li m Het ondeugende en toch ook dappere elfje GOTTERDAMMERUNGOP DGG w it Jarigen Fie Carelsen vertelt BOEK - gespecialiseerd - BOEK Goed geboekt ZATPRDAG 24 OKTOBER 1970 *t Is heel stil in het bos. Je hoort alleen het ruisen van de bomen en het vallen van de dorre bladeren. Want het is herfst en dan ligt de grond bezaaid met bladeren en ook zijn er dan veel paddestoelen. In het midden van het bos staat een héle grote padde stoel met er omheen een hele boel kleinere. In die grote paddestoel dat te de mooiste van het bos woont de elfenkoningin. Binnen zijn er grote zalen en kamers en in een van de zalen staat de troon. Het is een prachtige troon met een elfenwapen van goud en rood fluweel boven de stoel. Op de troon zit de koningin, ze regeert haar „land" goed en de elfen en kabouters houden veel van haar. De koningin ziet er al even mooi uit als haar paleis. Ze heeft een wijde kan ten jurk aan. afgezet met gou den biesjes. Haar schoenen zijn van de mooiste en beste blade ren uit het bos gemaakt. Maar nu let de koningin niet op haar mooie kleren. Ze zit diep na te denken, want ze heeft een moeilijk probleem. In het bos woont een ondeugend elfje. Ze haalt nogal eens kat- tekwaad uit en daarom heet ze ook Rakker. Nu heeft ze eikel tjes weggehaald bij de beste knecht van de koningin, Pinkel tje en daarvoor zit ze in de ge vangenis. De koningin zit te bedenken wat voor straf ze Rakker moet geven. Ze houdt veel van Rak ker, maar die moet nu toch maar 's straf hebben. Wacht, ze weet wat. Ze drukt op een knopje bij haar troon en even later verschijnt Pinkeltje. „Pinkeltje", zegt ze. „roep al mijn raadsleden voor een spoedvergadering bij elkaar. Ze moeten hun werk maar even la ten liggen want dit heeft haast." „Ja. koningin, ik zal het da- INEKE VAN GENT ZELF MAAKTE DIT VERHAALTJE delijk doen", zegt Pinkeltje, buigt en verdwijnt weer even snel als hij gekomen is. Even later \vordt er op de deur geklopt en komen de raadsleden binnen met grote puntmutsen op en zwarte jassen aan. Ze maken een buiging voor de koningin. De oudste zegt: „Hooggeachte koningin, kunnen uw dienaren iets voor u doen? Wij lossen graag uw problemen op." „Ja", zegt de koningin, „gaat u zitten" en zij begint te spre ken. „Geachte heren, u weet dat onze Rakker in de kabouterge vangenis zit en straf moet heb ben. Maar welké straf? Ik heb nu wat bedacht en wil graag horen wat u ervan vindt. Als we al onze schoenen eens door Rakker laten poetsen. Er wonen 130 kabouters en elfen in het bos. Ieder heeft denk ik wel twee paar schoenen, een paar voor het werk en een paar voor de zondag. Dat is dus bij elkaar 260 paar schoenen en van mij zelf er nog vijftien bij, dat wordt dan 275 paar. Zou dat geen straf zijn?" Ja, dat vinden de raadsleden ook en zo wordt besloten. wordt vervolgd. Dag meisjes en jongens, Hoe is het in de herfstvakantie geweest? Hebben jullie je nog een beetje kunnen vermaken? Het weer was niet zo best, hè? Koud en winderig. Maar alia, jullie zijn riet van suiker, 'n dikke trui en lange broek en je kunt best naar huiten. Jan Haitsma zou een fietstocht gaan maken met drie vrienden. Ie dat nog doorgegaan, Jan? Dan was het wel flink trappen tegen de wind In. Jenneke Uithol* ging logeren bij haar broer. Fijn geweest, Jenneke? Cora Wolvers moest huiswerk ma ken in de vakantie! Dat is niet zo leuk. Maar Ja. je wilt natuurlijk