WONEN OP EIGEN RISICO Gasmeter in. woonkamers Leimuiden TOEGANG UITSLUITEND OP EIGEN RISICO Wethouder Kret over het gekraakte pand r \--j7 Ongelukken in Alphen Vernieuwingen aan schoeiing Oude Rijn LEIMUIDEN Tijdens de raadsvergadering gisteravond kreeg de heer A. C. Kea op zijn vraag, wie voorzitter is van de fractie Christendemocraten ten antwoord, dat dit de heer L. Treur is. De politieverordening werd gewijzigd. De heer J. J. Gillissen verklaarde tegen de aanvulling te zijn van „het is verboden middelen ter voorko ming van zwangerschap buiten besloten ruimten te verkopen, te verstrekken of in een automaat voorradig te hebben en stemde dan ook tegen. Ook met de 400 ADVERTENTIE Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren. v. Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden Telefoon 23405 ook de burgerij eraf zou blijven en er geen goten en sanitair worden ge sloopt, zo niet, dan neem ik de vrij heid de panden te laten afbreken. gulden van het gemeenteperso- neel had de raad geen moeite. Dit in tegenstelling tot de subsidie toekenning aan het Groene Kruis. De KVP-fractie wilde dit voorstel aan houden, maar dit stuitte op zulke bezwaren van het college, dat beraad werd gevraagd. Na afloop ging ook de KVP-fractie akkoord om f33.000 ex tra beschikbaar te stellen. De subsidie is nu per lid f45. Verder kregen de chr. gemengde zangvereniging Excel sior f 350 en de hervormde kerkvoog dij voor het jeugdwerk f 1250 subsi die, terwijl voor het geref. jeugdge- bouw f 1250 beschikbaar werd ge steld, hoewel het college geen verzoek daartoe had ontvangen. De discussie kwam eigenlijk pas echt los. toen het aardgasnet, dat in Leimuiden wordt aangelegd, ter spra ke kwam. Er blijken 80 woningen van de gemeente te zijn waar de gas meters in de woonkamer moeten worden geplaatst, omdat het nergens mogelijk is. Wie deze gasmeter tocb niet in de kamer wil hebben, maar indien mogelijk onder de trap. moet daarvoor 200 gulden extra betalen. De mogelijkheid bestaat ook de kosten door te berekenen in een huurverho ging van 35 cent per week. Snelheid De raadsleden Los, Eyt en Van Graas waren van mening, dat de Sted. Lichtfabrieken met dunwandige buizen experimenteerden in de wo ningen. Maar de voorzitter bestreed dit. Hij dacht, dat zo iets alleen maar in laboratoria gebeurde. De heer Kea vond, dat de SLF met de woningen in Leimuiden bekend was en dat daar door de extra 200 gld. hadden kun nen worden vermeden. De vraag blijft, wat de bewoners van het plaatsen van de gasmeters in de woonkamers vinden, Te meer daar deze meters niet geruisloos zijn en een nogal hardnekkig tikkend geluid meebrengen. Bij de rondvraag wilde de heer Van Graas weten of er een snelheids beperking voor het scheepsvaartver- keer in de Drecht is. Hierop werd bevestigd geantwoord, waarna het zelfde raadslid opmerkte, dat het snelle varen eerder op het tegendeel Sport tot o 20 DEN HAAG De cijfers van sporttoto 20 zien er als volgt uit: aan tal deelnemers 782.294, inleg f 1.681.841,70 prijzenbedrag f756.828. De 26 deelnemers met dertien goede kruisjes ontvangen ieder f 10.188 De 801 tweede prijswinnaars ontvangen f235 en de derde prijs (6446 meldin gen) levert f41 op. De extra-prijs moet worden verdeeld onder 1152 personen, die ieder f32,80 ontvangen. wees. Het gevolg hiervan is, dat de oevers meer en meer afbrokkelen. De Treur merkte nog op, dat het polder bestuur al verscheidene keren de be trokken instanties hierop attent had gemaakt. De voorzitter vond het een moeilijke zaak de snelheid te contro leren, maar zegde toe het nog eens bij Rijnland onder de aandacht te bren gen. Flora Rijnsburg RIJNSBURG' Hoe spijtig dit ook moge zijn voor de desbetreffende kwekers, over de prijzenvan de hyacinten valt ondanks het feit dat men de huidige aanvoer hiervan toch nog tot de „primeurs" mag re kenen, niets goeds te melden. Dit zelfde geldt eigenlijk voor de nar cissen die gezien de tijd van het jaar en de vrij hoge noteringen van de bollen, toch zeker het dubbele zou den moeten opbrengen. Bij de tul pen ligt het heel wat beter. De kleur rood wordt in hoofdzaak vertegen woordigd door de soorten Apeldorm en Oxford welke zo om de ƒ5, per bos draaien. •Het sortiment is uiteraard nog niet groot en er worden verder nog slechts' twee soorten aangevoerd, nl. Levant en Jacques Fath, die beide geel zijn. Voor het overige is er nog steeds een zeer ruim aanbod van chrysan ten die in het algemeen ook redelijk in prijs liggen. r0 nkuwe LEID5E COURANT LEIDEN Naar aanleiding van het artikel in de krant van giste ren deelde wethouder Kret ons mee, dat het inderdaad aanvanke lijk de bedoeling was, dat de stichting huisvesting Werkende Jon geren het pand Oude Singel 232A tijdelijk in beheer zou krijgen. Dit onder een bijzonder huurcontract, dat zou inhouden, dat er tijdelijk leidingen voor gas, water en licht zouden komen en dat de kosten daarvan op basis van tien maanden per maand zouden wor den