voor |Rampenwagentje de Eerste-Hulpdienst Kooravond in kerk te ALPHEN Seth Gaaikema triomfeerde euwfcest Roode Kruis Leiden ^nningmeester Moens kreeg onderscheiding Zaak instructiebad is in onderzoek 'Heiden - J. Rotteveel overleden UI oomulTNODIGING Jongen (11) uit Zoeterwöude dodelijk verongelukt Gouden plaat voor L.O.I. Surveillancewagen politie in botsing S. Arad spreekt in Rijnsburg Dodelijk getroffen door schot uit geweer Mej. Ooms verlaat Zoeterwoude Agenda voor raad van Voorschoten "KOOPWONINGEN NIET ZWAARDER BELASTEN" LEIDSE COURANT MAANDAG 26 OKTOBER 1970 - Onze stad stond zaterdag in het teken van het Roode at ztt leze] met lan. I •kenjd5' waarvan de Leidse afdeling honderd jaar bestaat. Hoogte- iten waren een door weinig Leidenaars gadegeslagen matineus 's morgens om negen uur eft de overdracht van een ipenwagentje aan de gemeente Legden, bestemd voor de Eerste- Jpdienst. Voor de Roode-Kruismensen was ook de gewestelijke [Hf zélf een hoogtepunt, een dag, die'ter gelegenheid van het eeuw- it van de Leidse afdeling in Leiden werd gehouden. tie) och 1 V£ de afscl ïche doi ms-1 lad d"jlr. Klaasesz, commissaris van de ■liingin in Zuid-Holland, burge- iter Van der Willigen en gewes- djk commandant dr. C. de Groot fcorden tot degenen, die het défilé de mobiele eenheden uit heel Holland afnamen. Dit gebeur- ip het Stationsplein vóór het be- rijdilngkantoor. Het défilé betekende het lfsluiting van de eerste fase van mobiele materieelplan. Het com-, jdo Zuid-Holland gaat zich nu op de tweede fase: uitbrei- van materieel en inrichten van lelplaatsen voor gewonden, het défilé werd de dag voort in de Doelenkazerne. Kring- ;aris Pluygers overhandigde bestuur van de Leidse afdeling voorzittershamer met een oor van dank, waarna hij zich il tot de heer E. Moens richt- lie sinds 1935 bestuurslid van 'deling is geweest en zich als lingmeester zeer verdienstelijk ifroni!* Semaakt- Namens het hoofd- gemofstuur sPeIdde de heer Pluygers /erelfieer Moens het kruis van ver- !ingsBste "P- Da,L van 2.000,- Klaasesz hield een toespraak, •in hij constateerde, dat er nu »1 mogelijk modern materieel ingeschaft; hij hoopte dat dit jreinig mogelijk zal moeten wor- gebruikt. aarnemend voorzitter :nr. J. C. [room voorzitter prof. Gail- verblijft in Amerika deelde van de burgemeester te heb- vernomen, dat het saldo van i0 van de door de jieer Lan ge- gehouden antiekbeurs als feest- henk aan de Leidse afdeling jt overgedragen. Op Zijn beurt g hy hierna formeel het mate- Fwagentje voor de EHD aan de eente over. De burgemeester dit geschenk dankbaar in ont- Jst en overhandigde de voorzit- een enveloppe met inhoud als rage in een voor het clubgebouw Morsweg te installeren koel- :|leter J. C. Bazuin, directeur van lIDEN Op 82-jarige leeftijd is pip, waar hij de laatste zes jaar gewoond, de heer S. J. Rotte- goverleden. Hij is vele jaren «ad- «trateur geweest van de toenma- fchr. HBS, nu lyceum. Zijn maat- ppelijke functie was procuratié- jer bij de Ned. Bank in Leiden, ijiensdagmiddag om 2 uur wordt leer Rotteveel op Heiderust in |h-Rheden begraven. )t Ons Plezier jubileerde DEN Met een feestavond en leden en genodigden van de ,ni1_ tementsvereniging „Tot Ons Ple- de eé-"1 "Den Burcht" het 25-jarig jjjügmgsbestaan herdacht. In zijn den Pmstwoord, in het bijzonder ge- tot de heren A. v. d. Kaay (de k|3 nog in leven zijnde