Geen bouw betaalbare woningen Hoofdagent was een doordouwer Voor ontwikkeling f 1,-, voor militaire doeleinden f 100,- BEJAARDE KWAM OM BIJ BRAND Overbos geschikt voor horecabedrijf EEN REZORGER Door knock out in eerste wedstrijd Spectaculaire rentree van Cassius Clav LEADS PUBLIEK GENOOT VAN MARCEL MARCEAU Zwammerdam krijgt nieuw woonwijk je Raad Alphen Ook in Alphf plastic zak Werkgroepen vai wiikraad HillegtJjl NIEUWE IEIOSE COURANT 4 DINSDAG 27 OKTOBER ln Voorschoten accent op doorstroming VOORSCHOTEN De begroting voor 1971 is voor Voorschoten sluitend. De 6.726.397,35 ontvangsten dekken de uitgaven. De uitgaven van de gewone dien sten voor 1971 zijn 16 pet hoger dan in 1970. De financieringssituatie zal voor hot komende jaar ongetwijfeld zorgen baren, aldus b en w. Konden tot dusver de investeringen praktisch steeds intern gefinancierd worden, voor de toekomst zal Voorschoten zdoh moeten aansluiten in de grote rij van gemeenten, die zijn aangewezen op de centrale financieringsmiddelen. RECONSTRUCTIE Ook het nieuwe college zal streven naar een verdere intensivering van de voorlichting, zoals uitbreiding van het aantal wijkavonden. "hearings', e.d. De burgerij moet zich kunnen uitspreken. B en w betreuren het, dat het tot nog toe niet mogelijk was de aanleg van een verbindingsweg tussen de wijken Noord-Hofland en Adegeest in uitvoering te nemen. De plannen voor de reconstructie van het 3de deel van de verkeerstraverse, tus sen de Papelaan en de grens van de bebouwde kom. richting Leidschen- dam, zijn zo gedetailleerd, dat bin nenkort een voorstel aan de raad ge daan wordt om het krediet beschik baar te stellen. Ook de reconstructie van de Bad huisstraat wordt binnenkort ter hand genomen. De toestemming van GS is al binnen. De plannen voor de kern ringweg in het centrum worden voorbereid. In de loop van 1971 kan de raad een voorstel tot aanleg ver wachten- Ook de doorlichting van de wijken in verband met o.a. parkeer voorzieningen en verkeersmaatrege len wordt voortgezet. WONINGEN Het aantal woningen in Voorscho ten bedroeg op 1 januari van dit jaar 5776. In de periode van 1 jan. tot 1 september kwamen 254 wonin gen gereed, waarvan 116 in de vrije sector, 118 in dc premiesector en 20 in de woingwetsector. Afgebroken werden 5 woningen, zodat de woning voorraad per 1 sept. 1970 in totaal 6025 stuks bedroeg. Er zijn 288 wo ningen en wooneenheden in uitvoe ring. Hoofdprobleem is op welke wijze de woningzoekenden met een smalle beurs aan een nog betaalbare woning geholpen kunnen worden in een pe riode. waarin noch de gemeente Voor schoten, noch de beide woningbouw verenigingen woningwetwoningen, dan wel woningwetvervangende pre miewoningen kunnen bouwen. Het accent wordt gelegd op de doorstro ming. LEIDEN Gisteravond hield de centrale A.R. kiesvereniging Leiden haar jaarvergadering ln één der za len van de Zuidcrkerk. De heer Vol- ten sprak over het defensiebeleid. Als centrale problemen van deze tyd noemde hU de tegenstellingen Oost- West en arme-rijke wereld en het racisme. HU vond het defensiepro- hleem het belangrUkste omdat fou ten hierbU onherstelbaar kunnen zU°- Dat er verband bestaat tussen het ATLANTA Cassius Clay, de vroegere wereldkampioen zwaarge wicht, heeft gisteravond een specta culaire rentree gemaakt in de ring door een overwinning met een tech nische knock out over Jerry Guarry aan het eind van de derde ronde van het gevecht, dat was vastgesteld op 15 ronden. Guarry's" manager en tevens vader, Jack Guarry, vroeg aan de scheidsrechter het gevecht te beëindigen, nadat zijn zoon een ern stige verwonding had opgelopen boven zijn linkeroog. Jerry Guarry begon te snikken en toonde zich boos over de beslissing van zijn vader, maar scheidsrechter Perez stopte desondanks de strijd. Clay domineer de vanaf het begin en toonde geen enkel nadeel te hebber ondervonden van zijn langduri0c afwezigheid uit de ring (ruim drie en een half jaar). Met snelle links-rechts combinaties teisterde de ex-wereldkanipioen zijn tegenstander. Het einde kwam echter in zicht, nadat met nog ongeveer een minuut te boksen in de derde ronde twee keiharde linksen liet neerko men boven Guarry's linkeroog. Toen scheidsrechter Perez de boksers uit de clinch haalde zag Clay, dat het bloed over het gezicht van Guarry stroomde en ging hij onmiddellijk tot de beslissende aanval over. Guarry kreeg nu geen enkele schijn van kans meer. Ten slotte vroeg Guarry's vader een eind te maken aan dit on gelijke gevecht. Cassius Clay, die met deze overwinning een miljoen dollar verdiende was na afloop bijzonder kwistig met zijn loftuitingen aan het adres van zijn tegenstander, die hij typeerde als een listige tegenstander, maar hij voegde er tevens aan toe, dat hij wel wist dat Frazier hem wei nig moeilijkheden zou opleveren, om dat hij toch niet kan boksen. defensieprobleem en het probleem van de ontwikkelingslanden, illu streerde hij met de volgende verge lijking: voor militaire doeleinden wordt per jaar over de gehele we reld 700 miljard gulden uitgege ven, terwijl dit bedrag voor ontwik kelingshulp 7 miljard bedraagt; een verhouding dus van 100 1. (Voor Nederland is deze verhouding: 3,6 1). De heer Volten meende dat er bin nen de A.R.P. drie stromingen be staan. In de eerste plaats de groep, die vindt dat Nederland op de inge slagen weg moet verder gaan, dus lid blijven van de NAVO en het NAVO-beleid steunen, zonodig ook gebruik van kernwapens in NAVO- verband. Een tweede groep, bezorgd als deze is over de huidige situatie, zoekt naar mogelijkheden om het ge vaar van een kernoorlog te verklei nen. Dit houdt in dat de NAVO niet het eerste moet overgaan tot het ge bruik van kernwapens, zoveel mo gelijk tot nonproliferatie (beperking van het aantal kernwapenbezitters) moet zien te komen en eventueel een tekort aan gevechtskracht tegenover het Oostblok moet opvullen met con ventionele bewapening. Als derde de opvatting dat het gebruik van alle wapens zoveel mogelijk geëlimineerd dient te worden, wat irthoydt dat Nederland zich moet los maken van de NAVO en neutraal moet worden. HERHALING BERICHT De Prov. Waterstaat in Zuid Holland maakt bekend, dat de 's Molertaarsbrug over de Heimanswetering te Alphen aan den Rijn i.v-m. herstelwerkzaamheden, voor alle wegverkeer zal zijn afgesloten op donderdag 29 oktober 1970 van 9 00 uur tot 19.00 uur of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als nodig zal zijn- LEIDEN Voor één keer was de Leidse Schouwburg 'getransfor meerd in een „Thédtre de Poche". Dit ter gelegenheid van de we reldberoemde mimespeler Marcel Marceau, die Leiden de eer had aangedaan om tijdens zijn toernee hier een voorstelling te geven. Volgens Marceau zelf was deze schouwburg de eerste in Nederland waar hij zich, dank zij de intimiteit, de huiselijkheid en het daaruit voortvloeiende directe contact met zijn auditorium echt thuis voel de. Een uitverkocht huis genoot intens van de kunst, die niet gebonden is aan tijd. Een eenzame figuur op het grote toneel, die door zijn ongeëve naarde mimiek en uitbeeldingskracht een gevuld toneel suggereerde. „Spre kende" handen die de meest onvoor stelbare vormen konden aannemen, van fladderende vogels tot de roer loos geheven handen van een tuin beeld toe. Voor de pauze speelde Marceau zichzelf, zoals hij de schepping uit beeldde. In „Jardin Public" kreeg hij ALPHEN De behoefte bestaat nieuwe bestemmingsplannen voor te bereiden voor 'erreinen, gelegen na bij de bebouwde kom van Zwammer dam. Allereerst betreft dit de gronden, begrensd: ten westen: door het tracé van de nieuwe rijksweg 3; ten zui den: door de spoorlijn Alphen-Bode graven; ten oosten: door de grens met de gemeente Bodegraven; ten noorden: door de Oude Rijn, met uitzondering van de bebouwde kom v'an Zwammerdam. Een gedeelte van de gronden