Noordwijkse raad over fluor in drinkwater WEEKAGENDA Plakken maar. EEN BEZORGER Leiderdorp krijgt een nieuwe mavo-school Nog geen openbare school in Boerenburg Geen afbraak School Vuilzakken Raad Benthuizen Uit de RIJNSTREEK Alphen aan den Rijn Uit de VEENSTREEK Uit de BOLLENSTREEK Afscheid ds. Sarabd RlfUWÏ lEIDSe COURANT NOORDWIJK Een schrijven van het Comité Waakzaamheid Drinkwater was gisteravond aanleiding tot een discussie in de ge meenteraad van Noordwijk over de fluoridering van het drinkwater. Noordwijk ziet zich namelijk voor het merkwaardige probleem ge steld, dat het eigen waterbedrijf gefluorideerd water levert, terwijl het van de gemeente Leiden betrokken water tot nog toe fiuor-vrij is. Welke Noordwijkers krijgen nu gefluorideerd water en welke niet?, wilde de heer Schelvis weten. Ook informeerde hij of desge wenst ongefluorideerd water ter beschikking werd gesteld. Het be drijf is daartoe niet verplicht, meende burgemeester Bonnike. Dat in de gemeente tweeërlei soort water wordt geleverd, is in derdaad een rare situatie, vond wethouder P. den Otter. Ais moge lijke oplossingen voor dit probleem noemde hij de intrekking van het raadsbesluit tot fluoridering, de situatie te laten zoals zij nu is, en als derde oplossing het bij Estec aanbrengen van een tweede fluorideringsinstallatic. De heer De Geus wilde het zekere voor het onzekere nemen. Er zijn te genwoordig fluorpreparaten genoeg. Nu de Kroon uitspraak heeft gedaan, dient de gemeenteraad zich te bera den of het wel de juiste methode Is gefluorideerd water te gerbuiken. Daarom meende de heer De Geus dat het goed zou zijn het advies van de tandartsen en huisartsen te vra gen. „Dat waren wij al van plan", deelde de heer Den Otter mee. Ged. Staten bleken hun goedkeu ring te hebben onthouden aan een besluit tot het verschaffen van een krediet om 17 woningen aan de Schevenlngse- en de Zandvoortse- straat te verbeteren. „Het ministerie van volkshuisvesting meent, dat het beter is de huizen af te breken", deelde de wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn mee. De gemeente is tegen deze opvatting in verweer gegaan. Het is de bedoe ling minimum-voorzieningen aan te brengen, aldus de heer Van Duyn, zodat de woningen nog 10 a 12 jaar meekunnen. Wij gaan dus gewoon door, verklaarde de wethouder. Een voorstel tot verkoop van wo ningwetwoningen en premiewonin gen aan de bewoners, vond geen genade in de ogen van de PPR- fractie en van de heer Benschop (prot.-chr.). Wethouder Van Duyn had geen bezwaar tegen verkoop, maar zei wel, dat de gemeente nu niet bepaald staat te trappelen om uitverkoop te houden. Over de zaak wel of niet een openbare school in de wUk Boeren burg werd uitgebreid gepraat. B. en W. zullen eerst eens met de be sturen van de bijzondere scholen gaan praten. Wethouder Den Otter had veel waardering voor de samen werking van de confessionele school- Interesse Bodegraven streekmuziekscliool ALPHEN Door de aanvankelijk wat moeizame ontwikkeling kreeg de in Alphen opgerichte Streekmu- zickschool niet die gemeentelijke deelneming waarop gehoopt was. Al leen Ter Aar sloot zich aan. Intussen konden de voorzitter van het be stuur van de muziekschool, wethou der Paats en directeur L. Peys op een bijeenkomst in het raadhuis mel ding maken van interesse uit Bode graven. De gemeente heeft nog niet officieel besloten te participeren in de school, maar heeft zich wel be reid getoond bij eventuele deelne ming van inwoners met f 20 per leerling te subsidiëren. Op basis van deze toezegging heeft zich in Bodegraven een commissie gevormd uit de burgerij en door haar werkzaamheden zullen met ingang vpn januari 1971 ook lessen in Bo degraven gegeven worden. Men hoopt daartoe van enkele gelegenheden ge bruik te kunnen maken in Bodegra ven-centrum, Noord en Zuid. De commissie heeft het gemeentebestuur geadviseerd als lid van de streekmu ziekscliool Alphen/Ter Aar toe te treden. Het kantoor van de