SPANNING OP SPANGEN: 1-1 Basjes. 15ct. Sparta - Feijenoord kreeg juiste score Geesink benaderd Udo Lattek onder indruk ADO profiteert DFC faalt: 0-1 Hermes gelijk u Eddy Treytel „moordenaar" Topscorers Standen Totocijfers Uitslagen ML Twe ROTTERDAM Georg Kessler glimlachte tevreden. „We hebben goed, constructief voetbal laten zien", klonk het bedachtzaam uit de mond van Sparta's eerste man. „Vooral op het middenveld, waar zonder een ander te kort te doen met name Jan van der Veen een uitstekende wedstrijd heeft gespeeld. Ik geloof dan ook dat wy dit gelijke spel tegen Feijenoord volkomen verdiend hebben. Alhoe wel ik er meteen aan toe moet voegen dat Feijenoord meer scorings- mogelijkheden heeft gehad dan Sparta". Ernst Happel beaamde Kesslerc woorden. Ook de zwierige Oosten rijker kon vrede hebben met de pun tenverdeling tussen „aartsrivalen" Sparta en Feijenoord. „Dit is de juis te uitslag", liet Happel weten. „Wij 'iijn iets sterker geweest, maar met •en overwinning zouden we te véél gekregen hebben". Sparta Feijenoord: 11. Een goede uitslag van deze op vrij be hoorlijk peil staande Rotterdamse derby. Beide ploegen toonden zich .volkomen aan elkaar gewaagd. Het- ,-gcen vooral voor „runner-up" Sparta •en welverdiend compliment is. Offensief Sparta kan op een uitstekende wedstrijd terugzien. Het toonde zich «en ploeg zonder zwakke schakels. Een formatie ook die er niet voor te rugdeinsde tegen Feijenoord ook of fensief voetbal te laten zien. Vooral in het eerste kwartier domineerde Sparta zelfs. Via vooral weer de le vensgevaarlijke tandem Klijnjan- Kristensen. Feijenoord had het er in die eerste fase moeilijk mee. Te meer daar Happels achterste linie niet sterk van start ging. Hetgeen te wijten valt aan de zwakke openingsminuten van Piet Romeijn en Dick Schneider, die de geblesseerde Van Duyvenbode ver ving. Het was dan ook bepaald niet toe vallig dat Sparta's enige treffer juist ln de openingsperiode werd gescoord. Dat was na dertien minuten toen Jan JKlijnjan doortastend handelde bij een "misverstand tussen Eddy Treytel en Piet Romeyn. die allebei niet goed raad wisten met een voorzet van Ja- nusz Kowalik. Feijenoord heeft na deze treffer de poort achter hermetisch gesloten. Al hoewel het één minuut later bijna naar een 20 achterstand werd ge speeld toen Jiirgen Kristensen op sublieme wijze langs Theo Laseroms glipte en Nol Heijerman de hierna volgende voorzet met een keiharde kopstoot op juiste waarde schatte. Eddy Treytel was echter op zijn post. Met een schitterende save behoedde hij de Happel-formatie voor een tweede doorboring. door ROB HARTOG Hanegem, maar in Happels frontlinie stokte het. Hetgeen valt toe te schrij ven aan het zwakke spel van Coen Moulijn enerzijds de frêle links buiten slaagde er niet in ex-club- genoot Hans Venneker zoek te spelen en aan het ontbreken van een echte spitsspeler anderzijds. Wim Jansen, door Ove Kindvalls blessure door Happel weer naar de spits gedirigeerd, bleek vooral fysiek niet opgewassen tegen de fors ingrij pende Ter Horst. Feijenoord moest het daardoor te veel hebben van breedtespel. Vooral ook omdat Jansen moeilijk te lanceren viel. Breedtespel Happel later: „Jansen heeft erg zijn best gedaan, maar hij is natuurlijk geen echte spits. Een man als Kind- vall kan door zijn snelheid vooral in de diepte gelanceerd worden. Bij Jansen is dat moeilijker. Dan moet je haast wel overschakelen op breedte spel. En juist daar is de Sparta-de- fensie uitstekend tegen opgewassen". Toch kwam Feijenoord nog voor het rustsignaal