Clarks Civilisatie nu als „prachtboek" Twee Vlaamse „filosofietjes Jarigen Het hazenkind Tom De negertjes ékö ^M? jf® HET WEER BOEK - gespecialiseerd - BOEK Zijn dromen wel bedrog? Het geheim van de Tarot ZATFROAG 28 NOVEMBER 1970 !4 ■R- ANNET WOUTERS tekende Sint en Piet en HANS KROON de schoen, die er natuurlijk bijhoort. Annet en Hans zijn allebei zeven jaar. Dag meisjes en jongens, Jullie zullen het wel erg druk hebben op het ogenblik. Cadeau tjes kopen voor Sinterklaas je moet hem natuurlijk een beetje hel pen want dat kan hij niet alleen en surprises maken. Doen jullie dat ook voor je klasgenootjes? Tante Chris kon vroeger op school een lootje trekken en daarop stond dan de naam van het kind voor wie zij een cadeautje moest kopen. Maar een surprise maken is wel moeilijk. Je moet er echt een beet je handig voor zijn. Wat ook wel aardig is. bijvoorbeeld een klein geschenkje in veel papier wikkelen en dan steeds een andere naam erop zetten. Zo gaat zo'n pakje door veel handen voor 't eindelijk bij degene komt voor wie het echt bedoeld is. Tante Chris heeft eens een hele leuke surpirise gezien, een pianootje van zwart papier ge maakt met toetsen van wit papier erop getekend en een piepklein muziekboekje. Knap hè. om zoiets te kunnen bedenken Vanmiddag Is er een aardig kin derprogramma op de televisie. ,,Kla8sewerk" heet het. Verschil lende schoolklassen komen tegen Prijswinnaars Renata vA. Meiden ln Rotter dam en Petra Rodenburg in Leiderdorp hebben een prijs ge wonnen. Puzzeloplossing Bord, bierpul, bierton, buik, ballon, beer. Dank, bloemen, brievenbus, bezem, boer, blok ken, baby, bontjas, baard, bol hoed, boek, blad, boodschappen tas, broek, benen, bril, bek. elkaar uit In een competitiewed strijd. Er komt van alles in voor. Er worden vragen gesteld, ze moeten een zelfbedacht toneelstukje op voeren, laten horen of ze goed kunnen zingen enz. Jullie moeten vast eens kijken. Brieven waren er van: Caroline Poppeliers, Marijke van Veen, Je roen Visser "n leuke puzzel, hè Jeroen Eva van Heijningen heb je al een surprise bedacht? Nelie den Haan lijk je veel op je tweelingbroer? hoe waa de klas seavond? Marjan den Hartigh wat zal jij chique zijn In je "mi di" Francien Segers, Hans Kroon welke kleur heeft je vest. Hans? Ineke en Heieen Verhagen dat waa een lange brief, Ineke, ja, moeilijk ala je pas jarig geweest bent weer wat voor sinterklaas te bedenken Elly den Harder wat een prachtige rapportcijfers, zelfs een tien is er bij Arie de Jong een bijde hand zusje Is Liesbeth. hoor Anja van Noord adres was zo Tom was ondeugend geweest. Had eerst tantes kopje gebro ken en toen ze hem een standje gaf. verbeeld je, z'n tong uitgesto ken. Natuurlijk was tante verschrik kelijk kwaad, re gaf hem een pak voor z'n broekje. En zette hem voor straf, een poosje in een hoekje. Petra van der Niet stuurde dit versje. Zeven kleine negertjes die dansten in het rond. Ze zongen er een liedje bij en stampten op de grond. Drie kleine eskimo's die gingen naar de zee. Ze haalden er een walvis uit en legden hem op de slee. Eskimo's of negertjes zijn heus net als jij. Al z\jn ze zwart, al zijn ze wit, ze spelen even blij. Ja, en daar stond hij, nu had hij berouw. Hij huilde tranen met tuiten. Hij veegde zijn neus met zijn oren af omdat hij niks vond om te snuiten. Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag II 30 nov. Dirk Jan Dijkstra, Van Montfoortlaan 36. Wassenaar, 7 jaar, Conny den Hollander, Van Ostadestraat 34, Zoetermeer jaar, Annie Vegt. Dr. H. van Nes- laan 32, Noordwijk, 11 jaar en Piet Verhaar, Lekdijk 495, Nw.