Streekmuziek- school, dat tot nu toe gevestigd is in een lokaal van de Opstandingskerk aan de J. W. Frisostraat, wordt met ingang -'an 1 december verplaatst naar Hooftstraat 169. GEMEENTE TER AAR De burgemeester van Ter Aar maakt bekend, dat vanaf 19 november 1970 ge durende één maand op de secretarie der gemeente voor een ieder ter Inzage ligt het door gedeputeerde staten van Zuid-Holland bij besluit van 9 september 1970 GS no. 104/1. goedgekeurde besluit van de raad d.d. 23 januari 1970, houden de vaststelling van het bestemmingsplan Geerweg. Zij die zich met bezwaren zowel tot de raad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen binnen de termijn van de ter inzagelegging bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de ont houding van goedkeuring door gedepu teerde staten aan een klein gedeelte van het plan en aan enige artikelen van de bij het plan behorende voorschriften. Ter Aar. 18 november 1970. De burgemeester van Ter Aar, B J. HOOGENBOOM besturen, die in de nieuwe wyk twee basisscholen en twee kleuter scholen willen stichten. De nieuwe verordening op de hef fing van reinigingsrechten gaf stof tot een uitgebreide discussie. De heer Faase maakte bezwaren tegen de nieuwe tarieveri. Hij stelde voor het oude tarief voor de zelfstorters te handhaven. Het college nam diens voorstel over, maar om de balans in evenwicht te houden werd een der andere tarieven met een gulden verhoogd. Andere discussiepunten waren de slechte kwaliteit van de vuilzakken, BENTHUIZEN Vanavond half 10 is er een spoedeisende raadsver gadering. Agenda: onderwijsvergoe- dingen; voorstel tot het toekennen van een uitkering aan het personeel der gemeente; voorstel presentiegeld van de leden van de raad; voorstel tot verkoop van bouwgrond in het winkelcentrum „De Korf'; voorstel met betrekking tot de openbare ver lichting van de kruispunten van de Omleidingsweg nabij de Geerweg (Zegwaartseweg) en de Vrijheidslaan; voorstel tot verkoop van een per ceeltje grond met (aan de gemeente toren aangebouwde) opstal aan de Kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente; voorstel tot het verlenen van een krediet voor de opstelling van een sociologisch rapport; Nota inzake de zondagssport. Film over Zeskamp in première ALPHEN De N.C.R.V. heeft van de Zeskampwedstrjjden van het sei zoen 1969-1970 een film gemaakt. Deze gaat donderdag 19 november in gebouw Nabjj In première. Hiervoor zijn uitgenodigd alle Zeskampdeel nemers, burgemeester en wethou ders, de leden van de commissie Zes kamp-sport en verder alle Zeskamp medewerkers. Ook zal de N.C.R.V.-staf de trofee uitreiken, die het Alphens Zeskamp team met zijn tweede plaats in de Europese finale van „Spel zonder grenzen" heeft veroverd, alsmede de hieraan verbonden geldprijs, die voor een cultureel of recreatief doel zal worden gebruikt. de sluiting, het gebruik van beugels en het ophalen van vuilnis in onren dabele gebieden als De Klei. Bij de rondvraag verzocht de heer De Witt het rijwielpad door de dui nen voor bromfietsen te verbieden, voor het gedeelte tussen driesprong en zwembad. „Dit is reeds voorge legd aan de bevoegde autoriteiten", merkte de burgemeester op. Oude molen moet wijken HAZERSWOUDE Het dorpscen trum gaat weer een verfraaiing te gemoet. Het staat nu wel vast, dat de nieuwe burgemeesterswoning zal worden gebouwd op de Kamp ach ter de gemeentewerf. De nieuwe wo ning (bungalow) zal dus niet ver van de huidige verryzen, zy het wel aan de andere kant van de dorpsvaart. Dit heeft voor het centrum ver schillende gevolgen. Het huidige par keerterrein gaat verdwijnen, zodat elders nieuwe parkeergelegenheid zal moeten komen. Op de plaats van het parkeerterrein zal een weg komen naar de Gemeneweg. 