Er is meer nodig dan nieuwe benzine om luchtvervuiling te beperken. Schoon Rijden Code Esso) Esso service gaat steeds verder (adjunct)-Iaborant Academisch Ziekenhuis Leiden een ambitieuze jonge man Een goede een leerling monteur en garage-assistenten kunnen bij de N.Z.H. hun handen uit de mouwen steken. VERPLEEGSTER Gemeente Alphen aan den Rijn LEERLING-AMBTENAAR correspondent moderne talen de koning BOEKHOUDER AANKOMEND PROJECTONTWERPER PHILIPS ASSISTENTE BUREAU PERSONEELSVOORZIENING en ADMINISTRATIE VERPLECENDEN NIEUWE LEIDSE COURANT 8 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1970 monteur In onze moderne garage in Leiden, Rijnsburgerweg,wordt het wagenpark regel matig onderhouden. Er is genoeg werk aan de winkel voor nog een goede monteur en een leerling-monteur. Maar voor wat hoort wat. Goed werk wordt goed betaald. Als er 's avonds eens gewerkt moet worden komt er nog een fikse toeslag op het vaste salaris. Verder krijgen zij een waarderingspremie, gratis bedrijfskleding etc. etc. En bovendien mogen zij - en hun gezin! - gratis reizen op het hele lijnennet. Sollicitaties aan ons hoofdkantoor in Haarlem. Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Mij. N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. 023 - 319227 Het bestuur van het Gereformeerd Bejaardentehuis „De Harg" te Schiedam vraagt op zeer korte termdjn Naast verpleegtechnische ervaring dient men ook te beschikken over de kwaliteiten om leiding te kunnen geven in de bejaardenverzorging. Tevens in staat de directie bij afwezigheid te vervangen. Salaris volgens de richtlijnen van de C.L.O.B.. gunstige pensioenvoorziening, intern een moderne flat aanwezig. Voor een persoonlijke kennismaking nodigen wij u uit contact op te nemen met de directie: telefoon 010 - 26 90 57 en/of secretaris 010-26 16 76. Sollicitaties te richten aan het bestuur. Secretaris: Dr Kuyperlaan 16 te Schiedam. Op de afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand en Mi litaire Zaken ter gemeentesecretarie wordt gevraagd een Vereist is Mulo-diploma of gelijkwaardige opleiding. Een type-diploma wordt op prijs gesteld. Salaris op 21-jarige leeftijd: min. 562,-, max. ƒ779,- per maand. Beneden 21 jaar wordt jeugdaftrek toe gepast. Op het salaris wordt geen premie A.O.W./A.W.W. ingehouden. Vakantietoelage 6 Sollicitaties mondeling bij de afdeling Onderwijs- en Personeelszaken van de gemeentesecretarie of schriftelijk te richten aan burgemeester en wethou ders. van ongeveer 25 jaar met middelbare- of handelsschool en enige jaren ervaring als zelfstandig correspondent, die een goede carrière wil opbouwen kan terecht bij een ven onze relaties in het westen van het land. Dit bedrijf produceert en verkoopt kapitaalsgoederen. Het is de bedoeling dat de nieuwe medewerker voor de afdeling verkoop geheel zelfstandig de franse, duitse en engelse correspondentie verzorgt. Hij moet in staat zijn nieuwe aanvragen te behandelen, offertes te maken en bij de cliënten te informeren of men op de aanbieding wenst in te gaan. Hij zal tevens leiding geven aan enkele jonge medewerkers. De die belangstelling heeft voor deze verantwoordelijke en zelfstandige functie kan zijn brief met foto zenden aan Bedrijfs- en Beroepskeuze-Psychologisch Bureau H. Kuhlemeier, Singel 226, Dordrecht, 01850-41400, waarna wij hem spoedig in contact zullen brengen met onze relatie. Twee nieuwe Esso benzines voor schonere motoren. Er is over dit belangrijke Esso nieuws (belangrijk voor iedereen!) al veel geschreven. De kernpunten ervan laten we nog even de jevue passeren: Er zijn twee nieuwe Esso benzines: nieuwe Esso en nieuwe Esso Extra benzine. Beide bevatten een "polyamideamine": een speciale toevoeging die vuil en gom-achtige afzettingen in het uitlaatsysteem van de automotor tegengaat. Dat betekent: 1) De hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen behoeft niet meer toe te nemen met het aantal gereden kilometers. 2) Beide nieuwe Esso benzines helpen een nieuwe motor schoonhouden en een reeds vervuilde motor terugbrengen in een bijna-als- nieuw-conditie. Nu ook met "Anti-Icing" toevoeging Waarom juist nu? Omdat er zich bij vochtig herfstweer diverse problemen kunnen voordoen, zoals moeilijk starten en het afslaan van een stationair lopende motor door de vorming van ijs in de carburator. Speciale Esso "Anti-Icing" voorkomt de vorming van dit ijs en handhaaft daardoor de juiste brandstof- luchtverhouding. Daarom draagt deze toevoeging ook bij tot het voorkomen van een verhoogd percentage onverbrande koolwaterstoffen in de uitlaatgassen. Weer een bijdrage tot schoner rijden. Hoe u kunt helpen Esso blijft zich bezighouden met het