graag een hoog cijfer halen voor het proefwerk. Is het herfstbakje mooi geworden? Fijn dat je nu een eigen kamer hebt. Van Maaike van Deuren den Hol lander en Ina Brussen was er ook weer eens een briefje. Jij zult wel veel werk hebben voor school, dat kan ik best begrijpen. Ina. Tante Chris houdt ook veel van lezen. Marianne Maliepaard en Elly den Ouden beschreven de kleuren van hun poncho en Marianne heeft ook nog een nieuwe jurk gekregen. Leuk dat je kaarten naar de jarigen hebt gestuurd, Elly. Jullie hebben een groot gezin. Con- ny den Hollander. Mooi verdeeld hoor, vier meisjes en vier jongens. Wat zal je moeder het druk heb ben. Jij hebt een prijs gewonnen voor je tuin. Rob Bokhorst. Je hebt er ze ker erg goed voor gezorgd. Gaat het weer goed met je. Adrie Kroon. Ja. dat is leuk. uit het zie kenhuis komen en veel cadeautjes krijgen. Wat woon jij fijn dicht bij zee. An neke Diteweg. Je hebt het goed naar je zin op school, hè? Was het gezellig op de verjaardag van je zusje? Reglna en Coraline Zonne- berg en Nico Leenman hadden hun oplossing vers'rerd met een teke- Zou de dolfijn bang zijn voor een natte neus? Of zou hij, net als jullie, ook graag een mooi kledingstuk aan willen hebben? Wat denken jullie? ringetje en Kees Bregman met een elgbA uitvinding. Knap hoor. Meisjes en jongens, nu heb ik nog iets naars te vertellen. Weet je wel dat ik jullie vorige week schreef over Marieke Loomans? Dat blijkt helemaal niet waar te zijn. Arianne Krüger had het adres van dat meisje in een tijdschrift gelezen en was daar zo mee begaan dat ze het leuk vond als jjllie haar ook eend een kaart stuurden. Maar nu heeft zij van dat tijdschrift bericht gekregen dat het voor de grap door iemand zomaar was opgege ven. Wat een nare geschiedenis, hè. Ook erg vervelend voor dat meisje, want zij kan er niets aan doen. Dus jullie weten het, je hoeft geen kaarten te sturen. En volgende week moeten jullie weer naar school. Sterkte hoor, probeer het zo goed mogelijk te doen, maar ik hoop dat je toch nog Vijf minuutjes over hebt voor tante Chris. Dag, veel groeten van tante Chris Prijswinnaars Cora Wolvers in Moordrecht en Leunie van Duyn in Noordwjjk hebben een prijs gewonnen. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. 27 okt. Wim Epker. Omloopdijk 38. Rotterdam, 9 jaar; Adri Korevaar, Dorpsweg 101, Hoornaar. 11 jaar; Arie van Kuljk, Beethoven- laan 189, Leiden, 7 jaar. 28 okt. Frans Beurmanfer, Saladijn- pad 1, Rotterdam, 12 jaar; Cobie Hofland. Vredebest- laan 54. Poeldijk, 12 jaar. 30 okt. Marius de Jong, "tWoud 19, Schiplulden, 8 jaar; Ciska Krug, P. Potterstraat 12, Maassluis, 11 jaar. 31 okt. Dick v. d. Kaay, Blauw bek 8a, Maasdijk, 8 jaar; Caroby van Oostende, Thorbeckestraat 5, Katwijk aan Zee, 10 jaar. Puzzeloplossing Jongensnamen: Bram, Gert en Henk. Meisjesnamen: Olga en Loes. Welke voet heeft geen tenen? Welke ring wordt opgegeten? Wat een brand, jon gens. De brandweer mannen zijn druk in de weer met blussen. Dikke rookwolken ko men uit de getallen zestig, vijftig, elf, vijf, zes en twee en de von ken zijn letters gewor den. Maar wat moeten jullie daar nu mee doen? De vonken do ven. Daar bedoel ik mee de letters wegschrappen die in de getallen voor komen. Bijv. de v van vijftig, de zes van zes tig enz. Er blijven dan een paar letters over die de naam vormen van een apparaat, dat ook bij de