VERKEER HAAGWEG NU OVER WADDINGERBRUG Studio Afscheid van ds. E. Saraber WEEKAGENDA iN HOE WORDT VICTOR Hl BEBOUWD? Bejaarden in huizen achter Lammenschansweg Kind moet geen barse politieman vinden Sint-bijlage Agenda voor Pakistan biedt meer...veel meer! Jonge vrouw gewurgd 197 UWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 25 NOVEMBER 1970 kiaasBBfcfcr EIDEN/VOORSCHOTEN Gistermiddag is een deel de Waddingerbrug bij de Vink in gebruik genomen, t verkeer van de Haagiveg wordt nu in beide riehtin li over de meest zuidelijke brugklap geleidaan de af- k uiting van de Leidseweg bij de Vink is dus een eind ge- men. Omrijden is niet meer nodig en op de Voorscho- Hea rweg en de Churchill-laan wordt het weer rustiger. JneljFoor het Kor te-Vlietkanaal en daarmee voor de omleg- 2" ing v( n de vaarroute rond Leiden kan nu aan een be un ngrijke nieuwe fase worden begonnen: de aansluiting in het kanaal op de Rijn. Na verloop van tijd als de nieu- qp te ice gaansluiting en zijn voltooidkan ook het andere 0 deel van de brug in gebruik worden genomen. Bij de I 'ink ontstaat dan een voor het verkeer heel wat idealere ef situatie dan voorheen. Het verkeer uit de richting Leiden in de richting van Haagsche Schouw kan ongehinderd zijn weg vervolgen en in de richting Leidseweg kan het voorsorteren. Het zelfde geldt voor het verkeer in omgekeerde richting terwijl het verkeerkomend van de Leidseweg en rijdend in de richting Haagsche Schouwin de toekomst onder de oprit van de brug wordt geleid zodat een eind komt aan de tot nu toe gevaarlijke voorrangssituatie op de drukke splitsing Haagweg—Leidseweg Foto: Links op de achtergrond het geboomte van Ter Wadding en rechts naast het opstaande deel van de brug op de achtergrond de spoorwegovergang De Vink: deze wordt nu door de verlegging van dit deel van de Haag iveg voor het verkeer uit de richting Leiden eerder en dus beter zichtbaar. Foto NLC Dirk Ketting LEIDEN' Er was een jonge- je van huis weggelopen, al voor le tweede keer. De politie zocht laar hem en gaf direkt een sein- je aan mevrouw D. F. van Ruy- v en van de afdeling jeugdzaken eir; >\j de rijkspolitie. By een kijkje na n het dorp, waar het jongetje ivoonde, kwamen allerlei geruch ten naar voren. Het kind zou m s nachts worden vastgebonden. "Bjj ondervraging gaven de ouders gflat ook toe. Het jongetje was ag nmiddels gevonden en wéér du reggelopen. Het ging er nu om, ne hele achtergrond van het kind t onderzoeken. Het jongetje was een couveu- ekindje geweest en daaruit con- iludeerden de ouders geheel ten utrechte dat 't krankzinnig was. Jn je moet krankzinnige kinde- ch 'en niet de kans geven het ge- n pin te gaan regeren, zo dachten Ev ;e, dus werd dit kind, in verge et Hiking met zyn zes broertjes en ist "sjes, bijzonder kort gehouden. r lij kreeg nooit snoepjes, moest staande eten, kreeg altyd straf. ;eli Toen hij vele jaren geleden eens oijs nachts naar beneden was gc- ojiaan om ook een snoepje te pak- I yken, was hy betrapt, en sinds- flien bond men hem vast in bed. Dit was één van de gevallen fefflie mevrouw D. F. van Ruyven- Verbrugge gisteravond voor de :ee ontactcommissie Kinderbeschcr- v ming Leiden en omstreken ver in telde. Zy had, met medewerking van velen kans gezien het kind doüit het gezin te halen en in een tehuis te plaatsen, wat later ook eishiiet zo gelukkig bleek te zyn. [ei Mevrouw Van Ruyven vertel- >n( fle, dat de politie tegenover kin- (fleren die een misdrijf o' c®n vil svertreding hebben begaan heel m snders is gaan staan dan vroe» g (er. Toen geloofde men in een er «utoritair optreden tegenover kinderen. Een grote mond, een br bars gezicht. Men gelooft nu iksweer in het opbouwen van een soort relatie, omdat kinderen dan ind veel meer vertellen. Uniformen d en boze woorden zyn er niet v meer by. Processenverbaal wor sts» den tegen kinderen onder 12 jaar gi nooit meer, tegen oudere kinde- mdfren liever ook niet, opgemaakt. Het betekent namelyk een aan- j tekening op het strafblad. Het oc belangrijkste is een uitgebreid ip