is aangekocht door de Johannesstichting voor de vestiging van een verpleeg inrichting voor zwakzinnigen. Voor een aantal percelen, ten oosten van de Spoorlaan wordt gedacht aan de ontwikkeling van een woonwijkje met 100 tot 120 woningen. De overige gronden ten oosten van de Spoorlaan behouden hun agrarische bestemming. Vervolgens de gronden, gelegen in de driehoek, gevormd door de Zien de. de Oude Rijn en Buitenkerk.In het bestemmingsplan „Rijn-West" hebben deze overwegend een agrari sche bestemming. Het laat zich aan zien dat een bestemming voor recrea tieve doeleinden en/of plantsoen- en groenvoorzieningen meer op haar plaats zal zijn. Bestemmingsplannen moeten ook worden voorbereid voor: a. een per ceel grond aan de Akerboomseweg ihet perceel van de heer F. P. Zwet sloot); b. de gronden tussen Vinke- buurt en Oude Rijn. ruimschoots de gelegenheid de meest verschillende types uit te beelden, die stuk voor stuk in een flitsende reeks duidelijk herkenbaar ten tonele wer den gevoerd. In „Contrastes" dat toe gepaste roerloosheid en onbeweeg lijkheid intrigerende onderdelen van de mimekunst zijn. Na de pauze voerde Marceau zijn door hem gecreëerde Pierrot-figuur Bipten tonele, die, getooid met grijze hoge hoed en een sidderende rode bloem, verzeild raakt in allerlei situaties, meer toegespitst op het tra- gi-komische. Als leraar plantkunde tijdens een les in de vrije natuur, als brandweerman, die als ieder droomt zich nog eens te onderscheiden door moedig gedrag, door met gevaar voor eigen leven dat van anderen te red den. als gast op een soiree, die de ene blunder na de andere slaat, zo levensecht, dat de zaal in de ogen van de beschonken gast één tollende mal lemolen is. Het „open doekje" was hier beslist op zijn plaats, evenals dat bij de Maskerfabrikant, die uiteindelijk ge vangen zit in zijn eigen produkt en zich niet dan na grote moeite kan losraken uit een wereld die niet de zijne is. Al met al een voorstelling, waarbij ons, zoals in de toelichting juist werd gesteld, een spiegel wordt voorgehouden. Rest ons nog te vermelden dat de aankondiging van de verscheidene onderdelen op originele manier wer den gedaan door een heraut, zonder dat daarbij één woord Frans was. G. H. Van (Ier Vlist stond bij CSVD in het doel DELFT In tegenstelling tot het geen wij gisteren abusievelijk ver meldden in het verslag van de voet balwedstrijd NEOCSVD heeft niet Henny van Oort, maar Wim van der Vlist bij de Delftenaren in het doel gestaan. Van Oort had er de voor keur aangegeven zijn „wittebroods weken" niet met sport te vullen. In valler Van der Vlist deed het overi gens goed. Ere wie ere toekomt! Jongerencentrum Lisse in aanbouw LISSE Met als streefmaand de cember wordt momenteel enthousi ast gewerkt aan de totstandkoming van een Jongerencentrum, bestemd voor de gehele jeugd van Lisse. Een ploeg van niet minder dan 65 jon geren komt regelmatig bijeen om aan het Jongerencentrum vorm te geven. Het gebouw is het voormalige kan- toor van de centrale boekhouding der gemeente. Het centrum heeft geen gekozen bestuur. Men wil in onderling over leg alles tot stand brengen. De stuur groep bestaat uit Trudy Grove-van Haastrecht, Ria Bergman, J. C. Buisonjé, T. de Wit, Ria Straathof, Louise Olivier, Ans Hageman, Hans van Blitterswijk, Marian van den Wijngaard, Tom Segers en M. van Langen. Laatstgenoemde is in de bollenstreek als jongerenpastor werk zaam. Het vormingsinstituut „De Masf* voor jongvolwassenen gaat ook zijn intrek nemen in het jongerencentrum met vier avonden per week. Dit vor mingswerk draagt e enopen karakter. Ook de .jeugdorganisatie „Magical Mood" uiit de Poelpolder werkt hard mee aan de bouw van het jongeren centrum. NIEUWE SCHOOL IIV SASSENHEIM SASSENHEIM Er komt nu schot in de bouw van een school met drie lokalen aan de Kagerdreef, al moet er nog wel goedkeuring komen van G.S. Dit vertelde gisteravond voorzit ter