over KYP ontevreden gezamenlijk program Kiesdrempel van m i drie zetels KVP-programma Voor verkiezingen groot regeerakkoord Nog belangrijke wensen f In kleinmetaal I ƒ400 al voor 1' 120.000 man °5 „Shalom '71" in De Doelen Dolle Mina's verstoren Miss-verkiezing Ontvoerder praat met meisje over zijn problemen Arjos op vergadering Zwolle: Ongeluk met twee doden MAANDAG 9 NOVEMBER 1970 (Van onze soc,- econ. redactie SÜ UTRECHT Van de ongeveer vi 200.000 werknemers in de metaal nijverheid (klein-metaal) hebben thans circa 120.000 man de extra uit- 'el; kering van f. 400 bruto ontvangen of toegezegd gekregen, inclusief de on- m der een aparte cao vallende 50.000 Vej werknemers in de garagebedrijven, te: Dit meldt de Christelijke Metaal- bedrijfsbond in zijn bondsorgaan, dat ni gpreckt van een „veilige schatting", ot Aangenomen wordt dat het aantal idj werknemers in de metaalnijverheid, die de 400 gulden krijgen, nog wel r i hoger zal zijn. Alle drie metaalbcdrijfsbonden iul hebben inmiddels hun leden opgeroe- jS pen de namen op te geven van de 1U? bedrijven, die weigeren de extra uitkering te betalen. Zoals bekend hebben de centrale werkgeversorga- s. nisaties in de metaalnijverheid in- ^[j 'dertijd geweigerd een akkoord tot verplichte uitbetaling af te sluiten. Zij lieten de beslissing over aan dt individuele bedrijven. t t HAIFA Een brand aan boord van het 5.485 ton metende Israëlische vrachtschip Tamar in de Middel- landse Zee is geblust. Alle 44 beman- i ningsleden, onder wie zich enkele Ne- derlanders bevinden, zijn in veilig- )ejjheid. Een woordvoerder van de Israe- 'le® lische scheepvaartmaatschappij Zin v4heeft dit zaterdag meegedeeld, rdf (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Een enthousi aste partijraad van de KVP heeft zaterdag in Den Haag het kern programma vastgesteld, waar mee de partij de verkiezing van volgend jaar zal ingaan. Direct na het aanvaarden van het program werd unaniem een resolutie aangenomen, waarin de verhouding tussen het eigen program en het ge zamenlijk urgentieprogram van ARP, CHU en KVP werd bepaald. Het KVP-programma, aldus de re solutie, is een toetssteen bij het vast stellen van het gezamenlijk pro gram. Bij de onderhandelingen over het regeringsprogram 19711975 zal naast het KVP-program het gezamen lijk program een basis zijn. I (Van onze parlementsredactie) eI DEN HAAG De partijraad van de KVP heeft zaterdag in 3C* het kernprogramma een kies- ïn' drempel van drie zetels opgeno men. Dit werd besloten na een Ou discussie, waarin het ging om v.( een drempel van vijf of drie ze- tijl tels. Fractieleider drs. N. arJj - Hulde Ik kan het niet nalaten hulde te be tuigen aan de 14.000 mannen en vrou wen die zich tegen de reis van minis ter Bakker naar Zuid-Afrika verzet- Het is immers bekend dat men ,r veel beter kan oordelen over dingen Bo waarvan men niets heeft gezien dan 3- over dingen die men wel heeft gezien Getuige minister Luns die een ton egrfuit onze schatkist schonk aan een 1 zaak, waarvan hij niets wist. En getui- ,Jge ook het weigeren van de opdracht s- onderzeeërs aan Zuid-Afrika te leve- ren. waarmee het van plan was de Bantoes in Transvaal en de Vrijstaat te bestrijden. Dat domme Frankrijk leverde ze wel Hen toen het een paar miljard in de wacht had gesleept, weigerde het ver der iets aan de verdrukkers te leveren. Die domme Zuidafrikaanse regering wilde ook het rode boekje dat toch zoveel goede raadgevingen aan onze schooljeugd levert, niet in het land toelaten. Wat een bekrompen lui toch. IDe fijne jongelieden met de lange ha ren mogen niet eens op het Nationaal Monument in Zuid-Afrika slapen. Wat een kortzichtigheid.! Ze mogen in dat land geen huizen kraken en winkels plunderen. Ze mo- Ken daar zelfs geen handleiding yoor abotage uitzenden en gfeen propagan- aa voor het