brandweer voorkomt. Veel succes. Graag het woord op een briefkaart of iii een gezellig briefje vóór dinsdag 27 oktober op sturen aan tante Chris. Fie Carelsen, tachtig jaar gewor den, heeft haar vele herinneringen aan het Nederlandse toneelleven In een smaakvol uitgegeven boek op schrift gesteld: „Ik heb ze ge kend", noemt ze haar boek en met „ze" bedoelt ze de vele coryfeeën der vaderlandse planken onder wie en met wie zij vele jaren heeft gespeeld. Haar herinneringen begint zij met een Opstel gewijd aan Louis Bouwmeester en Jean-Louis Pisuis- se: de eerste was haar grote „oom" de tweede gedurende tien Jaar haar echtgenoot, Daarna wordt Frits Bouwmeester geëerd en dan volgen: Theo Mann-Bouwmeester, Henri Chrispijn, Jan Musch, Sophie de Vries, Willem Royaards, Eduard Verkade, De Lobo's (David Lobo en Greetje Lobo-Braakensiek, die In "26 bij een spoorwegongeluk bi] Lelden om het leven kwamen), Ma rie van Eijsden-Vink en Alida Tar- taud-Klein, Cor Ruys, Cees Laseur. Louis Gimberg, Cor van der Lugt- Melsert en tenslotte: Zij, die ik niet heb gekend en dat zijn vele beroemde namen, die zij wel heeft zien spelen, maar met wie zij nooit samen op de planken heeft ge staan. Het boek. dat in een prettige sympathieke toon geschreven is. geeft en passant heel wat histori sche inlichtingen over het toneel in ons land. Uitgever Ad. M. C. Stok heeft het boek van 60 authentieke foto's voorzien en een proloog geschre ven, terwijl ook Johan Fabrlcius en Cor van der Lugt-Melsert met in leidende bijdragen aanwezig zijn. Voor toneelliefhebbers een rijk bezit dit sympathieke, waardevolle boek van een groot actrice. Ev. G. Herbert vori Karajan startte in 1967 met de Salzburger Osternfestspiele, met het plan Wagners belangrijkste dramatische werken op de plaat vast te leggen. Na vier jaren is nu de tweede integrale opname van „Der Ring des Nibelungen" afgesloten met „Götterdamme- rung", DGG 2561 001/6 stereo. In tegenstelling tot de eerst uitgekomèn „Dec- ca"-Ring van George Solti zingen op de thans ver schenen serie van 19 platen slechts weinig solisten uit Bayreuth. Von Karajan liet voor de hoofdrollen zijn keus vallen op de tot voor enkele jaren nog onbe kende Helga Dernesch (Brünhilde) en Helge Brilioth. Hun duet in het voorspel is een stralende voortzetting van het slot-duet in „Siegfried". Andere medewerkenden zijn: Thomas Stewart (Gunther), wiens stem beter aangepast is aan deze rol. dan aan die van de Wanderer in „Siegfried". Zoltèn Kelémen fascineert evenals in voorgaande de len als Albericht; naast Gustav Neidllnger blijft hij tot op heden onovertroffen. Hetzelfde geldt voor Gundula Janowitz, die in „Die Walküre" reeds Sleglinde zong en nu met haar welluidende stem op overtuigende wijze de Gutrune vertolkt. Karl Ridderbusch (Fafner in „Das Rheingold" en „Siegfried") heeft een prachtige diepe bas, maar juist hierdoor kan hij zich moeilijk identificeren met de sinistere Hagen, die om een ietwat logge en zware stem vraagt (stemtype Jozef Greindl). Christa Ludwig zingt in haar dubbelrol bijzonder fraai de korte maar moeilijke partij van Waltraute en die van de tweede Norn. De overige kleine rollen worden op voortreffelijke wijze vertolkt door Lili Chookasian, Catherina Li-, gendza, Liselotte Rebmann, Edda Moser en Anna Reynolds. Het meest treffen in deze opnamen het voorspel en de orkestrale „Siegfrieds Rheinfahrt", de dialoog tussen Alberich en diens zoon Hagen (1e scène. 