Concertinomoet geschikte werken kiezen Meer recreatie in N oor dwi jkerhout Auto's blijven op Kaag-eiland Na ongeluk overleden Raad Sassenheim toch akkoord met subsidie EEN BEZORGER Raad Nieuwkoop spra| over structuurplan Wonen in Ridderveld laat nog wel te wensen over Het Centrum in Rijnsburg vierde 25-jarig bestaan Restauratie hervormde kerk Gasverlies in Hillegom het grootst Succes voor actie bewoners Endepoel Alphen aan den Rijn Bouwplannen voor Nieuw-Vennep Alphenciren voorgelicht I NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 NOVEMBER! KOUDEKERK Onder redelijk goe de belangstelling musiceerde het certino",shrdlu shrdlu shrdlu shrrr Koudekerks Blazersensemble 'Con certino' en zongen 'Die Rhynse Sanghers' (uit Bodegraven) gister avond in de hervormde kerk. De heren C. Smit en D. van Kempen bliezen de klarinet, P. de Boer en M. Geerlof de trompet, J. Bijleveld de tenorhoorn, R. Vergunst de tuba en mevrouw A. C. de Nie bespeel de dé philicorda. Vier metaaibla- zers vormen met twee klarinetten en een zachte achtergrondphilicor- da geen bevredigend evenwicht. Over de individuele prestaties kan ik, afgezien van enkele minder correcte inzetten, geen kwaad woord zeggen. Het eerste allegro uit Johann Chris tian Bachs Sinfonia (in Bes) komt echter in deze bezetting te kort; de hoornsolo in Mozarts Concert nr. 4, kreeg door de (overigens zeer verdienstelijk bespeelde) phi licorda een te vage en ongenuan ceerde achtergrond en Air uit Bachs derde Suite vraagt eveneens andere, fijnere bezetting. In het tweede optreden veranderde er veel ten goede. Het koperkwar tet blies gaaf Beethovens 'Die Him- mel sühmen' en in het andante uit Bizets Arlésdenne-suite hoorden we een fraaie baritonsolo. Ook het menuet, ofschoon te langzaam ge speeld, klonk zuiver en verzorgd.. Het ensemble zal er dus goed aan doen, geschikte werken te kiezen, want het repertoire is voor deze samenstelling zeer beperkt. 'Die Rhyjise Sanghers', onder de rus tige, en muzikaal-betrouwbare lei ding vam Dirk van den Bosch zong eerst met begeleiding van het bla zersensemble waardoor de kwali teit nog niet duidelijk werd. Dit was wel het geval, toen alleen mevrouw Kruiswijks correcte pia nospel een bescheiden achtergrond vormde. In 'Ontwaakt, gij die slaapt' braken de tweede tenoren in de laatste regel te sterk door. Verder gaven de mannen milde en beschaafd klinkende uitvoeringen van onder meer, Brahms' 'Wiegelied' en Schu berts 'Der Lindenbaum'. De zang had reliëf, was homogeen en toch doorzichtig. Het concert werd besloten met Schu berts 'Die Allmacht' en 'Ich sah einen neuen Himmel', waarin ook een sopraan-soliste, mevrouw Van der Wilt-De Ruiter, meewerkte. JOHAN VAN WOLFSWINKEL HAZERSWOUDE De 75-jarige heer H. J. Overdam uit Hazerswou- de, die gistermorgen om negen uur op het kruispunt Röndijk-Brugge- straat tijdens het oversteken van de Rijndijk werd aangereden door een vrachtwagen, is in de loop van de morgen overleden. Dc man, die sinds kort in het Koudckerk.se bejaarden huis woonde, was met zijn bromfiets onderweg naar Rhvncnburch. De EHBO had de heer Overdam, die een actief aandeel had in de activiteiten van de bejaardensociëteit te Hazers- woude-dorp, met ernstig hersenlet sel naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. RIJNSBURG In de Jeugdhaven vierde de buurtvereniging Het Centrum gisteravond het 2-jarig bestaan. Voorzitter C. Borsboom zei, dat de vereniging niet zo maar tot stand was gekomen, maar in het besef, dat de onderlinge band onmisbaar is. Illj was er een beetje trots op, dat Het Centrum 25 jaar geholpen had de burgerzin te verwezenlijken en gestalte te geven. Van het gemeentebestuur was wet houder De Mooy aanwezig. Verder