OP DE HOGEWOERD verpaupert een huis EIl.i.a.m. WEEKAGENDA MAGAZIJNBEDIENDE IOFVUI b OPHAALDIENST. Alphen aan den Rijn EEN BEZORGER UNIEK AANBOD Mercedes Benz 250 S Mercedes Benz 250 S Kritiek op het Princessepaviljoen ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 raat waar tot voor kort het oosteloze hoek tussen de Pie- rterkgracht en de Lokhorst- sG-gebouw stond, zal binnen- irt een toat vrolijker aanzien ijgen. De huizen langs een rkeerterrein, links een huis sec aarin kunstenaars ivonen, p larnaast de achterkant van c 5 5 Latijnse school, zullen aan des|c2€ zijde worden gepleisterd. )e gemeente heeft de 27-jarige mstenaar Koos van de Water De Kortenaerstraat opdracht >geven om op de muur schil aan te brengen. Hij met hout en verf de muren anpassen aan de omgeving. lat wil zeggen dat hij de muren maakt dat ze niet meer op- allen als naakte vlakken maar nitzien als geivane huizen. Foto NLC - Dirk Ketting LEIDEN Op de Hogewoerd staat een huis te verpauperen. Het is niet het eerste of het enige pand in de binnenstad dat aan het verval is overgeleverd. Het bijzondere is, dat officieel niemand weet of weten wil van wie het huis is. De reden daarvan is waar schijnlijk dat- het pand om de aanwezigheid van een mooie schouw op de monumentenlijst stond. Die schouw nu, is volledig verwoest. De dader ligt op het kerkhof en wie draait nu voor de kosten op? In augustus 1968 heeft de gemeen teraad van Leiden besloten, het pand Hogewoerd 30 voor een bedrag van rond f 50.000 te verkopen aan de stichting Leidse Studentenhuisves ting. In het huis, dat op de lijst van monumenten van kunst en historie 0m*i 25 maandag: Oude Herengracht, Jaat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Havenstraat, West Havenstraat, Hein, Haven, Havenkade, Kalver- Kijfgracht, L Mlnnebroersgracht, tingel. Herengracht (beide zijden), e en Lange Lan gestra at, Waard- it. Oosterkerkstraat Waardikerkplein, rdkerk steeg, Waardgracht. Oranje- :ht Kaarsemakersstraat, LÓoyerstraat, aa (ersrtxaat, Vestestraat Groenestegen, et retegracht. Kerksteeg' urt 27 maandag: Breestraat, Lange- Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, huisplein..- Koornbrugsteeg, Dwars er rnbrugsteeg, Maarsmansteeg, Mandema- .„Jteeg, Vrouwensteeg (geheel). Boom- :t. Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Burcht, Burchtsteeg, Nleuwstraat, testeeg, Beschuitsteeg. Moriaansteeg, glandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, flandsekerkkoorsteeg. Middelweg, e Rijn (beide zijden). Hoogstraat, smarkt. Hooigracht. St. Pancrassteeg, Driessenstraat, Middelstegracht, urt 24 dinsdag: Zoeterwoudsesingel Lammenschans tot Hoge Rijndijk). jJ. Brandelerkade. Durleuxstraat Tiboel *1 epbeekstraat. Roodenburgerstraat, de van Streefkerkstraat, Cobetstraat. de ierstraat, Thorbeckestraat, Wasstraat, -aat de Kanterstraat, Cron^stelnkade, Blokstraat, Fruinlaan, de Gljselaar- Kernstraat, Verdamstraat, Cathari- ^Burt 28 dinsdag: Korevaarstraat, Plant- 4de Binnenvest gracht, Rijnstraat, lerstraat, Havenstraat 2de en 3de, 1ste, en 3de Gortestraat, Geregracht, Leven- Oranjeboomstraat, Vathrijnenstraat, W1 barasteeg, St. Jorissteeg, Koenesteeg, r< iwe Brugsteeg, Wlelmakersteeg. Hoge- cii rd> Watersteeg, Plantage, Utrechtse Veerstraat. rt 29 donderdag: Zijlsingel, Rijnkade, terdwarsstraat, Munnikenstraat. Van enstraat, Waardstraat, Hermanstraat, j^mpstratt. De Ruyterstrat. Evertsen- Heemskerkstraat. Oostenstraat van ykstraat. Kortenaerstraat, Tasman- at, Overrijn. aurt 30 donderdag: Galgewater. Noord- plus plein. Rembrandtstraat. Oude markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, n Schiekade, Witte Singel, Groenho ut, Witte Rozenstraat, Justus Carel- lan van Goyenkade, Gerrlt Dou- Vreewijkstraat. Hugo de Groot- at, Bilderdijkstraat. 31 vrijdag: Kort Rapenburg. Ka- 'steeg. Rapenburg, Doelensteeg. ?racht. Nonnensteeg. Kolfmaker- Zegersteeg. 