Quick Boys - Noordwijk was wedstrijd van de angst Treffer Nanne Sluymer was veel te weinig EERSTE ZEGE VAN RIJNSBURGSE BOYS NA POVER DUEL EXPERIMENTEEL QUICK BOYS VERLOOR VERDIEND Scheidsrechter Addink stond weinig toe in Hazerswoude OEGSTGEEST VERDIENDE ENE PUNT Matig Katwijk speelde 1-1 NU WON IJSSELMEERVOGELS 1 iflIEUWE IEIDSE COURANT MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 RIJNSBURG Na vijfenveertig minuten voetbal zag de toe komst er voor Rijnsburgse Boys even grauw uit als de winterse wolkenmassa. Zuidvogels had vanaf het eerste fluitsignaal van de zwak leidende scheidsrechter Overkleeft de strijd volkomen ge dicteerd. En toen Huub Verwey na ruim een kwartier uit een voor zet van Theo van Galen de Boys op een 01 achterstand zette, leek de strijd gestreden. In de tien minuten adempauze sneed trainer Van Barlingen echter met chirurgische precisie de zwakke plek uit zijn team. Dick Heemskerk II, die met Gerrit van Egmond het mid- denveld volkomen had prijsgegeven, bleef in de kleedkamer, Jac den Heyer verhuisde naar het middenveld en Anne Ouwersloot verscheen in de voorste linie. pi Dit bleek een uiterst geslaagde in- greep. Joost van Kempen, de in hippe kleuren gestoken doelman van Zuid- "Qgels, kreeg na de hervatting heel !at meer werk dan in de eerste helft. eemaal moest de onzekere Huize naar de gang naar het net maken. Twee doelpunten, die voor Rijns- turgse Boys genoeg bleken om via leze 'eerste zege de onderste plaats aan zijn tegenstander over te doen. Al in de eerste tien minuten na rust kreeg Joost van Kempen meer te doen dan in de gehele eerste helft. Toen was hij alleen in actie geweest bij 'n paar terugspeelballen en enke le ongevaarlijke afstandschoten. Na rust kon Vari Kempen zijn verkleum de ledematen darmen aan een serie razendsnelle aanvallen van de Rijns burgers. Na zeven minuten veerde de aan hang van de thuisclub op. Rein Har- tevelt kogelde een vrije trap ineens achter Van Kempen. Scheidsrechter Overkleeft wees gedecideerd naar het midden om enkele seconden later op appeleren van Zuidvogels van mening te veranderen. Terecht. Overkleeft had duidelijk het teken voor een in directe vrije trap gegeven. Geen doel punten dus. Wel een voortzetting van het offensief van de Boys. Met Rein Hartevelt en Anne Ouwersloot als grote animators werd het doel van Zuidvogels voortdurend bestookt. VERWOED Na twintig minuten verwoed aan vallen was het wel raak. Henk de Mooy beproefde vanuit de tweede li nie met een enorm schot de kwaliteit van het houtwerk, waarna André van Duyvenbode de terugspringende bal met een schitterende kopstoot in de touwen joeg (11). Twaalf minuten later stelden de geelzwarten de winst veilig. Henk de Mooy schoot Rijns burgse Boys uit een corner van Anne Ouwersloot naar 21. En ondanks de winst verliet één Rijnsburger huilend het veld. Jac van Egmond en Theo van Galen begon nen, terwijl Overkleeft rustig liet doorspelen, een onderlinge „wed strijd". Jac van Egmond beschikte ANDRé VAN DUIJVENBODE over de minste capaciteiten. Met een ernstige beenblessure verdween de gebaarde Rijnsburger vroegtijdig naar de kleedkamers. Overigens was dit niet het enige incident. Terwijl het spelpeil in de laatste minuten naar een bedenkelijk peil zakte, zagen enkele Rijnsburgse supporters zich weer eens genood zaakt om binnen de lijnen hun onge noegen over scheidsrechter en tegen stander te laten blijken. RIJNSBURGSE BOYS: d: V. Ger- ven; a: J. Heemsker, D. Heemskerk