D S PPR steeds verder van uitgangspunten verwijderd Felle kritiek op nieuwe I grijpt auto: gemeentelijke belasting vier doden Het kan verkeren. GOED DAT ER POLITIE IS. Otto Hahn mag komen van de Tweede Kamer Krim Belkacem vermoord in West-Duitsland Afscheidsbrief drs. Bogaers Navo onderzoekt veiligheid in het verkeer Kaoencla is woedend op Nixon 5BER 19) WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 ber A Vorige week... Er kwamen er twee aan mijn deur. In burger, maar ze konden be wijzen, dat ze van de politie waren. Ze deden een buurton derzoek, omdat er ergens een misdrijf was gepleegd - voor de opsporing was het beter dat ze niet zeiden wèt, beweerden ze. Enfin, ze vroegen me het hemd van me lijf, en of ik nou zei, dat ik nog al mijn bood schappen moest doen, ze zei den dat wat zij deden belang rijker was dan mijn aardappe len en andijvie. En ik had echt hélemaal niks gezien. Toch evengoed dóórvragen - nou ja, ze moesten zeker hun salaris verdienen. Het was het dochtertje van onze buren. Zo'n man, die zei, dat hij niet goed de naambordjes op de deuren kon lezen en of ze hem niet even in dat portiek kon wijzen of daar ene Van Dijk woonde - de rest kunt u zich zeker wel voorstellen. En dat kind - wat wilt u, acht jaar en verschrikkelijk geschrokken, die wist op geen stukken na hoe die man er uit zag. Maar toen zijn ze van de politie de hele buurt afgeweest, en mijn bovenbuurvrouw had een week of wat geleden een man zien lopen, die had op een of andere manier haar aandacht getrokken. Op het bureau heb ben ze haar toen mappen vol foto's laten zien - ze herkende hem metéén. „Dat is 'm," zei ze, en later heeft zij hem nog uit een hele rij moeten zoeken. Om kort te gaan: hij heeft bekend. Het was niet voor het eerst, een stakker eigenlijk - maar ik zeg maar: hóe zou je zo'n man vinden als de politie niet alles uitkamde en haar archief en zo niet zo precies bijhield? Voor al alle ouders in de buurt zijn geweldig opgelucht-ze zeggen allemaal hetzelfde: ("Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft geen bezwaar tegen de regel matige komst van het Westduitse atoomschip Otto Hahn in de Neder landse wateren en havens. Gisteren is men zonder hoofdelijke stemming ac- coord gegaan met de overeenkomst, die Nederland over de Otto Hahn is aangegaan met West-Duitsland. In c^it akkoord worden de nodige veiligheidsmaatregelen vastgelegd en de aansprakelijkheid geregeld bij een eventuele calamaliteit. Dit akkoord is aangegaan in afwachting van de finitieve regelingen voor het gebruik van atoomschepen en de aanwending van gernenergie. De enige spreker was de heer Post humus van de PvdA. Hij wees er op, dat door de opgedane ervaring de vrees voor het gebruik van kerne nergie is verminderd. Ook door ande re schepen kunnen rampen ontstaan. De veiligheid is meer een algemeen probleem geworden. De ontwikkeling van de scheepsreactor in Nederland is vertraagd. Maar minister van verkeer en wa terstaat Bakker zei in zijn antwoord, dat hij hoopte dat er voortvarend aan een verdere ontwikkeling zal worden gewerkt. De scheepsreaktor moet zijn kans hebben en krijgen. DEN HAAG Nederland zal uit fondsen voor ontwikkelingssamen werking een lening van 3,6 m'ljcen gulden aan Tanzania verstrekken, als bijdrage in de financiering van de bouw van een aanlegsteiger nabij Tanga, een havenplaats op 200 km afstand ten noorden van de hoofdstad Dar es Salaam. Rijn gew ang 'gen viel. :elbn jwoc uis v Toeslag (5 en slot) Zonder de „feitelijke" situatie be treffende de aow-vakantietoelage-in- bouw in het ambtelijke pensioen zoals deze in het artikel in de Kwartet-bla den van 10 oktober is weergegeven, ook maar in enig opzicht te willen aanvechten, kan ik niet nalaten met grote nadruk er op te wijzen dat uwerzijds eigenlijk maar een halve waarheid is verkondigd en dat aan de veel belangrijker