Middelbare school voor sociaal-cultureel werk Gerzon - commissarissen^ niet meer nodig in nieuwe situatie Rijnsburgse wethouder v.d. Gugten jubileerde 1 Dansgroep Marjolein Briër verovert volle schouwburg moet f 2500 betalen CANTATEDIENST Weer onderwijsprimeur voor Leiden Waterprobleem in Rijnsburg Maaltijdenservice in Katwijk aan Zee Met NCR(eis)V naar Indonesië Na zeven jaar uitspraak Brugwachter Bregman Hoorzitting voor plan Buitengebied Zondagavond 22 november te 18.30 uur Uitslaande brand in Valkenburg DVV (Sassenheil telt 385 leder \oencla voor raad van Katwi NIEUWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 21 NO> 'VEMBi Beperkte openheid in commissievergadering VOORSCHOTEN In verband met de discussies in de raadsverga dering van 30 oktober over openbaar heid van commissievergaderingen hebben b. en w. zich beraden. Het komt het college voor, dat alleen een verschil van gevoelen is ontstaan omtrent de te bewandelen wegen ter verbreding van de openbaarheid van de commissievergaderingen hetgeen uitmondde in een door de meerder heid van de raad aangenomen motie. B. en w. betreuren deze kortslui ting en zij stellen de raad voor zich alsnog te conformeren aan de voor-- stellen, gedaan in de nota van 19 ok tober, die door de raad verworpen werd en een jaar proeftijd met de nota van b. en w. te overwegen. B. en w zijn wel bereid de zgn. pro jectwerken in openbare vergadering te behandelen. B. en W. verwachten dat kanalise ring van de openbaarheid in het zo genaamde projectwerk uiteindelijk beter aan de verwachtingen zal be antwoorden dan het zonder enige keuze en onsystematisch in het open baar behandelen van allerlei onder werpen van gemeentezorg. Onder projectwerk wordt gerekend parkeervoorzieningen en ook het ter discussie gestelde structuurontwerp plan. De motie Van der Laan, gesteund door de meerderheid van de raad, stelt volledige openbaarheid met uit zonderingen, terwijl b. en w. uitzon deringen in het openbaar willen be-' handelen (red.). Dieuwke Kollewijn houdt Open Huis VOORSCHOTEN Regen en wind konden de kinderen niet deren. Gis teravond rond zeven uur stonden ze met trommels en ander vrolijk ge doe op de hoek van de Tjerk Hiddes- dreef in de wijk Noordhofland. Al wat trommelen kon spande zich in. toen burgemeester L. de Kooi mei zijn vrouw, wethouder Pels en ge meentesecretaris Eveleens versche nen. Gezamenlijk trokken zij naar Tjerk «iddesdreef 11, waar de deur wijd open stond van Dieuwke, die de hele week „open-huis" houdt tot en met 27 november van 's morgen 10 uur tot 's avonds 10 uur. Dieuwke Kollewijn is een veelzij dig kunstenares en met zichtbaar plezier verrichtte de burgemeester de opening. De ambtsketen werd be wonderd door de kinderen en een meisje mocht hem zelfs even passen. Op dat moment had Voorschoten de eerste vrouwelijke burgemeester van rond tien jaar. Tentoonstelling van wandlappen OEGSTGEEST Maandagavond, 23 november, zal in gebouw „Taber- na", (naast de Geref. kerk) Juliana- laari 1, een kleine expositie van wand- lappen gehouden worden. Zij zijn vervaardigd door dames van een wandlappencursus onder leiding van Albert Labordus, georganiseerd door de Leidse Volksuniversiteit K. en O., afdeling Oegstgeest. De toegang is gratis. De openingstijd is van 21.30 tot 22.30 uur. GEVONDEN Het juiste adres voor al uw Komt u even kijken- ST. NICOLAAS GESCHENKEN U vindt altijd wel iets. Mevrouw RIJNSENT Slulsweg 12 Katwijk aan Zee Fotocursus D. Kruyt a-s. maandagavond 8 uur in „Noordzee" Film met Geluid 1. Rtfnsburg's Bloemencorso 1970 verfilmd door leden R'burgse Filmclub. 