Brandkast in Alphen vakkundig gekraakt God aan begin en eind Celibaat geen breekpunt Ver. Naties keren het geweld WEEKAGENDA Kamermuziek in de Lakenhal Dankgebed Centrum Voorschoten uur in het donker Landen niet isoleren Bizar concert in de Groenoordhal NIEUWE IEIDSE COURANT 3 MAANDAG 2 NOVEMBER 1970 ALPHEN Behoefte aan een asperientje, dat hij thuis niet had, deed de heer A. P. Stuivenberg, directeur van het algemeen zieken fonds Alphen en omstreken, gistermorgen omstreeks half tien even zijn kantoor aan de Raadhuisstraat binnenlopen. Bovenaan de trap van de eerste verdieping werd hij geconfronteerd met uitgestrooide papieren, die uit de kamer van de boekhouding kwamen en daar zag hij tot zijn ontsteltenis, dat de brandkast, zwaar gehavend, openstond. Er bleek een bedrag van ongeveer 4000 gulden te zijn verdwenen. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd. Het was hoofdinspec teur Van Voorden wel duidelijk, dat men hier te maken had met een in braak van meer dan locale aard. Bij het onderzoek zijn in de loop van de dag dan ook opsporingsambtenaren uit Den Haag en een politiehond in actie geweest. Alles echter nog zon- cer enig resyltaat LEIDEN In het kader van de tweede lustrum-viering van het Jeugdkamerorkest, werd zaterdag avond in de Grote Pers van de Lakenhal een (vrij goed bezochte) kamermuziekavond gegeven. De gebruikte instrumenten: blokflui ten, piano, cello, waren goed voor eenafwisselend, ook wel interes sant concert. In tegenstelling met de doorgaans geldende regel, lag het technische en- muzikale peil na de koffie ge middeld lager dan er vóór. We hoorden eerst het Blokfluiten ensemble, onder leiding van Piet Kunst, met oude en nieuwe wer ken. Deze jongelui speelden keurig gelijk met een van schrilheid vrije toon, drie oorlogszuchtige dansen („pavane sur la bataille", „gadllar- de sur la bataille" en „bramsle de la guerre") van de Leuvense mu ziekuitgever Pierre Phalèse (1510- 1573), gecomponeerd in 1571. Het zijn eenvoudige, montere stukken, die onder Kunst's muzikale leiding stijlge trouw overkwamen. De Rendsburger Tanze van Hans Po ser (1958) verschilden, met alle harmonische verruiming, niet of nauwelijks van de 16de eeuwse sfeer. Iets heel anders was het Scherzo, een aantal korte, pikante, ten dele rijk met trillers voorziene stukjes, van Benjamin Britten, ide aal werk voor een blokfluitensem ble. De pianist Peter Beijersbergen van Henegouwen speelde vaardig, snel, helder en droog, Johann Sebasti an Bachs Partita in G-groot. Men behoefde het niet in alles met zijn opvattingen eens te zijn (o.a. de te veel gemoderniseerde sarabande en het menuet, in 't algemeen iets te geforceerde tempi), om toch het onderhoudende karakter van dit frisse spel te kunnen erkennen. De tweede concerthelft viel, wat dat betreft, wel wat tegen. Barbara .WoM en Nora Gortzak, bliezen* op haar blokfluiten, met correcte, nog al bescheiden toon, werkjes van Gastoldi, Lassus, Telemann en de nieuwe componist Heinz Ullrioh Stateps. Het mooist uitgevoerd vond ik een bicinium van Lassus (tenor, bas) en zeker ook het eerste duet van Staeps. Naar Telemanns Gra zioso en Presto (alten) kregen t niet de vereiste sierlijkheid, resp. dynamiek mee. Ook, de toch muzikaal begaafde cellist Harry Hulst kon met Beet- hovens 4de Sonate (udt 1815) niet voldoende overtuigen. Zijn mooie toon was vrij vaak onzeker en sprak vooral in de hoogte weinig aan. Het leek soms wel alsof zijn vakkundige pianobegeleider Henk Brier met zijn sprankelende spel het alleen voor 't zeggen had. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Ingezonden Het dankgebed in de raadsvergade ringen te Hazerswoude is dus afge schaft. „Waarom is het gebed de Christenen van node? Daarom dat het het voornaamste stuk der dankbaar heid is, welke God van ons vordert en dat God Zijn genade en Heilige Geest alleen aan diegenen geven wil, die Hem zonder ophouden daarom bidden en daarvoor danken". Waar aan ontbreekt het? Aan Christenen? Aan dankbaarheid? Aan zegeningen van God? Aan inzicht in wat God van ons vórdert? Deze vragen rijzen toch wel na lezing van H. C., zondag 45. Moet de Heere niet juist dan aan geroepen worden als er het „nodige" gebeurd is en Zijn Naam geprezen voor Zijn geduld? Is een duidelijk besef van wat het betekent na afloop van de vergadering God te moeten naaeren in geDeü geen positieve sti- lans ter verhoging van het peil der discussies? De Bijbel tekent een on dankbare overheid: „En van stonde aan sloeg hem (Herodes) een engel des Heeren, daarom dat hij God de eer niet gal en hij werd van de wor men gegeten en gaf de geest". Moge velen, die hel gebed nog van node hebben in Hazerswoude de Hee re danken, dat Hij nog niet deed naar onze dankbaarheid en bidden of hij bidden wil leren aan hen, die dat niet meer kunnen of willen. A. P. Vocts Jz., Hazerswoude LEIDERDORP Het eerste tiental van de Leiderdorpse Schaakvereni ging heeft voor de competitie van de Leidse Schaakbond een thuiswed strijd gespeeld tegen Alphen 1. De uitslag was 4V»-4Vz. Hoe de daders (het moeten er meer dan één geweest zijn) zijn binnenge komen, stond gisteren ook nog niet vast. Zij hebben de kraak verricht tussen zaterdagmiddag half vier en het moment van de ontdekking, zon dagmorgen, en zijn vrijmoedig te werk gegaan. In de kamer waar de brandkast staat, werden de overgor dijnen dichtgedaan, evenals de zon wering. Daarna is men vakkundig gaan werken met een snijbrander. Het heeft zeker enkele uren ge duurd, voor men in de tien centime ter dikke buitenwand een gat had, zo groot als een vuist Daarna heeft men nog verscheidene gaten in de binnen plaat moeten boren, eer men de kast open had en bij de buit kon komen. Die moet na alle moeite die men zich getroost had, stellig zijn tegen gevallen. De heer Stuivenberg ver- VOORSCHOTEN Een storing in een hoogspanningskabel deed in grote delen van Voorschoten zondagavond het elektrisch licht wegvallen. De storing ontstond'om 17.45 uur en ge durende ruim een uur was het cen trum, de wijk Adegeest, de Vlietwijk en de Leidseweg in kerstsfeer. Kaar sen zorgden voor het nodige licht in de duisternis. Ook de straatverlich ting viel uit evenals de verkeers lichten bij het raadhuis. Een flat in de Schoolstraat kreeg eerst rond 's-avonds tien uur weer elektriciteit. Tot verrassing van velen bleven de torenklokken, die elektrisch ge voed worden, rustig doorlopen- Deze torenklokken hebben een „voorraad" van ongeveer 24 uur. Zodra de stroom uitvalt, lopen zij weer via de ge wichten van het uurwerk. Afscheid me]Beaufort OEGSTGEEST Twee dagen nam de Willibrordusschool afscheid van mej. Beaufort. Vrijdag was het de schooljeugd zelf die met een voor treffelijk af scheidsprogramma voor de dag kwam, en zaterdagmiddag bezochten vele oud-leerlingen de receptie die in het schoolgebouw ge houden werd. Mej. Beaufort was 18 jaar ver bonden aan de school Rhijngeester- straatweg. Academische examens LEIDEN 30 oktober Geslaagd? kand. ex. klassieke t- en 1: de heren C J M Jonkman (Sassenhelm). P W A Th v d Laan (Voorhout). H W Verhey (Vlaar- dingen); doet. ex. kunstgeschiedenis: de heer J Spatarakis (Leiden); kand. ex. W sociologie: mej J B S Schuttevaar (Eind hoven). de heren N