achtergronden en oorzaken van het grote onbehagen vol- lomen wordt voorbijgegaan. De grote verontwaardiging onder de ;epensioneerde ambtenaren is begrij- tlijk en gerechtvaardigd. Dat liet rfdbestuur van de NCBO de sluier welke u 'over dit probleem legt nog eens extra onderstreept, wordt door ingewijden begrijpelijk geacht. Het grote onrecht dat de betrokkenen wordt aangedaan is daarmee nief uit de wereld. Bij de NCBO spreekt vermoedelijk uitsluitend vrees voor verlies van de waardevastheid van het pensioen een rol. Een vrees, die vooral leeft bij hen die een hoog pensioen genieten. De overheid heeft de onbillijkheid van de premiebetaling door ambtena ren, onderwijzers e.a., gelet op de in bouw van de aow-uitkering, destijds zeer goed ingezien. Maar het onrecht dat de oudere gepensioneerden is aan gedaan is niet gelijktijdig hersteld. Men laat dit maar rusten. Maar de gepensioneerden en vele nog in dienst zijnde ambtenaren heb ben zelf de premie moeten betalen. Daarnaast hebben zij de volle bijdrage voor hun diensttijdpensioen betaald. In de huidige wettelijke bepalingen is e$n grote sociale onrechtvaardigheid geslopen omdat de overheid de reve nuen ontvangt van de premies die in dertijd door de betreffende ambtena ren zijn betaald. De heer Beernink zei in april 1967 toen hii net minister van binnenlandse zaken was dat hij het niet juist achtte, op de ambtelijke pensioenen van vóór 1957 volledig te korten. Na 3'/» jaar is er echter niets veranderd in de situatie. Van de overheid en zeker van een christelijk bewindsman mag worden verwacht dat aan het onrecht zo spoe dig mogelijk een eind wordt gemaakt. Ook wordt het tijd dat de leden van de NCBO hun hoofdbestuur op dit punt tot de orde roepen Het. argument van het hoofdbestuur dat de gepensioneerden nog altijd meer vakantietoelage ontvangen dan de alleen aow-genietenden is op zijn zachtst gezegd zielig. VOORBURG J- SMALLENBROEK We vroegen de heer W. Wieringa, voorzitter van de Nederlandse christe lijke bond van overheidspersoneel, om commentaar op de vele reacties die wij uit de lezerskring ontvingen -red.) 1. Hoewel niet volmaakt, is de over heid spensioenregeling de beste die er is. I. Zij is welvaartsvast, dat wil zeggen: zii volgt per gelijke datum iedere wijziging in de salariëring van het overheidspersoneel 3. Salarisonderhandelingen in het Cen traal Georaaniseerd Overleg ziin al tijd en gelijktijdig onderhandelingen over de pensioenen (nu dus bij de bekende 400). 4. Bij een volledige (is 40-jarige) diensttijd is het pensioen minimaal 70 procent van de laatste grondslaa (inclusief vakantietoeslag) plus 20 procent aow (inclusief vakantietoe slag). Voor de lage pensioengrond slagen is dit zelfs 80 plus 20 procent! 5. Klachten over lage pensioenen zijn hitna altijd te verklaren wegens het ontbreken van een goede pensioen voorziening over de tijd dat men niet in overheidsdienst is geweest. Er bliiven uiteraard wensen, waar van wij met name noemen: o de diverse pensioenuitkeringen in één duidelijke en begrijpelijke beta ling per maand; b. een verbetering van de laagste pen sioenen; t. een goede ziektekostenregeling en/ of tegemoetkoming in de (hoge) premies. VVD, KVP en CHU eisen wijzigingen t VraChtwagen OrDt^UATTT On Ar. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Wit- teveen van financiën en zijn staatssecretaris Grapperhaus en ook minister Beernink van bin nenlandse zaken zaten gisteren tegenover een uiterst kritische Tweede Kamer. Het ging over de uitbreiding van het gemeentelij ke belastinggebied. Dat de ge meenten financieel zelfstandiger moeten worden door middel van 1 meer eigen belastingen vonden de Kamerleden wel juist. Maar de methode, die de regering voorstelde, vond weinig weer klank. De kritiek van minister Witteveens partijgenoot mr. II. E. Koning was zo ernstig, dat hij geen