van de bekwaam lei dende arbiter Boogaarts op gelijke voet met Sparta. Dat was te danken aan Henk Wery duidelijk beter dan de laatste weken die luttele ogenblikken voor de pauze na goed aangeven van Rinus Israël doelman Pim Doesburg met een schitterende spetter kansloos liet. Na de rust heeft Feijenoord zeer nadrukkelijk gedomineerd. De ver vanging van Hasil door Van Daele was daar ook niet vreemd aan. Niet dat Hasil zo slecht speelde of Van Dale zo goed, maar simpelweg omdat Routine Feijenoord heeft de wedstrijd hier na in handen gehad. Daarbij overi gens geholpen door Sparta, dat zich terugtrok in de verdediging. Kessler later: „Dat is het verschil tussen Sparta en Feijenoord. Wij hebben nog niet zo veel routine. Natuurlijk is het fout na zo'n doelpunt terug in de de fensie te gaan. Maar dat werd ge woon geboren door gebrek aan geloof in eigen kunnen. Feijenoord kon daardoor de strijd gaan dicteren, ter wijl dat helemaal niet nodig was". Sparta bleef wel gevaarlijk. Want ondanks de meer teruggetrokken po sities die met name Jan Klijnjan en. Jan van der Veen nu innamen, ble ven de Kasteelbewoners bij vlagen uiterst geraffineerd attaqueren. Daar bij vooral steunend op het sterke middenveldspel van Van der Veen en Walbeek. Het waren echter tegenstoten, want Feijenoord is na het openingsdoelpunt veelvuldig in de aanval geweest. Zon der overigens echt gevaarlijk te wor den. Weliswaar liep het op het mid denveld vrij vlot door goed schakel- werk van Fransz Hasil en Wim van ROTTERDAM Op waarlijk unie ke wijze is gistermiddag op Spangen een roekeloos laagvliegende meeuw aan zijn vroegtijdig einde gekomen. Het gebeurde halverwege de tweede helft van de Rotterdamse derby SpartaFeijenoord. Eddy Treytel schoot nadat hij een Sparta-aanval had onderbroken de bal uit de hand hard het veld weer in. Precies op de passerende meeuw die vol werd ge troffen en dood ter aarde stortte. Hans Eijkenbroek verwijderde de meeuw hierna van het speelveld. de Happel-elf door het terughalen van Jansen naar het middenveld en het in de frontlinie plaatsen van Van Daele aanvallend meer stootkracht kreeg. Examen Sparta wankelde dan ook. Het bleef echter overeind. Dankzij bijzonder solide spel van Ter Horst en Eyken- broek, maar vooral dankzij het vooral defensief ijzersterke optreden van Hans Venneker. De blonde Spartaan PSV—Haarlem 1—0 PSV heeft middels een aanvechtbaar doelpunt van Willy van der' Kuijlen 7 minuten voor tijd. een magere 10 overwinning op Haarlem behaald. Deze overwinning was volkomen verdiend, want Haarlem beperkte zich tot 90 minu ten verdedigend spel. Keeper Paternoite was in grootse vorm. Het was echter vervanger Poldervaart die uiteindelijk moest zwichten voor de Eindhovense aanvalsgolven. Het doelpunt was iden tiek aan het derde Engelse doelpunt te gen Duitsland In de finale van het W.K.: de bal ging keihard van de lat tegen de grond, volgens scheidsrechter Beek over de doellijn. Niemand zal het echter zéker weten. 12.500 toeschouwers. Volendam—MW 3-1 Volendam heeft tegen MW verdiend met 31 gewonnen. Deze overwinning kwam weliswaar pas een kwartier voor het einde tot stand, maar MW had dit aan zichzelf te wijten, aangezien vanaf het begin verdedigend werd gespeeld Voor rust zorgden Majoor en Brokamp voor 11. Het was tenslotte nog tweemaal Majoor die Volendam definitief op winst zette. Het derde doelpunt kwam tot stand vla een strafschop De inzet van Volendam was voorbeeldig. 