Stuclio Tentoonstelling over het fascisme, in Pieterskerk Universitair sportcentrum aan de Wassenaarseweg mprovisaties over 80-jarige oorlog fjPaarse gordijnen in Gehoorzaal Telefoonnood Leiden duurt nog voort WEEKAGENDA mperium brengt 'Hut Spot" Installatie twee schoolhoofden biedt meer...veel meer! 'WE NEMEN T WEER NIET Golfbrekers en De Zijl op weg naar fusie Piano bracht vete voort 1 (WE LEIDSE COURANT ie WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 lat en IDEN Vrijdagmiddag wordt het Iniversitair Sportcentrum aan de 1(j Passenaarseweg officieel geopend. [et centrum, waarvoor op 18 sep- "ember 1968 de eerste paal werd pslagen, is ontworpen door het oenmalige architectenbureau Riet- eld, Van Dillen en Van Tricht lhans: architectenbur. Van Tricht n Timmler) te Utrecht. Het werd ebouwd door bouwbedrijf W. Jag- len, (Van een onzer verslaggevers) rdt iterii tgav uit n lc LEIDEN We zijn lekker zelf aan het rommelen geweest en ma idden geen zin in een stuk uit een boekje. Ons nationaal najaars- beuren maken we zelf. Hiermee introduceert de toneelgroep aperium in de speciale (oranje) uitgave IMPIE „Hut Spot", een, tpsfrals ze het zelf noemen, collage met eigen teksten, eigen liedjes een voortdurend bewegen vanuit het bekken. Als ondertitel ,e€aagt deze collage: we zijn nieuwsgierig oranje. Een duidelijke spottende verwijzing naar de films „Ik ben nieuwsgierig geel en auw" van de Zweedse filmer Vilgot Sjöman. hant tenberg te Zeist. De nieuwe sporthal, die van maandag tot en met vrijdag van half negen 's morgens tot elf uur 's avonds en zaterdags van half negen 's mor gens tot half vier 's middags ge opend is, bezit accommodatie voor vele takken van sport, zoals bad minton, basketbal, boksen, jiu-jit su, judo, karate, ritmische gym nastiek, schermen, ski-gymnastiek. tafeltennis, tennis, turnen, volley bal en zaalhandbal. Voorts kan er aan conditietraining worden gedaan, terwijl de roejbak in de hal de roeiers oefenmogelijk heden biedt. In het voorjaar zal het sportcomplex worden uitgebreid met negen ten nisbanen. Tevens zal dan een be gin worden gemaakt met de aan leg van vier groenvelden. mperium, dat voorzover men het niet mocht weten, een geweldig 'atertje heeft in de Vestestraat, is t „Hut Spot" een heel nieuwe weg eslagen. Dit keer nu eens geen ibleemstuk, maar meer het licht- ïtige werk met natuurlijk hier en ar een serieus ondertoontje. Het is collage van de 80-jarige oorlog, :e glorieuze revolutie, zoals de En- ;n deze noemen. En uit deze 80- ige oorlog worden improvisaties >racht, dansjes gemaakt, liedjes ongen, lichtbeelden vertoond, teksten voor de collages zijn lagere school-boekjes gehaald, ar kan men volzinnen in aantref- als: Toch heeft God de Water- uzen gebruikt om de Spanjaarden nederlaag toe te brengen. Verder n er liedjes uit Valerius' Gedenck- nck. De handeling verplaatst zich er de hele zaal. Nieuw voor de ilers van Imperium, die aan dit stuk meedoen (zes meisjes en drie jongens), is dat ze met hun hele lichaam moeten werken. Hele lichaam Voor het eerst is men van het lijsttoneel afgestapt. De groep is erg benieuwd, hoe „Hut Spot" zal wor den ontvangen. Mocht het een suc ces worden, dan is het plan op deze weg door te gaan, omdat er op deze manier veel meer te doen en te ma ken is dan met traditioneel toneel. Imperium is erg blij in de acteur Rein Edzard van de Nieuwe Kome die iemand gevonden te hebben, die bereid was de collage te helpen op zetten en aan wie de groep veel steun heeft gehad. De première van „Hut Spot" is zaterdagavond om 8.30 uur en vervolgens wordt er elke donderdag, vrijdag en zaterdag ge speeld tot en met 12 december. Concert als serie Japanse prenten gez al i LEIDEN Het was gisteren, on- u|nks het behoudende programma', of meer een avond van experi- cicht^nfen: het Residentie-Orkest con- teerde onder directie van Hiro- ki Iwaki en men had getracht een euwe klank aari de Genoorzaal ie gev n door het ophangen paarse fluwelen gordijnen voor t orgel. De gordijnen schiepen een e her van onbehagen. Wat hei klank- eet aangaat: het koper komt