen in een (ver)gevorderd sta dium van voorbereiding hebben de woningbouwaktiviteiten wel 'n hoog tepunt bereikt. In voorbereiding: 374 woningen bouwstroom Duinpark (waaronder vermoedelijk plm. 200 woningwet en ruim 100 premiewoningen); 60 premie-huurwoningen in Boeren burg; 28 ongesubsidieerde woningen in Boerenburg; 6 premie-koopwo ningen aan Gerberahof; 15 premie- (bejaarden)huurwoningen in nieuw- bouwplan „St. Jeroen"; 42 flats in bouwplan Beuk-De Raad aan paral lel-boulevard; plm. 25 ongesubsi dieerde woningen verspreid in de gemeente. Aantal ingeschreven woningzoe kenden: 648. KATWIJK De proefneming met het gebruik van plastic huisvuilzak- ken is zover gevorderd, dal het verantwoord wordt geacht het ge bruik daarvan voor te schrijven. Het ligt dan ook in het voornemen van B. en W. in het begin van 1971 voor stellen te doen. Nu de grenswijziging met Noord- wijk een feit is geworden kunnen plannen tot uitbreiding van het campingterrein nader worden uit gewerkt. Zodra de nieuwe r.k. kleuterschool aan de Van Lierestraat in gebruik wordt genomen, komt hel derde lokaal van het gebouw aan de Van Houtenstraat voor het openbaar kleuteronderwijs beschikbaar. Over de mogelijkheden om geiden be schikbaar te stellen voor ie bouw van een bijzondere kleuterschool in Cleijn Duin en in het Moienblok- zuid, kunnen B. en W. nog geen uit spraak doen. De bouw van een zeven-klassige school voor basisonderwijs in Cleijn Duin is inmiddels aanbesteed. Met ingang van het nieuwe schooljaar moet dit gebouw zijn opgeleverd. Daar nog niet direct alle lokalen voor de prot. christelijke school no dig zullen zijn, kan de reserve van dit gebouw worden benut om zo nodig de uitbreiding van de scholen in de Hoornespolder tijdelijk op te vangen. Tot nieuwbouw in dit deel der gemeente zal moeten worden overgegaan door stichting van een school in het uitbreidingsplan Rijns oever voor de Hervormde Scholen en door bijbouw van lokalen bi] de Marnixschool aan de Schimmelpen- ninckstraat. Gezien het aantal leer lingen van de prot. christelijke basis scholen te katwijk aan den Rijn kunnen deze de te verwachten leer lingen uit het Molenblok-Zuid niet 'Generlei behoefte' aan vragenuurtje WASSENAAR Aan een vragen uurtje voor raadsleden, al of niet sa men met het aanwezige publiek, heeft het college generlei behoefte, zo ant woordt men in het voorlopig verslag van de begroting 1917. Op een vraag ta.v. de ideeënbus, die slechts een zeer geringe succes, blijkt te hebben wordt meegedeeld dat men niet wil overgaan tot het toekennen van premies voor kostenbesparende voorstellen aan in woners van de gemeente. Ambtenaren kunnen hiervoor wel in aanmerking komen. Aan het doen verschijnen van een periodiek verschijnend informatie blad bestaat evenmin behoefte. Er wordt gebruik gemaakt van de plaatse lijke bladen en zonodig van huis-aan- huis te verspreiden folders. opvangen. In verband daarmede is de bouw van een zes-klassige st'.ool in die nieuwe wijk urgent. In de begroting is met een verhoging van de subsidiepost voor het jeugd werk rekening gehouden. In de loop van 1971 kunnen plan nen tegemoet worden gezien van de stichting Jeugdwerk Katwijk om te komen tot de stichting van een gebouw in Molenblok-zuid. Het ligt in de bedoeling in dat gebouw buurtwerk te verrichten. Met het gemeentebestuur van Noordwijk zijn B. en W. in overleg getreden over vergroting van de recreatieve mogelijkheden ten noor den van de gemeente en over een gezamenlijke aanpak