^Kinderen zijn wel het fijnste 'Zelfs bordje 'onbewoonbaar verklaard' weggerot goochelaar mr. Maludi in Katwijk Prot.-chr. onderwijs Leiderdorp floreert Leids Kamerkoor zong in OEGSTGEEST Bomen Boshuizerkade ten onrechte gerooid Geen merentoeht door vaargeul naar Schiphol IJsclub Woubrugge wil eigen baan 197(W LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 28 NOVEMBER 1970 r (door Kees de Leeuw) ITWIJK Ik was in Finland cn rad op met een Hollandse band, lie daar al acht jaar was. Na af- oop kwam een mevrouw van die Nederlandse kolonie naar me toe >n zei: ik doe zelf ook een beetje lan goochelen, maar wat u doet, [renst aan het ongelofelijke. Ik zei: ich, mevrouw, gewoon een kwes- ie van elke avond oefenen. Dit ;egt de nog onlangs tot majoor bc- ïorderde C. D. Vermeulen (47) uit I featwijk, die onder de naam mr. t Maludi als goochelaar optreedt. t gekke is eigenlijk, dat hjj niet eens in Nederland zo beroemd is. f maar vooral in het buitenland. Dat i getuigt ook wel het rjjtje landen, dat hjj opnoemt en waar hjj lijn magische kunsten heeft ver toond. Om er een paar te noemen: Frankrijk, Italië, Engeland en Amerika. Dat hij overigens vooral n het buitenland naam heeft ge maakt, is nu ook weer niet zo merkwaardig, want als vliegtuig- I maker op de vliegbasis Valkenburg kwam hjj eigenlijk overal en waar hjj kwam, werd natuurlijk ook ge goocheld. Maludi, die pas terug is van een >lijf van 15 maanden op Cura- io en nu met vrouw en drie lieve iters in de Prinses Beatrixlaan woont, is echter hard bezig om le roem, die hij in het buitenland 'heeft verworven, ook in eigen land lar te maken. Zo trad. hij onlangs roor kinderen op in de sporthal leyn Duin en met erg veel suc- Er staan trouwens nog veel meer voorstellingen hier in de om geving op het programma, is je bij hem komt, ligt er al een dik plakboek klaar als bewijsstuk, dat het alles behalve verzonnen is, wat hij gaat vertellen. En al blade rend in dit grote boek komt men in overvloed jolo's dankbetuigingen en krantenknipsels tegen, die in alle mogelijke en onmogelijke superla tieven de goochelkunsten van deze mr. Maludi uitbundig prijzen. bij je. Dan kan het feest pas be ginnen. Ik deed in die tijd al veel aan goo chelen en trap op voor zo'n 25 gul den als amateur. Alleen om de on kosten te dekken. Op een gegeven moment kwam ik echter met hernia te liggen en m'n vrouw zei: joh, misschien kun je later wel hele maal niet meer werken bij een baas, als je met je 50-ste gepensio neerd bent, gn eens door met.goo chelen. Kopstukken En toen ben ik lessen gaan nemen. Daarvoor rekenen ze zo'n 25 gulden per uur, want die lessen zijn privé en erg duur. Drie uur per week stond ik op het podium. En met Sinterklaas kreeg ik van m'n vrouw een enveloppe met daarin een bon: goed voor 1000 gulden te besteden aan goochelattributen. We zijn meteen samen op de brom mer naar Amsterdam gereden en hebben daar in de studio van Henk Vermej'den, president van de Magische Unie, voor 1000 gul den aan spullen ingeslagen. De laatste nieuwe dingetjes erbij. Me neer Vermeyden heeft me ook ge holpen geleidelijk aan een pro gramma op te bouwen. Aan hem heb ik erg veel te danken. Het is een strenge leraar, maar ook vaderlijk. Hij haalt eruit, wat erin zit. Alles ziet-ie, ook al kjjkt- ie niet naar je. Ze noemen hem de Vader van de goochelkunst. Bjj zijn 25-jarig jubileum waren alle kopstukken uit de goochelwereld aanwezig. Z'vveet Koffertje loe ik aan het goochelen ben gesla gen? Dat is typisch. Ik was thuis eigenlijk al een comediant. Als K'"1 al. Mijn vader zei altijd: wat - voor één bent, weet ik niet. nt een heel apart kind in de familie. Dat heeft-ie me heel dik wijls voor de voeten gegooid. Ik was altijd bezig. Toen ik 7 jaar was ik zal dat nooit vergeten kwam