heil meer zag in het indienen van amendementen. De regering moet zelf maar met wijzi- lingen komen voor de eindstemming, luidde het liberale advies. Mr. Koning zei: „De voorstellen, zoals deze nu luiden, lijken mü een sprong in het duister." De spreker van de oppositie drs. H. M. Franssen van de PvdA merkte bij het slot van de debat fijntjes op, dat hij begrepen had. dat de regering zich nader moest beraden. „Denk dan ook eens aan de wensen van de oppo sitie?" was zijn vraag. Want ook van die kant waren er veel opmerkingen gemaakt. Het wetsontwerp, zoals nu bij de Tweede Kamer ingediend, maakt geen kans. De kritiek van CHU. ARP en KVP was evenmin gering. Met na me de KVP en CHU wachten nog de eventuele wijzigingen van de rege- ring af alvorens een definitief oordeel uit te spreken. Onroerend goed In het wetsontwerp gaat het vooral om de bevoegdheid van de geme^ten in de toekomst een belasting te hef fen op onroerend goed. De opcenten op de grondbelasting en de personele belasting zullen dan vervallen. De vermakelijkheidsbelasting moet ver dwijnen. Daarentegen krijgen de ge meenten het recht weer belastingen te heffen op bepaalde taken. Gedacht wordt aan een toeristenbelasting. Tijdens hét' debat gisteren kwam in de eerste plaats de wens van de KVP, CHU en ARP naar voren de kerken in de wet vrij te stellen van deze gemeentelijke belasting op onroerend goed en deze vrijstelling niet aan de goedheid van de gemeenten over te laten. Het grote bezwaar, dat haast ieder een noemde was, dat de gemeenten ieder op eigen wijze deze belasting zou gaan heffen. Dit zou grote onge lijkheid tot gevolg hebben. Bovendien zijn al die afzonderlijke heffingen weinig efficiënt. Een over heidsapparaat mag niet extra worden belast. In deze tijd met de moderne technische hulpmiddelen ls alleen een centrale heffing verantwoord. Ook moet gedacht worden aan de minder draagkrachtigen, die de dupe kunnen worden van deze nieuwe belasting. Maharadja's in India nu gewoon treinvolk NEW DELHI De 279 vroegere maharadja's die India telt hebben te horen gekregen dat zij voortaan met het gewone volk zullen moeten reizen in de overvolle treinen. De spoorweg directie heeft beslist dat gezien de afschaffing van de prinselijke stand de vorige maand de ex-maharadja's niet langer het recht hebben om hun eigen witte privé-rijtuigen aan de treinen te laten koppelen. Ook het laten rijden van extra treinen als de dienstregeling hun niet schikte, is niet meer mogelijk. Zo was er een stroom van kritiek in de Tweede Kamer. Maatstaf Hoe wordt de maatstaf eigenlijk voor deze belasting", vroeg mr. W. Scholten (c.h.). De wet regelt dit niet. Ook wordt in het ontwerp geen maximum genoemd. Zo kan een te grote verzwaring van de belasting druk ontstaan. Voor mr. Scholten was het verder een vraag of het zinvol is de fiscale bevoegdheden van gemeen ten en provincies te regelen zonder te denken aan de nieuwe bestuursvor men als de gewesten. Het afschaffen van de vermakelijk heidsbelasting wjvoorgesteld om de bioscopen te helpen) ontmoette ook veel bezwaar. Mr. Scholten: Een be langrijk stuk nuttige belastingcapaci teit wordt lamgelegd. Een belangrijk bezwaar van mr. Koning (Lib) was, dat de overheid een belangrijk middel ui* handen zou geven om de totale belastingdruk in Nederland te regelen. Vooral met het oog op de internationale concurren tiepositie is dat belangrijk. „Dit kan niet worden verdedigd door een be roep te doen op de gemeentelijke autonomie", zei mr. Koning. Verder is het gevaar van willekeur groot, omdat de gemeenten niet aan bepalingen worden gebonden. Niet te verstouwen De heer G. A. Kieft (a.r.) uitte zijn kritiek zo: „In dit 'ontwerp komen za ken voor, die voor ons niet zijn te verstouwen. Zijn bezwaar was vooral, dat de nieuwe belasting voor de ger bruikers (dat zijn meestal de huur ders) niet aan