waren er vertegenwoordigers van de zuster- en Oranjevereniging, ter wijl natuurlijk ook de ereleden J. Zwaan en J. G. Glasbergen niet ont braken. Als activiteiten van de ver eniging noemde de voorzitter de ver- SASSENHEIM In de raadsver gadering van gisteravond was het voornaamste agendapunt de subsidie voor de restauratie van het her vormd kerkgebouw. Na de toelich ting van de voorzitter sprak de heer Van Breda namens de prot. chr. fractie. Inplaats van de mogelijkheid van een hogere subsidie als de kos ten voor de hervormde gemeente onhaalbaar zouden zijn, vroeg hij in één van de volgende vergaderingen met een nader voorstel te komen, dat naast de eigenlijke subsidie, te gemoet komt aan de kosten van fi nanciering en rentedekking door de kerkvoogdij. Mevrouw Meyer en de heren Verde- gaal, Platje en Van IJsseldijk be treurden het, dat er over deze zaak geen contact was geweest tussen kerkvoogdij en b. en w. en vroegen om exacte cijfers en een ander voor stel. Verder bleek, dat allen het wel met het subsidievoorstel eens waren, maar dat men de eigen kosten van de hervormde gemeente te hoog vond. De voorzitter zei, dat het voorstel van b. en w. is, zoals bij dergelijke zaken past. Niet ieder gemeentebe stuur subsidieert voor 30 pet, zoals HILLEGOM Het gasverbruik in de Bloembollenstreek zal in 1971 toe nemen met tien miljoen m3. Dat deel de de directie van het Gas- en Water- voorzieningsbedrjjf voor de Bloem bollenstreek mee tijdens een vergade ring van het algemeen bestuur. 's Morgens vroeg en 's avonds zal het drinkwater de komende weken lichtbruin zijn. Tevens zal de water druk afnemen. Dat houdt verband met het schoonmaken van de leidin gen. Bij de waterwinplaatsen zal een onderzoek naar de aanwezigheid en invloed van kwik worden ingesteld. Men sprak ongerustheid uit over de waterwinning. Het algemeen bestuur is diligent Sassenheim heeft het minste gas verlies door lekkage. Dit is in Hille gom het grootst. Er bestaan plannen voor een servicedienst ten behoeve van eigenaars van gaskachels en cen trale verwarmingsinstallaties. Per 1 januari 1971 wordt het vast recht gasverbruik met drie gulden verlaagd. Nieuwe commandant Sassenheim SASSENHEIM Als opvolger van de heer W. A. de Romph, is als groepscommandant bij de Rijkspoli tie benoemd opperwachtmeester B. Grevink, vervangend groepscomman dant te Bennebroek. De heer Grevink is oorspronkelijk afkomstig uit Win terswijk en doet in zijn huidige func tie gedurende 7 jaar dienst. Daarvóór was hij ongeveer 7 jaar vervangend groepscommandant te Brakel en eer der vele jaren postcommandant te Ba re hem. het voorstel beoogt. De 10 pet uit eigen middelen wordt als normaal gezien. Hiervan mag alleen worden afgeweken als er duidelijke indica ties zijn. Hij zegde toe, dat de raad in de vergadering van januari '71 nader geïnformeerd zal worden. Het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Bij de rondvraag vroeg de heer Platje of er al iets bekend was over de schoolenquête in de Kooiwijk. De voorzitter zei, dat de commissie een onderhoud heeft aangevraagd bij b. en w. lichting van de Vliet, het meedoen aan net corso, de Sinterklaasviering voor de kinderen en de uitgaansdag. Bij wijze van uitzondering wilde hij één persoon noemen, die een wer ker van het eerste uur was en 17 jaar de stuwende kracht van de ver eniging is geweest. Dat was de heer W. Timmers. Ook aan incasseerder Wim van Egmond werd dank ge bracht. Mevrouw J. Koeleman deelde mee, dat bij het saldo van f 365,- waarmee het boekjaar was begonnen, ruim f 280.