afbetaald. Dit gezien de ervaringen met het pand Hooigracht 105, dat toen het zou worden betrokken van binnen helemaal was geschilderd, maar van buiten inmiddels was gesloopt. kwam, omdat het gereserveerd was Bij het pand Oude Singel 232A bleek, dat het in feite zo lek was als een mandje en dat het opknappen zo'n groot bedrag zou vergen, dat dat veel te hoog was om dat per maand op te brengen. Toen is be sloten tot afbreken over te gaan. De toestand van het pand kwam aan het licht na een inspectie van de ge meentelijke woningstichting. Dat het huis heeft leeggestaan voor een paar urgente gevallen, waarvoor inmiddels een oplossing is gevonden. Er was gezien de desolate toestand echter maar één mogelijk heid, aldus wethouder Kret, breken of repareren en ir. dit geval: breken: De wethouder deed verder de toe zegging, dat hij elk pand in sane- ringswijken zolang als mogelijk is zou laten staan op voorwaarde, dat ZATERDAG 5 DECEMBER 1970 ALPHEN Tussen 2 en 3 uur gis termiddag gebeurden drie vrij ern stige auto-ongelukken. In wijk Hoorn kwam de 18-jarige G. J. H. uit Al phen met 'n zo goed als nieuwe auto in een slip terecht. De snelheid, waarmee op de natte werd gereden, was daaraan niet vreemd. De auto schoot naar links, kwam tegen het pand van de Verenigde Graanhandel tot stilstand en werd vrijwel geheel vernield. De jongeman is met ver wondingen aan het hoofd naar zie kenhuis Rijnoord gebracht. Op de Herenweg reed de 19-jarige autohersteller R. H. C. met een wa gen, die nog geen duizend km had gereden in de richting Leimuiden. Uit tegenovergestelde richting kwamen 2 trekkers met oplegger. De eerste reed hij voorbij, maar de auto werd naar links gezogen en kwam in bot sing met de tweede oplegger. C. kwam met zijn auto op de parallel weg terecht en daar tot stilstand. De voorzijde van de auto werd totaal vernield, maar de bestuurder kwam met de schrik vrij. Op de rotonde te Gouwsluis raak ten drie auto's bij een kettingbotsing betrokken. Ze werden alle drie zwaar beschadigd. Koudekerk Provinciale Water staat is deze week begonnen met het vernieuwingen van de schoeiingen aan de noordzijde van de O. Rijn. In dien grondeigenaren bereid zijn f 100 per meter te betalen neemt Water staat de rest van de kosten voor zijn rekening, en komen ook de onder houdskosten in de toekomst ten laste van deze instantie. Op deze wijze zul len in de eerstkomende jaren de schoeiingen vanaf Leiderdorp tot aan Bodegraven over een afstand van 35 km. worden vernieuwd. Wat Koude kerk betreft liggen er momenteel 30 aanvragen te wachten op goedkeuring c.q. uitvoering. Luit.-kol. Broodkoorn opvolger kol. Wessels LEIDEN Dc kolonel Wessels zal donderdag 10 december om 11 uur zijn commando overdragen aan de luitenant-kolonel mr. W. G. C. Brood koorn. H. Brokaar bedankte ALPHEN Zoals bekend heeft ir. L. W. Scherpbier bedankt als lid van de gemeenteraad voor de CHU in verband met zijn werkzaamheden. De heer H. Brokaar, die al enkele tien tallen jaren lid was van de raad, kwam nu opnieuw voor benoeming in aanmerking, maar heeft hiervoor be dankt. Op de lijst is de heer A. Quar- tel nu aan de beurt. LEIMUIDEN De schaakclub De doorzetters speelde onderlinge wed strijden. De uitslagen waren: Groep I: C. P. Beuk Jr.—G. J. Roest 1—0, P. VroonlandL. J. Hogeboom 10, J. J. van der MeerC. P. Beuk Sr. 10, C. ZemelG. Steinhart 01. Groep II: J. P. H. J. van Glab- beek—H. van Bostelen 10. L. J. H. Stiens—K. H. Brug 0—1, C. Th. C. Beuk—E. J. M. Knelange 1—0, C. H. van Berkel—Th. A. v.d. Meer 1—0, J. P. H. J. van GlabbeekJ. A. A. Brand 01. ALPHEN In dc Sionskerk aan de Hoofdstraat preekt zondagavond niet ds. Cirkel, maar ds. S. W. Ver- ploeg. LEIDERDORP De woning bouw in Leiderdorp gaat zo snel, dat borden als deze (betreding bouwterrein alleen op eigen ri sico) niet eens op tijd worden weggehaald. Men moet weten, dat de bewoners hun flat al hebben betrokken In het gebied tussen Vogel- buurt en Engelendael wordt koortsachtig gebouwd. De wo ningen komen er bij tientallen tegelijk klaar. Niet alleen Lei derdorpers profiteren daarvan, maar met name ook Leidenaars. Het aantal Leidenaars dat in de nieuwe wijken van deze ge meente woont, is langzamer hand niet meer te tellen. Aan de Hout-, Beuken- en Dennenschans en de Wilddreef zijn 460 woningwetwoningen gebouwd. Ruim 304 zijn er al betrokken. In aanbouw zijn aan Bosdreef en Peppel- en Riet schans 230 woningen, waarvan 140 woningwet en 90 premie. Aan de overkant van de En gelendael, de brede verkeersweg dwars door de nieuwe wijken, verrijzen straks Winkelhof en Binnenhof, richting Dwarswa- tering. Het diepriaol wordt nu aangelegd. In de eerste helft van volgend jaar komt de riolering klaar. Dan kan met de bouw van Winkelhof en Binnenhof, waar onder meer een groot win kelcentrum komt, worden be gonnen. De foto's zijn alle genomen in de omgeving van de Engelen dael. Foto's NLC - Dirk Ketting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3