'Hiervoor is reeds een doorbraak gemaakt na af braak van enkele oude panden. Er zal daar voor enkele wagens par keergelegenheid komen. Deze wijziging houdt ook in, dat de oude schuur, nu in gebruik bij de gemeente als opslagplaats, moet wor den gesloopt alsmede de op de schuur gebouwde houtzaagmolen. Er wordt naar gestreefd, de oude houtzaagmo len een plaats te geven in een van de plantsoenen. Ook de woningen van de Spekpoort (onbewoonbaar verklaard) zullen nu worden ont ruimd. De middenstand past zich geheel aan door uitbreiding van panden. Gistermiddag werd het pand van de firma Huisman heropend. Vooral deze zaak heeft de komende wijziging met beide handen aangegrepen. De meu beltoonzaal is nu goed bereikbaar. De verfraaiing zet zich niet alleen door in de Dorpsstraat-centrum, ook in de Dorpsstraat-oost verdwijnen steeds meer oude gebouwen. Zo zal zaterdag garage Bos haar showroom openen. Dit zal 's-morgens om tien uur geschieden door burg. Ten Heu velhof. Wanneer er binnen niet al te lange tijd met de bouw van het nieuwe bejaardentehuis kan worden begonnen, zal de oude Dorpsstraat een geheel ander aanzien krijgen. Wil men de verfraaiing nog verder doorvoeren dan zal de oude schuur, grenzend aan café Oosterman, moe ten worden afgebroken. Deze bouw val. is menige bewoner een doorn in het oog. LEIDEN LFG heeft de vriend schappelijke wedstrijd tegen Lugdu- num, waarvan de opbrengst was be stemd voor de Valkenburgse voetbal vereniging Valken '68, met 4-1 ge wonnen. Cees de Cler scoorde voor Lugdunum, Aad Heymams en Joop Munne (3x) voor LFC. Er waren 500 toeschouwers. NIEUWKOOP Het bestuur van het kunstgenootschap 't Regthuys, heeft een groep Dolle Mina's uit Rot terdam uitgenodigd om vrijdag 27 november een avond te komen dis cussiëren In het Oude Raadhuis. Deze avond is voor ieder toeganke lijk. ALPHEN Het nat. Jeugdfonds houdt in het kader van de lande lijke aktie voor meer leef- en speel- mogelijkheden voor de jeugd een col lecte in Alphen die van woensdag tot en met zaterdag zal duren. Drie gymnastiekvereniging werken mee aan de aktie. ALPHEN Op initiatief van de culturele raad gaf de Haagse Nieuwe Komedie gisteravond in gebouw Na bij een opvoering van het toneelstuk „De Kneep" van Ann Jellicoe. Er waren ongeveer 250 belangstellenden. Het stuk handelt in hoofdzaak over de seks. waarbij de ene jongeman die alles bij de meisjes gedaan krijgt, scherp wordt afgetekend tegen de jongeman die geen voet aan de grond krijgt. /.Men zal er bepaald nog aan moe ten wennen" was een opmerking van een der bezoeksters. Het geheel (met pauze) duurde nauwelijks twee uur. HAZERSWOUDE Een week la ter dan aan de Rijndijk, waar hij op 21 november door de burgemeester om 15.30 uur ten gemeentehuize wordt begroet, arriveert Sint Nicola as, op zaterdag 28 november, om 15.00 uur, te Hazerswoude-dorp. De midden standscommissie „MICO" draagt er zorg voor, dat de jeugd 's middags in het Hervormd Verenigingsgebouw een filmprogramma krijgt. HAZERSWOUDE De collecte voor de Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen'" heeft in Hazerswou de-dorp ƒ561.25 opgebracht. ALPHEN De heer De Haas uit de Cederstraat botste gistermiddag omstreeks vUf uur met zijn auto te gen een koe. Een veehouder was be zig ee naantal koeien het welland In te jagen. HO wilde juist het hek slui ten. toen een van de dieren terug draafde en de rOweg opliep. De koe botste tegen de auto. De bestuurder De Nieuwe Leidse Courant vraagt te Alphen aan den Rijn Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer van Leeuwen. P Floriszstraat 32. Alphen aan den Rijn. van de auto bleef ongedeerd, ook de koe leek niet gewond. De auto zat aan de voorzyde in elkaar. ALPHEN Donderdag 19 novem ber om half acht begint in de zaal van de Maranathakerk een gecombi neerde bijeenkomst van de Chr. Bond voor Plattelandsvrouwen en de Chr. Boeren- en Tuindersbond. Dok ter Gill uit Zwammerdam zal een lezing houden over hart- en vaat ziekten. ALPHEN Woensdag 18 novem ber om half acht spreekt ds A. Vroeg- indeweij uit Veenendaal in gebouw Nabij voor de afdeling van de Geref. Zendinesbond. BENTHUIZEN Op zaterdag 21 november om 3.30 uur, zal Sint Ni- colaas