- kon worden gevoegd. In haar verslag vermeldde mevrouw H. C. W. de Haan -Ravensbergen, dat het le dental tot 172 was gestegen. De feestverlichting was uitgebreid- tot illuminatie van de bruggen. De uit gaansdag zal voortaan worden ge splitst in groepen van 5 tot en met 8 en van 9 tot en met 13 jaar. Wethouder De Mooy constateerde dat het enthousiasme niet was ver minderd. Als gemeentebestuur mogen we blij zijn, dat er een vereniging bestaat waarvan de leden tonen, wat burger- en gemeenschapszin is. Bij de bestuursverkiezing nam me vrouw De Haan de plaats in van mej. Zwaan en kwam de heer P. van Eg- mond ir. de plaats van de heer P. Smittenaar. De heer Jac. Ravens bergen werd herkozen. Tot slot werd „Het meisje met de rode strik" opgevoerd door de toneel vereniging De Aarkanters uit Ter Aar. NOORDW1.IKERHOLT De recrea tiemogelijkheden rond het Ooster- duinsemeer wordt in belangrijke ma te uitgebreid. Niet alleen wordt de mogelijkheid onderzocht om het nu ongeveer 3(J ha grote meer met nog ongeveer 20 ha uit te breiden, maar bij de Ruigen- hoek is een modern motel gepland en de provincie heeft een fors be drag op de begroting voor 1971 ge bracht om tot de uitvoering van de plannen te komen. Naast vele mogelijkheden tot dag een beplante oostelijke oever, is een brede strook te bestemmen voor de bouw van een recreatiedorp met on geveer 400 zomerwoningen, gebou wen voor ontspanning en winkels. De plannen tot bouw en exploita tie van dit recreatiedorp zijn van de Bouw- en Aannemingsmaatschappij Noorlander en Zonen NV te Leider dorp, de eigenaresse van de grond. Promoties in Leiden LEIDEN De heer R. Bambang Oetomo te Oegstgeest, is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op het proef schrift „Van asyl tot revalidatiecen trum (De opkomst en doorwerking van de resocialisaringsgedachte in Nederlandse psychiatrische inrichtin gen)". Promotor was prof. dr C. J. Lammers. De heer J. J. A. Hertevelt te Oegst geest. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op het proefschrift ..Geology of the upper serge and valira vallays, central pyrenees, An dorra-Spain". Promotor was prof. dr H. J. Zwart. LEIDEN Dc dansgroep Marjolein Brlër komt dinsdag 1 december op nieuw in de Schouwburg. WARMOND Tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering, bleek, dat de aktie. die een tijd ge leden in het pin Endepoei werd ge houden, wel enig succes heeft ge had. De bewoners van de een-en- ïachtig woningen protesteerden toen tegen geluidshinder van verwar mingsketels en tegen onvoldoende verwarming. Bovendien werden pas geleden de stookkosten van 3.15 tot 3.50 gulden verhoogd wegens een foutieve raming. Al deze bezwaren zijn inmiddels •doorgesproken met de woningstich ting Warmunda, die al enkele euvels heeft kunnen verhelpen. De stook kosten kunnen niet anders worden berekend. Over de betaling van achterstallige stookkosten is men nog in beraad. Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het aadsbesluit om het oude raadhuis te restaureren. Men keurde het voor stel om een parkeerverbod voor de gehele noordzijde van de Warmun- dastraat in te stellen, goed. Bedragen werden toegekend aan de school met de Bijbel voor nieuw meubilair, en aan de eigenaar van 't Hoekje bij de Pomp, een expositie ruimte. De begroting wordt behan deld in de op 15 december te houden raadsvergadering. Rest nog de vaststelling van een bestemmingsplan voor het gebied rond het Oosterduinse meer en met de uit voering van de bouwplannen kan worden begonnen. Omdat de procedure veel tijd kost heeft de gemeenteraad dinsdagavond besloten te verklaren, dat voor het onderhavige gebied een bestemmings plan in voorbereiding is. Nu kan voor het bouwplan „Sollasi" vergunning worden verleend. De informatie om het Oostduinse meer te vergroten, was voor de heer N. H. Hogervorst aanleiding op het gevaar van verzilting