- Lekkerland, 9 jaar. 1 dec. Marjolein Papilaja, Malakka- straat 39. Den Haag. 12 jaar, 2 dec. Arja Kok, Heerjanstraat 33, Heerjansdam, 12 jaar, Jan v. Lan- gevelde, Wllhelmkiastraat 12, Goes, 11 Jaar en Dick van Ton geren. Dotterbloemstraat 16. Vlaardingen, 11 jaar. 3 dec. Dikkie Korevaar, Graafdijk Oost 49, Molenaarsgraaf, 11 jaar. 5 dec. Nely Reyneveld, Lagewaard 18, Koudekerk a d Rijn, 12 jaar. Koos Zondervan. Kuyperstraat 3, Hardlnxveld-Giessendam, 8 jaar en Elly van Zwieten, Rijndijk 275, Hazerswoude, 12 jaar. goed Joke Lindhout gezellig geweest met Cora? Lia v.d. Berg jij vindt het niet erg geen zusje te hebbén, nee, als je ook zo'n lief broertje hebt, hè Arie van Houwelingen 'n leuke dag met de reddingsbrigade Rob Bokhorst was de test moeilijk? Gijsbert en Cora van Houwelin gen jouw beste vriend is je hond Polly, Gijsbert Marianne Maliepaard en Marion Verheul steeds maar met de puzzel mee doen. Marion, wie weet win je nog wel 's een prijsje. Jongens en meisjes, tussen alle sinterklaasdrukte door moeten jul lie ook nog aan schooi denken, hè? Want de eerste rapporten zijn al uitgedeeld en er zullen er gauw meer volgen. Doe ja best en pro beer mooie cijfers te halen. Dag hoor. tot de volgende week. Veel groeten van tante Chris -T> n pr SM A=/> Dit is een leuke puz zel, meisjes en jongens. Een rebus. Jullie zien allerlei afbeeldingen, waarachter een letter, die je er af moet trek ken of een letter die in een andere verandert. Neem bijv. het eerste hokje. De naam van de eerste afbeelding schrijf je op min de letter K en de tweede min de letter D. Als je die twee woorden samen voegt, krijg je een plaatsnaam. Alle hok jes worden op deze manier een plaatsnaam. Dus je, krijgt er zes in totaal. De zes namen moet je inzenden vóór dinsdag 1 december. Veel plezier ermee, hoor. Wie in deze geschenkentijd erover piekert waarmee hij een cultuur- gevoelige verwant of vriend{in) nu eens een bijzonder genoegen zou kun nen doen, mag het peinzen wel staken. Want van de ook in ons land als Imponerend ervaren televisieserie „Civilisatie" heeft de Britse kunsthisto ricus Kenneth Clark zijn gesproken tekst bewerkt tot een rijk boek. Even Indrukwekkend als in het tv-beeld en misschien vaak zelfs in dringender omdat men er naar eigen believen op kan teruggrijpen ont rolt de presentator een boelend panorama van de hoogtepunten onzer be schavingsgeschiedenis. Achtergronden gaan leven, zicht wordt geopend op nevenaspecten die tot dusver wellicht aan de aandacht waren ontsnapt en samenhangen worden nu beter begrepen. Het boek „Civilisatie" kreeg van Fibula Van Dishoeck, Bussum dé specialist in historische werken een prachtvolle presentatie met 236 zwart-wit Illustraties en bijna vijftig sublieme kleurenreproducties op volle paginagrootte. Dolf Verroen en Ernst van Altena zorgden voor een Ne derlandse vertaling, die de expressieve verteltrant van Sir Kenneth Clark alle recht doet. „Civilisatie" behoort met een prijs van f 39,50 niet tot de goedkoopste boeken. Maar waar vindt men via 360 pagina's de „rode draad" door de cultuurgeschiedenis zo schitterend behangen met de fonkelende juwelen van 's mensen geest? „Mooi weertje, hè?" of: „Wat ie het vandaag guur" deze en der gelijke opmerkingen vormen vaak de opening van een gesprek. Maar wat weten we eigenlijk van het weer af? Hoeveel mensen kunnen vlot uitleggen hoe de regenboog ontstaat of wat bedoeld wordt met „krachtige wind"? Tussen haakjes: snapt u het weerkaartje op de tele visie? Op deze en vele andere vraag stukken geeft drs. B. Zwart heldere antwoorden in zijn boekje Het Weer. Duidelijke tekeningen en prachtige kleurenfoto's van wolken formaties. gezien vanaf de aarde en vanuit ruimtevaartcabines, ma ken de lezer in zo'n