2e akte) en de sublieme 3e akte. Het koor der „Deutsche Oper Berlin" wellicht een der beste operakoren van Westeuropa, ingestu deerd door Walter Hagen-Groll, zingt met grote preci sie en zuiverheid de verspreide koorfragmenten. De zes platen zijn tegen intekenprijs verkrijgbaar In een fraaie cassette. Een omvangrijk tekstboek, met foto's van de medewerkers en belangrijke infor matieve artikelen betreffende Inhoud en interpretatie is ingesloten. Michael Brett Kill jij of kill ik?' detectiveverhaal. Uitg. Bruna. Utrecht. 159 blz.. f 2,75. Nicolas Freeling: Criminele con versatie, politieroman. Uitg. Bruna. Utrecht. 160 blz., f 2.75. Michael Brett: Een man een man, een moord een moord, de tectiveverhaal. Uitg. Bruna, Utrecht, 156 blz., f2,75 Seam Bourke: Wanted, de ont snapping van George Blake. Uitg. Bruna. Utrecht. 290 blz., 14,50. J G. Ballard: Doodlopend strand, science fiction. Uitg. Meu- lenhoff. Amsterdam. 189 blz, f 3.50. Th. M. Disch: Kamp Concentra tie, science fiction. Uitg. Meulen- hoff. Amsterdam, 192 blz., f 3,50. R. A. Heinlein: Het pad van de roem, science fiction. Uitg. Meu- lenhoff, Amsterdam, 286 blz., f 5 - SLALOM Roger North vertelt het verhaal van zijn jongelingsjaren in de ro man Slalom, een aardige titel, die de schrijver Anthony Glyn liet slaan op het feit dat hij bij het zoeken van zijn vJeg door het le ven nogal wat heen en weer wordt geslingerd tussen de ambities van een oom en een peetvader en zijn genegenheid voor een aantal vrou- wert. Smidje Verholen en de rare alchimist Smidje Verholen had tamelijk veel moeite met het terugvinden van zijn herberg, want hij was in deze streek nu eenmaal onbe kend en liep dus telkens de verkeerde kant op. Behulpzame boeren wezen hem echter telkens weer de weg en zo bereikte hij eindelijk de plaats, waar hij moest zijn. De duisternis was intus sen ingevallen, -de maan was aan de hemel verschenen en het was dus licht genoeg om de weg te vinden. En ja hoor, daar doemde tenslotte de herberg met zijn verlichte vensters voor hem op. Geroezemoes, van stemmen klonk door de openstaande ramen naar buiten en eentje daarvan herkende de smid maar al te goed als die van professor Nosco. „Een schurk is hij! Een misdadiger, die zogenaamde smidje Verholen!" riep Nosco uit. De smid schrok ervan. „Gompie...," mompelde hij. „Daar is hij ook al bezig mij in de herberg zwart te maken! Hij schijnt werkelijk te denken, dat ik de Kludde ben!" De smid gluurde door een venster naar binnen en besloot'even te luisteren. Duidelijk zag hij Nosco. staan, boer Krelis, de herbergier en nog een vierde man, die hij' niet kende. „Foj, foj, foj," zei boer Krelis. „Smidje Verholen zou de Kludde weeze? Ik geleuf er niks van, met permissie. Het leek mien zo'n keurig nette man! Maar éh.„. hoe kan hij de Kludde nou weeze? Toen ik gisterenavond hard uut het Knekelwoud hier naar binnen kwam rennen, toen zat die Verholen al hier in de gelagkamer. En je weet, dat ik was weggelopen veur de Zwarte Kludde in het bos. Die manskerel kan tooh niet tegelijk in het bos en in de herberg zitten?" Professor Nosco lachte fijntjes en zei: „Krelis, Krelis! Als die Kludde maar een héél klein beetje harder had gelopen dan jij, dan was hij hier net even voor jou binnenge komen. Waar of niet?" „Jao, jao, da's waar," bromde boer Krelis. ..Welnu." vervolgde professor Nosco. „Vraag dan maar eens aan de waard hoe lang die mooie meneer Kludde-Verholen hier al was voor jij binnenkwam....'