5de Binnenvestgracht, renwacht, Kaiserstraat. Bakkersteeg, rp (nsteeg. Boisotkade, Kampersteeg, clëntlestraat, Vliet, Douzastraat, St. Ja- 'hof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtka de, Hoefstraat. Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salo- monsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lonkhorststraat, Zon neveldstraat, Pleterskerkkoorsteeg, Dief- stèeg, Berkendaelstraat. Pieterskerkgracht. Dlolorclriflröfrnnt PlpIpftVprlrhnf* Panpn- Nieutce bar-dancihg Central in Leiden LEIDEN In het voormalig hotel Central aan de Breestraat, waar men vroeger een biljartje kon plegen, is gistermiddag een nieuwe bar-dancing opengegaan. Dit onder dezelfde naam, omdat Central nu eenmaal een begrip is in Leiden. De voormalige hotel ruimte is nu verhuurd aan studenten. Alleen de benedenruimte heeft men in twee maanden tijd verbouwd tot een dancing. Die „men" is de N.V. Horeca-ex- ploitatie Dolico, die een paar maan-, den geleden de bar/bodega 't Fust aan de Nieuwstraat vestigde. Boven heeft Dolico nog één vergaderruimte, die misschien zal worden benut voor recepties, maar dat is nog niet hele maal zeker. De niuwe dancing mikt op een pu bliek tussen de 16 en 25 jaar en is voor iedereen toegankelijk. Daarmee is de derde dancing in Leiden een feit. Men heeft een vergunning tot één uur en in het weekeinde tot twee uur. Om eventueel ongewenste ele menten, wie dat dan ook mogen zijn, buiten de deur te houden, staat aan de ingang Jan van Nispelen als por tier, die amateur-bokser van Neder land is. De dancing met vaste disc-jockeys draait voornamelijk soulmuziek en het top 40-werk. De ruimte is gezellig ingericht en afgestemd op het grotere publiek. De Nieuwe Leidse Courant' vraagt te Alphen aan den Rijn Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer van Leeuwen, P Horiszstraat 32. Alphen aan den Rijn. MCRCEÜCS-BCNZ VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL. 44545 Official Dealer voor Mercedes Benz Personen-, bestel- en bedrijfswagens vraagt voor spoedige indiensttreding Rijbewijs B-E vereist Sollicitaties te richten aan N.V. L.I.A.M., Vondellaan 45. Leiden, tel. 0171044545, toestel 23. wordt beschreven als „met bakstenen gevel met rechts kroonlijst en trigly- phen", bevond zich een schouw, waarvan de waarde was getaxeerd op f 40.000. Dat is natuurlijk een bedrag „dat de gek ervoor geeft", want Studen tenhuisvesting zou nooit een halve ton geven voor een huis dat afge zien van de staat van onderhoud niet meer dan tien mille waard is. Bovendien w.ordt zelfs de mooiste schouw niet per kilo uitgewogen: de eerste brok, die eraf geslagen wordt, is het hele taxatiebedrag al waard. Door zijn besluit tot verkoop droeg de raad wel het gebruiksrecht maar nog niet de eigendom van het pand over. De stichting Leidse Studentenhuis vesting zal pas eigenares zijn, wan neer de betrokken ministeries hun goedkeuring aan de koop hebben ge hecht. Nagelaten Het gebruiksrecht had de stichting kunnen uitoefenen door het pand af doende dicht te spijkeren. Ze heeft dat nagelaten. Daardoor kon zie tus sen 1968 en vorige week een groep jonge mensen in het huis vestigen. Een van de bewoners beweert, van Studentenhuisvesting schriftelijk toe stemming te hebben gehad voor het bewonen van het huis. Een woord voerster van de stichting ontkent dat „Wij geven nooit schriftelijk toestem ming. Het huis is nog niet van ons. Het is echt van de gemeente". Bij het gemeentelijk grondbedrijf zegt men: „Niet alleen voor de koop heeft de minister nog" geen toestem ming verleend maar ook voor de res tauratie niet. En die kost wel hef meeste. De juridische levering wacht op het passeren van de acte van transport. We hebben wel heel wat 'telefoontjes gehad van omwonenden en ook van, de politie want er werd lood en zink van het dak gestolen. Er 7Ün tal