zestig pagina's wat meer vertrouwd met die won derlijke activiteiten hoog boven ons. Dit bijzonder instructieve boekje behoort tot de serie „Informatie in woord en beeld over.." van Mous- sault, Amsterdam, waarin eerder o.a. zijn verschenen „Sterrenkun de". „De Renaissance", „Het Strand" en „Levensvormen uit het verleden", 5,90). Jules Renard: Natuurlijke historietjes, met tekeningen van Peter Voa. Ultg. Meulenhoff. Amsterdam, 144 blz.. f 9,50. J. W. Voekuil-Ven Baarle Mlnl-tulnen, met kleurenfoto's Ultg. Kosmos. Amster dam. 96 blz.. f 4,50. Bematzky/Galiaard: Kalender voor de tuin, met schema's. Ultg. Kosmos, Am sterdam. 128 blz f 8.90 Hans Bergman: Ml|n leven een uitda ging, een bewoner van Het Dorp vertelt Ultg Zomer Ketmlng, Wagenlngen, 126 blz.. f9,93. Jullo Cortazer: De mierenmoordenaar, met tek. van Peter Vos. Ultg. Meulen- hoff, Amsterdam, 2e druk, 148 blz., f 10,-. Elf medewerkers onder red. v. Jac. J. Sinnema Kerstboek, met ill. van Bab Siljèe. Ultg. Ploegsma. Amsterdam, 63 blz., f 1,95. Ger. Soc. en Econ. Verband: Gemeen te-opbouw. Te bestellen vla penning meester G. S en E. V. Apeldoorn, postrek. 1200119; 236 blz f 12.50. Nel Veerman Huizen In scherven. Mei pocket voor jeugd. Ultg. Melnema. Delft. 192 blz.. f 1.75. Liesbeth Lems: Mlehe zegt „ia". Mei pocket voor ieugd. Ultg. Melnema."Delft. 190 blz. f 1.75 Clare Lennart: Vlindert tussen de (te nen, bevat de drie romana „Mallemo len". „Avontuur" en „Huisjes van kaar- tan". Uitg. Kosmos. Amsterdam, 325 blz.. f 14.90. Michael Brlx- Wat kinderhanden kun nen maken, gevarieerde handenarbeid Uitg. Zomer Keumng. Waqeningen, 175 blz.. 240 afb. ook In kleur, f 12,50 Thich Nhat Hanh; De schreeuw van Vietnam, gedichten, met tek van Vo- dlnh Ultg. Ten Have. Baarn, f 9,75 Mark Insingel: Modellen, gedichten Ultg. Meulenhoff, Amsterdam. 39 blz., f6..50 Henk van Kerkwijk- Mythen, legenden en andere anachronismen. Ultg. Meulen hoff. Amsterdam, 31 blz, .f 8,50 In de serie „Informatie in woord en beeld over..." verschenen van G. den Hoed: Het Strand; drs B. de Zwart; Het Wear; G. den Hoed: Paddestoelen en drs. D Vreugdenhil: Natuurbeheer. Per deeltle 80 blz.. veel III. ook In kleur. f5.90. Monica Penders: Kaboutertijd, groot aantal aprooklea, eerder door Troa-radio uitgezonden. III. van Academieleerllngen, Arnhem. Ultg. Meulenhoff, Amsterdam. 161 blz f 12.50 boek, korte toelichtingen op de bijbel boeken met fascinerende collages In prachtige druktechniek, van Birte Dietz Uitg Boekencentrum. Den Haag. 72 blz.. f 12.90. José M Gonzalez Ruiz: Het christen dom geen humanisme .Ultg Nelissen. Bilthoven, 214 blz., f 14,90 H. Heelberg. De Japanse uitdaging, over de econ. expansie. Ultg. Elsevier, Amsterdam. 203 blz, f 8,90. Ir. W Bos Jzn.: Slledrecht zoals het was 1890 - 1940. Veel unieke oude foto's Uitg. Rljkhoek, Den Haag. De Sav. Loh- manlaan 491. Isaac Peshev/8: Zlateh de Galt en an dere sprookjes, met tek. van Maurice Sentfah. die bekroond zijn met de Ander- senprlja 1970 voor illustratoren. Ultg. De Fontein. De Bilt, 93 blz.. f 7.90 Grzimek. Het leven der dieren, deel VII Vogela 2, met zeer groot aantal platen en foto's in kleuren plus tekenin gen van vogels binnen de tekst. Ultg. Het Spectrum. Utrecht. 