/ L. J. Daventry: Een man die di bel deed, science fiction. Meulenhoff. Amsterdam, 191 f 3.50. A. M de Jong: De wereldi van Bulletje en Bonestaak, de len drie en vier. van de o roemruchte stripverhalen met kostelijke prentjes van G Raemdonck. Uitg. De Arbeiden pers. Amsterdam, per deel 89 blz f 5,90. Procopius. Geheime geschied nis van Byzantium, uit de zes< eeuw (oorspronkelijke titel: Ane dota). Uitg. De Arbeiderspers, Ai sterdam, 178 blz., f 12,50. Claire en William Russell: Api en mensen, over de escalatie het geweld. Uitg. De Arbeide pers. Amsterdam, 343 blz. f 17, Cor Docter: Koude vrouw Kralingen, politieroman. Uitg. W Rotterdam,191 blz.. ƒ9,50 Jozef Deleu: Nachtwerk, gedic ten Uitg. Standaard Uitgeve Antwerpen, f 13,90. Zestien fotografen met hun w< en interviews van Hanneke Me rum Terwogt in: Vrouwen van 'A sterdam, groot platenboek. Uitg. J. van Veen, Amsterdam, 9,90. H° loogle e Am Ie lee wee j over of eei reel m Is een Als Roger Eton (niet helemaal) heeft hij al zijn overvloedige zelfvertrouwen nodig om zich tijdens zijn „slalom" op de been te houden, maar een echte val tijdens een wintersport vakantie brengt hem' tenslotte op de juiste weg. Het boek biedt onderhoudende leeskost, maar mag bepaald niet gerangschikt worden onder litera tuur, daarvoor is het te summier van taalgebruik. (Uitg. Leopold. Den Haag. 301 blz.. f 21.90) De meest verkochte boeken ren in september: 1. C. Hülsenbeck, Jan Louma „Op Anton Oskamp: Het rode boelficht t voor scholieren (Bruna, 2,50). 2. Harvey Cox: Het narrenfe^ (Ambo, ƒ9,75). 3. Treeske Blase er. Annei Hohmann Plant-aardighedj (Ploegsma, 8,90). 4. Han Fortmann. Oosterse R| naissance (Ambo, 5.50). 5. J. L. Klink: Kind en gelok (Ambo, ƒ12,50). 6. Ina Boudier-Bakker: De I op de deur (Bosch KeunirJ ƒ12.90). 7. Peter Vos: Beestenkwarf (Thomas Rap, 6.-). 8. Jan Wolkers- Turks fruit (Mef lenhoff Nederland, 8,50). 9. W. H. van de Pol: Het vooi bestaan van kerk en christend<£ (Romen, 17,50). 10 Juliana ƒ19,50). regina (Hollandjen m< Winesburg, Ohio R" ang Jet be dat Sherwood Anderson was In tijd een baanbrekend, modi1 schrijver, die de dingen bij naam durfde noemen. Toch hebtt" 1 zijn werken niet de wereldbelar, „Als stelling genoten, die zij verdiendaar di Leopold, Den Haag heeft nu efe aan van zijn belangrijkste boeken, Van le\ nesburg Ohio, dat in 1919 vjguur scheen, in vertaling van Ruth Wikkeli herdrukt. roet. 5 Het is een samenhangende bpnerei del verhalen over het leven in en prij: kleine provinciestad, waarin nil„De wordt verhuld over hun godsdienlngen beleving, zelfzucht, verwrongenhfijsgei en liefdeleven, hun goede en h kwade, kleinsteedse eigenschg^^i pen. Het boek heeft een karakl van de beproefde, rustig-vertj lende streekroman en voor liefh^^ bers van dit genre is het eens heel iets anders", vooral t J de situatietekening van Amerika®^^ leven van een halve eeuw geledf (229 blz., 16.90) Frank jan) i Vlaa Vanavond te lien Ned. I VARA 7.04 uur Lucy show. 9.30 uur Koning Klant. 8.20 uur Mies Bouwman in de quiz „Een van de acht". 10.50 uur Ironside: Tom Day tons terugkeer. Ned. 2 EO en NCRV 7.04 uur Koor en samenzang in Scheveningen, daar na „De professor en de profeten". 