er een goochelaar in het dorp. I)at heeft zo'n indruk op me gemaakt. IDie meneer haalde allemaal gul- dens vanachter mijn oor en uit mijn Imeus en dat vond ik wel zo fan tastisch, dat ik het ook ging pro beren. Soms hield ik mijn vader er wel mee voor de gek en dan kreeg 1 ik weer een draai voor m'n oren. Maar ja, ik ben altijd haantje de I voorste geweest in de familie. Nu nog hoor, maar nu verwachten ze iets van je. Als je nu komt, is de j eerste vraag: heb je je koffertje Dat ik aan hem veel te danken heb, blijkt hier wel uit. Op een gegeven moment zat ik aan het plafond. Ik zeg tegen m'n vrouw: ik kan niet hoger. Ik mis toch iets. Dat was de toneeltechniek. Ik naar hem toe en voor mij was een meneer om vóór te goochelen. Hij riep hem bij zich en zei, terwijl de deur op een kier stond: verkoop uw spullen maar, meneer, het wordt nooit wat. Mijn vrouw zei dat tegen mij. Had ze dat nu maar niet gedaan, want het zweet liep uit m'n handen. Toen moest ik opkomen en na twintig mimi ten zegt-ie: Vermeu len, je werkt als een paard op dat toneel. Dat moet je niet doen. Je goochelt prima, maar je toneel techniek is nul komma nul. Ik wilde echter verder. In grote thea ters en zo. Daar heb ik ook veel succes gehad. Dat bewijst m'n boek wel. Toen ben ik bij hem afgelest en als hij je loslaat, ga je rustig op het toneel staan. Je hebt nergens meer last van en dan is het prettig te weten, dat je daar net boven staat. Een betere leraar dan hij is trou wens niet denkbaar. Peter Pit, Fred Kaps, Tonny van Dommelen, hij heeft ze allemaal opgeleid. Hij neemt ook niet iedereen aan. Pensioen Waarom ik nooit beroeps ben ge worden? K(jk meneer, dat zit zo. Ik trad in Engeland op voor Pon- ting, die eigenaar is van een aan tal bungalowparken aan de Zuid kust. Ik had daar naam gemaakt voor de televisie in de Ray El lington-show en hoewel hü vier jaar geleden een goochelaar had gehad, die zo slecht was, dat hü met tafel en al is afgegaan, wilde hy het met mü proberen. Op die camping zaten 2000 mensen en na mijn optreden vroeg hü me of-tde me uit de dienst kon kopen. Ik zeg: nee, de dienst gaat voor. Daarin blijf ik tot m'n pensioen. Dat is nummer één. Daar praat ik ook niet over goochelen, al is het soms niet te vermijden. Het is ook mijn brood natuurlijk, ook al hebben veel mensen tegen me ge zegd: ik snap niet, wat jij nog in dienst doet. Die Ponting zei ook tegen me: als je bü mij komt, heb je het hele jaar werk. En volgend jaar ga je naar een collega van me, eveneens een- multi-miljonair. Maar ja, als ik een ongeLuk krijg of zo, dan sta ik. Daarom eerst m'n pensioen. Inspanning Het typische is eigenlijk, dat het mijn oorspronkelijke opzet was de militairen te vermaken. Samen had ik met mijn leraar onder de titel „Rood-wit-blauw" een fantastisch programma in elkaar gezet, maar de dienst Ontwikkeling-Sport Ont spanning in Den Haag heeft nooit iets van zich laten horen. Het gek ke is ook, als er een feest is in het vliegkamp, ze mij niet vragen. En ik neem het tegen iedere gooche laar op. Of ze me het niet gunnen, ik weet het niet. Twee jaar geleden kwam ik op de club de slechtste goochelaar tegen, die er is. Hij zegt tegen me: Kees, hoe kan dat nou, dat ik op Valken burg moet optreden, terwijl jij daar zit. Ik zeg: joh, laten we daar nu maar niet over praten. Ik heb ze gelukkig niet nodig, want ik ver dien wat dat betreft toch wel ge noeg. Ik kan avonden genoeg krij- gen. Manipulatie is een geestelüke in spanning, maar bij komisch goo chelen, dat ik meestal na de pauze doe, sta ik werkelük voor m'n ple zier op hert podium. Ik ben nu be zig om er hier een beetje in te ko men, maar overal waar ik geweest ben, zoals Amerika, Engeland en Curasao heb ik twee keer per week opgetreden. Dat ga ik hier straks ook