750 blz. Graag vestigen wij de aandacht van liefhebbers van aforismen op twee inhoudelijk en qua uiterlijk kostelijke boekjes, te weten Ge zegden van Marnix Gijsen en Fil ter uw dag van Karei Jonckheere. „Dromen zijn bedrog", zegt het spreekwoord en menigeen zegt het klakkeloos na. Wel mag men zich afvragen of degenen die zich op deze wijze van de droom afmaken, zich ooit wezenlijk in het verschijn sel hebben verdiept. Het is o.a. uit de bijbel dat wij weten, hoeveel waarde de mens reeds In het .grijs verleden aan de droom heeft gehecht. Men denke slechts aan Jacobs lievelingszoon Jozef. In dit verband behoeft het al niet meer te verbazen, dat uit Egypte en de omringende landen heel wat droombeduidingen stam men en ook, dat moderne onder zoekers belangstelling hebben voor die oude verklaringen. Veel daarvan is terug te vinden in Het groot Egyptisch droomboek, waarvan dezer dagen bij H. Meu lenhoff, Baarn de dertigste druk is verschenen (116 blz., f 8,90). Deze uitgever heeft ook een astrologische vraagbaak laten ver schijnen. Onder de titel Ean blik in uw toekomst geeft Oscar Rencke persoonskenmerken en karak terstructuren aan, alsook aspecten waarmee betrokkenen rekening zouden kunnen houden. Het is al gauw dat de schrijver, een Neder landse astroloog, in zijn „voorspel lingen" stevig op de populaire toer bezig is. (114 blz.. f 7,9). resp. 102 en 119 blz., ƒ9,90 per deel. Het zijn gezamenlijke uitga- ven van Nijgh en Van Ditmar, Den oekl Haag en Meulenhoff, Amsterdam. ren, Twee Vlaamse schrijvers, dl« l"H ook in ons land geïnteresseerde lezerskring heb ben. Gijsen, de rake typeur, bij wii jjt ironie en wijsheid om beurten ol gedamenlijk existeren; Jonckheere, pr wellicht de meer geëmotioneerde, n ai meer op zichpelf betrokken denkerf de met een zekere pessimistische in slag. We zetten ze maar eens naaat elkaar. Jonckheere: „De jeugd weet niet wat ze wil, wel hoe". Gijsen: Wat is een mens ander» dan een manier van doen?" J „Met zijn geld gaf de vader ook de geest maar geen van deWer erfgenamen in deze". G: Rijke mensen zijn maar arme mensen die geld hebben". J: „Lolbroek: wie zich rot lacht eer hij rijp la". G: „Voor de harteloze ligt «r E een grap in elk drama besloten", inde J: De afstand tussen verleden «e toekomst wordt met de dag kiel- ner". Smidje Verholen en de rare alchimist" 74: Met een rauwe gil schrok de oude heer wakker, uitroe pende: „Help! Help! Brandt ende vuur! Help! Vuur ende brandt! myne werckplaetse gaet in de fick ende in de prack! Help!" En voor smidje Verholen goed en wel besefte wat er zou gaan gebeuren, was de oude baas uit zijn bed gesprongen. Hij greep een leren, met water gevulde brandemmer en stortte de inhoud daarvan over smidje Verholen's brandende zaklantaarn heen. Doch wie zal zijn stomme verbazing beschrijven, toen hij be merkte dat er niets siste of rookte en dat het vermeende vuur al evenmin doofde. De electrische lamp bleef rustig branden. „Hoe hebbe ick het nu? Wat is dat voor een geheymslnnighen licht- maecker?" stamelde hij onthutst. „Een electrische zaklantaarn, mijn goede vriend", antwoordde de smid. „Wel blom van swaefel ende vuur van conste", zei de alchimist. „Ick ken uw stem! Wie syt ghy?" „Ik ben uw vriend smidje Verholen", antwoordde de smid. „Ik zal een paar kaarsen aansteken. Dan kunt u me beter zien. Zie zo.„, herkent ge me nu?" Hij maakte licht, ging op de rand van het bed zitten en vérwijderde rap zijn snor en bolhoed. „Haaaa...!!! Hoe heerlyck U weer te sien!" juichte de oude alchimist. „Ick hebbe wel seere naer U verlangt! Comt aen, ick kleed my wel rap in myn swarte pack, want ick en can toch niet in myn slaepjurck blyfen als er besoeck is." Snel begon de oude baas zich aan te kleden en hij vroeg opgewonden: „Segh my toch eens, myn beste Verholen. Wat en is dat voor een constiglycke lichtbron, die ghy daer in de hand meevoert? Het vuur ginck niet eens uyt als ick er waeter overheen smeet!" „Ik noemde de naam toch al", antwoordee de smid. „Dit is een electrische zaklantaarn. Een héél handige uitvinding mag ik wel zeggen. Héél handig." „Hebt ghy dit vernuftiglyck