0 Pakistani's vechten om een beetje voedsel Twice, „pop- dubbele ballet" met bodem Internationale aanpak van liet milieubeheer Groene boekje is op slag uitverkocht lil l E De Boesmannen zweefden boven India Benefiet wedstrijd H; Engeland-Duitsland voor Pakistan Al f350.000 voor hulp aan Pakistan Aanbeveling aan regering: Geen directe uitzending PSV-Feijenoord ofwel: hoe Mercedes u alle komfort geeft plus nog alle diesel voordelen Uit de RIJNSTREEK NIEUWE lEIDSE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER 1970 NEW DELHI De Neder landse ballonvaarders Jan en Ni- ni Boesman hebben vandaag een vlucht van 96 kilometer boven India besloten met een veilige landing in een suikerrietveld in het dorpje Kilazafargarh. Zij werden daar opgewacht door een duizendtal stomverbaas de dorpelingen, die nog nooit zo'n verschijnsel gezien hadden „Zij bleven maar naar ons buigen" vertelde de heer Boesman bij terugkeer in New Delhi. De Boesmannen waren met een lid van de Indiase vliegclub aafi de eerste ballonvlucht boven Noord-India begonnen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling twee uur in de lucht te blijven, „maar het landschap was zo schoon dat wij besloten het lan ger uit te houden," aldus de heer Boesman. „Overal schenen wij sensatie te verwekken. De mensen wuifden naar ons, holden achter de ballon aan of schenen bang te zijn. Toen wij aan de afdaling begonnen, zagen wij honderden kinderén naar ons toekomen. Het leek wel of zij ons kilometersver volgden. De ballon was kennelijk iets wat zij nog nooit gezien hadden. Chaotische tonelen bij hulpverlening CHAR CHUBDIA - Chao- tische tonelen speelden zich gis teren af bij de eerste Aemeri- kaanse operaties tot hulpver- lening aan de overlevenden van de stormramp in Oost-Pakistan. Xabü Char Chubdia, in de Golf van Bengalen, werden twee Pakista ni's ernstig gewond door de rotorbla den van een helikopter. Massa's mensen trachtten elders zich met geweld voedsel te verschaffen en de Amerikaanse ambassadeur, Joseph Farland, moest een veilig heenkomen zoeken in een der hefschroefvliegtui- gen. De menigte trachtte ook het we- deropstijgen van de helikopters te be letten. Velen in de streek van Char Chub dia hebben het elf dagen zonder voed sel of hulpverlening moeten stellen. Artsen Het toestel dat twee Pakistani's ern stig verwondde vervoerde twee Ame rikaanse artsen. Buiten aan het toe stel waren voedselpaketten op rek ken bevestigd, die uitgedeeld werden. 1 ;b 'wij LONDEN Er is een goede kans, r L dat een voetbalwedstrijd Engeland rLV West-Duitsland zal worden gehouden, t>3 1 waarvan de baten ten goede zullen 3h jcomen aan de overlevenden van de •2. i ramp in Oost Pakistan. De Engelse cl—voetbal-associatie heeft geen bezwaar en ook de Engelse league heeft er in rin| loe gestemd, dat de clubs spelers voor een dergelijke wedstrijd afstaan. Van Westduitse zijde is geïnformeerd of de ontmoeting op Wembley kan plaatsvinden. De laatste wedstrijd tussen Enge land en West-Dultsland dateert v,an het wereldkampioenschap in Mexico. West Duitsland won toen in de 'kwartfinales na verlenging met 32. Het nationaal appel voor het Europees natuurbeschermings jaar. gisteren in het Kurhaus te Scheveningen gehouden, werd bijgewoond door prins Claus, die hier dé hand schudt van een van sprekers van het appel, W. Drees. minister van staat. DEN HAAG s Op giro 777 van het Nederlandse rode kruis, was gisteren bijna 350.000 binnenge komen ten' behoeve van de hulp verlening aan de slachtoffers van de overstromingsramp in Oost- Pakistan. in het weekeinde zijn verschei dene grote plaatselijke acties ge voerd. De opbrengsten daarvan gaan ook naar giro 777, waaruit acht samenwerkende Nederlandse hulporganisaties elk een deel zul len krijgen voor het werk in het rampgebied. De KLM heeft zaterdag en zon dag 6 ton babyvoeding van het rode kruis naar Pakistan ver voerd. Een chartervliegtuig met 15.000 dekens van het rode kruis en 19 ton zuivelprodukten van de regering, vertrok vanmorgen van schiphol naar