2. Oude Beroepen door dhr J. Ravensbergen Rijnsburg. Toegang vrij. FOTO D. KRUYT Voorstraat 9 Kerkstraat 4 Katwijk a. Zee Rijnsburg LEIDEN Onze stad krijgt binnen enkele jaren de eerste Neder landse middelbare dagschool ter opleiding van middenkader voor het sociaal-culturele werk, de groepsleiders voor de vrijetijdsbeste ding. Staatssecretaris mr. J. H. Grosheide heeft dezer dagen de dag opleiding op het nieuwe scholenplan geplaatst. Dit betekent een officiële erkenning van een door B. en W. van Leiden genomen initiatief voor een geheel nieuw schooltype in de sector van de beroepsopleidingen. De staatssecretaris heeft nog geen uitspraak gedaan over het jaar waar in het rijk de financiering van de school voor zijn rekening kan nemen. Dit ligt tussen '71 en '75. De grondslag voor de nieuwe dag opleiding is een prognose-rapport van de afdeling onderwijs van de Leidse secretarie, samengesteld in nauwe sa menwerking met mej. dr A. M. M. Smit, gemeentelijk adviseur voor het algemeen voortgezet onderwijs, de heer G. Steinbach, directeur van de Stichting Leidse Jeugd Actie en dr H. H. Frese, lector vormingswerk aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Driejarig Dit rapport concludeert tot een zelf standige dagschool met een driejarige opleiding waarvoor het toelatingsni veau op het einddiploma mavo zal liggen. Over hel lesprogramma voor de opleiding wordt momenteel een advies aan het ministerie voorbereid, waarin rekening wordt gehouden met de vijf in Nederland bestaande part time opleidingen aan sociale academies. Uitgangspunt van het rapport is de toenemende erkenning van- de behoefte aan professioneel opgeleid middenkader voor de vrijetijdsbesteding in de ruim ste zin des woords. Anders ge zegd: de besteding van de voortdurend toenemende hoe veelheid vrije tijd moet zo snel en zo goed mogelijk voorden aangepakt, opdat het vrijetijds- probleem niet blijft voort bestaan. Het werkterrein van de afstuderenden zal gericht zijn op vormende en recreatieve activiteiten onder de jeugd, de volwassenen en de ouderen. LEIDEN Het optreden van de dansgroep Marjolein Briër in een volle schouwburg is een duidelijk succes geworden. Er was veel jeugd. Zonder twijfel moren er ook talrijke leerlingen-met-aanhang gekomen, om de eigen creaties van hun lerares te zien. Want Marjolein Briër veraanschou welijkte gisteravond haar ideeën van moderne, niet door vaste vormen ge bonden dans. Als zodanig betekende dit een experiment, een première zelfs voor Nederland. Na Leiden zul len nu zeker ook andere steden vol gen. De groep-van-twaalf omvatte, be halve Marjolein zelf, haar assistente Polly Reupers (de enige beroepsdan seressen), en verder talentvolle, voor het doel speciaal opgeleide leerlingen. Een opmerkelijke deelnemer was Kenny Lalopua, het mannelijk ele ment in het ensemble. Deze dansen zijn niet aan een klas siek of modern model gebonden, maar ook niet vrij, omdat de bewegingen de nauwkeurige uitdrukking zijn van de muziek. De choreografe en regis seuse Marjolein Briër vond een zeer persoonlijke expressie. Men zou dus RIJNSBURG Hoewel het voor nemen bij de voorzitter bestond de begrotingen van het waterleidingbe drijf, van het grondbedrijf en de ge meentebegroting als één punt te be handelen, maakte de raad hiertegen bezwaar zodat ze apart werden be handeld. Uit den aard der zaak wer den door de fractievoorzitter diverse wensen en opmerkingen geplaatst. Eén daarvan was wel de kwestie