aan- fbre^nüjk duidelijker tot zijn recht, e ra Mr de strijkersklank vervaagt en onde rzwakt naar verhouding te veel chri R van eefi geslaagde geluidsregie te ;rd, innen spreken. De dirigent toonde zich vanaf lydns Feldpartie, een vriendelijk )ch niet imponerend werkje, een |R( «rzichtig man, die zijn aandacht i "oral richt op de klankexpressie. P het wat slordig uitgevoerde slot- 101*1 na slaagden de acht biazers in pn pleidooi voor deze weinig ge- impliceerde partituur. In het vioolconcert KV 219 van ozart werden Iwakis steike en vakke zijden duidelijker belicht: et open oog voor alle finesses, alle wpijc !tails in klankkleur en -verhouding, ;mat< aakte hij elk fragmentje op zich- pena: lf tot een juweel van Japanse entkunst. Doorzichtiger dan Iwaki liet klinken kan een partituur vla*k'i^uwelijks vertolkt worden. Maar in huid t fragmentarische schuilt tege- irtijd het gevaar: door de bomen men het bos ofwel de grote roe) nen nie meer, de spanning tëakt plaats voor een afzonderlijke I elcs aanloopjes zonder doel. Voor Edith Peinemann, die van opmerkelijk gave techniek maar weinig eigen uisie blijk gaf, was het geen moeilijke opgave, zich bij de werkwijze van de dirigent aan te sluiten; haar quasi improviserend ge speelde cadens paste uitstekend in de sobere maar wat trage Mozart- weergave van de dirigent. In exactheid overtrof het orkest zichzelf in Dvoraks symfonie in G, waar vooral de celli goed tot hun recht kwamen. In hoeverre men een partituur herscheppen mag dooi vrij met de tempi om te gaan is een vraag op zichzelf; het klinkend re sultaat was meermalen (o.m in het allegro con brio) zeer fraai, maar het derde deel schommelde tc veel en werd erg onrustig. Iwaki heeft veel overwicht op zijn orkestleden, maar moet nog leren dit In dienst te stellen van een constructieve weergave. DRA. A. v. d. VEEN-WiERSMA LEIDEN Prof. dr. K. W. Ger- ritsma, gewoon hoogleraar in de ana lytische en farmaceutische chemie aan de Vrije Universiteit te Amster dam is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de farmaceutische che mie aan de Leidse universiteit. Hij blijft zijn leerstoel aan de Vrije Uni versiteit bezetten. LEIDEN Met ingang van 1 no vember heeft het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging de heer E. Sleeboom benoemd tot hoofd van de Stadhouderslaanschool en tot hoofd van de school aan de Asserstraat de heer J. van den Burgh. Morgenavond om 8 uur worden beide schoolhoofden ge ïnstalleerd in het gymnastieklokaal aan de Stadhouderslaan. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Astrid J dr v A van der Kwaak en J Ver- steegt; Wilhelmina C J dr v J van Strater en A Ouwersloot; Anna Ma ria J C dr v J G J van der Weijden en M A M van Gerwen; Monica dr v M M Boers en M Nieuwenburg; Sjo- Wah dr v L C Lain en N W M Pan; Alexander C J zn v C J van der Slot en H H Suijkerland; Francisca C dr v F A IJzerman en J C Gordijn; Peter zn v P Zwart en J K Otto; Carolien E M dr v A N M Hoogduin en E M G Kolderman; Jacco zn v L J J Meu- lenkamp en S J A D Nieuwendijk; Leendert W zn v M van Duijn en W Kuijt. OVERLEDEN: D L Berkhuizen, 22 sep 1892, man; M van der Meijde, 22 aug 1919, echtgen van J de Hartog; B M Wepster, 30 jan. 1890, man; H Smit, 15 mrt 1886, man; A H van Oppen, 3 jun 1906, man; M C H Nieu we nhuizen, 9 mei 1889, echtgen van J Stavleu; A Stigter, 24 apr 1901, echtgen van Z de Fe ij; S Bos, 18 mei 1896, man; E C van Duuren, 14 jul 1888, echtgen van W F Stouten; P A van Oosten, 25 nov 1905, man; H B van den Berg, 3 mei 1960, zoon; P Dexel, 7 mei 1891, man; E Sinteur, 8 mei 1903, echtgen van J van der Kaaij; L Kleiweg, 10 mei 1902, man; J A Remmerswaal, 27 nov 1892, echt gen van P J G van der Plas; M Zwet sloot, 25 sep 1898, weduwe van G J Alkemade; C Kooloos, 30 okt 1887, man; C van Zijp, 9 mei 1946, man; K van Duijn, 1 dec 1923, man; S M J Wijtenburg, 15 aug 1885, man; W C Tuurenhout, 19 sep 1970, dochter. In elke aflevering van het steengoeie radio/tv-magazine Studio swingen de knetterhippe camera- en microfoon nieuwtjes de pan uit! Iedere week knalvol informaties over radio- en tv-sterren, interviews en kleurrijke reportages. Studio biedt meermeer popnieuws, meer sport, meer aktualiteit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nu een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoord nummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO Uitzending ds. Dethmers LEIDEN Zondagochtend 8 no vember wordt in de Zuiderkerk ds. J. Dethmers bevestigd en uitgezonden als studentenpredikant te Semarang. Voorheen was hij geref. predikant te Woubrugge. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN In 1963 werd tijdens de ontgroening van Corps- studenten in Amsterdam „Dachautje" gespeeld. Dit maakte duide lijk, dat velen onder de jongeren niet op de hoogte waren van wat het fascistisch geweld had uitgericht en dat ze er ook niet op voor bereid konden zijn dit geweld te voorkomen of te keren als zich ergens een situatie zou gaan ontwikkelen, die opnieuw het leven van bevolkingsgroepen zou bedreigen. Met dat doel voor ogen heb ben oud-gevangenen van het concentratiekamp Sachsenhausen, in samenwerking met anti-fascisten, die niet in het kamp hebben gezeten de stichting „We nemen 't weer niet 193319nu" opgericht. sen, een bevolking-in-haar-geheel, te verwerken kregen onder het Nazi- Het „Dachautje" spelen in Amster dam is de directe aanleiding geweest voor het werkcomité van de stichting om de tentoonstelling „Homo homini lupus" (de mens is voor de mens een wolf) tot stand te brengen. In die tijd gaf de tentoonstelling een beeld van de concentratiekampen onder de Nazi's, de onderdrukking en het verzet. Er werden ervaringen uitge beeld, die gevangenen, verzetsmen- Leidse zivemivereld bundelt zich LEIDEN Gisteravond hebben de ledenvergaderingen van De Leidse Golfbrekers (LGB) en De Zijl het principebesluit genomen een fusie aan te gaan. De beide besturen wer den gemachtigd om alles te doen wat een definitieve fusie kan be werkstelligen. In twee opzichten is deze ontwik keling uniek. Ten eerste betreft het een samengaan van een specifieke wedstrijdzwemvereniging met een specifieke waterpolovereniging. Ten tweede zal aan de uiteindelijke fusie een periode van samenwerking en begeleiding voorafgaan. Blijkt deze samenwerking het verwachte resul taat op te leveren, dan zal over on geveer een jaar de fusie een feit worden. Zowel LGB als De Zijl heeft de afgelopen jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Sinds januari hebben besprekingen plaats tussen de beide besturen, waarbij is gebleken, dat bundeling de mogelijkheden kan verschaffen om de vereiste breedte, het nodige kader en een optimaal verdeelde badruimte te verkrijgen. Bovendien kan op deze wijze in Leiden een vereniging worden ge- GEMEENTE OEGSTGEEST Burgemeester en wethouders van Oegst- geest geven gelegenheid om op vrijdag 30 oktober a.s. van 16.3018.00 urn- in de raadzaal van het gemeentehuis van Oegstgeest (Wilhelminapark) afsche:id te nemen van dhr. Mr. B C. van Krieken, die met ingang van 1 november a.s. zijn functie als referendaris ter secretarie, tevens loco-secretaris dezer gemeente, zal neerleggen. ZOETERWOUDE Gister avond liep een personenauto zware schade op bij een botsing op de Noordbuurtseweg. Een automobilis te die had gestopt om iemand te laten uitstappen reed weg en werd toen ingehaald. Deze auto kon een tegenligger niet ontwijken en kwam frontaal in botsing. Academische examens LEIDEN Geslaagd rijksuniversiteit: kancT. ex. S 2 W en N: de heer O D van Batenburg (Lelden), mej. T J E van Zuu- ren (Lelden)); Idem W 3 W en N de heren M Voorhoeve (Lelden). F Veldman (Rijnsburg: kand. ex. N 1 W en N: de heer G J Blaisse (Lelden); kand. ex D' W en N: de heer B Frletsch (Den Haag); kand. ex. Bl W en N; de heer H J M Weerdesteyn (Den Haag)kand. ex W 3 W en N: de heer AJJvd Kwartel (Lel den): doet. ex. wiskunde: de heer W J M Arkesteyn e.l. (Delft): doet. ex schei kunde: de heer G Boekesteln (Leiden), mej. M W Biessels (Wassenaar); doet. ex. biologie: de heer K F Heyn c.l (Leider dorp); de heer A Boersma (Lelden); doet. ex. farmacie: de heer L Dreyer (Lelden) LEIDEN