van malen voorzieningen getroffen. Maar je kunt die inbraken niet vór zijn. Wat doe je eraan? Je zou de' zaak moeten dichtmctselen maar dat is te duur. En politiebewa king? Dan zou er de hele dag een agent voor de deur moeten staan. We hebben de vraag van de verantwoor delijkheid tot nu toe in het midden gelaten. Zo formeel zijn we niet al- tyd. Overigens lijkt het me ook niet waarschijnlijk, dat Studenten huisvesting toestemming zou verlenen voor bewoning door een groepje jon gelui." Doorgerot Hoe dan ook: toen enkele van de bewoners vorige week aan de tand werden gevoeld in verband met een inbraak in Hattem, vond de politie van Leiden geen enkele aanleiding om stappen tegen de jongelui te on dernemen wegens wederrechtelijk bewonen van het huis. Hoofdinspec teur D. J. Verzijden zegt: „Er is ons niets bekend of er toestemming was of niet, of ze er legaal of sub rosa woonden. De manier van leven zou mij niet aanstaan. Maar als het de spuigaten uitloopt dan nemen we wel contact op met de betreffende instan ties. Meer kunnen we niet doen". De laatste bewoners zajn niet al te zorgvuldig met het huis omgespron gen. En waarom zouden ze ook: het water stroomt er langs de muren, de vloeren zijn doorgerot. Er hangt de stank van stof en schimmel. Maar dat was geen reden voor ze om het sere ne stukwerk en het zwarte marmer van de schouw in het achterhuis te vernielen. Dat wijten ze aan indrin gers, die liever onbekend wensen te blijven. Voor hen was dat staaltje van zinloze vernieling niet meer dan een fase in de „verloedering" van het huis, dat wel helemaal ten gronde zal gaan als de minister niet snel de koop goedkeurt. Onderschrift: Het achterhuis van Hogewoerd 30 - uiterst rechts van 't rijtje langs het water. Niet het eerste of enige toonbeeld van verval. Wij verkregen door bijzondere inruil de volgende occasions van le eigenaar, bordeaux rood met cognac texlederen bekleding, pookschakeling, niet van nieuw te onderscheiden. zeer mooie auto, beige met cognac texlederen interieur, pookschakeling. Deze wagens worden door ons onder volledige dealer garantie verkocht. INRUIL en FINANCIERING MOGELIJK Gaarne verschaffen wij u alle gewenste inlichtingen omtrent deze bijzondere occasions. LmlmAmMm VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 Nieuwe behuizing voor Tegelhandel LEIDEN Burgemeester G. C. van der Willigen heeft gistermiddag het nieuwe pand van De Tegelhandel aan de Bloemistenlaan geopend. De heer B. Bakels, één van de fir manten, schetste in een toespraak de ontwikkeling van het 33 jaar oude bedrijf. Op 12 april 1937, in een eco nomisch moeilijke tijd, opende De Tegelhandel zijn deuren in het pand Oude Vest 19. Hoewel het in de bouwwereld in die tijd bepaald geen koek en ei was bleek die eerste be huizing al spoedig te klein. Men ver huisde naar de panden 7 en 9. In de loop der jaren kwamen daar nog vier panden aan de Oude Vest bij. Ondanks verbouwingen en reorga nisaties voldeed die situatie niet. Op 31 oktober 1969 werd de eerste paal •geslagen voor de bouw van het nu geopende pand. Namens zijn mede-firmant, de heer L. Videier, bood de heer Bakels de burgemeester een envelop met in houd, bestemd voor een goed doel, aan. Zijn vrouw werd in de bloeme tjes gezet. Het nieuwe gebouw bestaat uit een showroom van twee verdiepingen en een ruime opslagplaats. In maart van dit Jaar heeft de toneelregisseur Erik Vos aan de Uni versiteit van Athens, Georgia (Ver enigde Staten), een Hamletproject uitgevoerd, waarbij teksten en situa ties van het stuk van Shakespeare door toepassing op onze eigen wereld en door improvisatietechnieken zo ac tueel mogelijk zijn gemaakt. De voor stelling, die hieruit resulteerde, is in de Verenigde Staten gefilmd en op de televisie uitgezonden. Op uitnodiging van de sectie Dra maturgie van de Leidse Universiteit zal Erik Vos deze film voor alle