Coalitie en premier voor KVP nog een open vraag De belangrijkste J Vaststelling urgentie- program uitgesteld ARP verwaarloost kwestie verjonging en vernieuwing AR-partij convent praat over de zedelijkheid VVD rekent te veel op stembusakkoord PvdA groot politiek vraagteken „Ja, maarook mogelijk Arjos-voorzitter Artsendiploma's voldoen niet aan wettelijke eisen Mr. Van Riel: meer verantwoordelij kheid voor Ged. Staten ZATERDAG 7 NOVEMBER 1979 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het grote poli tieke vraagteken op het ogen blik is de PvdA, zei mr. A. van der Stee gisteravond bij de ope ning van de KVP-par tij raad in het Haagse Congrescentrum. Het zou mij verdrieten als de PvdA in haar anti KVP-houding blijft volharden. Het is niet in het belang van de partij, dat een zo grote partij in een blij vend isolement verkeert. De voorzitter van de KVP vervolg de: „De PvdA droomt officieel nog steeds van een linkse concentratie. Ik vraag haar niet deze af te zweren, zomin als ik bereid ben een knieval te maken door de WD af te zweren." Mr. Van der Stee wil, dat het vraagstuk van de samenwerking nuchter en programmatisch wordt bekeken. Dat moet de PvdA ook 'doen. Hij voegde eraan toe: Ik heb geen behoefte mij te schamen voor de sa menwerking met de VVD in dit kabi net. De WD heeft ons altijd loyaal en constructief behandeld. Aan het slot van de vergadering van de partijraad zei de lijsttrekker voor de komende verkiezingen, dr. G. H. Veringa over de toekomstige sa menwerking: „Men tracht ons nu al te dwingen uitspraken te doen of we met de PvdA of met de WD moeten gaan regeren. Daarvoor fs het nog te vroeg. Maar aan de beantwoording van deze vraag zal voor wat de PvdA be treft. voor een volwassen discussie, een daad van deze partij vooraf moe ten gaan. Geheel open Pas wanneer de verkiezingspro gramma's van de WD en PvdA in februari en maart bekend zijn is een vergelijking mogelijk, betoogde gis teravond mr. Yan der Stee. Dan kan in maart de KVP publiek tot een conclusie komen. De KVP draagt graag regeringsver antwoordelijkheid, herhaalde de par tijvoorzitter, maar niet tot elke prijs. Over D'66 liet mr. Van der Stee zich al duidelijk uit: de partij ver keert in paniek. Het is niet verba zingwekkend, dat de verdeeldheid binnen deze club van jonge techno craten manifest is. Dat is ook bij de PPR het geval. Volgens de voorzitter van de KVP is het vertrouwen van de VVD in een stcmbusakkoord met de ARP, CHU en KVP voorlopig te groot. De zaak van het toekomstige pre mierschap ligt voor de KVP ook nog volkomen open. Mr. Van der Stee maakte de volgende opmerkingen Het Catshuis is nog steeds uit stekend bemand. Het is nog steeds een goed ge bruik, dat de grootste partij de premier levert. De KVP heeft meer dan één goe de kandidaat. In een groeiende christen-demo cratische samenwerking maken wij er geen dogma van, dat de grootste partij de premier' levert. In de ARP en CHU zijn ook goe de premiers te vinden. En erzijds—anderzijds De nieuwe lijsttrekker Veringa ont popte zich in de KVP-partijraad als de man van enerzijds-anderzijds. Dat is wikken en wegen, zei hij vanmid dag aan het slot van zijn toespraak. Deze processen 'vormen een levensbe hoefte voor het begeleiden van een zich vernieuwende maatschappij. Dit hoeft een duidelijk gezicht niet uit te sluiten. Hij zei: Het enerzijds-anderzijds kan waar achtiger zijn dan een plompverloren stellingname. Wij moeten niet naar een polarisatie toe. Christelijke-inspiratie Overigens gold voor deze uitlating van de lijsttrekker ook weer het an derzijds. Want hij zei duidelijk: „We moeten ons praktisch politiek handelen steeds blijven toetsen aan onze christelijke inspiratiebron. Die toetsing moet in essentiële zaken tot een duidelijk en zo nodig hard ant woord leiden." Vast staat dat KVP, ARP en CHU elkaar niet meer zullen loslaten. Wanneer het gezamenlijk programma van de drie