Niet de heer F. van der Mark volgt de heer Lamers op als secretaris van de afdeling Leiden van de NCBO maar de heer P. J. v. d. Mark, Beethovenlaan 1. vormd, die zich op den duur met de sterkste in Nederland kan meten. Nieuwe naam Eind 1971 kan het definitieve fusie- besluit van LGB en De Zijl worden verwacht, gevolgd door het op- richtingsbeluit van de nieuw ontstane vereniging in een gecombineerde vergadering. Als zeer belangrijk tijdens de overgangsfase wordt gezien de com binatie van zwem- en waterpolo- wedstrijdploegen. Met het Bonds- bestuur van de KNZB werd reeds informatief overleg gepleegd inzake medewerking van zwembondszijde aan dit uitkomen met gecombineerde ploegen. Besloten is de namen LGB en De Zijl ook na het totstandkomen der fusie te behouden. Zij worden ge bezigd als namen van resp. de onder afdelingen wedstrijdzwemmen en waterpolo. Wel zal de vereniging als geheel een eigen naam krijgen. regiem. Het ging en gaat erom de jeugd van nu, de jongeren van na de oor log, in woord en beeld duidelijk te maken, wat zich in de jaren 1933 tot 1945 (opkomst en ondergang van het derde rijk) heeft afgespeeld en hoe dat kon gebeuren. Van 1933 tot nu toe loopt echter een rode draad door de geschiede nis, want er bestaan nog steeds kampen en er worden nog steeds op aarde mensen vervolgd op grond van ras, huidskleur, levensbeschou wing, taal, nationaliteit. Een kamp is een onafscheidelijk element van een facistisch regiem en ook dat wordt in deze tentoonstelling dui- delijk gemaakt. Fataal proces Het facisme was, na een korte pauze, spoedig na '45 bezig aan zijn herstel in al zijn verschijningsvor men. Sommige fascistische dictaturen mochten de dêbacle zelfs overleven (Spanje-Portugal). Het proces van aantasting van bestaande democra tieën zette in (Frankrijk). Zwakke democratieën werden omvergelopen (Griekenland, Indonesië) of worden bedreigd (West-Duitsland: NPD, Not- standsgestetze), rassen- en volkeren- haat hoopt zich op (Zuid-Afrika, Rhodesië, Verenigde Staten, Enge land), mensenvernietiging wordt op nieuw uitgevoerd (Vietnam, Angola, Brazilië). Uit al deze voorbeelden blijkt, dat het facisme groeit. Deze tentoonstel ling wil proberen de mensen wakker te schudden. In welke gedaante ook, het fascisme is de kwade boodschap van de sociale ongelijkheid en er is geen uitgebreid onderzoek voor nodig om te ontdekken dat de meer derheid van de bevolking zich pas sief gedraagt tegenover het fatale Pas in 1973 enig soulaas (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De telefoonnood in de sector Leiden zal voorlopig nog voortduren. Pas in het derde kwartaal van 1972 kan een nieu we centrale in gebruik genomen worden en dan hoopt men dat in de loop van 1973 de wachtlijsten grotendeels weggewerkt kunnen worden. Voor de sectors Leiden en Alphen, waar de omliggende plaatsen onder vallen staan meer dan 4500 aan vragen op de lijst. Noordwljk staat er het slechtst op. De eerste jaren moet men daar nog op lange wacht lijsten rekenen. In Katwijk is de situatie nu tamelijk gunstig, maar daar moet men in 1972 weer op een wachtlijst rekenen. Voor de stad Leiden is de telefoonsituatie slecht Tarieven Zoals bekend worden per 1 jan. nieuwe telefoontarieven van kracht. Het abonnementsgeld gaat omhoog en de lokale gesprekkefi worden een dubbeltje in plaats van zeven cent. Daarentegen zullen interlokale gesprekken met aangeslotenen in de omliggende plaatsen eveneens een dubbeltje kosten, ongeacht de tijdsduur van het gesprek. Zo kan men vanuit bijvoorbeeld Leiden, Katwijk, Noordwijk, Hillegom, Voorschoten voor 10 cent onbeperkt spreken met personeji in die plaat sen, maar ook met bijvoorbeeld Den Haag, Zoetermeer, Bodegraven en Alphen. LISSE Na slechts één wedstrijd tot heden verloren te hebben in de competitie van de L.D.D.B. heeft de Damclub Lisse nu weer een zege behaald over R.D.C. uit Rijnsburg met een uitslag van 911. Het zal zaterdagavond voor het eerst zijn, dat de zwemclub Lisse een thuiswedstrijd speelt in „De Lis" en wel tegen C.Z.V. uit Oudewater. De wedstrijd geldt voor het club