be langstellenden vertonen en toelichten op vrijdag 27 november om kwart over twee in de filmzaal van het Academiegebouw. De Leidse studentenvereniging „Sanctus Augustinus" gaat haar gebouw, het „Eigen Huis". Rapen burg 24, gedurende de kerstdagen, dat wil zeggen van 24 december 's avonds tot zondag 27 december continu openstellen voor iedereen. Met deze kerst-INN wordt gepro beerd het isolement, waarin velen leven, en dat in het bijzonder met Kerstmis aan de dag treedt, op te heffen. Tijdens de Kerst-inn zullen uiteenlopende activiteiten plaats vinden, -zoals de vertoning van films, het optreden van enkele artiesten, discussie met groepen, kerstontb\jt en expositie. Ter gelegenheid van het vijftien jarig bestaan van de huidige Rupu- bliek österreich organiseert de Leidse studentenvereniging „Catena" op donderdag 26 november in het kader van haar donderdagavondcyclus een voor alle belangstellenden toeganke lijke bijeenkomst, .waarop dr. Hel- muth Schurz, tweede secretaris van de ambassdde van Oostenrijk in Den Haag. aan de hand van de film „Fünfzig Jahre österreich" de unieke positie van OOostenrijk als ontmoe tingsplaats tussen Oost- en West- Europa zal toelichten. De bijeen komst, die om acht uur begint, wordt gehouden in de sociëteit van Catena, Rapenburg 127 te Leiden. Er is een tolk. Ingezonden Kalender Zonnehuis De Vereniging „Het Zonnehuis", christelijke verpleging van langdurig zieken, hoopt in 1971 haar 50-jarig jubileum te vieren. Deze vereniging heeft pionierswerk verricht toen zij zich in 1921 het lot van vele langdurig zieken aantrok. Momenteel worden in de vier Zon nehuizen te Beekbergen, Doorn, Vlaardingen en Zuidhorn ongeveer 600 patiënten verpleegd. Als de plannen doorgaan en het ziet er naar uit dat dit binnen afzien bare tijd het geval zal zijn door de bouw van Zonnehuizen te Amstel veen en Zwolle en een nieuw te Doorn zullen er meer dan duizend patiënten verpleegd kunnen worden. Er is veel geld nodig. U kunt steun verlenen door een kalender te kopen, (f 2.50): Zuiderapotheek, Lammen- schansweg 7, of 3 Octoberstraat 17, Leiden. Comité Leiden Roto huldigde jubilarissen LEIDEN Op een feestavond van de Roto-gravure zijn de jubilarissen van het afgelopen jaar gefêteerd. Het waren er zeven: de heren W. A. van Weerlee en W. A. Wendt, die de veer tig jaar hadden volgemaakt, en de heren M. Vermond, D. Roozendaal, J. Klinkhamer, W. F. van As en J. B. Sliggers, die een kwart eeuw aan het bedrijf waren verbonden. V rijwilligersmedaille voor 26 Leidenaars LEIDEN Burgemeester Van der Willigen zal maandag om vijf uur in de koffiekamer van het stadhuis aan 26 personen de vrijwililigersme- daille met oorkonde van de B.Z.B., de bedrij fsbescherming, overhandi gen. Het zijn werknemers van de P.T.T., de Spoorwegen, het Geweste lijk Arbeidsbureau en de Centrale Vakopleiding Volwassenen te Leiden. Bovendien zal aan tien van hen het jaarteken voor 15 jaar vrijwilligers- dienst worden uitgereikt. LEIDEN „Waar blijven nu alle instanties, die op planologisch gebied een oogje in het zeil dienen te hou den? Wij hebben al een bungalow park aan de Kagcrplassen, flats langs de oever van de Braasscm en eerst daags ook nog een havencomplex van 8 ha aan de Westeinder. Wat moede loos vragen wij ons af: „Moet dat na allemaal?". Met het havencomplex van 8 ha wordt bedoeld het in aanbouw zijnde Princessepaviljoen van Arie de Boom aan de Westeinder achter Leimuiden. De hierboven aangehaalde kritische regels zijn te lezen in De Waterkam pioen, het officiële orgaan van de ANWB voor de watersportbeoefena ren. De stelling van de ANWB-deskun- digen en van hoofdredacteur J. Kui- tert is, dat de Westeinderplassen het schoolvoorbeeld zijn van een meer, dat duidelijk overbevolkt is. Men kan van mening verschillen over begrip pen als het ontsluiten van een water- recreatiegebied, maar in alle objecti