Oost Pakistan. ROTTERDAM Hans. van Manen heeft zijn „Twice", dat het Neder- lands Dans-Theater op 2 november in het Sadler's Wells Theatre in Londen in première bracht, dat maandag avond in de Rotterdamse Schouwburg voor de eerste maal in Nederland werd gedanst en dat vrijdag in het Circus-Theater in Scheveningen zijn intrede doet in Den Haag, aangeduid als een „pop-ballet". Volgens Jaap Flier, artistiek direc teur van het Nederlands Dans-Thea- ter, een niet helemaal juiste bena ming, want, zo zegt hij, er zit meer in dan men volgens de aanduiding „pop" zou verwachten. Wel, we hebben daarnaar gezocht en we hebben dat niet kunnen vin den, al was het merendeels jeugdige publiek er wild-enthousiast over .en kregen de dansers opendoekje op open doekje. Inderdaad, het is allemaal eigen tijds, van de muziek zullen de mees ten waarschijnlijk wel platen in huis hebben: „Memphis Underground" van Herbie Mann, „Song for our ances tors" van de Steve Miller Band, „Sex machine" van James Brown en „Sa vor" van Santana. Zoals bij deze muziek past waren de danspassen tot de allersimpelste teruggebracht en het maakt de in druk dat men echt geen jarenlange danstechnische opleiding behoeft om dit allemaal te kunnen dansen. Het volle gewicht komt dan ook neer op de beweging over het toneel en het is bekend dat Hans van Ma nen daarmee goed overweg kan Nu het zwaartepunt niet op de dans I zelf ligt is er van alles en nog wat bijgehaald en al die van buiten inge brachte elementen bezorgden het werk de naam „Twice": de hele zaak heeft een dubbele bodem. Twice bestaat uit vier onderdelen. Bij het eerste deel is die dubbele bo dem een film, die sterk vergroot in onderdelen de bewegingen laat zien die op het toneel door de dansers worden uitgevoerd. Dat begin was overigens vrij rustig en aantrekkelijk. Bij het tweede onderdeel zorgen grijnsmaskers voor het „tweede" ef fect: de dansers doen zelf heel serieus maar de carnavaleske gezichten zijn daarmee helemaal niet in overeen stemming Het derde deel is eai solo van Jon Benoit die danstechnisch het meeste te zien gaf en hier is het „Twice" eenvoudig een twee keer achtereen dansen van eenzelfde choreografie. Datzelfde geldt voor het vierde stuk, maar daar wordt bij de herha ling de stroboscoop er op gezet om de zaak in kleine mootjes te hakken. Bij alle aantrekkelijkheid voor de jeugd leek de hele toestand meer om het lijf te hebben dan zij in werke lijkheid had te bieden, al was er en daarmee staat of valt hier vanzelf sprekend alles sprake van een per fecte timing. De andere werken op het program ma waren oude bekenden: Mythical Hunters van Glen Tetley, Solo for voice I van Hans van Manen en Ima ginary Film, wedprom van Glen Tet ley. HANS W. LEDEBOER De gewonden werden per jeep naar een ziekenhuis gebracht. Op een eilandje verderop wachtte de menigte niet eens het stilstaan van de rotorbladen af óm de voedsel paketten te bemachtigen. De Amerikaanse helikopters, vier in getal, begonnen gisteren hun werk in een gebied dat nog niet bereikt was door de hulpverlening. Naast de landingsplaats op het eilandje Char liggen de lijken van mensen en dieren nog steeds tussen de levenden, die de hongerdood nabij zijn. De koeienkadavers zijn met mes sen bewerkt om de gassen te laten ontsnappen. Bij de landing lieten de rotorbladen een bijna ondragelijke stank opwervelen. Omzwermd De helikopters werden bij de lan ding onmiddellijk omzwermd door honderden overlevenden, die vertel den dat de helft van de bevolking bij de cycloon en de vloedglof om was gekomen. Velen brachten hun vingers naar de mond in een geluidloze kus: zij hadden honger. Ambassadeur Farland liet zijn men sen de wachtende menigte, voorname lijk mannen en jongetjes, in een rij opstellen. Een tolk vertelde de wach tenden dat zij zich een voor een bij de ambassadeur moesten melden, om een hand te geven en dan een pak rijst, stroop, zout of lucifers in ont vangst te nemen. De eerste twee mensen volgden de instructies nauwgezet op, maar daar na begon de