Westerbeek op de jaarvergadering van de christelijke kleuterschool. Vit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat beide scholen waren bezet: de Kinderkorf met 75 en de Zonnebloem- school met 118 kleuters. Er is een batig saldo van f 3194, hoe wel er een exploitatietekort is van f 2297. Dit batig saldo is mogelijk dank zij buitengewone inkomsten t.w. f 2924 vergoeding eigen gebouw Kerklaan, rente spaarbank en ouderbijdragen. Het bestuur werd gemachtigd een le ning van f 80.000 aan te gaan, omdat er een ton aan de gemeente moet wor den betaald (20 procent van de stich- tingskosteni. De rest kan uit eigen middelen worden gefinancierd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Westerbeek herkozen als voor zitter. Mevrouw Nieuwenhuis-Kruif kwam in de plaats van mevrouw v. d. Wees-Lalleman. Als tijdelijk bestuurs lid werd de heer P. Meyer eraan toe gevoegd. ZOETERWOUDE De dames van DOE worden vrijdag 30 oktober om 20.00 uur in de grote zaal van „Ons Huis" verwacht voor een pruiken show. De leden van DW zullen in de komende weken meewerken aan de zegelactie van het CJV. De opbrengst is gedeeltelijk bestemd voor de eigen vereniging. Morgen organiseert de CJV een bingo-avond in „Ons Huis", 20.15 uur. De bazaar en huisvlij ttentoonstel- ling van de Hervormde jeugdraad worden gehouden op 26 en 27 no vember. ZOETERWOUDE De collecte voor Vaikien '68 heeft zondagmiddag op het sportpark „Haasbroek" 138,55 opgebracht. VOORHOUT De gemeenteraad komt donderdagavond om acht uur bijeen. In verband met de uitbreiding van het bestemmingsplan „Plan Dorp", waaronder ook het „Overbos" ressorteert, en omdat twee imvohers zich hebben gemeld om in dit Over bos een restaurant met bar te exploi teren, stellen B. en W. de raad voor een principebesluit te nemen. In 1968 besloot de raad reeds tot verkoop van grond in het bos voor eenzelfde doel. De toenmalige koper kon dit plan om financiële redenen niet ten uitvoer brengen. Het college van B. en W. staat nog steeds op het standpunt, dat deze plaats zeer ge schikt is voor de vestiging van een horecabedrijf. B en W. stellen de raad eveneens voor in 1971 over te gaan tot het ge bruik van plastic vuilniszakken. Dit betekent dat geen tweemaal, maar een maal per week vuil zal worden opgehaald. Eveneens wordt het op halen van grof vuil beperkt tot een maal per maand, daar ook grof vuil in plasticzakken kan worden gedaan. De zakken zullen 12 cent per stuk gaan kosten. Ze worden gedistri bueerd door de middenstand. B. en W. denken aan een uniform tarief van f 30. De kosten van de reinigings dienst zijn nu f 93.000. In 1971 be groten B. en W. een besparing van f 25.000. B. en W. vragen drie maanden uit stel van de beslissing omtrent het ontwerp-bestemmingsplan „Spoor laan". De raad zou vóór 22 november een beslissing moeten nemen. Er zijn elf bezwaarschriften ingediend en deze vergen tüd. Op de agenda staat ook verkoop van grond aan de Boerhaavestraat. C. en L. had jubilaris LEIDEN Op feestelijke wijze werd gisteren in de kantine van Clos en Leembruggen N.V. het feit her dacht, dat een van de personeelsle den, de heer J. Taffijn, rechts op de foto, vijftig jaar bij deze firma in dienst is. De heer Taffijn is inkoper. Deze middag mocht hij vele blijken van waardering ontvangen. Namens de directie sprak de heer Leembrug gen sr. en deze bood de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Van zijn collega-afdelingschefs kreeg de jubilaris een grill en van de perso neelsvereniging een enveloppe met inhoud. Ook van verscheidene rela ties waren er geschenken. De receptie werd druk bezocht. Hoog en laag water Katwijk Woensdag 28 oktober: hoog water 2.04 en 14.18: laag water 10.12 en 22.21. NOORDWIJK-BINNEN De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor kleine wijk in Noordwijk-binnen Ook geschikt voor scholier Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door afdeling inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden Telefoon 01710 - 31441 NOORDWIJK Hoe eenfietsendief toch nog tegen de lamp kan lopen, ondervond een 23-jarige metselaar uit Katwijk. Enkele weken geleden trof een hoofdagent van de Noordwijkse politie 's nachts op zijn ronde bij de flats aan de Beeklaan een man aan, die nogal verdacht in het plantsoen rondscharrelde. Toen de politieman in formeerde naar de herkomst van de fiets, die hij bij zich had, was het karretje eerst afkomstig va nzijn zuster, toen van zijn moeder, maar ten karretje eerst afkomstig van zijn zuster, toen van zijn moeder, maar ten fiets ergens in het Beeklaan-kwartier gestolen had. Daarop werd de jongeman uitgenodigd mee te gaan naar het bureau. Dit gaf aanvankelijk geen moeilijkheid, maar op de hoek van de Vinkenlaan bedacht hij zich blijkbaar. Opeens nam hij de benen. De hoofdagent achterhaalde de fietsendief bij de sluizen te Katwijk. Hier koos de snelvoetige jongeman opnieuw de vrijheid. Hij wist zich in de mist weer aan arrestatie te onttrekken. Na dit geluk had hij zaterdagavond pech, toen hij te Wassenaar in de NZH-bus stapte, waarin zich toevallig de Noordwijkse politieman be vond, die in burger met zijn vrouw van een visite kwam. Deze her kende hem en verzocht de chauffeur bij de wacht van het Marinevlieg kamp Valkenburg te stoppen. Drie matrozen verschenen ter assistentie en verbijsterd vernam de metselaar, die zijn rivaal niet had opgemerkt, dat hij voor de derde maal arrestant was. Vluchten was er ditmaal niet bij. Toen hij in de politiewagen zat, moest hem toch iets van bewonde ring van het hart.Je bent wel een doordouwer"kreeg de hoofdagent te horen. ALPHEN De raad van Alphen komt donderdag om half 8 bijeen- Agenda: Voorstel inzake een besluit ruimtelijke ordening voor enkele terreinen in Zwammerdam; krediet ten behoeve van de aanleg van een weg over de Compierekade; mede werking uitbreiding van de kleuter school „Pippeloentje" met één lokaal tn beschikbaarstelling van dit lokaal aan de vereniging voor christelijke kleuterscholen; herstellen van de zandbak en het dempen van de vij ver van de bijzondere kleuterschool, Prinses Marijkcstraat 71; stichting van een openbare kleuterschool in Ridderveld; garanderen van een door de Stichting Ziekenhuis Rijnoord aan te gane geldlening; invoeren van p astic zakken voor het ophalen van huisvuil; aantal voorzieningen t.b.v. het onderwijs. Halve eeuw bij Dageraad WOUBRUGGE In hotel De Wee- ger werd maandagmorgen het feit herdacht, dat de 63-jarige heer J den Hertog een halve eeuw geleden in dienst trad bij de scheepswerf De Dageraad. Aanwezig waren de di rectieleden en afgevaardigden van de personeelsraad. De jubilaris, die werkzaam was als smid en lasser, trad de laatste twintig jaar ook op als voorman. Namens de directie werd hem de gouden speld van De Dageraad op gespeld. Voorts ontving hij een enve loppe met inhoud. Namens de per soneelsraad werd hem een elektri sche koffiemolen aangeboden, zijn echtgenote ontving een bloemstuk. SASSENHEIM Zaterdag hield H. en G. uit Sassenheim haar herfst- wedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 mej. Duivenbode en wisselbeker grootste aantal: 2 v. d. Zeeuw; 3 Oli vier Sr; 4 Wester; 5 Tesselaar (tevens beker grootste vis); 6 Postma; 7 Slin gerland; 8 De Vries; 9 Brumer; 10 Mink. „De A.K.V. en het belijden der Kerk" Over dit onderwerp hoopt Ds. S. KOOISTRA uit Rotterdam te spreken op donder dag 29 oktober a.s., des avonds 8 uur, in de Oranjezaal aan de Voorstraat te Kaïtwijk aan Zee. Alle belangstellenden hartelijk welkom Het bestuur der Confessionele Vereniging te Katwijk aan Zee. Echtpaar Heemskerk 50 jaar getrouwd NOORDWIJK Woensdag, is het feest in huize Heemskerk aan de Van Panhuysstraat 70. Het gouden huwelijksfeest gaan zij vieren met hun vier zoons, hun schoondochters en elf kleinkinderen. Ze zijn 74 en 72 jaar. Bruid