5.000 toeschouwers. Telstar—NEC 0-1 Telstar en NEC hebben voor een ver velende voetbalmiddag gezorgd, de tweemaal drie kwartier verstreken zon der enig hoogtepunt. Telstar draalde lang niet zo soepel als tegen Feijen oord. en de Nljmegenaars stelden daar weinig tegenover. Het enige doelpunt viel 8 minuten voor tijd via de actieve NEC/voorhoedespeler De Jong Telstar verloor zo enigszins ongelukkig met 01Er waren 5.500 toeschouwers. Dank zij een doelpunt in de wedstrijd tegen Utrecht is René van de Kerkhof van Twente opgerukt naar de (gedeelde) tweede plaats van de topscorerslljst van de eredivisie. De stand aan de kop: 1. Groenendijk (Utrecht). Kindvall (Feijenoord), Schoen maker (ADO) ellen 8 doelpunten. 4 Couperus (ADO) en René van de Kerkhof (Twente) 7 6. van Dijk (Ajax). Heijerman (Sparta). Van der Kuijlen (PSV) 6 9. Mraz (MW). Jeuring (Twente), Veen- stra (PSV) en Moulijn (Feijenoord) 5. later: „Deze wedstrijd was een exa men voor me. Tenslotte vormde Coen Moulijn mijn directe tegenstander. Dat is niet de eerste de beste. Het is echter goed gegaan. Ik geloof niet dat Coentje erg gevaarlijk is geweest". Toch werd Sparta een klein kwar-- tiertje voor het einde bijna op verlies gezet. Dries Visser, de uiterst be trouwbare, onopvallende linkervleu gelverdediger, behoedde Kesslers for matie echter voor de eerste nederlaag in dit seizoen. Horizontaal op de grond liggend werkte hij rm?t zijn borst een door Joop van Daele inge schoten bal uit het doel. Of deed hij het met de hand? Hands? Die vraag hield iedereen na afloop lang bezig. Visser was Juichend springt Jan Klijnjan op, na dat hij geprofiteerd heeft van een mis verstand tussen Piet Romeyn en Eddy Treytel. Sparta leidt met 10. echter pertinent in zijn bewe ringen: „Ik kreeg hem op mijn borst. Het was echt geen hands". Rinus Israël was het niet met de Spartaan eens: „Het was een zuivere strafschop. Geloof me. Visser werkte de bal met zijn hand uit het doel". Scheidsrechter Boogaarts had evenals in de wedstrijd het laat ste woord. „Hands? Geen sprake van. Anders zou ik de bal wel op de stip gelegd hebben UTRECHT Het bestuur van de NJJB heeft besloten de voordracht van Anton Geesink voor het aantrekken van een Nederlandse trainer voor de voorlopige Olympische ploeg, niet te accepteren. Het bestuur van de NJJB wil geen Nederlandse trainer meer in dienst nemen, of het moet Geesink zelf zijn. Dit is door het NJJB-bestuur aan de voormalige wereldkampioen, die nog steeds adviseur is, medegedeeld. Deze toonde zich bijzonder verrast door dit besluit. Hij heeft nog geen beslissing genomen, doch was niet afwijzend. Geesink zou dan een contract op jaarbasis worden aangeboden tot de Olym pische Spelen van 1972 te Miinchen. Een en ander was door het bestuur van de NJJB reeds besproken met het NOC, dat de subsidie-aanvrage van de NJJB heeft goedgekeurd. Indien Geesink zal besluiten de training op zich te nemen, zal hij echter geen trainer meer mogen zijn van een ander land. Dat is een van de voor waarden, die zullen worden gesteld. Indien Geesink het aanbod afslaat zal gezocht worden naar een buitenlandse trainer, waarbij gedacht wordt aan een Japanner of een Koreaan. Het NOC zal dan een nieuw subsidieverzoek in overweging nemen. Theo Lateroms ontneemt Janusz Kowalik met een fors* sliding de bal. Het ge- ar voor Feijenoord ie weer geweken. ROTTERDAM „Sparta heeft grote indruk op mij gemaakt". Udo Lattek, trainer van Bayern München, Sparta's tegenstander in de derde ronde van het tornooi om de Run- ners-Up-Cup, liet de woorden bedachtzaam over zijn lippen rollen. „Vooral de verdediging is ijzersterk, terwijl ook een