menigte steeds meer te dringen en stortte zich ten slotte uit de rij, om zich rondom de helikopter te verdringen. De brutalen onder hen maakten zich meester van de kleurige hulppakket ten achterin de helikopter van de am bassadeur. Farland had zich inmid dels teruggetrokken. Afwerpen De piloten van de helikopters wa ren bij tweede vlucht naar Char wel zo verstandig, niet meer te landen. Zij bleven drie tot zes meter boven de, grond hangen en wierpen de voedsel paketten naar beneden. De mensen vochten erom. De sterke ren onder hen maakten zich met en kele pakken uit de voeten, de zwak ken kregen niets. De mensen tracht ten elkaar het voedsel af te nemen en er braken gevechten uit. Er was nie mand om hen tot de orde te roepen. De internationale raad van christe lijke kerken (ICCC) heeft direct na de ramp in Oost-Pakistan al een zen ding levensmiddelen, medicijnen, kle ding en beddegoed ter waarde van 350.000 gulden naar het noodgebied gezonden. Deze week volgde opnieuw een zending. „Internationale Christelijke Hand reiking" (ICH) is de naam van de hulpverleningsafdeling van de ICCC. Zij werkt zoveel mogelijk via de aan gesloten kerken en zendingen. In het rampgebied in Oost-Pakistan staat ICH in contact met drie zendings ziekenhuizen. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Aan het eind van het Europese natuurbescher- mingsjaar zal het comité N '70 enkele aanbevelingen aan de re gering doen op het gebied van het te volgen milieubeleid, ter wijl het tevens een tweede rap port zal doen verschijnen over de hoofdlijnen, die hierbij voor ogen staan. Een en ander werd gisteren meege deeld in hel Scheveningse Kurhaus, waar een zogenaamd nationaal appèl werd gehouden met als discussiestuk een door drie biologen opgesteld mi lieumanifest. Daarin worden vraagstukken aan de orde gesteld, die o.a. de bevol kingsaanwas en de economische groei betreffen, alsook de vervuiling, het lawaai, de inkrimping van natuurge bieden. de*onwikkelingen van stad en land, de verontreiniging door het ver keer en de politieke aanpak van mi lieuzaken. Prins Claus Jnder de deelnemers aan het na tionaal appèl inzake de urgentie en de prioriteiten van het milieubeleid bevonden zich prins Claus, minister Lardirtois (landbouw en visserij) en staatssecretaris Van De - Poel (CRM). Oud-premier dr. W. Drees, zomede vertegenwoordigers van de meeste politieke partijen, van de raad van kerken, van de rooms-katholieke kerk, van werkgeversverbonden en van vakcentrales legden korte ver klaringen af, waarin een duidelijke bezorgdheid weerklonk over het wel zijn van de dicht bevolkte Neder landse samenleving in verband met het steeds groter wordende milieube derf. De aanbevelingen aan de regering verwierven de instemming van de ze ker driehonderd deelnemers aan het nationaal appèl. Ze betreffen een nationaal appèl. Ze betreffen een ini tiatief van de regering voor een in- beheer, het openbaar maken van on derzoeken op milieu-hygiënisch ge bied alvorens beleidsbeslissingen te nemen (gedoeld werd op de smeerpijp in de Waddenzee) en het beschermen van grote, ongestoorde natuurlijke gebieden De Waddenzee stond ook centraal I in de openingsrede van prof. dr. Vous, voorzitter van het comité N'70. Hij stelde o.a. dat het een onbegrijpe- j lijke zaak was dat met de vervuiling, dat wil zeggen het verdwijnen van de Waddenzee, door de Nederlandse re gering een daadwerkelijk begin is ge maakt Bij mavo en havo Expressievakken op eindexamen (Van ónze onderwljsredacteur) DEN HAAG Mavo- cn havo- scholcn die belangstelling tonen voor eindexamens in expressievakken, kunnen zich voor 1 januari opgeven voor een experiment dat in voorbe reiding is. Staatssecretaris Grosheide heeft hierover een circulaire aan de scholen gezonden. Hoe dit experiment moet worden opgezet en wanneer het kan starten, wordt nog onderzoèht. Men denkt erover het mogelijk te makeh dat een kandidaat voor mavo-3, mavo-4 of havo een van de vakken muziek, te kenen, handvaardigheid I (handenar beid) en handvaardigheid