daarvan. De plannen voor de bonw van een gezinsvervangend tehuis zijn aanzienlijk dichter bij de realisering gekomen, doordat het gelukt is door grondruil de beschikking te krij gen over de daartoe nodije grond aan de Kerkstraat. In overleg met de stichting Gezinsvervangend te huis i.o. worden deze plannen nu uitgewerkt. ZOETERMEER Gedeputeerde Sta ten hebben een verklaring van geen bezwaar verleend voor de bouw van vijf woontorens in de wijk Drieman spolder. Tegen de vijf torens was een aantal bezwaarschriften binnengeko men. maar deze zijn door Gedeputeer de Staten ongegrond verklaard. Het bouwbedrijf Van Luitgaarden uit Rot terdam zal binnenkort met de bouw van de torens kunnen beginnen. Voor de zesde woontoren binnen dit plan voor de Driemanspolder zal het college van B. en W. ook een verkla ring van geen bezwaar aanvragen. Dit is de enige toren die niet volgens het bestemmingsplan gerealiseerd zal wor den, maar enige meters wordt verscho ven en gedeeltelijk in het water komt. Het college is van mening dat dee verschuiving een wezenlijke verbete ring voor het plan betekent. VNU: lager resultaat, AERDENHOUT Het interim-divi dend over 1970 vun NV Verenigd bezit van aandelen Verenigde Nederlandse uitgeversbedrijven NV zal gehand haafd worden op 10 pet. op de gewone aandelen. Dit ondanks het feit, dat een daling van het totale bedrijfsresultaat over 1969 in de orde van grootte van 12 pet. wordt verwacht. Ook in de tweede helft van 1969 bleef het bedrijfsresul taat beneden dat van de overeenkom stige periode in 1969. A. Hogenes gehuldigd KOUDEKERK Tijdens een in formele ledenvergadering van de winkeliersvereniging Rijnpost is de heer A. Hogenes gehuldigd als voor zitter van deze vereniging. Aanlei ding was het tienjarig beslaan van het elektrotechnisch bedrijf van de heer Hogenes, die in zijn kwaliteit als eerste voorzitter van Rijnpost de middenstand van Koudekerk en Ha- zerswoude-Rd. grote verdiensten heeft bewezen. Penningmeester J. Ketel kon hem en zijn vrouw na- DEN HAAG Jan Teske. de ach terspeler van Holland Sport, is on getwijfeld één der ongelukkigste voet ballers uit ons land. Nadat hij in het verleden al geblesseerd is geweest, is de Hagenaar thans weer uit de rou latie verdwenen. Kortgeleden liep hij tegen PSV een teenblessure op, maar kon spoedig de training hervatten. Hij liep er echter een gescheurde knie band op. waardoor hij opnieuw enige tijd in het gips moet Teske is voor zeker een maand uitgeschakeld. Het betekent de derde blessure voor deze Holland Sport-speler in dit sei zoen, want in het begin van de com petitie was hij niet van de partij van wege een dijbeenblessure. Feestelijke gekleurde dikke kaars (middel lijn 5 cm) voor wie een nieuwe abonnee op geeft. Met kandelaar van sierlijk smeed werk. Brandt minstens 40 uur. Ook leuk om cadeau te geven. - Ik geef op als nieuwe abonnee: naam; "adres: woonpl I betaling per lm O kwartaal maand adres: woonpl:_ Stuur mij de dikke koars me» kandeloor I ais tegenprestatie Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant, Antwoordnummer 267, Leiden. Inkomen Koningin L (Van onze parlementsredactk) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren twee wetsontwerpen aangenomen die te maken hebben met het Inkomen van de Koningin: één om het financieel statuut voor het Koninklijk huis te wijzigen en één om de bepalingen voor de belas tingvrijdom te veranderen. Het laat ste voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De verande