wa tervoorziening benoorden het kanaal. Alle bezoekers waren het er over eens dat er nu toch eindelijk eens iets moest gebeuren. Hierop komen wij maandag uitgebreider terug. KATWIJK ZEE Ondanks moei lijkheden, waarvan een beperkte be zorging het gevolg is, gaat het comité „Maaltijden aan huis" rustig door. Om dit beter te laten functioneren kunnen vrijwilligers (liefst autobezit ters) zich nog aanmelden. Als bezorg dagen zijn vastgesteld op maandag, woensdag en vrijdag (tussen 11.30 en 12.30 uur). De prijs per maaltijd is f2,50. Zijn er bejaarden, invaliden en gezinshoofden van wie de vrouw bui tenshuis is, dan kan men bellen 13375 of 71662. kunnen opmerken, dat het óok op honderd andere manieren kan. Die vrijheid-in-gebondenheid uit zich ook in de persoonlijkheid van de danseres zélf. Het zijn geen poppen, zoals in het klassieke ballet, maar ze voelen zich kennelijk zeer bewust van wat ze doen. Het is opvallend, hoe weinig hier de techniek zich opdringt. De ver schillen zijn duidelijk zichtbaar, maar blijven ten opzichte van de allesover heersende, indringende of uitsprin gende expressie op het tweede plan. Ook de talrijke standen, houdingen, liggend, opgericht, de hoofd-, arm- en beenbewegingen, de aankleding, de kleuren zijn welsprekend. De muziek staat steeds centraal; ook, hoe paradoxaal dit moge klin ken, als er helemaal geen muziek is (Kenny's onder doodse stilte aange- ziene solo in „Murderer's home", en in enkele andere gevallen). De zwij gende, toch in de verbeelding aanwe zige muziek inspireert dan even sterk. Wat we zagen, is geen geprogram meerde kunst in de oude betekenis. Het is het produkt van een begrij pende, volkomen toegewijde werkge meenschap, die demonstreert in de „Mauthausen cyclus", „Is not all one" (duo Briër Reupers), „Battle hym- Wtst U dat Kaas gemaakt In de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste ziln van het ge hele iaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 TeL 2136 Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Riinsburg Vliet N.Z. 19-20 ne" (een kwantitatief crescendo en decrescendo), „Murderer's home" (Sing-sing-gevangenis), „Silent Silen ce" en „O happy day", de hoge, vaak vertrapte en onderdrukte, of zegevie rend vrijkomende hoge menselijke waarden. De muziek, ontroerende van Theodorakis-tot, in de finale, uitbun dige jazz van Hawkins, via de band geproduceerd, is oorsprong, voedings bodem, levenverwekker van deze danskunst, die het publiek tot bewon dering en geestdrift voerde. Er werden zóveel bloemen aange voerd en neergelegd, dat de gordijnen er ten slotte met meer van dicht kon den. Johan van Wolfswinkel Nog geen beslissing over sluiting van Gerzon-filialen AMSTERDAM Naar aanleiding van circulerende geruchten als zou den alle filialen van Gerzon buiten die in de drie grote steden dicht gaan, deelt de raad van bestuur van Ger zon mede, dat deze geruchten in het geheel niet met de feiten overéen- stemmen. Omtrent een in het kader van de reorganisatie eventueel noodzakelijk geachte sluiting van andere filialen is op dit moment nog geen beslissing genomen, aldus de raad van bestuur. Raad Voorschoten VOORSCHOTEN De raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.a. nadere nota inzake de openbaarheid van commissievergaderingen; voor stel van b. en w. tot reorganisatie van de vaste commissies van bijstand en advies en wijziging van de verorde ningen van de functionele commis sies; besohikbaarstellen van krediet voor adviesko9ten voor plaatsbepa ling en een programma van eisen voor de bouw van een nieuw raad huis; beschikbaarstellen krediet voor de verbouwing van het pand Leidse- weg 29; voorstel inzake overdracht van zuiveringstechnische werken aan het Hoogheemraadschap van Rijnland; beschikbaarstellen van kredieten voor de aanleg van lei dingen enz. voor de nutsbedrijven in het bestemmingsplan Noord-Hof land; wijziging van de weekmarkt en paardemarktgelden en enige on derwij svoorstellen. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Zondag 22 nov.: hoog water 9.55 en 22.31; laag water 5.19 en 17.49. Maandag, 23 nov.: hoog water 11.06 en 23.42; laag water 6.36 en 19.00. C. M. de Ruiter (GBS-Beheer) reageeri op aftreden commissarissen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De heer C. M. de Ruiter, de man van GBS- Beheer, is bezig hard terug te slaan. Naar aanleiding van het terugtreden van vijf commis sarissen van Gebr. Gerzons Modemagazijnen, heeft de pre sident-commissaris mr. J. Nij- enbranding de Boer een com muniqué uitgegeven. Daarin wordt gewezen op de nauwe samenwerking tussen de NV A. Schröder en Co. en Gei zon. „Door deze innige samenweiking zal zich op allerlei gebied een samenspel moeten ontwikkelen, de ene keer ten gunste van Gj.rzon en de andere keer ten gunste van Schröder. Hierbij past niet dat de NV Gerzon's modemagazijnen nog met een raad van commissarissen blijft zitten, die uitsluitend hun verantwoordelijkheid hebben tegen over de NV Gerzon. Het zal duide lijk zijn, dat naar alle waarschijnlijk- LEIDEN Een land, dat niet zo centraal staat in de toeristi sche reizen van de N.C.Reis V., doch zeker waard is er de Schijnwerper op te richten, is Indonesië. Een eilandenrijk, dat vele bezienswaardigheden en cultuurschatten heeft te pre senteren. Deze presentatie ge schiedde gisteren in de foyer van de Stadsgehoorzaal tijdens een avond van de afdeling Lei den van de N.C.R.V. De afdeling had daarvoor een uiterst deskundig spreker in haar midden, dr G. D. van Wengen, ver bonden aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde. Na een inleidend woord van de voorzitter, nam dr Van Wengen „het reisgezelschap" via de filmband mee op een tocht naar het eiland Bali. Niet alleen als „gids", doch ook als musicoloog had de afdeling dr Van Wengen deze avond in haar midden. Op een aantal in eigendom van het museum behorende gamelaninstru menten, kregen enkele aanwezigen „les". Een les, die blijkbaar goed ter harte werd genomen, want na een korte oefenperiode was er al enigs zins sprake van een gamelanorkest. DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft na ruim zeven jaar gisteren uitspraak gedaan in de civiele procedure tussen de 31- jarige Nico de Vrij .uit Woubrugge en de gemeente Leiderdorp en de 71-jarige gepensioneerde brugwachter J. J. K. Bergman, eveneens uit Leiderdorp. Deze laatste is door de rechtbank veroordeeld tot het betalen van 2500 gulden schadevergoeding aan de heer De Vrij. Verder moet hij ook de kosten van de civiele procedure betalen (ongeveer 1500). In september 1943 raakte Nico de Vrij met zijn hoofd bekneld tussen de neerzakkende gewichten van de brug over de Rijn in Leiderdorp. Jarenlang bleef hij daardoor ge deeltelijk verlamd en nu nog heeft hij last van spraakmoeilijkheden. Zijn ouders stelden de gemeente aan sprakelijk, maar bij een bombarde ment raakten de papieren in het huis van de advocaat zoek. In 1963 diende Nico de Vrij bij de rechtbank in Den Haag zelf een eis tot schadevergoeding in van ƒ75.000. In eerste instantie tegen