II (textiele werkvormen) als eindexamenvak kiest. Het expressievak komt in de plaats van een ander vak. Voor de leraarles- sen gelden de gebruikelijke regels, maar de experimenterende scholen zullen er wel een aantal experimen teeruren bij krijgen. DEN HAAG De KNVB heeft vanmorgen meegedeeld dat geen toestemming is verleend aan de KRO om de competitie-vvedstriid PSVFcijenoord, die zaterdagavond in Eindhoven wordt gespeeld, recht streeks via de televisie uit te zenden. Er zyn geen bezwaren tegen het geven van een samenvatting na af loop van de ontmoeting. De KNVB staat op het standpunt dat directe televisie-uitzendingen van gehele wedstrijden op zaterdag avonden het bezoek aan de ontmoe tingen op zondag nadelig beïnvloe den. BREDA Als tegcnfcvicht tegen het Rode Boekje is thans het Groene Boekje voor scholieren verschenen. De eerste oplage (5000 exemplaren) was op slag uitverkocht, terwijl er van de inmiddels opgelegde nieuwe druk al 3.000 zijn besteld. Schrijvers zijn de leraren E. W. de Jong, S. Bakker en H. Eisma. „Aanto nen dat iemand ongelijk heeft", wordt o.a. in het voorwoord gezegd, „lijkt een negatieve bezigheid, maar het móet gebeuren. Ten onrechte zou de indruk gevestigd kunnen worden dat het Rode Boekje en onderwijs vernieuwing bij elkaar horen. Niels is gelukkig minder waar". Het Groene Boekje wil een bijdra ge leveren aan ee»n zinvolle gedach- tenwisse ing op school. „Een opruiend geschrift als het Rode Boekje maakt zo'n discussie onmogelijk", aldus de schrijvers. De drie leraren stellen zich positief op tegenover het gesprek, dat is ont staan naar aanleiding van het ver schijnen van het Rode Boekje. De on- deifwijsproblemen van dit ogenblik 1 zouden door de ontlokte discussi» overal ruime aandacht hebben gekre gen. Het Groe»ne "Boekje keert zich voor al tegen de maatschappij-opvattin gen, die in het Rode Boekje worden uitgedragen, en tegen de verheerlij king van het zogenaamde democra tisch les geven, dat zich aan geen enkele regel wenst te binden. Aan sex werd een apart hoofdstuk gewijd, maar over drugs wordt in het Groene Boekje niet gesproken. De sa menstellers achten zich onbevoegd over dit onderwerp uitspraken te doen. Diesel GT Wat u beslist eens moet doen ls dit: proefrijden in een Mercedes 200 D of 220 D. En dan verrast con stateren hoe verbluffend soepel die unieke Mercedes dieselmotor draait, hoe weinig brandstof daar voor nodig is, hoe enorm comfor tabel zo'n diesel wel is. Daar hebt u een auto aan, waarmee u zonder noemenswaardige onkosten 5 jaar aaneen 40.000 km per jaar rijdt... en iedere kilometer zo'n 3,5'ct op brandstof bespaart. Zóveel diesel zuinigheid, gekoppeld aan pure JYiercedes-Benz allure, dat mag u gerust Diesel „Grand Tourisme" noemenWanneer komt u Mercedes-Benz diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. L.I.A.M. Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710-44545 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leid- sestraatweg 1, tel. 01710-51855 AUTOMOBIELBEDRIJF D. VAN NIELSEN sub-dealer van Rooyakkers N.V. Oegstgeest, Alphen a.d. Rijn, Wllhelminalaan 13-17, tel. ALPHEN In de gemeentezaal van de Maranathakerk werd een drukbezochte bijeenkomst gehouden van de afdelingen van de Chr. Bond voor Plattelandsvrouwen en de Chr, Boeren- en Tuindersbond. Als spre ker was aanwezig dokter K. Gill, arts te Zwammerdam die sprak over het toenemende verschijnsel van de hart en vaatziekten. Op duidelijke wijze werd het verband gelegd met de toe nemende mechanisatie en de verbe terde levensomstandigheden. ALPHEN De politie heeft in het afgelopen weekeinde te maken gehad met een vijftal jongens die op het verkeerde pad waren. Vrijdagavond werden er twee aangehouden, resp. 16 en 18 jaar, beiden woonachtig in onze gemeente, die in Utrecht een portefeuille met 175,hadden ge stolen. In de nacht van zaterdag op zondag werden drie knapen aange houden, eveneens woonachtig alhier, die in Hazerswoude twee bromfietsen hadden „gepikt". Twee van hen zijn 14, de andere 13 jaar. HAZERSWOUDE