aanhouden. Buitenland Momeenteel zo voor Sinterklaas heb ik het erg dnuk met kinderen. Vanaf 195Q woon ik in Katwijk, maar ik heb hier eigenlijk nooit opgetreden. Dat is het typische, maar ik zat dan ook veel in het buitenland. Verleden week ben ik hier begonnen. Mijn comeback maakte ik in Cleyn Duin. Kinderen is wel het fijnste publiek. Een kind zegt, wat-ic ziet. Mijn programma is afgestemd op de psy chologie van het kind. Ik laat ze ook meespelen. Heel mooi is dat bijvoorbeeld met Pietje Grotebol, die gek is van voetballen en daar aan zijn hoofd heeft verloren. De dokter maakt een nieuw hoofd (van een ballon) en dan wil ik hem vaar school sturen, muor de kinderen roepen dan: dat kan niet, hij heeft geen ogen. En dan steken ze haast hun eigen ogen uit. Ook komen ze op het podium aanwijzen, waar die ogen horen te zitten, als ik ze ver keerd teken. In Den Helder maakte ik het mee, dat opeens een jongetje opstond en riep: meneer de goochelaar, wat bent u dom. Kijk, dat is nou leuk, hè. Normaal zegt men zulke din gen niet tegen elkaar, maar een kind doet dat. Dat is zo leuk. Na vertellen kim je dat eigenlijk niet. Je moet het meemaken. Dat is geweldig. Zoals dat jon getje uit Katwijk. Die zei: ik heb het allemaal gevolgd. Ik ben nu nog te klein, maar als ik wat gegroeid ben, ga ik het ook proberen. In Den Helder was ik in de open lucht bezig met 800 kinderen en opeens komt er over het podium een kindje naar me toegekropen, die zegt? mé neer de gochelaar, en ik pak te gelijk de microfoon en vroeg, wat is er. Ja, ik moet piesen. Dat is fantastisch, als je een kind dat hoort zeggen. Zo zonder zich ergens aan te storen. LEIDERDORP Op tic ledenvcr- de) [adering van de Prot. Chr. School- ,r<1 'ereniging ■ereniging kwam uit de jaarversla gen van de diverse scholen tot uit- Irukking, dat het afgelopen cursus- 0 aar een bevredigend verloop heeft [ehad. Enkele weken geleden werd Je duizendste leerling op de Siem v/d Stoel school ingeschreven. De gelukkige, Ellen Vader, ontving als aandenken een boek, en een zilve ren bedeltje met het getal duizend. De scholen zullen weer moeten worden uitgebreid met enige lokalen om de leerlingenstroom te kunnen opvangen. De bouw van een gymnastieklokaal is financieel nog niet te verwezenlij ken. Daar de voorzitter van het be stuur, de heer C. J. Zwart, aan de beurt van aftreden was en er enkele vacatures in de schoolbesturen waren, moest worden gestemd. Nieuwe voorzitter Tot voorzitter van het hoofdbestuur werd gekozen de heer F. van Ingen Schenau en tot vice-voorzitter de heer H. Marck; lid werd de heer C. Gordijn. Daar de heer J. Barendse, na 15 jaar zitting te hebben gehad in het bestuur van de school aan het Zijl kwartier, om gezondheidsredenen moest bedanken, koos men in zijn plaats de heer J. H. Riemens. Ook de heer J. van der Ploeg gaat zitting nemen in dit bestuur. Voorzitter wordt de heer F. Bonthond. De heer Zwarts onderstreepte nog eens het vele werk, dat de heer Barendse voor de school heeft gedaan.. Ten slotte jankte de heer Van In- gen Schenau de heer Zwarts voor al hel werk dat hij als voorzitter van het hoofdbestuur heeft verzet. LEIDEN Zonder acht te slaan op het bestaan van de kapverordening- 1969 heeft een functionaris van de Sportstichting toestemming gegeven 7 populieren te laten verwilderen, die in de weg stonden bij de bouw van een clubgebouw langs de Boshui zerkade. Dit is niet meer goed te ma ken want de bomen zijn inmiddels vernietigd. Aldus antwoorden B. en W. op vra gen van het raadslid Van Baaren. Zij voegen hier aan toe, dat de betrokken functionaris is gewezen op het onjuis te van zijn handelswijze. OEGSTGEEST Het Leids Kamerkoor gaf in de Willibrordkerk een concert, dat vele liefhebbers van goede zang trok. Barend Schuurman is de