de Dl AM AISTEN PAAR IN NOORDWIJK NOORDWIJK Hermanus Jaco bus Gronewoud en Alida Waasdorp zijn 24 november 60 jaar getrouwd. In het huis Zwanensteeg 3 is dan feest. Het echtpaar heeft 5 zoons en 4 dochters. Verder nog 39 kleinkin deren en drie achterkleinkinderen. Bruid en bruidegom genieten beiden nog een goede gezondheid, ook al zijn ze resp. 82 en 83 jaar. De heer Groe- newoud werkte vroeger in de bollen en als 17-jarige is hij nog koetsier geweest voor Huis ter Duin. Van 4.30 tot 6 uur is er in De Beurs dins dag receptie. In Katwijk aan Zee al boekingen voor 1971 KATWIJK ZEE Dat de boekin gen voor het seizoen 1971 al vroeg beginnen, blijkt uit het feit, dat nu reeds een 600-tal Zweden zich heeft gemeld om onze bollenvelden te be zoeken. Dit gezelschap zal omstreeks het Paasweekend in Katwijk over nachten. De vakanties in Rheinland- Westfalen worden volgend jaar aan merkelijk vervroegd. De vakantie-pé^ riode van deze Duitse „deelstaat is vastgesteld van 1 juli tot 14 augustus. Vit de DUINSTREEK KATWIJK AAN ZEE Zondag 22 nov. wordt in de Triumfatorkerk een bijzondere dienst gehouden. Voorgan ger: Ds. F. Pijlman Jr. Solozang: Nel Biersteker. Voordracht: Pieter C. van den Bos. Orgel: Jan VVelmers. Aan vang 5 uur in de AdventskerU aan de Julianastraat te Alphen a. d. Rijn Het Leids Kamerkoor o.l.v. Barend Schuurman zingt het motet van J. S. Bach: Jesu mesne Freude. RIJNSBURG Burgemeester Koopmans begon gistermiddag de zgn. begrotingsvergadering van de ge meenteraad met een tweetal medede lingen. De eerste was, dat op 10 de cember in het Provinciehuis een hoorzitting wordt gehouden waarin het bestemmingsplan-Buitengebied zal worden behandeld. De tweede mededeling betrof een jubileum. Op 23 december 1945 werd het democra tisch bestuur hersteld en het was de tegenwoordige wethouder VV. L. v.d. Gugten die daarvan deel uitmaakte. Ik heb, aldus de burgemeester, u meer dan de helft van deze 25 jaar als raadslid en de laatste jaren als wethouder meegemaakt en in al die tijd uw actief bezig zijn bewonderd. Zo'n 250 raadsvergaderingen en on telbare commissievergaderingen heb ben we met elkaar contact gehad. Uw doorzettingsvermogen, standvastig heid en opgewektheid hebben mij al tijd verwonderd. Hopelijk zult u deze nog lang behouden. Gelukkig is dit geen afscheidswoord. Als bewijs van waardering overhandigde de burge meester de heer Van der Gugten een oude ingelijste prent van Rijnsburg. Mevrouw Van der Gugten kreeg bloemen. Wethouder De Mooy sprak hierna. „Ik verheug mij over de samenwer king, die wij hebben gehad. Ondanks verschil van inzicht werken wij op vriendschappelijke wijze samen". Als oudste raadslid ai sprekende namens de raad prees de heer D. v.d. Mey de jubilaris als een man met een vast karakter. Uw ja was ja en uw neen, neen. U hebt soms zeer moeilij ke beslissingen moeten nemen maar u nam ze in de vaste overtuiging dat ze voor Rijnsburg het beste waren. Veel ruggespraak In zijn dankwoord zei de heer Van der Gugten dat als je iets graag doet de opgaaf nooit erg zwaar valt. Wat ik heb mogen en kunnen doen, heb ik kunnen doen na veel ruggespraak. Waarbij ik soms wel eens wat erg nieuwsgierig was naar eventuele ach tergronden. Foto: Burgemeester Koomans over handigt wethouder Van der Gugten een ingelijste oude prent van Rijns burg. gemeente en in tweede instantie tegen de brugwachter. Het duurde drie jaar, toen de uitspraak van de rechtbank kwam. De eis tegen de gemeente werd niet ontvankelijk verklaard wegens een verjarings termijn van