Zaterdagmor gen heeft burgemeester Ten Heuvel hof de autoshowroom van de heer P. Bos geopend. Hij sprak zijn waar dering uit over de initiatieven die uit de middenstand voortkomen. De heer Van Begum sprak namens de Esso- directie. KOUDEKERK/HAZERSWOUDE RIJNDIJK St. Nicolaas heeft za terdag een glorieuze intocht ge maakt in Koudekerk en Hazers- woude-Rd. Na een toeftt over de Oude Rijn meerde het ms. Spanje af achter het gemeentehuis van Kou dekerk, waar St. Nicolaas en zijn Pieten werden opgewacht door bur gemeester en mevrouw Van der Lin den ,de wethouders Van Vegten en Molema en gemeentesecretaris Van Brakel. Na een rijtour in open calèche, vergezeld door de ruiterverenigingen en de muziekvereniging Kunst Na Arbeid, arriveerde het gezelschap om omstreeks half vier bij het gemeen tehuis van Hazerswoude, opgewacht door burgemeester J. ten Heuvelhof, de wethouders v d Werff en Verwey, en een leuk kinderkoortje o.l.v. me vrouw Wanders. KOUDEKERK In oktober nam de bevolking toe met 12 mannen en 13 vrouwen, en verminderde met 9 man nen en 10 vrouwen. Op '31 oktober had Koudekerk 3.443 inwoners, ver deeld over 1.800 mannen en 1.643 vrouwen. KOUDEKERK De dienst Ge meentewerken kampt met perso neelsgebrek, met als gevolg dat di verse werkzaamheden niet of slechts gedeeltelijk worden uitgevoerd. Reeds drie maanden bijv. liggen nieuwe armaturen voor de straatverlichting gereed om geplaatst te worden. Een andere kwestie die opgelost dient te worden is het personeelsbestand van- de Koudekerkse brug. Vaak komt het voor dat de reserves niet bereid zijn in te vallen waardoor het verlof e.d. van de vaste brugwachters verscho ven moet worden. De problemen kunnen worden opgelost door de aan stelling van een reserve-brugwach ter/gemeentewerkman bij de alge mene dienst. "1. en W. vonden de heer J. van der Bijl te Hazerswóude- Rijndijk bereid een eventuele benoe ming te aanvaarden. ALPHEN In Ridderveld zijn on der alle klimwerktuigen rubber te gels aanwezig met uitzondering van die op de speelplaatsen in het To paasplantsoen en de Bremstraat. Op de acht speelplaatsen elders in de gemeente ontbreekt een dergelijke voorziening. B. en W. achten het gewenst, dat deze beveiliging onder alle klimwerktuigen wordt aange bracht. ALPHEN Het bestuur der Ver eniging „Scholen met den Bijbel", verzoekt de raad om medewerking voor het uitbreiden van de bijzon dere kleuterschool. Marsstraat, met een derde lokaal en tijdelijke huis vesting van deze klas in de omge ving van de Eurowoningen. ALPHEN De raad besloot reeds van de heren L. en W. J. Gesman een aan de Oudshoornseweg gele gen gebouwencomplex aan te ko pen, voor inrichting als politiebu reau. Voor het voorbereiden van de ver bouwing en inrichting is een werk groep gevormd, bestaande uit de he ren H. W. van Voorden, Korpschef van politie, T. Domburg, gepensio neerd adjudant van politie, R. Fok- kema, hoofd van de afdeling bouw kunde van de dienst van gemeente werken en P. J. M. van Stipdonk, technisch ambtenaar A bij die afde ling. Deze werkgroep heeft een eerste schetsplan opgesteld. Voor het aandeel van de dienst van gemeentewerken in de voorberei ding, alsmede voor de door de werk groep in te winnen technische ad- 600ste Staatsloterij 24 november 1970 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 15,— 50,— 50,— 100,— 100,— 200,— 400,— 1.000,— Een prijs van zijn gevallen op nummers eindigende op: 9 zijn gevallen op nummers eindigende op: 51 zijn gevallen op nummers eindigende op: 23 zijn gevallen op nummers eindigende op: 197 zijn gevallen op nummers eindigende op: 644 zijn gevallen op nummers eindigende op: 777 zijn gevallen op nummers eindigende op: 308 zijn gevallen op nummers eindigende op: 7579* 2.000,— is gevallen op het nummer: 004422 2.000,— is gevallen op hef nummer 079317 2.000,— is gevallen op het nummer: 027512 2.000,— is gevallen op het nummer: 053677 2.000,— is gevallen op het nummer: 092794 De prijs van: 5.000,— is gevallen op het nummer: 011047 50.000c— is gevallen op het nummer: 001697 De extra prijs van 100.000,is gevallen in de serie C op het nummer: 087748 En de troostprijs van 2.000,op nummer: 087748 van elk van de andere series. Let wel: op nr 7579 is tevens de prijs van 15.gevallen. viezen, is een krediet van f 24.000 nodig. ALPHEN Muijs en De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V., te Rotterdam, heeft zich bereid ver klaard op de hoek van de Poolster straat en de Castorstraat een twee- klassige houten noodkleuterschool te plaatsen en deze aan de gemeente te verhuren tegen een huurprijs van f 750.