en bruidegom zijn Noord- wijkers. hij een Binner, en zij een Zeeër- De heer Heemskerk stapte uit de kinderschoenen in het bollenvak. Eerst bij de kweker Jan Soeteman en daarnr bij Bert de Groot en Wil lem van Rhijn. Na enige jaren trad de heer Heemskerk in dienst bij de firma Konijnenburg Mark, een van de „groten" in Noordwijk. Ruim 54 jaar heeft hij in dit bedrijf ge werkt, waarvan 35 jaar als baas knecht op de tuin „Het Gerlee" in net Vinkeveld. De bruidegom iis een bekende fi guur in de Noordwijkse gemeenschap. Al vele jaren is hij commissielid bij de festiviteiten van de Oranjever eniging Noord wij k-Binnen en enkele jaren maakte hij tevens deel uit van het bestuur. Als 10-jarige werkte de bruid al bij boer Dobben aan „Puik en Duin", op de iclompjes de eenzame weg af leggend. Woensdagmiddag, van 4,30 tot 6 uur kan men het bruid pa ar in De Beurs aan de Voorstraat gelukwen- LEIDEN Bij een brand inl perceel Schagensteeg 9 is de TZfohn rige I. Binnendijk om het leven, t|0! komen. De brand werd vanmor vroeg ontdekt. Voorbijgangers z? ,,h( rook uit het pand komen en )ntist ceerden een deur. Z.j ontdekten na bejaarde man in zijn pyjama m het raam. De man, die het pand y leen bewoonde, heeft waarschijn7" 7 nog geprobeerd het raam te opeft eij De EHD vervoerde hem naar h€ Academisch Ziekenhuis, waar U Wl dood moest worden geeonstateerL- De brand is vannacht ontstr doordat de man in bed had ger<» Het beddegoed is hierbij in br geraakt, waardoor een rookontwilr* ni ling ontstond. Doordat het pand te komen was afgesloten, heeft het Zeg zich niet kunnen uitbreiden. De is door de rookontwikkeling ges! De brandweer kon met één str; 017 het- smeulende brandje doven, eiten brand richtte slechts geringe self je aan- irden n ni gen to \cht lekei >.zen ALPHEN Aan de tot dusve onze gemeente gevolgde metlr voor het ophalen van vuilnis $1 de reinigingsdienst met gebruiWt?lrt king van door de gemeente r strektemmers kleven bezwr, w' voor alle daarbij betrokken partj zo menen B. en W.- st Iri de eerste plaats geldt dit 'naar net personeel, dat onder minder Lonj, giënischc omstandigheden zijn art moet verrichten. Verbetering i> jan verwachten als het gebruik van pon r tic zakken van bepaalde k\valPboe' wordt voorgeschreven. Itsers Wat ae distributie aangaat is f iets de plaatselijke middenstandsveiL^ gingen overlég geopend om ie^ winkelier in de gelegenheid te 1 ien de hem door de gemeente tqi mi veren gewaarmerkte plastic zaMr Vi te verkopen. in Tl Bij het verplicht stellen van jfler t lie zakken verdient het aanbeve veri per gebruiker 1 emmer te doen Sin c houden. !n^ Het reinigingsrecht bedraagt fl1?**" per maand voor het gebruik van 1J 1 eerste emmer en ƒ1,25 per majjct j voor elke andere emmer. B. en| veri zouden het recht van ƒ2,50 maand in het a'gemeen willen ha haven, zij het onder verruiming w de daarvoor aan te bieden hoe\f I X heid. Het tarief voor de bejaarden, 1 *1en B. en W. willen brengen ƒ2,per maand. HILLEGOM De wijkraad LON Hillegom gaat werkgroepen inste op het gebied van verkeer, onr wijs, recreatie en milleu-hygiëne.Werj de ledenvergadering in de recretreld zaal van Bloemswaard gaf de ften keerssituatie in deze groeiende w<L wUk aanleiding tot felle discusrrer Er waren niet alleen raadsleden*» st de wijk (Elsbroek) zelf aanwiAdl maar ook raadsleden van daarbui, va De werkgroep verkeer wil kr( bijzetten aan de eis tot beveiligitfit sc maatregelen. Ook het onderydige kwam ter sprake. De heèr J. H. Bturru ker uit Amsterdam sprak over i de flexibele basisonderwijs. Men rtoverl van het kind zelf uitgaan en daai de leerstof richten. Tot wijkraa< werden gekozen de heren Wes (werkgroep onderwijs) en Netz creatie). als gei Jtslai Herv. Evangelisatie - Noordwijk a. Zet Iichthuszaal - Schoolstraat 2 |j DANKSTOND Woensdag 28 oktober 7.30 uur h Ds. G. Boer, Zoetermeer

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4