ten gemeentehuize worden ontvangen. In verband met de afwe zigheid van de burgemeester zal lo co-burgemeester/wethouder B. Hart man de verplichtingen waarnemen. WOENSDAG 18 NOVEMBER in LEIDEN Gisteren is het personeel van de firma Publex uit Amsterdam in opdracht van de directeur Gemeentewerken begonnen met de plaatsing van een negental openbare aanplakborden voor niet-commerciële doeleinden. Het gaat hierbij om de uitvoering van een plan dat de dienst Gemeente werken samen met Bureau Voorlichting heeft opgesteld om een eind te maken aan het „wilde" plakken. In overleg met enkele groepen (Leefbaar Leiden, Comité Woningnood, B.B.K.) is gezocht naar een aantal gunstige plaatsen voor de borden. Er komen: twee borden in de Nieuwstraat (bij de Burcht en de Hooigracht), een op de Korevaarstraat, een op het parkeerterrein Garenmarkt, een bij de Zoeterwoudseweg hoek Vijf Meilaan, een bij de schutting van het stadhuis aan de Vismarkt, een aan de Morssingel, een aan de Stationsweg en een bij het begin van de Wassenaarseweg. De borden hebben een formaat van 2,50 m x 1,80 meter. LEIMU1DEN Woensdag 18 no vember wordt een kledingactie ge houden voor het rampgebied in Peru. Kleding en schoeisel goed verpakt in dozen of papier, kunnen worden ingeleverd van 9.30 tot 12 en van 13.30 tot 16 uur bij zaal v d Poel of gebouw speeltuin De Peppel. RIJNSATERSWOUDE Woens dag 18 november is de kledingac tie voor Peru. Kleding en schoeisel worden thuis opgehaald, het liefst verpakt in dozen of papier. NIEUWVEEN Op 24 november zal de heer M. Bakker, onderwijzer aan de chr. ant. school, deze school verlaten om les te gaan geven aan de school voor basisonderwijs te Hes- sisch Oldendorff, voor de kinderen van Ned. militairen. De heer Bak ker was o.a. diaken van de geref. kerk. mede bestuurslid van Kwiek en leider van een blokfluitclub voor kinderen. Als opvolger is J. A. Borst uit Weesp benoemd. WOUBRUGGE In de openbare kleuterschool werd een drukbezochte ouderavond gehouden. Voorzitter H. Kroes deelde mee, dat de bouw van een tweede ïokaal wordt gestag neerd door moeilijkheden rond de fi nanciering. De optocht van St. Maarten bracht zoveel fruit op dat zieke leerlingen van alle drie scholen iets kon wor den aangeboden. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heer Hoekstra en mevr. Van Dijk-Wasbergen gekozen. WOUBRUGGE Ten bate van het kerstfeest, voor de bejaarden organi seren de Plattelandsvrouwen op vrij dag 20 november in Het oude Raedt- l.uys een tentoonstelling. De toneel groep Cecilea uit Ter Aar voert op: Het vrolijke tankstation. NIEUWVEEN Zuster A. J. Eys, die sinds september 1963 werkzaam is voor het Wit-Gele en Groene Kruis gaat vrydag 20 nov. Nicuwvcen ver laten. Op 12 dec. treedt ze in het hu welijk met de heer F. Breyaard. Het echtpaar gaat zich vestigen in Sint Jansteen in Vlaanderen. NIEUWVEEN Zaterdag 21 nov. 's middags om 2 uur zal Sinterklaas aankomen bij de Kattenbrug. ROELOFARENDSVEEN In de kantine hield de mij. voor tuinbouw en plantkunde een voorlichtings avond. Voorzitter P. Sarheel maakte de uitslag bekend van de tuinkeu- ringen. De prijsuitreiking is 19 de cember. De ereprijs was voor G. T. Wesselman, Westeinde 67d. Eerste i>rijzen: tuinen Irenestraat 11, De Kaag, Geestweg 5, Marijkelaan 12 en 14 te De Kaag; Koppoellaan 19, Rijp- wetering; Vrouw Venneweg 8. Oud- Ade en gemeentelijke plantsoenen dienst Alkemade. LEIDERDORP Het feit, dat de school van de chr mavo niet voldoet aan de eisen, die de mammoetwet stelt, en de geluidshinder van rjjksweg 4a, zjjn voor het bestuur van deze school de reden geweest by het ministerie van onderwys een aan vrage in te dienen voor een nieuw schoolgebouw. Dit deelde de voorzitter, de heer C. Brinkman, gisteravond- mee op de jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Er is een bouwcommissie ge vormd en gesprekken met de ver schillende instanties zijn al gevoerd. Als plaats voor de nieuwe school wordt gedacht aan