- per maand. ALPHEN De muziekvereniging „Crescendo" en het Alphens Majo- retten Peloton hebben verzocht om gemeentelijke steun in de aanschaf van uniformen en instrumenten. Gezien het gemeenschapsbelang dat door „Crescendo" gediend wordt, achten B. en W. het verantwoord, een rechtstreeks subsidie te verlenen van 25 pet van de kosten van de uniformen en het vaandel, zijnde f 3.300.-. Voor het dan nog resterende be drag ad f 2.100,- zou „Crescendo" kunnen worden toegestaan een le ning te sluiten, in de rente en aflos sing waarvan de gemeente gedu rende ten hoogste vijf jaar een extra subsidie zou kunnen verlenen. Ook in het andere geval stellen B. en W. voor, 25 pet van de uni- formkosten te subsidiëren, hetgeen neerkomt op een bedrag van f 1.200.-. Er is dan nog een tekort-van f 235.-. Zou ook daarvoor een lening wor den gesloten, dan stellen zij voor, in dezelfde geest te handelen. AARLANDERVEEN Zaterdag middag 5 december brengt Sinter klaas op uitnodiging van de speel tuinvereniging Aarlanderveen, een bezoek aan ons dorp. Na ontvangst om twee uur bij garage Van Egmond wordt hij met muziek van DSS het dorp rondgeleid, waarna hij om plm. half drie in het Dorpshuis zitting houdt voor de kinderen vani de leden. Aanmelding zaterdag 28 november bij mej. PI. Veens wijk, V, d. Lee- plein 1. HAZERSWOUDE Voor de her vormde mannenvereniging in het voormalige raadhuis spreekt woens dag 25 november 's avonds om half acht ds. D. van Vliet uit Waddinx- veen. HAZERSWOUDE Zaterdag 28 november wordt ter gelegenheid van de opening van de showroom van garage Bos een puzzelrit gehouden. Begin om 2 uur vanaf de Gerelaan. Deelneming uitsluitend voor auto mobilisten. HAZERSWOUDE Voor de afd. van de christenvrouwenbond sprak de heer Koenen van Organon in Oss. Hij gaf een overzicht van de werk zaamheden binnen dat bedrijf. Or ganon specialiseert zich in genees middelen. Er werken nu ongeveer 5000 man, allen aan de fabricage van geneesmiddelen. HAZERSWOUDE De EHBO-ver- eniging „Hazerswoude-Rijndijk" houdt aan de Rijndijk een donateur wervingsactie. HAZERSWOUDE Zes leden van de Hazerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti zullen op 13 december tijdens de in het Hilversumse Schild padhuis te houden achtkampen strij-, den om een van de nationale jeugd- titels. Tijdens de in Culemburg gehouden halve finales waren negen Avanti- leden van de partij. Van hen plaat sten zich bij de meisjes-aspiranten: Els Vreeburg en Liesbeth Smits: bij de meisjes-pupillen: Anneke de Rui ter en Mariette Pannebakker; bij de jongens-aspiranten: Theo Louwers; bij de jongens-pupillen: Poter Streng. Groene Kruis Woubrugge WOUBRUGGE Voor de maan dagavond in het wijkgebouw gehou den ledenvergadering van het Groene Kruis bestond meer belangstelling dan in vorige jaren. Uit de verslagen van penningmees ter G. Kroes vernam de vergadering, dat de begroting over 1971 een batig saldo toont van f 771. Door de aanleg van centrale verwarming in het wijk gebouw werden de rekeningen over 1969 afgesloten met een nadelig slot van f 7144. Zuster J. van Dam hield een korte inleiding over de taak van de wijk verpleegster. Duurde de opleiding oude stijl slechts 8 maanden, nu duurt deze 2 jaar. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw Platteel-Koetsier herkozen. Ten slotte werden nog films ge draaid over de behandeling van het spastische kind en de verzorging van het gebit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7