partijen is aanvaard, zal dat een mijlpaal zijn. Het gaat dr. Veringa dan meer om het gezamenlijk programma dan om de gezamenlijke partij. De zwakken In een christelijk geïnspireerde po litiek moet men speciaal aandacht hebben voor de zwakken en zwakke ren, die niet alleen in de financieel- economische sfeer zijn te vinden. De KVP-lijsttrekker zei met nadruk: „Het is onze onontkoombare plicht de zwakken van vandaag tot de ster- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het gemeen schappelijk urgentieprogram van de KVP, CHU en ARP zal op zaterdag 12 december nog niet definitief vastgesteld behoeven te worden. Gezien de bezwaren, die tegen de gang van zaken zijn ingebracht heb ben rle voorzitters van de drie par tijen de Stuurgroep, die het program ma opstelde, gevraagd in een bij eenkomst na 12 decemher de opmer kingen te bespreken. De voorzitter van de KVP, mr. A. van der Stee. vroeg gisteravond in Den Haag. waar de partijraad verga derde, machtiging voor dit uitstel. De partijraad besprak gisteravond en vandaag niet alleen het eigen kernprogramma, maar ook het ge zamenlijk urgentieprogramma en de verhouding tussen deze twee pro gramma's. Voorzitter Van der Stee merkte hierover op. „dat de betekenis van het eigen kernprogramma aanmerke lijk verder gaat dan het gezamenlijke programma". Het Kernprogramma bepaalt de op stelling van de KVP. omdat: Het gezamenlijk program bevat hoofdpunten en mist een aantal on derwerpen; Het gezamenlijk program is bij een groot aantal punten minder ge detailleerd; De toekomstige Kamerleden moe ten het eigen programma onderteke nen en niet het gezamenlijk program. De moeilijkheden rond het geza menlijk program zijn volgens mr. Van der Stee te wijten aan het feit, dat de drie christelijke partijen nog niet een deel van hun soevereiniteit hebben overgedragen aan gemeen schappelijk, democratisch gekozen or ganen. Ja, waar Op het uitstel van de vaststelling van het gezamenlijk program, dat de drie partijvoorzitters hebben moge lijk gemaakt, gaf mr. Van der Stee ons nog de volgende toelichting: Op zaterdag 12 december beslissen de drie confessionele partijen over het gezamenlijk urgentieprogramma. Men kan dan zeggen „Ja" of „Nee". Maar ook kunnen de drie partijen zeggen „Ja, maar...." In dit geval geven we de ruimte voor wijzigingen. Gisteravond splitste de KVP-partij raad zich in vier secties voor de be spreking van het 150 punten tellende concept-program, dat onder leiding van prof. Steenkamp is opgesteld. Op deze 150 punten zijn door de afdelin gen weer honderden amendementen ingediend. Wanneer de secties een be sluit namen met 75 pet. of meer van het aantal stemmen gold de beslis sing genomen te zijn door de partij raad. Zo sprak de KVP zich gisteravond al uit. voor een kiesdrempel.. Maar de plenaire vergadering vandaag moest nog over de hoogte beslissen. Ook werd besloten tot aanwijzing van de kabinetsformateur door de Tweede Kamer. Verder viel ook het besluit de be grotingswetgeving te onttrekken aan de Eerste Kamer. De punten betref fende de inkomens- en vermogens verhoudingen bleven vrijwel onge wijzigd. Dat was ook het geval met de voorstellen over de zedelijkheids wetgeving. j keren en sterken van morgen te ma ken." De zwakken zijn overal. Als het christendom geen grenzen kent, mag ook de christelijke politiek die ner gens markeren." Dr. Veringa zag enorm veel taken. Belasting-verhoging is niet de meest geschikte slogan om mee de verkie zingen in te gaan. Maar zij is noodza kelijk. Het half procent van Steenkamp of het „omstreeks een half procent" van de drie kan wel eens niet voldoende De komende lijsttrekker minis ter Veringa, minister Klompe en premier De Jong tijdens het KVP-congres in Den Haag. zijn. Maar dan zal volgens de vaste overtuiging van de lijsttrekker van de KVP opnieuw een herwaardering van de verdeling van het totaal van de overheidsuitgaven tot stand moe ten