ring van het financieel statuut met 66 stemmen voor en géén tegen. Hoofdelijke stemming was hier no dig omdat het om een grondwetswij ziging gaat; een tweederde Kamer meerderheid moet voor stemmen en een nieuw gekozen Eerste en Tweede Kamer zullen het wetsontwerp nog maals moeten behandelen. Alleen PvdA-senator Van Troost wijk had nog wat kritiek op artikel 25. Volgens dit artikel regelt de Ko ning zijn hofhouding. Volgens de so cialist is dit een fossiel overblijfsel. Hij vindt dat de uitgaven van de Ko ningin onder de verantwoordelijkheid van de minister vallen en dat dus het parlement zijn oordeel daarover moet kunnen geven. Premier De Jong vond de socialis tische kritiek niet terecht. Artikel 25 betekent volgens hem al volledig ministeriële verantwoordelijkheid en het parlement kan de posten op de begroting die te maken hebben met de hofhouding van de Koningin, be naderen als alle andere. Als de nieuwe regeling van kracht wordt, ontvangt de Koningin ƒ750.000 per jaar. Op het ogenblik krijgt zij 4.75 miljoen gulden, maar daaruit moet zij ook de hofhouding en repre sentatiekosten betalen. Ook salaris Onder de nieuwe regeling kan zij alle kosten die duidelijk met haar functie verband houden, declareren bij de minister van financiën. Toch blijven er dan nog zoveel kosten over die niet te declareren zijn, dat zij naast de onkostenvergoeding van f750.000 volgens de regering een sa laris moet ontvangen. Het kabinet suggereerde een bedrag van een half miljoen gulden. Beide Kamers zullen daarover eerst nog uitgebreid moeten praten: De uitkering van prins Bernhard blijft gelijk, ƒ475.000. Die van prinses Beatrix wordt verhoogd van ƒ300.000 tot f450.000 en die van prins Claus van ƒ300.000 tot ƒ375.00. Andere le den van het Koninklijk huis krijgen geen uitkering uit de schatkist. mens de leden een vakantiereisje aanbieden. De personeelsvereniging 'van het bedrijf bood haar directeur een kera mische afbeelding aan van het pand aan de Pr. Bernhardstraat. Het in dustriële bedrijf Spanbeton N.V., waarmee Hogenes N.V. nauwe rela ties onderhoudt, plaatste ten slotte nog een grillig sculptuur, voorstel lende het oude en nieuwe handels embleem van de 10-jarige N.V., vóór de winkel van de heer Hogenes. Binnen enkele dagen zal ook de illuminatie van de Dorpskerk, een geschenk van het bedrijf aan de ge meente, officieel in werking worden gesteld. WOENSDAG 9 DECEMBER DEN HAAG Het aantal gastarbeiders in Nederland zal de komende jaren verdubbeld worden, verwacht de heer K. Le- win, directeur voor de arbeids voorziening in Zuid-Holland. Nu telt ons land er 90.000. „We zijn nog lang niet op Europees peil". „Een probleem is nog de huisves ting. maar daar wordt steeds meer j aandacht aan besteed. In enkele ste den bestaan al logeerverordeningen. Volgens de heer Lewin zijn er op de arbeidsmarkt nog nergens aanwij zingen voor grotere werkloosheid. Zuid-Holland telt 7000 werklozen en mannen waarneembaar in de bouw, landbouw en horeca. Steeds meer vis sers stappen over naar de baggerwer- i ken, waar ze regelmatiger werk en een vast loon hebben. In het West- land is de vraag naar landbouwers groot. De vraag is gestegen van 508 naar 563. Benfica verslaat ,,rest pet. (landelijk ge- dat Is maar 0.9' middelde 1.5). Een grotere werkloosheid zou in de eerste plaats voor het midden- en administratieve kader merkbaar zijn. In de produktiesector is nog volop werk voorhanden. In Zuid-Holland was in november een stijging van het aanbod van