onderzoek naar de achtergronden nr Mevrouw Van Ruyven vertelde et «nkele gevallen van kort gele- I den, waarbij de politie by het o opvangen van een kind wel raar irJ te werk w as gegaan. Ze had zich s 'oen bijzonder kwaad gemaakt v: maar bljjft vechten om kinderen n die met de politic in aanraking 1 komen, zo goed mogelijk op te vangen. voor exclusieve parties in privé sfeer maximaal 24 couverts air conditioned Zondags gesloten tegenover parkeerterrein <teenstraat 40/51. LEIDEN. Tel 53144* Vandaag of (uiterlijk) morgen krijgt u bij de gewone krant een extra Sinterklaas-bijlage niet advertentie-prijsvraag. LEIDEN Vanuit de Augusti- nuszolder worden steeds nieuwe acties voor Oost-Pakistan op touw gezet. Vanavond, woensdag, zal op de Augustinuszolder een openbare verkoop worden gehouden. Woens dag 2 december om tien uur be gint in de Stadsgehoorzaal een groot popfestival waaraan de popgroepen Gallery, Brainbox, World and Blood Tucker gratis medewerking verlenen. Woensdag en zaterdag zullen jongeren kaarsen en kaas verkopen op de Markt. Zo moeten er 18.000 kaarsen worden verkocht. Er zijn speciale posters ontworpen die zaterdag aan de man worden ge bracht. Ook in de Groenoordhal zal het comité actie voeren. Verschillende sportorganisaties hebben toestemming gekregen om in de Groenoordhal die zij op dat moment hebben gehuurd bezig te zijn voor Oost-Pakistan. Tijdens de veemarkt van 27 november zal men weten dat er een actiegroep is. 28 november is het de Ned. Korfbal- bond, 29 november de handbal- bond, 1 december de voetüalbond en 5 en 6 december de N.C.R.V. met Zeskamp die de actiegroep gastvrijheid verlenen. Morgenavond, donderdag, kan men gaan email leren op de Augustinuszolder. Ook wordt nog een winkeliers actie gehouden. Omdat de mensen op de Augustinuszolder niet alle win keliers kunnen bereiken, vragen zij of de winkeliers zelf een bus in hun winkel willen zetten. Zij kun nen dan numer 26956 bellen om te vragen wat ermee moet gebeuren. Van camera- en microfoonaktuali- teiten op of buiten onze aardbol geeft het dynamische radio/tv-magazine Studio de boeiendste informatie. Heet van de naald in wekelijkse reportages de opwindende achtergronden van de belangrijkste sportgebeurtenissen. Studio biedt meermeer aktuali- teit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nü een kaart zonder post zegel met uw naam en adres aan ons- antwoord nummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO NOORDWIJKERHOUT Na een uitvoerige toelichting van ir. J. Ruys, de stedebouwkundige van de gemeen te en d earchitecten ir. K. Polgar en G. Sundermeyer, gevolgd door een tot middernacht durende beraadsla ging, oordeelde de gemeenteraad van Noordwykerhout het noodzakelijk zich nog eens in alle rust te beraden over de vele mogelijkheden tot be bouwing van het bestemmingsplan Victor III met daarin hel rustieke plekje „Puik en Dam". Eerst in een volgende vergadering zal dan worden beslist of aan het bouwteam en in het bijzonder aan de stedebouwkundige werkgroep op dacht kan worden gegeven het ont werp verder af te werken. Een aantal raadsleden, bij monde van de heer J. J. Duivenvoorde, oor deelde, dat het ontwerp te weinig woningen bevat. De D'66-fractie was van mening, dat het plan te weinig leefruimte biedt. Er zijn te veel woningen, te veel parkeerplaatsen, te veel schuren geprojecteerd en er is te Weinig speelruimte voor de jeugd. De wo ningnood is met dit plan alleen toch niet op te lossen. Met een 80-tal bejaardenwoningen een dienstencentrum en een scholen complex in het centrum van Victor III was de raad in het algemeen wel ingenomen, evenals met het plan om een deel van de bebouwing uit te voeren in open woonblokken met meer typen woningen. Naar globale berekeningen zal de prijs per vierkante meter bij uit voering volgens het bestaande ont werp rond f 78.