komen. (Van een onzer verslaggevers) ZWOLLE Arjos-voorzitter Gerrit van Dongen heeft van morgen in de vergadering van de Arjosraad zijn teleurstelling uitgesproken over de voorlopige kandidatenlijst van de ARP voor de Kamerverkiezingen. „Het is ontmoedigend om de afwe zigheid van elke vernieuwing te be speuren. De vernieuwing ontdekken we pas op niet-verkiesbare plaatsen." „De zaak van de kandidatenlijst is van groot gewicht voor een garantie in de uitvoering van het program van aktie," stelde de Arjos-voorzitter,. daarom vond hij het teleurstellend, dat zowel het punt vernieuwing als de verjonging van de fractie ver waarloosd is. „Akkoord, de continuering van het fractiebeleid loopt risico's. Maar wij vragen op velerlei punten geen conti nuering. Wat wij wel vragen is een doorbraak van oude gedachtensche- ma's. begrip voor de polsslag van de ze tijd. Mentaliteit Het gaat ons niet primair om het jong-zijn. maar het gaat ons om de mentaliteit". De Arjos-voorzitter is het niet met mr. Biesheuvel eens. dat de vaststel ling van het gezamenlijke urgentie program op 12 december een formele zaak zou zijn. „Mag ik in goed ver trouwen vragen wie nu bepalen gaat of het urgentieprogram voldoet aan de intentie van het program van ak tie en de gestelde voorwaarden?", al dus de heer Van Dongen. „Op 12 december zal niet meer ge vraagd worden dan een ja of een nee, een genuanceerde benadering wordt onmogelijk; daarom pleitte de Arjos- voorzitter voor een bijzondere partij vergadering, waar over het urgentie program een levendige gedachtenwis- seling kan plaats hebben." Het goede voorbeeld van de KVP in deze ver dient navolging." Overigens vroeg hij zich af wat de functie van het urgentieprogram is. Het gaat niet om richtlijnen en hoofdlijnen, maar om een volledig partijprogram, dat in belangrijkheid met het AR-program zal gaan strij den. „De uitgebreidheid doet vermoe den dat het hier om meer gaat dan alleen een prioriteitenlijstje." De milde opstelling van VVD-leider Geertsema ten opzichte van de con fessionelen vond de heer Van Dongen verdacht: „Voor de wolf in schaaps kleren dient men dubbel gewaar schuwd te zijn". De uitspraak van dr. Vondeling, dat de KVP in de rui is, betekent een weg naar nieifwe openingen, naar eerlijkheid en openhartige verhoudin gen. De heer Van Dongen stelde voor, onmiddellijk na het verschijnen van alle programs een commissie in te stellen die op korte termijn een pro gramvergelijking uitwerkt De uit komst kan als indicatie dienen voor een samenwerkingsmogelijkheid voor de verkiezingen. De KVP is, gezien het aantal zetels in de Tweede Kamer, de grootste partij. Ze is ook de machtigste partij. Wie de pres taties van de fraktie in de Tweede Kamer heeft gevolgd, zal misschien aan het laatste hebben getwijfeld. Maar nu de stellingen voor de komende ver kiezingen door de partijen wor den betrokken en het werk in de Tweede Kamer aan beteke nis afneemt, neemt de KVP een centrale dominerende positie in. Belangrijke figuren moet je vrien delijk benaderen. Dat gebeurt in de politiek ook. Tegen de KVP wordt dan ook beleefd en haast onderdanig geknikt. Prof. Steenkamp, de progressieve programma-ontwerper van de KVP. discussieerde het afgelopen weekein de met VVD-fraktieleider Geert sema. Steen kam p zag zo maar zeven be langrijke verschilpunten tussen „zijn" programma en „Liberalen op nieuwe wegen", het programma van de VVD. Maar de neerbuigende Geertsema zei, dat er heel goed over de geschil len valt te praten. En de VVD wel licht ook „in" zou zijn voor een ver zwaring van de belastingdruk. Het klonk haast onwerkelijk. Bewijs twee: dat de KVP de be langrijkste partij is: PvdA-voorzitter Vondeling zei maandagavond voor de radio in de politieke zendtijd van zijn partij, dat hij graag inging op de suggestie van de KVP-jongeren, dat PvdA enKVP samen moesten gaan regeren. Vondeling trapte verder op het hart van de