communisme maken. Dat .jj( noemen ze vrijheid! President 1 K'aoenda van Zambia is het geheel met het Zuid-Afrikacomité eens, op één punt na: hij drijft een voordelige handel met Zuid-Afrika. Nogmaals hulde aan de anti-Bakker l^j protesterenden. iDEN HAAG' Dr. F. C. Dominicus uil Evolutie (12) Is deze theorie in wezen niet een poging om wetenschappelijk te bewij- zen dat God niet bestaat (dus niets :an|heeft geschapen)? De evolutionisten edU'jn zelf echter verdeeld. In zijn boek lijf Ideas of biology schrijft Harper: „De evolutietheorie benadert benauwend [erj dicht het begrip 'geleerd gissen' - jj Augustinus kende (evenals Calvijn) aari de Heilige Schrift zo'n waardig heid toe dat ook hier geldt, „dat Zijn verstand nooit af te meten, ver over toil treft al wat wij weten" (zie art. 13 cd NGB). anj Nog een citaat: „We moeten God he, "iet uit de schepping verklaren maar rij! de schepping uit God" (wijlen prof. tad Wisse). God is niet wetenschappelijk au te bewijzen; slechts te' geloven (Hebreeën 11:3). Men zou kunnen zeg- inf genwie wetenschap vermeerdert, nif vermeerdert smart, maar wie in geloof ooi toeneemt vermeerdert wetenschap, ee' Eén ding kan een mens nooit zeggen, ïot namelijk dat hij er de hand in heeft ia gehad, want hij is als laatste gescha de- pen. elft Tot slot dit advies: men bestelle het binnenkort te verschijnen boekje van het dr. C. A. Tukker, hervormd predikant en te Kamerik, waarin artikelen over de :nij schepping staan. ALBLASSERDAM B. van Drongelen Schmelzer voerde een vrij een zame oppositie. „Minderheidsgroepen als die van Jongeling en de SGP mag je niet wegwerken", zei hij. „Maar als dan het kwaad toch moet geschieden, be perk dan het kwaad tot drie zetels", verzuchtte de fractieleider. Het kernprogram zal worden voor afgegaan door een beginselverklaring over de christelijke inspiratie over de politiek. Stichting De partijraad sprak zich duidelijk uit tegen de gesloten stichtingsvorm van bijzondere scholen. Ook de besturen van deze scholen moeten voldoen aan de eisen van'de democratisering. De subsidiëring kan als voorwaarde wor den gesteld voor de democratisering. Met. algemene stemmen nam de partijraad een resolutie aan, waarin erop wordt aangedrongen, dat vooral de woningnood voor de laagstbetaal den wordt opgelost. Middelen: meer individuele subsidies en 25.000 zwaar gesubsidieerde woningen. Het voorstel het passief kiesrecht tot 18 jaar te verlagen haalde het niet. Defensie De Defensie leverde een uitvoerige discussie op. De uitgaven voor dit doel wenste men niet aan het natio naal inkomen te koppelen. Wel moet bij de uitgaven rekening worden ge houden met de prijsontwikkeling. Het programma werd aangevuld met de eis het defensie-apparaat kritisch te onderzoeken. Verder nam men in het program de wens op van sexuele vorming in het leerplan van scholen. Ook wordt aangedrongen op demo cratisering van de omroeporganisaties. Het voorstel het aantal provincies in Nederland tot vier of vijf te be perken duikelde. Wanneer het door het sluiten van een groot-regeerakkoord voor de verkiezingen en het verhogen van de kiesdrempel niet lukt de kiezer meer te interesseren, dan moet de grond wet worden gewijzigd. Maar, zo nam de partijraad in het program op, aan de rechten van het parlement mag geen afbreuk worden gedaan. Ovatie Nadat de 50 punten van het kernprogramma al of niet waren ge wijzigd, stormde er een spontane ova tie over ontwerper prof. Steenkamp. „Het is niet alleen mijn werk ge weest", zei de ontroerde hoogleraar en zich omkerend naar de zaal riep hij: „Jullie zijn allemaal geweldige mensenDe KVP had een pro gram. Iedereen was tevreden en blij. De fractieleider van de PvdA in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl leverde later dit commentaar op het nieuwe programma: „Het wordt steeds