artistieke leider van dit selecte koor, waarvan de gecultiveerde stemmen een gebonden, evenwichtig geheel vormen. Als het niet nodig is, springt er geen enkele uit. Deze onderlinge be trokkenheid, dit vrijzijn van solis tische neigingen verdient een na drukkelijke vermelding. Schuurman heeft het zichzelf, zijn koor en zijn publiek niet onverdeeld gemakkelijk gemaakt. Aanvankelijk, wel tot de halve tijd toe, overwoog de somberheid. Brahms' motet „Wa- rum ist das licht gege.ben dem Mühseligen" is er vol van. Het Ka merkoor zong zonder merkbare moei te, soepel, met vaak fraaie klank. We merkten óp de verzorgde Duitse uit spraak, de vastheid van toon, de openheid en het juiste begrip voor de tekst. Het hierop volgende werk: „Tod und Leben" (ein deutsches Re quiem für fünfstimmigen Chor a ca- pella) van Hans Friedrich Micheel- sen, één der moderne hervormers van de protestantse kerkmuziek in Duits land, stelde belangrijk hogere eisen dan dat van Brahms. Het is een opeenvolging van bijbelgedeelten, omsloten door het middeleeuwse „Mitten wir im Leben sind" („media vita in morte sumus") en „Gloria sei dir gesungen". Micheelsen schreef zeer knap, maar ook moeilijk; nu en dan, spreekt deze muziek wel aan, vooral in het begin en enkele slotde len, waarin geen, in andere stukken vaak vermoeiende uitwerkingen voorkomen. Micheelsen is in 'de rechtstreekse, beknopte zegging op zijn best. De uitvoering was groten deels goed of zelfs boeiend. Niet altijd bleef de zekerheid bewaard. De diri gent moest zelfs een keer de toon op nieuw aangegeven. Bachs motet „Jesu meine Freude", met begeleiding van orgelpositief (Tijn van Eyk), contrabas (Frans de Guise) en cello (Harro Ruysenaars) Drie auto's beschadigd in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Bij een botsing zijn gistermorgen op de Dokter Kort- mannstraat drie auto's zwaar bescha digd. Oorzaak was een volgens de po litie onverantwoorde inhaalmanoeuvre van een jonge Stompwijkse automo bilist. Rijdend in de richting Zoeter woude ging deze in dichte mist een auto passeren van een inwoner uit Rotterdam, die met aangepaste snel heid reed. Hij kwam daarbij in bot sing met een tegenligger bestuurd door een inwoner uit Zoetermeer; diens echtgenote liep een shock op. Alle anderen kwamen met de schrik vrij, maar de drie auto's liepen zware schade op; één voertuig was „total- SJZ naar De Ooievaars ZOETERWOUDE Na de magere resultaten van de laatste weken speelt SJZ morgen in het Haagse Zuiderpark de belangrijke wedstrijd tegen De Ooievaars. De opstelling van de groen-witten luidt; doel: Jan Fengler, achter: Theo Schuur, Jan v.d. Geest. Guus v.d. Geest, Leo v.d. Ham, midden: Jan Koek en Theo van Klink, voor: Henk v.d. Swan, Peter Beereboom, Loek Helder en Sjaak van Slingerland. Reserves: Nelis v.d. Krogt en Albert Bosman. Scheids rechter: N. v. 't Hoft. Aanvang: 14.30 uur. ZOETERWOUDE Het bericht van de aanbesteding van de bouw van een nieuw hoofdkantoor voor de Raiffeisenbank is verminkt in de krant gekomen. Hier volgt de juiste opgave: Bouwbedrijf Bosman Zoeterwoude f 548.500. De Ei-ven Paardekooper, Zoeter woude f 513.800. Aannemersbedrijf A. J. v, Benne- kom Zoeterwoude f 495.000. Bouwbedrijf Niersman N.V. Voor schoten f 492.800. De raming van het architectenbu- Veau J. v. Vliet te Leidschendam was f505.000. LEIDEN In Ulvenhout (Noord brabant) woont een vrouw, die eigenares is van een krot aan de Middelstegracht Door haar onwil om het „pand" aan de gemeente te verkopen, dupeert zü een jong echtpaar. Wanneer de bouwval te- gelijk met het laatste van de be lendende panden, het gebouw „Pniël", gesloopt had kunnen wor den, zou de gemeente voor ver vangende woonruimte hebben kunnen zorgen. Nu blüft het echt paar nog ingeschreven als wo ningzoekende. „Woningzoekend" is