KVP-fraktie in deze ra dio-uitzending. De PvdA-voorzitter was nauwelijks uitgesproken, toen Schmelzer reeds zijn felle reaktie gaf. Het commentaar deed wat on werkelijk aan, omdat de fraktielei- der niet meer zo belangrijk Is in het komende spel. Bewijs drie: De voorzitter van de partij met de anti-KVP-motie zegt donderdagavond beneden de rivieren in Eindhoven, dat de PvdA een ge sprek met de KVP, ARP en CHU over regeringssamenwerking niet uit de weg zal gaan. wanneer de KVP daar om vraagt en de KVP nog niet gekozen heeft voor de WD. Dal heeft de KW nog niet. Zo zet voorzitter Vondeling min zaam aanbevelend de deur steeds verder open voor de KVP. De lijn YF/'AAftOM de KVP zo belang- rijk is geworden? Juist dit weekeinde heeft de partijraad in het Congresgebouw in Den Haag een vooruitstrevend programma vastge steld, dat goed aanslaat bij de PvdA Verder heeft de partij de lijsttrek ker Veringa, achter wie de jonge ra dicalen in de partij enthousiast staan. Wat wil „links" nog meer. Vooral als zelfs door een advertentiecam pagne wordt gewerkt aan een ver nieuwing van de fra"ktie. Het is wel iswaar niet zo democratisch. Maar je kunt niet alle9 tegelijk wensen. Je zou haast kunnen zeggen, dat dit weekeinde in het Congresgebouw in Den Haag voor een belangrijk deel de lijn is uitgestipoeld voor de volgende regeringsperiode. Rondvraag Wie KVP zegt, zegt tegenwoordig ook ARP en CHU. Er is immers al een ontwerp voor een gezamenlijk urgentieprogramma, waaraan niet ••eel veranderd kan worden. Hoewel, de KVP-partijraad kon vandaag nog aan het ontwerp sleu telen en proberen het gezamenlijk program net zo „progressief" te ma ken als het eigen kernprogram. Ook in de ARP is het enthousias me over het gezamenlijke program ma bij iedereen niet even groot. Radicalen, die werken in de rich ting van een regeringssamenwerking met de PvdA, hebben kritiek op va ge onderdelen. In de Arjos zijn stemmen opgegaan een extra partij vergadering voor het gezamenlijk program te beleggen. Wellicht kan op het Partijconvent, volgende week zaterdag in Rot terdam nog wat ruimte worden ge maakt voor het bespreken van het gezamenlijk program. Tenslotte heeft het KVP-bestuur dat ook gedaan voor de partijraad. In ieder geval komt op de Con vent-agenda het punt „Rondvraag" voor. Als er volgende week in de Kleine Zaal van het Rotterdamse Concert gebouw. als dit punt aan de orde is nog, maar voldoende tijd is. Waarom beginnen ze een vergade ring nooit met de rondvraag? Zaterdagen Zo worden de zaterdagen voortdu rend belangrijker voor de politiek De Tweede Kamer zit midden in het gevecht tegen de minuten om de be grotingen voor Kerstmis afgehandeld te hebben. Daarom vergadert men door de week niet alleen 's morgens en 's middags, maar ook 's avonds en een deel van. de nacht. De parlementaire plicht wordt vervuld. Maar het gevoel bekruipt je, dat het allemaal niet 7.0 ernstig meer is. Minister Polak kreeg een door alle grote partijen ondersteunde motie legen zich. dat hij voor 1 januari moest zorgen voor een nota over de toekomst van de politie. Die nota is er niet meer dit jaar. zei de minister. Hij ging over tot de orde van de dag en verdween naar zijn departement. Over het hoofd van minister Beer- nink gingen nog veel hardere stor men. Hij kreeg deze week bij de verdediging van zijn begroting van alle kanten de wind van voren. Je kreeg de indruk, dat hij het niet lang zou houden. Ds. Abma van de SGP zei fijntjes, dat dé minister was veroordeeld tot drie dagen zit ten (mr. Beernink moest de volledige zitting deze week bijwonen) er op zinspelend, dat het voor hem soms wel een straf moest zijn. Het was soms niet duidelijk wie tot de oppositie behoorde. De PvdA- er Van Thijn en de WD-er Wiegel bestookten om het hardst de be windsman met vragen. De ontevre denheid was groot, omdat de Ka merleden een jaar geleden ook al ongeveer dezelfde antwoorden had den gekregen. Dan