een terrein ge legen tegen het sportpark De Bloe- merd, bij de molen aan de Dwars- watering. Het is de bedoeling het tegenwoordige gebouw zo gunstig mogelijk te verkopen. Ten aanzien van de geluidshinder zei de voorzitter, dat een kosten raming voor verbetering 200.000 aangeeft. Dat vindt het bestuur niet verantwoord. Op deze vergadering moesten de leden beslissen over wijzingen van statuten en huishoudelijk reglement. Slechts 40 handtekeningen waren ontvangen en op de vergadering waren maar 25 leden aanwezig. De goedkeuringen zullen alsnog worden ingezameld en een tweede vergade ring zal worden gehouden op vrijdag 27 november a.s. ter definitieve vast stelling. Dan zullen de leden ook een voordracht krijgen voor de vacature in het bestuur, die is ontstaan nu de heer C. Hobo als bestuurslid heeft bedankt. De heren Brinkman en C. Verweij werden herkozen en als secretaris werd de heer J. J. Maas gekozen. Uit het jaarverslag van de direc teur de heer D. Groeneveld viel af te leiden, dat er nog steeds gewerkt wordt met een onderbezetting van het personeel. Voor de laatste maal zal in 1971 het ulo-examen worden afgenomen. Vóór de vergadering vertoonde de heer Loman een door hemzelf ge maakte film over het leven en wer ken in deze school. NIEUWKOOP De raad komt dinsdag 24 november 's avonds om 8 uur bijeen. Agenda: bijdrage exploi tatietekort streekmuziekschool, subsi die commissie kerk en recreatie, weigering bouwvergunning, voorbe- reidingsbesluit iandelijk gebied, rap port recreatiestructuurplan, bouw woningwetwoningen in Noorden, bij drage kosten activiteiten 17 Rijn- itréekgemeenten en plaatsing licht masten. SASSENHEIM Zaterdag arri veerde ook in Sassenheim Sinter klaas in gezelschap van vier zwarte knechten. Zijn eerste bezoek gold het bejaardencentrum De Schutse. In het bejaardencentrum Bernardus ontvangen en in het verpleeghuis werd hij door zuster Wilma Maria de nodige attractie in de drie tehui- door zuster Geskes. Uiteraard zorgde' hij, daartoe in de gelegenheid ge steld door de SAMA-winkeliers, voor de nodige tractaties in de drie tehui zen. 's-Middags was Sint in Het Bnuine Paard. SASSENHEIM Zaterdagavond half 12 ontdekte de kantinehouder van het Sportpark, die nog even in de kantine moest zijn, een jongeman uit Lisse, die was binnengedrongen en z'n nadorst met een pilsje zat te lessen. Ook had hij zich snoep en rookgerei aangeschaft. De verbou wereerde jongeman liet zich door de kantinehouder naar het politiebureau overbrengen. Toen hij z'n roep had uitgeslapen kon hij naar z'n woning terugkeren. HILLEGOM Ook in onze ge meente deed Sint Nicolaas zaterdag zijn intocht. Vergezeld door vier Pie ten reed hij in een open koets, toe gejuicht door honderden kinderen, naar hotel Sistermans. SASSENHEIM Op het muziek concours van de Bond van Chr. Mu ziekverenigingen, dat zaterdag jl. in Katwyk wrd gehouden heeft het Harmoniekorps Crescendo, dat voor de eerste maal uitkwam in de ere- afdeling, een eerste prys behaald. Een prestatie waarop Crescendo en zyn dirigent J. v Ossenbrugge trots op mogen zyn. De repetities worden gehouden in ht jeugdhuis aan de Julianalaan. vrijdagavond half acht SASSENHEIM Zaterdagavond 11 uur reed een inwoner uit onze ge meente op de Zandslootkade, toen hy plotseling met z'n personenwagen moest uitwyken voor een oversteken de hond. De auto kwam tegen de trottoirband waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de wagen tegen de gevel van het pand nummer 4 tot stilstand kwam. De voorgevel van het huis, dat i.v.m. verbouw niet wordt bewoond, werd aan de onderzyde flink beschadigd. De bëstuurder bleef ongedeerd. HILLEGOM In verband met de derde wethouder in het college zijn de spreekuren van burgemeester en de drie wethouders als volgt vastge steld: burgemeester Van Niekerk elke donderdag van 11 tot 12 uur; wethouder Van Dam: de le maandag van de maand in kantoor dienst voor sociale zaken van 19 tot 20 uur of na afspraak; wethouder Van der Vinne: de le vrijdag van de maand in het gemeentehuis van 19 tot 20 uur of na afspraak en wethouder Van Rede: Woensdag 18 november Konlngskerk (Koningstraat), 8 u.: wljk- avond wljkgemeente l.v.m. In januari te houden alg. kerkvergadering Leldae her vormde gemeente. Schouwburg, 8.05 u.: „Lltteria Sacrum" met Veertig Karaat. Stadhuis. 