lampeken soms ook uytgevonden, net zoals ghe het d= stoomlocomotief deed?" vroeg de alchimist weer. nop: stei G: „Wat een denkend men» overblijft, Is te doen ala Rem brandt: in een spiegel superieur grijnzen." Reeds ten tijde van de Egyp- tische koning Hermes Trismeglsl zouden magiërs en filosofen voi het verklaren van gebeurtenissi en het schouwen in de toekor gebruik hebben gemaakt van Tai kaarten. Ehhter, ook China en Indi worden als land van herkomst gi noemd, waarnaast dan nog woi gewezen op de relatie met de Kal bala, de Joodse esoterische leer mystiek. Hoe het zij, Europa kent de t4 rotkaarten met hun mystieke synT boien al vele eeuwen, want oudste nog bewaard geblevf exemplaren dateren uit 1390. Mei zegt dat de beduidingen van sM Tarot voor ingewijden zo helder^ zijn, dat mensen die eikaars taal niet spreken, elkander vla de Tarotl zonder moeite kunnen begrijpen. Vele markante persoonlijkheden! hebben er zich mee bezig gehou-l den en zijn door de Tarot beln-l vloed, te noemen zijn o.a. T. S.l Eliot, Ouspensky, W. B. Yeats ent Jung. Eden Gray heeft Het geheim de Tarot beschreven in een inte-^ ressante uitgave van Bert Bakker,! Den Haag. (ƒ8,50). De schrijver zocht in een groot aantal oudal bronnen naar de basisbetekenis van de 78 kaarten, die bij dezelfde Ir uitgever zijn verschenen, (ƒ8.501 per stel). Vanavond te zien NED 1 KRO 4.50 uur Oebele 7.04 uur Filmrubriek 20.20 uur Marcus Welby. 21.10 uur Brandpunt. 21.40 uur Unicef Gala 1970 (deze uitzending duurt 2 uur). NED. 2 AVRO 7 04 uur Sportpanorama 8 20 uur Esthercolor: show met Esther Ofarim. 9.10 uur Filmrubriek 9.45 uur Carol Burnettshow 10 30 uur Braziliaans voetbal. Vanavond te horen Hilversum I KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur kritisch programma Cursief. 10.42 uur Goal. muzikaal sportprogramma. HILVERSUM II VARA 7.35 uur operafragmenten. 8.15 uur (NOS) jubileumconcert Radio Kamerorkest, Omroepkoor en solisten. 10.40 uur Drie-ster 11.15 uur Piggelmee. RADIO VANAVOND ZATERDAG 2» NOV. Hilversum I 4*2 m. KRO: 11.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 De roepende in de woestijn: Eucharistieviering. 19,30 (S) Volksmuziek. 20.00 Verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) Kurslef: een programma dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.42 (S) Goal...!: sport programma met kommentaren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 29* m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 (S) Uit eigen huls: studio-opnamen. 19.30 Nieuws. 18.35 De Scala 1918 - 1926: operamuziek. NOS: 20.15 De N.O.S. Orkesten en Koren 25 Jaar: I. Omroepka- merkoor en omroepdub bei- kwartet: n. Radiokamerorkest en Radiokoor. In de pauze: plm. 21.00 - 21.25 Programma over de koorformatles. 22.30 Nieuws. 22.40 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Licht pla- tenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 GO Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. KRO: 19.04 (K) Voor een briefkaart op de eer ste rang. fllmrubrlek. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.20 <K> Mar cus Welby. TV-serie. 21.10 Brandpunt. 21.40 (K> UNICEF - GALA 1970 te Lausanne. NOS: 23.40-23.45 (K) Journaal. Nederland n. NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 <K> Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. AVRO: 19.04 AV- RO's Sportpanorama. STER: 19.55 <K> Reclame. NOS: 20.00 <K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. AVRO: 20.20 (K) Es thercolor. showprogramma. 21.10 (K) AVROS-koop: fllmru- j brlek. 21.45 <K) The Carol Bur- 1 nett Show. 22.30 AVRO's Sportpanorama: Braziliaans voetbal. NOS: 23.15-23.20 (K) Journaal. BelglP. Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.25 Zandmannetje, 18.30 U.F.O.. jeugdfilm (5). 19.20 Autorama. voor automobilis ten. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht, culturele kroniek. 19 57 Mededelingen. 20.08 Nieuws. 20.25 Hier is Lucy, tv- serie (21). 20.50 Canzonisslma, programma rechtstreeks van uit het Amerikaans Theater. 21.50 Echo. 22.20 Reis naar het onbekende tv-serle (12). 23.10 Nieuws. RADIO MORGEN- ZONDAG 20 NOV. Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8.15 (S) badlnerle: oude muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: Nederlands Kerkmuzlekensem- ble: oude- en moderne gewij de muziek (opn) .10.00 Eucha ristieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Promenade Orkest. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.no Kerkorgelconcert (opn). 12.40 Tussenbeide: actuele kro niek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) De psalmen in de nieuwe berij ming. 13.30 (s) Klassieke koor zang. 13.55 Poëzieprogramma. NOS: 14.15 (S) Concertgebouw orkest en solist. (In de pau ze: plm. 15.05-15.30 Adempauze: kunstkroniek en sport ln het kort). 16.15 Revolutie als alter natief. gastcollege. CVK: 17.00 Samenkomst van het Leger PROGRAMMA'S des Hells. 18.00 Convent: ker kelijk journalisten lorum. 1KOR: 18.30 Kyoto, nou èn?: discussieprogramma. Plm. 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Kerken ln Enge land en Schotland. 20.00 (S): Klassieke instrumentale ka mermuziek (gr). 20.35 Com nu met sangh: samenzang geeste- lljke liederen. KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht mu ziekprogramma. 22.00 Kruis punt: magazine met achter grondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale In formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 299 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.18 voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. (Om 9.00 Sportmededelingen.) 9.45 Hu manistisch Verbond. IKOR: 10.00 Hervormde kerkdienst. 11.00 Kyoto, nou èn?. gesprek ken n.a.v. de Wereldconfe rentie voor Religie en Vrede. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta!: Infor matieve show. gelardeerd met commentaren, meningen, voor spellingen en muziek. NOS: 14.30 Programma voor de bui tenlandse arbeiders. VARA: 17.00 (S) Populaire Muzlekshow met VARA-dansorkest en so listen. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 (S) Metro's Concert Music: Metropole or kest. VARA: 18.30 (S) En die vrouw die kiest een heer, ca- barelprogramma. NOS: 18.50 Bij nader inzien: journalisten- forum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Vioolduo en plano. 20.00 Je wordt er gek van: pro gramma over psychiatrie en maatschappij-verandering. AVRO: 20.30 <S) Verzoekpla tenprogramma. 22 jo Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ra diojournaal. 22.55 (S) Voor de nacht uit....: licht muziekpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Platenpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla tenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-18.00 Sportrepor- tages en -beschouwingen met lichte grammofoonmuzlek. (15.00, 18.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN Nederland I. NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K> De Borderers. TV-serie. 16.15 Openbaar Kunstbezit. 16.30 (K) Reportage van het Europese Kampioen formatie- dansen te Neuss a.d. Rijn (W.DId). 