duidelijker dat de progressieve plooien uit het pro- grani-Steenkamp eerst worden glad getrokken in de samenwerking met de andere christelijke partijen en ver volgens by het kiezen van een part ner weer eens onder het strijkijzer van de VVD doorgaan." Drs. Den Uyl zei over zijn collega lijsttrekker van de KVP: „De heer Veringa heeeft niet de verwachting ge wekt, dat hij „in" staat voor een pro gressieve koers, dan die van het hui dige kabinet. Uit zijn opmerkingen over de PvdA krijgt men de indruk, dat hij zijn politiek wil laten bepa len door wat met de WD mogelijk is." ROTTERDAM De leefbaarheids- aktiegroep Voorpe wil de hulp van alle Rijnmondbewoners inroepen bij het samenstellen van een zogenaamd grijsboek leefbaarheid. De groep, o.a. samenwerkend in CAR-verband met andere groepen in het gebied, heeft een werkgroep samengesteld waarin biologen, sociologen, publicisten, stu denten en mensen uit het bedrijfsle ven zitting hebben genomen. Over dat gezamenlijk program, waarvan het concept gereed is, was de partijraad overigens niet erg te vreden. Men nam weer met algemene stemmen een resolutie aan, waarin wordt geconstateerd, dat belangrijke KVP-wensen nog in het gezamenlijk program moeten worden opgenomen. Biesheuvel kan wel vergeten, zei KVP-voorzitter mr. Van der Stee la ter, dat de vaststelling van het geza menlijk program op 12 december een formele zaak is. Wensen In de resolutie wordt dan gezegd, dat het gezamenlijk programma in het bijzonder op de volgende punten moet worden bekeken. 1. Het groot-regeerakkoord 2. De woningbouw 3. De inkomensverhoudingen 4. De democratisering van de onder neming 5. De sociale voorzieningen 6. De zedelijkheidswetgeving 7. De financiering. De resolutie wordt niet als bindend beschouwd. Er is ruimte voor over leg met de ARP en CHU. Het resul taat van het overleg wordt aan de partijraad van 12 december voorge- (Van een omzer verslaggevers) ROTTERDAM Een heel mooie overgang van het Amerikaanse AS- TA-congres naar het Britse ABTA- congres was gisteravond het feeste lijke „Shalom '71" in De Doelen, aan geboden door het Israëlische Natio nale Verkeersbureau in Londen. Volgens het programma was het of ficieel aangeboden aan de Britse reis bureau-mensen, maar met autobussen vol waren hun Amerikaanse collega's uit Amsterdam naar de Maasstad ge komen. Op het podium van de grote zaal traden vooraanstaande artiesten uit Israël op: de zangeressen Rivka Mi- chaeli en Rivka Zohar, het paar Hed- va en David, de mime-kunstenaar Samy Molcho, de dansers van het Jazz Plus Ensemble en zowaar een Israëlische beat-groep: „The Chur- chills". Dé stemming zat er bij het publiek bijzonder goed in en de avond eindig de in de ruime foyers met Israëlische wijnen, kaas, hapjes en avocado slaatjes, een feest dat al spoedig het karakter had van een juichend Ame rikaans-Engels verbroederingsfeest. legd. Daarna zal, zoals we reeds meld den, de stuurgroep weer bijeenkomen om de definitieve tekst te schrijven. Vernieuwing Van deze punten wordt de staat kundige vernieuwing vooral belang rijk gevonden. Dat was reeds geble ken tijdens de discussie over het eigen programma. Na de vergadering zei de ontwer per van het KVP-programma, prof.' Steenkamp, dat hij van harte stond achter de wensen voor het gezamen lijke programma en hij legde vooral de nadruk op de staatkundige ver nieuwing. Dat deed ook voorzitter Van der Stee, die veel meer aandacht vroeg voor een betere organisatie van het parlement en een optimaal bestuur. Overigens merkte prof. Steenkamp ook nog op, dat eigen program en ge meenschappelijk program wel voor 90 procent met elkaar in overeenstem- Veerman, sprak tegenover ons van ge schilpunten over niet onbelangrijke details. „We móeten niet vergeten", zei hij, „dat er nog maar een concept van het gezamenlijk program bestaat. Dat