SCHIPHOL De heren kernploeg schaatsen is naar het trainingskamp van Hamar in Noorwegen vertrokken voor de voorbereiding op het komen de schaatsseizoen. De belangrijkste evenementen van dat seizoen zijn het Europese kampioenschap op 23 en 24 januari te Heerenveen en de strijd om de wereldtitel op 13 en 14 fe bruari te Göteborg. De kernploeg, die dinsdagochtend van Schiphol naar Oslo vertrok en vandaar doon-eisde naar Hamar, be staat uit: Jan Bols, Jappie van Dijk, Ron Nooitgedagt, Peter Nottet, Ard Schenk, Eddy Verheyen, Kees Ver kerk, Piet Vink en de sprinters: Jan Bazen, Eppie Bleeker, Piet de Boer en Marten Hoekstra. Coach Leen Pfrommer had 's mor gens uit Hamar vernomen, dat het daar licht vriezend weer was, „het kan voor mij nog wel wat kouder, maar het Is in ieder geval beter dan het weer van de laatste tijd in Ne derland, want dat was niet zo best om te trainen," aldus Leen Pfrommer bij het vertrek. WATERSTANDEN DEN HAAG, 9 december Konstanz 337 onv.. Rheinfelden 237 —11, Straats burg 272 4. Pllttersdorf 422 —5, Maxau «0 -14. Plochlngen 150 —5. Mannheim 32* —14. Steinbach 216 —24. Malnz 347 7. Blnge.n 257 —10. Kaub 287 —13. Trier 362 —20. Koblenz 317 —28. Keulen 335 —28. Ruhrort 540 —21. Lobith 1173 onv.. Nijmegen 957 +5. Usselkop 1000 +2. Eefde iJssel 535 —3. Deventer 414 —2. Monsln 5462 —16, Borgharen 4036 —39. BelfeM 1196 —38, Grave beneden de sluis 529 —5. door Meindert Leerling ZEIST Volgende week zal bondscoach Arie de Vroet de namen bekend maken van de zestien spelers die zich een plaats hebben veroverd in het voorlopig Nederlands amateur elftal. Na de tweevoudige selectie wedstrijden op districtsniveau deden 29 voorlopig uitverkoren amateurs (zeven uit het zaterdagvoetbal en 22 uit het zondagvoetbal) in Zeist exa men. Aan die groep moet nog worden toegevoegd de Volendammer Den Boer die geblesseerd was. Op het appèl verscheen niet Cor Mei, meer voudige international van DCG uit Amsterdam, die op het laatste mo ment had laten weten geen interesse meer te hebben voor het Nederlands amateurelftal. De 29 naar Zeist gekomen spelers werden ondergebracht in drie elftal len die elk tweemaal veertig minuten speelden. In totaal werd er zodoende twee uur aan een stuk gevoetbald op Zeister KNVB-sportcentrum. Daarbij het Zeister KNVIB-sportcentrum. Daarbij was het zonder fvijfel de grootste teleurstelling dat er zeggen en schrijven één doelpunt werd ge scoord en wel in de laatste seconde. Anno Abma versloeg uit moeilijke hoek keeper Reitsma met een vlam mend schot. Bondscoach Arie de Vroet, die op 12 januari start met de training van de kernploeg van zestien spelers, liet die teleurstelling ook duidelijk mer ken. „Ik heb een overschot aan goede middenveldspelers. Neem Kiel. Hoek, Vosmaer, Hekman, v.d. Akker enz. Ook defensief zitten we goed. Over de keepers behoeven we ons geen zorgen te maken. Evenmin over de centrale verdedigers. Op de rechts backplaats (Marijt speelde er o.a. een wedstrijd evenals v. Effrink) wordt het nog wat experimenteren. GEEN UITBLINKERS De grootste vraagtekens liggen in de voorhoede, waarin ik toch wel klasse-spelers als 'vorig seizoen de gebr. v. d. Kerkhof mis. Dat is toch het meest kenmerkende: de uitblin kers ontbreken. Duidelijker misschien nog gesteld, spelers waar persoonlijk heid van uitstraalt. Toch is er talent in overvloed. Vooral bij de jongeren. Komend voorjaar zal ik dan ook stel lig het B-elftal zeg maar het jong-amateurteam kiezen. Dat zal bestaan uit spelers tot 