8.20 uur aflevering „De regels van het spel": Het manuscript. 9.30 uur Havenpromenadeconcert Rotterdam deel 2. 10.00 uur nieuwe serie Actie, daarna zang uit Bols- ward. Vanavond te horen Hilversum I KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Studentencabaret. 10.42 uur Goal. sport en muziek. Hilversum II VARA 8.05 uur Opera- en operetteconcert 8.55 uur klassieke platen. 10.40 uur Drie-ster. 11.15 uur liedjesprogramma. RADIO VANAVOND (ZATERDAG 24 OKT.) Hilversum J, 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 (S) De' Springplank: jonge artiesten met orkestbe geleiding. 19.30 (S) Volksmu ziek. 20.00 verzoekplatenpro gramma. 22.00 Studentenkaba- ret. 22.23 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 (S) Muzikaal sportpro gramma met kommentaren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 Nou, en.. satirisch programma i 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-192Soperamuziek (opn.) 20.05 (S) Promenade orkest en zancsollsten. 20.55 (S) Klassieke kamermuziek (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Drie-ster: licht programma. 23.15 (Si Licht muziekprogramma. 23.40 <S) Moleculen: gitaar en zang. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars STER: '8 51 (K) Reclame. NOS:! 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 <Ki Reclame. VARA: 19.04 (Ki i Hier is Lucy. TV-serie. 19 301 Kon:ng Klant STER: 19.55 (Ki Reclame. NOS: 20 00 (K) Jour- na?! STER: 20 15 (K) Reclame. VARA: 20.00 Een van de ach*.. I auizproBra-iima. 22 00 (K) Iron-1 I side. TV-film 22 50 Achter het, j Nieuws. NOS: 23.15-23.20 (K) 1 1 Journaal Nederland II. NOS: '.8 45 (Kt De Woefs en de Lamaars STER: *8.51 (K) Reclame NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19 00 KI Reclame EO 19 04 (Ki Koor- en Samenzang 19.20 (K> De professor en de profeten.! gesprekken over de Bijbelprofetieën. 1947 Nader bekeken. STER: 19.55 <K) Re clame NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 <K) Reclame. NCRV: 20.20 (K) De regels van het spel: Het manuscript, TV- fllm. 21.30 Havenpromenade concert door het Rotterdams Phllharmonlsch Orkest. 22.00 Aktle: maandelijks program ma over gcmee.iten en ge meenschappen. 22.45 Koorzang en voordracht. NOS: 22.55-23.00 (K) Journaal. BELCIE Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.05 Zandmannetje. 18.10 De zoon .van Lassie, familiefilm. 19 50 Keurig Frans. 19 52 Zoek licht. 19.57 Mededelingen. Nieuws. 20 25 Hier Is Lu cy. (16). 20.50 Europa 6+4. spel- programma vanuit het Ameri kaans Theater. 21 40 Echo. 22 10 Mannix. polltlefeuilleton (63) 23.00 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het le vende woord. 8.15 (Si Badi- ncric: klassieke muziek (gr.) 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: oude en klas sieke gewijde muziek (gr.) 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Omroep Or kest. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Tussenbeide: actuele kro niek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) De psalmen In de nieuwe berij ming. 13.35 XCRV-Vocaal En semble (S) 13.55 Literair pro gramma. NOS: De Neder landse Orkesten: Overijssels Phllharmonlsch Orkest en so liste: (In de patize: 14.55-15.25 Discussie-programma. 16.15 De waarschijnlijke ontwikkeling van de V.N.. gastcollege. CVK: 17.00 Gereformeerd Liturgische dienst. 