te wijzen. Eerst als er zekerheid bestaat omtrent de uitvoering van de plannen tot vergro ting van het Oostduinse meer, ko men deskundige rapporten los, en dan nog kan de gemeenteraad een nieuwe wijziging van het bestemmingsplan tegengaarj, aldus burgemeester BoS- ma. Sollasi kan nu bouwen. Spiritisten niet te overtuigen NOORDWIJK Op een goed be zochte vergadering van de Vrouwen bond, sprak ds. K. J. H. Burgy uit Den Haag over het spiritisme. Ds. Burgy merkte op, dat er >in ons land tussen de 3000 en 6000 spiritisten zijn. Een spiritistische séance is in feite bedrog. Niet de mening van de „opgeroepen geest" wordt weergege ven, doch die van het aanwezige „me dium". Het gesprek is zeer moeilijk, want spiritisten zijn niet met logische ar gumenten te overtuigen. Het spiritisme is omstreeks 1850 uit Duitsland in Nederland geïmporteerd. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag 26 nov.: hoog water 1.21 en 13.37; laag water 9.27 en 21.37. Jonge kapper won prijs in Tokio VOORSCHOTEN Giste- ren is Jan Teske terug gekeerd uit Japan met een bronzen medaille, behaald op de internationale be- roepenwedstrijden in Tokio. De 16-jarige Jan is kappers bediende in de heren-kap perszaak van zijn vader. Op de nationale beroepen- manifestatie in Utrecht wist hij de eerste plaats te be halen in de afdeling kappers vak. In aansluiting daarop volgde op 5 november uit zending naar Japan. De jonge Voorschotenaar is onder de indruk van zijn fantastische reis. Het was zijn eerste vliegreis, sterker nog: zijn eerste over de grens. Het „Comité voof natio nale en internationale be- roepenwedstrijden" had de reis georganiseerd. In totaal gingen 27 jonge Nederlan ders naar Tokio. Samenwerking in Leiden Christengemeenschap- Baptisten-Heilsleger LEIDEN Er is een steeds hechter wordende samenwerking op gang ge komen tussen de Evangelische Chris tengemeenschap van de heer Dikkes. de Baptistengemeenschap Leiden en het korps Leiden van het Leger des Heils. Baptistenpredikant ds. Reiling en de heer Dikkes namen hiertoe eni ge tijd geleden het initiatief, terwijl nu ook majoor Vons van het Leger des Heils enthousiast aan deze sa menwerking deelneemt. Er zijn al gemeenschappelijke dien sten gehouden van de Baptistenge meente en de Christengemeenschap. De belangstelling hiervoor was groot. „Wij ontdekten elkaar als gelovigen" zo vertelde de heer Dikkes ons. „en deze praktische gemeenschapsbeoefe- ning bleek geweldig goed aan te slaan". Zondagavond om 7 uur wordt nu een gemeenschappelijke bijeenkomst van het Leger des Heils, de Baptis tengemeente en de Christengemeen schap gehouden. In principe is. als plaats van samenkomst de korpszaal van het Leger des Heils aan de Hooi gracht gekozen, maar als deze ruimte te klein is, hoopt men gebruik te kun nen maken van de Chr. Geref. kerk aan het Steenschuur. In deze bijeenkomst spreekt ds. Rei ling over „Hoe gij u bekeert hebt"; evangelist Dikkes over „Ge hebt a bekeerd om te dienen en te verwach ten". Ook majoor Vons zal een facet van de bekering belichten. RIJNSBURG De Rijnsburgse schaakclub heeft de competitiewed strijd in de tweede klas A tegen VTL uit Leiderdorp met 6-4 verloren. bejaardencentra LEIDEN De „Stichting tot ex ploitatie van bejaardencentra te Lei den" heeft ten behoeve van het com plex van 139 bejaardenflats aan de César Franckstraat een lening aan geboden gekregen van f3 min de stichtingskosten bedragen ruim f 6 min. Verder heeft de „Stichting tot ver pleging van langdurig zieke bejaag d<#i" ten behoeve van het in aan bouw zijnde verpleeghuis aan de Aaltje Noordewierlaan twee leningen met een totaal van f 6 min aangebo den gekregen. De stichtingskosten be dragen f 10,5 min. B en W stellen de raad voor, de gemeente garant te laten zijn voor betaling van rente en aflossing. De pogingen om nog meer lenin gen te krijgen voor het restant van de stichtingskosten worden voortge zet. IJsclub Voorschoten geen lid van KNSR VOORSCHOTEN De ijsclub nam afscheid van de voorzitter A. Verseput, die door overplaatsing het dorp heeft verlaten. Tot voorzitter wen! de heer J. Lekkerkerker geko zen. De aftredende bestuursleden de heren Schopnbeek, Olsthoorn en Mul der werden herkozen. De wenselijkheid kwam naar vo ren de E.H.B.O.