21 jaar. Ik heb voor dat team al diverse krachten op het oog, terwijl ik nog door commis sieleden opgegeven namen moet na trekken," aldus de bondscoach. NAAR ISRAEL Het is nu zeker dat het Nederlands amateurelftal in de laatste week van februari een trip naar Israël maakt voor het spelen van twee wedstrij den. Onder meer tegen het nationale Israëlische elftal dat in Mexico aan wezig was bij de eindronden van het wereldkampioenschap. In maart of april volgt er dan nog een weektrip naar Oost-Duitsland waar tegen het nationale A-team van de DDR wordt gevoetbald om zo het amateur-Oranje toch enigszins te prepareren op de wedstrijden in de voorronde van het Olympisch voetbaltornooi tegen Rus land. Dal gaat op 12 mei (in Rusland) en 9 juni gebeuren. Tot slot worden met spanning de be sprekingen afgewacht die dit wee kend in Rome tijdens een UEFA-con- gres worden gehouden, waarbij de heer Jo van Marie van de KNVB vragen zal stellen over het in het Olympische team opnemen van spe lers die op minderjarige leeftijd een contract hebben getekend bij een se- mi-profclub zoals Reitsma, Ensinck en v.d. Veeken die een grote kans maken te worden gekozen in de na tionale amateurselectie. Van de zaterdagspelers kwam dins dagavond alleen Ab Gritter niet uit de verf, hoewel er vraag blijft naar een goede buitenspeler. Reitsma en Schouten maakten geen fout en stel- dn hun kandidatuur, terwijl Kiel van zijn plaats zeker is. Van Effrink, Marijt en v.d. Akker leverden goed werk, maar hebben zware concur rentie. LISSABON Benfica heeft dini- dag in Lissabon met 32 gewonnen van de „Rest van Europa". Het was een benefietwedstrijd voor Mario Co- luna, de voormalige aanvoerder van Benfica, die zijn carrière gaat beëindigen. Bij de rust stond Benfica met 20 voor door treffers van Euse- bio en Simoes. Na de pauze scoorden Uwe Sceler (West-Duitsland), José Garatc (Spanje) en Artur Jorge j (Benfica). Johan Cruyff heeft de eerste 39 mi- nuten van de ontmoeting als rechts buiten meegespeeld, de Schot Willie l Henderson verving hem. Het was een beslist niet opwindende wedstrijd waarin de „Rest" voor de rust wel sterker was, doch er niet in slaagde te scoren. Eusebio gaf Benfica na een goed half uur de leiding, een minuut voor het rustsignaal bracht Simoes de stand op 2—0 voor de Portugezen. De Europese sterspelers kwamen indivi dueel wel,tof goed spel, doch de sa menhang in de combinatie ontbrak te vaak. Na de rust was echter duidelijk sprake van een beter onderling be grip waardoor „de rest" de achter- stand kon inlopen. Hénderson leidde i met twee passes op maat die eerste treffers van de ploeg in. De Westduit- ser Uwe Seeler en José Garate van i Atletico Madrid benutten de kanSen waardoor de stand weer gelijk werd: I 2—2. De 55.000 Portugese toeschouwers zouden echter hun overwinning krij gen. Daarvoor zorgde Artur Jorge in de 76e minuut met een briljant schot, waarop doelman Bento geen verweer had. BARCELONA Feijenoorff heeft dinsdagavond in Spanje de vriend schappelijke wedstrijd tegen de FC Barcelona met 32 verloren. Het was een verdiend succes voor de thuisclub die pas in de tweede helft voldoende afstand kon nemen van een bij vla gen voortreffelijk spelend Feijenoord. De Rotterdammers hadden voor het eerst sinds lange tijd weer de be- j schikking over Theo van Duyvenbo- de. Kindvall werd na rust vervangen door Wery. Filosia gaf Barcelona de leiding, maar nog voor rust trok Kindvall Feijenoord op gelijke hoogte. Twee doelpunten van