- bedragen met een uitschieter naar f 85.22 als „Puik en Dam" als groenvoorziening behou den moet blijven. Zeer globaal biedt het ontwerp plaats aan 170 woningwetwoningen, 150 premicwoningcn (huur of koop). (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Er worden mo menteel plannen uitgewerkt om met rijkssteun een complex van ongeveer driehonderd boven- en benedenwoningen tussen de Lammenschansweg en de He renstraat geheel geschikt te maken voor bewoning door be jaarden. Het betreft hier een complex woningen van Ons Doel. Voor een deel worden de huizen al bewoond door bejaar den en „alleenstaande echt paren" maar er wonen ook jonge gezinnen, waarvoor eerst een andere woongelegenheid moet worden gevonden. De woningen zullen voordat ze tot bejaardenwoning worden getransfor meerd, een restauratie ondergaan, waaronder een modernisering van het sanitair. Door dit ingrijpende plan hoopt de gemeente over een flink aantal goedkopere bejaarden- woningen te gaan beschikken. B. en W. doelen op dit plan in hun antwoord op vragen van mevr. Kerling over de huurprys van 300 (exclusief servicekosten) voor de be jaardenflats aan de César Franck- straat. Voor deze 138 woningen heb ben zich al tweehonderd gegadigden (allen Leidse ingezetenen) gemeld, waaruit B. en W. concluderen, dat er ook in deze prijsklasse voldoende vraag is. Het college erkent wel, dat in vele gevallen ook individuele huursub sidie geen afdoende oplossing kan bioden. Daarom zal worden gestreefd naar het opnemen van bejaarden won ingpn in de woningcomplexen in de Merenwijk en bouw van derge lijke woningen in de binnenstad. Ten slotte is er de mogelijkheid bepaalde vooroorlogse woningwet woningen voor bejaarden te bestem men. VOORSCHOTEN Na een ruim 17-jarig pastoraat in Voorschoten heeft ds. E. Saraber gisteren afscheid genomen van zijn vele vrienden en kennissen. Zondag neemt de hervormde gemeente 'kerkelijk' afscheid tijdens de avond dienst. In het geheel bezette Cultureel Centrum werden dominee en zijn vrouw bedankt voor het vele werk in Voorschoten gedaan. Burgemeester L. de Kool zei. dat men bij een afscheidswoord voor deze dominee verschillende kanten uit kan. De kerkmuren waren te eng voor hem en samen met zijn vrouw heeft hij zich ingezet voor de gehele burgerij zover dat in zijn ver mogen lag. De burgemeester roemde de predikant om zijn doorzettingsvermogen en zijn moed om steeds midden in de stormen van het leven te willen staan. Het be jaardencentrum Adegeest verliest naast de voorzitter en mede-initiatiefnemer een meevoelend predikant. De heer M. de Klerk Wolters dankte ds. Saraber voor zijn werk bij dé samenvoeging van de bibliotheken. De openbare bibliotheek verliest ook naast een voorzitter een geïnteresseerd bestuurder. Ds. K. Reedijk sprak namens de gereformeerde kerk en vond het spijtig, dat de dominee nog niet op de kansel van de Geref. Kerk had gestaan Kapelaan H. Witteman sprak naméns de r.k. Kerk en de raad van samen werkende kerken en ds. W. G. Meijering als collega, waarna ds. Verheule na mens „Schakelbosch", het vroegere „Hulp en Heil", de scheidende predikant dankte voor zijn bijzondere zorg aan de bewoners van dit tehuis. De heer H. A. van Wijlen, die de leiding van deze avond had. zei in zijn slotwoord dat dit afscheidsfeest in het Cultureel Centrum en niet in de dorps kerk beklemtoonde dat ds. Saraber met zijn ene been in de kerk en zijn andere been in de wereld staat. Ds. Saraber dankte allen. Inmiddels was het echtpaar overstelpt met ge schenken en had de kindercantorij een muzikaal afscheid verzorgd. Op de foto: een meisje van de kindercantorij biedt ds. Saraber twee platen aan. 15 bungalows, 80 bejaardenwoningen, een dienstencentrum, een 12-klassige school met gymnastieklokaal en een benzinestation ter afsluiting. IN DELFT: O C DELFT De 21-jarige Adriana B. Landsberger-Hölscher uit Delft is gisteren door wurging om het leven gebracht. Het stoffelijk overschot van de vrouw werd gistermiddag ge- v-onden door haar echtgenoot, toen hij van zijn werk terugkeerde in zijn woning op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Papsouwse- laan in Delft. De vrouw lag, gekleed in nacht gewaad, op bed. De patholoog-ana toom dr J. Zeldenrust heeft sectie