kampioenschap en de selectie naar de kringwedstrijden. uroces van het toepassen van onbe grensd geweld, met inbegrip van chemische, bacteriologische en ato maire wapens. Deze wapens worden trouwens al in Aziatische gebieden gebruikt. De tentoonstelling „We nemen het wéér niet" wordt vrijdagavond om 8 uur in de Pieterskerk geopend door de heer Duplessis van het Afrlka- instituut in Leiden en is tot en met 8 november te bezichtigen. LEIDEN/OEGSTGEEST Een 82-jarige dame uit Oegstgeest liet bij de Leidse kantonrechter verstek gaan. Zij liet zich ver tegenwoordigen door een raads man. Haar was burengerucht ten laste gelegd. Het gerucht werd veroorzaakt door een stereoplatenspeler, die zij bij herhaling „keihard" liet horen, zodat de buren een aan klacht tegen haar indienden. Haar verweer luidde: „Ik werd steeds gehinderd door het piano spelen van mijn buren en zette daarom bij wijze van tegenactie mijn platenspeler hard aan". „Kan er nu tussen de piano spelende buren en verdachte geen wederzijds bevredigende regeling worden getroffen?", in formeerde de kantonrechter bij de raadsman. Deze kon meedelen, dat eerstgenoemde zeer binnen kort gaan verhuizen en het pianospelen dan tot het verleden zal behoren. Gezien deze oplos sing eiste de officier mild een schuldigverklaring zonder toe passing van straf. Met welke eis de rechter zich kon verenigen. Bestuur S.S.R. Leiden LEIDEN Het bestuur van de Societas Studiosorum Reformatorum Lugdunensis is voor het jaar 1970 1971 als volgt samengesteld: Martien Diemer, praeses; Geetje Bos, ab-actis; Wim van Gelder, quaestor; Bert van Essen, vice- praeses; Jan van Walbeek, assessor I; Heili Both, assessor II. £)udt QC\ voor exclusieve porties in privé sfeer maximaal 24 couverts air conditioned Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstraat 40/51. LEIDEN. Tel 33144* DEN HAAG Unilever zal op woensdag 4 november direct na beurs de resultaten over het derde kwartaal en het interimdividend op haar gewo ne aandelen over 1970 bekend maken. Woensdag 28 oktober L.H.J.-gebouw Levendaal 101, 2 - 6 en 7 - 8 uur: verkoopdag handwerkclub Ver. Vrijz. Hervormden. Na afloop feestelijke gemeente-avond. Stadhuis. 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Rapenburg 24. 8 u.: discussie-avond NCSV. lezing dr. T de Booy over Invloed van de Industriële concerns. Hooglandse Huys. Morlaansteeg. 8 uur: voorlichting over Zonnehuizen. Donderdag 29 oktober Holiday Inn. 8.IS uur; modeshow winter sport Wilms Floet. Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Chr. Orato riumvereniging Con Amore o.l.v. Jan Pas veer: Anette de Ia BIJe sopraan, Charles Holland tenor. Ruud v.d. Meer bas, Hanne- ke Slegt harp, Simon C. Jansen orgel en gewestelijk orkest voor Zuid-Holland. Vrijdag 30 oktober Schouwburg. 8.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe met ..De kersentuin" (Anton Tsje- chow). Vrijdag 30 oktober Gehoorzaal. 8 u.: kynologenverenlging Rijnland, mr. dr W K J J van Ommen Kloeke over kynologlsch allerlei. Zaterdag 31 oktober Schouwburg, 8.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe met „De Kersentuin" van Anton Tsjechow. Micro-theater. Vestestraat 40 820 u.: Chr. toneelgroep Imperium, opvoering van een collage onder de titel „Hut Spot" (toneel, zang. dans muziek e.d.) Warmond Warmonderbos, 2.30 U.: herfstwandeling. Zondag 1 november Hooglandse Huys. Morlaansteeg. 11.30 uur—12.45 uur: gespreksbijeenkomst o.l.v. dr. Schoonhelm over: „Afrika ln be weging". FILMS IN LEIDEN CAMERA Met Jouw tanden ln mijn nek. 18 Jaar, dag. 230. 7 en 9.15 uur; dinsdag: Bandeloze Jeugd. 14 Jaarr; K en O voorstelling: nachtvoorstelling: De ver nietiging van Frankenstein. 18 Jaar. vrij en zat 11.30 uur. LIDO De non van Monza 18 Jaar, dag 2 30 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR De Bastaard, 18 Jaar. dag. 230 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Josephine, .een meisje voor iedereen 18 Jaar. dag 2 30. 7 en 9..5 uur. zondag 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur STUDIO La Slrène de Mississippi. 18 Jaar. dag. 230. 