wel de meest- exacte aanduiding voor de heer en mevrouw R. Pinas, die zich „ver heugen" in het genot van weinig meer dan een lek dak boven het moedeloze hoofd. Van wonen is geen sprake in het optrekje, dat lekt als een gieter en waarin de wind sinds de belendende be bouwing is gesloopt vrij spel heeft door gaten, die groot genoeg zijn om er de hond door uit te laten. Ruud Pinas (23). geboortig uit Suri name, kwam bijna drie jaar gele den naar Nederland. Per maand f 105 Van een zekere De Turk huurde hü het onderkomentje aan de Mid delstegracht. De heer De Turk vertelde niet, dat hii niet de eige naar was. Hü vroeg wel een be drag van f 105 per maand voor een kamertje van 2,5 bü 3 meter, een gangetje naar het toilet en een keukentje, dat nauwelüks ruimte biedt. Daarboven een vlie- rinkje waarvan het dakbeschot aan de achterzüdc ontbreekt, zo dat de regen rechtstreeks op de trap klettert. Die trap is overigens een levensge vaarlijke kippeladder in een stijg- gat van minder dan schouder breedte. Halverwege kun je door een gat in de muur naar buiten kijken. Zelfs het bordje „onbe woonbaar verklaard", dat in 1964 zou zijn aangebracht, is van de gevel gerot. De huuradviescommissie achtte dit fraais niet meer dan f 4,10 per week waard. Sedertdien heeft De Turk zich niet meer vertoond; een afspraak om een kachel op de vliering te plaatsen is hij niet na gekomen. Pinas zegt: „Hü is Zé ker bang, dat-ie de huur moet terug betalen". Als gevolg van vocht, kou en vuil liepen de heer en mevrouw Pinas een huidziekte op, waarvan de ge nezing nogal wat kóstte. Het vrijkomen van een krediet heeft het slopen van „Pniël" verhaast. Daardoor is de toestand van het huisje- Middelstegracht 62 nog on houdbaarder geworden. De „waar de" van het geval werd door taxa teurs voor de gemeente op f 800 vastgesteld. Het waterdicht-sme ren van de muren (die door het „uitpeilen" buitenmuur zijn ge worden) zou f 5000 moeten kosten. Van een tijdelijk opkalefateren kan dus geen sprake zyrï. NIEUWKOOP In Paviljoen Plaszicht zün vrijdagmorgen alle ys- activiteiten voor deze winter ver deeld over de verschillende ysclubs. Zo zullen er schoolwedstryden voor jongens en meisjes komen, een dis- trictsschoolwedstryd en andere wed- stryden. Contactman tussen alle ver enigingen en de K.N.S.B. is de heer A. Hijdra. Dc grote merentochten, die voor heen werden gehouden, zün vrüwel onmogelük geworden door de vaar geul die in het Braassemermeer wordt opengehouden voor de brand stofvoorziening van Schiphol. Men heeft gesuggereerd het gebied in een oost- en westgedeelte te verdelen. YOGA IN LEIDEN LEIDEN Woensdag- en donder dagavond wordt in de Mytylschool een cursus yoga gegeven. Eind no vember beginnen opnieuw twee in troductie-cursussen van acht lessen, terwül daarnaast nog vier vervolg cursussen beginnen. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij de heer P. Blom. Zoeterwoudseweg 15, Leiden, tel. 44702. heel mooi gezongen, onderging men ten slotte toch min of meer als een opluchting. De genoemde cellist Ruysenaars (van het R. Ph. Ork.) had hiervóór de zesde suite voor cello-solo gestreken. Hij kon de grote technische moeilijk heden zeer wel aón, doch slaagde er niet steeds in. de toon ongerept te houden. De prélude klonk edel, maar wat te zwaarwichtig, de allemande niet belijnd genoeg. Ik vond de cou rante (hoewel niet puntgaaf), de ga vottes en de gigue het meest geslaagd en muzikaal het welsprekendst voor gedragen. JOHAN VAN WOLFSWINKEL WOUBRUGGE Onder voorzitter schap van de heer H. de Jeu werd gisteravond een matig bezochte jaar vergadering gehouden van de üsver- eniging in Het oude Raedthuys. De leden vernamen, dat de kas sloot met een klein nadelig saldo van 27,62. De heer C. Schüf werd bü de bestuursverkiezingen