Klijnjan en een Kristensen bij zonder goede spelers zijn. Wat me echter het meeste opgeval len is is de geweldige conditie van Sparta. Trouwens ook Feijenoord speelde conditioneel erg sterk". Udo Lattek weigerde in te gaan op de vraag of Sparta sterk genoeg is om Bayern uit de Runners-Up-Cup te wippen. Diplomatiek antwoordde hij: „Daar kan in geen zinnig woord over zeggen. Ik kan alleen maar zeggen dat ik twee spannende wed strijden verwacht, want ook Bayem speelt goed voetbal". Dok Rinus Israel, Feijenoords stoere centrale verdediger, was on der de indruk van het sterke spel van Sparta. „Kessler heejt van die jongens een eenheid gemaakt. Echt, ik begrijp nu waarom Sparta zo hoog op de competitieladder staat. Vooral in de verdediging zitten geen zwakke plekken. Misschien dat Vis ser op snelheid te kloppen is, maar vooral Ter Horst en Venneker vond ik ijzersterk". Te hard Wim Jansen was het daar volkomen mee eens. Al moest het Wimpic wel van het hart dat Sparta in de ach terste lijn te hard speelde. „Vooral Ter Horst ging er zo nu en dan als een wilde in. Echt, ik heb niet ple zierig tegen hem gespeeld. Ik was blij dat Van Daele er in kwam waardoor ik naar het middenveld verhuisde". Gerrie ter Horst liet andere gelui den horen. „Nog voordat ik een bal had aangeraakt begon Jansen op me te schelden. Zo in de trant van "vui le schopper". Ik heb toen tegen hem gezegd: Wim laten we het leuk hou den. Laten we er een plezierige mid dag van maken. Maar Jansen wilde niet luisteren. Hij bleef maar schel den en duwen. Nou ja, als het dan zo nodig moet lust ik er ook nog wel een paar..." Charley Bosveld, halverwege de tweede helft ingevallen voor Nol Heyerman, had zijn eerste optreden in de Kessler-formatie sinds maan denknap lastig gevonden. Bosveld meende: „Ik heb enkele wedstrijden in het B-elftal gespeeld. Daar ging het wel lekker. Maar hier bleek toch dat ik nog conditie en wedstrijdrit me te kort kom. Echter niet ge treurd. Binnen twee weken ben ik weer de oude. Let maar eens op mijn woorden". Tevreden Georg Kessler was tevreden over de verrichtingen van Bos veld. „Goed, hij heeft niet ge schitterd, maar wat wil je an ders. Bosveld is er een hele tijd uit geweest. Hij komt echter te rug. Daar ben ik van overtuigd. Het is tenslotte een klassespeler. En klasse verloochent zich nooit ROB HARTOG D0 heeft geprofiteerd van het gelijke spel in de Rotterdamsi derhy Sparta-Feijenoord. De Hagenaars, die zelf van DWS won nen, bauwden hun voorsprong nu uit tot drie punten. Spartn en Feijenoord hebben inmiddels op de gedeelde tweede plaats gezel schap gekregen van Twente, dat Utrecht uitstekend terugwees. PSV en Ajax bleven in de running door winst op respectievelijk Haarlem en NAC. Onderaan wijzigde de situatie zich nauwelijks. AZ '67, Excelsior en Haarlem verloren. Alleen Volendam sloeg munt uit dt elfde competitiedag. De Hans Croon-formatie bleef op eigen terrein MW baas. Holland Spart handhaafde zich in de middenmoot door winst op AZ '67. NEC tenslotte overtroefde Telstar. IN de eerste divisie een goede dag voor koploper Den Bosch. Het won zelf in Schiedam van SW, terwijl het naaste concurrent GVAV op eigen terrein een kostbaar puntje zag verspelen tegen Hel mond Sport. Inmiddels stelde DFC danig teleur. De ploeg van Piet de Visser moest op eigen terrein nog wel buigen voor Veendam, dat daarmee meteen de laatste plaats verliet. De Graafschap is nu rode lantaarndrager. SVV is door het verlies tegen Den Bosch overigens nog maar twee punten van de onderste plaats verwijderd. MERMES