mede-op- ten en van Von^eren (één der Ujjnop bestuursleden), sprak voorzit- idt»nJ' Mder er zijn vreugde over natuidat »TOP'' dij de viering van j. zilveren jubileum zoveel blij- ncclie medeleven ondervindt. een historisch overzicht zei de titter, dat TOP opgericht in jstus 1945 als buurt- en ontspan- svereniging in de z.g. Stadlhou- bela^uurt achter de Maresingel jkse ifaT1 de weinige ontspanningsver en Pgen is, die bestaansrecht ver van 1 en zich nog steeds, mede door meetiiactieve toneel-onderafdeling in imen P^te belangstelling mag verheu- n kl{ ti keur van kleinkunst-artiesten tende medewerking aan deze ding (geslaagde feestavond. laten I wij bijvc ■den 1 seld t' j.en t bijwoning van een •isteni ij Hervormings ^„timenzangavond snel 1 navolging van de bekende volgeherzangavonden, op woensdag eeu^oktober a.s. 's avonds 8 uur in blijkt] Oude Kerk aan de Boulevard 0p A Katwijk aan Zee. De avond pt onder leiding van Ds. J. P. a Roon, Ned. Herv. Pred. met Jdewerking van de heer A. Klok, igatorigj en j^ej Diny Knetsch, solo- De Gez. Herv. en 4 Ger. Evang. Commissie. de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, was ook blij met de rampenwagen, die ook dank zij de goede samenwerking met de brandweer ongetwijfeld van veel nut kan zijn bij verkeersongeluk ken. De mi'ddagbijeenkomst werd be sloten met een samenzijn in de koffiekamer van de Stadsgehoor zaal. Hierna reikte pelotonscomman. dant .dr. W. B. de Heus onderschei dingen uit aan: mej. A. Owel (20 jaar leidster-helpster), mevr. G. v. d. Meer-Valentijn (20 jaar helpster lste klasse), mevr. M. van Duyven- bode-Roodenburg (10 jaar helpster 2de klasse) en mej. A. Spies (10 jaar helpster 3de klasse). Het rampenwagentje voor de EHD, geschenk van de afde ling Leiden van Kruis. ALPHEN Het gereformeerde kerk- en jeugdkoor gaven zaterdag avond in de, vrij goed bezette, Mü- ranathakerk, een zangavond. Paula de Gier dirigeerde, de Gorkumse or ganist Jan Bonefaas begeleidde de koor- en samenzang en speelde, als solist, een Fantaisie van Saint-Saëns en een eigen improvisatie (variatie reeks) over „O God, die droeg ons voorgeslacht". Deze koren, die in de laatste jaren een paar malen van dirigent wissel den, hebben het nu blijkbaar heel goed met de nieuwe en jonge lei ding getroffen. Paula de Gier is mij overigens onbekend, maar haar zorg vuldige behandeling van klank, in tonatie, homogeniteit, beschaving, zuiverheid, uitspraak, dictie, voor dracht en muzikale stijl maakten een uitstekende, véél belovende indruk. Ik merkte tevens op, dat zij, door gaans verwaarloosde (zogenaamde) kleinigheden als de Duitse sjibbolets „st" en „sch" niet had vergeten. Voor de nauwlettende toehoorder is dat een gunstig teken. Op het eerste gezicht leek het pro gramma nogal conventioneel. Dit viel echter eveneens erg mee. Twee psal men (130 en 24) waren goede bewer kingen door Jan Bonefaas van de oorspronkelijke tekst, in 130 afge wisseld met een aantal „kyrie eleison" 's. En de melodieën van, bij voorbeeld, „Jezus, die mijn ziel be mint" en „Zingt nu de macht van Jezus' naam" waren veel mooier en, door eenvoud, treffender dan de ge bruikelijke. Ik noem verder nog Bortniansky's bekende „Du Hirte Is- raëls" en Mendelssohns „Siehe, ioir preisen selig". Al deze liederen klon ken vast gesloten met een natuurlijk stemmen-evenwicht en een muzikaal- sprekende voordracht. In „Halleluja, lof zij Jezus" werd de lofzegging soe- pel-expressief benadrukt. Het kinderkoortje is (nog) maar klein en de bedoelingen kwamen nog niet overtuigend over. Maar ook hier waren de klank en de, wat bevangen, zegging gecultiveerd en zeer beheerst. Een prestatie was de zuivere, correc te zang van de voor kinderen toch moeilijke Engel-Terzett uit Elias („Hebe deine Augen auf"). Ook psalm ZOETERWOUDE -r Zaterdagavond om half acht is dc 11-jarige Tonnie Verhagen dodelijk verongelukt, toen hfj met zjjn fiets op de Nieuwcweg werd gegrepen door een achteropko mende auto, bestuurd door H. de J. uit Zoeterwoud. Vermoedeiyk is hij ook nog gegrepen door een auto uit de richting van het dorp, die op dat moment passeerde en bestuurd werd door een inwoner van Stompwyk. De jongen liep zeer ernstige ver wondingen op o.a. aan het hoofd. Dokter Kortmann, die eerste hulp verleende, liet hem naar het acade misch ziekenhuis in Leiden brengen, waar hij kort na aankomst overleed. Het ongeluk gebeurde ten noorden van het sportcomplex Haasbroek, waar de ouders van het slachtoffer het clubhuis van SJZ beheren. Hij was buiten hun medeweten op de onverlichte Nieuweweg* gaan zoeken naar zijn weggelopen hond, waaraan hij zeer gehecht was. BurserJi ike stand LEIDEN Geboren: Jacob Willem Johan, z. v. J. W. van Buuren en M. van Kranenburg; Jolanda, d. v. P. J. Noordermeer en C. de Lange; Robert Vincenzo, z. v. G. Boem en O. C. T. A. Knijnenburg; Job, z. v. B. Franken en M J. Ie Pair; Jeroen Peter Arjan, z. v. G. de Leeuw en L. K. W. Groe- neveld; Ivonne Wijnanda Adrians, d- v. A. G. M. Schroots en W. C. M. A. Groenen; Monique Jacoba, d. v. G. Blote en J. Filarski Overleden: C. M. B. Berg, 15 dec. 1891, echtgen. van G. Kaptijn; E. J. de Kort, 29 juli 1970, zoon; C. Vlaar- dingerbroek, 25 april 1925, man; A. Tuinhof de Moed, 5 nov. 1903, echt- gen. van J. Marijt; J. dë Jong, 24 aug. 1903, man; M. M. Verduin, 28 juli 1896, vrouw; M. A. van Marrewijk, 23 nov. 1903.-vrouw. Gehuwd: J. Neuteboom en L. A. P. i Strum pel; J. P. A. I. Wanders en P, W. .Huisman. Prijswinnaars markt LEIDEN De marktactie heeft de volgende prijswinnaars opgeleverd: Fiét 128, R. Postma, De Laat de Kan terstraat 39, Leiden; wasmachine fam. Favier, Maredijk 87a; stereorecorder C. A. M. van Duivenvoorde, Mors weg en zilveren kandelaar fam. Voor bij, Leidseweg 416, Voorschoten. Commissaris Klaasesz en burgemeester Van der Willi gen behoorden zaterdag ochtend vroeg tot degenen, die in de .stromende regen het défilé van het Roode Kruis afnamen voor het belasting kantoor. LEIDERDORP Aan de Leidse Onderwijsinstellingen is een gouden plaat uitgereikt, een onderscheiding die doorgaans alleen vertegenwoor digers van de lichte muze ten deel valt. De LOI kreeg de plaat ter gele genheid van de honderdduizendste grammofoonplaat, die in het kader van een talencursus werd uitgegeven. LEIDEN Vanmorgen omstreeks 5 uur had een aanrijding plaats op de kruising bij het Schuttersveld. Een 44-jarige inwoner uit Waddinxveen verleende geen voorrang met zijn auto aan een 28-jarige automobilist. Beide auto's werden» zwaar bescha digd. De Leidenaar liep een hoofd wond op. Een surveillancewagen van de Leidse politie, die uitrukte, kwam bij de De Gijselaarsbank in botsing met twee bromfietsers, die in verboden rijrichting de Breestraat uitkwamen. Politiewagen en bromfietsen werden