concept is naar de partijen gestuurd om commentaar. Het eerste commen taar hebben we nu. Alles verloopt precies volgens het boekje. Over een aantal punten blyft men verschillend denken. Dat is in de partyen afzonderlyk ook het geval. Ovfer de staatkundige vernieuwing wordt in de KVP verschillend ge dacht. Trouwens in de ARP is men het ook niet eens over de verhoging van de kiesdrempel". De PvdA Na de partyraad pleitte lysttrekker dr. Veringa nogmaals voor intrekking van de anti-KVF-resolutie door de PvdA. Het gaat niet om een directe in trekking. Voldoende is een verkla ring, waaruit blykt, dat de resolutie in feite niet meer bestaat. Afwijkend van de tekst van zijn rede had dr. Veringa verder aan de PvdA gevraagd in plaats van de re solutie geen onredelijke voorwaarden te stellen. Anne Marie van Rooij vroeg nog om het gezamenlijk urgentieprogram ook gezamenlijk door de partijraad van de KVP, de Unieraad van de CHU en het Convent van de ARP te laten vaststellen. Voorzitter Van der Stee vond deze gedachte sympathiek. Maar wellicht grijpen we met zo'n vergadering toch vooruit op onze onderlinge verhou ding, merkte hij op. Op hei charmante spoor De NS-miss voor 1971: Carla Stevens (23) uit Zutphen. UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen dragen ook een steentje bij aan de missverieiezirtgencultus. Op initiatief van het N.S. personeels blad de Koppeling vond zaterdag in het jaarbeursgebouw de finale plaats van de „Miss NS ambassadrice 1971". De presentatie werd verzorgd door Henk Terlingen die behalve van de Friese taal en sport ook al verstand blijkt te hebben van vrouwelijk schoon. Aan deze vredige gebeurtenis kwam echter een einde, toen een tiental Dolle Mina's de zaal binnen kwam, juist op het moment dat de schoonste van het vorige jaar haar ambtsketen overdroeg aan de 23-jari- ge Carla Stevens. Eén van de Dolle Mina's nam de microfoon over van de veelzijdige presentator Henk Terlin gen en hield een verwijtende toe spraak, die uitmondde in de oproep „Wees niet alleen vrouw, maar vooral mens." De ambassadrice van het vorige jaar, Margreet van Vonderen, was echter niet op haar schone mondje gevallen en diende de Mina's van re pliek. Zii wekte de Mina's op bij de N.S. te solliciteren. „Dan kun je ook aan zo'n verkiezing meedoen." V ara-correspondent Jokel (68) overleden LONDEN Op 68-jarige leeftijd is in Londen overleden de journalist Ri chard Jokel. Hij is vele jaren in En geland correspondent voor de VARA geweest PRINCETON Aan de universi- teit van Princeton in de Ver. Staten zijn twee biologen er in geslaagd met behulp van een plantaardig eiwit, onttrokken aan een boon (de „jack bean"), de de ontwikkeling van kan kercellen een halt toe te roepen en deze cellen weer normaal te laten functioneren. De experimenten zijn verricht door dr. Max A Burger (37) en Kenneth D Noonan (22), die constateerden dat de bewuste cellen van muizen afkom stig na behandeling met de protel- nestof „concanavalan a trypsinee" nog zes dagen in leven bleven. APELDOORN De vijfjarige Shirley Ann Lammers die donderdag werd ontvoerd is weer thuis bij haar moeder in Baarn. Een tip van een wegenwachter bracht de Apeldoornse politie op het spoor van de 22-jarige uit Indonesië afomstige R. de J. die het meisje had ontvoerd. De J., die geestelijk niet geheel volwaardigd zou zijn, had geen ander motief dan de behoefte met iemand te praten over zijn moei lijkheden. Hij koos daarvoor de 5-ja- rige Shirley uit die hem vanuit de familierelatie kende. De J. is de broer van de man, met wie de moe der van het meisje samenwoont en die de vader van het kind is. De politie vond het meisje in de auto bij de J. op de Soerense weg nabij Hoog-Soeren. De vijfjarige Shirley Ann een man in een auto werd mee' moeder in Baarn. Lammersdie donderdag door genomen, is