-post te voorzien van een telefoonaansluiting. De ijsclub zal zich niet aansluiten bij de KNSB. De contributie zou te hoog worden. De verlichting is nu van de ijsbaan weg. Dit is nodig geworden omdat de ijsbaan ook als voetbalveld ge bruikt wordt. Het bestuur verzekerde de leden, dat de verlichting er wel zal zijn in de ijsperiode. LEIDEN Prof. dr. P. Muntendam heeft vandaag als president-curator van de Leidse universiteit het be stuur van het Nederlands instituut voor voortgezet wetenschappelijk on derzoek geïnstalleerd. Hij sprak de wens uit, dat het be stuur erin zal slagen, het Neder landse inter-universitaire instituut voor voortgezet wetenschappelijk on derzoek op het gebied van mens en maatschappijwetenschappen zijn poorten op 1 september 1971 te doen openen. LEIDEN Evenals vorig jaar zal de Ned. Kath. Sportfederatie ook dit jaar een sportinstuif voor pupillen organiseren. Tweeëntwintig vereni gingen zullen aan deze instuif, op 20 december in de Groenoordhal, mee doen. Op het programma staan estafette loop. hindernisloop .marathon, zaal handbal eri zaalvoetbal. De wedstrij den beginnen om kwart voor twaalf. Acaflemisrhe camens LEIDEN Geslaagden universiteit: kand ex NI W en N de heer Th CMvd Geest (Oude Ade); kand ex F1 W en N de heer A A Vermeulen Leiderdorp); kand ex B2 W en N mej A Harteveld Leiden): kand ex B4 W en N de heer H Oostrom (Lei den); kand ex B4 W en N de heer C F de Stoppelaar (Leiden): doet ex wiskun de de heer J B Dijkstra (Leiden): doet ex wiskunde de heer C Hakkenberg (Leiden); doet ex geologie de heer J C M de Coo (Leiden): doet ex biologie mevr M A H Samson-Boshuizen (Leiden); kand ex Cult antrop de heer A van Loopik (Schiedam): kand ex Arabische taal- en letterkunde de heer D Koopman (Leiden). DE KAAG Dinsdagavond werd een vergadering gehouden van de za- kenleden van V.V.V. Kaagdorp. Het eerste wat behandeld werd was de eventuele verhoging van de contri buties en de advertentiekosten. De contributie voor de leden van f 5.- naar f 7.50 en voor zakenleden van Dit werd aangenomen. Met de verhoging van de adverten tiekosten was niet iedereen het eens. Wel was er een voorstel om eens een De Nieuwe Leidse Courant vraagt te Alphen aan den Rijn Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer van Leeuwen. P- Floriszstraat 32. Alphen aan den Rijn. bingoavond te houden voor de V.V.V Tweede punt was de kamerverhu ring. De voorzitter vond, dat de mensen die hiervoor gespecialiseerd zijn, op de eerste plaats moeten staan en de particuliere verhuurders op de tweede. De meningen hierover waren verdeeld. Wel was men het erover eens dat er een lijst moet worden op gesteld met namen van verhuurders. Het liefst zou men zien, dat vele ver huurders zakenlieden werden. Beslo ten werd op korte termijn een ge sprek met hotelhouders en eventuele verhuurders te organiseren. Ten derde vroeg de voorzitter welk standpunt de V.V.V. moet gaan in nemen: auto's op Kaageiland laten komen of er buiten houden (uitge zonderd van o.a. artsen, leveranciers, bejaarden). Vrijwel alle zakenleden, die aan wezig waren, vonden dit een on haalbare zaak; het werd zelfs de doodsteek voor De Kaag genoemd. Men