zwaar beschadigd. ZOETERWOUDE Woensdag avond om acht uur houdt de stich ting Oud Zoeterwoude een bijeen komst in De drie eendjes" aan de Hoge Rijndijk. Drs. H. Sarfaty, pro vinciaal archeoloog van Zuid-Holland, zal 'n causerie verzorgen over „Zwie- ten en de archeologie". Drs. Sarfaty is met de geschiedenis van het kas teel Zwieten, dat ter hoogte van de Weipoort heeft gestaan, heel bekend. Leiderdorpse bridgeclub LEIDERDORP Uitslagen ronden 1 tot en met 10: Groep Rood: 1 Van Kins-Rebel 810 p., 2 echtpaar Tijssen 791, 3 Lenaers-Schutte 786; 4 De Jong- Van den Kommer 765; 5 Bos-Van Leeu wen 747; 6 Jans-Van Zonneveld 727. 7 echtpaar Danz 723; 8 mevrouw en heer H de Vrind 720; 9/10 mejuffrouw en heer A de Yrind 699; 9/10 echtpaar Wessels 699; 11/12 echtpaar Van Kla veren 685; 11/12 Tijssen-De Winter 685; 13 Van Gelder-De Jong 679; 14 Kars- tens-Pieters 564. Groep Groen: 1 Van der Bijl-Sijpe- steyn 807; 2 echtpaar Den Hartog 803; 3 mevrouw Schutte-heer Jans 759; 4 echtpaar Van der Pool 742; 5 echtpaar Hollander 741; 6 echtpaar Bezemer 724; 7 Van Berge Henegouwen-Helversteyn .722; 8 De Haas-Pouw 721; 9/10 Bos-Van der Bijl 700; 9/10 echtpaar Zwanen burg 700; 11 echtpaar Middelburg 696; 12 Hoogervorst-Van der Vliet 694; 13 De Koning-Van Zonneveld 662; 14 De Haas-Pouw 609. Groep Zwart: 1 echtpaar Verduin 807; 2 Blansjaar-Pul 797; 3 Kengen- Van Wel 780; 4 Slegtenhorst-Weide- man 752; 5 Karstens jr-Karstens jr 744; 6 Van Schendel-Stokhuyzen 738; 7 echtpaar Kruts 728; 8 echtpaar Bloe men 724; 9 Veldhuyzen-Van Vliet 716; 10 echtpaar Swart 686; 11 Latour-Her- mans 675; 12 Cunaeus-Van den Kom mer 670; 13 Van den Brink-Noorman 660; 14 echtpaar Raap 603. Iioog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Dinsdag, 27 oktober: hoog water 1.32 en 13.51; laag water 9.37 en 21.46. VOORSCHOTEN Op vragen van de Prot.-Christ. groep en D '66 naar aanleiding van de sluiting van het instructiebad delen b. en w. mee nog steeds te verwachten, dat het op 2 november zal worden heropend. B. en W. bevestigen, dat het ook in 1968 twee maanden gesloten is ge weest (twee jaar na de opening) voor herstelwerkzaamheden aan het eerste en tweede plafond en dat deze voorzieningen nu worden aan gebracht 'in de bijgebouwen, terwijl ook enige bouwkundige voorzienin gen worden -getroffen zoals tegel vloeren en kuip. Naar de oorzaken van de gebreken is een onderzoek gaande.- B. en W. achten het niet juist over de schuldvraag publiek rechtelijk mededelingen te .doen zo- RIJNSBURG Het genootschap NederlandIsraël houdt morgen avond acht uur in de zaal van de chr. lagere tuinbouwschool aan dc Spino- zalaan een bijeenkomst. Spreker zal zyn de heer S. Arad, ambassadeur van Israël te Den Haag. Er bestaat gelegenheid voor discus sie. Dit bezoek van de heer Arad is voor een ieder in de omgeving van Rynsburg een unieke gelegenheid be ter over de Israëlische problematiek geïnformeerd te worden. lang het onderzoek niet is afgeslo ten. De architect van het bad is ook betrokken bij plannen tot uitbreiding van de Willibrordschool en het ont werpen van een schetsplan voor de restauratie van Ambachtshuis en Baljuwhuis. B. en W. delen tevens mee, dat het aantal bezoekers van het in structieve bad gemiddeld per week ligt tussen de 2900 en 3100, zowel in de zomer als in de winter. Hier bij zijn begrepen 1900 bezoekers voor schoolzwemmen. Grond in