vijf jaar. De eis tegen de heer Bregman werd toegewezen. Deze ging hiertegen in beroep, maar dit beroep werd .nietig verklaard. De zaak werd terugver wezen naar de rechtbank óm het bedrag vast te stellen. De brug wachter moet van een klein pen sioen en zijn AOW rondkomen. VALKENBURG De inwoners van Valkenburg werden vanmorgen omstreeks acht uur opgeschrikt door een hevige explosie, gevolgd door een felle uitslaande brand in het pand Hoofdstraat 30A. In dit pand is de zaak gevestigd van rijwiel- en brom- fictshandclaar J. v d Berg, die in vrij korte tijd een aanzienlijk deel van zijn nieuwe voorraad fietsen en bromfietsen in vlammen zag opgaan. De brandweer die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met zes stra len. Er loopt een verzekering. Raad Zoeterwoude ZOETERWOUDE De raad. komt donderdagavond om acht uur bij een. Agenda: aankoop percelen wa ter langs de Westeindseweg, aankoop perceel weiland en water, verpach ting jachtrecht op gemeente-eigen dommen, aangaan geldlening, aan tekenen van beroep tegen gedeelte lijke goedkeuring bestemmingsplan Grote polder, vaststelling verorde ning geldelijke steun krotontrui mingsplan Grote Polder, vaststelling verordening geldelijke steun krot ontruiming en doorstroming, bij drage actie Rijnstreek, krediet repa ratie Geerbrug, eervol ontslag me vrouw A. B. Jongeneelv d Veen, hoofdleidster openbare kleuterschool en aanbieding gemeentebegroting. VU de RIJNSTREEK TER AAR De kweker J. Fransen leverde vrijdag de eerste witlof van dij najaar aan de groenteveiling. Groentehandelaar C. Krumpelman ging er mee naar zijn winkel voor 1.09 per kilo. DE 0 heid de belangen van Gerzc, Schröder in de toekomst zo t lip verweven zullen zijn, dat de dige raad van commissarissen Gerzon niet langer meer een J standige verantwoordelijkheid worden toegemeten, weshalvi ICC| hun ontslag hebben aangebndt Aldus het communiqué, waarlr In der nog wordt gewezen op het raf dat de NV Schröder de gewon „u preferente aandelen Gerzon vc< pet in handen heeft. De rcs»c -n aandelen kunnen a 125 pet ter b I worden aangeboden, .een heid die wij sterk aanbevelep', het communiqué. FUSIECOMMISSIE Bekend is, dat in de zaak overneming van Het LingeriehafiAl heer De Ruiter ook in de aanlijn, gegaan. Er wordt een proces nt, hangig gemaakt, waarbij het Ij riehuis contractbreuk wordt ven De heer De Ruiter eist ontbu "W van de koopovereenkomst en wilie' gens wanprestatie een schad evea' ding van f3 miljoen. Verde* im' weegt de heer De Ruiter stappen i 1 de fusiecommissie van de SÊft en heb de fusiecode niet overt el maar Het Lingeriehuis heeft dr °°i daan door de vakbonden niet I genoeg in te lichten", aldus .-ijn klaring. PERS In De acties van de heer De 8 i[€ strekken zich nu ook uit tot de Naar aanleiding van een publ in de Haagsche Courant heeft dt roe.end goed-man aangekondigd behoeve van Gerzon, Schröds ?n Cityplan geen advertenties m« ](j plaatsen in genoemde krant. Del heeft zich de woede van de 1 Ruiter op de hals gehaald schrijven, dat de 27-jarige mee ker J. A, M. Koster „die naar v tot nu toe de post mocht rondbi thans voor de functie van cor ris op de nominatie staat, kapotschrijverij ben ik persoon wel geestelijk als lichamelijk jl men opgewassen", laat de h Ruiter de hoofdredaktie en van de Haagsche Courant i de laster-campagne zich echter 1 van mijn beste medewerkers rici ik mij dat persoonlijk aan." SASSENHEIM Gisteravond r| onder leiding van voorzitter Sla ie de jaarlijkse ledenvergadering f Br in Het Bruine Paard van