vraag je als Ka merlid natuurlijk ook, waarom je een jaar verder hebt geleefd. Hoe dan ook, de storm tegen Beer nink was geen politiek geweld. trokken en de politiek is zaterdag- werk geworden. Dinsdag praat de Kamer over de brief van de ministers Roolvink en Nelissen over het loon- en prijsbe leid. Dat moet toch wel een debat worden met het nodige politieke ge wicht, dacht ik. Ook strijd Een. politieke strijd ontbrandt ook binnen de partijen. In hoeverre zijn volgend jaar de frakties vernieuwd? In de CHU wordt een kruistocht on dernomen tegen de mogelijke kandi datuur van de heer Huijsen, de oud voorzitter van de CHJO. De heer Richter heeft in een rond schrijven zijn bezwaren kenbaar ge maakt en ook is er nu een bezwaar schrift van de Centrum Gespreks groep. Maar lijsttrekker Udink heeft het voor de oud-voorzitter van de CHJO opgenomen en no. 9 van de le jaargang van het CHJO-tljdschrift Stakkato heeft deze tekening op de titelpagina. Want de stellingen zijn elders be- Zo verkoop je elkaar in het inter ne partijwezen. Er zweven meer zorgen rond in de CHU. Want de freule stelt zich niet herkiesbaar. Wie wordt haar opvolg ster? is de brandende vraag onder de CHU-dames. Het is natuurlijk ook een probleem van de wijze mannen In de ARP is de Arjos, die altijd erg op het programma was ingesteld, nu ook scherper op de personen gaan letten. En men is heftig teleur gesteld over de advieslijst. De ver nieuwing is te ontdekken op de niet verkiesbare plaatsen, zegt de ARP- jeugd. Ja. je mag toch wel van een strijd spreken rond die kandidatenlijsten BERT DE JONG. UTRECHT Enkele honderden jonge artsen die na 1 september 1968 hun diploma hebben gekregen zijn formeel niet bevoegd tot het uitoefe nen van de geneeskunst. Zo consta teert Dr. Schuurman Stekhoven in het blad „Medisch Contact". I Het tweedelig artsexamen oude I stijl werd in 1968 vervangen door I twee examens nieuwe stijl, het assis- j tent-artsexamen en het artsexamen. I Maar omdat de aanpassing van de j opleiding tijd vergde, zijn de facultei- ten, overigens op uitdrukkelijke aan- j wijzing van de minister van onder wijs, rustig doorgegaan met het afne men van examens oude stijl en het j afgeven van diploma's die eigenlijk njet meer bestaan. Evolutie (10) Evolutie (9) Hoewel de wetenschap herhaalde lijk terug moet komen op eenmaal gepubliceerde stellingen aangaande de wordingsgeschiedenis van mens en aarde, zal zij zonder erkenning van het geopenbaarde Woord van God nooit een sluitend gehppl kunnen ma ken van zijn beperkte denken. Ten diepste is iedere evolutie op stand tegen de Schepper. Alleen in de weg van het geloof dat de Bijbel moest worden geschreven voor een nieuwe schepping in Gods Zoon, Je zus Christus, zal rust gevonden kun nen worden voor een moegestreden hart. De evolutieleer is een denkfout. Men ziet aan de schepping als een bovennatuurlijk gebeuren voorbij. Genesis 1 is geen mythe, maar wer kelijkheid, namelijk de grote werken Gods. Öns leven is een raadsplan Gods en wij zijn de gevangenen in Jezus Christus. We hebben allen levenslang, dal wil zeggen dat wij nimmer de drem pel Gods mogen overschrijden want de bovennatuurlijke dingen zijn het eigendom, het domein van God. De boom des levens, waarvan wij niet mogen eten staat nog midden in ons leven. De bijbel is de steiger waarlangs God zijn bouwwerk, eeuwig in de he melen. optrekt. Steiger en bouwwerk dienen we te onderscheiden. Van daar dat wij de bijbel niet mogen vergoddelijken maar ook niet ontgod- delijken, want de bijbel is ons geloof in God. Evolutieleer is in strijd met de eer van God. Rotterdam P. C. van Wijk Evolutie (11) brein is ontsproten. Hierdoor wil men bewijzen dat er geen God is, dat de mens goed is en dan volgt daaruit dat de mens geen Zaligmaker nodig heeft. Want als we de eerste hoofdstuk ken van Genesis niet aanvaarden zo als God dat van ons vraagt, dan heeft de rest van de Bijbel