I, Kralt en J. van Egmond (Starken- burg); m: D. Heemskerk II (Ouwer sloot) en G. v. Egmond; v: De Mooy, Van Duyvenbode, Den Heyer en Har tevelt. ZUIDVOGELS: d: Van Kempen; a: A. Schaap, Van Efferink, Bigot en Visser; m: Van Laren (Van Beurden), B. Schaap en Mulder; v: Huussen, Verwey (Wiesenekker) en Van Galen. Ac Andermaal brengt Jaap v. d. Niet redding. Dries van Leeuwen is als eenzame Katwijker diep in de Noordwijkse verdediging doorge drongen. Zonder succes evenwel, ivat v.l.n.r. Anton Marijt, Marcel Knijpers en Cees Spaanderman eveneens kunnenzien. DOOR BOB NUYS ic Ook hier geen succes voor Quick Boys. Hoewel Bram Barnhoorn ver is opgedrongen, weet doelman Jaap v. d. Niet de gelijkmaker te voorkomen. 1 Het bleef 0—1. KATWIJK Wat heeft Quick Boys-trainer Halkes bezield om in de streekderby tegen oude rituaal Noordwijk zijn spelers zo'n merk waardige wedstrijd te laten spelen? Het mag immers zander meer duidelijk zijn dat de 10 overwinning van Noordwijk mede daar door kon worden bewerkstelligd. Want de toeschouwer die dacht dat het rugnummer van Leo Pluimgraaff alleen maar op zijn kop stond, bemerkte zijn vergissing al spoedig. De anders als spitsspeler fungerende Katwijker droeg inderdaad rugnummer zes en opereerde daardoor als linkshalf. Spitsspelers waren nu Ron Verheul en Dries van Leeuwen, met daarachter de viermanslinie Cor van Duijvenbode, Bram Barnhoorn, Leen de Best en Leo Pluimgraaff. Akkoord, een 4-4-2 systeem, dat vooral defensief functioneerde. Quick Boys paste een ^consequente mandekking toe, die er inderdaad toe leidde dat Noordwijks aanval behoorlijk aan banden kon worden gelegd. Vooral invaller-junior Joep den Hollander voldeed als schaduw van Albert Spaanderman. Aad Remmel- zwaal kleefde aan Rudi Brömring en Arie Verdoes aan Aad Vermin, ter wijl Leen Aandewiel als laatste man fungeerde. -» Natuurlijk waren de blauw-witten gehandicapt door het ontbreken van Arie Haasnoot (schorsing van twee weken) en Floor van Duyn (weer last van blessure), maar de tactiek van zaterdag deed paniekerig aan. Waar schijnlijk werd die ingegeven door de forse 41 nederlaag bij Zwart Wit. Daarbij kwam nog dat de gevolgde strijdwijze ook nog faalde door het tegenspel van Noordwijk. De in het rood gestoken bezoekers (spelend in de reserve-shirts van Quick Boys), lieten de tactiek van Quick Boys, en speelden zoals zij gewend zijn. Ge woon dus vier man achter, met soms Anton Marijt als laatste man, gewoon drie man in de middenlinie en ge woon drie man voor. Quick Boys had natuurlijk ver wacht dat Noordwijk zou komen door de ruimtewinst, maar dat deed men niet. Er bléven en dat was bijna de gehele wedstrijd het geval vier man achter. Quick Boys had dus on nodig zoveel man op het middenveld, met als gevolg dat de tweemansvoor hoede niet aan te spelen was, waarbij het verrassend zwaar bespeelbare veld ook nog wel een rol van bete kenis zal hebben gespeeld. In feite is Noordwijk in deze door ruim 3000 toeschouwers bijgewoonde topper niet in gevaar geweest, ook niet in de tweede helft toen Quick Boys agressiever te werk ging. Cor van Dijvenbode, Leo Pluimgraaff en de kort voor rust voor de geblesseerd geraakte Ron Verheul ingevallen Koos Klinkenberg gingen in de spits. Eindelijk kwam er sfeer, eindelijk speelden de Katwijkers fel aanval lend om de ongelukkig opgelopen achterstand ongedaan te maken. Een corner van Aad Vermin, tien minuten voor rust, vormde de inleiding tot die 01. Arie Verdoes kopte