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Schelpenkade 6, 8 u.: Tuinbouw en Plantkunde, drs. J. Mennemate over „Herfst ln het blnnendulnbos". In de middaguren: Intocht Sinterklaas (route door het centrum). Donderdag 19 november Rapenburg 61, 8 u.: K Sc O, drs. H. A. van Stiphout over „wat ls de Invloed van reclame?" Boshuis, achter Hoflaan 76, 8 uur: wijk- avond wijkgemeente Boshulzerwljk 1. rull- Invltatleconcert „De hervormde gemeente Lelden. Kantine Langegracht 8-12. 7.30 u.: avond Phllatellca. Vestestraat 40. 8.30 u.: „Imperium" met Hut Spot. Gehoorzaal. Burcht". Oude Singel 236. 8 u.: Chr. Besturenbond. A. Hordijk over de toekomstige taken van de vakbeweging. Vrijdag 20 november Vestestraat 40, 8.30 u.: ..Imperium" met Hut Spot. Schouwburg. 8.15 u.: balletgroep Marjo lein Briër. Christen-Vrouwenbond, afd. Cenrum, in zaal bij Zuiderkerk. 8 uur onderwerp: ..De zondag" Zaterdag 21 november 8.30 u.: „Imperium" met „Lltterls Sacrum" Vestestraat 40. Hut Spot. Schouwburg. 8.15 mei Veertig Karaat Kantine Leithen Wolfabriek, 3e Binnen- vesgrach-t 3: postzegelvelllng 14.00 uur, kij ken van 9.30—12 uur. georganiseerd door Philatelica. FILMS CAMERA Gil en sterf. 18 jaar. dag. 2 30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 .4.45 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Scruggs. De bruidegom en de pooler en wedijver. LIDO Doorbraak naar de hel 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4-45 7 en 9.15 uur. LUXOR Ardennen-offensief. 14 Jaar, dag. 2-30 7 en 9.15 uur: zo 2 30 4.45 7 en 9.15 uur STUDIO - ingmax Bergman-cyclus: do de Maagdenbron: vr en «a: Als ln een donkere spiegel; zo en ma: De grote stil te; dl en wo: Persona: alle films 18 jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo j.30 4.45. 7 en 9 15 uur REX Zorro. de onweerstaanbare. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur; zo 2.30. «.45. 7 en 0.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Moordenaar met Ideefixe, 18 Jaar. TRTANON - Sunflower 14 laar c'ng 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2 30. «.45. 7 en 9.15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst. steenstraat 36 tel 20138 en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525 De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voor schoten. De avonddienst na 18 uur, de nachtdlensl en de zondagdienst van de Oegstgcestse Apotheek wordt waargenomen door Apo theek Reijst. Ooktersdleost rot zaterdag to uu> de eigen doktei raadplegen Daarna 6 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit ..Twentwel" Breestraat 19 (sootetelt voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 6.30 uur tot I) uur woensdagavond van s.au uur tot I) uur vrijdagavond van 8.30 uur tot tl uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.20 uur tot II uur. Bebandellng oa ongevallen De poliklinische oehandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur C» mid dags) tot woensdag 13 uur waargenomen door het Dtaconessenhula Vrtldag t2 uur tot zaterdag 12 uur door hel St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade- mlscb Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: S maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer' 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursuspiantsoen 83 voor hulpveiir nlng telefoon 2410) b.g.g telefoon 20460: voOi inli-rmatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhui* Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek- dagelijks van 19 00— 19.45 uur, zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren taUeen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19 15 uur; za terdag en zondag van 14 15—14 30 urn. Klnderkllniek maandag t/ro vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden ais op zondag ElisaDeihziekenhuis Leiden, derde klas; dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraarn- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor tol half acnt; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12.. 