herkozen, ter wül de heer C. Wijsman werd op gevolgd door de heer H. Moer. De voorzitter kwam opnieuw met suggesties voor een eigen ijsbaan. Nu de vereniging is aangesloten bij de pas opgerichte sportcommissie, kwam op een vergadering ter sprake de aanleg van een derde voetbalveld, annex sintelbaan. Voorzien van een speciale plastic ondergrond zou hier op zeker een ysbaan kunnen worden aangelegd. Uit de vergadering kwamen boven dien de suggesties een stuk land aan te kopen dicht bij de Woudwetering, waarop een ijsbaan kan worden in gericht. Gezien het voorbeeld uit Ter Aar kan één en ander slechts ren dabel worden gemaakt, indien men dit terrein 's zomers als caravankamp eh 's winters als ijsbaan inricht. In de kom van het dorp stuit dit op tegenstand. By grondaankoop en de aanleg van een baan, die aan wedstrijdeisen voldoet, moet evenwel op twee ton gerekend worden, aldus de voor zitter. Dit is zqfider subsidies on mogelijk! Een dergelyke baan is ook moeilyk rendabel te maken. Na langdurige besprekingen over het vervoer van schaatsliefhebbers naar de Jaap Eedenbaan te Amster dam, werd besloten in samenwerking met de ysvereniging van Rynsater- woude en Leimuiden een bus te laten rijwen van de fa. Langhout tegen een zeer gereduceerd tarief. Dit be gint 1 december om 6.45 uur vanaf Wptanaas. Afscheid kol. Wessels LEIDEN Kolonel Th. H. Wes sels zal op 10 december het com mando over de Koksschool overdra gen. Gelegenheid tot afscheid nemen bestaat van 4 uur tot half z even in de Burgerzaal van het Stadhuis. De Eendracht had 55 jaar één secretaris RIJNSATERWOUDE Vüf-en- vüftig jaar lang heeft de heer S. J. Visser veel werk verzet als secreta ris van üsclub de Eendracht. Er was dus alle reden om feest te vieren vrüdagavond. Bovendien werd ook de heer E. G. Roosenboom gehuldigd, die 25 jaar bestuurslid is geweest. De heer Vis ser, die werd toegesproken door de heer Kalf van het gewest Zuid-Hol land en districtsvoorzitter Van de Voet uit Sassenheim, vindt het nu welletjes. Hij heeft zijn plaats be schikbaar gesteld voor een jonge, actieve kracht. Als opvolger werd de heer Aad van Velzen gekozen. Dolle Mina's in N'koop NIEUWKOOP Een tweehoofdi ge afvaardiging van de Dolle Mina's uit Rotterdam heeft vrüdagavond verteld over discriminatie van de vrouw, verandering van de heersen de opvattingen over de plaats van de vrouw, de opvoeding van kinde ren, parttimewerk, kindercrèches en dienstplicht voor man en vrouw. De twee dolle Mina's kregen vele vra gen op zich afgevuurd, vooral wat betreft de opvoeding van jonge kin deren. Steun Rijnsaterwoude voor actie Rijnstreek RIJNSATERWOUDE De raad ging gisteravond akkoord met het eervol ontslag verlenen aan gemeen tebode J. Rietdijk per 1 januari. Ook dc steun aan de actie De Rünstreek vraagt betere wegen leverde geen moeilijkheden op, evenals het kre diet van f 3333 voor een mappenlift. Aan de school voor chr. nat. onder- wüs werd medewerking verleend voor de aankoop van een diapro jector, een nieuwe taalmethode en enig gymmateriaal. totaal f 3200. De uitkering voor het gemeente- personeel van twee maal f 200 ging eveneens zo onder de hamer door. De subsidie van het Groene Kruis werd van f 10 per lid per jaar op trokken tot f 45. Voor Rijnsaterwou de betekent dit totaal f 11.250: per jaar (250 leden). Verkoop grond Rijnsburg RIJNSBURG B en W stellen de raad voor grond te verkopen aan het N.V. Bouwbedrijf J. J. Vogels te Wassenaar voor 152.400 totaal. De rond ligt aan de Rijnsburgerweg/ Frederikslaan, waar zes bungalows zijn gebouwd. Deze grond is even eens bestemd voor de bouw van vier bungalows. De totale oppervlakte be draagt 1692,5 m2. LISSE Dc nat. jeugdcollecte heeft ln Lisse f 536,81 opgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3