de bal bij de eerste paal achterover, veel spelers gingen de lucht in. Jaap van Reste ren raakte de bal, die via het lichaam van Aad Remmelzwaal onhoudbaar voor Floor Schaap in doel carambo leerde: 10. Toch kwam Quick Boys na de rust niet ver omdat een geconcentreerd spelend Noordwijk de opportunistisch aanvallende Katwijkers gemakkelijk de baas kop. In feite hoefde v.d. Niet zich maar één keer uit te rekken bij een inswingende hoekschop van Cor van Dijvenbode. Noordwijk kreeg zelfs de beste kansen. Albert Spaanderman schoot net naast, en Rudi Bröring van dihet- bij hoog over. Het opdringen werd de thuisclub bijna fataal. Kort nadat Leen Aandewiel was uitgevallen na een duel met Anton Marijt (Jaap van Dijk completeerde het team), moest de toen als stopper opererende Bram Barnhorm de doorgebroken Bröring om zijn middel grijpen, wat hij in de slotfase ook bij Alb. Spaanderman uithaalde. VERLOSSING Na 96 minuten verre van fraai voetbal kreeg Leo Pluimgraaff op de rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen na hands van de weer hersteld zijnde Cees Spaander man. De Katwijker faalde waardoor het laatste fluitsignaal van de matig en coulant leidende arbiter 't Hart drie minuten later, na 99 minuten voetbal, als een verlossing klonk. De streekderby was beheerst door de angst om te verliezen. Het gevolg was uitermate pover spel, dat zelden eerste klas niveau haalde. Die angst om te verliezen is Quick Boys fataal geworden. Verdiend, want Noordwijk hield het hoofd koel na 01, had toch ook meer inhoud dan een te experi menteel Quick Boys. QUICK BOYS: d: Schaap, a: Rem melzwaal, J. den Hollander, Aande wiel (Barnhoorn) en Verdoes, m.j Van Duijvenbode, Barnhoorn (Van Dijk), De Best en Pluimgraaff, v: Van Leeuwen en Verheul (Klinkenberg)». NOORDWIJK: d: v.d. Niet, a: Kuij- pers, Marijt, C. Spaanderman en Van Kesteren, m: Duindam, Heemskerk en Karstens, v: Vermin, A. Spaander man en Bröring. (Van een onzer verslaggevers) HAZERSWOUDE Het belangrijke duel tussen Hazerswoudse Boys en Oegstgeest met als inzet de laatste plaats is geëindigd in 1_1} waarbij Oegstgeest op de ranglijst dus nog boven de Boys blijft. Het was een strijd tussen twee zwak spelende ploegen, die steeds verder wegzakten door het veel te solistisch optreden van arbiter Addink, waardoor hij de spelers irriteerde. Van Aalsburg al zijn talenten moest tonen. De sfeer in het veld was goed. Er werd wel hard gespeeld, maar niette min sportief. In de eerste helft was .Oegstgeest meestal iets sterker. Men trachtte met open spel de dit keer niet zo trapvaste defensie van de thuisclub te overrompelen. Via de Snelle spitsen Herman Anes en Jaap van Duivenbo- den kreeg deze achterhoede het af en toe zwaar. Met snelle tegenaanvallen probeerde Hazerswoudse Boys tot een doelpunt te komen. Na twintig minuten nam Oegstgeest de leiding. Herman Anes trok alleen op avontuur uit. Hij passeerde op rechts twee tegenstanders en gaf daar na de tevergeefs uitlopende Cees van Tol het nakijken. (0—1). Hazerswoude trachtte er een schepje bovenop te doen en slaagde erin de Oegstgeest- ploeg wat meer aan banden te leggen. Toch kwam er wéinig goeds uit voort. Het moeilijkste werk kreeg Leen van Aalsburg nog te doen bij een on nodige terugspeelbal van Gerard Kraay. Na de hervatting was Piet Pos vervangen door Koos Endlich, die er bij de Boys wat meer vaart in bracht. Hij schreef al spoedig het eerste wa penfeit op zijn naam, toen hij een vrije trap zo goed