probleem luchtverontreiniging, gebruikmakend van de omvangrijkste researchfaciliteiten - omvangrijker dan van welke andere maatschappij ook in de olie industrie. Maar voor "schoner rijden" is er méér nodig dan onze nieuwe benzines. Uw medewerking! Hoe? Zie onze "Schoon Rijden" code. Ziehier hoe n zelf kunt meewerken: L Houd uw motor In perfecte conditie In een goed onderhouden motor verbrandt benzine met het maximum rendement. En hoe efficiënter de verbranding, hoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50 worden gereduceerd. Laat uw motor daarom minstens twee keer per jaar inspecteren. Vermijd overbelasting van uw motor Rijden in een te hoge versnelling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en verbrandt de benzine minder efficiënt. Gevolgen: verspilling van brandstof en meer luchtverontreiniging. Houd u daarom aan uw instructieboekje en luister naar uw motor. U kunt horen wat het juiste snelheidsbereik is in een bepaalde versnelling. Vooral in de stad belangrijk. Gebruik uw choke sporadisch De, choke beïnvloedt de brandstof luchtverhouding. Hoe meer u de choke hanteert, des te meer benzine u verbruikt met als gevolg sterkere lucht verontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als hetptrikt noodzakelijk is. i Laat de nitlaat van uw auto regelmatig controleren Een lekke uitlaat is niet alleen gevaarlijk, maar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom tweemaal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. Zet de motor af als uw auto stilstaat Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt veel meer lucht verontreiniging als uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wachten, zet de motor dan af. *t Is beter voor uw auto en voor de lucht. ITZENDBUREAÜ, Telefoon 01710-31710 Jacq. Urlusplants. 308 Leiden mabu Voor spoedige indiensttreding gevraagd op onze afd. boekhouding een Indien U in het bezit bent van het praktijkdiploma boekhouden en bekendheid geniet met de boekhoud machine is er een plaats vacant op ons sfeervolle kantoor. Er wordt een zelfstandige en goed betaalde job ge boden voor de man met de juiste capaciteiten. Sollicitaties schriftelijk of telefonisch te richten aan: D. van der Neut N.V. Mastenmakerij Energieweg 1 - Alphen aan den Rijn - Tel. 01720-5951 Philips Nederland N.V. Bij de afdeling Elektronische Distributie Systemen die gevestigd is in Leiden, bestaat een vacature voor een die op het projectenbureau in teamverband mee zal werken aan het vorm geven aan en uitwerken van projecten op het gebied van Gemeenschappelijke en Centrale Antenne Installaties. Bij gebleken'geschiktheid bestaat de mogelijkheid om door te groeien naar de meer zelfstandige functie van systeem ontwerper. Een actieve jongeman in de leeftijd van 20-22 - jaar met een opleiding op U.T.S.-niveau, liefst ook met ervaring op het gebied van tekenen van zwakstroominstallaties, vindt hier een voldoening gevende job. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeel 81 Organisatie. Tolstraat 129, Amsterdam onder motto L7Q06. (Tel. 020-730961). Bij de VOEDINGSBODEMKEUKEN van het BACTERIOLOGISCH LABORATORIUM is een vacature ontstaan van (adjunct)-Laborant. Leeftijd: 21-25 jaar. Voor deze funktie wordt verlangd enige jaren vervolgonderwijs en interesse in laboratorium werkzaamheden. Degenen, die in het bezit zijn van het diploma laborant of hiervoor een opleiding willen gaan volgen, genieten de voorkeur. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, nader overeen te komen. Premie A.O.W./A.W.W. komt vpor rekening van het ziekenhuis. Vijfdaagse werkweek. Gunstige pensioenregeling. Schriftelijke sollicitatie te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Gaarne in brief vermelden de letters N-AL. Het Marine Elektronisch Bedrijf, Haarlemmerstraatweg 7 te Oegst- geest vraagt voor haar personeelsafdeling een Vereist: MULO/MAVO-opleiding en diploma machineschrijven. Ook gehuwde dames kunnen in aanmerking komen (volledige dag taak). Maximum salaris 877,- bruto per maand, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Sollicitaties of nadere inlichtingen bij bovengenoemde personeels afdeling (tel.: 01711-2844, toestel 241). Psychiatrisch Ziekenhuis □5 1 Ermelo Bij de opleiding voor het diploma ziekenverpleging-B in ons ziekenhuis plaats voor in het bezit van het A-DIPLOMA of Z-DIPLOMA Bij de vaststelling van het salaris tijdens de opleiding wordt rekening gehouden met reeds verworven diploma's. Prot. chr. levensovertuiging. Schriftelijke aanmeldingen kunnen wor den gericht aan de Geneesheer-Directeur van Psychiatrisch Ziekenhuis VELDWIJK Ermelo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 8