besloot de auto's op het eiland te houden en enkele punten te ver beteren. NIEUWKOOP Tijdens de raadsvergadering gisteravond is anderhalf uur gediscussieerd over het tweede agendapunt komen stukken en mededelingen. De discussie ging voorname over vragen van de PvdA-D'66-PPR-fractie en van drs. J. H. But (ARP). Deze had namelijk verzocht bij de vergaderingen van commissies, die besloten worden gehouden, ook raadsleden als hoorders toe te laten, temeer omdat hij als eenmansfractie te nig of te laat over allerlei zaken wordt geïnformeerd. De voorzitter kon de mening van de heer Burger niet delen en na een lange discussie kwam hij met het compromisvoorstel, van de fractie vergaderingen een verslag te laten uitgaan naar de overige raadsleden. Hoewel de heer Burger hiermee akkoord kon gaan, vroeg hij toch stemming aan over zijn voorstel, dat met 4 tegen 8 stemmen werd verworpen. Het volgende discussiepunt waren voorstellen van mevr. Van Mierop- Kaaijk en de heer Battjes (PAK) over het verkleinen van de afstand burgers en bestuurders en het be vorderen van het contact tussen be volking en gemeentebestuur. De voorzitter wilde hieraan al het mo gelijke doen. Zo wordt al gedacht aan een voorlichtingsblad. Het ver krijgbaar stellen van raadstukken voor belangstellenden tegen een laag tarief werd met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Aan de muziekschool Aalsmeer- Mjjdrecht-Uithoorn werd subsidie toegekend. De stichting Kerk en Recreatie kreeg een subsidie van 750. Ook het voorbereidingsbesluit dorpskom Nieuwkoop werd vast gesteld. De vaststelling van het rap port van de werkcommissie Recreatie structuurplan was opnieuw aanlei ding tot lange discussies. Sommige raadsleden meenden, dat ze na vjjf dagen nog geen oordcel konden geven. De KVP-fractie kon zich met het rapport volledig verenigen. De voorzitter drong aan op een uit spraak. De heer Burger noemde dit chan- HAARLEMMERMEER In het plan Nieuw-Vennep-Linquenda moe ten 1650 woningen worden ge bouwd, waarvan 50 in de woning wetsfeer zal worden uitgevoerd. B. en W. hebben de raad twee plannen voorgelegd. Eén is van architecten bureau Le Grand en Selle te Amster dam: 228 woningen met vijf slaapka mers, een schuur en verwarmings installatie. Bovendien zal achter ieder huis ruimte zijn om een auto te zet ten. Het andere plan is van architect Slebos te Amsterdam en is bestemd voor 398 woningwetwoningen: 68 wo ningen met 3 slaapkamers, 166 hui zen met 4 en 164 woningen met 5 slaapkamers. Een derde plan voor de bouw van 194 woningwetwoningen voor „onvolledige gezinnen" van ar chitect v. d. Kuilen te Amsterdam zal de raad in een volgende vergadering worden aangeboden. In de wijk Nieuw-Vennep-west II wil aannemingsbedrijf Bakker uit Rijsenhout 28 eengezinshuizen met garage bouwen aan de Sikkelstraat. B. en W. stellen de raad voor het terrein voor 364.000 gulden te verko pen. ALPHEN Voor de gisteravond door het gemeentebestuur belegde bijeen komst in de kantine van de motoren- fabriek De Industrie, waar voorlich ting gegeven werd over de toekom stige winkelvoorziening in het cen trum der gemeente, bestond zeer gro te belangstelling. Het ging deze avond over de twee bestemmingsplannen, nl. Van Boetze- laerstraat en Thorbeckeplein, over de totstandkoming waarvan burgemees ter Callas eerst een tamelijk brede explicatie gaf. Het plan Van Boetze- laerstraat, waarin de voormalige kwekerij van Lemkes N.V. een be langrijk deel uitmaakt, is reeds tien jaar in discussie. Dat, wil men het plan Thorbeckeplein uitvoeren, het voormalige Nutsgebouw, nu Nuts- spaarbank, een school, een aantal wo ningen en de winkels langs de Rijn tot de Thorbeckestraat in de huidige vorm moeten