Voorschoten 50.000 goedkoper VOORSCHOTEN Het raadslid J. Zandee (P.C.) heeft B. en W. ge vraagd of de berichten juist zijn, dat de gemeente 50.000,ofwel 12J heeft laten vallen op de aan vankelijke prijs van een stuk grond aan de Schoolstraat voor een wa renhuis voor de Algemene Winke liersvereniging. B. en W. bevestigen deze vraag en stellen, dat de voor waarde bij de reductie is, dat het winkelproject in overleg met de Al gemene Winkeliersvereniging Voor schoten zal worden bestemd voor de plaatselijke middenstand. De aan vraag om vergunning tot de bouw van het winkelproject is nu in be handeling. 24 (Bonefaas) en Brahms' Wiegenlied klonken heel precies. Wat meer soe pelheid en muzikale bewogenheid zijn bij dit (hopelijk nog sterk groei ende) koortje wel gewenst. Het is ook te hopen, dat het grote koor deze reeds bereikte kwaliteit zal kunnen handhaven en zelfs nog verbeteren. Jan Bonefaas begeleidde over 't al gemeen bekwaam, nu en dan wel wat te hard en niet zelden minder gebonden dan het koor. Zijn eigen improvisatie schatte ik hoger dan de niet belangrijke fantaisie van Saint- Saëns. Ook het publiek mocht enkele ke ren zingen (psalm 75, 150 op de oude berijming en gezang 147), samen en afwisselend met de stijlvolle koor zang. JOHAN VAN WOLFSWINKEL TER AAR Zaterdagmiddag is de 29-jarige Theo Koeleman uit Nieuwveen dodelijk getroffen door een schot uit een geweer. Hy was gaan vissen in het water achter de Gccrwcg. Het geweer had hy by zich, met welke bedoeling is niet bekend. Door nog onbekende oor zaak is het geladen wapen afgegaan; de kogel trof de heer Koeleman in zyn buik. Omwonenden waarschuw den dokter Quartel, die slechts de dood kon constateren. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. ZOETERWOUDE Mej. P. M. C. Ooms, maatsch. werkster gaat per 1 november de stichting Maatsch- Werk ZoeterwoudeHazerswoude verlaten. Ruim dertien jaar heeft zij zich be ijverd voor het maatschappelijk werk incl. gezin- en bejaardenzorg. Zij gaf de stoot tot het georgani seerde maatschappelijk werk in Zoe terwoude. Mej. Ooms zal een func tie gaan bekleden bij de Haagse Schooladviesdienst. Zij houdt vrijdag 30 oktober 's-avonds van 89 uur een afscheidsbijeenkomst in het voor malige Witgele-kruisgebouw, Hoge Rijndijk 249, Leiden. Over opvolging van mej. Ooms be raadt het bestuur zich nog. Geen openbaarheid van commissievergaderingen VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders vinden, dat het niet in het belang van een zorgvuldige en evenwichtige bestuursvoorbereiding is de vaste commissies van bijstand in het openbaar te laten vergaderen. Tot deze conclusie komen b. en w. in het slot van hun uitvoerige nota over de openbaarheid van commissiever gaderingen. B. en W. zijn voor een zo groot mogelijke openheid in het bestuur en zien geen bezwaar tegen het openbaar maken van de functio nele commissies (deze zijn openbaar). Maar zij zijn tegenstander van open baarheid van de commissies van bij stand en advies. Deze commissies zijn geen politieke afspiegeling van de gemeenteraad en bij de openbaarheid zouden deze commissievergaderingen de raadsvergadering uithollen.. VOORSCHOTEN e De gemeen teraad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt: nota in zake jle openbaarheid van commis sie-vergaderingen; aanbieding van nieuwe richtlijnen voor inschrijving als woningbehoevende en