7 en 9.15 uur zondag 2.30, 4.45 7 en 915 uur. TRIANON M.A.S.H.. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAEJMRA Met Jouw tanden In mijn nek .18 Jaar. derde week dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.13 uur; vr. en zat-nacht 23.30 uur: De wurger van Boston 18 Jaar. LIDO The professional gun 18 Jaar. dag. 2.3o. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. LUXOR De zwijgende heerser. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. HEX ZIJ noemden hem paard, 14 Jbar. dag 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4 45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht; Mondo Freu- do. 18 Jaar. STUDIO They shoot horses, don't they? 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 7 en 9.15 uur TRIANON MASH. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo. 2 30. 4.45. 7 er» 935 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. te lefoon 23553. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg, Loevesteln 6, Leiderdorp, telefoon 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhel minapark 8. Oegstgeest, telefoon 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur, de zondags dienst. de avonddienst na 22.00 uur en de nachtdienst van .Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apot heek. Ooktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna S maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavond van 8.30 uur tot II uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot tl.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uui mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uui door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maai 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83 voo» hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdaR en zondag van 14.30—1520 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek maandag t/m vrijdag van 18.1519.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1520 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen geldeD de bezoektijden als op zondag Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakliniek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; le klas. 11—12. 13.30—15.30 en 19-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1420 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3 OEGSTGEEST Bezoekuren JeJgers- maklinlek; maandag t.m. vrijdag 16 45— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13-15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis RIJ noord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur. van 18 00-19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00-15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van !8.ë0X8l8 30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpattënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3 katwijk Zeehospitium: tongkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dtnsdaR en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdaR en zondag van half 3 tot half 5; longkllniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: dlerpiastleken Tosca van den Haak (17 ok tober 11 november, maandag t/m zater dag 19—17 u.. dinsdagavond 8—10 u.) Ook schilderijen en tekeningen van Jan Hoog- steyns. Openb. bibliotheek Houtkwartier (Zwel- landlaan 5): Werk van Markies den Hollan der (tot 14 november), maandag 1—5 u., dinsdag 9—12 u. 1—5 u. woensdag 9—12 u. 1—5 en 7—8.30 u., vrijdag 9—12 u.. 1—5 u. Rapenburg 73: blokken en tekeningen van Henk Overduln (Lelds Akad. Kunst centrum). Wassenaar; Luilelbaan 1, werk van Dleuwke Kollewijn (Voorschoten), religi euze kunst en overzicht tentoonstelling van haar werk (vanaf 24 okt. werkdagen 10-12.30. 2-5 7-9 behalve op maandag morgen en dinsdagavond, dond gesloten, zat 10-1 uur). Musea Acad. tnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Bortus Rapenburg 73: 1 april 10 september 9—12 en 1320-17 uur. zon. 10-16 uur kassen zat en zon gesloten; 1 oktober - 31 maart 9—12 en 13 30—16 uur, zon gesloten kassen /.at eesloten Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3