2 tot O en dagelijks van half 7 tot half 8. AnnakUnlek 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e -klas 13.30—15.30 en 19—2o uur; le klas. 11—12. 13.3015.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tot 12 en 2 tot 3 OEGSTGEES'l Bezoekuren Jelgers- makllnlek: maandag t.m. vrijdag 16.45- 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag U—ll 45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls. dagelijks eerste klas van II tot 12. 1.15 tot 2 en tot 8 uur: derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling daeelllks van 2.15—3 en 7 15—8.30 uur ALPHEN - Ziekenhuis Ky noord dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14 00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14 0015.00 uur. van 18 00—19.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18 ëOX8l8.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang NOORDWIJK - Sole Mlo Klasse-pa- tiénten dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van J tot 8. zaatpatlënten zondags van tot 3. dinsdag van I tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3 KATWIJK - Zeehospitium longkilrilek dagelijks van half a tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde llng. dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag èn zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren woénsdaR van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 6; longkllntek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Lakenhal: schilderijen Willem van den Berg, tot 6 december, dag. 19—16 u.. zond 13-16 u Rapenburg 73; werk van Bert van den Oever (trappenhuis); van 13 november— li december: maand t.e.m vrfld. 8 30— 6 uur. Wassenaar: Kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: werken van Maria Hofker - Rueter. W G. Hofker en Melndert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand t/m zat. 10—5 u.. dlnsd. av 6—10 u.) Pietersgracht 9: werk van leden van Ars Aemula Naturae, i' zond. van 14-17 uur. Herfst Tentoonstelling Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3 Lel den: Kees Hak aquarellen. Mary Plooy wandkleden. Frans Erkelens tekeningen. Anke Blankevoort Keramiek. Kojl Kondo Poppen. I November—l december dinsdag t/m za terdag van 9—6 uur, "s avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806. Rapenburg 94: werk van beeldhouwer Wlm Jonker (tot 20 nov.. dl. t/m zond. 2—8 u.). Musea Acao. insL mus. Rapenburg 73. werkda gen «.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 73: l april 10 september 9—12 en 13.30—17 uur. ton 10—16 uur kassen «at cd ion gesloten; 1 oktober - 31 maart 9—17 en 13 30-16 uur zon. gesloten kassen zat eeslnten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag 10—17 uur zond. 13—17 uur de 3e maandag Van de maand in gemeentehuis van 19 tot 20 uur oi afspraak. HILLEGOM Philatelica Hillegom) komt vrijdagavond kantine van Plastics bijeen voori postzegelveiling. HILLEGOM De groep W werk van het Roode Kruis ho zaterdag van 11.30 tot 17 uur in jaardencentrum Bloemswaard woensdag 25 november van H uur in bejaardencentrum Parki een verkoopdag. LISSE Dc heer H. J. Steehoi adjunct-directeur van het Gewti lyk Arbeidsbureau Lisse, gaat GAB-kantoor verlaten. Hy is mei gang van 1 december benoemd plaatsvervangend directeur van GAB Nieuwe Waterweg-Noord. LISSE De damclub Lisse h? weer winst geboekt en is nu k "oper. De zesde competitiewedsb tegen SD.V. Sassenheim eindigdt 713 voor Lisse. LISSE De schaakclub „Zwj Pion" heeft Ln de wedstrijd tq Bodegraven 2 met een 33 gelijk] genoegen moeten