J Westpalm van Hoorn van Burgh (Den Haag) M E Tan Yuk (Leiden) LEIDEN In de Lutherse kerk (Hooglandse Kerkgracht 28) wordt woensdag de jaarlijkse bazaar ge houden. Er zijn handwerken poppen en levensmiddelen te koop. Verder zijn er vele attracties en demon straties. Voor de kinderen is er 's middags kermis, poppenkast en creatief werken. De bazaar is open van 1012, van 2 tot 6 en van 7 tot 10 uur. telde, dat er nooit veel geld aanwezig is. Het feit, dat de fondsboden aan het eind van de week of de maand afdragen, verklaart de aanwezigheid van dit bedrag. Welfare-verkoop in Leiderdorp LEIDERDORP Zaterdag werd in het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Berkenkade een handwerk- tentoonstelling met verkoop gehou den ten bate van het Welfare-werk van het Roode Kruis. Mevr. K. M. van der Have-Boogert opende deze. Zij prees de dames die dit werk met zoveel liefde doen. De belangstelling is niet tegengevallen; aan het eind van de dag bleek dat er voor bijna f 700 was verkocht. Intrede ds. Van Halsema KATWIJK AAN ZEE Ds. G. van Halsema deed gisteravond in de Triumfatorkerk zyn intrede als pre dikant van de Geref. Kerk (vacature ds. W. Bakker), na 's morgens te zyn bevestigd door ds. F. Pijlman. Als thema voor de bevestiging had ds. Pijlman gekozen de opdracht aan Timotheüs als apostel. Met de predi king over Jeremia 1 vers 12 verbond ds. Van Halsema zich aan Katwijk. „Met deze dienst neem ik mijn werk op, een werk met vele facetten, waarbij ik bij alle discussies het Evangelie centraal zal en moet staan", aldus de predikant. Is dit geen zware verantwoordelijkheid? Ja, maar het gaat erom, in welk perspectief wij deze stellen. In de tekst zegt God dat Hij waakt over Zijn Woord. Allerlei omstandigheden werken vaak als stoorzenders. Hoe zullen wij het Evangelie vertalen? Lukt het nog wel het Evangelie van kruis en op standing in te dragen in de harten van de mensen van deze tijd? God weet dat op de bodem van het mensenhart bittere vragen leven, maar Hij maakt Zich er niet vanaf. God wil deze wereld weer krijgen in haar oorspronkelijke structuren. De uitbottende amandeltak kan ons leren dat Zijn Woord niet verstuift in de geschiedenis. God trekt zijn handen niet van deze wereld af. Het is de Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Inge Ma rina drvM Houtman en W Vavier; Christina Maria drvAGJ Weers en A M P van Basten; Etienne Rei- nier zn v P A Vernet en H G van der Zwaan; Theodorus Johannes zn v A Miedema en M C Schouten; Petra dr v J W A Koren en B Smits; Marco Petrus Johannes zn v J Kerkvliet en J Dubbeldeman; Jacobus Cornelis Martinus zn v J J Vermeulen en J W Hooijschuur; Virginia dr v J H Hes en Y Fiorani. Directeur A. P. Stuivenberg en hoofdinspecteur Van Voorn bekijken samen de schade. Scouting Zoeterivoude vierde zilveren feest ZOETERWOUDE Zaterdag bo den staf en leden van de Maria Go- retti en Sint Christoffelgroep in „Het Centrum" een ouderavond aan waar mee de zilveren viering van Scouting Zoeterwoude werd afgesloten. Het programma werd geopend door de Kabouters die een geheel eigen versie van het aloude „Sneeuwwitje" op de planken zetten. Veel applaus was er voor de verkenners die fraaie staaltjes acrobatiek lieten zien. De Welpen gingen een stap terug in de geschiedenis waarna de gidsen het eerste gedeelte afsloten met „De zwarte bandiet". Tijdens de pauze reikte de voorzit ter van de financiële commissie, de heer A. Eversteijn, een onderschei ding uit aan mevr. I. v. Cromvoirt- van Haastert. Zij maakt sinds 1960 deel uit van de staf en is nu enkele jaren groepsleidster. In het tweede gedeelte