weer terug bij haar (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE De ARP, CHU en KVP moeten op korte termijn en in ieder geval voor de ver kiezingen tot een stembusak koord met een andere party ko men. Deze voorkeursbepaling moet plaatshebben op grond van de intentie van de betrokken par tijen en op grond van program- maVergelijk. Aldus een van de uitspraken van de Arjosraad, het politieke overleg orgaan van de AR-jongeren, die za terdag in Zwolle vergaderde. Hier mee willen de arjossers duidelijkheid, zodat de kiezer weet wat er met zijn stem gebeurt. Nog afgezien van het feit dat het urgentieprogram van de drie christe lijke partijen zo uitvoerig is, dat het op een geheel eigenstandig verkie zingsprogramma lijkt, is de Arjos van mening dat een open en eerlijke dis- cüssie over het defensie- en veilig heidsbeleid op 12 december niet mo gelijk is. Immers, zo zeggen de AR- jongeren, op het covent van 12 de cember moet het urgentieprogram AR-CH-KVP worden goedgekeurd, terwijl de AR zich op diezelfde ver gadering nog moet uitspreken over belangrijke zaken: defensie en vei ligheid. In een resolutie wordt er dan ook voor gepleit dat (nadat eerst het uit voerige urgentieprogram is terugge bracht tot een prioriteitenlijst met uitwerking, zoals destijds ook de voor waarden waren) de vastlegging van de punten defensie en veiligheid in het urgentieprogram naar een latere datum wordt verschoven. Pornografie Verder waren op de Arjos-raad re soluties aan de orde over zedelijk heidsvraagstukken: pornografie, ho mofilie en abortus provocatus. Ver rassend was dat de Arjos-raad niet met het voorstel van het dagelijks bestuur van de organisatie akkoord wilde gaan om de pornografiebepa lingen in de wet geheel af te schaf- Poes Jeroen zit me peinzend aan te kijken met zijn oranje ogen. Wat me mateloos irriteert, want de ogen zijn de spiegels van de ziel en zo te zien zit Jeroens ziel vol verhalen, terwijl in mijn hoofd al leen een warrige wattenmassa ge propt lijkt Wel Schiet er telkens een licht- flitsje door, maar als ik het vangen wil en uitspinnen, is het weg. Zo maar weer ondergedoken in de dich te drab van tobberige gedachten. Dat ik vergeten heb de wasman te bellen en nu eindelijk eens die knoop aan moet zetten. Dat het pas- geveegde trappehuis vol ligt met snoeppapiertjes van het buurkind en geen mens die ze even opraapt. Ik zelf ook niet, want dan zou ik weer de goedige gek, die wel toe geeft zijn. En ik weet heel goed, dat ik het morgen of misschien overmorgen toch doe. Jeroen kijkt wijs. Hij weet het ook. Hij weet meer dan ik. De ellen de is alleen, dat hij het niet zegt. Ik zou een stuk willen schrijven over dat gemorrel met die lonen en prijzen. Uit de Haagse hof geplukt Maar het hart voor Jeroen blijft tot op de cent constant in prijs en hij eet elke dag tot op het -gram hetzelfde. Jeroen deelt die zorgen van de mensen niet. Dat was het Zijn blik geeft me geen steun. In gedachten ga ik mijn belevenissen van de vorige week na. Tot een van de taken behoorde het kopen van kleine geschenken voor een stel kin deren, variërend in leeftijd van an derhalf tot acht jaar. Allemaal met andere karaktertjes. Het werd een interessante speur tocht. Geen duik ineens in een wa renhuis, maar hier een dingetje en daar een vondst. En altijd deed ik na het besluit dezelfde vraag: „Haalt u het prijsje eraf?" En altijd was er dezelfde tegen vraag: „Is het voor een cadeautje?" En altijd op mijn bevestigend: „Ja", hetzelfde gebaar. Onder de toonbank werd een fraai papier op gedoken. Een papiertje met goud, een papier met bloemen, een papier met kunstig borduurpatroon. En om mijn onnozel geschenkje kwam elke keer zo'n mooi omhulseltje, dat het een pronkstuk werd. Ik heb wel telkens netjes „dank- u-wel" gezegd, maar geen enkele keer „lieve mens, wat