een maximum is ge bonden in tegenstelling tot de belas ting voor de eigenaars. Met het prin cipe van de wet was de heer Kieft het wel eens. maar de uitwerkingen van de uitgangspunten zijn niet juist." Ook mr. F. H. J. J. Andriessen van de KVP drong erop aan rekening te houden met de draagkracht van de belastingplichtigen. Drs. Franssen formuleerde duidelijk: Sluit de kleine man van deze nieuwe heffing uit Hij heeft het al moeilijk genoeg. Volgende week dinsdag zet de Ka mer de behandeling van dit wetsont werp voort BERKHOUT Op de rijksweg E- 10 ter hoogte van Berkhout zijn gis teren vier mensen bij een auto-onge luk om het leven gekomen. Het zijn de 58-jarige bestuurster mevrouw KokKostelijk uit Sint Pancras en haar passagiers het echt paar Kanfen en de heer Madderom, eveneens uit Sint Pancras. De auto waarin zij zaten werd, toen deze van de oprit van de provin ciale weg van Hoorn de rijksweg E-10 opreed, door een vrachtwagen ge grepen. De personenauto werd een eind meegesleurd. Alle inzittenden waren op slag dood. De chauffeur van de vrachtauto bleef ongedeerd. FRANKFORT Do voormalige Algerijnse minister van buitenlandse zaken en revolutionaire leider Krim Belkacem is in Frankfort vermoord. Zijn lijk werd gisteren in een ka mer van het luxueuze hotel Intercon tinental gevonden. Hij werd door wurging om het leven gebracht. De Frankfortse politie heeft drie Marokkanen gearresteerd. Het motief van de moord is niet bekend. De 46-jarige Krim Belkacem heeft in 1954 samen met Ben Bella meege vochten voor de onafhankelijkheid van zijn land Hij brak echter met de naoorlogse leiding van Algerije en vluchtte naar Frankrijk waar hij in ballingschap leefde. In 1967 richtte hij een groep op tegen de regering Boumedienne. BRUSSEL De rechtbank in Antwerpen heeft de 27-jarige Am sterdammer P. K. veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, ruim 200 gulden boete en bovendien een le venslang rijverbod. K. veroorzaakte 12 september jl. terwijl hij onder invloed van sterke drank verkeerde, een ernstig ver keersongeluk bij de afrit van de E-3 te Zwijndrecht bij Antwerpen. Hij reed met een auto van een vriend in op twee wagens die voor een stoplicht stonden te wachten. Hierbij kwam iemand om het leven en werden twee anderen levensgevaarlijk gewond. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „De ontwikke ling in de PPR is zo geweest dat na het congres in Dronten een heel andere partij ontstond dan mij begin 1968 voor ogen stond. „Een partij met wier handelen ik steeds meer moeite heb gekregen en die ik niet langer kan volgen", schrijft PPR-oprichter en minister ran Woningbouw rn het kabinet Cals-Vondeling drs. P. Bogaers in een brief waarin hij zijn partijiidmaat- schap opzegt. Aanleiding is het PPR- congres in Nijmegen, afgelopen zater dag, maar de oorzaken liggen veel dieper. Volgens drs. Bogaers is de partij steeds verder van de oorspronkelijke doelstelling verwijderd. Een doelstel ling die in Dronten zo werd samenge vat: Geef elk mens meer ruimte mens te zijn. „Op deze zin was en is", zo staat in de brief, „het streven naar gerechtig heid voor allen gebaseerd". Vergeten is volgens drs. Bogaers twee andere gevolgtrekkingen te maken: bewust afwijzen van onbeperkte vrijheid en de zorg voor de ontwikkeling in de menselijke verhoudingen. Vrijheid Wat betreft de vrijheid schrijft hij dat de vrijheid van de ander altijd afhankelijk is van de beperking van eigen vrijheid. „Wat zijn de ontplooi ingsmogelijkheden van een mens in een chaos?" De menselijke verhoudingen wor den steeds slechter, stelt het uitgetre den PPR-lid. Denk aan die op seksueel gebied, denk aan het gebruik van drugs, aan het ontbreken van eerbeid voor bepaalde vormen van het menselijke leven. „Een partij die zich hierover geen zorgen maakt is een partij waarmee ik geen politieke Carol Rosenberger