vormde de musical „Hip, hipper, hipst" de hoofdmoot. De dank van de ouders uitte zich bij monde van mevrouw A. d. BoerLangvér. Zij bood een envelop pe met inhoud aan voor de inrichting van het nieuwe gebouw. ZOETERWOUDE Twee van de drie juniorteams van Pit'54 behaalden zaterdag winst. Het eerste kwam met een 100 overwinning terug van een bezoek aan RTC 1. Het derde boekte eenzelfde resultaat tegen MVO b. De ze uitslag kreeg ook het 2e tegen STT '66 in katwijk maar dan in negatieve zin. Forumdiscussie in discussie LEIDEN Ter afronding van de belichting van de Verenigde Naties op de scholen van het Leids voort gezet onderwijs werd zaterdag ochtend een forumdiscussie gehou den door de Leidse commissie voor internationale samenwerking in de Burger/aal van het stadhuis. De voorzitter van het forum, de heer D. J. van Kootcn, leraar geschie denis en staatsinrichting aan de Louise de Coligny-scholengemeen- schap, verwelkomde de zeer grote groep leerlingen en zyn medefo- rumlcden, mr v. Boven, lector aan de universiteit van Amsterdam en mr Kalshovcn, lector in het volken recht in Leiden. Er kwam deze morgen bijzonder veel aan de orde. Als belangrijkste discussiepunten fungeerden de vraag naar het func tioneren van de VN bij de beslech ting van geschillen, de toelating van China en de betekenis van de LEIDEN Veertig auto's hebben zaterdagavond in de Groenoordhal het meest bizarre concert gegeven, dat ooit in Leiden heeft geklonken. Onder regie van Ruud Keers werd het voor de NCRV-tv op ampex- band vastgelegd. Het autoconcert moet een on derdeel vormen van het pro gramma „d'r op en d'r an". „Dit krankzinnige programma" zoals producer Bernard Prins zijn creatie noemt is een vervolg op „Kijk, kijk". In de eerste aflevering wordt de auto in een komisch daglicht gesteld; hei. uiterlijk en het voetbal worden in latere uit zendingen op de hak genomen. Het nieuwe programma bestaat uit een mixture van echte op namen en fantastische scènes, die door vijf of zes acteurs en actrices worden verbeeld. Uitzending autoconcert: 9 november. Nederland I. universele verklaring van de rech ten van de mens. Mr Kalshoven meende, dat de VN toch wel degelijk succes hebben in hun conflictbeslechtende functie. Zo wees hij op de politionele acties van '49, die wij al snel staakten on der druk van de VN en op de con frontatie met Indonesië om West- Irian. Verder is de kwestie Cyprus ook al vele malen bezworen. Er is een toenemende kans, dat het bij een groot aantal conflicten, door toedoen van de VN niet tot geweld komt. We letten alleen op de oor logen, die metterdaad uitbreken meende de heer v. Boven; vele zijn er echter mede door de VN voorkomen. Een leerling meende, dat het toch geringe succes van de VN lag aan het wantrouwen tussen de naties. Mr v. Boven zei, dat het grootste wantrouwen bestond jegens Rus land en de VS wier belangen voor een deel parallel lopen. Zulk een wantrouwen wordt nog eens extra gevoed als deze landen met China, nota bene op de verjaardag van de VN (het 25-jarig bestaan), proeven met kernwapens nemen. Wat het functioneren van de VN betreft, was men het erover eens, dat een eigen leger wenselijk is Een permanent leger is echter een moeilijke zaak, want een land le vert pas troepen als men het eens is met een actie. China Over de bereidheid van China om lid te worden van de VN werd op gemerkt, dat hier sprake is van een kentering in het standpunt van China. Zo prees China onlangs de toelatingspleidooien van Frankrijk en Roemenië en eiste het by het aangaan van betrekkingen met Ca nada niet dat dit land erkende, dat Rood China