nemen. SASSENHEIM Gisteravond de toneelvereniging Panoras de ste voorstelling van dit seizoen, acteurs brachtén de klucht „De l sul van Gocerioo'' van Frans Ar op de planken. Het was zeer ai sant en onderhoudend. HILLEGOM De Utrechtse fc stenaar J. W. Victor Hollanders poseert olieverfschilderijen in gaU Het Klokgeveltje. De openingstijd zijn zondag van 2 tot 4 uur en ma dag tot en met zaterdag van 2 to jut; dinsdag is de galerie dicht, tentoonstelling duurt tot en met december. Vil de DVVSSTREEh KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven ia in het verpleeghuis „De Wilbert" e kerkdienst, waarin ds. J. Bijlevi te Rijnsburg zal voorgaan. NOORDWIJK De Chr. Bond werknemers in de hout- en bou nijverheid, afdeling Noordwijk dee! mee dat er vrijdagavond, 20 nove ber in De Rank van 7.30 tot a uur gelegenheid bestaat tot het zilveren van vakantiezegels loonderving over het tijdvak 25 december 1970 tot en met 1 j 1971. Ingeleverd mogen worden vo de bouw 35 dagzegels en voor schilders 8 weekzegels. Na deze turn worden er in 1970 geen zef meer ingenomen. De uitbetaling schiedt per giro of per chéque. RIJNSBURG Gisteravond sp« de het zestal van RSC een wed9b in de schaakcompetitie tegen de Lé se club Philidor. De RSC-ers wont met 4'/i tegen I1/». RIJNSBURG Dinsdag 17 vember om half negen houdt de deling van de Bond voor O verhei personeel een vergadering in hetj meentehuis. VALKENBURG De afdri van de Christen-Vrouwenbond h? woensdag 18 november om 7.46. - een bijeenkomst iri de zaal hykb NH kerk. Majoor Vons zal sprsy over het werk van het Leger f Heils. II RIJNSBURG Ds G. de Vr* predikant van de Chr. Geref. Kt; spreekt maandagavond 23 noveiri J weer via de radiozender Hilven I. In het programma van de l (Evangelische Omroep) hoopt de p ddkant te spreken in de „Vragen briek'' en in „Reformatie en Réve In de laatste radiorubriek is de ti van het onderwerp „Leven en ho in een geseculariseerde samen ving". De uitzendingen hebben r< plaats om 5 min. over zeven en min. over zeven. RIJNSBURG In het gemeen huis hield de afd. Rijnsburg van Ned. Chr. Bond van overheidspei neel een goedbezochte vergadert Hoofdbestuurslid H. J. v. d. Ji uit Den Haag bracht verslag uit v besprekingen, resultaten en prop ses in het kader van het georga reerd overleg. Verder waagde de ht V. d. Jagt zich aan een progm over het loon- en prijsbeleid, verlofclausule en de bevorderin mogelijkheden. In de plaats van de heer Dorent werd de heer R. Strijker in het l stuur gekozen. Half december spra burgemeester Van 't Wout van Vi kenburg voor de afdeling over „H gezag". RIJNSBURG Ds W. Vroeg!» weij uit Katwijk aan Zee spret vrijdagavond om 8 uur voor de hi vormde evangelisatie in de zaal ac ter de chr. geref. kerk. n. I >rmi ttf I tri ■nko VOORSCHOTEN Op dinsdag november is er 's avonds om 8 n in het Cultureel Centrum gelege heid afscheid te nemen van ds. mevrouw Saraber en hun gezin. Saraber. die 17 jaar de hervor gemeente van Voorschoten heeft diend. waarvan in het bijzonder wijkgemeente Zuid, gaat binnei Voorschoten verlaten. Hij vertrekt naar de hervorm gemeente van Ossendrecht, waar 1 naast zijn taak als predikant, ook h pastoraat op zich zal nemen van h ziekenhuis De Lievensberg in Bel gen op Zoom. Aanbesteding bankgebou in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - GisteraJ gen heeft de onderhandse aanbe steding voor de bouw van ee nieuw hoofdkantoor van de Rail feisenbank plaats gehad. Het gf bouw moet verrijzen op de h< Kerklaan-Dokter Bouwdijkstn De laagste van de vier inschryv was bouwbedrijf Niersman n.v, Voorschoten voor een bedrag Vw 492.580 gulden. De raming vvj' 505.000 gulden. De gunning lp aan gehouden. De plaats waar het gebouw ki was aanvankelijk bestemd voor nieuwe openbare basisschool, die kreeg zo'n groot aanbod nieuwe leerlingen dat naar andere plaats moest worden uil zien. De school zal nu komen de SjaloomschooL

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4