treedt van avond op in Diligentia. Het zal slechts enkelen iets zeggen, want het is zes jaar geleden, dal deze blonde pianiste uit Los Angeles in Neder land was. Van harte hoop ik dat ze van avond toch een goed bezette zaal zal vinden. Terwille van haar publiek dat ongetwijfeld genieten zal en ter- wille van haarzelf. Ze is namelijk iemand die succes verdient. Allereerst om haar muzi kale prestatie als pianiste, ten twee de omdat zij ondanks een welhaast vernietigende tegenslag in haar le ven toch haar ideaal wist waar te maken. Haar muzikale geschiedenis begint in wezen al voor haar geboorte toen een vriend van haar ouders met zijn vleugel geen raad meer wist en Ca rols ouders het „meubelstuk" maar onder hun dak namen. Haar eerste stapjes zette Carol een paar jaar daarna in de richting van deze vleugel. En toen ze eindelijk een vingertje op een toets kon krij gen werd de vleugel haar wereld. Tot stomme verbazing van de ouders kreeg ze er melodietjes uit en al werd het wat gek gevonden, ze volgden het advies van een deskun dige en lieten Carol al op vierjarige leeftijd pianoles geven. Toen Carol acht jaar was gaf ze haar eerste recital. Toen ze twintig was had ze haar eerste studie dank zij een stipendium in Parijs bij Na- dia Boulanger achter de rug en had ze haar plaats op het podium jreeds gevonden Toen kwam de slag... po lio... Pianiste De ziekte liet haar achter met ver lamde arm- en handspieren. Haar vingers beantwoordden niet meer aan haar muzikale wil. Het kostte zeven jaar van oefenen dag aan dag, uur na uur. Langzaam kwam de kracht in haar spieren terug. In -1964 kon zij weer optreden en deed dat onder andere in Den Haag en Amsterdam, waarover geestdrifti ge kritieken werden geschreven. Maar Carol zelf wist dat het nog beter kon en trok zich nogmaals een jaar terug om door nieuwe oefenin gen nog grotere soepelheid te ver werven. Nu nog elke dag doet ze deze spe ciale oefeningen zoals ze ook elke dag uren aan de vleugel doorbrengt. Zelfs nu op haar Europese toernee werkt ze alweer aan het programma dat haar straks terug in Los Angeles wacht: een uitvoering met orkest van een jeugdwerk van Mendelssohn dat praktisch nog nooit is uitgevoerd en zij van manuscript af moet stu deren. Haar Europese toernee omvat ook verscheidene recitals, die zij geeft ten bate van gehandicapten. Wie haar zoals ik buiten de concertzaal ontmoet komt onder de indruk van haar persoonlijkheid, haar jeugdig voorkomen, haar ernst die ruimte voor opgewektheid laat. Vanavond kan het publiek haar ontmoeten. Zij speelt o.a. Beethoven, Fauré en Scriabin. Bogaers gezindheid kan constateren" schrijft drs. Bogaers. Redelijkheid Hij vervolgt: „In Dronten is ook gesproken over een partij die bij het scheppen van een eigen identiteit zich zo weinig mogelijk tegen anderen wil afzetten: nodig is een wedloop in re delijkheid. Ik dacht te mogen zeggen dat het huidige beeld van de PPR hieraan helaas niet beantwoordt". „De partij en de partijen waaraan ze zich verwant voelt zouden de moed moeten hebben vast te stellen dat ge zag een levensvoorwaarde is voor het goed kunnen functioneren van elke maatschappij" Om die reden moet men volgens drs. Bogaers veel voorzichtiger wor den met buiten-parlementaire acties, want dan komt niets terecht van het „meer ruimte geven aan ieder mens om mens te zijn". Hij somt in zijn brief een aantal punten op. Allereerst gelooft drs. Bo gaers dat de visie op het aanslaan van de PPR onwerkelijk is: „Oorzaak van het ontbreken van een eigen identiteit is het loslaten van de lijn van Dronten waardoor de kiezers in de PPR geen alternatief voor de oude christelijke partijen zagen". Geen splinter Bovendien vergeet de commissie I dat de PPR geen splinter heeft willen zijn en dat de PPR een verdeelde partij is geworden en ook daarom niet is aangeslagen. „Het gevolg is