de macht uitoefende op Formosa, nationalistisch China Er werd ook nog gevraagd hoe men moest staan tegenover landen, die het niet nauw namen met de men senrechten, zoals Brazilië. Moet je die schorsen. Mr v. Boven wilde dit beslist niet. Het belangrijkste van de VN is, dat allerlei machten contact met elkaar hebben. Als je zo'r. land uitstoot, isoleer je liet waardoor de slechte situatie nog meer verstart. Ook mr Kalshoven wilde erg voor zichtig zijn bij uitstoting; pas in laatste instantie. Op alle landen is wel wat aan te merken, zei hij, maar er zijn grenzen. Solglytt op thuisreis RüDESHEIM Varend „Solglytt" heeft vandaag met de „Prinses Ire ne" de thuisreis aanvaard. Dit ge beurde na een prachtig weekeinde waarin het schip voor de wal had gelegen in Rüdesheim in de nabij heid van de met veel legenden om geven Lorelei. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur meerde de Irene af in Rüdesheim. Nog maar nauwelijks lag de boot vast of velen trokken er al op uit, de stad in voor het doen van inko pen. Vooral souvenirwinkels konden zich verheugen in de Leidse belang stelling. De zondag was een echte rustdag. De terugreis voerde vandaag naar Boppart, waar 's middags opnieuw alle gelegenheid tot passagieren zou zijn. Intussen blijft de stemming aan boord opperbest. vraag of wij als Gemeente aandacht hebben voor het perspectief dat Hij geeft.. Wy kunnen by God zeker niet alle kanten op. Het is gcén vryblyvende aangelegenheid. Komt dit Woord goed b(j ons over, dan zullen wy een wa kende Gemeente zyn. God heeft het laatste woord. Hy staat aan het be gin en aan het einde. Namens alle kerkelijke instanties sprak ds. R. de Vries woorden van welkom tot ds. Van Halsema. Namens het gemeentebestuur waren aanwe zig burgemeester Vermeulen en en kele wethouders. Leidse studen ten pa roch ie: LEIDEN De Leidse Studenten parochie is solidair met „Amsterdam" (waar de gehuwde studentenpastoor Huub Oosterhuis is voorgegaan in de eucharistieviering), maar de solida riteitsbetuiging aan de Amsterdamse studentenparochie houdt niet in, dat voortaan ook in Leiden gehuwde studentenpastores volledig zullen gaan functioneren. Dit standpunt is gistermorgen naar voren gekomen tydens het gesprek, dat onder leiding van prof. dr. J. van Iersel plaats had voorafgaande aan de eucharistieviering. Tydens dit gesprek kon ieder, die dit wenste. Afscheid mej. Ooms ZOETERWOUDE Hoewel het niet in de bedoeling lag van mej. Ooms om aan het beëindigen van haar sociale werk in Zoeterwoude en Hazerswoude veel ruchtbaarheid te geven, hebben toch velen van de ge legenheid gebruik gemaakt om haar de hand te drukken. Het volledige col lege van B. en W. van Zoeterwoude was aanwezig. De voorzitter van de vereniging Maatschappelijk Werk Zoeterwoude-Hazerswoude, de heer J. C. van der Salm, sprak woorden van waardering en dank. In gelijke trant sprak ook mej. B. C. Beimers als collega uit Leiderdorp. Mej. Ooms, die in Leiderdorp blijft wonen, gaat een functie bekleden bij de Haagse schooladviesdienst. een getuigenis afleggen of zyn me ning verkondigen via microfoons, die verspreid in de kerk stonden opge steld. Pastoor Jan van Well, die in een inleidend woord de vragen had ge formuleerd, waarmee de studenten parochie is geconfronteerd, consta teerde na het gesprek met voldoe ning, dat de Leidse studentenparo chie wederom geen argumenten had aangedragen voor handhaving van het celibaat als voorwaarde voor het voorgaan in de eucharistieviering. De maart-enquête had al uitgewezen, dat niemand tegen het uitoefenen van de volledige priesterlijke functie door gehuwde