een verkwis ting..." Zo zijn we verwend. In Jeroens blik is nu wat honends. Wat wil ik? Zijn eetwaar krijg ik ook niet meer in een grauw pa piertje, maar keurig in een plastic zakje, dat in een vernuftig ma chientje dichtgeperst wordt, zodat er geen drop vocht uit kan komen. Toch heb ik jarenlang dat door weekte kleffe papiertje in mijn boodschappentas zonder morren huiswaarts gedragen. Kijk, daar had ik nou iets gede gens over willen schrijven. Van onze eisen als consument en dat we het er zelf naar maken. Maar het lukt niet, vanwege die kritische blik tegenover me, waarin zo duidelijk staat: „Mens, schei er toch mee uit..." En als ik dan even opsta, holt Je roen me vooruit naar de deur, leidt me keukenwaarts en blijft demon stratief voor zijn kurkdroge drink- bakje staan. „Doe je plicht", zegt hij opeens met een heel klein mauwtje. Nu pas begrijp ik wat er in zijn ogen te lezen stond. Een trieste aanklacht. En niks an ders. fen. Het bestuur vond deze bepalin gen bevoogdend en in strijd met de eigen verantwoordelijkheid van de mens. De fractie Zuid-Holland zag voor de overheid echter ook een eigen ver antwóórdelijkheid: het voorkomen van bijvoorbeeld bestialiteiten en verontmenselijking, die via de por nografie tot uiting komen. De Arjos- raad schaarde zich achter deze op vatting. Over de homofilie nam de Arjos de volgende resolutie aan: „ten aan zien van de homofiele medemens meent de Arjos-raad, dat het hier gaat om mensen met een gedrag dat' zich door zijn andere sexuele ge richtheid onderscheid van de meest voorkomende, de heterofiele houding; vanuit de gedachte van het volwaar dig medemens zijn, keurt de raad dis criminatie van homofielen op elk ge bied en met name op dat van het woonruimtebeleid en benoemings beleid af en pleit voor maatregelen, zoals overheidsvoorlichting, erken ning verenigingen en afschaffing van diskriminatoire wetsbepalingen ten einde de homofiele medemens als gelijkwaardig te doen aanvaarden." BREDA Een zware aanrijding in Breda heeft vannacht het leven gekost aan twee mensen. Drie ande ren werden zwaar gewond. De heer W. van der Weelen uit Arnhem ver leende geen oorrang aan de auto van C.V. uit Breugel. De heer Van der Weelen botste teen een lichtmast. Hij was op sla dood. Een andere inzittende, de 17-jarige Joke Krakeel uit Breda, overleed in het ziekenhuis. Volgens de politie kan men niet ngoed overweg met de voorrangsre- geling op de plek waar het ongeluk gebeurde: de Noordelijke Rondweg- Doornboslaan. Na tien uur 's avonds heeft het verkeer op de Noordelijke Rondweg voorrang. LIENDEN Een dode en vier ern stig gewonden is de trieste balans van een frontale botsing tussen twee personenauto's op de provinciale weg bij Liendcn. iHet slachtoffer is het vierjarig zoontje van de familie J. Dekker uit Kesteren. Hij zat in de auto die door zijn vader werd bestuurd. Deze botste door ,nog onbekende oorzaak op een tegemoetkomende wagen, be stuurd door de heer Hekman, w»on- achtig te Ceylon. Deze werd evenals zijn vrouw en beide kinderen ernstig gewond. VEENDAM De 33-jarige heer A. Kruize uit Leek (Groningen) die gis teren een gestrande automobilist hielp is, terwijl hij' naast de wagen van die automobilist stond, door een passerende auto gegrepen, op de mo torkap gesmakt en door de voorruit geslagen. Hij was op slag dood. Bij verkeersongelukken in het weekeinde kwamen de volgende per sonen om het leven. De 22-jarige C. P. Ooteman (Veldhoven), de 36-jarige C. A. van Gelderen (Geleen), de 24-jarige C. C. M. Oosterlaan (Biels- wijk), de 15-jarige S. Sohot (Gorkum). de 36-jarige Zuidslaaf J. Hajdr, de 31-jarige P. Cremers (Eindhoven), de 56-jarige mevrouw C. Smit (Rotter dam), de 19-jarige Dirk de Vries (Amsterdam) en de li-jarige B. J. Ooijen (Zevenbergen).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5