nam, dat keeper VELDOVERW1CHT Het lichte veidoverwicht van het Ha zerswoudse team resulteerde na een kwartier in de gelijkmaker. Eddy Har- kes zette goed voor en Koos Endlich joeg de bal met een harde kopstoot in het doel (11). Daarna ontspon zich, voor zover het toegelaten werd door scheidsrechter Addink, een fel duel om de winnende treffer. In de twintigste minuut was Jan de Wekker er na een pass v^n Herman Anes dichtbij. Zijn kopbal werd echter gestopt. Hazerswoudse Boys scoorde e- ven later weL Dit doelpunt wed terecht wegens hands afgekeurd. De snelle aanvallen van Oegstgeest, meestal via Jaap van Duivenboden, brachten nogal eens gevaar voor de veste van Van Tol. Door het handig openzetten van de buitenspelval werd dit gevaar steeds bedwongen. In de slotfase werd de stemming in het veld onvriendelijker, omdat bij ieder licha melijk contact tussen twee spelers het fluitje van de scheidsrechter klonk. Kort voor tijd trokken de Boys bijna nog aan het langste eind. Cor Vooys zag namelijk bij een terugspeelbal Aad Raaphorst over het hoofd. Snel reage ren van Van Aalsburg voorkwam een beslissende treffer. De ontmoeting eindigde daarom in een juiste stand. HAZERSWOUDSE BOYS: d: Van Tol, a: Zaal, Lomans, Kouwenhoven en De Ruyter, m: Schulze, Pos (Endlich) en Harkes, v: Tor, Raaphorst en Gaar keuken. OEGSTGEEST: d: Van Alsburg. a: Schaddé van Doorn, Vooys, Van Vuren en Wieman, m: De Wekker, Kraay en Van der Valk, v: Van Duivenboden, Van Duyvenbode en Anes. Standen bij reserves Reserve 2A: Heerj.dam 2 11—18 Noordwijk 2 Die Haghe 2 10—14 Excels. M 2 10—13 Capelle 2 H12 Zwerver 2 Katwijk 2 NSW 2 Rljsoord 2 Quick B.2 De uitval van doelman Van Aalsburg kwam. te laat. Toch zal Rob Gaarkeuken van Hazerswoudse Boys hier geen doelpunt scoren. De bal zou over het verlaten doel ver dwijnen. UVS PAS KORT VOOR TIJD NAAST KOUDEKERK: 1-1 UVS-KOUDEKERK 1—1. De Leide- naren waren aanvankelijk iets sterker, maar de Koudekerk-defensie met ex- UVS'cr Joop de Vrindt als grote man had er goed het oog in. Na de rust was Koudekerk sterker. De gasten namen na zeventien minuten de leiding. Joop van Es veroorzaakte een vrije trap, die door Krijn Boelee doeltreffend werd afgerond (0—1). Koudekerk wilde de strijd beslissen. Zo schoot Albert Zweeris tegen de lat. Toch kwam UVS goed terug. Koos Ha- neveld c.s. zetten het doel van Koude kerk onder druk. Dit had twee minu ten voor het einde de gelijkmaker als resultaat. Keeper Teun Vergunst was te ver uit zijn doel gekomen, plaatste de bal voor de voeten van Haneveld, die voortrok naar Cor Boekweit en het was 11. UVS mocht met deze uitslag niet ontevreden zijn. Scheidsrechter Hol leidde goed. KATWIJK —SCHOONHOVEN 1—1. Opnieuw heeft Katwijk teleurgesteld. Tegen Schoonhoven kwam men niet verder dan een puntenverdeling. In deze slechte wedstrijd wogen de partijen goed tegen elkaar op. De thuis club speelde echter te weinig over de vleugels. De aanvallen strandden daarom steeds in het centrum van de Schoonhoven-defensie, waar stopper Van der Horst voortreffelijk speelde. Katwijk nam niettemin na acht minuten de leiding door Jantje van der Plas, die na een scrimmage raak schoot (10). Na 25 minuten werd het gelijk door aanvoerder Van der Horst (11). Na de hervatting was de strijd niet veel beter. Het bleef ten slotte gelijk. Scheidsrechter Keizer leidde deze sportieve wedstrijd goed. SPAKENBURG Uiteindelijk mocht de nederlaag van Ter Leede tegen IJsselmeervogels (12) gelet op het