verdwijnen, is ook een bekende zaak. Alléén, het waren tot nu toe plannen. De uitvoering gaat naderbij komen en daarom was het goed, dat burgemeester Gallas en de directeur van Gemeentewerken, ir. C. Hakstege, een en ander hebben toe gelicht. Ook het verkeer in de toe komstige winkelgebieden kreeg de aandacht, aan de hand van kaarten. De verkeersexperts van de gemeente politie ontbraken deze avond even min. Kenmerkend in de uaespraak. zowel van mr. Gallas als van ir. Hakstege, was, dat de omlegging van de Oude Rijn, waardoor het centrumgedeelte wordt ontlast en de bruggen tot vaste bruggen gemaakt kunnen worden, een belangrijk onderdeel van de plannen is. De tekeningen waren nog ge heel schetsmatig, zodat inspraak mo gelijk blijft. Uitvoering van de plan nen is onmogelijk zonder steun van de „hoge overheid", die, zoals ir. Hak stege verzekerde, stellig niet onwel willend staat tegenover een en ander ALPHEN Zoals blykt uit een tweetal enquêtes, resp. uitgaande van de belangenvereniging Ridder veld in samenwerking met de Stich ting Sociaal Cultureel Werk in deze nieuwe wyk nog geen onverdeeld genoegen. De eerste enquête ging over de openbare voorzieningen in deze wjjk. Twintig vragen werden voorgelegd, die beantwoord konden worden met goed, matig of slecht. Slechts een kwart van de inwoners is tevreden met de verbindingen van Ridderveld naar het centrum der ge meente: hetzelfde geldt van de be strating en de verlichting in Ridder veld; 3. tweederden van de inwoners vindt dat er onvoldoende speelruim te voor de jeugd is; 4. vrijwel ieder een is van mening dat er iets aan oversteekplaatsen moet worden ge daan; 5. het merendeel vindt de win kelvoorziening matig of slecht; 6. het verenigingsleven blijkt in Ridder veld slecht te functioneren; 7. gym nastieklokalen worden gemist; 8. het zelfde geldt van speelvijvers (gezien de vele kleuters die in Ridderveld wonen); 9. te weinig politietoezicht; 10. vrijwel de gehele bevolking acht het openbaar vervoer onvoldoende. Een meerderheid heeft positief ge reageerd op de naamsaandu iddngen in de straten, parkeerruimte, scho lenvoorziening en sportterreinen. De vele opmerkingen kunnen nog als volgt worden samengevat: 1. ge meenschappelijke voorzieningen veel al te laat; 2. inspraak ta.v. de voor zieningen door de bevolking is van groot belang. De tweede enquête werd ingesteld naar aanleiding van klachten over huurwoningen in Ridderveld, die be heerd worden door de Stichting Cen traal Woningbeheer. Ook hier wordt gewaarschuwd voor overhaaste con clusies. De klachten gaan over de kwali teit van de bouw; b. het beheer van de Stichting Centraal Woningbeheer, waarvan men zegt dat dit haar taak niet aankan; c. de bewoners zelf (bevuiling van portieken o.a. door honden, dus een gebrek aan burger zin). Morgenavond (donderdag) 8 uur wordt in de Bisschop Bekkersschool een vergadering gehouden, waarin deze rapporten ter sprake komen. n tage, hoewel hij dit woord niet gebruiken, zoals hij zei. De zitter eiste verontwaardigd, dat deze uitspraak introk. Elke schiji doordrukken willen ik en het col vermijden, aldus burgemeester Montfoort. Bij stemming waren beide wethouders en de drie K leden tegen uitstel, zodat het rap in de volgende vergadering opni aan de orde zal worden gesteld Agenda raad Alph ALPHEN De raad donderdag 26 november, om 7.30 uur. Onbewoonbaai ring van de woningen Hooi t/m 448; aankoop van grond bouwvereniging Eensgezindheid; stelling van het bestemi Emmalaan; verdaging van de slissing omtrent vaststelling mingsplan Regionaal woonwagi trum Gouwsluis; krediet herstellen van pleisterwerk toren van de Hervormde ki Zwammerdam en subsidie kosten van restauratie van de terlaag in genoemd kerkgel