viteit, aldus de heer Kuitert, kan toch wel gesteld worden, dat de Westein der op mooie dagen in het weekeinde vol is. Aan het reeds overbevolkte meer komen nu nog eens 4000 steigerpalen, waaraan 750 booteigenaren hun scheepje kunnen vastmaken, een winkelgalerij met wasserette, rent-a- boat-shop, supermarkt, winterber- 'gingsloods van 2800 m2 en een par keerterrein voor minimaal 1000 auto's. LEIDEN Aan het academisch ziekenhuis zijn geslaagd voor het examen basisopleiding intensive ca re: M. G. Castricum; A. Flippo; A. Jeremiasse; F. de Leeuw; A. v. d. Maaien; G. J. Maas; R. Mac Donald; A. Regenspurg; N. Wassenaar-v. d. Krogt; M. Wilpshaar. Het was voor het eerst, dat de diploma's werden uitgereikt. Zaterdag 21 november vestestraat 40, 8.30 u.: „Imperium" met Hut Spot. Schouwburg, 8.15 u.: „Lltterls Sacrum" met Veertig Karaat. Kantine Lelthen Wolfabrlek. 3e Blnnen- vesgracht 3: postzegelvelllng 14.00 uur. kij ken van 9.3Ö—12 uur. georganiseerd door Phllatelica. Zondag 22 november Hooglandse Huys. U. 15—12.15 uur; ge sprek over hiernamaals en modern den ken (oj.v. dr. P L Schoonhelm). Maandag 23 november Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraadsvergade ring (erfpachtnota, vervólg). Rehoboth. Rapenburg 10. 8 u alg leden vergadering Leidse amateurfotografen. Dinsdag 24 november LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8—8.30 u.: Spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Wljkgebouw Rehoboth, Rapenburg 10. 8 u.: wljkgemeente Molenwijk, bijeenkomst l.v.m. 'in jan. 1971 in Leiden te houden alg. kerkvèrgaderirig. Schouwburg, 8.15 u.: De Nieuwe Komedie met „Dag stoel naast de tafel". Camera' (Hogewoerd 49). 7 en 9.15 u.: K. en O., film van de maand (Rachel, Rachel). Steenschuur 6, 8 u.: Leidse ver. van post zegelverzamelaars. Lammenschansweg 6, Lldwinaschool, 8 u.: Contactcommissie Kinderbescherming Lelden e.o., mevr. D. F. van Ruljven-Ver- brugge over de kinderpolitie. Woensdag 25 november Stadhuis (trouwzaal), 4—6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Schouwburg, 8.15 u.: De Nieuwe Komedie met „Dag stoel naast de tafel". Donderdag 26 november Gehoorzaal. 1.30 en 3 u.: jeugd concert Gew Orkest voor Zuid-Holland (comm. esthetische vorming van de schooljeugd). Vestestraat 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Wljkgebouw Irene. Driftstraat 49, 8 u.: bijeenkomst wljkgemeente Koolwijk l.v.m. In Jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering ln Leiden. Wljkgebouw Staalwijk. Herenstr. 45. 8 u.: wljkgemeente Staalwijk, bijeenkomst l.v.m. In Jan. 1971 ln Lelden te houden alg. kerkvergadering. Hooglandse Huis. 'Moriaansweg, 8 u.: wljkgemeente Pniël, bijeenkomst l.v.m. ln jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering te Lelden. Maranathakerk L. Morsweg, 8 u.: wljkge meente Morswljk. bijeenkomst l.v.m. ln Jan. 1971 te houden alg. kerkvergadering ln Lelden. Schouwburg, 8.15 u.: Wlm Sonneveld met De kleine Parade (K. en O.). Levendaal 14. 8 u.: bingo-avond Expogé. Vrijdag 27 november Bach en Micheelsen. Vestestr. 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Rapenburg 61, 8 u.: K. en O., mevr. dr. J. L. Klink over „Kinderen helpen gelo ven" (voordracht 2). Schouwburg, 8.15 u.: Wlm Sonneveld met „Dè kleine Parade" (K. en O.). Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 u.: ruil- avond verzamelaars. OEGSTGEEST Groene Kerk. 8 15 u.: concert Leids Kamerkoor, medewerken den: Harro Ruijsenaars. cello; Frans de Guise, bas en Tljn van Etfk, orgel ol.v. Barend Schuurman, werken van Brahms, Zaterdag 28 november Vestestr. 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Schouwburg, 8.15 u.: Wlm Sonneveld met „De kleine Parade" (K. en O.). Poetdulvenshow van de Leidse Post duiven club ln „De Kleine Burcht". Nieu we Rijn 19, van 19.00 uur tot 22.00 uur en zondag 29 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Zondag 29 november dehoorzaal, 2 uur: K. en O., Rholnlsches Kammerorchester. Rijnlandflat. Bachstraat. 