Reach braken Feije noord in de tweede helft echter op. Het doelpunt van invaller Wery zorg de voor onvoldoende tegenwicht: 3—2. Verlies AMVJ-dames AMSTERDAM AMVJ heeft dinsdagavond in de Amsterdamse Apollohal de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het basketbal- tornooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Clermont Ferrand uit Frankrijk met 60—70 verloren. De eerste wedstrijd was vo rige week in een gelijkspel van 4343 geëindigd, zodat de Frangaises zich voor.de derde ronde plaatsen. Het voetbalelftal van Italië heeft dinsdag in Florence Ierland met 3—0 verslagen. De ruststand was 2—0 Het betrof een kwalificatiewedstrijd in groep zes voor de eindronden van het tomooi om het Europees voetbalkam pioenschap. AMSTERDAM S/12 in geldmarktkrin- gen toont men zich verheugd over de me dedeling van de Nederlandse Bank bij de weekstaat dat de Individuele banken geen renteloos deposito bij de Ned. Bank behoe ven aan te houden. De kredietverlening van de handelsban ken en van de landbouwkredietbanken te zamen heelt, aldus de mededeling, per ul timo oktober de ln de kredietrcslrictiere- gcllng vastgestelde norm voor de toelaat bare krcdlctexpansle niet overschreden. Op grond van het bepaalde In de ge dragslijn voor de korte kredietverlening vervalt hiermee de verplichting van Indivi duele banken die de norm hebben over schreden tot het aanhouden van een rente loos deposito bij de Nederlandsche Bank gedurende de periode van 15 december 1970 tot en met 14 Januari 1971. Verder deelt de Ned. Bank mede dat In verhand met een terugbetaling In guldens aan het Internationale Monetaire Fonds de staat 19 min van het fonds heeft ontvan gen. De staat heeft deze guldens gebruikt voor aflossing van schatkistpapier, dat in het verleden bij de bank was onderge bracht ter financiering van guldenslrck- klngen. De terugkeer van het bankpapier ad 170 min wordt In geldmarktkringen meeval lend genoemd. Gehoopt wordt op een ver dere terugkomst In de komende week. De schatkist heeft weer veel belastingbetalin gen ontvangen en staat nu op ƒ1510 min. Hiermee la de staat In staat straks ln bet midden van de maand grote betalingen te verrichten. In de eerste plaats de maande lijkse uitkeringen aan do gemeenten en ln de tweede plaau een extra uitkering aan ambtenaren van ca 450 min waartegeno ver dan weer de storting op de jongste staatslening ad 325 min staat. Verwacht wordt dat de krapte op de geldmarkt deze week nog wel zal voortdu ren hoewel sommigen een lichte verrui ming niet onmogelijk achten. Omstreeks het midden van dc maand wordt evenwel ccn aanzienlijke verruiming tegemoetgc- zlen. stand schatklslpapler 7 december en 30 november 1970: schatkistpromessen 1.056.700.000 1.075.700.000: schatkistbiljetten 5.423.900.000 5.459.400.000. 7/12 30/11 (ln duizenden guldens» 6.500 153 6.599.153 Activa: Goud Vorderingen in goud enz. Builen! .betaalm Guldensvorder op buitenl. Papier ln disconto Papier door de bank gekocht Voorsch. en beien. Nederl. m jnten Passiva: Bankbiljetten 'sRljks schatkist Banken In Nederl. Andere Ingezetenen Banken ln buitenl Andere nlet-inget Saldi buitenl. reld Tot. goud en dev. 9.805.357 9.795.826 waarvan convert 2.743.482 2.757.734 Dekkingspercentage 88,80 89.31 2.743.320 2.757.559 1.426.434 1.445.434 162.552 53.751 25.826 28 695 9.470.060 9.640,086 1 509.957 1.258.964 14.619 35.112 36.253 39.088 48.570 69.285 14.420 15.540 3.113 2.308

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6