16.55-17.00 Toto-uitsla gen. TELEAC: 18.20-18.50 Dam men voor beginners - les 11. NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor kin deren. CVK/IKOR: 19.05 Zus ter Corlta en de eenzame me nigte. documentair pro gramma. VARA: 19 30 (K) Kinderen voor kinderen. Tv- fllm. NOS: 20.20 (K) Journaal. VARA: 20.25 (K) Vlc Singel: III. Vlc Singel en de wilde beesten. TV-spel. 21.45 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk. 21.50 Signalement: Maandelijks programma over I kunst en kuituur. NVSH: 22.30 Sextant - TV-magazlne van de NVSH. NOS:. 22 50-22.55 (K) Journaal. Nederland II. NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fablan van' Fallada. TV-feuilleton voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K) Panoramlek: achter grondinformatie over gebeur tenissen ln binnen- en buiten land. 20.45 (K) Dubbeldekkers. TV-serie. 21.10 Studio Sport n. 21.35 (K) Video: terugblik op 14 dagen aktivltelt van TV en andere publiciteitsmedia. 22.15-22.20 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerle: klassieke- en amusementsmu ziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.44 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw-). 10.00 (S) Klassieke kamermuziek (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Ne derlandse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogram ma 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws. 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.58 Ra dio-Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Bariton en plano. 15.06 Gereformeerde middagdlensl. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en com mentaren uit alle delen van het land en veel muziek. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 17.31 NCRV en filoc: actueel pro gramma met muzikale Illustra tie. (18.19-18.29 Politieke Par tijen: Uitzending van Binding Rechts. Hilversum .11. 29» m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmu zlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Verzoekplatenprogramma. (9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: u.oo Nieuws. 11.03 Beethoven - 200. VPRO: 12.00 vPRO-maan- dag: klassieke muziek met tussen 12.00 en 14.00 uur nieuws, en Informatie over muziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Ingrijpen ln de evolutie?, toespraak. 15.20 Licht orkest. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Muziek uit de Ne derlandse Antillen (opn.). 16.36 Mlkadoo: kinderprogramma. 17.30 Draaiorgefmuziek (gr.). 17.40 Overheidsvoorlichting. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. en FM- kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Popstation. (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Su- zie Cream Cheese: licht pla- tenprogramma. 12.00 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio. KRO: 13.06 Nieuws. 13.02-18.00 KRO-op- Drie: pop-mixture. (14.00. 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MAANDAG Nederland I. NOS/NOT: 10.45-11.35 School-tv. TELEAC: 12.00-12.30 Onze landbouw nu en straks - les 6. Zondag te zien NED 1 VARA 7.05 uur (CVK IKOR) Zuster Corita en de eenzame menigte. 7.30 uur Kinderen voor kinderen. 8.25 uur Tv-spel: Vic Singel en de wilde beesten. 9.50 uur Signalement: Steden van morgen. NED. 2 NOS 7.05 uur Fabian van Fallada. 7.30 en 9.10 uur Studio Sport 8.20 uur Panoramiek. 8.45 uur Dubbeldekkers: Mist. 9.35 uur Video. Zondag te horen HILVERSUM 1 NCRV EN KRO 7.07 uur Kerken in Engeland en Schotland. 8.35 uur geestelijke liederen. 9.00 uur Muziek a go-go, amusementsprogramma. 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt. 11.00 uur Audio, serieuze muziekinformattie. HILVERSUM II VPRO EN AVROi 8.00 uur „Je wordt er gek van", programma over psy chiatrie en maatschappijverandering. 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Voor de nacht uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 14