spel na rust verdiend heten. Maar meer bepaald ook niet. De Sassenheimse formatie met Dick van Biezen als de grote uitblinker en een weer uitstekend werkende keeper Smit liet in Spakenburg redelijk goed voetbal zien, maar in voorste lijn konden De Niet, Keuning en Sluijmer on voldoende een vuist maken om een stellig kansrijke eerste helft met een hogere score te sieren dan de 10 die nu op het bord stond. Die openingsgoal van Ter Leede besloot een opwindende eerste vijf minuten. IJsselmeervogels stortte zich direct op de aanval, maar zowel v. d. Groep als schutter Zwaan lieten in die eerste handvol minuten elk twee kansen voor open doel onbenut! En toen ineens die rake stoot van linksbuiten Sluymer. Het was een magnifiek doelpunt waarvoor v. d, Fange als waterdrager fungeerde. Na zijn pass maakte de IJsselmeer- vogels-achterhoede een fout en Sluy mer buitte die genadeloos uit zonder dat de weer in de hoofdmacht van IJsselmeervogels teruggehaalde kee per Heinen een schijn van kans kreeg: 0-1. Dat doelpunt gaf IJsselmeervogels een mentale opdoffer die men in de eerste helft niet meer te boven kwam. De verdediging van Ter Lee de met Versluis als laatste man voor keeper Smit had het niet eens moei lijk om overeind te blijven. Er was weinig tempo en overtuiging. Ter Leede bouwde intussen zelf gretig, maar durf dp zich niet vol doende te ontplooien om het risico te vermijden door IJsselmeervogels te worden verrast. Een beetje meer Initiatief had Ter Leede mogelijk een riant uitzicht op winst opgeleverd. Het bleef nu 0-1 mede doordat Smit een kopbal van H. de Graaf en een schot van Heynen goed verwerkte. IJsselmeervogels had reeds twee minuten na rust succes toen Henk Koelewijn uit een vrije trap van De Graaf via de onderkant lat loeihard scoorde: 1-1. De thuisclub drukte meteen door en voordat Ter Leede de greep op de situatie kon terug krijgen was het in de 13de minuut 2-1. Linksback Cees de Gwaaf zette een solo in waarbij arbiter Winkel twee maal volkomen terecht de voordeel- regel toepaste. Uiteindelijk schoot De Graaf vanaf de zijlijn de bal langs de verraste Smit die een voor zet had verwacht: 2-1. Daarna speelde de thuisclub beter en controleerde in elk geval de strijd volledig. Er kwamen nog wat kan sen op een niet verdiende hogere score, maar Smit hield het bij twee tegendoelpunten. Ter Leede miste in tussen zelf het initiatief om gevaar lijk te worden. Opstelling Ter Leede: d. Smit; a. Zandbergen, Versluis, Ligtenberg en Blom; m. v. d. Fange, v. Biezen en v. Ginhovenj v.: De Niet, Keuning en Sluymer. COCK VERSLUIS Rozenburg na rust te goed voor Woubrugge WOUBRUGGE-ROZENBURG 0—4. Hoewel Woubrugge goed partij bood, was Rozenburg superieur. Op het zwaar bespeelbare veld ontwikkelde zich in een hoog tempo gespeelde wed strijd, waarin de thuisclub tot de rust de schade tot 01 kon beperken. Het werd in de negentiende minuut name lijk 01 door Van Seters na aangeven van Verboon. Niettemin leken er nog mogelijkheden op een betere score, maar Frank Treuren had pech door -.wee keer tegen de paal te schieten. Verder was doelman Blnsbergen uitste kend op dreef. Na rust besliste Rozenburg de strijd met drie treffers. In de zestiende mi nuut 02 door Van Seters, warna de zelfde speler negen min. later van een dekkingsfout profiteerde door 0—3 aan te tekenen. Tien minuten voor tijd be nutte Verboon* een strafschop nadat Van Dorp een overtreding had begaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9