verdeling van woonruimte; verbetering van woningen en woonbuurten; aan- en verkopen van perceeltjes grond in Noord-Hofland; bouwrijpmaken van grond ten behoeve van de bouw van de Mariaschool en liet beschikbaar stellen van een krediet voor de uit voering van de lste fase van de ver plaatsing van de volkstuinen; onder hands aanbesteden van werkzaam heden ter verbetering van de Essen- laan; verkopen van een woningwet woning;; verbetering van de verlich ting op een gedeelte van de Leidse weg; subsidiëring avond-h.b.s. Cabaret in Nabij ALPHEN In gebouw Nabij bracht de cabaretgroep Don Quis- hocking zaterdagavond het pro gramma Kinderen en militairen half geld. De groep heeft via de televisie al enige bekendheid gekregen. En de ongeveer 150 aanwezigen zullen beslist geen spijt hebben gehad van de kennismaking met Anke Groot, George Groot, Fred Florusse, Jac ques Klöters en Pieter van Empe- len. De avond stond onder auspiciën van de Culturele Raad. LEIDEN Een stampvolle schouw burg er moesten zelfs tientallen mensen worden teleurgesteld vormde zaterdagavond een dankbaar publiek voor een overrompelende Seth Gaaikema. Zijn optreden ken merkte zich door een eigen sttfl en onverbeteiyke taalgrapjes. Dc manier, waarop hy zyn liedjes bracht, maak te van hem een der groten van het Nederlandse cabaret. De Blue Dia monds hegeleidden hem en Sylvia Alberts en Riet Hcnius werkten mee als zangeres aan dit programma „Tien miljoen geboden". De „Groningse domineeszoon" een zo langzamerhand afgezaagde be titeling van deze cabaretier ver loochende zyn afkomst niet. Zyn lied jes als „Hay" en „Stcenwykerwold" déden het en ..Nooit meer doen" werd een geweldige meezinger. De „Tien geboden" vormden na dc pauze een hoogtepunt. Twee Gedeputeerden over heffing opcenten: (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Gedeputeerden N. van der Brugge (ARP) en Van der Zande (WD) zijn het op het moment nog niet eens met de heffing van tien opcenten op de grondbelasting om het provinciale begrotingstekort te dekken. De heer Van der Brugge zei vanmorgen op een persconferentie, dat deze heffing steeds was gereser veerd voor de afbouw van het Pro vinciehuis. „Het tekort op de begro ting kan worden gedekt, omdat de provincie nog grote reserves heeft. Twee jaar geleden hadden we zelfs een overschot van f 2,5 miljoen en binnenkort verwacht ik een inko mensverbetering van f 4 miljoen. Niet de begroting, maar de rekening over 1971 zal moeten uitwijzen, of de provincie deze tien opcenten nodig heeft", aldus de Gedeputeerden. Zij meenden, dat het onjuist zou zijn die genen, die door de woningnood ge dwongen waren ten koste van veel offers een eigen huis te kopen, nu zwaarder te gaan belasten. „Het is psychologisch niet juist om deze be volkingsgroep nog eens extra te belasten". Gedeputeerde Van der Zande zei, dat er op nationaal niveau plannen zijn ingediend om de grondbelasting het komende jaar af te schaffen. „Dan zou de provincie slechits één jaar lang profijt kunnen trekken van de voorgestelde heffing". Beide Ge deputeerden hebben daarom hun stem voorbehouden aan dit punt van de provinciale begroting. Cantatedienst in de Katwijkse Vredeskerk KATWIJK AAN ZEE Gister avond woonde ik met veel genoegen een cantate-dienst in de gerefor meerde Vredeskerk bij. Weliswaar heeft men hier al lang de gewoonte, eens per maand, beurtelings in de