ook geen be tekenis. God eist van ons dat we Zijn Woord onvoorwaardelijk geloven. Dit is juist wat de mens niet kan en ook niet wil omdat dit indruist tegen zijn verstand. Maar Gods Woord zal stand houden en niet door aanvallen van de boze kunnen worden vernietigd. Vlaardingen C. N'ieuwelink Monster De evolutieleer is niets anders dan J. Cammaraat een theorie die aan het menselijk Gezag en vrijheid Een oud thema werd 'oor prof. Kuitert in discussie gebracht ter ge reformeerde synode. Het moge oud zijn. maar het blijft brandend actueel tot op de Jongste Dag. Maar Kuitert zette de zaak op z'n kop. Met misplaatst professoraal gezag pleitte hij voor vrijheid voor de bij bel. Hij ziet blijkbaar niet meer dal niet vrijheid maar gezag de kroon is glans van de Heilige Schrift is en dal en dat hijzelf mag leven in de vrij heid. waaraan dat gezag duidelijke grenzen stelt ook in de theologie! Den Haag Dr. A. E. Schouten (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Het partij convent van de ARP komt vol gende week zaterdag in het Rot terdamse concertgebouw bijeen voor het vaststellen van de para grafen verkeer en waterstaat, vervoer, onderwijs, ontplooiing van de mens, jeugd, sport, recreatie, cultuur, maatschappe- I lijk werk en volksgezondheid van het partijprogram. De meeste discussie wordt verwacht i over het onderwerp „geestelijke volks gezondheid". Het volgende wordt door het oartij- j bgstuur voorgesteld: Het bevorderen van voorlichting en vorming met betrekking tot de sexuele vraagstukken via het on derwijs in overleg met ouderraden en oudercommissies; Financiële steun voor voorlichting en onderzoek aan de daarvoor ge- eigende organisaties; Het opheffen van de maatschap pelijke en sociale discriminatie van de homofiele medemens: Abortus provocatus is alleen aan vaardbaar door een medisch be voegde, die handelt ter bescher ming van dg vrouw ha advies van een werkgroep met wettelijke sta tus. De inbreng van de vrouw de eerst betrokkene moet bij het vaststellen van de noodzaak van de ingreep voldoende gewaar borgd worden. Maar haar wil is niet uitsluitend beslissend; Betreffende de pornografie een heid in het vervolgingsbeleid ter handhaving van de publieke eer baarheid. opdat met de toepassing van de bestaande bepalingen de „harde" pornografie kan worden geweerd. De organisatie van de geestelijke volksgezondheid moet opnieuw wor- 1 den bezien. Het gaat, aldus het voorstel aan het convent, om existentiële waarden in het leven. Een verdere bezinning op de problemen is nodig. Uitgangs punten moeten dan zijn de eerbied voor het leven en de waardigheid van de mens: eerbied voor het huwelijk als duurzame liefdesrelatie tussen man en vrouw en bescherming van het gezinsleven. Het convent moet zich verder uit spreken over contributieverhoging. DEN HAAG Mr. H. van Riel, lid van de Eerste Kamer, heeft zich gis teren in Den Haag in zijn toespraak tot de algemene ledenvergadering van de Unie van Waterschappen ont popt als grote pleitbezorger van de Waterschappen in de huidige tijd en in de toekomst. Naar zijn oordeel zullen de Water schappen zich in de toekomst ook met de waterhygiëne moeten bezig gaan houden. Daar ligt voor u een grote en belanghebbende taak. Bovendien kunt u de watervervuilers dan laten betalen". „Te veel laat men aan de overheid het onprettige deel van het landsbe stuur over en de gemeenten doen de plezierige taken". Hij toonde zich voorstander van het geven van meer verantwoordelijkheid aan de colleges van Gedeputeerde Staten. Thans worden de colleges nog teveel in een politieke storm van éénzijdig karak- I ter geplaatst", meent hij. Ons land I heeft volgens mr. van Riel ook een groot tekort aan topkrachten, waar- door elke feitelijke beslissing moet j worden genomen op het „laagste" ni- I veau. dat zich bereid toont de veranN J woordelijkheid te dragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 7