10 45 uur: ex perimenteel kerkewerk Hervormde Ge meente. gesprek met prof. dr. C A van Peifrsen over menselijke vragen en filo sofische antwoorden. FILMS TN LEIDEN CAMERA - If18 Jaar dag 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur*, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; dl Rachel Ra chel. 7 en 915 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur; La Chinolse 18 Jaar. LIDO Gentlemandlef Jericho. 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.46. 7 en 9J5 uur LUXOR Chisum.' dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. REX Allemaal naar bed. 18 jaar dag. 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur; De vogels, 18 jaar. STUDIO De duivel bij z'n staart 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur, Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Ha ven Apotheek. Haven 18, tel. 20085; en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Brecst Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdlenst van de Oegstgeestse Apotheek p^ordt waargenomen door de Ha ven Apotheek. DoktersdJenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor Kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.» uur tot 1) uur. woensdagavond van 6.30 uur tot 11 uur, vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers nst: 6 rr middag tot zondag 2 Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 10400; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks, be» halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 18.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.3014.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—18.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. KinderkllnJekmaandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethzlekenhuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot hall acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnleic3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 10—20 uur; le klas. 11-12. 13.30—15.30 en I9-2o uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgera- makllnlek; maandag tm. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot Buur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00-19.00 uur.: 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—10.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.60X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8; zaalpatienten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: schilderijen Willem van den Berg. tot 6 december, dag. 10—16 u.. zond. 13—16 u. Rapenburg 73: werk van Bert van den Oever (trappenhuis); van 13 novembei^- 11 december; maand t.e.m. vrljd. 830— Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Rueter. W. G. Hofker en Melndert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/m zat. 10—5 u.. dlnsd. av. 8-10 u.) Pletersgracht 9: werk van leden van Ars Aemula Naturae, dag. 19.30-22 u., zat. en zond. van 14-17 uur. t/m 29 nov. Berfst Tentoonstelling Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3 Lel den: Kees Hak aquarellen. Mary Plooy wandkleden, Frans Erkelens tekeningen. Anke Blankevoort Keramiek. Kojl Kondo Poppen. l November1 december dinsdag t/m za terdag van 0—6 uur. 's avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806. Rapenburg 94: werk van beeldhouwer Wlm Jonker (tot 20 no^i,. dl. t/m zond. 2—0 u.). Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen B.30—12.30 dinsdag eD vrijdag ook 14-17 uur Hortus. Rapenburg 73: I april ao september. 0-12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en ton. gesloten; 1 oktober - tl maart. 0-12 en 13.30—16 uur. zon gesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 1017 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3