18 00 Convent: over en uit de kerk. 18.30 Gesprekken over liturgie. 18.45 Kerk veraf PROGRAMMA'S en dichtbij. 18.58 Wilde Gan zen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.0? (S) Kerken ln Engeland en Schotland: lezing en koorzang (geestelijke liederen). 20.00 (S) Klassieke muziek (gr.) 20.35 Zondagavondzang: Samenzang KRO: 21.00 Muziekfeest 1970/71: Impressies van de laatste voorronde ln Valkenburg. 21.20 (S) Muziek A Go Go 22.00 Kruispunt: magazine met ach tergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.42 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale in formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Ac tualiteiten. 8.18 Voor het. plat teland. 8.25 Weer of geen weer. (om 9.00 Sportmedede- llngen). 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR. 10.00 Protestantse kln- derdienst. 10.30 Hervormde kerkdienst. 11.25 Wilde Gan zen. 11.30 Vraag en antwoord 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radio journaal. 13.35 Delta: Infor matieve show met commenta ren. meningen, voorspellingen en muziek. NOS: 14.30 Pro gramma voor de gastarbeiders VARA: 17.00 Stereo: Licht or kest met solisten. 17.50 Nieuws NOS: 18.05 Mededelingen' 18 i< Langs de lijn: reportages en beschouwingen over vandaa. gespeelde wedstrijden. VARA 18.30 Klatergoud: muzikaal feuilleton over de wondere wereld van de spot. 19.00 Zin en tegenzin: discussie ovei een aktueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Vlooi 1 en piano. 20.00 Vrede: opvoeding en informatie In de DDR, Polen en Hongarije. AV RO: 20.30 Stereo: verzoekpla tenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Ste reo: Licht platenprogramma 23 55-24.00 Nieuws Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Pla tenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondae. t'.OO Nieuws. 1102 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Ver zoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Neder landse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 1402 Sport- reportages en -beschou wingen met lichte grammo- (oonmuzlek. (15,00-15.02 en 16.00-16 02 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal. 17.05 - 18.00 Superclean Dreammachine. KRO/RKK: 10.30-12.00 (K) Eucharistieviering. NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden 15 22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) De Borderers. TV-serie. 16.15 (K) Openbaar Kunstbezit 16.30 (K> Reportage van dt Wereldkampioenschappen Tur- nen te Ljubljana. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. TELEAC: 18.20-18.50 Dammen voor begin ners - les 6 NOS: 18.55 (Kl De Woef» en de Lamaars. Bijbelvertelling voor kinderen. IKOR/CVK: 19.05 Wat je zegt dat ben jezelf: voor de jeugd. AVRO: 19.30 Jonge mensen op weg naar het Concertpodium: Leerlingen van het Rotter dams Conservatorium. NOS: 20.20 (K) Journaal. AVRO: 20.25 (K) Hier Parijs - Hier Jan IKOR/CVK/RKK19.00 (K) Brusse, informatief program ma. 20.35 En de wateren vloei den Ineen.... TV-fllm. 22.30 Een oog in de hand, programma over mehsen en kunst. NOS: 22.55-24.00 (K) Journaal. NEDERLAND 2 NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fabian van Fallada, feuil leton voor de Jeugd (4). 19.30 Studio Sort I. 20.20 (K) Pano- ramiek: gebeurtenissen in bin nen- en buitenland, 20.45 <K) Dubbeldekkers. TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Kort Geding: discussies in de vorm van een rechtsgeding. 