priesters was. Uit de tot heden gevolgde ge dragslijn en ook uit het gesprek van gistermorgen in de Hooglandse kerk blijkt, dat de Leidse Studentenparo chie wil voorkomen, dat zij In een ge- isoleerde positie terecht komt. Zij wil ook niet, dat anderen in zo'n situatie komen. VOORSCHOTEN Op initiatief van het Nut en in samenwerking met de federatie van vrouwenverenigin gen Voorschoten wordt 12 november in het restaurant van de sporthal Vliethorst een bijeenkomst gehouden over de actiegroep „Man-vrouw maatschappij". Na een inleiding door mevrouw dr. R. W. Boesj esHommes sociologe, zal de verdere avond ge reserveerd zijn voor discussies. Maandag 2 november Schouwburg, 8.45 u.: Fiesta Gitana. Dinsdag 3 november Stadhuis, 7—8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 78 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 14, 8 u.: Expogé. H. G. Maas over Noord- en Latljns-Amerlka. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 88.30 u.: spreekuur stichting Hulsvesting Werkende jongeren. Lakenhal, 8 u.: concert, hedendaagse mu ziek, Inge Fröllcta alt-mezzo en Ton Hart suiker, plano. Woensdag 4 november Stadhuis. 4 spreekuur sociale raads Schelpenkade 6, 8 u.: Natuurhlst. Ver., drs. C. F. van Beusekom over botanische reis door Ohalland. Hooglandse Kerkgracht 28. 1012, 2—6 en 7—10.30 u.: bazaar Lutherse Gemeente tbv nieuwe centrale verwarming: 2 u.: kinder attracties. Donderdag 5 november Gehoorzaal, 8 u.: concert Politlekapel. Vesterstraat 40 (mier. theater Imperium). 8.30 u.: „Hut. Spot we zijn nieuwgierlg oranje". .Vrijdag 6 november Schouwburg. 8.15 u.: Fiesta Gitana. Vestestraat 40 (micro theater Imperium). 8.30 u.: „Hut, Spot we zijn nieuwsgierig oranje". Lakenhal, 8 u.: liederenavond Ank Rein- ders. Den Burcht 8 u.: concert The Spirit of St Louis, t.b.v. vormingscentrum Troef Zaterdag 7 november Schouwburg, 2.30, 4, 6 en 8 u.: jeugdma- nifestatle „Toneel Nu". Vcstestr. 40 (micro theater Imperium), 8.30 u.: „Hut. Spot we zijn nieuwsgierig oranje". Zondag 8 november Schouwburg, 3, 6 en 8 u.: zelf werken o.l.v. docenten Ned. Centrum voor Ama teurtoneel en optreden Nieuwe Komedie. FILMS IN LEIDEN CAEMRA Met Jouw tanden In mijn nek .18 Jaar derde week. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; vr. en zat-nacht 23.30 uur: De wurger van Boston 18 Jaar. LIDO The professional gun t8 Jaar, dag 2.3o. 7 en 9-15 uur; zo 2.30. 4-45. 7 en 915 uur. LUXOR De .zwijgende heerser. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Zij noemden hem paard. 14 jaar, dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht Mondo Freu- do. 18 Jaar. STUDIO They shoot horses, don't they? 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 7 en 9.15 uur TRIANON MASH. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo. 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74. telefoon 20552, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 68 Voorschoten, telefoon 01717 2525 en de Ocgstgeestse Apotheek. Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest, telefoon 53274. De zaterdag-, zondag- avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Centraal Apotheek. Ooit ter.sdlonst l'ot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maai 2 bellen tot zondag 24 uur. Soclftelt „l'wentwel" Breestraat 19 (societc)t voor Kamerbewoners en alleenstaanden van ïo laar e.o.). Openingstijden dinsdagavond van B.Jti uur tot I) uur woensdagavond van 8.30 uur tot II uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11 30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 1) uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische oenarideling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door hei Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tol zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen dooi het Acade misch Ziekenhuis- Alarmnummers Doktersdlfenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer; 5 maal 3. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zutd-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83 voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; vooi inli.rmutie telefoon .13921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van I3.30-i4.3o uur Prematuren talleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkliniek maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—ïsjo uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen geldeD de bezoektijden als op zondag. Elisabethztekennuis Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30-15.30 en io-2o uür; le klas. u-12. 13.30—15.30 en 1920 uur. Psychiatrisch ztekennuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur; zon dags tl tot 12 en 2 tot 3 OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigers- maklintek; maandag um. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag is—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. ï.is tot 2 en 7 tot 8 uur: derde Klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur alphen - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) te en 2e klas: van uur' van '4.0015.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur aiieen voor echtgenotenkinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van I8.C0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWUK - Sole Mlo KlasH^f: tlenten dagelijks van 3 tot half 5 en "s avonds van 7 tot 8; zaalpatlénten zondags van 1 tot 3 dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3 Zeehospitium; longkiiniek dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- ilng. dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag h»!1. i tol 8 en za,erda8 en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kln- woensdaS van 7 tol 8. zaterdag en v;2n. half 3 tot 5: 'ongkllnlek en toc-ardeling kinderen, woensdag van 7 half 4 n za,erdaR en wndag van half 3 tot Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: ?'^last,f.ken Tosca van den "aak (17 ok- iiC.ii nov5mC>er maandag t/m zater- u" dlnsdagavond 8—10 u.) Ook steyns Cf> leken'nEen van Jan Hoog- Openb. bibliotheek Houtkwartier (Zwel- 'a"dlaa" 6>; w"k van Markies den Hollan ds* ^t 14 november», maandag 1—5 u„ dinsdag 9—12 u. 1—5 u woensdag 9—12 u 1—5- en 7-8 30 u., vrijdag 9—12 u„ 1—5 u. Wassenaar. Luifelbaan 1. werk van Dieuwke Kollewtin (Voorschoten), religi euze kunsi on overzichl tentoonstelling m" d?,ar work (vanal 24 okt. werkdagen 10-12.30. 2-5 /-u behalve op maandag- «1 eJ,urdlnadaEavond dond gesloten, Herfst Tentoonstelling Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3 Lel- den- Hees Hak aquarellen. Mary Plooy Aft! nfe"^ Krans Erkclens tekeningen, Popjfen eV00rt Keramlek' Koji Kondo 1 ,Novemb«r-i decefhber dinsdag t/m za- ag.van 6 uur- 's av°nds na telefoni sche afspraak 01710 22806. Rapenburg 94: werk van beeldhouwer Wlm Jonker (tot 20 nov., dl. t/m zond. 2—8 Musea Acad. insL mus. Kapenburg 73. werkda- •n dinsdag en vrijdag "k gen 9.30-12.30 14-17 uur Hortus Rapenburg september 9—12 en april *0 - - J uur. zon. 10-16 uur. Kassen zaL en zon. gesloten; 1 óktdh^T en ">n gesloten; 1 oktober - 3) maan 9—lï en 13.30-16 uur zon gesloten Kassen zat gesloten Artothee* «870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3