verricht en aanwijzingen gevonden die duiden op wurging. De Delftse politie tast, ten aanzien van de even tuele dader, volledig in het duister. De man, die gistermorgen om ze ven uur naar zijn werk ging, kwam om 'kwart over vijf terug en vond zijn vermoorde vrouw. Ze waren pas enkele weken getrouwd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Olga. dv J M Hilbrandie en J E van Hattum; Jarinyktje, dv O J Muntinga en M Cosijnse; Luitzen D D, zv L Koop man en J A M Zirkzee; Trijntje J dv W de Mol en H van Duijn; Tien S, zv C L Man en S F Hau; Zoltan E, zv T E Szabo en V Hajdu; Pa trick M, zv J G Slobbe en E G A van Leeuwen: Diana C, dv J H Stap horst en C W Cramer; Martinus Th, zv C G Hassing en G J J Bouwe- riks. LEIDEN Terwijl de actie, die de Dierenbescherming vorige week hield, is afgelopen .worden in de stad nog steeds artikelen verkocht. De opbrengst zou, volgens de ver kopers van de voorwerpen, voor het asiel zyn. Het bestuur van de Leidse afdeling, dat van deze verkoop niets weet, heeft inmiddels contact opge nomen met de politie om deze zaak te laten onderzoeken. Woensdag 25 november Stadhuis (trouwzaal), 46 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Schouwburg, 8.15 u.: De Nieuwe Komedie met ..Dag stoel naast de tafel". Donderdag 26 november Gehoorzaal. 1.30 en 3 u.: Jeugdconcert Gew Orkest voor Zuid-Holland (comm. esthetische vorming van de schooljeugd). Vestestraat 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". WIJkgebouw Irene. Driftstraat 49. 8 u.: bijeenkomst wijkgemeente Koolwijk i.v.m. .in Jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering in Leiden. WIJkgebouw Staalwijk. Herenstr. 45, 8 u.: wijkgemeente Staalwijk. bijeenkomst l.v.m. In jan. 1971 in Lelden te houden alg. kerkvergadering. Hooglandse Huls. Moriaansweg. 8 u.: wijkgemeente Pniél. bijeenkomst i.v.m. tn jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering te Lelden. Maranathakerk L. Morsweg, 8 u.: wijkge meente Morswljk, bijeenkomst l.v.m. In jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering in Lelden. Schouwburg, 8.15 u.: Wim Sonneveld met De kleine Parade (K. en O.). Levendaal 14. 8 u.: bingo-avond Expogé. Vrijdag 27 november Bach en Micheelsen. Vestestr. 40. 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Rapenburg 81, 8 u.: K. en O., mevr. dr. J. L. Klink over „Kinderen helpen gelo ven" (voordracht 2). Schouwburg. 8.15 u.: Wlm Sonneveld met „De kleine Parade" (K. en O.). Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 u.: rull- avond verzamelaars. OEGSTGEEST Groene Kerk. 8 15 u.: concert Leids Kamerkoor, medewerken den- Harro Ruljsenaars. cello: Frans de Gutèe. bas en Tijn van Eijk. orgel ol.v. Barend Schuurman, werken van Brahms, Zaterdag 28 i Vestestr. 40. 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Schouwburg, 8.15 u.: Wlm Sonneveld met „De kleine Parade" (K. en O.). Postduivenshow van de Leidse Post duiven Club in .De Kleine Burcht". Nieu we Rijn 19. van 19.00 uur tot 22.00 uur en zondag 29 november van 10.00 uur tot 17 00 uur. Zondag 29 november Gehoorzaal, 2 uur: K. en O.. Rheinisches Kammerorchester. Rijnlandflat. Bachstraat. 10.4S uur: ex perimenteel kerkewerk Hervormde Ge meente. gesprek met prof. dr. C A van Peursen over menselijke vragen en filo sofische antwoorden. FILMS IN LEIDEN CAMERA If18 jaar dag 2.38, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; dl Rachel Ra chel. 7 en 915 uur: vr- en zat-nacht 23 30 uur.- La Chlnolse 18 jaar. LIDO Gentlemandlef Jericho. 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2J0 4.45. 7 en 9J5 uur LUXOR - Chlsum. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. REX Allemaal naar bed. 18 Jaar. dag 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: De vogels, 18 jaar. STUDIO De duivel bij z'n staart 14 jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. TRIANON Tora. Tora Tora. 14 Jaar. dag. ook zo 2.30 6.45 en 9.is uur. NIEUWE FILMS LEIDEN CAMERA Manon '70, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur: vr. en zat. nacht 23.36 uur: Les Abl- ches. 18 jaar. LIDO El Cid, 14 Jara. dag. 2.30 en 8 uur. ook zo. LUXOR Vlva guerrilla. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX De boezemvriendin. 18 jaar, dag 2 30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur; vr. en zat. nacht 23.30 uur: De Vo- gesl. 18 jaar. STUDIO De strijd om Algiers. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo. 2.30 4.45 7 en 9.15 uur TRIANON Tora, Tora. Tora. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Apothekgn Geopend voor spoedeisende gevallen: Ha ven Apotheek, Haven 18. tel. 20085; en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeestsc Apotheek wordt waargenomen door de Ha ven Apotheek. Dokte rsdlenst rot zaterdag 10 uui de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 oellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Dok te rsdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag lot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursuspiantsoen 83- voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g telefoon 20480; voor intormatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—15 30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—1915 uur; za terdag en zondag van 14 15—14 30 uur. Klnderkllntek maandag t/m vrijdag van 18.15—19 00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethztekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tol 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en '8 avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; le klas. 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van II tot 12, 1.15 tol 2 en 7 tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 lot Ouur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van I4.oo-l5.oo, van 18.00-19.00 uur.; 3e klas. van 14.00—15.00 uur. van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van U.0015.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.60X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJ K - Sole Mlo kiasse-pa- ttenten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tol 8; zaalpa tien ten zondags van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng. dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van halt 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 lot half 5; longkllnlek en tbc-ardellng kinderen: woensdag van 7 lot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heult, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Rueter, W. G. Hofker en Melndert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/m zat 10—5 u„ dinsd. av. 8—10 u.) Pletcrsgracht 9: werk van leden van Ars Aemula Naturae, dag. 19.30-22 u„ zat. en zond van 14-17 uur t/m 29 nov Herfst tentoonstelling. Galerie Van der VI 1st. Botermarkt 3. Leiden: Kees Hak. aquarellen: Mary Plooy, wandkleden: Frank Etkelens. tekeningen; Anke Blan kevoort keramiek; Koji Kondo. poppen. I November 1 OecentOei dinsdag l/m za terdag van 9—6 uur. 's avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806 Lakenhal: Tsjechisch glas en keramiek, tot 15 december Trappenhuis Academie: screen prints Bert v d Oever.( tot 13 december. Lakenhatl werk van de Leidse schilder Willem van den Berg (tot 6 december). Expositie van werk van Elze Verhoef in de Openbare Bibliotheek „Houtkwartier", Zwellandlaan 5 Openingsuren: ma. 1-5, dl. 9-12, 1-5, wo. 9-12, 1-5, 7-8.30. vrij. 9-12, 1-5. Tot 30 december. Expositie van werk van Martien den Hollander in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO). Openingsuren: ma. 2-5.30, di. 6.30-9. wo. 10-12.30, 2-5,30, do gesloten, vrij. 2-5.30 6.30-9. za. 10-12.30. Tot 31 december. Musea Acaa. tnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—11.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg f3: 1 april 10 september 0-12 en 13.30-17 uur. zon. 10—16 uur: Kassen zat. en zon gesloten: 1 oktober - 31 maart 0-IV en 13 30—16 uur. znn gesloten Kassen zat gesloten Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 1017 uur zond. 13—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3