Vredes- en Triumfatorkerk een bij zondere avonddienst te houden," maar de inpassing van een cantate in de liturgie betekende toch iets nieuws, ook voor Katwijk. Het was een ex periment, vertelde mij één van de commissieleden Welnu, dan is dit rondom geslaagd. De belangstelling was groot en de dienst zélf even wichtig en waardig. Ds. D. H. Elderman preekte over Johannes 15 vers 11: „Dit heb ik tot u gesproken, opdat mijn blijdschap in U zij en Uw blijdschap vervuld worde". De gezongen psalmen en gezangen waren hier geheel mee in overeenstemming. Ook de cantate „Jesu, meine Freude" (eigenlijk een partita, een variatiereeks van de zes coupletten) van Dietrich Buxte- hude, is vol van die blijdschap. Ds. Elderman merkte in zyn preek op, dat de dichter Johann Franck deze geloofsblijde tekst juist geschreven had tijdens de bloedige dertigjarige oorlog. Het Gereformeerd Kerkkoor van Oegstgeest, een sopraan en een bas, de organist J. Roosendaal en enkele leden van het Leids Jeugd-Kamer orkest verzorgden, onder leiding van de heer B. Tofoé, de uitvoering. In de dienst was een doopsbedie- ning opgenomen. De gemeente zong ook de geloofsbelijdenis, bad geza menlijk het Onze Vader en besloot met het Ere zij de Vader en de Zoon. Joh. van W. Woonwagens blijven aan Oude-Meijé-kruising NIEUWKOOP Tegen het besluit van de gemeenteraad tot het inrich ten van een standplaats voor woon wagens aan de Oude Meije-kruising hebben verscheidene inwoners be zwaar aangetekend. De bewoners merken op dat dit gebied een agrarische bestemming heeft. De brede bermen zijn aange legd voor dagrecreatie, die in dit ge bied druk wordt beoefend. Door de inrichting van deze standplaats wordt het landschapsschoon bijzonder ge schaad en tevens het uitzicht voor het verkeer op dit kruispunt belem merd, zeggen de bewoners. Ook is de ligging zo dat van politietoezicht geen sprake kan zijn. Verder voert men aan dat aan de Oude Meije een proefboerderij is gelegen en vreest men dat de woonwagenbewoners, ge zien hup manier van leven, de proe ven zullen verstoren. Van de zijde van B. en W. wordt opgemerkt dat alleen de voorzitter van het college een besluit tot ver nietiging kan voordragen wanneer dit naar zijn oordeel in strijd is met de wet of het algemeen belang. Van deze argumenten is in dit geval vol gens het college geen sprake. Aangezien de raad volgens de wet heeft gehandeld en intussen de toe stemming van G.S. is afgekomen, kan het besluit niet worden ingetrokken. Nog niet overal de vierhonderd gulden RIJNSBURG In de kantine van veiling Flora kwam de afd. Ryns- burg van het handelsbank- en ver zekeringwezen byeen. Aan de heer D. Zandbergen, die wegens een an dere werkkring als secretaris moest bedanken, werd dank gebracht voor het werk, dat hy had gedaan. De 400 gulden is nog niet overal rond, maar voorzover het het personeel van Flora betreft, werd later op de avond meegedeeld, dat het in orde was gekomen. De afdeling telt 93 leden. De heer A. van Wolferen kreeg uit handen van de voorzitter het gouden CNV- insigne wegens een onafgebroken lidmaatschap van 25 jaar. In het be stuur werden de heren D. Hogewo- ning en J. Floor gekozen. KATWIJK AAN ZEE Ds. J. C. van Hunnik te Katwijk aan Zee heeft een beroep ontvangen van de Her vormde Gemeente te Ermelo (in de vacature van ds. Rothfusz).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3