BRUSSEL Het CCMS. het comité voor de veranderingen in de moderne maatschappij van de NAVO heeft haar tweedaagse zitting beëindigd. Op het gebied van de verkeersvei ligheid .is besloten dat de verschil lende landen elk op een bepaald ge bied een onderzoek zullen verrichten. Zo zal Nederland een studie wijden aan het onderzoek bij verkeersonge vallen, Frankrijk gaat. de rij gewoon ten onderzoeken, Duitsland neemt het onderwerp technische controle voor zijn rekening, Canada maakt een stu die van het rijden onder invloed en Italië gaat de medische hulpverlening bij ongevallen bestuderen. Amerika zal een veiligheidsauto bouwen. Het prototype moet binnen twee jaar klaar zijn. De wagen valt in de 2000 kg-klasse. Italië. Frankrijk en Duitsland zullen ook een experi mentele velligheidsauto ontwikkelen, maar dan wat lichter. dat een werkelijk levensvatbaar al ternatief niet wordt bereikt". De PPR heeft de vrijheid zijn eigen politiek te bepalen en een eigen lijn te kiezen maar „ik heb de vrijheid", schrijft drs. Bogaers. „om te zeggen dat er nu grenzen zijn bereikt die ik niet wil overschrijden." Drs. Bogaers merkte nog op: „Be ltend is dat ik altijd een groot be wonderaar ben geweest van wat men in de ARP „de lijn-Berghuis" noemt. Is het teveel gèzegd als ik constateer dat na midden 1968 zelden meer iets van deze lijn is vernomen en dat de partij in feite steeds meer het prag matisme als grondslag heeft gekre gen?" Commentaar Drs. J. M. Aarden, fractievoorzitter van dc PPR in de Tweede Kamer, gaf gisteravond in een uilzending van Brandpunt commentaar op de brief van Bogaers. Aarden vindt het jam mer dat Bogaers niet geprobeerd heeft dc partij „om" te krijgen. „Bo gaers was niet op het PPR-eongres in Nijmegen afgelopen zaterdag en heeft ook nauwelijks over zijn moeilijkhe den en zijn grote bezwaren tegen het PPR-beleid gepraat met andere le den." Over Bogaers' argument dat de PPR zich onvoldoende zorgen maakt over de ontmenselijking van de ver houdingen op sexueel gebied wat be treft druggebruik en abortus zei de heer Aarden: „Natuurlijk maakt de PPR zich zorgen, alleen op een ande re manier dan de heer Bogaers. vrees ik helaas." De fractievoorzitter van de PPR gelooft niet dat drs. Bogaers terug zal gaan naar de KVP. Grote gevolgen voor ue 'rt-n verwaait ais. .idiuen niet. „De heer Bogaers heeft de afge lopen jaren vrijwel buiten de krijtlijn gestaan en is weinig in de publiciteit gdveest. Een eventueel ongunstig ef fect voor onze partij verwacht ik niet en zal dan eventueel nog wel blij ken". NEW YORK President Kaoenda van Zambia heeft gisteren een ge sprek afgezegd, dat hij in New York met Amerika's minister van buiten landse zaken Rogers zou hebben. Eerder whs gemeld, dat de Zam- biaanse leider 'woedend' was over een niet doorgaan van een onderhoud met president Nixon in Washington Op een persconferentie zei Kaoenda dat Nixon blijkbaar 'onze lelijke ge zichten' niet wilde zien. Kaoenda zou aanvankelijk dinsdag door Nixon worden ontvangen. Zon dag kreeg hij echter te horen, dat dan Nixon niet kon. maar dat hij Kaoenda en zijn delegatie maan dagochtend wilde ontvangen voordat hij een verkiezingstournee van twee dagen zou ondernemen. Dit tijdstip schikte de Zambiaanse president ech ter niet, omdat hij dan voor de alge mene vergadering van de VN -zou spreken. LONDEN De omstreden be handeling van kanker van de Duitse Dr Issels dient verder onderzocht te worden. Prof. Anderson van het King's College ziekenhuis ziet hier voor nl. aanleiding in steekproeven die hij genomen heeft en waaruit bleek dat 17 procent van de patiënten na 5 jaar nog ln leven is. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie is dit slechts 3 procent. De methode Issels bestaat uit kunst matig opgewekte koortsen, genees middelen en therapie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5