Buur, m Speeltuinvereniging „D.V.V.". Vol pi het jaarverslag van de secretaris het Sinteklaasfeest, vorig jaar de 25e maal, een groot succes. De directie van Eurowonifec heeft een flink bedrag beschü a] gesteld voor speelwerktuigen enU ruimte. De speeltuin was open van 1 tot 31 oktober, en er wed drui pi bruik van gemaakt door de j< Afgelopen zomer werd een 40-tal deren ontvangen van de „het Zorgenkind". Met de nieuwe oppasser, de lo Koning sr., is de vereniging kend geslaagd. Een applausje streepte de woorden van de vo: ol ter. ei Uit het uitgebreid verslag van e' penningmeester bleek, dat financiële positie gezond is. Hel dental bedraagt 385. Op zaterdag 28 november na_ dags is er weer een groot S:j^ klaasfeest in het KSA-gebouw. 01 Toneel voor kerstft Woubrugse bejaardi e WOUBRUGGE Er bestond dagavond slechts weinig belang ling voor een door de Plattele vrouwen georganiseerde toneel' c stelling, waarvan de opbrengst e bestemd voor het kerstfeest ve bejaarden. In Het Oude Raedthuys i toneelvereniging Cecilia uit Noo het blijspel van Frans Drost op: vrolijke tankstation; onder regie de heer G. Keyzer. Het stuk vlot over het voetlicht gebracht Gt WOUBRUGGE Agenda: Maandag 23 november: 8 uur gebouw, Ledenvergadering Kruis met film. Dinsdag 24 november: Voetbal! tine. Klaverjaswedstrijd. Woensdag 25 november: 5 uur manuel: 15-jarig bestaan Bejaar soos. O KATWIJK De gemeenteraad komt don derdag 26 november 's avonds om balt acht bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Benoeming vier leden uit de burgerij ten behoeve van de commissie van ad vies voor Jeugd- en sportzaken: Idem van de oomnrlssle voor markt- en midden standszaken. te weten twee uit de bur gerij. één op voordracht van de gezamen lijke .middenstandsorganisaties in Katwijk en één op voordracht van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, afdeling Lelden en omstreken; samenstel ling van een voordracht ter benoeming van vijf leden van de raad van beheer van de N.V. Sportfondsenbad Katwijk; toekenning van een schadeloosstelllr.g aan de heer P. Meljvogel in verband met de ontruiming van het pand Havenstraat 11; aankoop van panden Louwestraat 25 Bur- gerdljkstraat I7d. Stationsstraat 5 en Noordstraat 15; aangaan van een grond- transactie aan het Oostpad: verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Tademasraat. idem aan de J. van der Perkstraat; verlenen van krediet voor het treffen van voorzieningen aan het pand Noordstraat 19; van kracht vertelaren van een aantal belasttngverordendngen op de aan het grondgebied der gemeen» gevoegde gebieden; deelneming ar gemeenschappelijk project voor de van vuil; vaststelling van het bi mingsplan Cleljn Duin-eerste heiab onbewoonbaar verklaren van het Overrijn 8; garanderen van rente en sing van hypothecaire geldleningen de aankoop van een woning: van krediet voor de aankoop van rieel voor de gladheidSbestrijdinR: nen van medewerking ex artikel I (Te kleuteronderwijswet aan het b« van de stichting Katholieke So" Idem ex artikel 72 van de lager wljswet aan de besturen van een lagere scholen; verlenen van kredlel verbetering van de verlichting Gaspard de Colignyschoolverlenf» krediet voor het treffen van voorn gen aan de Openluchtschool van htf terdams Zeehospitium; verlenen vlJ diet voor uitbreiding van de Leid tenschool: toekenning van subsU de Algemene Openbare Blblioth» Leeszal; voorstel inzake het organ van een interseholalr sporttoernooi de kerstvakantie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4