22.25-22.30 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie: klas sieke en moderne muziek (gr) (7.30 Nieuws: 7.32-7 40 Actuali teiten: 8 00-8.10 Nieuws. 8 25 Overweging. 8 30 Nieuws. 8 32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9 10 Gymnastiek voor de huls vrouw: 9 35-9.40 Waterstanden). 10.00 (S) Klassieke grammo- foonmuziek. NOS: 10.15 De ko mende week ln het Neder landse muziekleven KRO: 11.00 Nieuws. 11 03 Voor de zie ken 11 30 Bejaardenprogram ma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma (1221 Voor boer en tuinder: 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12 30 Nieuws: 12 41 Hiel en Nu: actualiteiten; 13.03 Ra dio-Rebus). 14 05 Schoolradio. 14.30 Vioolrecital 15.00 Her vormde mlddagdlenst. NOS: 15 30 Zoeklicht op Nederland: Reportages en commentaren uit alle delen van het land cn veel muziek. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 OverheidsvoorL NCRV; 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek met muzikale illustratie (Politieke Partijen: 18.19-18 29 Uitzending van de CI-Tt:,) Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7 20 Lichte grammo- foonmuzlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8 22 Spitsuur Amsterdam (ver volg). 9.10 programma voor de vrouw, niet verzoekplaten. NOS: 1100 Nieuws 11.03 Ste reo: Repertorium Nederlandse Radio Orkesten; Radio Kamer orkest en solisten VPRO: 12 00 VPRO-Maandag: klas sieke muziek met tussen 12.00 en 14.00 uur nieuws en Infor matie over muziek 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Tob ben met tape: een wedstrijd tussen Belgische en Neder landse teams van geluidsja gers 15.20 Eurojazz: Montreux Jazzconcours 1970 AVRO: 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte muziek uit Latijns Amerika. 16 30 Mi- kadod: kinderprogramma. 17.30 Brabant Journaal. 17.55 Mede delingen. Hilversum II. 240 m. NCRV: 9 00 Nieuws. 9 02 start. 10 00 Nieuws. 10 03 Popstation. (11.00 Nieuws) TROS: 12.00 Nieuws 12.03 Jam on Radio KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 - 18 00 KRO op Drie: pop-mixture. (14.00, 15 00 16 00 en 17 00 Nieuws TELEVISIE MAANDAG Nederland I. Teleac: 12.00-12.30 Onze landbouw nu en straks - le» 1. Zondag te ziel Ned. 1 AVRO 7.05 uur kinderprogramma „Wat je zegt dat ben '9^9 in hel Rotterda(bewUi e ver zelf". optreden leerlingen van het Conservatorium. tv-spel „En de wateren vloeiden ineen Fransë versie. Ned. 2 NOS 7.05 uur Fabian van Fallada. 7.30 en 9.10 uur Studio Sport. 8.20 uur Panorarniek. 8.45 uur Dubbeldekkers: Eigenbrouw. 9.35 uur Kort geding: „Het streven naar evenwij in de bewapening is de sterkste garaif voor het behoud van de vrede", ja of r Zondag te hor< Hilversum I NCRV en KRO 5.00 uur (CKV) dienst uit de Geref. Opstandin] kerk in Tilburg, voorganger ds. J. M. Bloi kolk uit Eindhoven. 7.07 uur Kerken in Engeland en Schotland 8.35 uur Zondagavondzang uit Oegstgeest. 9.20 uur amusementsprogramma Muziek a go go.| 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt 11.00 uur Audio, serieuze muziekinformatie. Hilversum II VPRO en Al RO 1.00 uur Vrede: opvoeding en informatie arhter I ijzeren gordijn, klassiek verzoek Voor de nacht uit i 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogiamma. I 10.55 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 16