aanbrengen van veerkrachtig teriaal onder klimwerktuigen de jeugd; het beroep van de veevoederfabriek De Rijn tegen] wijzende beschikking op verz< ontheffing van de bepalingen vs Conserveringsverordening voor breiden fabrieksgebouw Hooftsti 275; subsidie aan muziekverenif Crescendo en Alphens Majorett peloton; onderwijszaken; herzie tarieven voor het ingebruikgeven verhurqn 'van schoollokalen en nastieklokalen. alsmede aula's openbare scholen; provinciale drage in kosten openbare verli ting secundaire wegen: subsidies bejaardensociëteiten; krediet voorbereiding verbouw en inricht tot politiebureau van het geboin complex aan de Oudshoornsei aangekocht van de heren J. Gesman. Tekort bij Groene Kn OUDE WETERING De hea de Jeu heeft op de jaarvergadi van het Groene Kruis het secreta overgedragen aan de heer De De heer De Jeu. die 18 jaar sec ris is geweest, blijft wel bestui Mevr. Zoet en de heer Roos w< Herkozen. Dr Van Haselen gaf een t' ting op de injectie voor suikc liënten. Het bestuur onderzoel mogelijkheid om voor deze inji die in sommige gevallen nog door wijkzuster wordt gegeveo. de ET" in te schakelen. Het verslag van de penning) ter gaf een tekort te zien van/435L<- Voor 1970 is hej tekort op 161 begroot. Het voorstel tot verhoj van de contributie van 15,n f 20,werd aangenomen. De brokkenktie van afgelopen za dag heeft 1.300,opgebracht. BENTHUIZEN Op donderdag november en 10 december houdt afdeling Benthuizen van het V( Verkeer een voorlichtingsavond i automobilisten in De Tas. G ei St' llit de VEEISSTREEk TER AAR De leden van De sem kwamen bij elkaar om de pi zen van de hengelcompetitie in o vangst te nemen. P. Zuidam Sr bl^dl de beste visser té zijn, hij won eerste prijs gevolgd door F. WofrE man, P. C. Verkerk. A. de Knijff, Th. den Daas, D. J. Verschuur, W. van Amsterdam, A. P. Touw, J. Wijzenbroek, J. v. d. Hoek, J Rietveld, M G. Straver, H. B. Vos, D. Knotter en G. Wilms. TER AAR De kulturele verei ging heeft voor zaterdag 28 nove ber een. avond georganiseerd liefhebbers van kamermuziek, avond treedt om 8 uur in het dorj huis op het AMATI-kwartet met klassiek programma. NIEUW-VENNEP Zaterdag november wordt in de geref. kc voor de derde maal ..Avondmuzic gegeven. Uitvoerenden zjjn: Schoo, sopraan; Eddy Visser, altbic fluit; Folgert Zwaving, orgel. HAARLEMMERMEER De ra komt donderdag 3 december 's mi dags om 2.30 uur bijeen. Agenda: rantieleningen voor bouw van won gen in Hoofddorp. Nieuw-Venn Vijfhuizen en Abbenes, bouw woningwetwoningen in Nieuw-V< nep-Linquenda, verkoop stuk gro aan Zuiderdreef in Nieuw-Vennep verkoop bouwterreinen aan de S keistraat in Nieuw-Vennep. ALPHEN Een 61-jarige vc pleegster uit Noordwijk kwam gist ren in het Alphens ziekenhuis Rij oord terecht, nadat haar Daf do een vrachtauto was gepakt. Zij re op de Oramje-Nassausingel, richti Rijnbrug. Bij de kruising met Kennedylaan remde ze, omdat I verkeerslicht op oranje ging. De a< ter haar rijdende vrachtauto, stuurd door een Alphenaar. niet meer voldoende remmen raakte de Daf, die dwars op de w kwam. Haar verwondingen blda niet ernstig te zijn. De Daf w« vrijwel vernield. ALPHEN Een 20-jarige imvfl ner werd aangehouden omdat hij Amsterdam een sier boompje ha ontvreemd. Het nummer van auto was genoteerd. De wagen blei op naam te staan van een garag houder te Zwammerdam, maar d had hem juist die dag verkocht ai de Alphenaar. De man had b boompje al weer aan iemand cadei gedaan. ALPHEN In een en dertig \vi* kels heeft de politie controle gehou den op gewichten, als uitvloeisel vs de ijkwet. Tegen een zestal winki liers is proces-verbaal opgemaak omdat de gewichten niet op peil w* ren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4