DVS en Fortuna Vlaardingen zijn eindelijk in een uitwed strijd is niet met verlies geconfronteerd. Zowel Hermes als Fortuna blijft daardoor in de running. Temeer daar ook koploper Eindhoven en naaste belager De Volewijckers een punt verspeelden. De achterstand van Fortuna blijft daardoor drie punten, terwijl Hermes vier punten achterligt. De Schiedammers hebben echter een wedstrijd minder gespeeld. NAC—Ajax 0—2 Ajax heeft in Breda een verdiende 20 overwinning op NAC behaald. De Amsterdammers waren vooral In de eer- Eerste divisie FSC—Blauw Wit 2—2 V itesseHeerenveen DFCVeendam 01 2—0 Tweede divisie ste helft een stuk sterker, Keizer scoor- evv_TVn Rocrh n_o de in de 12e minuut al 1-0 De Breda- HVC-HeraSes t-l naar. bleven na deze treffer open voet- GVAV-Helmond''sport""".'"" 1-1 bal spelen, d wz. er werd niet met echt Cambuur-Willem II 1-0 man verdedigd. A,.«-keeper Stay kreeg De Graafschep-Wageningen 0-2 zelrs enig werk te verrichten, maar echt gevaarlijk werd het niet. Ajax kwam nog voor rust op 20 door een toevalstref fer van Johan Cruyff. In de tweede helft t-« heeft NAC het nog wel geprobeerd. Drente M maar de Ajax-defensie toonde zich te X, nrZ''"'' VA'n_n geroutineerd om ook maar één treffer 9. F°rtuna VI- 0 0 foe te laten. 20.000 toeschouwers. £°°lla2^;Hermes DVS J-> Zr L—HdG U—0 Twente-Utrecht 2-0 M Twente heeft het de laatste tijd sterk RCHEindhoven 00 oprukkende Utrecht met zuiver aanvals- spel overklast. De Utrechtenaren wer den nog voor rust op 20 gezet vla doelpunten van René van de Kerkhof en Streuer. Na rust weigerde Utrecht meer mankracht naar voren te sturen. Twente £32. Eredivisie Feijenoord vond de voorsprong kennelijk genoeg. Twente want het speelde lange tijd op balbezit sparta 20 245 11 7 2 11 6 5 18.000 toeschouwers. Twente Utrecht 2—0 Sparta Feijenoord 1—1 Excelsior Go Ahead 0—2 Telstar NEC 0—1 Volendam MW 3—1 DWS ADO 0—1 FSC Blauw Wit 2—2 SW Den Bosch 0—2 GVAV Helmond Sport 1—1 HVC Heracles 2—5 Camtouur Willem II 1—0 Graafschap Wageningen 0—2 AGOVV Fortuna VI 0—0 Een juist Ingevulde kolom ziet er als volgt >ult: 1-3-2-2-1-2-3-2-3 -2-1-2-3. Eredivisie Holland SportAZ '67 31 NAC—Ajax 0—2 PSV—Haarlem 1—0 FC Twente—FC Utrecht 2—0 SpartaFeijenoord 11 Telstar—NEC 0—1 VolendamMW31 DWS—ADO 0—1 ExcelsiorGo Ahead02 Holl. Sport MW Telstar NAC I)WS Volendam Haarlem Excelsior AZ '67 1 16 2a—6 2 15 16—6fl 3 12 14—UW 4 12 18—111 4 11 11—Hl 11 Eerste divisie Den Bosch 11 8 2 GVAV 11 8 4 Vitesse 11 7 0 Cambuur 11 8 3 DFC 11 5 3 Willem II 11 6 1 4 Wageningen 11 S 2 Heracles i..i 11 4 4 Blauw Wit 11 4 2 Helm. Sport 11 2 6 HVC 11 2 5 SVV 11 2 4 FSC 11 3 2 Heerenveen 11 1 5 Veendam 11 2 3 Graafschap 11 2 2 Tweede divisie Eindhoven 10 6 4 De Volewijckers 11 6 2 AGOW 10 5 3 Fortuna VI 11 6 1 f PEC 10 4 4 HDVS 10 5 2 VVV 11 5 2 Gooiland 10 4 3 Limburgla 10 3 4 NO AD 10 3 4 RBC 10 3 4 Roda JC in 2 5 Baronie 10 3 2 RCH 11 3 2 i ZFC 10 1 4 Drente 11 2 2 EDO 11 3 0 t 1 18 18—7 i_ 1 16 17-4 4 14 22—13 3 13 16—10 3 13 15—12 4 13 1615 4 12 20—24 3 12 19—17 5 10 17—16 3 10 14-15 4 9 9-18 5 8 15-16 6 8 9—13 5 7 918 6 7 10—19 7 6 10-19 16 13—4 14 25—14 13 13—9 13 14—14 12 21—13 12 13—9 12 17—19 11 12—11 10 12—10 10 15—1» 10 12—15 9 9—15 8 15-18 8 10—15 6 13—15 6 19—20 6 12-22 -ff- Pim Doesburg duikt over de bal heen. belaagd door Henk Wery. Het zal echter geen Feijenoord-goal opleveren. Lichte sigaartjes. Zacht prijsje. Inverpakkingvan 10,20 en 50 stuks. Tijdelijk bovendien: gezellige old-timer bokaal a 50 stuks.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 12